Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Victoryus válasza Victoryus (#26988) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lehet mégse érte meg annyira, mert egyrészt már 3x mostam át, totál szétszedve meg van pár sárgult elem. Bl árnál jobb, de idegesítő. Facebook csoport...azért nem olyan mint a BL, de tényleg kérhettem volna több képet.
Ami szürke elem, azon is lehet javítani per oxiddal? Élőben rondábbak. Ok, lehetne rendelni is, kb 30ft darabja. Furcsa, mert nem karcosak, de sárgultak meg szőrösek vagy mik azok a kis izék... Nehéz őket lemosni, vissza tapadnak. Pedig maga a járgány nekem kifejezetten tetszik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27002) bobafett válasza Victoryus (#27001) üzenetére


bobafett
tag

Gyógyszertári 3%-os peroxid simán leszedi ezeket az elszíneződéseket, csak napfény kell neki. Én most csináltam szürkét és homokszínűt, mindkettőnél működött. Még Oxy sem kellett bele.

(#27003) llaszlo


llaszlo
veterán

Hali.

Amióta új mobilos menüje van a rebrickable oldalnak, azóta sehol sem találom azt, hogy miket tudnék megépíteni a mostani elemekből.
Légyszi részletesen írja le valaki aki tudja, hogy hol találom. Köszi.

(#27004) Throme válasza llaszlo (#27003) üzenetére


Throme
veterán

Bal felső sarokban a 4 vonalka adja a menüt, amit keresel.

(#27005) qqzs válasza llaszlo (#27003) üzenetére


qqzs
őstag

Azt hogy erted hogy mostani elemekbol? Felviszed mid van es javasol valamit?

Eladó: GTS450

(#27006) Victoryus válasza bobafett (#27002) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Csak simán bele valami tálba, és ki a napra? Kb. mennyi időre?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27007) lord.lakli válasza qqzs (#27005) üzenetére


lord.lakli
őstag

Fel tudod vinni a készleteket, külön elemeket és figeket és az alapján megmondja, hogy egy adott készlet, moc megépítéséhez az elemek hány százaléka van meg és mi hiányzik.

(#27008) thesound válasza Victoryus (#27006) üzenetére


thesound
őstag

How to restore colored parts.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27009) kbalage2 válasza Victoryus (#27006) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Van erről magyarul is részletes videó, itt ni :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#27010) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

köszönöm!
Még egy kérdésem lenne: olyan lehetőség van valamelyik weboldalon, hogy listázza milyen elemek kellenek az a vagy a b modelhez? 8292-es készlet, a model összerakva jött egy cipősdobozban... Szerencsére kibírta egyben a doboz.
A nagy lapos elem ami a b platója az biztos nincs meg, de kérdés, mi az ami még különbség...
szerk: Végül most hogy szét van szedve le tudom leltározni, akkor kiderül mi hiányzik teljesből úgy is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27011) qqzs válasza lord.lakli (#27007) üzenetére


qqzs
őstag

Ugy erted hogy en valasztok egyet hogy es leelenorzi ahhoz mennyi cuccom van vagy vagy o is tud javaslatotak keresni?

Eladó: GTS450

(#27012) lord.lakli válasza qqzs (#27011) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ajánlani is tud
de ha te választasz ki egy készletet, moc-ot, akkor megmondja %-osan és javaslatot tesz, hogy melyik készlet megvásárlásával hogyan változna a %. Ekkor azért ajánl már kifutott és drága szetteket is

(#27010) Victoryus: bricklink, rebrickable, brickset megmondja, hogy milyen elemeket tartalmaz a készlet.

[ Szerkesztve ]

(#27013) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Rebrickable hibás a 8292-es készletnél, mert a nagy lapos 48288 nincs benne se az 'a' se a 'b' modellnél. Így viszont most lehet hiába leltároztam le, ha eleve hiányos az adatbázisuk. Az alapján néztem, bricklink wanted listben. Hát, lett 14 féle elemnél hiányom, majd pótlom az ömlesztettből.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27014) bobafett válasza Victoryus (#27013) üzenetére


bobafett
tag

leltározásra a Bricklink katalógus a legmegbízhatóbb. A több szerintem felejtős.

