Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

nohát, kivételesen volt sah-os rendelés, mert a kínai újéves öröknaptár kellett a családba, meg nekem is a sorozatba, és máshol is ilyen árban volt+duplavip+2 ajándék, a lényeg, hogy az összeg miatt bedobtam 1db 25ös minifiget.....

kecskevót

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#77002) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77003) Melezor válasza LÁZ (#77001) üzenetére


Melezor
kezdő

kecske lesz az meglásd :D

(#77004) Throme válasza Dilikutya (#77002) üzenetére


Throme
veterán

:DDD ez de jó

(#77005) sb válasza LÁZ (#77001) üzenetére


sb
veterán

Ne idegeljetek már.
Most már lassan annak is kecske/batlord lesz aki nem is rendel semmit. :)

Én egyszer scanneltem nulla sikerrel, de ha így megy mindenkinél akkor holnap veszek 20db-ot és várom a 10-10-es leosztást.

(#77006) HUN_Sector válasza sb (#77005) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

és lesz belőle 10 gamer lány és 10 pistorius :)

(#77007) LÁZ válasza sb (#77005) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

mákom volt na :DDD , mondjuk legutóbb is, amikor onnan rendeltem 8-at talán, szintén vmi értékhatár miatt, azokból is 6 az volt, amit szerettünk volna, már nem vágom melyik sorozatból...

úgyhogy ezekkel 'pont nem bsztak még át' :DDD :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#77008) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Csináltam pár képet fehérváron az auchanban

(a 75330-ból elhoztam az utolsó, kicsit nyomi dobozost)

(#77009) sb válasza HUN_Sector (#77006) üzenetére


sb
veterán

Én 10 pistoriusra és 10 kutyafodrászra gondoltam, kilopott kutyákkal. :)

@LÁZ
úgyhogy ezekkel 'pont nem bsztak még át' :DDD :DDD
Mondanám, hogy én nem aprózom ilyenekre a mákom. Majd egyszer egyben befigyel Mr. Gold... de hát tudjuk, hogy ez nem igaz. :D

(#77010) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Random bementem a Müllerbe:
1 vonatos fiú, ilyen már volt
1 edzős csaj, ilyen is
1 hárpia, ilyen még nem volt, akartam is
1 kecske 😆 ebből is van már, de már csak a kecske miatt is jó, most fogok rendelni jó pár állatot, összerakjuk a gyerekkori farmomat, jól jön minden segítő kéz, szárny és pata :)

Statisztikailag ha vettem 3-4 darabot, abban mindig volt 1 az értékesebb figurákból. A gamer csaj nem izgat, de a Triceratopsot még meg fogom szerezni, szerintem a többi hasonló mind megvan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77011) sb válasza Dilikutya (#77010) üzenetére


sb
veterán

Egy hárpia sereg elférne nálad. :)
Megkaptad végül a kastélyt azóta a másik helyről?

Dínós nekünk is kell majd a sorba, azok voltak is kóddal múltkor a Müllerben de végül nem hoztam el semmit. Sőt, a hárpia sem annyira kapós, az is volt pár kódos.

(#77012) Dilikutya válasza sb (#77011) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kastélyt csak egy helyről rendeltem, a Euronics-ból. :) A kockabolygóról Mikulás látogatása jött, az végül megérkezett. Igaz, összerakva majd csak szezonban lesz. Bár ahogy nézem, még most is rendes áron beszerezhető.
Kastéllyal még nem tudom, mi legyen, most megint húzósnak érzem az árát. :) Az is van amúgy 90 alatt most is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77013) czanga válasza HUN_Sector (#77008) üzenetére


czanga
őstag

Kell nekem lázasnak lennem, erről lemaradtam. :)
Mióta ment az akció, nem tudod véletlen?

Sajnos online azt látom, hogy 75330 már sehol sincs. Se Budaörs, se Savoya.

(#77014) Cheesus


Cheesus
senior tag

Köszönöm mindenkinek a Bricklinkes segítséget :R
Megpróbálok első körben ittholról rendelni az alkatrészeket, aztán a végén ami elmarad azt lehet majd Pick-a-Brick-el pótolni fogom.

https://www.twitch.tv/csehla

(#77015) HUN_Sector válasza czanga (#77013) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Sajnos nem tudom, nem promózták sehol

(#77016) sb válasza Dilikutya (#77012) üzenetére


sb
veterán

Akkor félreértettem, azt hittem az volt berendelve máshonnan is. Csomagsérülteket látok egy ideje 1-2 helyen 87-88 körül, gondolom majd lesz olcsóbb ha nem viszik. :)

