Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) dellfanboy válasza LÁZ (#75999) üzenetére


dellfanboy
senior tag

hupsz :B

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#76002) Adam_Shepard válasza crocy (#76000) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Szuper, köszi!

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#76003) balint82 válasza Mozaart (#75994) üzenetére


balint82
senior tag

Te voltál?

Jó akciók vannak?

Google Pixel 4a

(#76004) Mauzes válasza Gubbba (#75985) üzenetére


Mauzes
őstag

Mi ez a fizikai Store őrület? Azt várják, hogy a Lego Masters műsor miatt majd jön a Lego kánaán az országban?

(#76005) tocsek18


tocsek18
senior tag

21346 A család fája

38 ezer ami 90 euro amúgy, hát nem csökken akkor az ár 422 :(((

(#76006) Mauzes válasza tocsek18 (#76005) üzenetére


Mauzes
őstag

De hát még csak 1 éve van 400 alatt az árfolyam. :) A 2023-as éves átlag amúgy 381,95.

Ilyenkor jön az az érv, hogy de hát nekik a jövőre nézve kell árazniuk és mi van, ha felmegy az árfolyam. Így lesz az, hogy amikor felment az árfolyam, akkor erre hivatkozva következő évben emelték az árakat, de ha lemegy az árfolyam, akkor azt már nem kell követni.

(#76007) balint82 válasza tocsek18 (#76005) üzenetére


balint82
senior tag

A bizalom az országgal szemben, megértem....

Google Pixel 4a

(#76008) LÁZ válasza Mauzes (#76004) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ezek a masterstől függetlenül voltak már frencsájzba 4-5éve is (lego store), de lehet, hogy van az már 8-10is, csak karácsony után bezártak, most meg újranyitottak, ennyi a titok...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#76009) Mozaart válasza balint82 (#76003) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nem voltam. Fbon lattam egy hszbe elrejtve az idopontot.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#76010) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#75998) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Először is; Meg se ismertelek az új hajaddal.
Másodszor; menekülj innen, még kérdezni se maradj! Nem biztonságos! :DDD

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#76011) Hintalow válasza Dilikutya (#75974) üzenetére


Hintalow
senior tag

Juhuhuu, kezdhetek félrerakni a D&D szettre :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#76012) Neurotoxin válasza Dilikutya (#75993) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A kormánykerék koppra ugyanaz, mint a 1:12-es GT 40-é, a gerbera feje kalózhajó árbóc kosár, a szirmok lapátok, nagyon ötletesen vannak innen-onnan "összelapátolva" és átszínezve :DDD

#76004 @Mauzes: A koncepciót még érteném is, ha mondjuk mindenkinél halomban állnának az ömlesztett legók otthon, de az ilyen szintű MOC skillektől azért többségében elég messze vagyunk. A műsort végignéztem Karácsony-Szilveszter alatt, kár, hogy a vegyes építeseken túl, javarészt kockákból, system elmekből ment az építés, a Lamborghininél kicsit fellelkesültem, de sajnos a zsűri döntését ott sem igazán értettem..A két valódi pár pedig, amit előadott veszekedés alatt, az maga a vicc volt, valószínűleg a műsor kedvéért is rájátszatták őket, de a való életben nem tudom ezt köztük elképzelni. Legalábbis, ha én így beszéltem volna a legutolsó exemmel, tutira rám vágta volna az ajtót és én is ő rá....

Másrészről nagyon nagy csalódás, hogy a hivatalos store-okat mennyire összehúzták itthon...az Alleeba elég gyakran járok, olykor-olykor be is nézek az üzletbe/megnézem a kirakatot, de könnyes szemmel gondolok még vissza arra az időszakra, mikor Kylo Ren hajóját láttam kiállítva 1-2 gyöngyszemmel egyetemben...Szegény Ferrari SP3 is már úgy volt kiállítva, mintha szétkannibálozták volna hátulját. Dehát, kellett a sok himi-humi webshop a kétes határidőkkel és összenyomkorászott dobozokkal...

#76005 @tocsek18: Ez a családfa nagy ötlet, főleg, ha kis matricafotókat is gyárt hozzá az ember!

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#76013) Mauzes válasza LÁZ (#76008) üzenetére


Mauzes
őstag

Ja hülye vagyok, ezek a "normál" plázás Lego store-ok, csak a linkben lévő Bravo Store megzavart.

(#76014) Gubbba válasza Mauzes (#76013) üzenetére


Gubbba
tag

A Bravostore gondolom az Allé, Árkád, Westend boltok új tulaja. A korábbi tulaj Kockastore meg saját boltot nyitott az Arénában. Legalábbis én valahogy így rakom össze a sztorit.

