Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1750) üzenetére


Brumi
senior tag

Szerintem most az a legnagyobb baj, hogy divat lett a lego a használtpiacon is és kihasználják a nagy keresletet. Pár éve sokkal olcsóbban lehetett vásárolgatni, most meg mindennek az egekben az ára. Pont ma láttam a Taj Mahalt akciósan 439k helyett 349k-ért. Ez már a no comment kategória...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1752) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1751) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igen, rengeteg a nepper. Magán embertől már nehéz venni lassan :) Hol láttad a taj mahalt? Az egyik legvágyottabb készletem :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1753) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1752) üzenetére


Brumi
senior tag

Itt van, bár raktáron nincsen, de gondolom beszerzik, ha kell.
Mondjuk BL-en van sokkal olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1754) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

én a régebbi készleteimet mind ebay-ről vadásztam össze, volt 3 dreamliner, igaz azokat eladósba vettem, eddig egyikkel sem volt semmilyen problémám, ami esetleg hiányos volt, az korrekt módon oda volt irva, és tudtam, hogy mennyi-milyen elem hiányzik belőle. Amiről meg nem derült ki (7191 xwing) az meg látatlanban is megért 25öt ;]

ps. én 350ért inkább a falcont választanám :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1755) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1753) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ezt láttam már, azt hittem MISB-et láttál :)

LÁZ: Ha találsz valamit az 10188al kapcsba akkor írj kérlek :D Köszönöm :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1756) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ezt a hsz cunamit amit csináltok gyerekek, szörnyű :D

(#1757) LÁZ válasza Fr0z3n (#1756) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

végre kicsit pörög a topik, eddig jóformán magamban beszéltem :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1758) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1756) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Legalább pörög a fórum :D Apropó az amerikai árak nevetségesek az európaiakhoz képest... Hihetetlen :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1759) Fr0z3n válasza R3ĐßuŁŁ (#1758) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Sok esetben meg pont fordítva, leginkább új készletek esetén. 1$=1 € :W

(#1760) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1758) üzenetére


Brumi
senior tag

Lassan a lego jobb befektetés lesz, mint valamilyen betét vagy befalap és még szórakoztatóbb is. Bár marha jó indok, hogy az értéknövekedés miatt veszek legot, de valójában soha nem válnék meg tőle... :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1761) LÁZ válasza Fr0z3n (#1759) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, gondolkoztam is rajta, hogy rokonon keresztül intézek pár készletet, de a macera+postával kb ugyanott lennék, pár ezer ft lenne a difi, annyit meg megér nekem, hogy 3nap alatt itt legyen, mondjuk a Tumbler-nél már 7k, de pont annyi macera lenne vele, igy maradok 'itthon'

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1762) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1759) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igen csak amerikában 50 meg 75%-os leértékelések vannak kb fél évvel a készletek megjelenése után. Európába én sok ilyet nem láttam :)

Brumi : Igen, néha én is ezzel nyugtatom magam, hogy befektetés :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1763) Fr0z3n válasza LÁZ (#1761) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Batmaniac :DDD

(#1764) LÁZ válasza Fr0z3n (#1763) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

még az is lehet, meg is találtam azt a könyvet, amit a dzséjlenó mutogatott a videóban ;]

ebből lehetne csemegézni o-O

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1765) Fr0z3n válasza LÁZ (#1764) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szent xar!! :Y Micsoda gyűjtemény

El kéne kezdeni lottózni :DDD

A könyv esetleg pdf? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1766) LÁZ válasza Fr0z3n (#1765) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

144 oldal, nem fogok nekiállni, ha ideér, de mások már megoldották ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1767) Brumi válasza LÁZ (#1764) üzenetére


Brumi
senior tag

Nafene... Valaki lefényképezte a szobámat? :)
Az a néhány modular igen jól mutatna... abból szó szerint milliós várost lehetne építeni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1768) Fr0z3n válasza LÁZ (#1766) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ja, hogy megvetted. Az más. Azt hittem a neten találtad.
(a link nem mükszik)

