Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#1800) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hát, én 2 készletről 'tudok', az egyik egy Slave 1, Bobba Fet kiadásban, a másik meg a Falcon újrakiadása, az utóbbinak örülnék, mert akkor nem kéne 300-500k-ba egy 1x összerakott készlet, hanem az új kicsit lenyomná az árakat...

Tumbler augusztus közepe-vége..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1802) Fr0z3n válasza LÁZ (#1801) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ahogy nagyapám mondá vala: "íjj azt a rézfán fügyülős kurva anyját" de drága. Nem a szegények sportja a Lego :D
Lassan úgy néz ki, 2 dologba érdemes befektetni. Legoba és órába. Meg egy jó nőt az ágyba, de az másik topic :D

(#1803) LÁZ válasza Fr0z3n (#1802) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

valóban, Lego-ba érdemes befektetni, vagy előtúrni a régebbi nagyobb készleteket a padlásról, ha meglennének a régi hajóim, 30-50k-t fognék rajtuk az biztos :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1804) vicces válasza LÁZ (#1801) üzenetére


vicces
addikt

én talaltam jó sok régi készletet, amik elképesztő összegbe kerülnek.
csak azt nem értem, hogy ha összeraknánk más készletekből akkor nem jönne ki olcsóbban??

pl ez

vagy ez

meg valamelyik nap valaki linkelt vagy én találtam egyet ami 2000 euro feletti készlet volt.. :Y

remélem működnek a linkek

:)

(#1805) Fr0z3n válasza LÁZ (#1803) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem iszonyatos mennyiségű volt. Minden születés és névnapra azt kaptam. De nem tudom hova lett a nagy része, muter sem emlékszik rá. Mára egy cipősdoboznyi maradt csupán. :O Volt repcsim, 2 váram, dupla rotoros mentőhelikopterem, volt ez a Lego adventure vagy minek hívták, abból sivatagi autó meg egy oázis. Ezekből mára csak néhány alkatrészem maradt, egyik se teljes.
Talán akkor tüntek el, amikor feltörték a tárolónkat. Egy éjszaka alatt üresre pucolták. De ez akkor se magyarázza, hogy miért csak mindennek a fele nincs meg.

Taj mahal volt a 2k-s készlet.

[ Szerkesztve ]

(#1806) LÁZ válasza vicces (#1804) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

link ok, ha másikból rakná össze az ember, vagy manual alapján venné meg hozzá az alkatrészeket, kb ugyanott lenne az ember, amazon kb felejtős ezügyben :D , viszont az is tény, hogy van 1-2 készlet ami túlárazott, de pl egy 6399 Monorial-ért simán el lehet kérni 100k feletti pénzt, mert ritka, és kevés belőle a teljes készlet.

a 2k eurós valószinű az UCS Falcon volt, vagy a Taj Mahal ;) , vagy szimplán egy meggazdagodni vágyó egyén, aki túlárazott egy kisebb készletet, és arra vár, hogy vki leüsse :DDD

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1807) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1801) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Slave I jó lenne nagyon ! Kíváncsi leszek :)

10188, ha esetleg van eladó valakinek akkor írjon rám privátba ! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1808) vicces válasza Fr0z3n (#1805) üzenetére


vicces
addikt

nálam anyámék voltak akik lepasszolták a készletem. kb észre se vettem. gondolom azt gondolták, hogy elég nagy vagyok, hogy ne legozzak tovább. unokatesómhoz került minden. a mai napig visszasírom minden darabját. volt minden témából legóm. de leginkább házak voltak. technik legom sosem volt, de nem volt gond. sokat épitettem a hagyományos elemekből. tankot, kabrióautot meg amihez csak jött az ihlet. egy haveromnak volt techniklegoja és mindig elkértem a utmutatókat tőle, ha valami megtetszett és próbáltam összeerakni a saját készletből. . emlékszem egyszer a hagyományos 4 egység széles kerekből csináltam 8 egység széles tengelyt. mert ugye technik legom nem volt, de megoldottam. persze ez a keréktengely egy picit szélesebb és a két tengely össze szorult egymás mellett, de még forgott és működött :D

ma viszont szinte már csak technik készletem van, de a késztetés sajnos nagyrészt kiveszett belőlem, hogy valami egyedit épitsek. :U de azért még ma is élvezem amikor az a-modelről b-modelrre épitek át :C

jah, igen a taj mahal volt az. na ott sokkot kaptam :U

[ Szerkesztve ]

