Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Kockamorzsán kint vannak az első draftok a dnd figurákról (koncepció, nem a végleges)

(#79002) apholyon válasza HUN_Sector (#79001) üzenetére


apholyon
aktív tag

Linket meg ellopta a Pósta, mint Zoli Legoját? :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#79003) HUN_Sector válasza apholyon (#79002) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Hashteg:alustaformadat!

(#79004) Djuree válasza SPQR301 (#78994) üzenetére


Djuree
félisten

be is baxna ha csak úgy bemondásra visszaadnának minden pénzt ha azt mondom nem jött meg. ugye ezt te sem gondolod komolyan. :N
revo is visszaadja, néha...ha olyan helyről rendeltél amire már sok panasz volt...amúgy nem igazán. ;)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#79005) Djuree válasza HUN_Sector (#79003) üzenetére


Djuree
félisten

látom maradt még raktáron Chima figura legóéknál. :DDD :C
hááát...amúgy kb. fele érdektelen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#79006) SPQR301 válasza Djuree (#79004) üzenetére


SPQR301
tag

De, pedig pontosan így van. Elég sokan vissza is élnek vele. Az USA-ban, pl. elmennek egy szállásra, után meg visszakérik a pénzt a kártyatársaságtól. Kb. mindig a vásárló javára ítélnek kisebb összegeknél. Persze utána a szolgáltató feketelistáz, de nagyon nem tud mit tenni.

Nyílván ha sokat csinálod és rendszeresen visszaélsz vele, akkor elöbb utóbb nem veszik komolyan a chargeback-jeidet.

Én eddig 1x használtam, amikor valós probléma volt. Foodorán pedig egyszer nem vett komolyan az ügyfélszolgálat, a chargeback szó megemlítése után 3 másodperccel már vissza is kaptam a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#79007) Fifaisshit válasza Djuree (#79004) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Pedig ez igy is van én is ezt mondtam , hogy nagyon sok olyan kártyához jár és nem is szórakoznak vele.
Nekem sokszor volt már ilyen igaz mind valós kár volt sajnos, de általában 2 héten belül max meg is oldják :)
Csak ugye itt is két tábor van az egyik nem hiszi el a másik meg visszaél vele :)

(#79008) Melezor válasza Djuree (#79005) üzenetére


Melezor
kezdő

Facen valaki a 8-ast gondolja majdan népszerűnek, szerintem a 4-es is az lesz a páncél miatt. De a legjobb, hogy most elég kieegyenlített lett a felhozatal, így talán nem is foják lerabolni. Nekem elég sok tetszik a torzók festését tekintve. :)

(#79009) ripla


ripla
őstag

Ez nagyon durva. Ezt simán kitenném a falra. :Y





[ Szerkesztve ]

(#79010) apholyon válasza HUN_Sector (#79003) üzenetére


apholyon
aktív tag

Isten fizesse meg, mennyei valutával! ;]

Egyébként nem ismerem egyáltalán a DnD világát, de őszintén szólva a leírások alapján azért én kicsivel jobbra számítottam... Mindegy, Halloween témába (3,7,8,11,12) jó lesz pár , illetve "egyeske" a vikingek közé... :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#79011) Dilikutya válasza apholyon (#79010) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én csak a tavalyi filmet láttam, de abban nem nagyon voltak ilyen szerzetek. A régebbi filmek meg valószínűleg szarok. :) Videójátékban is kimaradt, az asztali táblásról nem is beszélve.
Én is valami jobbra számítottam, mert amúgy az ilyen fantasy meg castle cuccok jók szoktak lenni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79012) maross válasza HUN_Sector (#79003) üzenetére


maross
veterán

haaat...nagyon nem ezt vartam

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#79013) Tyler Durden válasza maross (#79012) üzenetére

Nem akartam én lenni az első ünneprontó, de kb ugyanez a feelingem van.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#79014) sb válasza maross (#79012) üzenetére


sb
veterán

Nekem sincs előképzettségem, így nem tudom mit vártam... de nem ezt. :D Vmi ütősebbet.
Mondjuk elég sok spec elem is bekerült, lehet, hogy ez lett volna a nagy durranás. ?

