Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) lapa válasza Brumi (#450) üzenetére


lapa
veterán

igen, a kerékagyra értettem. köszi a kimerítő választ, lehet hogy be kéne vállalnom egy ilyet.

(#452) Brumi válasza lapa (#451) üzenetére


Brumi
senior tag

Szerintem nagyon szép kocsi és elég technikás is, bár én mondjuk dísznek vettem :) Gondolom valami négykerék-meghajtású terepszörnyet akarsz építeni, de akkor lehet, hogy érdemes az új terepjárót megnézned, mégiscsak az a frissebb cucc.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#453) Eastman


Eastman
őstag

Ez a modell nagyon tetszik. [link] Kár, hogy haladni nem látom. + lecsempézném a teljes felületét, bár az íveket létrehozni nem hiszem, hogy könnyű.

Ennek az ötleteivel ötvözve lenne kedvemre való: [link]

De a lécet ez az ami viszi: [link] :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#454) FatalEror


FatalEror
addikt

Van itt egy jó kis progi:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#455) Napfénysüti válasza FatalEror (#454) üzenetére

Pont múltkor tettem fel próbálgatni. :K

Més que un club!

(#456) FatalEror válasza Napfénysüti (#455) üzenetére


FatalEror
addikt

Van pár hiányosság,és néha baxakodik is,de nem rossz,és ha azt veszem,hogy egy 200MB-s program,akkor pedig szinte tökéletes.

HardCore is my LifeStyle

(#457) lapa válasza FatalEror (#456) üzenetére


lapa
veterán

most töltöm ezt, nem tudom mit tud. de ldraw + mlcad amúgy megvan, ugye?

(#458) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Camper Van coming soon ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#459) LÁZ válasza lapa (#457) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

akkor ezekkel a progikkal lehetne összeállitási útmutatót fabrikálni a Deloreanhoz? ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#460) lapa válasza LÁZ (#459) üzenetére


lapa
veterán

sőt, sketchuppal.

(#461) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

LEGO 10220 - Let's go outside
Szerző: LÁZ | Megjelenik: 2013-01-27 05:00 | Rovatok: Játékok / Akármi | Típus: Bemutató :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#462) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

pár 8880 kép, a 8462 összerakása most szünetel egy darabig majd ha lesz időm rá.

(#463) FLx


FLx
addikt

http://www.technicbricks.com/2013/01/technic-news-from-london-toy-fair.html

Ez a daru nem semmi lesz, több mint 2100 darab. :D

(#464) lapa


lapa
veterán

mik derülnek ki... a 42000-ben megvan pont az a kerékagy, amire vágyom. elég szépeket lehet vele alkotni.

[ Szerkesztve ]

(#465) lapa válasza lapa (#464) üzenetére


lapa
veterán

ldd alkotás.

más: nem tudja valaki, hogy az önmagába becsúszós tengely melyik szetben van?

(#466) lapa


lapa
veterán

nemtom ez megvolt-e. elég komoly cuccok vannak, lásd fém kardán meg 25-ös beam.

upd: közben rájöttem, hogy én a 42006 karjában lévő megoldásra hittem, hogy az hosszváltozásra képes tengely. közben csak összecsalták (a kar két alsó tengelyéről van szó).

(#467) Napfénysüti válasza lapa (#466) üzenetére

Így van, a 42006-ban nincs semmi hosszváltoztató trükk. :N

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#468) Brumi válasza lapa (#464) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez a kocsi szerintem kinézetében visszalépés a korábbi Racers Ferrarihoz képest (8674), bár az tényleg csak dísznek jó, mert eléggé instabil szerkezet.
Amikor a felfüggesztésről volt szó, nekem is eszembe jutott az a kocsi, de annak a kerékagya elég sok darabból van összerakva, és a kormányzott keréknél nincs megoldva az erőátvitel. Ez a mostani versenyautó ebből a szempontból előrelépés.
Én már a daruskocsi részleteit várom, ha szép lesz tuti megveszem a 8053-mas mellé.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#469) Napfénysüti válasza Brumi (#468) üzenetére

Az Mk II-es Crane nálam tuti vétel, arra már most elkezdek félretenni. Én is alig várom hogy több részlet megjelenjen róla. :K

Més que un club!