(#77017) Gubu0101 válasza RapaNui1 (#77000) üzenetére


Gubu0101
veterán

Gyorsan tul adtal rajta :((( En jovohonapban akarom megvenni majd,ugy terveztem.Star warsos tema egyenlore raer.Raporogtem most a darura :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#77018) wolfcsibe84


wolfcsibe84
csendes tag

Halihó! Jófogáson árul az alábbi linken található patkány! 3000 forintot bukott rajtam a szállítás miatt. Remélem hogy sokszor jár még így! Mondjuk alapból erre számítottam, de mivel ingyenes volt a háztól házig szolgáltatás, ezért úgy voltam vele hogy hadd fizessen. Akkora amatőr volt, hogy egy fele akkora dobozt küldött, mint amiben a Bugatti lehetett volna... Most már tanult belőle, mert nem ingyenes a szállítás...

https://www.jofogas.hu/budapest/Lego_Technic_Bugatti_Chiron_42083_Uj_Bontatlan_145027144.htm

[ Szerkesztve ]

(#77019) HUN_Sector válasza wolfcsibe84 (#77018) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Azt hiszem minden esetben a futárszolgálat ingyenes neki. Kivéve a terminálos feladás, ott ő fizet (Foxpost). Én pont most adok fel egy doboz legot háztól házig szolgáltatással. Jön a GLS és ingyen elviszi, majd a vevő által fizetett összeget a jófogás utalja.

(#77020) wolfcsibe84 válasza HUN_Sector (#77019) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Mivel én nem vettem át a csomagot, gondolom ő fogja fizetni a révészt... Amúgy este aggódó sms-t is írt hogy mi történt, de hamar rövidre zártam...

(#77021) Sundesz válasza wolfcsibe84 (#77020) üzenetére


Sundesz
őstag

Én azt nem értem hogy működhet ilyen hitvány oldal értékelőrendszer és bármiféle vevővédelem nélkül. Gyakorlatilag asszisztálnak a csalóknak.

Hörcsög Powa'

(#77022) Tyler Durden válasza Sundesz (#77021) üzenetére

Úgy ahogy uzsorahitelt is simán adhatott pl a Cofidis meg Provident évekig..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#77023) Dilikutya válasza Tyler Durden (#77022) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azok most is adnak, nem?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77024) Throme


Throme
veterán

Hát ezek is megérkeztek végül.
Egész gyorsan ideért, persze értesítés nuku... a lényeg, hogy itt van....
Kaptam valami sárkányt is...

(#77025) Tyler Durden válasza Dilikutya (#77023) üzenetére

Persze, csak már nem olyan kamattal, mint anno, mert azt kénytelenek voltak letekerni..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#77026) Diesel38 válasza Sundesz (#77021) üzenetére


Diesel38
tag

Undorító a jófogás. Nem egyszer írtam már nekik, hogy miért nincs egy jelentem gomb mert kamu hirdetést találtam, kikerülték egy folyamatosan fejlesztünkkel.

Vagy amint feltölt az ember valamit, jön a BOT üzi, hogy megvenné a terméket, küldjem email címet egyéb adatokat. Évek teltek el és nem hajlandók megoldani ezt se pedig nap mint nap rengetegen bedőlhetnek. Ez is kérdeztem miért nem lehet beállítani, hogy én csak telószámmal hitelesített fiókoktól várok megkeresést. Erre sem válaszoltak.

(#77027) apholyon válasza Diesel38 (#77026) üzenetére


apholyon
aktív tag

Szánalmas a jófogás... pont nem rég találtam bontatlan Lego-t féláron, gyanús is volt... ráírtam, hogy hol lehetne személyesen átvenni, nem jött válasz... Ment emlékeztető is... majd rakott fel könyveket is, ott úgy kezdtem, hogy érdekelne, megvan-e még. Arra válaszolt, hogy igen... Kérdeztem megint a személyes átvételt, azóta egyik hirdetés sem elérhető... Telefonszám természetesen nem volt...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#77028) szombatitomi válasza apholyon (#77027) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Na én is benéztem a debreceni Auchanba, hátha találok egy Jedi kiképzést, persze nem volt. Viszont árválkodott egy Zetros 70-ért hibátlan dobozzal, amire felhasználtam a bizalompontjaimat, így megvolt 65-ből. Nemrég sikerült beszereznem az álomszettemet is bontatlanul, az Arocs-t, úgyhogy már csak a Unimog hiányzik a hármasból.

