Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Bjørgersson válasza Grillo (#1300) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az már csak hab a tortán. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1302) föccer válasza Grillo (#1300) üzenetére


föccer
nagyúr

Ott a pont ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1303) lapa


lapa
veterán

zeppelin

[ Szerkesztve ]

(#1304) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Kellemes, legoban gazdag karácsonyt kivánok mindenkinek

;]

lego fal update coming ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1305) sagesz93


sagesz93
addikt

nekem ilyennel indult a Karácsony :))
Kellemes Ünnepeket Kívánok mindenkinek!

(#1306) FLx


FLx
addikt

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Sikerült mindent beszereznem végül, bár a gatyám ráment. :D Kezdésnek őket rakosgatom:

http://technicdelicatessen.blogspot.hu/2012/05/hans-twin-wheel-modification-for-9397.html

http://www.jurgenstechniccorner.com/ultimate42009.html

[ Szerkesztve ]

(#1307) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1308) vicces


vicces
addikt

Jezuska hozzám is eljutott:

közben

elkészülve

unimogról volt szó, de sajnos minden boltból elfogyott. majd ha visszatöltik a boltokat beszerzek egyet. kari elött már sehol nem lehetett kapni. ez sem rossz. persze építés közben jöttek már az ötletek, mit hogy kell majd átalakítanom.
és csak 89 eurot kértek érte, asszony szerintem jó áron vette :C

[ Szerkesztve ]

:)

(#1309) Napfénysüti válasza vicces (#1308) üzenetére

Remek kombó a 9397 és TP. ;)

Més que un club!

(#1310) vicces válasza Napfénysüti (#1309) üzenetére


vicces
addikt

ááá, mióta ott az oldalán a rádiós eszközöket kikapcsoló gomb, csak szenvedek vele. random kapcsolgatja a wifi-bluetooth-3g modemet

hogy ON is legyek. találtam olyan elemet a kamion építés közben amiből kiesett a felső 3 kis sárga lámpácska egyike.. másik tartót kellett kotornom hozzá. illetve most is feltűnt, hogy nagyon matt színűek az elemek. gyerekoromban sokkal fényesebb volt a lego ;)
persze az élmény most is megvolt. még egy második difit akarok hátra, egy megerősített rönktartót, ikerkerekeket és ha lehet teljes távirányítást :D

[ Szerkesztve ]

:)

(#1311) Napfénysüti válasza vicces (#1310) üzenetére

Nekem T400-asom volt és tavaly lett egy 9397-es szettem. Írtam róla Logout bejegyzést is. :)

Més que un club!

(#1312) dime27


dime27
őstag

Holnap nekilátok ennek a projectnek! :

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1313) flierqqq


flierqqq
tag

Srácok, nem tudtok valami magyar LEGO-s fórumot? :)

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#1314) Napfénysüti válasza flierqqq (#1313) üzenetére

Malug, Leg-Technic, KLIKK.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1315) dime27 válasza flierqqq (#1313) üzenetére


dime27
őstag

Dehogynem : www.leg-technic.hu :K

Mai nap idáig jutottam a 42000 street rod mod-al, pár kép az építésről:

[link]

:R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1316) LÁZ válasza dime27 (#1312) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nekem valószinű ez lesz a következő projekt

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1317) sagesz93


sagesz93
addikt

Hát megkaptam karácsonyra barátnőmtől :Y
Sokat szívott vele mert pont kifutó darab volt az elmúlt hónapokban. :))

[ Szerkesztve ]

(#1318) dime27 válasza sagesz93 (#1317) üzenetére


dime27
őstag

Gratula hozzá jó építgetést számíts rá h baromi jól fog kinézni élőben! :DD :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1319) Napfénysüti válasza sagesz93 (#1317) üzenetére

Ez úgy néz ki barátnős darab. Enyém áprilisban kapta meg születésnapjára. :)

Més que un club!

(#1320) vicces


vicces
addikt

Na én ma adtam az elvezeteknek. Lebontottam az A-modellt és meg ma osszeraktam a B-modellt

:-)

9397 B-modell

:)

(#1321) #72042496 válasza vicces (#1320) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyenkor sajnálom, hogy én meg a karácsonyi időszakban el vagyok szakítva az Unimogtól, de ha minden jól megy, jövő hét elején végre összerakom! :)

Jó kis újrakezdés lesz.

(#1322) Soja


Soja
aktív tag

Boldog Új Évet Mindenkinek :DD

(#1323) lapa


lapa
veterán

jah, aranyvasárnap, m5 auchan (nem apró létesítmény):

-választható technic lego termékek száma: 2 (<10 ezer mindkettő)
-halpulti személyzet: 2 fő
-végigállni a 200 méter sort - priceless.

(lego is megvolt már, meg a hal is, csak mesélem).

(#1324) Napfénysüti

Na költözés miatt szédszedtem a 9397,42006 és 10220 szetteket. Mit ne mondjak elég sokáig tartott és fájnak is az ujjaim. :DDD

Més que un club!

