Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) koncsik válasza Fr0z3n (#23999) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

köszi :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#24002) bobafett válasza #75376384 (#23993) üzenetére


bobafett
tag

Tavaly a Lego Store-ban szerintem nagyon jók voltak a BF akciók, sok nagy érték
készlet is volt jó áron. Mondjuk oda kell menni nyitásra és már akkor is elég nagy tülekedés, lefosztás volt. :)

Silent Mary
UCS Snowspeeder
Mindstorms EV3
Disney Castle
stb...

[ Szerkesztve ]

(#24003) bobafett válasza bobafett (#24002) üzenetére


bobafett
tag

Az árengedmények mellett csomóhoz adtak ajándék Diótörő készletet is, ami még kedvezőbbé tette a jó ár/érték arányt. :)

(#24004) hulp01


hulp01
senior tag

Itt az újabb eresztés. Ti melyiket vennétek hivatalos készletként?
Nekem az ISS, a repülőgép hajtómű és a rallys dioráma tetszik. Mexico City se rossz.

(#24005) csubi82 válasza bobafett (#24002) üzenetére


csubi82
kezdő

Ha vidéki az ember ,szinte esélytelen dolog volt, főleg ha még pesti ismerős se tud bemenni helyetted vásárolni....

(#24006) bobafett válasza hulp01 (#24004) üzenetére


bobafett
tag

A Fiat-ot és a Friends készletet venném meg ezek közül.

(#24007) bobafett válasza csubi82 (#24005) üzenetére


bobafett
tag

Egyetértek, sajnos ha nem vagy ott nyitásra, a kurrens dolgok hamar kifogynak.

(#24008) PR0JECTNR56 válasza hulp01 (#24004) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A B-csoportos Peugeot rally autót kérdés nélkül (bár ez sokkal inkább illik Speed Champions témában mint ott, de így is jó).

(#24009) Throme


Throme
veterán

Fiat 500, és esetleg peugeot...

(#24010) Djuree válasza bobafett (#24007) üzenetére


Djuree
félisten

gondolom a viszonteladók állnak sorba már nyitásra, utána megy is fel bl-re drágábban. akinek meg tényleg kéne annak meg nem marad. bizonyos életkor felett nem is engednék vásárolni, vagy ha csak gyerekkel mész. sajnos munkatársam is így járt, pedig ő a srácainak vett vna legót.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24011) turikoczka válasza bobafett (#24002) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Idén is 20-30-40% kedvezmények lesznek a nagyobb szettekre is... :)

(#24012) R3ĐßuŁŁ válasza turikoczka (#24011) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Úgy legyen, bár a tavalyi akció sem lett volna túl nagy szám a Disney kastély-t kivéve, ha nincs ajándék diótörő. Sajnos nagyon magasak a Lego Store árak, így kb jófogás áron voltak bár nekem ez is megfelelt. :DDD Remélem lesz egy másik karácsony exkluzív szett és már rohanok is a Lego storeba.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#24013) Freddy76


Freddy76
addikt

Én tavaly délután kettő körül mentem be, és még volt több Disney kastély. A többi készletet nem tudom, gondolom, a kisebbek gyorsabban elmennek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24014) #75376384 válasza bobafett (#24002) üzenetére


#75376384
törölt tag

Hat ha csak lego store akkor az nem érdekel. Szerencsére a nagyobb készleteket be tudom szerezni sárga cetlivel olcsóbban. :)

(#24004) hulp01: Egyik se. Megint egy halom olyan készlet amivel az ember nem tud mit kezdeni. Kiteszed a polcra és kész. Se egy modular sorba, se egy értelmes dioramaba nem lehet őket bepakolni. Nem beszélve arról, hogy személy szerint az ekkora autók/űrhajók, de még a jó barátok se érdekel. Nem is értem, hogy kapnak ezek 10k szavazatot (az a hajtómű komolyan?), míg egy pár remekmű alig néhányat. Na jó, rant off.

(#24015) thesound válasza thesound (#23973) üzenetére


thesound
őstag

Kettő füzettel végeztem. A 32-es axle nem fog idővel csavarodni? Kézzel forgatva a talpalókhoz azért kell erő, hogy le- és fel mozogjanak (és csak a hátsó van bekötve még). Oldalra nagyon simán mennek.
Összerakás közben nagyon megnéztem, hogy ne nyomjak semmit a liftarmokhoz, hogy könnyen forogjon minden. Kiderül a végén.