:)

(#1809) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Cink egyébként kiírni fészbúkra, hogy legot keresek? :D

(#1810) LÁZ válasza Fr0z3n (#1809) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

van Lego adok veszek csoport, és egy Lego Club Hungary is ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1811) Fr0z3n válasza LÁZ (#1810) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azokat kenhetem a hajamra, tudják mit érnek a kincseik. Én olyat keresek aki nem tudja ;]

(#1812) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

A szomszéd testvérpár ha megtalálja a legoit, akkor kilónként 2000 hufért eladják nekem :DD

(#1813) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Na mivel nem találtam még jó áron 10188-at ezért mielőtt mindenhonnan elfogy megszerzem a 10229 Winter Village Cottage-et. Van aki összeépítette már? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1814) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1813) üzenetére


Brumi
senior tag

Természetesen, már összeraktuk a házikót. Termetes darab, az biztos, de nagyon részletes és igényes :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1815) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1814) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A winter szériából szerinted melyik a legjobb? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1816) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1815) üzenetére


Brumi
senior tag

Talán az elsők tetszenek a legjobban, abból is a játékbolt. Most hétvégén lett összerakva a karácsonyi vásár, az is nagyon szép, de a kisebb szettek jobban bejönnek. Az utolsó kettő kissé megalomán lett, mondom ezt úgy, hogy alapvetően a nagyobb szetteket szeretem :) A postához tartozó zenepavilon is jópofa.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1817) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1816) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Sajnos nekem a pékség és a játékbolt nincs még meg. Talán 2 hónappal ezelőtt kockarakón a régiségeknél volt egy bontatlan játékbolt 24 körül,de sajnos ahogy meg akartam venni már el is vitték :( :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1818) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

úgy néz ki, a következő készletek jóárasitva lesznek nálam

TIE Fighter (9492) 7000
A-wing Starfighter (75003) 3500
TIE Interceptor (75031 Winter) 1500
Magna Guar Droid Fighter (7673) 5000
X-wing (7140) figurák nélkül 5000
UCS AT-ST (10174) 35000
Venator (8039) figurák nélkül 30000
TIE Defender (8087) 6000
Tie Bomber (75008) ingyé valamelyikhez

ha érdekes lehet vkinek, zaklasson majd ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1819) LÁZ válasza LÁZ (#1818) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Tie Fighter+ Xwing foglalva
Awing+Tie Def foglalva
Tie interceptor+tie bomber szintén

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1820) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

1,5 órára nem nézek be a fáradt gőzbe és ilyenekről lemaradok :O

(#1821) LÁZ válasza Fr0z3n (#1820) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azért maradt még anyag :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1822) Fr0z3n válasza LÁZ (#1821) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Akkor mondom úgy, hogy amit megengedhetek magamnak, azokat elvitték. :(

(#1823) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok!
Valaki nem lát/tud valami lehetőséget, ahonnan mostanában olcsón be lehet szerezni ezt: 42024
Nem 60%-os akciókra gondolok, csak hátha van itt valakinek valami jó webshopja/vagy esetleg külföldről látta olcsón...

:R

(#1824) Fr0z3n válasza sagesz93 (#1823) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ahogy nézem, nálunk 16e a legolcsóbb. Teljesen baráti ahhoz képest, hogy mekkora.

(#1825) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Este nem bírtam aludni és pakolásztam. Találtam még egy fél szatyornyi legot :D