Azért a szokásos farsangi jelmezes felhozatalnál jobbak szvsz, hogy vmi pozitívat is írjak.

@apholyon
A kis Technic F1 mercinél lehet, hogy én voltam félreérthető. Eleve azért posztoltam, mert szvsz ránézésre is rosszul rakta össze a szerző. A dobozon lévő képre sem hasonlított, én pedig azon csodálkoztam, hogy ez így kimehet egy elég népszerű oldalon review-ba egy rakás (béna) képpel. :)

@ripla
Nem semmi!
Bár a végeredményt tekintve tetszenek a mozaikos, dot-os képek is, de nem látom bennük a művészi teljesítményt, lévén kb. 2 mp alatt generálhatóak hasonlók bármikor. Na ez a totál ellentéte, ehhez tudás és érzék kell.

[ Szerkesztve ]

(#79015) Neurotoxin válasza tPedro_ (#78952) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Még tegnap is fent volt, ahogy néztem. Nekem ezek mindig gyanúsak, de most belefutottam egy olyan "hiányosba" is, hogy a doboz bontott, ki lettek cápázva belőle a figurák :((( Attól még továbbra is kívánom ezt a készletet, de a jelenlegi árát nem fizetem ki érte.

#78993 @Djuree :
"ha van biztosítás kifizeti a magyar posta is a csomagot, már jártam így, fizettek, de jól jártam mert többre volt biztosítva mint a csomag értéke." Zoli videója alatt is leírtam: Nekünk most pont van egy ilyen ügyünk, Hollandiából érkezett nagy értékű csomagunk, körbetekerve a doboz postai ragasztószalaggal. A tetején is volt matrica az esetről, egy háromjegyű szám pecsétjével. A tartalmát jól összetörték (odab......ák valamihez :((() Ügyfélszolgálatot hívtuk, de írjuk le....Leírtuk, 600+ fotó, a csomag biztosítva lett. Benyújtottuk a kárigényt. 2 hét levelezés, "nem mi voltunk" stb. magyarázkodás. (Jah, nem, csak a ti matricátok van rajta a sérülésről). Utána kaptunk egy tök nevetséges kb Google fordítóval készült "angol" nyelvű levelet, hogy kárigény esetén ezzel házaljunk a külföldi szolgáltatónál. Szégyenlem ilyenkor, hogy magyar vagyok. Mostanában az összes külföldről jövő csomag esetében beleírom szándékosan a levélbe, hogy jól csomagoljanak be mindent, biztosítva adják fel, mert nálunk "poor handling" van...és inkább fizetek többet, csak DPD/DHL/Fed Ex stb szállítsa. A hollandokkal végül az eladónak hála, szerencsésen végződött az ügy (az eladó kérte, hogy küldjük vissza a terméket, annak ellenére, hogy ritka, volt neki egy másik, ami szerencsésen megérkezett.) Egyébként sajnos minden második külföldről érkező csomagunkkal probléma van, hála a Magyar Postának.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#79016) Sundesz


Sundesz
őstag

Müllerben 24500 Ft-ra jön ki a Senna F1, de persze HMV-en 1 db sincs, csak a helye.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#79017) szabonagyur válasza szabonagyur (#78769) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na megjött a válasz (hívtuk telefonon is őket) emailben, hogy nem fogják pótolni (kb. mi tüntettük el).

Mit lehet tenni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79018) hami85 válasza Sundesz (#79016) üzenetére


hami85
tag

Kint vettem ausztriába ma Müllerbe, 23000 Ftra jött ki, ennyiért elnézem a vékony hátsó kereket 😀

(#79019) LÁZ válasza Sundesz (#79016) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

annyira van akciózva?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#79020) Thodeus válasza maross (#79012) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Nekem tetszenek. Jó printek, új moldok, jól kombinálható elemek, na meg fantasy. ;)

(#79021) sb válasza Sundesz (#79016) üzenetére


sb
veterán

Most jöttem BP Árkádból, itt is üres volt a polc az akciós címke felett.