(#76015) sb válasza Gubbba (#76014) üzenetére


sb
veterán

Köszi a kiegészítést. A bravo-s link már kint volt a hsz-emnél de nem akartam mélyebben belemenni. Meg a kocka.hu-s érintettségről is olvastam, ill. korábbról is rémlett, hogy van összefonódás, de pontosan nem tudtam/annyira nem érdekelt a téma, hogy külön cégek (esetleg ugyanazzal a tulajdonosi körrel) vagy ugyanaz cég szinten is az üzemeltetés. Így világosabb.

@Mauzes. Nem látunk rá az eladásra, de a 3 fizikai brand store eladása nem biztos, hogy a nagy biznisz felé mutat. Cserébe egy újat azért nyitnak, gondolom ez forgalmas helyen azért még viszi az üzletet - a karácsonyi foghíjasabb polcok szerint legalábbis. Ill. én karácsony előtt voltam a Csillaghegyi úton átvételre náluk, fura volt, hogy a raktár előtt 3-4en állnak sorban vevők. :)

EURHUF és 24-es árak: Nem vártam csodát, valahol a HUF az árakat nézve erősebb mint kéne. Persze ez tyúk vagy tojás kérdése ha az árfolyamot nézzük - épp ezért tűnik most erősnek, de a bizalom és a trend alapján mást én se tennék. (Elég az utóbbi 2-3 nap híreibe beleolvasni tény hiány, tervek és "magasnyomás" ügyben... :U) Az szerintem pozitív, hogy nincs általános áremelés a Legonál, bár erre azért mertem számítani amennyire vastagon fogott a ceruza az utóbbi 1-2 évben, és amennyire árfolyamon felül azért az EU/egyéb infláció bőven nem volt olyan magas.

[ Szerkesztve ]

(#76016) sb válasza Neurotoxin (#76012) üzenetére


sb
veterán

A kormány már a régi virágcsokorban is megvolt, meg előtte a kis rózsás készletben. Szinte "alap". Fiam mindig rá is mozdult Technic építőként, hogy miket vehetne kölcsön a virágos készletekből. :D Egy "rendes" kormányunk sem volt Technic készletből, virágokból meg egy rakás. :D

(#76017) czanga


czanga
őstag

Tegnap hajnalban megcsiptem egy BD-1 készletet alzán. Alzaboxba kértem, elvileg ma 8:00-ig kellett volna odaérnie, de nem.
Kérdésem: Rendelt valaki ilyen készletet Alzaboxba? Bele fér, vagy megszivhattam? :D

(#76018) Mauzes válasza Gubbba (#76014) üzenetére


Mauzes
őstag

Érdekes sztori. Korábban valóban a Kocka Store Kft. volt az üzemeltetője a 3 store-nak, akik a kocka.hu-t is csinálják és még Bricklink boltjuk is van. Emiatt nehéz megítélni, hogy melyik üzletág mennyire sikeres, de szépen növekedett a cég, többmilliárd forgalmat és többszázmillió nyereséget csináltak már 2022-ben is. Gyanítom, hogy a fizikai store-okból jól ki tudtak szállni, ezért adta el a tulaj.

Az új tulaj elvileg a Bravogroup, ez egy kiterjedt cégcsoport többmilliárdos profittal. Úgy tudom LEGO nagykert is végeznek, retail-en belül többek között Samsung és Telenor brand store-okat csinálnak itthon, illetve Lego Brand Store-okat Szlovéniában, Horvátországban és Bulgáriában.

(#76019) dellfanboy válasza czanga (#76017) üzenetére


dellfanboy
senior tag

from alza: Ha az áru terjedelmesebb, a rendszer nem teszi lehetővé az AlzaBoxban történő átvételt.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#76020) LÁZ válasza Mauzes (#76018) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sztem a kocka.hu nem az övék volt, ők csak online partner voltak (kocka.hu), nekik most lett fizikai boltjuk..

ps. egy időben az 576kbyte is volt tulaja a lego storeoknak

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#76021) Mauzes válasza LÁZ (#76020) üzenetére


Mauzes
őstag

"Nem az övék volt" - nem a kié volt? Nem pontosan értem, amit írsz. Ha a kocka.hu-ról rendelsz, akkor a Kocka Store Kft. realizálja a vételárat bevételként.