(#470) Brumi válasza Napfénysüti (#469) üzenetére


Brumi
senior tag

Nézegettem a 8421-est is, de elég húzós ára van, pedig kellene a kollekcióhoz, ha már van egy csomó készletem a Construction témában. Lassan kifogyok a helyből, nem tudom kirakni az új készleteket... pedig februárban tuti megveszem a 42006-ost is a három másik exkavátor mellé.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#471) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Én meg ma beszereztem egy aktuális Lego katalógust. :))

(#472) lapa válasza Napfénysüti (#469) üzenetére


lapa
veterán

jól látom, hogy ugyanaz a kereke, mint a 8264-nek?

elég szép méretes lesz akkor. bár én kicseréltem mokányra a kerekeket, ugyanekkora volt. azért ez 5 tengelyen nem kicsi. bár gondolom az előző óriásdaru is valami ilyesmi volt, nem néztem még.

(#473) FatalEror válasza Brumi (#470) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nekem nincs is olyan technik amit most meg szeretnék szerezni mindenképp,kivéve a 8421-s darut,de anélkül is kibírom.Milyen is lesz a leendő daru?

HardCore is my LifeStyle

(#474) Napfénysüti válasza lapa (#472) üzenetére

Ezt meg nem mondom én a 2013-as daruról még csak kicsi nem túl jó minőségű képet láttam. De remélem nagy lesz, többen rebesgették hogy ilyen 2000 db-os lehet ez a készlet. Én csak örülnék neki mert az jó sok elem abból már lehet MOC-olni a mostani készleteimmel kiegészítve. De azért abban is bízom hogy 60k fölé nem megy az ára.

Més que un club!

(#475) Brumi válasza FatalEror (#473) üzenetére


Brumi
senior tag

Én csak annyit olvastam, hogy darabszámra ez lesz a legnagyobb Technic készlet, ami bőven 2000 feletti darabszámot jelentene. Az 5 tengely nekem elég furcsa, az eddigiek 4 tengelyesek voltak, és gondolom nem lesz kicsi kereke sem. Nekem fontos a kinézet, önmagában a funkció nem minden, csak akkor veszem meg, ha olyan, amit kiraknék a vitrinbe.
Korábban az Unimog nagyon érdekelt, de aztán mégsem vettem meg, valahol az már túl komplikált volt.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#476) lapa válasza Brumi (#475) üzenetére


lapa
veterán

ja én is mindig azért nem veszem meg az ilyen nagyokat, mert túl komplikáltak. kell a fenének. különben is, minek egy legoba számítógép meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#477) Napfénysüti válasza lapa (#476) üzenetére

Nekem pont bejönnek a komplikált dolgok. Lenyőgöznek ezek a megoldások. Na meg rengeteg ötletet lehet belőlük meríteni. :)
A kamion is most kirakva figyel a polcon és minden nap elnézegetem kicsit hogy hogyan valósították meg. :B

lapa #478: én értettem az iróniát a mondatodban csak a válasz gombra nyomtam. ;)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#478) lapa válasza Napfénysüti (#477) üzenetére


lapa
veterán

igen, bocs, feketehumorizálni akartam.

(#479) Brumi válasza lapa (#476) üzenetére


Brumi
senior tag

Nálam kettős ez a dolog: egyrészt lenyűgöz, hogy milyen megoldások vannak benne, másrészt már zavar, hogy bizonyos dolgokhoz legyártanak spéci alkatrészeket csak hogy meg lehessen oldani.
A 8043-mas hátsó motoros blokkja elképesztő, de én sosem lennék képes ilyet alkotni: túl sokféle alkatrészből áll össze. Én azt díjaznám, ha kevesebb fajta alkatrész lenne mint régen, esetleg kevesebb lenne a funkció, de azok sokkal vizuálisabban működnének, megérteném, hogy mit miért csinál. Most a csúcsmodellekben nagyon tömör zseniális gépészeti megoldások vannak, de semmit nem lehet belőle látni működés közben.
Most lehet, hogy az derül ki, hogy én vagyok ostoba ehhez, és nem látom át...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#480) FatalEror válasza Brumi (#475) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen,nekem is fontos,hogy milyen a kinézete,és ha ránézek megfogjon a darab. :K

HardCore is my LifeStyle

(#481) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Teknik fanoknak

meg
nekem

+ még egy kis teknik

ps. sajnos a star wars-os részt a chrome vmiért szétfoss@, no kép, másnál is ilyen?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#482) Mahrenburg válasza LÁZ (#461) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

:C Bejelöltem a nem létező naptáramba!
(De azért ugye belinkeled... :B )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#483) LÁZ válasza Mahrenburg (#482) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Természetesen ;) , de legrosszabb esetben a cimlapon meglátod úgy is :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#484) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lego technic-kel gyerekkoromban először egy brosúrán találkoztam, többek között egy 8868 volt a képen azon nyomban beleszerelmesedtem és sok sok álmodozás után, mikor jóval később szüleim mentek Németországba mondtam nekik, hogy egy olyat hozzanak. Persze nem azt hozták, hanem egy másikat (kisebbet, a 8837-et), "mondván azt pont nem találtuk", utána kaptam még egy 8094-et és önfeledten legóztam, míg egyszerűen abbamaradt :)

