Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) sb válasza balint82 (#51000) üzenetére


sb
veterán

"visszahívlak, kár, hogy letedd!" :D

A BL hajó azt hittem az már elveszett, de ha nem akkor érdekel, hogy hol tart.
Az még keményebb téma. :(

A Dineresnél maga az eset önmagában is gáz, de így, hogy csak innen kaptunk jó pár ilyen visszajelzést tényleg azt sejteti statisztikai alapon, hogy nem 20-30 emberrel futottak túl. Ami pedig már ultragáz.

(#51002) proci985 válasza balint82 (#51000) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

abbol a keszletbol fix szamu keszult, a doboz meg egy picit van csak benyomodva. utobbi flippelni nem jo, de ha egyebkent is ki lesz bontva akkor kb mindegy.

egesz biztosan nem fognak neked masik keszletet kuldeni. reszben azert, mert egyetlen, fix rendeles volt es reszben azert, mert a kepet elnezve ez aprosag.

sb: csak kivancsisagkepp, Dinernel mikor rendeltel, hany keszlet volt eladva amikor inditottad a rendelest?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51003) balint82 válasza proci985 (#51002) üzenetére


balint82
senior tag

Tudom, hogy nem lesz csere, most már csak VIP pontra hajtok. :)
Mondanám, hogy kibontom, de többek között a castle / 928 remake miatt eladásra fog kerülni.
Nem tudom mikor rendeltem, de tutti volt még, hiszen engedte a rendszer.
Hiába nézem meg most az OC-t nem releváns, mert órákkal később kaptam róla emailt.

Google Pixel 4a

(#51004) Mauzes válasza balint82 (#51003) üzenetére


Mauzes
őstag

De ez rossz taktika, mert később jön majd még egy jobb valami és akkor meg a Castle / 928 szetteket nem szabad majd kibontanod (és így tovább örökös loop). ;]

(#51005) balint82 válasza Mauzes (#51004) üzenetére


balint82
senior tag

Hidd el, már mindegy :DD

Google Pixel 4a

(#51006) sb válasza proci985 (#51002) üzenetére


sb
veterán

70-80% körül állhatott kb.

[ Szerkesztve ]

(#51007) manokaj válasza sb (#50992) üzenetére


manokaj
tag

Ne is mond. Ahogy egyedül, egy székre állva felraktam oda :K. Nem voltam nyugodt közben.

(#51008) proci985 válasza sb (#51006) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, az ott mar pillanatok alatt elfogyott

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51009) sb válasza proci985 (#51008) üzenetére


sb
veterán

Gondolom. De arányaiban valószínűleg akkor ilyesmi lehet:
A szumma 10k db. A 80%: 2k maradék darab: "pillanatok alatt" elfogy. -> 10k-ra lehet, hogy van másik 10k db akinek törölték a rendelését. De legyen bármennyi, ezer darabban mérhető. Ez azért így elég necces kezelés.

Az okokról már beszéltünk. Onnan nézve érhető, hogy nem aukciós/tőzsdei rendszert kezelnek. De akkor nem kéne erre használni. Végképp nem kellene confirmed leveleket küldeni.

(#51010) maross


maross
veterán

Egy folos hamarlejaros 2000-es emag kuponja esetleg lenne valakinek? Ha igen berendelnék pluszba a kameram mellé egy ugratos stuntzot a gyereknek :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#51011) sb válasza maross (#50970) üzenetére


sb
veterán

Ez kimaradt. Nekem a kilyukasztott oldalú Creator Porsche helyett újat küldtek és a régit visszaküldették. Kértek képet de még előtte elindították a folyamatot gyakorlatilag.

@Tony21
Mack-ből daruskocsi
És ez is kimaradt! De király!
Megmutatom majd itthon. Bár nálunk is kimaradt a kukásautó pedig azok voltak a korai kedvencek a gyereknél.