(#76022) Diesel38


Diesel38
tag

Ki is nyitott a KockaStore. Nem látszik sok a képeken. Jó nagy üzlet.
Kíváncsi vagyok a kínálat miben fog eltérni a LStore üzletektől. Ott olyan szettekre mondják, hogy kifutott és azért nincs már üzletben amik a kockán meg minden webshopban fennt vannak. Pl. Titanic.

(#76023) alite válasza czanga (#76017) üzenetére


alite
aktív tag

Én több mint 1 hete csaptam le rá Alzán Foxpost-tal, akkor még 32k-ért volt fent, talán ma emelték fel 43k-ra (utolsó db), viszont nekem 1 hétig nem jött semmi infó, webfelületen most keddre igérték.

Ma már el is engedtem, hogy valószínüleg ezt nem kapom meg, de pár perce jött email, hogy most generáltak hozzá Foxpost csomagszámot. Úgy néz ki mégis lesz belőle valami, de nagyon elhúzódott. Alzabox kérdésedre nem tudok válaszolni, de ezzel a válasszal csak arra utalok, hogy ez a BD-1 nagyon lassan mozog Alzánál, lassabban a kiírt dátumoknál. :)

(#76024) Dzsuri89 válasza LÁZ (#76020) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ami érdekes, hogy a régebbi üzletekben van most GWP szett a vásárlás mellé, viszont a kocka.hu oldalon nincs semmilyen ajándék.

(#76025) balika21 válasza czanga (#76017) üzenetére


balika21
tag

A sztorim ugyanez, de nekem ma reggelre a boxban is volt.

(#76026) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Én úgy gondolom ha továbbra is maradt 422ft az euro árfolyam akkor az azért lehet, mert az üzemanyag ára, az autópálya díjak, az infláció és a megemelkedett útdíjak nem indokolják, hogy kevesebb legyen, magyarán papíron nem megy vissza az árfolyammal 380ft-ra, mert ezzel kompenzálja a magyarországi megemelkedő költségeket. Amennyiben jól gondolom, akkor szerencsénk van, ha nincs igazam és eztán még áramelés is lesz akkor megnyugtatok mindenkit hogy én 10-20% közti áremelkedésre számítok, és örülhetünk majd neki hogy csak ennyi. Amit az úr egyik kezével ad drága kis hazánkban azt a másikkal el is veszi. :)

(#76027) RapaNui1 válasza tocsek18 (#76005) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Erről az jut most eszembe, hogy jegyzetfüzet legoból, csak ezt nem tudom zsebre tenni, de jó lehet arra hogy ráírjam szerdán szelektív, csütörtökön papír, pénteken meg kommunális, mert mindig elfelejtem. :)

(#76028) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

az a helyszíni report a kockastore-ból, hogy kb lego.com-os árak vannak, a kocka.hu-tól függetlenek lesznek, lesz saját online boltjuk is, úgyhogy jól nem soppingoltam semmitse :DDD

kérdés, hogy lesznek e értelmes promók a jövőben (vagy csak hűségkártya akármi), vagy esetleg az online felületük olcsóbb lesz e bármennyivel is, mert így hirtelen még nem látom a potenciált bennük...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#76029) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Meg is jött a legótól rendelhető maximum 24 db 25. szériás minifigura.

Elöljáróban: Nem jött ki teljes sor.

Mégsem szomorkodok. Ami igazán kellett, abból azért kaptam.
2 - black falcon gamer - 5 db (szóval nem egy dobozból pakolnak)
3 - Basil - 4 db
4 - paralimpikon - 2 db
5 - kecskepásztor - 4 db
6 - kicsi gomba - 2 db
8 - triceratopsz - 1 db
9 - hárpia - 2 db
11 - barbár - 4 db

Soha rosszabbat.

(#76030) czanga válasza alite (#76023) üzenetére


czanga
őstag

32 volt ez is, pontosabban 33k a box költségével együtt.
Remélhetőleg megérkezik. :)

(#76031) Thodeus válasza HUN_Sector (#76029) üzenetére


Thodeus
aktív tag

3 top-ból (szvsz is) 12. Azt kell mondjam ez egy jó eresztés volt. :)

(#76032) hami85


hami85
tag

Ezt építettem ma, egész jó élmény volt ennyi pénzért.


(#76033) balint82 válasza HUN_Sector (#76029) üzenetére


balint82
senior tag

Menő lehet annak, aki ennek a másik felét kapja meg :)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#76034) Llew válasza HUN_Sector (#76029) üzenetére


Llew
senior tag

Ez elég jó felhozatal lett.
Darabonkent volt dobozolva, vagy egy tornyos adagoló egyben?

