Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) LÁZ válasza Napfénysüti (#1097) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, voltam állásinterjún, de sajnos nem voltam elég kompetens Lego ügyben...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1102) Napfénysüti válasza LÁZ (#1101) üzenetére

Nem mondod. :Y Kár hogy nem jött össze. :(

Més que un club!

(#1103) LÁZ válasza Napfénysüti (#1102) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, kedvesek-aranyosak voltak, de nem olyan embert kerestek, aki ért is a lego-hoz :(

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1104) FLx válasza LÁZ (#1103) üzenetére


FLx
addikt

Gondolom többet nyernek vele, ha inkább minimálbérest vesznek fel. :D

(#1105) kovsol válasza LÁZ (#1103) üzenetére


kovsol
titán

Gondolom eladót kerestek és nem szakértőt :)

May the Force be with you!

(#1106) LÁZ válasza kovsol (#1105) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, amikor párszor az árkádos üzlet fele jártunk, 1-2x kérdezgettem az eladókat, de semmi olyat, hogy mi az Ole Kirk házának a készletszáma :D, hanem, hogy ez meg ez a készlet mikor lesz, lesz e, ilyesmi, de szegény srác csak nézett rám, hogy mivan....olyan 'vegyél vmit, aztán menjé haza' filingje volt a dolognak :B .

Kicsit jobban is preferálom a kockaáruházat a keletinél, ott lehet 'szakmázni' is :D

ps. az eladással sincs baj, gondolom vmi 18éves titán kellett nekik, de lehet az volt a baj, hogy mikor soroltam a készleteimet, a srác nem vágta a Boeing-et, én meg mondtam, hogy nem vonat, hanem repülő :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1107) dime27


dime27
őstag

Lego Technic 8049 B model done! ;) :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1108) csibe2zy


csibe2zy
csendes tag

Sziasztok!
Keresek egy programot, alkalmazást, vagy valamit, amibe összerendezhetném a meglévő LEGO készleteim elemeit (nem készleteket, hanem egyenként az elemeket, db-számra, akár színre lebontva, meg hogy egy adott készlethez miből mennyi kell) Egy amolyan saját adatbázist. A lényege az lenne számomra, hogy megtudjam, hogy egy adott készlethez milyen elemekre lenne még szükségem, így pár elem megrendelésével talán szert tehetnék egy vadi új készletre :-)
Valakinek valami tipp, ötlet?

(#1109) FLx válasza csibe2zy (#1108) üzenetére


FLx
addikt

Almára van ilyen:

https://itunes.apple.com/gb/app/lego-collectors/id476622596?mt=8

(#1110) jobbacsabba válasza csibe2zy (#1108) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Esetleg ez az oldal?

(#1111) csibe2zy


csibe2zy
csendes tag

Köszi a válaszokat :R
Nem almám van, de rákerestem androidos storeban a LEGO Collectorra - van, ugyanaz az ikonja is, de 1355 Ft, és nem biztos, hogy jó lenne nekem :-(
A Rebrickable oldal viszont jónak tűnik, amint lehet kipróbálom :K

(#1112) Gondwana


Gondwana
addikt

A 8110-ünk részben ùj funkciòval bővült: a billencs eddig kézzel kurblizva emelkedett/ereszkedett, most sikerült a hàtsò munkatengelyhez kötni, kapcsolhatòra. (kicsit unortodoxul, mert 1x3x4 stud térfogatban kellett megoldani, hogy kìvülről szétkapcsolhatò legyen, hàt lett egy kis cucc, ami egy 8T fogaskereket 1stud előre-hàtra tologathat egy 7stud tengelyen, az ötlet a csörlő szabadonfutòsìtàsàbòl jött)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1113) LÁZ válasza csibe2zy (#1111) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Rebrickable +1, mert készletekre is rákereshetsz, és pontosan látod mi hiányzik az adott készlethez, én is igy egészitettem ki a 7191-em

