Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) #75376384


#75376384
törölt tag

Megfogadtam hogy ebben a hónapban Lego stop lesz, de nem tudtam őket nem megvenni.

205 + 125 frankért megérte mindegyik. :D

(#29002) h3lios


h3lios
addikt

Azthiszem most 1 darabig nem akarok magam előtt látni nagy mennyiségű szürke elemet darabokban... :D
[link]

Ui.: Nevetséges, hogy nem tudtak mellé csapni egy mezei stormtroopert és 1 random vader figurát (akár exklúzív print nélkül.)
Én megtettem és sokat dob az állványon, mostmár nem érzem üresnek.

B-tag: H3lios#2825

(#29003) LÁZ válasza h3lios (#29002) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

😁

Na igen, van benne anyag, a 10030 után én is lazítottam, viszont valóban elfért volna egy limitáltabb vader + vmi parancsnoki híd.

Ettől függetlenül vmikor,vhogy majd én is behúzom

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29004) Janaboy válasza h3lios (#29002) üzenetére


Janaboy
veterán

Azert elég durca :D

Janaboy

(#29005) zbundy válasza h3lios (#29002) üzenetére


zbundy
aktív tag

Elég baszó cucc. Jó látni az új falcon mellett, jobban átjön a mérete, mert az nekem is itthon díszíti a lakást. Beszerzem jövőre mindenképp, de megvárom amíg beesik 170-180ra az ára. Addig beszerzek pár stormtroopert én is, mert az kell 😀

(#29006) qqzs


qqzs
őstag

Keszletbol setet javasolni csak a redbrickable tud?

Eladó: GTS450

(#29007) Freddy76 válasza h3lios (#29002) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez mondjuk tényleg szánalmas. Ha már az SW egyik leginkább ikonikus jelenetét, Leia hercegnő hajójának üldözését jeleníti meg, minimum lenne, hogy egy Vader figura legyen benne. Ebbe az árba bele kellene, hogy férjen...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29008) h3lios válasza zbundy (#29005) üzenetére


h3lios
addikt

Én is meg akartam várni még esik az ára, de nem tudtam kivárni... :D
Nekem a Birodalom a nagy kedvenc a SW lore-ból, szóval hozzám közelebb áll ez a hajó, mint a falcon. Méretre hasonlóan nagy mind a kettő, viszont az ISD-t sokkal nehezebb jól elhelyezni a lakásban, ugyanis nem opció a dönthető állvány.

Szerencsére ez a 10030 -al szemben alulról is elég jól kivan dolgozva, megvan a reaktor és a hangár szekció is.

Építés ügyileg hasonlóan monoton, mint a falcon. Annyiból izgalmasabb, hogy a technic váz teljesen más élmény, mint a plate borítás. Viszont sokkal, de sokkal monotonabb a külső szín paletta.

B-tag: H3lios#2825

(#29009) Predator2


Predator2
addikt

Helló

1, Két gyors kérdés: Megér 75.000Ft-ot a Bugatti (42083-as) készlete, teljesen új bontatlan?

2, Illetve ha veszek egy bontott szettet, és netán hiányoznak elemek belőle, akkor ha írok a legónak ingyen pótolja őket? Ha igen akkor mennyit? Van egy rizikós készlet, nem tudom belevágjak e.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29010) koxx válasza Predator2 (#29009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1 - jóhogy :K

(#29011) lord.lakli válasza Predator2 (#29009) üzenetére


lord.lakli
őstag

1, Annyit mindenképpen
2, Pótlás a ténylegesen bontatlanul vásárolt szett gyárilag hiányzó 1-2 elemre lett kitalálva. Szép lenne, ha egy eladott szettből ahogy több kézen átmegy Lego mindig pótolná az elvesztett darabokat ingyen.

(#29012) apezka válasza Predator2 (#29009) üzenetére


apezka
tag

1., Neked nem, hol lehet megvásárolni!? :D
2., Ha rizikós szerinted akkor ne vedd meg, mert nyilváán akkor neked nem éri meg. Egyébként szerintem megtudod beszélni az eladóval az elemek ellenőrzését. HA régi készlet nem hiszem, ha most is forgalomba lévő és csak pár 2-3db akkor jó eséllyel blokk nélkül még itthon a lego store-ban is pótolják neked (mintha mostanában valaki itt is írt volna ilyen esetről).