@szabonagyur
Ez a Lego vagy a DPD volt?
Elég gáz... sértetlen doboznál mégis mit kéne csinálni? Videóval + közjegyző előtt lehet csak átvenni egy csomagot?

(#79022) hami85


hami85
tag

Series 4 …
sleeplessnight megint nyert.

(#79023) szabonagyur válasza sb (#79021) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugye a sértetlen doboz is relatív, nem nagy cucc átragasztani, semmi extra szalag sincs rajta (mondjuk a feladó címke nincs ráragasztva a 2 rész találkozásánál vagy hasonló.

LEGO közvetlenül, DPD-nél nem igazán volt értelme reklamálni mivel maga a csomag okés.

Mondjuk rákeresve egyre több a fura helyzet, pl ez [link] YT videó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79024) sb válasza hami85 (#79022) üzenetére


sb
veterán

Ha arra gondolsz, hogy több készlettel is bekerült akkor az a durva, hogy ÖTEN vannak akik 2 készlettel is bekerültek. Tehát a 20 BDP készletből 10-et ők visznek el. :)

Úgy látom az utolsó kör rágyúrt a középkori témára. Az 1-3 sorozatból a két vár után itt 3 készlet is ebben a témában jött. Nekem fura a vonatos is, eléggé hasonlónak tűnik a BDP2-ben lévőhöz, bár annál ez sztem sokkal jobb. Bejön.

@szabonagyur
Elég fura ez, valóban semmit nem tesznek meg érte. Érdemes lenne feltenni a kérdést, hogy így vagy feladó oldalon vették ki vagy mi alapján tudnád megállapítani, mit javasolnak, ha a csomagot nem védik/épnek tűnik.
Nem hagynám annyiban a dolgot az biztos. :(

Egyébként rendre teljesen igénytelenül csomagolva küldi a S@H a DPD-s dobozokat, Semmi kitöltés belül, a dobozok alig leragasztva, vagy félig nyitva, méret alapján több helyen hajtható rá a doboztető, semmi értelmes lezárás nem szokott rajta lenni.
Bosszantó, hogy ennyire igénytelenül jönnek és utána szívjon vele az ember.

(#79025) hami85 válasza sb (#79024) üzenetére


hami85
tag

Személy szerint nekem ez a vonat jobban bejön.

(#79026) szabonagyur válasza sb (#79024) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem hagyjuk annyiban :)

Ugye azzal takaróznak, hogy a címkén rajta a súlya.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79027) LÁZ válasza szabonagyur (#79017) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

naszép, a súlyról/cimkéről van kép, én biztos, hogy írnék még1 emailt a legonak, a képeket mellékelve, hogy az oldalukon ennyi a súlya készletnek, a csomag meg enmyi volt, és a figyelmüket is felhívnám arra, hogy ha nem intézkednek, akkor szívesen beszélsz a fogyvéddel is. Illetve a dpdnek is írnék, hogy a súly egyáltalán nem stimmelt, a matricát meg nem te nyomtattad otthon....

sajnos ez az ország ilyen :(((, lassan kb mindenhol le kell menni fullparasztba, hogy történjen vmi, úgy, hogy a pénzt te fizeted, kb mindenki hülyének néz, és ebbe a lego is kezd beletartozni, amit egy 10éve még nem gondolt volna az ember...

ps, azt is megírhatod, hogy szívesen visszaküldöd nekik, mert nem félig kipakolt készletekért fizettél

azt egyébként tudjuk, hogy figurák, vagy random zacsik hiányoztak?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#79028) szabonagyur válasza LÁZ (#79027) üzenetére


szabonagyur
félisten

Volt kb 9 csomag, abból apróságok meg 2 nagyobb doboz a virágokkal, utóbbi 2 hiányzik.

4,6kg volt az egész, 2kg a virágok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79029) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok!

Korábban már hoztam pár képet az 1998 körüli szettjeimről.
Engedelmetekkel itt az újabb retro/nosztalgia mániám eredménye.