Nekem csak a negy kiemet kell, nem tudom, hogy fogom levadaszni őket.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#76035) HUN_Sector válasza Llew (#76034) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Egy barna csomagküldő kartondobozba voltak dobozostul beömlesztve. Nem volt semmi gyűjtőcsonagolása.

ui.: elérhető kockán és emagon is végre! Rendeltem újabb 15-öt, 4-4 basillal és kecskepasztirral megbékélnék :)

[ Szerkesztve ]

(#76036) balint82 válasza HUN_Sector (#76035) üzenetére


balint82
senior tag

Nem úgy volt, hogy lejössz a Lego-ról? Vagy majd holnap? :D

Google Pixel 4a

(#76037) Djuree válasza balint82 (#76036) üzenetére


Djuree
félisten

én is le akartam, nem sikerült, nem is sikerülhetetett volna, halva született ötlet volt. :U
ma is vettem egy hokuszai hullámot, tescoban 20k körül volt, ennyit megért...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#76038) RangerFox


RangerFox
veterán

Valaki rárepül majd a februári Dűne készletre? Nagyon mozgatja a fantáziám a hajó, csak hely szűkében nem tudom, hogy ezt, vagy az UCS X-Winget vegyem meg.

(#76039) Llew válasza RangerFox (#76038) üzenetére


Llew
senior tag

Nekem is tetszik, pedig kilóg a csapásirányból. Szóval a listan rajta van, de vannak előtte, így februárban biztos nem lesz azonnali.

#76035 HUN_Sector
Akkor igy érdekes, mert ezek alapjan biztos lesz aki meg a "rosszakból" kap majd sokat.
Lehet marad a masodpiac.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#76040) HellGreg válasza LÁZ (#76028) üzenetére


HellGreg
őstag

Gondolom a Telekom 10%-a sem érvényes ott?

(#76041) rbgm válasza 5150head (#75971) üzenetére


rbgm
csendes tag

köszi szépen! :-)

a kecskemétiről még nem hallottam, de legközelebb, ha arra járok megnézem
az alsómocsoládi kissé kiesik nekem...
...marad a népligeti Pesten - elsőre :-)

(#76042) rbgm válasza Djuree (#76037) üzenetére


rbgm
csendes tag

uhh, az elég jó - melyik Tesco volt ez?

(#76043) HUN_Sector válasza balint82 (#76036) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Készletet rég nem vettem. Vagy a felét eladtam a meglévő cuccoknak is. Ha nagyon rá lennék pörögve, akkor két hatvanas pakkot rendetem volna :)

(#76044) balika21


balika21
tag

Sziasztok, szerintetek doboz sérültként de "bontatlanul", vagy egyszer összerakottként lehetne könnyebben eladni egy szettet?

(#76045) edgR válasza balika21 (#76044) üzenetére


edgR
őstag

előbbi

(#76046) balika21 válasza edgR (#76045) üzenetére


balika21
tag

köszi, és ha drasztikus a doboz sérülés, akkor is? :D

(#76047) edgR válasza balika21 (#76046) üzenetére


edgR
őstag

Akkor is! Ha van egy óriási lyuk a közepén, akkor kiveszed és fotózod a belső számozott zacskókat, összerakásit, matricaívet. Számít a doboz, de nem annyira, mint azt sokan gondolják. Elsősorban a belső zacskók állapota számít, ha arról beszélünk, hogy új egy készlet, vagy használt. Ha egyszer összerakod, akkor értelemszerűen már nem lesznek bontatlanok a belső zacskók.

(#76048) LÁZ válasza RangerFox (#76038) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sajnos 'muszáj' lesz :DDD, de odáig már eljutottam, hogy nem azonnal 'kell' :DDD

viszont én lehet az x-et választanám, mert az régebbi, ha idén kivonják, és érdekel, utána már sokba lesz ;)

a dűne meg lesz jövőre is, helyet meg úgyis csinálsz majd neki :DDD

@Hellgreg: nem derült ki, de kb biztos, hogy nem opció náluk :N

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#76049) Mauzes válasza balika21 (#76044) üzenetére


Mauzes
őstag

Mindkettőt ugyanolyan könnyű eladni, ha ugyanannyira jól van beárazva. Az esetek 99+%-ában egy sérült dobozos bontatlant drágábban lehet eladni, mint egy ép dobozos összerakottat. A te esetedben még egyszerűbb a képlet, mert a sérült dobozos bontatlan alternatívája egy sérült dobozos összerakott.

(#76050) czanga válasza czanga (#76030) üzenetére


czanga
őstag

Na meggyűtt' a Bódé ván. El is ugrom érte valamikor. :C

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.