Nos most valahogy eszembe jutott, hogy milyen frankó L. technic dolgok voltak akkoriban és vettem Ebay-en egy 8868-at, régi gyerekkori álmomat vettem meg aprópénzért :)

Most esténként a barátnőmmel rakom össze, csak a nehezebb részeknél kell besegítenem, sajnos hétközben nincs rá sok idő, de hétvégén tuti befejezzük :)

üdv
J

(#485) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

koránkelőknek jó olvasgatást ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#486) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Lego 10220 ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#487) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

sajnos nagyon lassan halad a 8868 összerakása, mert kevés az idő (barátnőm is mindenképpen segíteni akar, ezért csak akkor tudom építeni, mikor mindketten ráérünk - 28. lépés jön a 32-ből).
Ami már most nyilvánvalónak tűnik, az az, hogy darabos lesz a platform mozgása (A platformot kettő darab pneumatikus munkahenger forgatja, fogasléces megoldáson keresztül).
Nyilván a nagy súrlódás illetve talán a 6 gumicső miatt nem elegendően folyamatos a mozgás.

Hogyan tudnék ezen segíteni?
-Szilikonolajjal talán?
-Nem teszi tönkre a műanyagokat?
-Nem teszi tönkre a pneumatikus csöveket?
-Nem gyűjti a port?

üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#488) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tud esetleg valaki válaszolni a fenti kérdésemre?
Köszi!

J.

[ Szerkesztve ]

(#489) LÁZ válasza joysefke (#488) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Lapa, és Gondwana a kompetens teknik ügyben, engem eddig nem fogott meg egyik sem :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#490) lapa válasza joysefke (#488) üzenetére


lapa
veterán

régen a tengelyeket - fogaskerekeket motorolajoztam, pneut nyilván sose mert megeszi a gumit. most túrtam egy kört, nagyjából azt olvastam, hogy használj szilikonolajat, vagy valamit amiben tuti nincs kőolaj. javallották még az egyes síkosító krémeket, de azok ilyen vízalapú nyálak és szerintem elpárolognak.

de ezt a zinternet mondta, nem én. a pneuk szürke váltóját szokták nagy sebességű mozgáshoz valami ilyesmivel kenni, ott néha még fel is fúrják a lukakat. biztosan találsz valamit a témában gugliban.

@LÁZ: én személy szerint soha nem is akartalak megfogni.

[ Szerkesztve ]

(#491) LÁZ válasza lapa (#490) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

teknik, teeeeeeeeee :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#492) lapa


lapa
veterán

vicces design process vidi 1-6.

(#493) Napfénysüti

42009 képek
Nem tudok rá jobbat ez nekem kell! :B
Rettentően tetszik ez az a készlet amit már most elterveztem hogy idén tuti megveszek. :)

Més que un club!

(#494) Napfénysüti

2013 Technic video

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#495) FLx válasza Napfénysüti (#493) üzenetére


FLx
addikt

Jézus, ez még durvább mint gondoltam.

(#496) kingabo válasza Napfénysüti (#494) üzenetére


kingabo
őstag

:Y
Bár ahogy billeg/lötyög a forgó zsámolyon az nagyon nem tetszik. :F

(#497) Napfénysüti válasza kingabo (#496) üzenetére

Igen gondolom nem került bele valami spécibb nagyobb forgózsámoly pedig ebbe már illene.

Darabszámra ilyen 2600-at olvasok.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#498) kovsol válasza Napfénysüti (#494) üzenetére


kovsol
titán

az a zöld készlet mi akar lenni amúgy ?

May the Force be with you!

(#499) Napfénysüti válasza kovsol (#498) üzenetére

Az az autómentő. Asszem 42008 a száma.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#500) Brumi


Brumi
senior tag

Hát igen, ez a daru tényleg szép lett, jól mutatna a 8053-mas mellett, de ez a lötyögés elég zavaró. Nem is nagyobb forgózsámoly kellett volna alá, hanem egy kis alátámasztás a széleken, amin csúszhatott volna felépítmény. Ez akár utólag még korrigálható is, ha valakit nagyon zavar.
Azt hiszem meg fogom venni, de nekem kifejezetten tetszik az autó-mentő is, már csak helyet kellene neki csinálni :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.