RapaNui1: köszi a Liebherr beszámolót, jó volt olvasni és látni a képeket. Nekem is tervben van, hogy egy jobb akció alkalmával beszerzem, a 9800 R is az egyik kedvencem lett. De tényleg batár jószág ez a daru, megértem, hogy gyorsan túladtál rajta.

[ Szerkesztve ]

(#77029) szombatitomi válasza szombatitomi (#77028) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Na ez nem válasz akart lenni, telefonról mindig benézem, közben kicsúsztam a szerkesztési időből. Érdekesség, hogy ez a v1 Zetros, még a régi (nem csavaros) smart hub-bal. Nem gondoltam, hogy ezt még ilyenkor boltból be lehet szerezni, de jobban is örülök neki.

(#77030) Crus válasza apholyon (#77027) üzenetére


Crus
őstag

Az igazi rohadékok a személyes átvételi lehetőséget is feltüntetik, ezzel is bizalmat sugallva. Persze amikor személyesen átvennéd, akkor "bocs eladtam, bocs mégse, botsáska", vagy egyszerűen csak nem válaszol.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#77031) Sundesz


Sundesz
őstag

Kockabolgyó visszautalta a pénzt. Futár ment a megadott címre, megint hívott hogy nincs senki ott. Aztán aznap délután visszautalták az összeget (futár azt mondta majd másnap viszi). Persze ehhez kaptak 2 hivatalos levelet a fogyasztóvédelemtől, februárban lenne békéltető testületi meghallgatás is (ez azért, mert 30 napon belül nem reagáltak az emailekre és nem lehet őket elérni, miért nincs visszaküldési cím és telefonszám).

Hörcsög Powa'

(#77032) Zotyipotyi


Zotyipotyi
csendes tag

Csak engem bilincsel le ennyire az SC széria? Szegény ember autós Lego sorozata, de engem újra és újra képes meglepni. Pozitívan.
Nálam most ugyanis új etalon született: Aston Martin DB5.
Ezüst elemek, menő dísztárcsák, tök jó printelt elemek (persze azért akad néhány matrica is), általam eddig nem látott építőelemek, érdekes építési megoldások.
Na, meg az első két üléssoros SC-m. :)

Kivételesen építés közben is fotóztam néhányat, remélem nem bánjátok, ha megosztom veletek.

Kabrióként se nézne ki rosszul:

És a végeredmény:

(#77033) Dilikutya válasza Zotyipotyi (#77032) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én is szeretem. :) Ez a DB5 is remek, ki is tűnik az egyensportkocsik közül, meg jó megoldások vannak benne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77034) backdraft81 válasza Zotyipotyi (#77032) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Jómagam is csütörtökön este raktam össze az Aston Martin DB 5 SC szettet. Engem is nagyon meglepett, hogy mennyire jól kitalált, kidolgozott és ötletes sok helyen. Matricát azonban nem ragasztottam egyetlen darabot sem, úgy is jól néz ki, de idővel lehet 1-2 hasznos elem kap ragadóst. De egyenlőre marad nélküle.

Két kifogásom van csak a készlet ellen:
1. Daniel Craig baromira nem így nézett ki James Bond szerepében szerintem. Pedig imádom a filmeket, de ez nem sikerült.
2. Nagyon hiányzik erről a kocsiról a jellegzetes visszapillantó tükör. Mióta megvan, azon töröm a fejem miként kellene ezt javítani. Mondjuk nincs sok tartalék / felesleges elemem, így lehet ez nekem nem fog sikerülni.

Ja és a hátsó szélvédő színe. Bár, élőben az sem zavaró annyira.

Minden más csillagos ötös. Nekem is nagyon tetszik a készlet.

:K

(#77035) backdraft81 válasza backdraft81 (#77034) üzenetére


backdraft81
csendes újonc


(Ide került a vitrinben.)

(#77036) Zotyipotyi válasza backdraft81 (#77035) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Nekem matricák nélküle az oldala kicsit túl homogén, egyhangú. Plusz nekem a rendszámtáblák is furák kicsit matrica nélkül.
Én csak a plusz rendszámtáblákra nem raktam fel őket, hátha még máshol felhasználom azokat az ezüst elemeket. :)
Visszapillantó tényleg jó lett volna, de SC méretben valószínűleg nem adta ki.
A Ferrarik nekem is megvannak. Nálad így kicsit átalakítva még jobban néznek ki, mint az eredeti összetételükben.