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#29013) Throme válasza Predator2 (#29009) üzenetére


Throme
veterán

1. Nem gyanús egy kicsit?

(#29014) Predator2


Predator2
addikt

Nem, Angliából lenne! Onnan van a nagy Porsche-m is 23k-ért!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29015) Predator2 válasza Predator2 (#29014) üzenetére


Predator2
addikt

Ő: [link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29016) LÁZ válasza Predator2 (#29009) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

2. nekem anno egy ebayen 10kért vett shuttle adventure-höz küldtek egy zacskónyi hiányzó elemet ingyen, köztük speckót is, ami csak abban a készletben van, úgy, hogy már akkor (kb 5 éve) sem gyártották 5éve ;)

nem mondtom, hogy ez a gyakorlat, irtam nekik, és küldték, gyanús, hogy a készlet felét nem fogják neked pótolni, de sztem 10-15 elemig még simán küldeni fogják adott esetben. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29017) Throme válasza Predator2 (#29014) üzenetére


Throme
veterán

Hogy a francban tudják ennyiért adni? Nem lepin logo van a dobozon véletlen? :P :P

(#29018) Predator2 válasza koxx (#29010) üzenetére


Predator2
addikt

Csak kíváncsiságból. Mi olyan nagy szám benne mint mondjuk egy Porsche 911 (42096) készlet. Havernak le kell adnom a megrendelést, és szeretném magam lebeszélni róla! Mert drága, de most kezdek beleesni a Lego-zásba 30 évesen :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29019) Predator2 válasza Throme (#29017) üzenetére


Predator2
addikt

Nem hamisítvány, de ha szeretnéd rakok fel képeket, hogy bizonyítsam!
Haveromnál van a készlet (London) jelenleg, de ez már csak részletkérdés!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29020) Throme válasza Predator2 (#29018) üzenetére


Throme
veterán

A bugattiban? Nézz meg egy bemutató videót. Komolyabb a te porsche-dnél. Amúgy nekem is van olyan porschém. Tetszik, de a nagy porsche és a bugatti már más liga. Ha van rá kereted sztem ne gondolkodj sokat. Nagyon olcsó így, eredeti árhoz képest.

(#29021) Janaboy válasza Predator2 (#29018) üzenetére


Janaboy
veterán

En nem vagyok ezekert különösebben oda, de a Bugatti tényleg jól néz ki osszerakva, szerintem jobban nez ki mint a korábbi nagy Porsche.
De most az Land Rover vagy mi is elég jól nez ki :D

Janaboy

(#29022) Djuree válasza Throme (#29017) üzenetére


Djuree
félisten

kint minden olcsóbb szinte, a ruhán kívül. én ps4 játékokat szoktam rendelni olyan 70%-os áron mint itthon lenne. posta meg kb. egy ezres, itthoni posta még drágább sokszor.
és volt már hogy 4 nap alatt ideért...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29023) #75376384 válasza Djuree (#29022) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ezt országa válogatja. Itt Svájcban a szolgáltatás és az amihez úgymond emberi kéz kellett közvetlenül viszonylag drága, a kaja kétszeres esetleg háromszoros (a riomare azért itt is olcsóbb :D). Elektronikai cikkek változó, de jellemzően olcsóbb. Ruha változó. Itt elég nagy a szórás.
Lego esetében akárcsak Magyarországon ki lehet fogni nagyon jó dolgokat, meglepő áron. Most a toysrus utódjánál vettem a fentebb linkelt hajót 125 frankért pl. De náluk 200 a docks is. Nem beszélve több másik készletről.


emlékszem anno mikor a svedeknel betértem egy random SPAR szintű kisboltba, kb minden egy árban volt, esetleg picit olcsóbb.