@Gondwana: simán jelentkezhetnél a lego-hoz dizájnernek, sztem lenne esély a melóra :K

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1114) dime27


dime27
őstag

Sziasztok egy 4896-os mennyibe kerül használtan mennyit ér kiadni érte?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1115) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

kaptam egy ilyen darus teherautót. nagyon jó meg minden, de az normális, hogy összerakás után maradt 3 alkatrész?? összeraktam a 2. modelt is belőle, akkor viszont még több maradt. szóval nem hiszem, hogy a 2. modell alkatrészeinek szánták.. :)
egyébként gyerekkoromban mintha jobb fajta műanyagból készültek volna az elemek.. :P

:)

(#1116) kovsol válasza vicces (#1115) üzenetére


kovsol
titán

Normális, hogy marad alkatrész pár darab.

May the Force be with you!

(#1117) Gondwana válasza vicces (#1115) üzenetére


Gondwana
addikt

Az anyag teljesen változatlan, ami változott, az a te személyes QC-d. Egy gyereknek más fogalma van az anyagok minőségéről.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1118) vicces válasza kovsol (#1116) üzenetére


vicces
addikt

természetesen elovettem a kreativitasom és elrejtettem azt a néhány alkatrészt az autón, nehogy elvesszenek. az auto funkciói nem csorbultak. sőt!
szerintem ujrakezdesnek hamarosan beszerzek egy nagy unimogot :-P

[ Szerkesztve ]

:)

(#1119) Gondwana válasza vicces (#1118) üzenetére


Gondwana
addikt

Ne lepődj meg, ha az Unimog megindít a lejtőn: mi még egy ugyanilyen szet árát beletoltuk.
Szabadonfutó a csörlőn, M motoros (aki szernit gyenge erre az M motor, nem jó reduktort épített hozzá) kormányzás, picit (a gyárihoz képest azért még jókorát lehet tekerni azon a portáltengelyen) szűkített fordulókör, zárszerkezet a kabinfelnyitáshoz, külön kapcsoló az erőátviteli motorhoz, illetve az üzemmódváltó kivezetése a másik oldalra is, levegőtartály - igaz, idegen elemből, mert egy ilyen tartály áráért 200db-os készleteket vehetsz, XL motor előre-hátra meghajtásra, IR távirányítással természetesen, billenthető plató, amit legutóbb sikerült motorizálni is, illetve billentésnél a hátulja szépen nyílik, azaz függőleges marad, a daru karja már magasabbra emelkedik, illetve ritkábban akad be végállapotban a markolókarja az újratengelyezése miatt - hirtelen több most nem jut eszembe, de biztos van még bővíthetősége.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1120) vicces válasza Gondwana (#1119) üzenetére


vicces
addikt

a német webshopban 200 euro, igaz ebben a posta is benne van. viszont itt a szomszédos boltban 180 euro, ha jól emlékszem. asszony már feljogosított a vásárlásra. cserébe még nem közölte mit vár viszont.
a fantaziam már pörög, hogy mit lehet varialni az unimogon :-)

:)

(#1121) Gondwana válasza vicces (#1120) üzenetére


Gondwana
addikt

2012 októberében Essenben egy plazában 150€ volt a 8110, illetve volt mellette 8043 és 9398 is, mindkettő szintén 150€-ért.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1122) Mahrenburg válasza vicces (#1120) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"cserébe még nem közölte mit vár viszont." - :Y

Az Istenek Szerelmére, mit tettél ?! Menekülj, amíg még lehet, hátra se nézz, mentsd az életed! :DD

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1123) FLx válasza Gondwana (#1119) üzenetére


FLx
addikt

Jó nagy az a lejtő, én ebben az évben már nagyon bezuhantam. :D Karácsonyra ezt tervezem:

http://jurgenstechniccorner.com/ultimate42009.html

[ Szerkesztve ]

(#1124) vicces válasza Gondwana (#1121) üzenetére


vicces
addikt

elvileg itt 10 euro kedvezmény van már rajta, de azért szétnézek a környéken. úristen micsoda motorokrol írsz, azt sem tudom hogy képzeljem el :D

:)

(#1125) FatalEror


FatalEror
addikt

Kint van a honlapon az új daru,a legdurvább,hogy 6 részes összeszerelési útmutatója van.