(#1826) Brumi


Brumi
senior tag

No, megvan az Exo-Suit is. Kár volt várni vele, mert 12k volt mikor bevezették, most pedig már 14k-ért árulják... Ráadásul az utolsót hoztam el a boltból.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1827) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1826) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én a kocka.hu-ról rendeltem amikor bejött a másik új ideas készlettel együtt. Akkor még 12 volt az exo suit :) Jó hamar felemelték az árát, gondolom nagy rá a kereslet...:)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1828) vicces


vicces
addikt

nekem elkészült a 9398 :Y
elég sok lehúzást olvastam róla. szerintem viszont annyira nem rossz. amin kicsit meglepődtem, hogy épités közben - követve az útmutatót - össze kellett raknom egy segéd keretet, amit később szét kellett szednem további végleges felhasználás céljából. illetve megint rengeteg oldal el lett pazarolva olyan lépésekre amit a következő lépésekkel össze lehetett volna vonni. valamint nem tetszik a kerekek mögött lévő alsó 3-as nyeles tengely, aminek a kilógó vége egy piros gyűrűvel van "eltakarva".. ez is egy segéd támaszték miatt maradt a szerkezetben. jobb lenne ha a piros kettes összekötő lenne ott és az legalább nem lógna ki.
az áttétel tényleg elég nagy. picit lassúnak tűnik az autó, de szerény véleményem szerint lakáson belül ideális. viszont igy van ereje a gépnek. a szobaajtót is be tudom simán csukni vele, illetve a nagy álló ventillátort is arrébb tudom tenni az autóval a kanapén heverészve... :Y :C
később lehet felcserélem a kicsi és a nagy fogaskerekeket a hajtásban. 2 helyen is lehet variálni ezt. akkor gyors lesz. kérdés, hogy mennyire marad játszható lakásban.
még arra is kíváncsi vagxok az elemek meddig fogják bírni?
viszont a következő ajándékom az unimog lesz. nagyon drága /~250€/, de kell egy. ezek után el tudom képzelni, micsoda szerkezet lehet :C
....

ezt ma találtam. eleve nem is tudtam erről a szettről, de mikor megláttam az árát, hirtelen nem tudtam, hogy ébren vagyok vagy álmodok.
asszonynak kerestem porszívót és ekkor láttam meg az ajánlott termékek között..

...

ami viszont nagyon tetszik még az a halálcsillag. 400€, de van hozzá 24 figura. ezek szerintem legaláb ~100€-t érnek.
persze közben rátaláltam a régi halálcsillagra is :Y :Y :Y :Y rohadt drága és egyátaláln nem értem, hogy miért?
vajon a második verzió is így megfog drágulni? gondolkozok rajta, hogy betárazok egyet a 10188-ból és 5 év múlva 5x-ös áron eladom.. :K

[ Szerkesztve ]

:)

(#1829) FLx válasza vicces (#1828) üzenetére


FLx
addikt

Minden régi szett drága, mert általában 2 évig gyártanak belőlük aztán vége. Nézd meg mennyiért mennek az 5-6 éves nagy Technic szettek, az Unimog is 40 volt amikor én vettem pár éve, most meg közelében nem kapsz.

(#1830) Fr0z3n válasza vicces (#1828) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Néztem pár videót róla. Nekem tetszik. Távirányító hatótávja milyen? A régi infrásoké úgy rémlik, csak 1,5 méteren belül működik.

(#1831) vicces válasza Fr0z3n (#1830) üzenetére


vicces
addikt

nálunk fehérek a falak, frissen festve. a tv-s tapasztalatom szerint ez a legjobb infrás szempontból.
ma beküldtem a fürdőbe az ajtó mögé míg én a nappaliban ültem. sokkal később állt meg mint gondoltam volna. nekem a v2-es receiver van. a távirányitón nem láttam semmi számot. és még az elemek is frissek. sosem használtam őket, de több mint egy éve vettem őket amikor akcios volt a molnál gyűjtőpontokra. ;]
de lehet, hogy már 2 éve is volt az. illetve délután hétágra süt a nap a nappalinkba. egyenes tűz be a nap. ilyenkor minden nap le szoktam a redőnyt kicsit engedni, mert különben kell a napszemüveg. szóval ilyen verőfényes napsütésben is remekül megy a gép. /azt hallottam, hogy az ablaküveg az uv-a-t szűri, nem tudom ennek van-e jelentősége :K /
szeinrtem lakáson belül nincs távolság a távirányitónak.

viszont felépitmény nélkül sokkal jobban mászik, illetve értelemszerűen sokkal meredekebb helyekre lehet mászni vele, mert később borul fel

[ Szerkesztve ]

:)