Elhatároztam, hogy összerakom az 1999-es Lego Racers főbb autóit. Jelenleg ez a 3 készült el. A maradék 3 közül pedig 2-höz megvan majdnem minden alkatrész.. :D

Ha nagyon elememben leszek még egy pályarészlet moc-ot is fogok készíteni, bár arra még el kell szánnom magam. :DDD

A legritkább alkatrész talán a kék kerekek (6118), összesen 2 insectoids szettben volt elérhető.

A játék az akkori 1997-1999 szettekből építkezett és minden autó 1-1 lego témát fedett le.

(#79030) Diesel38 válasza hami85 (#79022) üzenetére


Diesel38
tag

Unalom a köbön. Én nem hiszem el, hogy majd 4000 db-os Imperial Frigate Concordia nem lett beszavazva. Bármely valaha kiadott részletesebb hajó 3-4x éri az eredeti árnak. Ez lett volna a legnagyobb hajó ami valaha kiad a lego, duplán felülmúlja a 600e-ért vesztegetett 10210-t. Itt a lehetőség h legyen és akkor ötödszörre is nyernek az épületek a vár meg a vonat. :O

[ Szerkesztve ]

(#79031) ripla


ripla
őstag

Én ezt nem értem mik történnek veletek, eddig akárhány csomag jött a hivatalos LEGO Store-ból, sosem volt vele bajom. A dobozok rendesen leragasztva, általában egy ilyen zöld levél(?) mintás ragasztóval, és eddig mindig pont akkora dobozt küldtek, hogy minden rendelt készlet rendesen belefért.
Nem tudom hogy ez valami helyspecifikus dolog-e, meg hogy számít-e, nekem az összes rendelésem Csehországból jön és mindig a DPD hozza, általában reggel 9-10 között. Eddig minden rendben történt, pedig már legalább 6-7 rendelésem biztos volt.

(#79032) szabonagyur válasza ripla (#79031) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jelenleg Jirnyből érkezik minden LEGO-s rendelés a LEGO.com-ról, és DPD hozza fixen mint partner. Ez itthon annyiban különbözik, hogy már a posta is viheti.

Éves szinten fél millióért rendelünk legalább, nem volt eddig gond.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79033) ripla válasza szabonagyur (#79032) üzenetére


ripla
őstag

Amúgy érdemes regisztrálni a mydpd alkalmazásba, percre pontosan nyomon tudod követni hogy merre jár a csomag, és az email címed alapján összepárosítja a rendeléseiddel (ha ők a szállítók), így azokat is látni fogod benne, amikről MÉG nem kaptál értesítést hogy jönni fog, de ők már megkapták a szállítási infókat.

[ Szerkesztve ]

(#79034) Sundesz válasza LÁZ (#79019) üzenetére


Sundesz
őstag

Igen március 18-30. között ennyi. Az új SC McLaren F1 is 7500 lenne, ha lenne a polcokon. :)

Hörcsög Powa'

(#79035) apholyon válasza vtommy (#79029) üzenetére


apholyon
aktív tag

:R :R :R

Imádtuk ezt a játékot, rongyosra lett játszva...

Ha jól emlékszem, kalóz kapitány volt még, bennszülött és Adventurers-ből egy? :F

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#79036) balint82 válasza szabonagyur (#79028) üzenetére


balint82
senior tag

Tehát konkrét, teljes dobozok hiányoznak és nem felbontva kaptál bizonyos szetteket?

Google Pixel 4a

(#79037) Djuree válasza Diesel38 (#79030) üzenetére


Djuree
félisten

én se értem, kb. a vonat ami értelmes, de abból is dunát lehet rekeszteni.
hajóm nekem van nagyobb is alternatív forrásból, szal nem veszem a szívemre de én se értem. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#79038) szabonagyur válasza balint82 (#79036) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, a teljes doboz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79039) sb válasza ripla (#79031) üzenetére


