Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Segal válasza Throme (#38999) üzenetére


Segal
veterán

Nekem sem érte volna meg. :N Nem is a Legotól jött :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#39002) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

jateknet.hu-n egész kellemes árak vannak és mindez megspékelve egy 2000ft-os kuponnal.

(#39003) Sub-ZeRo válasza HUN_Sector (#39002) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönöm! :R
A 6x6-os Volvo be is van húzva! :C Ennyiért ajándék... Már régen szemezek vele...
A következő viszont a Batwing lesz! :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39004) Scholes9 válasza HUN_Sector (#39002) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Barracuda bay nagyon csábító :D A kupon, hogy érhető el :F

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39005) Segal válasza HUN_Sector (#39002) üzenetére


Segal
veterán

EMAG-ot is érdemes lesz nézegetni mert megbírságolták őket és mindenki kap 3000ft-os kupont aki vásárolt náluk az elmúlt 1 évben. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#39006) ayo válasza Segal (#39005) üzenetére


ayo
addikt

ja, 10k fölött... igazán nagy büntetés. :(((

http://jateknaplo.blog.hu

(#39007) maross válasza Scholes9 (#39004) üzenetére


maross
veterán

[link]

star wars: a gyermek 75318 nevu szornyuseg 22k-2k+1k posta.

fiat500on (alapbol 20k), vagy 2db 10k-s speed championson gondolkodom, de nem nagyon latok szuperjo dealeket. Egy kocka.hu-s promos pakk siman uti.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39008) zbundy válasza Segal (#39005) üzenetére


zbundy
aktív tag

Ezt mikor kapjuk? Mert múlt hónapban vásároltam, de kupont még nem kaptam

[ Szerkesztve ]

(#39009) maross válasza zbundy (#39008) üzenetére


maross
veterán

Szerintem ezt senki nem tudja, csak mindenki raizgult egy hir kapcsan. Boven benne van, hogy csak honapok mulva fog elni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39010) NorDezs válasza Scholes9 (#39004) üzenetére


NorDezs
senior tag

Itt a kupon: [link]

(#39011) ZsZso válasza Segal (#39005) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

OFF-OFF: Sziasztok! Erre a topikra nem is oly rég találtam rá. Jobban lett volna azt hiszem ha nem történik meg, mert amíg nem jártam itt jóval egyszerűbb volt elhitetnem magammal, hogy nincs már nekem ilyesmikre szükségem 38 éves fejjel. Most már nehezebb dolgom lesz. :B Máris rengeteg érdekes és hasznos infót olvastam, amiért nagyon hálás vagyok Nektek! :R

-------

ON-osabb OFF: Épp néztem, hogy az Alza -t is meg lehetne fingatni. Csak hogy témánál maradjunk...

Alza, LEGO Speed Champions 75892 McLaren Senna brutál jó akcióban! 14 890 Ft -ról mindössze 4 790 Ft -ra akcióznak. Juhééé! Na igen, de a LEGO hivatalos oldalán akció nélkül is 6 000 Ft és soha nem volt ÁK szerint 6 447 Ft -nál drágább az átlagára (az is csak egy nap, gondolom amikor az Alza feltolta az ott megadott eredeti árra az övét - bár ez csak spekuláció, lehet a büdös életben nem volt 15 ezer náluk ;] ).

Szóval nyaljon sót az összes! :P

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#39012) HUN_Sector válasza Scholes9 (#39004) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

JOYJNE21MAY

Más: Technic Förrári 44 a 220 volton

(#39013) maross válasza ZsZso (#39011) üzenetére


maross
veterán

ez is megerne egy 3000-es kupont :D

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39014) thomeef válasza HUN_Sector (#39002) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi, be is húztam pár készletet amíg van raktáron :) .

Az architecture készletek konkrétan all time low áron vannak :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#39015) Segal válasza zbundy (#39008) üzenetére


Segal
veterán

Passz
Még nálam sem él a kupon.

Amúgy nem azt kell itt nézni hogy 10k fölött él, mert egyrészt vehetsz 2 dolgot is. Pl veszel valami alapból jó áras dolgot és melléraksz egy 4-5 ezres lego szettet és bekuponozod. Lényegében a Lego majdhogynem ingyen lesz.
Vagy akár épp beakcióznak egy szettet 15-ről 12-re, mi meg tovább akciózzuk 9-re...
Esetleg nem is Legora veri el az ember :DDD
Millió lehetőség adott :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#39016) h.balint


h.balint
csendes tag

A jateknet-en a LEGO Creator - Sarki garázs (10264) elég jó áron van, kuponnal. Akinek ez megvan szerintetek érdemes behúzni? Az Assembly Square-t nézegetem már elég régóta, mert az előbb "nyugdíjba" vonul, de ez meg most szerintem egész jó ár érte.