Érdekes módon a szétszedéssel nálunk nem volt gond. :D Az A modell már többször megélte. :) Volt szerintem, hogy 1.5 napig építette, kész lett és utána a 3. napon már kupac volt újra. :D

[ Szerkesztve ]

(#51012) maross válasza sb (#51011) üzenetére


maross
veterán

Köszi, akkor teszek én is egy próbát.

szerk...eh..magyar ugyfelszolgalatos nem kapcsolhato.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#51013) maross válasza sb (#51011) üzenetére


maross
veterán

Koszi, cserelik. Masodik hivasra mar a hangomat is hallották :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#51014) Lajti válasza Tony21 (#50924) üzenetére


Lajti
tag

Nem nagyon reagáltak az emberek, de szerintem elég ütős lett. Saját kútfő?
#50994 Pötyi de hogy a ragya verjen ki téged is, eddig nem akartam megvenni, mert hogy szép-szép meg nosztalgia, egy összerakásra minek, de így 4in1... igaza volt LÁZ-nak, nagyon nem segít a topic az embernek visszafognia magát a vásárlásból :DDD

(#51015) formula01


formula01
aktív tag

Ha valakit érdekel, Emagon 10293 A Mikulás látogatása 27900 Ft, ha vadásztok hozzá valahonnan 2000 Ft-s kupont 25900. Szerintem ennyiért príma áron van. Én most kénytelen vagyok önmegtartóztatni, hétvégi Ecto-1 vs. Kovácsműhely dilemmámnak az lett a vége, hogy szombaton megrendeltem az Ecto-1-et GWP-vel, egyszer majd csak szállítja a Kocka :D , a Kovácsműhely meg épp a nappaliban vár, hogy estefele a másik felét is megépítsem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51016) sb válasza formula01 (#51015) üzenetére


sb
veterán

Nehéz volt végül a döntést meghozni melyik legyen? :D :DDD

Köszi a tippet, úgy látom pozsgások is jó áron vannak.

(#51017) formula01 válasza sb (#51016) üzenetére


formula01
aktív tag

Úgy valahogy. :DDD Szerencsére tényleg kezdenek kifogyni a setek amik jelenleg kaphatók, és kiváltják belőlem azt a KELL érzést. :D Még a 21318 Treehouse-ra valószínűleg valamikor benevezek a következő hónapokban miután visszanyertem a lelki békém, ahogy olvastam idén még remélhetőleg nem fut ki.

(#51018) proci985 válasza formula01 (#51017) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahh ne is mond, en talaltam egy serult dobozos 10283 Challengert 140 euroert :DDD

meg a Saturnt nezegetem (92176) meg esetleg a Ninjago 71741et, aztan nyugi van :).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51019) balint82 válasza proci985 (#51018) üzenetére


balint82
senior tag

Annyiért talán nekem is lenne, és én nem 400an váltom az Eurt :DD

Google Pixel 4a

(#51020) sb válasza formula01 (#51017) üzenetére


sb
veterán

a lelki békém, ahogy olvastam idén még remélhetőleg nem fut ki.
Ennyivel már lehet, hogy kifutott. :DDD

@proci985
Azt én se tudtam otthagyni a kocka.hu-ról 57 plusz (remélhetőleg inkább mínusz) gwp-ért. A 71741-et meg nem hoztam el, az volt az egyetlen amit kinéztem és végül mégis vissza tudtam mondani... persze azóta jött elő a topicban, hogy mennyire jó. :D
(Még mindig a "begyűjtés" szakaszban vagyok. Utána már csak meg kéne szabadulni pártól, hogy helyreálljon az egyensúly. :) )

[ Szerkesztve ]

(#51021) balint82


balint82
senior tag

Update :
Hajó dobozra 3000 Huf-nyi vip pont (nem túl sok).

Diner törlő email megjött, törlés oka: elfogyott :Y

Lesz még pár köröm velük.

Google Pixel 4a

(#51022) Tony21 válasza Lajti (#51014) üzenetére


Tony21
tag

Mert itt a Lego totál érdektelen, abszolút nem téma. Csak az akció vagy a gyűrött doboz a menő, akkor van kommentcunami :DDD
Nem, sajnos nem saját, rebrickable MOC ... bár ennyi időm lenne, hogy ilyeneket gyártsak :)

(#51023) Mozaart válasza Tony21 (#51022) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Kedvezmenyezem egy Legos doboz topik inditasat.. :D vagy en lennek az elso akinek ez eszebe jutott?
Tul nagy hangsulyt kap szerintem is a doboz mint a jatek maga. De ez csak maganvelemeny. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#51024) proci985 válasza sb (#51020) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hat Challenger Discoveryerre kb sose volt 180 euro alatt, szoval neztem, hogy egyik boltban volt par peldany "serult doboz" felirattal. kisertethazzal ugyanez volt, ott is megfogtam 50 eurot nemi nyomodason. mi Legokat osszerakni vesszuk :). szabadulni nagyon hala egnek nem kell toluk, egyelore el tudom oket dugdosni mindenfele polcdiszkent.

meg azt nezem, hogy a tobbseget adott esetben berakom a dobozba es el tudom rakni, talan a Chiron meg a 42082 kivetelevel.

kisertethazat meg lehet behuzza csaladtag amint osszerakjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51025) Mauzes


Mauzes
őstag

Valaki látta már ezt az újabb Lego baseball sapit? Normális minőségű vagy gagyi?

proci985: Discovery a Lego, a Challenger az ferobbant.