(#29024) Freddy76 válasza Predator2 (#29018) üzenetére


Freddy76
addikt

Nagyobb, részletesebb, komplexebb. Van benne működő váltó, 16 hengeres motor, sportülések, részletesebb beltér, stb. A wow-faktor is tükrözi az árat, a Bugattit bárki meglátja, nem hagyja szó nélkül.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29025) Throme válasza Djuree (#29022) üzenetére


Throme
veterán

A nemzetközi árakkal nem vagyok tisztában, ezért a BL-en néztem utána. kb 83k huf a legolcsóbb (az eladónak van 13 db belőle). Ehhez képest a 75k huf kb 10%kal kevesebb. Szóval nagyon jó ár érte.

[ Szerkesztve ]

(#29026) thesound


thesound
őstag

42100 Sariel's review

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#29027) Djuree válasza #75376384 (#29023) üzenetére


Djuree
félisten

bocsánat, angliára értettem amit írtam csak nem írtam oda. nyilván más országban nem biztos hogy így van. :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29028) #75376384


#75376384
törölt tag

[link]

Következő ideas készletek és köztük van a kalózos is. Az első ideas ami különösen érdekel. El se hiszem, hogy a Lego ezt meglépte. Azért remelem nem barmolják szét nagyon.

Így mondjuk kizárható a Lego téma a következőkre?

(#29029) thesound


thesound
őstag

Elég erős mezőny.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#29030) #75376384 válasza thesound (#29029) üzenetére


#75376384
törölt tag

Hogy érted? :) A link a három győztest tartalmazza és azok között van a kalózos is.

(#29031) thesound válasza #75376384 (#29030) üzenetére


thesound
őstag

Ohh, végigolvastam. :B

Mindhárom készlet tetszett eddig is. Ne csináld ezt lego, hova fogom rakni ezt a sok készletet (és mit fogok a listámról kihúzni :O ;] )! Számomra lassan az ideas lesz a legerősebb theme.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#29032) turikoczka válasza #75376384 (#29028) üzenetére


turikoczka
aktív tag

A pirates kötelező lesz nekem :)

(#29033) Freddy76 válasza #75376384 (#29028) üzenetére


Freddy76
addikt

Na, meg is van a helye a csillagrombolón megspórolt pénzemnek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29034) flashpointer válasza turikoczka (#29032) üzenetére


flashpointer
őstag

detto, mikor fog megjelenni, par honap, vagy karacsonyi szunetre mar lehet szamitani?

(#29035) [CsuCsu] válasza flashpointer (#29034) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jovo tavasszal leghamarabb.

(#29036) Robaj válasza #75376384 (#29028) üzenetére


Robaj
addikt

A kalózos felírva a listára azóta, hogy megszavazták :)

Akkor jövő tavasszal :)

(#29037) Predator2 válasza Throme (#29017) üzenetére


Predator2
addikt

A McLaren, az egyik kis Porsche, az egyik Ford, és a Ferrari nem az enyém a többi igen, a nagy kartonban ott a "dög" is

Már csak haza kell őket juttatni.
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29038) Kiss_R


Kiss_R
tag

A héten megkaptam az utolsó külföldi csomagot is a Rocinante MOC-hoz, tegnap összeraktam. Kényelmesen, 1,5 óra alatt végeztem az 570 darabbal.
Rohadt jól néz ki az összerakott űrhajó, ilyen kevés elemszámmal is nagyon részletes és mutatós.
Nagy élmény volt összerakni (15 évnyi legomentesség után), megérte még az a 10k+ szállítási költség is, amiért az elején szívtam a fogam.
Azt hiszem, 1-2 hivatalos készletet is beszerzek majd, de félek, lejtőre kerülök. Sajnos ez az új Land Rover Defender nagyon tetszik, borítékolható, hogy meg fogom venni.

(#29039) #75376384 válasza Kiss_R (#29038) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ne félj tőle. Inkább törődj bele az elkerülhetetlenbe. Nem lehet leállni mert mindig van valami. :D
Én pl most kezdtem el összerakni a kikoltozes miatt szétkapott modularokat. Ninjago city közben a Harry Potter filmeket néztem. Sose érdekeltek a HP készletek de most már a nagy Hogwarts-on gondolkodok, hogy lehet mégis kéne.