sb
veterán

Pedig biztos nem a DPD csomagolja dobozba.
Nekem eddig egy teljesen összetört (külső/belső doboz) kis csomagom volt, volt még 1db sértetlen külső dobozos, de belül kilyukadt Lego doboz (Creator Porsche)... és talán még egy hasonló: Creator Mustang, még bontatlan, de hasonló lyukat találtam rajta, anno nem vettem észre de biztos gyári mert itthon nincs ami kilyukasztaná, ill. olyan a jellege is: nincs átszúrva, teljesen sima a doboz oldala de látszik, hogy ott egy lyukat ki lehetne hajtani.
A többi (kb. 15db rendelés) hibátlan volt belül. Viszont amit írtam az igaz: néha elhúzott szájjal vettem át a dobozt látva, nem összetörve volt szállításban, hanem ilyen tessék-lássék módon ráhajtva, leragasztva, félig lyukasan. Kitöltés pedig soha nem volt pl. a dobozokban belül.
Igazából furcsa is, hogy csak ennyi gond volt velük belül.

Amúgy nyilván vannak rendszerproblémák, a kitöltés hiánya ilyen biztosan, a többi viszont tök egyértelműen lehet egyedi gond is: ki mennyire csomagol ott egyénileg értelmesen.
Ha már DPD és követés: az is hasonló... mutatja az app mi hol van, majd bejön a személyes faktor mikor felhívom a régről ismert futárt jön-e mert ezt látom jelezve de nem jött: és akkor félremagyarázás, szabadságon van, nem is ma jön, voltmáritt, stb... :)
Ezt a faktort sajnos nem nagyon lehet kiiktatni.

(#79040) ripla válasza sb (#79039) üzenetére


ripla
őstag

Ez a futáros dolog is valószínűleg területfüggő, nálunk egyszer volt ilyen még tavaly a GLS-el, azóta semmi.

(#79041) sb válasza ripla (#79040) üzenetére


sb
veterán

Persze, ezt írom, hogy ezek már teljesen egyedi, emberi dolgok. Sajnos.
Nálunk is volt másik DPD futár, az tök máshogy kezelte. GLS-es az egyik legjobb. Sőt, nálunk a posta MPL-esek szinte a legkorrektebbek, szól, telefonál előre, konstruktív, stb... aztán posta egy emberrel "arrébb" meg ajánlott cégbírósági levélnél rápecsételve hányszor próbálkozott átadni miközben nyilván nem... 0-24 itthon vagyunk, ill. csak holnap jön el a dátum amit rányomott átadási kísérletként. :U :). És az ugye már hivatalos irat minőségében is teljesen más kaliber...

(#79042) zsuha válasza szabonagyur (#79023) üzenetére


zsuha
aktív tag

Ultra gáz, hogy nem képesek pótolni 2 kisebb eltűnt szettedet, illetve nem hiszik el, hogy nem te tüntetted el (ráadásul megnézve a rendelési előzményeidet).

Ez a youtube videó meg egyenesen durva :D
Sajnálom hogy így meglopták a srácot, ha esetleg csak valaki trollkodott volna vele, úgy persze más a helyzet (de szerintem tényleg meglopta a posta).

A LEGO magyarországi kiszállításával kapcsolatban: ha nem DPD hozza a csomagot, akkor MPL hozhatja. És az MPL egy másik cég mint a Magyar Posta, szerintem velük nemigen akadnak gondok.

[ Szerkesztve ]

(#79043) szabonagyur válasza zsuha (#79042) üzenetére


szabonagyur
félisten

A videóban az a vicces, hogy a csávó amúgy nem is helyi, new yorkban él, de mivel magyar így lett nagykövet. Tehát innen ment ki a LEGO a BP-i irodából, így már lehet benne MP.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79044) Neurotoxin válasza szabonagyur (#79032) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Baromira nem tartom jó ötletnek ezt a dolgot, hogy kötelezik(?) a webáruházakat, hogy a Magyar Postának adhassák át a küldeményeket. Tovább megyek: Többször volt már olyan, hogy Fed Ex-el jött valami külföldről, majd átkerült a postához (évekkel ezelőtti történet), akik valószínűleg ki sem hozták házhoz (ez egy cég, 24 órából valaki itt van mindig..) a küldeményünket, csak bedobták a vényt és bevitték a kerületi fő postahivatalba, szóval nem is mucsaröcsögén kezelték.