[ Szerkesztve ]

(#51026) ayo válasza sb (#50781) üzenetére


ayo
addikt

na végre eljutottam én is, hogy megnézzem az állomást élőben.
nem rossz továbbra sem, végre van busz meg nagyjából minden fontosabb dolog benne.
ami nem tetszik az mobil wc, az valahogy nekem fölösleges, viszont helyette jobban ki lehetett volna építeni a felsővezeték-szerelő kocsit.

http://jateknaplo.blog.hu

(#51027) sb válasza proci985 (#51024) üzenetére


sb
veterán

Engem behúzott a kihagyhatatlan akció-készlethiány-mindenISkéne kombó egy csomó vásárlásba azzal a stratégiával, hogy emiatt ami szembe jön és alig kapható + még annál jobb áron nem is várható azt inkább megvettem, hogy később majd eldöntöm melyik jobb (ill. a gyerek igénye alapján is dönthetek, mert ott is változik a favorit).

Ebből eddig annyi van meg, hogy minden begyűjtésre került. :D
Meg nem fog mind maradni mert az árban és fizikai mennyiségben is túlmutat azon ami nekem komfortos.

A kísértetház nálam is újracsomagolt, de úgy, hogy gyk. rongyos-hiányos a doboz negyede. Vissza is akartam vinni, részben ott már azért a doboz is úgy nézett ki, hogy felmerül az emberben mi történhetett vele, de nagyobb részben a kétes tartalom miatt gondolkodtam rajta. Aztán maradt végül, hogy megvolt minden zacsi bontatlanul. Elnézve az árakat jó döntés volt. Azt akkor fixen saját célra vettem, nem volt opció, hogy más marad helyette, így pedig látva a mostani árakat bőven megérte.

(#51028) sb válasza ayo (#51026) üzenetére


sb
veterán

A busz nekem elsőre szimpatikus volt teljesen, a korábbiakban mindig volt vmi ami nem tetszett. A szerelőkocsi 80%-ban OK, de alapnak az is jó. Még úgy is, hogy korábban direkt vettem BL-ről kis vonatkereket pont erre a célra. :)
Maga az állomás volt felemás nekem, meg túl modern. És az ár/érték ami teljesen lehúzta a kihagyjuk sávba.
Élőben viszont sokat javult az állomás, a modern stílussal megbékélve már kifejezetten pofás. Árban meg a gwp-vel javulna az arány. Így már átbillent a kell tartományba. :)

A bolt pl. még így sem. Az alapból jobban tetszett, de túl kicsi és drága szvsz még így is. Abból inkább saját lesz.
(Az állomásnál is az volt a kiindulópont amit már korábban beszéltük, hogy a régebbi vágásúakat preferáljuk. Ebből kiindulva nem tetszett, de ha amellé egy modern is befér akkor máris jó szvsz.)

(#51029) ayo válasza sb (#51028) üzenetére


ayo
addikt

nekem szemre a régi sárga zöld buszra hasonlít eléggé, de lehet nem 1:1. Ott nekem egyedül az ajtó olyan, hogy lehetne izgalmasabb, mivel a gyereknek nagyjából minden járműnél az a kedvenc, ahogy bezáródik. Ideje tervezem azt is, csak nagyon nehéz hogy bírja a játékot is :)

Bolt nekem se tetszett, bár ott az üvegvisszaváltó része mondjuk ötletes. Az új szettekből inkább a kiegészítők jönnek be, hogy végre sok kaja meg állat van. Már csak egy jó tesco v hasonló akció kell aztán gondolom egyből tetszeni fog több szett :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#51030) Fr0z3n válasza formula01 (#51015) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Köszi, erről úgyis lemaradtam tavaly szezonban :R

(#51031) Throme


Throme
veterán

Végre nekem is befutott az ajándék szettes csomagom.
Kapott a doboz, a hajó dobozának hátsó, hosszanti éle megroggyant.
Szerencsére nagyobb baj nem lett. Nem a tároló szűkössége, mint inkább a kezelés/furgonban való pakolás lehet az ok....
Legközelebb elgondolkodok ezen a fox-os szállításon...