(#1325) FLx válasza Soja (#1322) üzenetére


FLx
addikt

Három is egyszerre? :D

(#1326) Soja válasza FLx (#1325) üzenetére


Soja
aktív tag

Annyit csaltam, hogy az egyiket felbontottam, és odaraktam az alját, és a tetejét is :)

(#1327) lapa válasza LÁZ (#1316) üzenetére


lapa
veterán

4200 meg 106 centi... elleszel vele.

(#1328) LÁZ válasza lapa (#1327) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ez ugye MOC cucc, a manualt lehet megvenni hozzá, és utána összevadászni az elemeket, picit nagyobb lesz, mint az ucs imperial shuttle ;] , de hosszú projekt lesz, egyből nem lesz meg az összes elem.

viszont valószínű,hogy emiatt is kevés van belöle, igy 150-200e között fogom áruba bocsájtani, ha kész lesz.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1329) dime27 válasza Soja (#1322) üzenetére


dime27
őstag

Hát Te sem sz...al gurigázol ecsém! :)) :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1330) vicces válasza Napfénysüti (#1324) üzenetére


vicces
addikt

én is tegnap reggeltől estig nyomtam a legot. ma alig érzek az ujjbegyeimmel. főleg a jobb mutató és hüvelykujjaim lettek lestrapálva :D

...

töröm a fejem a következő modellen, mert most van egy mini unimogom és a rönkszállító és szerintem ebből a 2 modellből nem igazán lehet kreatívkodni. a nagy unimog nagyon tetszik még mindig, de csak most fedezem fel, hogy rengeteg kamion van még. foglalkozásom teherautósofő, ebből gondolhatjátok, hogy tetszenek ezek a kis dögök is :D.
pl nagyon tetszik a 9397.ben, hogy a hátsó tengelye bogizik. nem tudom melyik modell ami még viszonylag élethű..

jah és egy kérdés. találtam 2 fehér kereket is a mostani modellemen - 9397 - aminek a közepét el tudom forgatni miközben a külső felét lefogom vagy ha épp be van épitve akkor fékeződik, mert a szerkezet már végállásban van. ez normális, hogy a közepe továbbforog?
mi van a belsejében?

ezen a képen 2 darab is látható

:)

(#1331) FLx válasza vicces (#1330) üzenetére


FLx
addikt

9397-ből ajánlom a twin wheel verziót. Sokkal jobban néz ki és dupla difi hátul.

(#1332) Soja válasza vicces (#1330) üzenetére


Soja
aktív tag

A fehér fogaskerekek úgy működnek jól, ahogy te is leírtad. Ez egy védelmi funkció. Megvédi a motort a leégéstől (ha valami miatt nem tudna forogni, de az áram továbbra is áthalad rajta), és megvédi az alkatrészeidet, fogaskerekeket a töréstől. XL motor után, ha nem raksz ilyet, az képes a fogaskerekeket elnyírni, vagy a tengelyt is megcsavarni.

[link]

Itt a 6. lapon le is van rajzolva, így már egyértelmű lesz.

Az a kép az én írásomból van az egyik Lego blogos oldalról :))

[ Szerkesztve ]

(#1333) vicces válasza Soja (#1332) üzenetére


vicces
addikt

a 2. képet de rég láttam már. ha jól emlékszem minden összerakási elején volt csak egy 1:1-es méretrajz, nem úgy mint most minden lépésnél kb 3. :K
szerintem a mostani kamionomat is le lehetett volna 3 helyett csak 2 füzetben rajzolni. annyira el van aprózva az összerakás, hogy sokszor már csak az a fárasztó.

a dupla difi hátra és az ikerkerekek már az első összerakásnál felmerültek ötletként. eredetileg lehet gyárilag is úgy tervezték, mert az alváz nagyon úgy néz ki, hogy elő van rá készítve. csak gondolom profitmaximalizálás miatt kikerültek az alkatrészek a dobozból a kiadásnál ;]

ez a fehér kerék gondolom nem alkalmazható minden esetben, mert bizonyára van neki egy maximális nyomatéka amit át tud vinni. a darum szokott egyébként recsegni, ha nem figyelek a végállásokra. de érdekes, hogy a B-modellnél a c-tengely emelésénél be van építve.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1334) Gondwana válasza vicces (#1333) üzenetére


Gondwana
addikt

Mivel ez a csúszófogaskerék nyomaték-határolt, ezért csak jól kell áttételezni, és sokmindenre jó lesz, pl. mindenfelé azt írták, hogy RC-Unimog (8110) kormányzásába nem való, nálunk meg szőnyegen is szépen fordul, pedig benne van.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1335) dime27 válasza dime27 (#1315) üzenetére


dime27
őstag

Kész lett és ma jó idő is volt a fotózkodáshoz! :)) A kormányt kicseréltem egy saját szerzeményre így sokkal pofásabb-élethűbb lett szerintem:

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1336) Compaku


Compaku
tag

Sziasztok! Van nekem egy nagy ömlesztett Lego gyűjteményem, kb. 5.5-6kg körüli lehet. Sajnos mind ömlesztve van és dobozuk sincs viszont leírásuk igen, 4990RockRaiders HQ-t brickset.com alapján nekiálltam kirakni eddig kb. alkatrészeinek a 99%-a meglett, többibe bele-bele kukkantva mindegyiknek főbb darabjait látom de nem mondom hogy hiánytalan mert tuti van pár hiányossága hisz nem egy mai szett. Szerintetek mennyit érhet így egyben? A lista:
Lego Speed Computer 5206
9V Motor Set 8735
6520 Arctic Mobile Outpost
6451 System River Response
8443 Technic Pneumatic Log Loader
8242 Technic Slammer Turbo
8492/1853 System Time Cruiser
6560 System Diving Expedition Explorer- ezt néztem ebayon 1db van és 339eur
6555 System Sea Hunter
Rock Raiders széria:
4990 The Rock Raiders HQ - Ezt kezdtem el kirakni!
4950 The Loader-Dozer
4970 The Chrome Crusher
4940 The Granite Grinder
6818 Cyborg Scout
8223 Hydrofil
8216 Technic Turbo 1
8252 Technic Beach Buster
8511 Technic Frost
8513 Technic Dust
8514 Technic Power
8532 Technic Onua
8512 Technic Onyx
8233/8239 Technic Blue Thunder Vs. The Stinger
8516 Technic RoboRiders
8458-1 + 2 Silver Champion és a kamion de ezeknek szinte már csak leírásuk van meg mert kamion elment külön
+van pár bionicle dobozban

[ Szerkesztve ]

PÜ-re illik válaszolni!

(#1337) vicces válasza dime27 (#1335) üzenetére


vicces
addikt

En nem látom a kész autót. Biztos megosztottad a képeket? :U

:)

(#1338) Grillo válasza vicces (#1337) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem jó.

(#1339) vicces válasza Grillo (#1338) üzenetére


vicces
addikt

megtaláltam. a g+ kliens viccelődött :)

:)

(#1340) vicces


vicces
addikt

ha jól látom elfogyott az unimog mindenhol. már csak ebayen látom nem túl jó áron.. :(

:)

(#1341) #72042496 válasza vicces (#1340) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kockavilágon láttam raktáron, a Kockaáruháznál is rendelhető, Expresszen és Vaterán is van bontatlan, utóbbi helyen több is.

Mondjuk ezt csak egy perc Google után; egyik forrást sem hívtam fel, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1342) vicces


vicces
addikt

na nálam kezdenek a dolgok beindulni. egyre több a lego:

kari ajándék haveréktól

:C

már egy marsjárót vízionáltam belőle, de még gyűjtök egy kicsit ehhez.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1343) lapa válasza LÁZ (#1328) üzenetére


lapa
veterán

hát igen, azért mondtam. kíváncsi vagyok mennyire jössz ki, majd ha van kedved összefoglalhatnád. volt korábban valami leírás, hogy emberünk bolti ár alatt hozott ki ucs falcont vagy mi, de ha megnézem az árakat szerintem annyira nem egyszerű olcsón kihozni. mondjuk az biztos sokkal több lehetőséget ad, ha ennyi minden kell egyszerre. én gyakorlatilag pár apróság miatt már a harmadik embertől rakok össze cuccot, mert olyan nincs, hogy legalább a 2-3 fontosabb meglegyen egy eladónál...

(#1344) lapa


lapa
veterán

hülye kérdés, de tud valaki ilyesmit full feketében? ez 8110 sticker, nem lenne rossz, ha valami f1-en esetleg volt nem-sárga. köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1345) lapa


lapa
veterán

hajó olcsóér.

(#1346) LÁZ válasza lapa (#1345) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

szép egy ladik :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1347) lapa válasza lapa (#1344) üzenetére


lapa
veterán

oh rossz a link erre a stickerre gondolok, feketében.

(#1348) #72042496


#72042496
törölt tag

Elkezdtem rakni az Unimogot, hát, ez bizony sokkal tovább tart, mint ahogy azt gondoltam! :)

Az létezik egyébként, hogy a gyári dobozból egy alkatrésszel kevesebb van? Egy ilyen hiányzik nálam, szerencsére könnyen pótolható.

Én is megtapasztaltam, hogy a kormányzása milyen rettentő nehéz, és látszik, hogy ez gyárilag, szánt szándékkal ilyen. Nekem viszont ez nem tetszik benne, és már ki is találtam, hogyan lehet pofonegyszerűen feljavítani. Eleve a módosított kormányzással akarom összerakni, megyek is a Kockajátékba, onnét pótolom a fenti bütyköt is, és ha minden jól megy, holnap elkészül a járgány! :)

(#1349) Grillo válasza #72042496 (#1348) üzenetére


Grillo
senior tag

Ma írták facebookon, hogy "Legközelebb január 3-án (pénteken) nyit ki boltunk!".
Csak hogy ne menj feleslegesen.

(#1350) #72042496 válasza Grillo (#1349) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi szépen! Akkor ma mégsem készül el sajnos, ilyen ez az év vége. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.