(#39017) Freddy76 válasza Throme (#38996) üzenetére


Freddy76
addikt

Egy tanács: a váltónál nagyon-nagyon figyelj oda, minden lépést ellenőrizz. Nekem a három nagy autó (Porsche, Bugatti, Lambo) nem volt problémás, ennél valamit valahol elszúrtam. Ment, forgott, nem kattogott, de az áttételezés nem volt jó. Persze mondhatjuk, hogy ez csak tündérpor, mert semmi értelme azon túl, hogy milyen ütemben forognak a dugattyúk, de azért eléggé idegesítő volt... Több fórumban is olvastam, hogy rutinos technic-építők sültek fel a váltóval.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39018) bobafett válasza Sub-ZeRo (#39003) üzenetére


bobafett
tag

Mennyi volt a Volvo végül?

(#39019) czanga


czanga
őstag

MALL.hu akcióban pl SW Boba Fett sisak 75277 nincs rossz áron.

(#39020) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Köszi :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39021) balint82 válasza bobafett (#39018) üzenetére


balint82
senior tag

Ha jól emlékszem 66-ra jött ki kiszállítással együtt.

Google Pixel 4a

(#39022) Throme válasza Freddy76 (#39017) üzenetére


Throme
veterán

Igyekszek odafigyelni. Eddig örültem a megmaradt alkatrészeknek, bár sok mindenre nem használom őket, most viszont, hogy figyelni kell pont zavar a maradék.
Szerencsére nem fekete a manual háttere és azért láthatók az alkatrészek, de a fekete és sötétszürke azért elég közelre sikeredett egymáshoz.
Balázs videóját is néztem, a lehetséges hibákról.

Úgy tűnik nekem már a módosított manual jutott (így mégnagyobb ciki ha elrontok valamit :B ).
Felhívja a figyelmet sárga keretezéssel néhány fontos momentumra, ami jó. Ilyen a difi is. Siánnál jól jött volna, mert egy forgatást nem végeztem el és a difi nem lett jól beépítve....

Viszont van pár hely, ahol megint elkövetik ugyanazt a hibát, mint a többi szettnél is, miszerint a szimmetrikusan megépítendő részeknél mindig azzal az oldallal kezdik, ahol kevésbé jól látható az adott szerelés, vagy illesztés. Majd mikor kettőt lapozok és jön a másik oldal, sokkal jobb szögből van bemutatva a művelet...

A doboz mérete ami nem igazán tetszik. Keskeny és ezért nagy alapterületű. Mintha a benne lévő fehér dobozhoz tervezték volna.
Persze így egy bolt polcán nagyobbnak tűnik.

Korábban - úgy emlékszem - éppen veled fórumoztunk itt a Defender színéről. Nekem nem jött be egyáltalán. Hát változott a véleményem, bár még nem mondom, hogy tetszik, de tényleg terepes színe van.
Összeépítve, élőben meglesz a verdikt.

Lassan folytatom az építést, kicsit rápihenek a következő etapra....

(#39023) Predator2 válasza RapaNui1 (#38990) üzenetére


Predator2
addikt

Régóta vadászok egy ilyen Batmobilra, de csak nem akar akciós lenni sehol. Mindenhol 70k körül megy az ára.

Mennyiért sikerült megcsípned?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39024) bobafett válasza balint82 (#39021) üzenetére


bobafett
tag

Köszönöm! Azt hittem nagyobb akció volt, FB csoportban 52-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#39025) czanga


czanga
őstag

Emag-nál Star Wars 75299 is akciós áron van - 6190 Ft, 100Ft minusz Alzához képest, és abból ingyenes a szállítás csomagpontra.
Nézzétek meg a többi készletet is, hátha van érdekesség köztük.

[ Szerkesztve ]

(#39026) #75376384 válasza kbalage2 (#38959) üzenetére


#75376384
törölt tag

Mikor jönnek a reviewek?

(#39027) draco31


draco31
veterán

Itt egy kis mutogatós videó az új speed-ekről.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#39028) Scholes9 válasza czanga (#39025) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez nagyon jó ár :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39029) maross


maross
veterán

jatekneten Dinoszaurusz maradvanyok 21320 15999ft, a wing starfighter is beesett 50 ala, bar azt valoszinuleg jobb kocka.hu-rol dragabban, de promo szettel behuzni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39030) RapaNui1 válasza Predator2 (#39023) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Üdv a kocka.hu oldalról rendeltem sajna én is 73.000ft-ért de most a jateknet oldalon 70.000ft akciósan. A promlémám viszont az hogy amit korábban rendeltem a jateknet oldalról foxpost automatába küldve csak egy fekete nejlonba volt a doboz belerakva és összenyomták a csomagot, így inkább fizetek pár ezer forinttal többet, de a kocka.hu, kockaáruház és egyéb oladalak gondosan becsomagolva bélelt dobozban küldik. Hát ez a különbség a két cég között és ez nekem megéri azt a pár ezer forint felárat.