Viszont örülök, hogy megvan mind.
Castle életérzés megvolt (még a Forest odacsusszan), most jön a Pirate (sose volt még legó hajóm) van soron.
Stunts szettel kiegészítve építem majd fel.

Mindenkinek jó építést az új szerzeményekhez! Nem vagyok egyedül, ahogy olvasom a fórumot :N

(#51032) proci985 válasza sb (#51027) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, gepszij itt is megvolt, de mi csaladtaggal lazitani rakjuk, es foleg kulonlegessegkent.

felnottkent nekem a Mindstorms EV3 (31313) volt az elso. Azota van egy Chiron (42083), egy offroad crane (42082), egy bonsai tree (10281), negy Speed Champions (911, S1 Quattro, Diablo, Jesko), egy Defender (42110) es egy 911 (42096). epul a kisertethaz, dobozban a tree house, az urallomas, egy mclaren elva es egy elf clubhouse. igazabol soknak tunik, de elfernek, es itt most jopar evrol van szo.

plusz csaladtagnak ott a bouqet 10280, a 71043 Hogwarts es a 76389.

maguk modjan egyebkent mindegyik zsenialis volt. legnagyobb elmeny epitesre eddig talan a 31313, a Quattro, a 10280, a 42083, a 10281 es a 71043 volt. mondjuk a 71043 nagyon magasra rakta a lecet. a 71043 8 honapig epult mire vegeztunk vele, de a 42082 offroad crane konkretan egy 14 honapos projekt volt.

fiatalon nagyon sokat epitettem magamnak. egyebkent bennem van most is, hogy a tree house aljaban benne van a lehetoseg nemi atepitesre, hogy a lazito csalad eppen a rallyt nezze. a celra neztem egyebkent a bricklinkes winter cottaget is (pont ugyanugy nez ki, mint a Monaco rally tetopontjan a fogado), de inkabb letettem rola :DDD. bar vegulis az elf clubhouse is lehet atepitheto a celra :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51033) lazioforever


lazioforever
tag

Én is kiköltekeztem magam most egy kicsit, viszont cserébe a listámon csak pár tétel maradt, amit majd be akarok idővel gyűjteni. (Ráadásul a havi költségre lebontott táblázatom a Lego-s kiadásokról is jó értéket mutat, szóval úgymond a "terv eddig hibátlan" :) )
Az egyik a Creator Pick-Up és a 3in1 vár, és a most megjelent Ninjago készletek közül egy-kettő. "Szerencsére" a most bejelentett nagy vár bőven a büdzsém felett van, igyekszem tudomást se venni róla. :D A Space téma meg sose vonzott annyira, hiába barátibb az ára.
Ezek mellett max a 10302 Optimus érdekelne, de azt is túl drágának, és túlárazottnak érzem.

(#51034) apholyon válasza proci985 (#51032) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hát hogy rakjátok ezeket ennyi ideig? Csukott szemmel, leírás nélkül? ;]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#51035) proci985 válasza apholyon (#51034) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

adott esetben havonta van ra ket-harom orank es nem sietunk sehova.

a Hogwarts kellemes tempoban kb 40 ora a 6000+os darabszamaval.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51036) apholyon válasza proci985 (#51035) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ne érts félre én is szeretem kiélvezni és szintén nincs sok időm, bár azért havi 2-3 óránál szerencsére többet rá tudok szánni... Az is hozzátartozik, hogy csak akkor bontok ki egy készletet, ha azt pár napon belül össze is tudom építeni. Persze mindenki csinálja, ahogy tudja és szeretné, csak soknak tűnt...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#51037) proci985 válasza apholyon (#51036) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha megnezed egyebkent jellemzoen 2500+elemes seteket veszunk es epitunk. Hogwarts az kielvezve az apro otleteket szo szerint egy munkahet tisztan. karacsonykor nagyon meghajtottuk, de az is kb arra volt eleg, hogy a kesz pincetol az elso felet sikerult befejeznunk, ami magaban elemszamra kb egy komplett Range Rover (!) vagy kozepes meretu modular volt.

plusz csaladtaggal policy van, hogy csak egyutt epitunk, innentol munkatol fuggoen neha hetekig pihen a projekt. egyszerre meg altalaban 2-3 oranal nincs nagyon tobb az elethelyzetek miatt. ez az ara annak, hogy belefer ebben a formaban hobbinak :) .

egyebkent teljesen igazad van abban, hogy sok. csaladtaggal a vegen mar kinunkban rohogtunk egy ponton, amikor hat hete allt a Hogwarts.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51038) Mauzes


Mauzes
őstag

Úgy tűnik, kocka.hu is kifogyott a gwp-ből. Tegnap este akartam rendelni, de sírt a gyerek, mondom majd reggel... :((

(#51039) balint82 válasza Mauzes (#51038) üzenetére


balint82
senior tag

Sajnálom.
Egyébként egész sokáig bírták, példát vehetne róluk a Lego.com...