(#1769) LÁZ: szorgalmasan keresgélek, éjszakázok, ráérek :D

[ Szerkesztve ]

(#1769) LÁZ válasza Fr0z3n (#1768) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

akkor a gugli segit, ez volt az első találat ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1770) Pötyi


Pötyi
őstag

Pár hónapja egy hong-kongi, vagy valamelyik ferdeszemű környéken volt egy kereskedőnél ezerhétszáz-valahány darab 8110-es Unimog. Az ára is viszonylag jó volt, de csak tizesével volt hajlandó eladni. A fórumokon az emberek nem győztek összefogni, hogy meglegyen a minimum tíz darab. Ja, és tényleg nem volt átverés, szállított a csávó! Most már nem emlékszem, hogy mennyi lehetett a szállítási költség, de azóta is bánom, hogy nem szálltam be. Találgattunk, hogy miképp halmozhatott fel ennyit. Tán ellopott egy negyven lábas konténert? Vagy csődbe ment a játékboltja?

Nem is tudom, olyen hülyén jövök ki anyagilag, hogy amikor van pénzem, akkor senki nem indít közös rendelést jó boltokból. Amikor meg kiköltekezem minden szarra, akkor beesik egy olyan közös rendelés, hogy a kivánságlistámat meg tudnám felezni az adott boltból, csak akkor meg épp le vagyok égve. Nem fedi egymást a két színuszgörbe.

QNX is cool!

(#1771) vicces válasza Pötyi (#1770) üzenetére


vicces
addikt

az unimogot én is nagyon bánom, most ~250€ körül van az ára. bezzeg karácsonyi akcioban ha jól emlékszem 169€ volt.. :O

na de sebaj, ma rendeltem egy 9398-at 135€-ért. de ez új, nem használt :K

:)

(#1772) Pötyi


Pötyi
őstag

Ja, itt a Tumbler is:

Tumbler

:D

QNX is cool!

(#1773) Fr0z3n válasza Pötyi (#1770) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az unimog a kedvencem! :O

vicces: az baromi jó ár érte :K , én valami 60 körül láttam azt hiszem az újat.

(#1774) Pötyi válasza Fr0z3n (#1773) üzenetére


Pötyi
őstag

Á, itt van, megtaláltam, tényleg honkongi:

Unimog

Valóban hatvan ropiért adja! Annyit tévedtem, hogy nem tizesével, hanem hatvannégyesével

QNX is cool!

(#1775) Fr0z3n válasza Pötyi (#1774) üzenetére


Fr0z3n
őstag

60? :Y 40 körül lehet kapni dobozos. :F Annyira nem bizinc

(#1776) Pötyi válasza Fr0z3n (#1775) üzenetére


Pötyi
őstag

Negyvenért?!? Hol? Van, aki annyiért ötösével venné! Most néztem, a Bricklink ára 58 ropitól indul felfelé, új, bontatlan állapotban. Ahoz képest a hatvanezres ár a hetedik legjobb a 102 tételes listán!

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#1777) LÁZ válasza Pötyi (#1776) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kockaáruház 52k, már kevesebb :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1778) Pötyi válasza LÁZ (#1777) üzenetére


Pötyi
őstag

2014. augusztus 09.

QNX is cool!

(#1779) Fr0z3n válasza Pötyi (#1776) üzenetére


Fr0z3n
őstag

olx-en volt fent 2. 40 meg 43e ft-ért. De most néztem, hogy csak volt. Jelenleg 1 van, az is 70.