(#77037) Sundesz válasza backdraft81 (#77034) üzenetére


Sundesz
őstag

Jót tett a 6 stud szélesség a SC sorozatnak, azóta én is beszerzem őket, előtte csak 1-2 szett sikerült szerintem jóra, pl F40 vagy a Porsche 911. Mondjuk így aránytalanul nagy egy minifighez képest, dehát nem lehet minden tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#77038) Throme válasza Sundesz (#77037) üzenetére


Throme
veterán

Nem 8-ra gondoltál?
Régebben volt 6 széles.

(#77039) Throme válasza Dilikutya (#77033) üzenetére


Throme
veterán

Sajnos erre az évre még nem jelentettek be - tudtommal - filmes járgányt, pedig ebben lenne potenciál, csak a licenszeket nehezebb - gondolom - összeszedni hozzá.

(#77040) backdraft81 válasza Zotyipotyi (#77036) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Igazad van, idővel egy része a matricáknak biztosan felkerül, csak van néhány moc, amit matricázás előtt össze szeretnék még hozni hozzá.
Igen, a két Ferrari minimális átalakításon átesett. Kösz :)

[ Szerkesztve ]

(#77041) pardus


pardus
csendes tag

Nem saját, csak szembejött. :)

It has escalated quickly

(#77042) lm83


lm83
őstag

Ezekről jut eszembe, tavaly raktuk össze a 75886 - Ferrari 488 GT3 “Scuderia Corsa” szettet, miután itt ált a szekrényben jó ideig.
Másnak is volt, hogy a matrica szettre nem jutott sárga festék?
A lámpa és ferrari jel is fehér maradt.

(#77043) Napfénysüti válasza backdraft81 (#77034) üzenetére

A DB5 sofőrje Sir Sean Connery volt. ;)
Karácsonyra ezt kaptam feleségemtől, szerintem is remek SC készlet.

Més que un club!

(#77044) Flex77


Flex77
csendes tag

A már megvásárolt LEGO Ideas 21344 Orient Express készletekhez díjmentesen megrendelhetőek a javított városneveket (Munchen -> München, Bucaresti -> Bucuresti) tartalmazó alkatrészek a Lego ügyfélszolgálatán keresztül.

Pixel 3a

(#77045) Crus válasza Zotyipotyi (#77032) üzenetére


Crus
őstag

Az a vicc, hogy én eléggé antiótós' vagyok, nem igazán vonz a téma. De az SC, az még engem is elkapott és 1-2 darabja lenyűgöz. Van pár már összerakva, ezt is megvettem nem olyan rég, de ez még nincs összerakva. Majd ha kicsit jobban viselkedik a fiam, megkapja és összerakjuk. 6k volt Emagtól, annyit nevetve megért.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#77046) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok!

A múltkori hozzászólásom óta megérkezett az 5988, Anubisz temploma is. Mivel azt követően szóbajött a Lego Racers így az utolsó képen hagytam egy kis easter egget is, amin épp most dolgozom. :D

Rendesen meglepődtem, hogy másfél Harry Potter filmet sikerült közben megnéznem, mire összeraktam. :DDD Ez pl 700 darab körül van, de sokkal többnek tűnt.

Hihetetlen, de a doboz olyan, mint amit most vettem le a polcról. Sajnos, mivel ez valószínűleg valamiféle vitrines darab lehetett, így az elől lévő old grey/fehér alkatrészek közül pár kapott egy kis sárgulást, viszont hasonlóan az 5978-hoz, itt is új, karcmentes állapotban van minden és 99%-ban az eredeti szett alkatrészeit tartalmazza. Teljesen olyan volt a feeling, mintha én raknám össze először. :DD

Még gondolkozom, hogy bricklinkezzem -e ki az elszíneződött kockákat, egyébként összerakva még jól is mutatnak néhol.

Aki gyűjt hasonló szetteket, Ti hogyan tároljátok? Milyen gyakran rakjátok össze őket?




(#77047) apholyon


apholyon
aktív tag

:DD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#77048) apholyon válasza vtommy (#77046) üzenetére


apholyon
aktív tag

Aaaaah gyerekkorom egyik hőn áhított készlete... Még mindig menők ezek az Adventurers szettek (és a mai napig nem érzem azt, mint pl. A Castle készletek esetében, hogy baltával faragottak voltak és mennyit fejlődött a Lego...).

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#77049) Mozaart válasza apholyon (#77048) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Ebben a Templomban sok az egyedi elem es a festett elem is. Ezert erezheted modernnek a mai napig. Es ahhoz kepest nem is draga. 80k bricklinken egy komplett belole.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#77050) Mozaart válasza vtommy (#77046) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Makulatlan allapotu. Grat. :) Biztos veletlen de marha jol mutat a hatterben beallitott Sivatag hatterkep a szettel. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.