[ Szerkesztve ]

(#39031) kbalage2 válasza #75376384 (#39026) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Első videó a 3 kisebb szettel publikálva, a többin dolgozok folyamatosan.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#39032) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#39033) draco31 válasza LÁZ (#39032) üzenetére


draco31
veterán

Ezzel nem is értem miért vártak ennyit

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#39034) RapaNui1 válasza RapaNui1 (#39030) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Elnézést mindenkitől mert nem a Játéknettel volt a korábban említett problémám hanem az Ajándék Játék webáruházzal csak rosszul emlékeztem és ok nélkül nem szeretnék lehúzni általam még nem ismert webáruházat, így javítanám korábbi hozzászólásom

(#39035) magickonfig válasza LÁZ (#39032) üzenetére


magickonfig
tag

hoppácska, ez szépen mutatha a polcon

(#39036) #75376384 válasza kbalage2 (#39031) üzenetére


#75376384
törölt tag

Köszi.

Nekem továbbra is a Koenigsegg a nyerő. A harmadik ablak nelkulit nem is ertem.

Az amúgy nagyon látszik, hogy a designerek kitettek magukért. Persze kötöttségek mellett, de azért kihoztak a maximumot.

Ami viszont nem tetszik, hogy megint kaptunk egy „spéci“ ablak elemet, azzal hogy nem fehér a teto, hanem mintázott. Eddig csak a piros Ferrari volt más autóhoz is használható, de ugye az is csak piroshoz… Ezekkel gyakorlatilag megölik a MOC lehetőségeket. Flickr-n es Rebrickablen egyaránt láttam mar olyat, hogy régebbi 6 stud-os készleteket emeltek at 8-ba, de az ablakoknal ha nem piros volt az auto, mindegyik elvérzett kb.

illetve ha lehetne egy tanácsom. Amikor mondtad, hogy milyennek kellene lennie a kocsinak es hogy mik nem köszönnek vissza a Lego modellen pl: tetö, ablak, ablak mögötti rész. Akkor egy apró kép jo lett volna az eredeti autóról valamelyik sarokba, mert bevallom nem nagyon értettem igy önmagában, hogy miről is van szó. :D

a többi videót is varom, az utolsó kepkockak alapján megint bejön ami általánosságban igaz az sc cuccokra. sokkal jobb élőben, mint doboz es reklám fotókon.

(#39037) kbalage2 válasza #75376384 (#39036) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Köszi a visszajelzést! Az elején beraktam a doboz hátuljáról az eredeti kocsiról készült képet, gondolkoztam rajta hogy újra betegyem-e de aztán inkább elvetettem. Más netről letöltött random képet nem szívesen használok fel mert simán copyright strike lehet a vége ha valami automatizmus éppen rábukkan pechemre... próbálok a Fordhoz meg a többihez sajtóanyagot találni ami általában felhasználható.

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#39038) #75376384 válasza kbalage2 (#39037) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ez ennyire problémás? Ezt nem is tudtam. És akkor mitől függ hogy leszedi e? teszem azt találsz instán vagy flickren egy képet, írsz a profil tulajanak aki a képet csinálta hogy használhatod e, akkor azt leszedi utólag yt?

[ Szerkesztve ]

(#39039) draco31 válasza #75376384 (#39038) üzenetére


draco31
veterán

Ez olyan dolog, hogy akkor azt mondja, hogy használhatja. Aztán 1 hónap múlva látja, hogy megnézték pl. 100e-en a videót, és akkor eszébe jut, hogy abból neki is lehetne kis pénz, akkor elkezdi kérni, hogy fizessen részesedést a képért. Ha meg nem pászol az összeg, akkor meg csak egy üzenet a YT-nak, és már törlik is a videót.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#39040) Pötyi válasza draco31 (#39039) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem azzal szokott gond lenni, aki az életlen, homályos, elmosódott képet csinálja engedély nélkül a játékvásáron. Maga a Lego cég szokott figyelmeztetést küldeni, hogy szedjék le azokat a képeket, amik megelőzik az ő marketing-menetrendjüket, különben ráküldik a kiéhezett ügyvédfalkát. Többször láttam már ilyet különböző afol klubok honlapján, fácse oldalán. Megjelenik egy premier előtti kép, pár óráig-napig látható, aztán eltűnik. Néha az egész post is, nem csak a kép. Amikor rákérdezünk, akkor zavartan közlik, hogy Billundból szóltak, hogy vegyék le, különben zacsi satuba fogása, majd hanyattlökés. (Legtöbbször a supportból kizárással szoktak fenyegetni.)

:DDD

QNX is cool!