Gyertek a blogomba szavazni!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1780) Brumi


Brumi
senior tag

Ha esetleg valaki TV-t, konzolt, telefont, számítógépet, vagy hűtőt szeretne építeni, annak ez az oldal kihagyhatatlan :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1781) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

A movie-fémszakáll hajója megvan valakinek? Régen fájt rá a fogam mivel minden hajó ami valaha kijött megvan, így ezt is szerettem volna beszerezni, de az ára miatt más készletek élveztek prioritást anno és még most is :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1782) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1780) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ha pedig valakit érdekel a castle téma, akkor ezt nézegesse [link]

A MOC-ok elképesztőek. :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1783) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Na köv hónapra lebeszéltem, hogy kapok 2 kis csomag legot. Úgyis sütinapom lesz :D

(#1784) LÁZ válasza Fr0z3n (#1783) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a 'kis csomag' úgy is relativ :D ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1785) Fr0z3n válasza LÁZ (#1784) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Csóróéknál a kis csomag 5k. :D
Mutertól meg barátomtól (nem úgy barát, nem rosszra gondolni. Amúgy meg csaj) kapok. "Család" többi tagjától nem számítok semmire (sóher gecik, pedig keresztanyám is 400at keres).
Szóval van valami ajánlat? Első körben arra gondoltam, összevonom a két 5e csomagot és rápótolok, hogy megvegyem Emmet építőrobotját (70814).

(#1786) LÁZ válasza Fr0z3n (#1785) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igen, az nem rossz ötlet :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1787) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1785) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az attól függ mit kedvelsz :D Licenszes fontos e vagy maga a "játszhatóság" stb stb. Mondj valamit, mert így nehéz akármit is javasolni :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1788) Fr0z3n válasza LÁZ (#1786) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ha van valami más ötlet 10-15 között, szívesen veszem.
Tök8 milyen amúgy, technic is lehet. A lényeg, hogy nagy legyen és látványos. A robotot azért néztem, mert ha unom, csinálok belőle egy bulldózert :D

[ Szerkesztve ]

(#1789) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1788) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hmm, akkor tökéletes amit mondasz. :) 15100-ért jó kis készlet :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1790) LÁZ válasza Fr0z3n (#1788) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

se rossz

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1791) Fr0z3n válasza LÁZ (#1790) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Tetszik a repcsi. Most nézem az újságba a creator készleteket. 3ból 1 tuti tetszik. Ahogy az árakat nézem, 2 készletre is futná. 31006-31008ra gondoltam elsőre. A linkelt repcsi meg egész jól kidolgozott.

De k.rva nehéz lesz dönteni :D

(#1792) LÁZ válasza Fr0z3n (#1791) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, jók ezek a 3 in 1 készletek, ezt a repcsit biztos, hogy berendelem majd legoéktól én is.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1793) LÁZ válasza Fr0z3n (#1791) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

techinc-ből a konténerszállitó is jó választás lehet

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1794) Fr0z3n válasza LÁZ (#1793) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez sem rossz. Majd kiderül mi lesz, még van 1 hónapom és 3 napom gondolkozni, nézelődni :D

(#1795) dime27 válasza LÁZ (#1790) üzenetére


dime27
őstag

Nemrég szereztem be 1x összerakott állapotban 9e-ért :K

Más téma, kész lett a 42029-em pár képet lőttem a kész/ill félig motorizált nem full pf készletről:

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1796) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Brickseten az adatbázisba ír ebben az évben megjelenő UCS készletről. Valaki tudja melyik készlet lesz ez? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1797) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#1796) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

legelőször a Tumbler lesz, itthon szeptember környékén, pre paybe meg augusztus közepe, úgyhogy vágom a cetlit ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1798) Fr0z3n válasza LÁZ (#1797) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Prepay... puncsos ;]

(#1799) LÁZ válasza Fr0z3n (#1798) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

naja, csak az a baj, hogy tutkó 1 készletet / fő lesz, pedig simán rendelnék 2-t belőle, aztán mehet az ebay-re, gondolom ámerikában tutkó 3-4/fő lesz a rendelhető mennyiség, mint a mininél :(((

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1800) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1797) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Bocsánat kimaradt, hogy Star wars UCS :D Erről tud valaki valamit?

Előrendelés mikortól lesz a Tumblerre? :F

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.