(#1832) Fr0z3n válasza vicces (#1831) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Köszi az infót. Ha cserélsz áttételt, beszólót kérünk (esetleg videó milyen az lap, illetve a módosított). Amúgy milyen az alap áttétel? Építsd át kamionra, sokkal jobban néz ki :DDD

(#1833) vicces válasza Fr0z3n (#1832) üzenetére


vicces
addikt

oké, de ez nem most lesz. ez a lassú tempo és a nagyobb nyomaték szerintem jobban használható "terepen", ha a játszhatóságot nézzük. de ha meguntam és módosítom akkor beszámolok :C

most így néz ki a nappali párkánya:

de jön még!!

van még néhány kisebb autóm, de annyira nem tetszenek, hogy szét vannak szedve és egy fagyisdobozban várakoznak, mint pótalkatrészek :C

:)

(#1834) R3ĐßuŁŁ válasza vicces (#1833) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Wow ! Nagyon szépek :DDD :Y

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1835) Fr0z3n válasza vicces (#1833) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Egy ilyen párkánynak én is örülnék :DD

(#1836) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Szerintetek ez megér ennyit? 7782-es készletből van, sajnos más nincs hozzá :(

(#1837) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1836) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Természetesen nem :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1838) Fr0z3n válasza R3ĐßuŁŁ (#1837) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Oszt mé nöm? :D

(#1839) LÁZ válasza Fr0z3n (#1838) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sztem igen, mert pl külföldön a teljes készletek 30 körül mennek, ez a röpcsi meg a szett nagyobbik járműve, igy 5öt sztem megér, ha belefér a posta, pláne ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1840) Fr0z3n válasza LÁZ (#1839) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem helyben van. Csak el kell érte menni.

(#1841) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1839) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az a baj az ilyen készletekhez a figeket a legdrágább beszerezni így nem hiszem, hogy nagy hasznot lehetne az egészből csinálni,ráadásul azzal is vacakolni kell. A Batman I szériáknál a figeknek nagyon horror ára van szóval én az ilyeneket nem nagyon csípem, de persze ez csak az én véleményem :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1842) Fr0z3n válasza R3ĐßuŁŁ (#1841) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mondjuk, lehet, hogy leteszek róla. Az egyik legos fészbúk csoportban egy srác rengeteg készletet árul. A 8466-os készletbe beleszerelmesedtem, kíváncsi vagyok rá mennyit kér. Remélem nem többet mint 15, mert akkor előre hozom a szülinapom :DDD

(#1843) thomeef válasza Fr0z3n (#1842) üzenetére


thomeef
őstag

Hát ha kicsit is ért hozzá 50 alatt nem adja, utolsó forgalmazott ára valahol 70k körül volt és 2001-es setről beszélünk :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1844) LÁZ válasza Fr0z3n (#1842) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én is 50+ra tippelnék :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1845) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

jelentem kicsit megcsúsztam a Mini-vel, de jófajta custom dolgokat épitek bele, igy megéri várni az irományt :K

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1846) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1845) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hajrá ! Én kíváncsi vagyok :)

Apropó. Kinek milyen ritkaságai vannak? :) Dobjuk fel kicsit a topikot :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1847) Fr0z3n válasza LÁZ (#1844) üzenetére


Fr0z3n
őstag

120 dolcsitól már van kint már csak volt 30k ebay-en, csak nem mond rá 50et. Annyiból már a fentebbi poweres, infrás terepjáró is kijön.

[ Szerkesztve ]

(#1848) vicces


vicces
addikt

na én felcseréltem a fogaskerekeket a 9398-on. hááááááááááát.. :F .... elég szar lett.
sik terepen szépen szalad, de semmi másra nem jó. még a papucsomon sem tud átmenni. megy vissza a gyári variáció, mert minden ez igy, csak nem terepjáró. már maga a gép sem könnyű. 1535 grammot mértem a konyhamérleggel. felépítmény nélkül nem mértem le, de sokkal könnyeben megy nélküle. de nem úgy akarom játszani vele :K szóval nagyon ötletes a hajtás mod, de nekem nem kell. a nyomaték 0. :P

[ Szerkesztve ]

:)

(#1849) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

egy kis plázázás

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1850) Fr0z3n válasza LÁZ (#1849) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mekkora várost épített :Y

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.