(#39041) kbalage2 válasza #75376384 (#39038) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A "talált" képnek van készítője és vannak jogai. Ha teszem azt én összefűzök rengeteg neten talált menő fotót és milliós nézettséggel bezsebelem a reklámpénzt akkor a készítők joggal kopogtathatnak nálam... persze ez extrém véglet, de az alapelv ugyanaz. Én igyekszek csak olyan nem saját forrást (képet, zenét, videót) felhasználni ami vagy tuti ingyenes, vagy valamilyen formában fizettem érte.
A YouTube-ra és az ottani jogkezelésre meg jellemző hogy először ütnek, aztán kérdeznek. Van előfizetésem egy cégnél ahonnan jogtiszta zenéket miegyebet tudok letölteni, a YouTube algoritmusa pedig ezeket szorgosan megjelöli és közli hogy akkor innentől nem nálam csilingel a kassza. Minden alkalommal nekem kell végigkattogni hogy de igenis van jogom hozzá, mellékelni külön-külön a licenszszerződést, megvárni a több hetes választ mire reagálnak stb. Ez egy ilyen világ :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#39042) #75376384 válasza kbalage2 (#39041) üzenetére


#75376384
törölt tag

Igen a talált képpel tisztában voltam, azért is írtam a megkérdezős alternatívát. Érdekes, hogy amint pénz kereseti lehetőség jön a dologba mennyire kifordul az egész magából. Mert alapesetben haszon nélkül én úgy gondolnám hogy a leírásban egy “felhasznált kép forrása: link” elegendő kellene hogy legyen. Mármint most ez miben más mint az, hogy egyetemen csinálok egy előadást, majd forrást megjelölve berakok egy képet?

(#39043) kbalage2 válasza #75376384 (#39042) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem akarom szétoffolni a topicot, annyiban más hogy ha bekapcsolod a reklámokat YT-n akkor kvázi kereskedelmi tevékenységet folytatsz vele, elvben ugyanaz a kategória mintha kinyomtatnád a képet és pénzért árulnád.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#39044) Throme válasza kbalage2 (#39031) üzenetére


Throme
veterán

Jó lett a videó, már vártam :K
Az Elva nekem nem jött be. Viszont a Supra nagyon tetszik, a kagylósan bordázott, vagy osztott eleje ellenére is. Ezen a részen még agyalhattak volna.
Jó kis kupés alakja van egyébként . Szerintem a '68-as Corvettet is valahogy így kellett volna megoldani, nem azzal a szögletes tetővel, amivel kijött. Ezért vagyok kíváncsi arra a bemutatóra.

(#39045) Throme válasza kbalage2 (#39043) üzenetére


Throme
veterán

... lejárt a szerkesztés... szóval...

Hadd kérdezzek a Defenderrel kapcsolatban.
Második szekcióból már nincs sok, de tesztelgettem az építményt.
Leginkább direct/HI váltóállásnál és a "+" felé teljesen eltekert váltófokozatnál már nem gurul sokat a verda, mintha erős "motorféke" lenne. Csattogás csak a dugattyúk felől jön.
Itt már ilyen a nyomaték, vagy valami nem stimmel?
Üresben szépen gurul. Direct, vagy hátramenet fokozatban és LO, és teljesen "-" váltó állásban is jó.
Csak ezt a gurigatós módszerem van, mert motorom nincs, hogy esetleg valamely tengelyt hajtsam meg a kerekek felől érkező hajtás helyett.

Ezen felül még egy kis plusz ellenállás jött a kamu motor felől.
A löketet (hajtókar hosszát) picit csökkentettem, a gyűrűket hangyányit lejjebb toltam a rúdon. Ez javulást eredményezett, de a fenti esetre kíváncsi lennék.

Kösz! (a SC videót is )

(#39046) #75376384


#75376384
törölt tag

Úgy tűnik lesz idén egy Benatar is.

(#39047) lm83 válasza czanga (#39025) üzenetére


lm83
őstag

Este nézem, ez szuper lenne a gyerekeknek, szólók a páromnak nézze már meg, de már nem volt kedve felkelni, most reggel meg mutatom neki, már csak 11ezerért van :Y
Marad akkor az alzás, az sem lesz sokkal drágább...

(#39048) balint82 válasza #75376384 (#39046) üzenetére


balint82
senior tag

Szegény Thanos hogy néz ki az alatta lévő képen.

Big figure és normál fej :D

Google Pixel 4a

(#39049) ZsZso válasza lm83 (#39047) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Nekem most is 6190 Ft -ot mutat. :U

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#39050) kbalage2 válasza Throme (#39045) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ellenállás mindig lesz a magasabb fokozatokban, hiszen rengeteg fogaskeréken kell átküldeni a hajtást. A kritikus az hogy ugrik-e bármelyik fogaskerék, hallasz-e recsegést a rendszerből.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.