HardCore is my LifeStyle

(#1126) FLx válasza FatalEror (#1125) üzenetére


FLx
addikt

Nem annyira új ez, itt van már egy ideje az asztalon. :D Van vagy 5 kiló dobozzal.

(#1127) FatalEror válasza FLx (#1126) üzenetére


FatalEror
addikt

Na jóvan........ :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#1128) FLx válasza FatalEror (#1127) üzenetére


FLx
addikt

Egyébként az ultimate edition amit fentebb linkeltem az még duvább, plussz 400 alkatrész, szóval összesen 3000 fölé megy már és mindene RC. :D

(#1129) FatalEror válasza FLx (#1128) üzenetére


FatalEror
addikt

Ne haragudj,de muszály megkérdeznem:Nem vagy te egy kicsit k*be a f/szom? ;] :DDD
Amúgy gratula hozzá :C ;) :R
Ez limitált széria?Miben tud funkcionalitás szempontjából többet?

HardCore is my LifeStyle

(#1130) FLx válasza FatalEror (#1129) üzenetére


FLx
addikt

Ez teljesen egyedi cucc, egy srác csinálta, aki korábban a 8043-hoz is csinált modot. Annyival tud többet, hogy minden funkciója motorizált és távirányítható, az eredetiben meg kb. semmi sajnos.

(#1131) FatalEror válasza FLx (#1130) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen!Ezt én is furcsálltam,hisz ez egy csúcsmodell,aztán van hozzá egy motor,és szevasz, a buldihoz adtak 2XL motort,2sima motort,távirányítót,2vezérlő fejet,meg egy akku tartót,és kompletten motorizált.

HardCore is my LifeStyle

(#1132) Grillo


Grillo
senior tag

Voltam otthon hétvégén, és előszedtem a régi legoimat, nem volt a kezemben a doboz vagy 15 éve.
Sajnos sokkal rosszabb az állapotuk, mint emlékeztem, viszont van olyan szett is benne, amiről nem is tudtam. Nem sok, de jó lenne pótolni a hiányokat, és a sérült elemeket. Van erre lehetőség?
Pl. [6926-om], de hiányzik az egyik kerék, és a többi felnije is repedt. Hol találok normális módon beszerezhető pótlást?
ITT látok sok eladót, de mind USA és gondolom azért a posta eléggé megdobná az árat. Más alternatíva?

Valamint megcsapott a nosztalgia szele, és megvennék pár régi szettet használtan, hol érdemes keresgélni?

[ Szerkesztve ]

(#1133) LÁZ válasza Grillo (#1132) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

rebrickable + kockaáruház alkatrész ügyben, a bricklink is jó, ott tudsz szűrni európára-mo-ra, ha meg venni akarsz, akkor szintén bricklink+ebay. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1134) Gondwana válasza Grillo (#1132) üzenetére


Gondwana
addikt

Alkatrész-ügyben a kockajáték a másik cég, akitől szintén lehet ezt-azt rendelni. Náluk volt készleten az utolsó 8043-ak egyike, amit nekem őrizgettek :C

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1135) Napfénysüti

Bakker: óriás daru :Y

Més que un club!

(#1136) LÁZ válasza Napfénysüti (#1135) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a rebricken van manual, nekiállhatsz :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1137) Grillo


Grillo
senior tag

Köszi mindenkinek, úgy tűnik a bricklinket találtam egy pesti eladót, szinte mindene van, ami nekem kell, 90 tétel körül rendeltem 2500 forintért.
Aztán a továbbiakat majd meglátjuk.