A beszámolód alapján mostmár ott tartok, hogy nem fog érdekelni az aktuális ÁK ár, hanem bemegyek a Kockavilágékhoz vagy Alzáékhoz és személyes elvitelre vásárolok legközelebb..

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#79045) Mauzes válasza Neurotoxin (#79044) üzenetére


Mauzes
őstag

Azt az egyet nem látom, hogy ki az, aki a szar MPL-t fogja választani kb. bármely másik szolgáltató helyett (talán egyedül a Sameday-nek van még rosszabb híre).

(#79046) sb válasza Mauzes (#79045) üzenetére


sb
veterán

Kell majd valami ösztönzés rá, pl. lehetne a többi drágább adó miatt. Lásd Kamatadó, szochó, akármi.
Vagy simán olcsóbban kell adni a postai szállítást mint a többit, a különbözetet pedig kifizeti majd a rohadt árfelhajtó, inflációgerjesztő webáruház rendeletileg a zsíros extraprofitjából.
Aki pedig nem tudja esetleg az javítson a hatékonyságán, mert szarul dolgozik (a'la Spar)!

Nem érted, hogy érted van a rendelet és a posta is!?

Áhh... mindegy. Törölhető igény szerint, "offtopic"... kár, hogy ebben élünk minden nap bármilyen témában gyakorlatilag.

(#79047) Dilikutya válasza Mauzes (#79045) üzenetére


Dilikutya
félisten

MPL automatával nincs bajom, van egy kiadó, aki csak a Postával szállít, de van lehetőség automatába kérni (amit nem értek, hogy van kiadó, aki szintén csak velük szállít, de automatába nem lehetett sokáig kérni). A sima kézbesítőst viszont nem igazán vágom, hogy működik. Amikor a mi körzetes postánk véglegesen bezárt arra a pár hónapos télre, kirakták a Posta honlapjára, hogy ezután mi melyik postához fogunk tartozni. Innentől a küldemények egy része megy egy másik postára. Ha postán maradóra kérem, akkor viszont simán leteszik a hivatalos helyettesítő postára. De volt olyan is, hogy hívott a postás, hogy csomagot hozott, ha nem veszem át, vissza viszi, nem volt opció, hogy lerakja a postán. Szerencse, hogy anyósom pont akkor vitte haza a gyereket suliból, ki tudta fizetni. Összevissza, következetlen. Olyan is volt, hogy a postán simán ideadták nekem egy vadidegen ember csomagját, pedig értesítőt, személyit, mindent is mutattam.
Ha van más opció, véletlenül sem a postát választom, házhoz szállítást végképp nem. Mondjuk azt futárokkal se szeretem, munkahelyre kérni se, ha nem muszáj, de otthonra végképp nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79048) ripla


ripla
őstag

Én úgy tudom, hogy nem kötelező a Postával szállíttatni, csak mindenkinek szerződnie kell vele, de TE, mint vásárló, ugyanúgy választhatsz más szállítócégek közül is. Ez egyedül a webshopoknak plusz adminisztráció és kiadás, mert le kell szerződniük még egy szállítócéggel.
Amúgy meg azt írják, hogy lehet mégsem olyan jó ötlet, mert a Postának nincs annyi embere hogy ezt el tudja látni, és összeomolhat a rendszer. Ez megint a szokásos durrbelebumm hozzáállás, mint az elmúlt 10+ évben kb. minden, ahol semmilyen tényt, szakmai hozzáállást vagy a lehetséges következményeket nem nézi senki, csak kiadják a parancsot és oldjátok meg. A kormányunk szakmai hozzáértése egy kavics szellemi szintjével vetekszik.

[ Szerkesztve ]

(#79049) sb válasza ripla (#79048) üzenetére


sb
veterán

Ezzel a résszel nincs gond.
Csak a pénz kell, nem a feladat. Vagy ha van feladat majd megoldják ahogy tudják.

Nem véletlenül hoztam a Sparos példát, sok mindenben ez az elv, kiadnak egy rendeletet, hogy a káposzta is megmaradjon és a kecske is jóllakjon. A többi oldja meg az akinek címezték-

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.