(#29040) LÁZ válasza Kiss_R (#29038) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Majd barátságosan megveregetjük a vállad, hogy kellő lendületed legsen a lejtőn 😁😂😉

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29041) wrrs válasza Kiss_R (#29038) üzenetére


wrrs
tag

Az egyik régi-régi ismerősöm fent él Pesten.
Meglátogatott pár hete és látta, hogy az új hobbim miatt kb. már csak az élő embereknek nincs helye a lakásban. Tátotta a száját rendesen, majd visszautazott.

1 hete küldött egy képet, hogy a Westend-ben van a kékség és ha már ott járt, megvette a Treehouse készletet akciósan. 25 éve nem nyúlt Lego-hoz. Jött még pár összerakós kép. Alig mertem mit írni neki, aztán jött egy újabb adag kép, amiben már a Mustang-ot rakta össze.

Megerősíteni tudom. Vagy ellenállsz még az elején, vagy tényleg jön a lejtő. Ami a legrosszabb, hogy én pl. azt hittem, hogy a készletek viszik a pénzt. Sajnos nem. A MOC-ok az igazi pénznyelők. Egy 500-1000db-os MOC mire kitúrod elvisz 2-3 értékelhetőbb készletet árban. Ráadásul még készen sem vagy vele, máris megvan a következő áldozat, ami szebb, nagyobb, vágatlan.

Én most ott tartok, hogy eddig a PC előtt eltöltött időt akartam csökkenteni a tevékenység alapú Legózással, most meg napi szinten nyomom a Stud.io-t is a MOC-ok miatt.

Szerencsém van viszont, mert közben meg a munkámba is bejött a Lego, szóval jelenleg van 8 készlet Core EV3-am és az összes kiegészítő hozzá, Space, stb. Szerencsére a Technic nem vonz különösebben, így ennek ellen tudok állni. Mondjuk nem hátrány, hogy úgy foglalkozhatok vele, hogy ez pl. egy forintomba sem került. Nade a többi..........

(#29042) Kiss_R válasza wrrs (#29041) üzenetére


Kiss_R
tag

Nem szeretnék súlyos pénzeket elkölteni erre a hobbira, inkább csak pár látványkészletet vennék meg. Gyerekként imádtam legozni, de a piszkos anyagiak miatt sosem kaptam komoly készleteket, kicsit most pótolnék.
Ez az 572 darabos MOC nekem is 42k-ba fájt. Ha úgy nézem, kicsit még hozzáteszek, és 3-4-szer több elemből álló készletet is vehettem volna. De így, nulla kezdőkészlettel túl sok mozgásterem nem volt, mint innen-onnan összevadászni a kellő elemeket. Először egy kisebb, kevésbé kidolgozott, és olcsóbb MOC-ot néztem ki, de amikor a mostanit megláttam, elkapott a most have érzés, amit követett a prohardver fórumon való érdeklődés, majd a vásárlás. Tényleg kell némi önkontroll. :DDD

(#29043) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tudtok mondani olyan techniket, aminek rugós az első felfüggesztése, és normális kormányszöge van? Rugós technicből csak a narancs szinű quad és a hójáró van meg, de ezeknek minimális a kormányszögük.
A cél valami kamion/terep kamion lenne, de nekem nincs spéci első kerék tartó alkatrészem. Még.
Hol lehetne utánanézni egy normális kormányozható felfüggesztésnek?
pl: 42069 Extreme adventure-nak milyen a kormányszöge? Én mondjuk kerékkel használnám inkább a lánctalp helyett. Vagy amit még néztem, és kb. minden meglenne hozzá: 8081 Extreme Cruiser. De annak kb. ugyanolyan a kormányszöge, mint a kis quadnak, nem túl sok. Néztem még a 8466-ot, de az gyalázatos. Az új 42099-nek se túl sok, meg annak is speckó kerék tartója van, ami nekem nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29044) Throme válasza Victoryus (#29043) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem a youtube-on nézz szét, mert ott bemutatják a szetteket. Vannak motorizálós videók, ahol az autó kanyarodik. Abból nagyjából látszik, hogy megfelel neked vagy túl szűk. Az extreme adventure-ről még olyan videó is van fent (legalább is volt, mostanában nem néztem), ahol kerekeket kapott a verda. Úgy se lett rossz. Én nem játszom velük és nem is motorizáltam még ezeket a szetteket, de az építés előtt én is inkább kerekeket szerettem volna látni rajta, de építés után már a lánctalpak tetszettek. Robusztusabb hatást kelt.