(#1138) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

A legutolsó Legóm a 8880-as szuperautó. A későbbiekről már azt gondoltam, hogy "elkorcsosultak", de ahogy nézegettem az újakat, ez nagyon nem igaz. Az anyagiak miatt ettől függetlenül sem hiszem, hogy mostanában újra legózom, viszont nézegetni szívesen nézegetem őket, és - ezért írok, hátha érdekel valakit - a nézegetéseim során a Köki Terminálban az alábbi, tökéletes állapotú, összerakott, használt készletekre bukkantam:

- 7249 - XXL Mobile Crane - 13500 forint
- 8848 - Power Truck - 12500 forint
- 8850 - Rally Support Truck - 7800 forint
- 8868 - Air Tech Claw Rig - 23500 forint

Utóbbi tudom, hogy ritka, ezért külön rákérdeztem, a doboz és az útmutató is megvan hozzá. Több kisebb is van nekik, néhány ezer forintért, érdemes lehet elmenni, megnézni.

A bolt nevét nem tudom sajnos, de a REGIO Játék szintje alatt van, a hajvágószalonnal szemben.

Nekem egyébként a 8258-as kamion tetszik nagyon, az Unimog (8110), illetve az idei daru (42009). Meg hát sok másik is, de talán ezek a favoritok.

[ Szerkesztve ]

(#1139) LÁZ válasza #72042496 (#1138) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

üdv, a 8868 érdekes lehet, 7végén lehet megnézem.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1140) xedos válasza LÁZ (#1139) üzenetére


xedos
addikt

8868-askészletet most adtam el 20.000Ft-ért... írtam is a fórumon...

(#1141) LÁZ válasza xedos (#1140) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az ebay-es árakat néztem, hogy érdemes lenne kintre eladni esetleg....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1142) #72042496 válasza LÁZ (#1141) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nekem is megfordult a fejemben. :)

(#1143) FatalEror


FatalEror
addikt

Aki akart nyomtatni matricákat,annak megtaláltam a kollégát,akivel beszéltem!
Ő lenne az [link]

HardCore is my LifeStyle

(#1144) LÁZ válasza FatalEror (#1143) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nekem lehet jó lenne egy 7191 plate, majd ha aktuális lesz, ráirok. köszi.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1145) lapa


lapa
veterán

ha más nem unaloműzésnek megteszi. persze látványra nagyon sok újdonság nincs, de mostmár mégis kinéz valahogy legalább.

(#1146) LÁZ válasza lapa (#1145) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hajrá-hajrá :C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1147) lapa válasza LÁZ (#1146) üzenetére


lapa
veterán

ne szurkolj. inkább küldj 5 kis pneu munkahengert, két li-ion elemtartót meg csomó fekete-ződ-szürke elemeket. meg 2 pf irányváltót. meg azt a 180 féle többi izét, ami még a bricklink wishlisten van.

(#1148) lapa válasza Gondwana (#1117) üzenetére


lapa
veterán

az anyag lehet, hogy teljesen változatlan (amit amúgy érzésre-látványra sem hiszek mindegyiknél), de a tűrések nem olyanok, na. rendre szétesnek a cuccok a kezemben, úgy kell kritikus helyekre összeválogatnom öreg darabokat, hogy megálljon. múltkor egyik figura sisakja konkrétan épphogy nem esett le magától fejre állítva. olyan öntési artifaktok vannak a felületeken, hogy csak lesek. és ahogy egymás mellé rakod a kockákat érezni-látni, hogy különböző méretűek a peremeknél-éleknél.

szóval moszkvicsok ezek már, fosztogatnak. kíváncsi leszek mi lesz ezekből 30 év múlva, szerintem nem lesz olyan patent, mint a mostani 30 éves cuccok.

(#1149) Napfénysüti válasza lapa (#1145) üzenetére

Lassan alakulgat, kíváncsi vagyok milyen lesz ha egyszer elkészülsz vele. :K

Més que un club!

(#1150) lapa


lapa
veterán

nem tudom volt-e már a 42024.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.