(#27015) thesound


thesound
őstag

Ez tuti beszerzés lesz. :)

A leak szerint: 700 darab / 80 EUR

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27016) R3ĐßuŁŁ válasza thesound (#27015) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Köll :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#27017) Throme válasza thesound (#27015) üzenetére


Throme
veterán

Dvdn adhatnák hozzá a rajzfilmet, vagy lego verzióban animált megfelelőjét. . . :B

(#27018) Fr0z3n válasza thesound (#27015) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Inkább a faház jönne már. Bocsánat, de hiába klasszikus stb, szerintem gatyi.

(#27019) Victoryus válasza thesound (#27015) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez ingyen se kéne, gagyi. Miki egeret sose csíptem én se. A hajóra ráf3rne egy kis modding.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27020) koncsik válasza R3ĐßuŁŁ (#27016) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 nekem is :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27021) LÁZ válasza Victoryus (#27019) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

1928-ban pont ennyire volt fejlett a rajzfilmipar...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27022) Sub-ZeRo válasza thesound (#27015) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Inkább creator set jöhetne valami autós megint. Dodge vagy ilyemsi... 😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27023) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Kész, a Cherry pickup. Ez eddig a legkomolyabb Technic készletem, nagyon tetszett az a sok fogaskerék, áttétel ami benne van. Kár, hogy nem teljesen motorizált, bár még lehet utólag egyszer az lesz...
Pár apró hiánya van még, pedig úgy emlékeztem az ömlesztettben minden is van :) Pont a két lapos 8-as nincs meg szürkében. De jövő héten meglesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27024) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

[42077 Buddy moc]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#27025) Throme válasza -=Sziszi=- (#27024) üzenetére


Throme
veterán

Valahogy ez a szett nem ér fel a 42039-cel, vagy csak jobban elkerülték a MOC-olók. A rally autó számomra jobban bejön, mint az összes többi verzi ebből a szettbő, míg a 24 órás versenyautóból további nagyon klassz gépet építettek ügyes emberek. Nekem pl ebből inkább a terepjáró tetszik.

(#27026) -=Sziszi=- válasza Throme (#27025) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

A Rally autó zseniális lett szerintem, annál jobbat talán nem is lehet építeni abból a készletből, viszont az B modellnél jobb lett, azt eléggé összecsapták. A 24 órás versenyautó kimaradt nekem sajnos.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#27027) kbalage2 válasza Throme (#27025) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért van ebből is alternatíva bőven, lásd rebrickable. Porsche, roadster, F1, mindegyik nagyon jól sikerült szerintem. A B model pedig kifejezetten könnyű a mérete ellenére és pont ezért nagyon jól motorizálható :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#27028) bobafett


bobafett
tag

A Steamboat Willie 28e Ft-ról indul, az azért szép... :)

(#27029) Throme válasza kbalage2 (#27027) üzenetére


Throme
veterán

Én is ezen az oldalon szoktam nézni a lehetséges verziókat. A rally autó alternatívái nem jönnek be, míg a 24 órás versenyautó alternatívák közül kb 4 is tetszik. . . . . nem, a fűnyíró nincs köztük :) poénnak jó, de nem építeném meg.

-=Sziszi=-: a rally autót imádom, mondjuk nem aratott itt a fórumon osztatlan sikert.
Nem akarom fájdítani a szíved, de a versenyautós szett elég fasza lett. Talán még használtból is érdemes lehet beszerezned. Nem tudom hol jár az ára. . . Biztos nem olcsó. . .

[ Szerkesztve ]

(#27030) thesound válasza bobafett (#27028) üzenetére


thesound
őstag

Lassan Disney monopólium lesz és ez az egyre durvább licensz díjakon sajnos meglátszik.