(#29045) Victoryus válasza Throme (#29044) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Arocs 'B' modell eleje az lehet pont jó is lenne... majd ldd-ben megnézem mi az ami nekem nincs és nem életbevágó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29047) hulp01 válasza Victoryus (#29043) üzenetére


hulp01
senior tag

Nem nagyon értem a problémát. Hivatalos Lego készletet keresel, vagy MOC-ot akarsz építeni? Sajnos azért olyan kicsi a Lego készletek zöménél a kormányszög, mert rossz helyen van a forgáspont. Nagyjából a felni közepén kéne lennie, de a készletek nagy többségénél inkább a felnin kívül. Ennek egyik oka, hogy a felnit mindkét oldalról használni lehessen. Az a felfüggesztés, amin belül áttételezni is lehet, talán az egyik legrosszabb ilyen szempontból. Emiatt a kerék nem egyhelyben fordul el, hanem egy ív mentén. Így viszont baromi nagy hely kéne neki a karosszérián belül, ezért limitálják, hogy ne érjen bele a kerék. Az Unimognak szinte nem is lehet elfordítani a kormányát álló helyzetben. A legjobb ilyen szempontból a nagy Porsche (meg gondolom a Bugatti is, de azt nem vettem meg), mert azokon egyedi felni van, és ezért a forgáspont a felnin belülre kerül. Szóval MOC-nál olyan kormányszöget csinálsz magadnak, amilyet akarsz, csak hagyj elég helyet a keréknek, vagy használj Porsche/Bugatti felnit. Ha készletet keresel, akkor talán a Land Rover olyan lesz, ha jól veszem ki a képekről. Kamionban valóban az Arocsnál nem zavaró ez a negatívum, mert kicsik a kerekei, és a felfüggesztés miatt amúgy is elég sok a hely a karosszéria alatt. Az Unimog kifejezetten rossz ilyen szempontból.

(#29048) Throme válasza hulp01 (#29047) üzenetére


Throme
veterán

Az egyedi felni kialakítás ellenére sem tűnik fel, hogy nagyobb kormányszöggel rendelkezne a porsche.
Most pl a jangbrick-es videót néztem. Ott is limitáltnak nevezi a kormányzást, nem is látszik nagyobbnak, mint más szetteknél...
A porsche futóműve - a kerék egyedisége ellenére - nem különbözik az átlag technic megoldásoktól.

szvsz

(#29049) Victoryus válasza hulp01 (#29047) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Igen, valami egyedit akarok. Novemberben, decemberben talán lesz időm kicsit legózni, és megcsinálom az arduino-lego hibrid kamiont. Már lassan 1 éve tervben van...nyáron lánctalpas lett belőle, az végül elkészült félig, nincs fülke/felépítmény rajta, csak a 2xl motor, tankszerű kaszni.
Ha már teherautó, akkor szervo+meghajtó motor, fullos világítás, egy arduinonak van hozzá elég lába. Az eleltronikának viszont hely kell, most valami zárt dobozos felépítményben gondolkodok. Kb.dakaros szervízkocsik, vagy zárt unimog szerűség, vagy valami tatra szerű.
Tanulmányozom a készleteket, nézem a youtube videókat. Bl rendelés nélkül valószínűleg nem úszom meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29050) hulp01 válasza Throme (#29048) üzenetére


hulp01
senior tag

Ok, akkor a Porsche-nál arra szavazott a tervező, hogy nem lett nagyobb a kormányszög, viszont kisebb hely kell neki a karosszériában. Valóban, most megnéztem a sajátomon, és rosszul emlékeztem. Ennek sem túl nagy a kormányszöge. A futóműgeometria viszont ennek ellenére sokkal jobb. Viszont láttam még egy korlátozó tényezőt is. Nem csak a karosszéria, hanem a kormányrúd miatt sem lehetne sokkal jobban elfordítani a kormányt, mert akkor meg az érne bele a felni belső peremébe. A 42009-es darunak emlékeim szerint nagyon frankó a fordulóköre. :) Csak ott ugye az öt tengelyből 4 kormányzott szóval ott sem a nagy kormányszög miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.