Google Pixel 4a

(#51040) sb válasza ayo (#51029) üzenetére


sb
veterán

Igen, ami nem egyértelműen tuti szett annál azért erősen árfüggő a dolog.

Azt viszont benéztem, hogy van még gwp. Tegnap lejárt. Nem nagyon volt időm és gondoltam még elballagok a Store-ba megvenni az állomást hátha lesz orchidea is. :) Meg még a vonat maradt ki a kockáról, az nem volt egyértelmű, hogy kell-e.
Akkor jöhet majd az akció... :)

@Mauzes
06.22-ig volt meghirdetve, gyanítom azért kerülhetett le. Én is csak most néztem rá jobban az eredeti kiírásra. :(

[ Szerkesztve ]

(#51041) Pötyi


Pötyi
őstag

Vannak itt Classic castle rajongók? :D

QNX is cool!

(#51042) Throme válasza sb (#51040) üzenetére


Throme
veterán

22 után meg elhúznak szabira, köszönhetően a túl népszerű ajándék szett okozta pörgésnek :DDD

#51041Pötyi
ennyi cuccnak már egy terepasztal is dukálna :K

(#51043) sb válasza Pötyi (#51041) üzenetére


sb
veterán

Nincsenek. Törölhető a hsz. :D

(#51044) magickonfig válasza Pötyi (#51041) üzenetére


magickonfig
tag

itt csak azok vannak! :) ezek a képel hol készültek ?

(#51045) Pötyi


Pötyi
őstag

Csak annyi felhatalmazást kaptam az eladótól, hogy a mi szűk körünkben meghírdethetem, hogy legyen időtök felkészülni anyagilag. (Pld. legyen időtök pénzé tenni a nagymuttertől örökölt családi ezüst étkészletet, ilyesmi.) :DDD

Átnéztem a készleteket, vannak köztük besárgult régi szürke elemek, amiken már csak a hidrogén-peroxidos savfürdő segíthet, vannak apróbb hiányosságok, de nagy vonalakban minden készlet 95 % felett teljes. Jelenlegi állás szerint annyit tudok, hogy NEM árverés lesz, hanem egyszerre lesznek kirakva az eladótérbe. Majd. Valamikor, a homályba vesző távoli jövőben. De a boltos megengedte, hogy meghírdethetem itt, a Classic castle rajongóknak.

QNX is cool!

(#51046) ayo válasza Pötyi (#51041) üzenetére


ayo
addikt

na igen, pl. a 6098-as szett kemény 497 db.
megnéznék azért egy olyan mostani szettet is ami 1000 db alatt van.

http://jateknaplo.blog.hu

(#51047) apholyon válasza Throme (#51042) üzenetére


apholyon
aktív tag

Mire megkapom a csomagot, már el sem fogom tudni passzolni a GWP szettet... már most 15k körül mennek... Pedig tényleg csak költségcsökkentés céljából rendeltem :N Mindegy is, a többi is ÁK legalacsonyabb ár volt.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#51048) Throme válasza apholyon (#51047) üzenetére


Throme
veterán

Nekem az ajándék szett is marad, mert passzol a vár témához.
A hajót és Grut-ot be akartam szerezni. Az időzítésbe szólt bele az ajándék szett.

Az egy dolog, hogy most 15k áron árulják. El is kell adni. Nem adnék ki ennyi pénzt 300 alatti darabszámú szettért.

túl is van árazva :DDD 25€ lehet venni legótól
[link]

(#51049) maross


maross
veterán

Tenyleg kene egy topic dobozkarosultaknak es egyeb lelki kibeszelos dolgoknak lego offtopic, a mai is nagyon kikivankozik belolem...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#51050) sb válasza maross (#51049) üzenetére


sb
veterán

Mondd csak, hallgatunk! :)

@apholyon
Én személyes átvétellel rendeltem és egy hete átvehető kb. de nem tudtam kimenni érte. Épp közbejött minden munkahelyen meg otthon is. Hátha vigasztal, hogy van rosszabb is. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.