Pl. a 20th century foxot is megvette a Disney.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27031) thesound


thesound
őstag

Avengers: Endgame videok (funkciók és speed build)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27032) atila4


atila4
senior tag

Mikortól lesznek elérhetőek?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#27033) thesound válasza atila4 (#27032) üzenetére


thesound
őstag

Sztem aprlilis elején. A pontos dátumot nem tudom.

Steamboat Willie review

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27034) -=Sziszi=- válasza Throme (#27029) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Bontatlanul szoktam legot venni, de ha a 42039 szembe jönne velem aprón doboz, leírás nélkül, esetleg hiányosan, úgy is jó lenne. Eddig nem kellett, kár volt szóba hoznod:)

Leírást hogy szokás csinálni MOC-hoz? Belegondolva elég macerásnak tűnik....

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#27035) Throme válasza -=Sziszi=- (#27034) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyok nagy legos, kb 3 féle megoldással találkoztam. Pdf ami lépésről lépésre vezet. Ez ritkább, jellemzően a fizetős megoldásokhoz láttam. Gondolom egyik tervező progiból veszik a képeket hozzá. A -remélem jól írom- ldd tervező saját formátuma a másik, amivel találkozom többet. Ez jó mert tudod forgatni, viszont kicsit nehéz néha, mert nincs sorrendben minden lépés. Előfordul, hogy egy rész szerelvény egy ideig csak úgy lebeg a semmiben és később csatlakozik az építményhez. Ilyenkor kicsit előre kell "lapozni". Aztán vannak a fényképes megoldások. Itt is előfordul néha a fejvakarás, de nem vészes.
Mindegyiknek örülök, ha elérhető. Eddig két szettből vettem duplát, mert az eredeti lego is tetszik, de a MOC-ok közül is van bejövős.
Volt olyan dizájn is aminek az építési útmutatójáért írtam a készítőjének, még kérdeztem is, hogy ha pénzért adja, akkor mennyi lenne, de nem kaptam. Azt mondta ilyen konkrétan nincs, de lehet csinál hozzá. Hát én nem jártam a nyakára, elengedtem. Építettem másik verdát. . .

[ Szerkesztve ]

(#27036) Robaj


Robaj
addikt

Átnéztem otthon a legóimat, és hiányzik kb. 300 elem.

Vannak-e helyek, ahol ezeket meg lehetne keresni/találni? (akik nincsenek fenn bricklinken vagy nem töltenek fel egy-egy elemet)

Ugyanis bricklinken kb. 7 eladótól lehetne beszerezni, némelyik külföldi, és kb. annyi a postaköltség, mint maguk a kockák :)

(#27037) Djuree válasza Robaj (#27036) üzenetére


Djuree
félisten

"Ugyanis bricklinken kb. 7 eladótól lehetne beszerezni, némelyik külföldi, és kb. annyi a postaköltség, mint maguk a kockák "
ez bizony egy ilyen biznyic. :K
nekem volt nagyobb több ezer darabos moc amit 20+ helyről szedtem össze. :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#27038) Victoryus válasza Robaj (#27036) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát, én ilyenkor kézzel szokam keresni, mert van amelyik elemnek van alternatívája, vagy esetleg van másik színben... Ha nem látszik egy elem az adott kész építménynél, akkor simán veszek hasonló színűt, mondjuk fekete helyett sötét szürkét ha az van csak.
Van amit külön-külön elemként jelöl a BL, de egyben is kapható, és egyben van is sok eladónál stb. Jól át kell nézni a listát.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27039) kbalage2 válasza -=Sziszi=- (#27034) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nagyjából olyasmi a dolog ahogy Throme írta, mivel én kb az összes változatot kipróbáltam ezért leírom hogy bonyolultsági szint szerint sorba rakva milyen opciók lehetnek:

- Levideózod ahogy szétszeded a modellt és ezt megfordítva lesz egy összeszerelési videó. Előnye a készítőnek hogy ez a legegyszerűbb, hátránya hogy általában nehéz követni és zavaró ahogy kirepülnek/eltűnnek az alkatrészek.
- Lefotózód az építési fázisokat (akár építve akár bontva) majd a megfelelő sorrendben összefűzve csinálsz belőle egy videót. Macerásabb mert több száz fotóból kell videót csinálni, felhasználóként meg macera folyton indítani/megállítani a videót építés közben.
- Az előző megoldás csak pdf-be vagy netes galériába összefűzve. Ez könnyebben kezelhető, ez az egyik legelterjedtebb módszer. Készítőként nem annyira bonyolult összehozni, felhasználóként egész jól kezelhető, természetesen sok függ a fotók minőségéről és hogy mi/hogyan látszik a képeken. Ha a készítő nem figyel arra hogy külön fotózza-jelölje hogy az adott lépésben milyen elem kerül beépítésre akkor persze nagyobb kihívás.
- Digitális modell közzététele - megépíted valamilyen tervezőprogramban (LDD, Mecabricks, LDCad, Studio stb) és megosztod a file-t. Az építés főleg nagyobb modell esetén hosszadalmas, felhasználóként meg nehéz kikövetkeztetni hogy mi mi után következik.
- Digitális modell rendes építési lépésekkel - mint az előző csak úgy van összerakva hogy a megfelelő lépéssorrend is ki van alakítva. Sokkal több idő elkészíteni, jóval könnyebb követni.
- Digitális modellből pdf instrukció - ez a legszebb és legfelhasználóbarátabb, természetesen a legtovább is tart az elkészítése. LDD-ből is lehet generálni, Studio most már egész korrekt eredményt hoz, illetve (amit én használok) az LDCad és LPub3d kombinációja. Meg kell építeni a modellt a korrekt lépésekkel (ügyelve arra hogy valóban össze is lehessen rakni úgy a valóságban), minden lépéshez beforgatni a kamerát a megfelelő szögbe, lépésenként ellenőrizni/korrigálni a felhasználandó darabokat, ideiglenesen forgatott/tologatott részeket elkészíteni, nyilakat egyéb jelöléseket rárakni stb. Ezzel tényleg Lego szintű instrukciót lehet előállítani viszont rettenetesen időigényes, simán el lehet vele szöszölni több hetet is. A 42069 motorizálási instrukcióm több mint 300 oldal, el is szórakoztam vele több mint egy hónapot mire kész lett.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#27040) -=Sziszi=- válasza kbalage2 (#27039) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

:R Ez mehetne az összefoglalóba is akár. Köszi

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#27041) #75376384


#75376384
törölt tag

Kockashopban mától ajándék brickhead nyúl (40271) van 14k felett.

(#27042) lm83


lm83
őstag

Tegnap este itt egy ilyen Küldetés a Marsra doboz 5500 ért.
Csak figyelem felhívás,hogy érdemes itt is nézelődni.
Most az apukáknak írtam, nem a Gyűjtőknek :)

(#27043) Throme válasza #75376384 (#27041) üzenetére


Throme
veterán

A mustang 54k , erre dobnak egy nyuszit ingyen. Megéri :N

(#27044) Saccco


Saccco
nagyúr

SW Vardos

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27045) Djuree válasza lm83 (#27042) üzenetére


Djuree
félisten

az a legrosszabb ha apuka is vagy meg gyűjtő is. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#27046) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27047) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#27046) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nagyon ütős nekem! Mondjuk nagyon szeretem az old school disney meséket. :D

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#27048) koncsik válasza LÁZ (#27046) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

OMG ez mikortól lesz?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27049) bobafett válasza koncsik (#27048) üzenetére


bobafett
tag

Hivatalosan május 1.

(#27050) koncsik válasza bobafett (#27049) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.