Egyébként nagyon tetszik eddig. A neten nem is tűnik annyira tömöttnek az alváz, de azért rendesen össze van rakva. Az építés közben is szívesen forgattam az aktuális funkciókat, hogy hogyan is jön össze.
A sárga meg nagyon szép sárga barátnő szerint napsárga, hát legyen :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#24016) hulp01 válasza #75376384 (#24014) üzenetére


hulp01
senior tag

Szerintem ennek az Ideasnak pont az a lényege, hogy valami egyedit nyújtson a többi Lego készlethez/sorozathoz képest. Egy sokadik modular (legyen akármilyen szép is) nem ide illik. Azok majd jönnek a modular sorozatban. A nem tud vele mit kezdeni azért érdekes, mert a modulart is csak berakod a vitrinbe, a dioráma meg végképp erről szól. :) Szerintem az itteni fórumozók közül elég kevesen játszanak a megépített készletekkel.
De persze majd döntenek valahogy, aztán vagy megvesszük, vagy nem.

(#24017) Djuree válasza #75376384 (#24014) üzenetére


Djuree
félisten

turbinákkal foglalkoztam sokáig, nekem kötelező dísze lenne a lakásnak. vagy a melóhelynek. de valszeg ezzel nem sokan vagyunk így. :K szépen össze van rakva.
de remélem inkább valamelyik űrös téma lesz a befutó. többi az olyan kis gagyi. de sajnos azokat szokták választani általában. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24018) Fr0z3n válasza hulp01 (#24016) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem erős a gyanúm, hogy elnézve a lego 3H-s döntéshozóit, vagy a Miki egér vagy a space x jön. Nagy készletnek most ott a voltron meg az old fishing store. Bár a fiat is esélyes, végül is volt egy caterham is ami nem mai darab.

(#24019) Jim-X válasza Djuree (#24017) üzenetére


Jim-X
őstag

Az uros tema szerintem egy idore kipukkadt a Saturn V-el... Az ISS meg eleg gagyika szvsz, FH se jon be annyira...Meg talan a SpaceX (cool a Tesla :D )

A Rollce-Royce az tetszik nekem is, de van egy olyan erzesem, hogy eselye sincs....

Friends lesz belole... :O

(#24018) Fr0z3n: Mondjuk igazad lehet, a Friends-es keszlet eleg nagynak tunik...

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#24020) sodokan válasza Djuree (#24010) üzenetére


sodokan
tag

fene a kapitalizmusba, VISSZA a jegyrendszert!!!

Remélem ha elvonatkoztatsz a saját bajodtól, akkor te is belátod, hogy a szabad piacnak nem az a lényege, hogy csak gyerekkel vásárolhatsz, előttem 1mio-ért vásárolt egy srác, csak kétszerre tudták beütni a gépbe, mert annyit nem lehetett egyszerre. Jót kell mosolyogni rajta, elsztorizni később, aztán venni amiből marad. Vagy felkelni reggel, sorban állni, és akkor a terhes kismamának is tudsz venni LEGO-t.

(#24021) #75376384 válasza hulp01 (#24016) üzenetére


#75376384
törölt tag

én se akarom az autókat tologatni meg mittomén. lehet akkor félreérthető voltam. a bajom az, hogy pl egy turbinát hogy tudsz diorámába (de szép szó) bepakolni? az old fishing store és a palackos hajó szerintem a legjobb példák arra, hogyan is kellene működnie. azon kívül szinte az összes készlet valamilyen popkultúrális utalás vagy valamilyen létező gép mása.
a modular sorozatban a lego a saját ötleteit "erőlteti" és rengeteg szép épületet kizár, mert "nem ez az ideas lényege". ja a lényege az kellene legyen, hogy szép, rajongók által készített készleteket adjanak ki. lassan kijelenthető, hogy ha ideas akkor biztos valamilyen űrös/popkult téma. akkor már miért nem kötik ki, hogy egy modular-os ne is induljon és inkább adja el az instrukciókat ebay-en.

(#24022) turikoczka válasza R3ĐßuŁŁ (#24012) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Volt pár batmanes pl a Joker kastély :)

(#24023) Freddy76 válasza sodokan (#24020) üzenetére


Freddy76
addikt

+1.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24024) csubi82 válasza Djuree (#24010) üzenetére


csubi82
kezdő

Engem az ilyen kijelentésemért máshol, konkrétan facen leugattak.. Örülök , hogy nem csak engem bosszant a dolog...A LEGO nem csak hamisítványokat , meg azokat vásárlókat üldözhetné végre,hanem akik felvásárolnak ,hisz abból a LEGO nem profitál ami hasznot keresnek ezen személyek a viszonteladással...Egyre bátrabbak mint itthon mint külföldön..Egy nemrég ,kb 1-2 hónapja kivont készletet már most 2-3 szoros áron adnak....

(#24025) R3ĐßuŁŁ válasza csubi82 (#24024) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ilyen alapon az ABC-re is fújjunk már, mert megveszi, majd eladja a Mars csokit kis haszonnal. Nem igazán értettem soha az ilyesfajta dolgokat, minden dolgon amit megveszel keres valaki, ez van. Nem arról van szó, hogy egy akcióban 100db szett van helyben és a nepperek megvesznek fejenként 20at, hanem van 10-15 készlet azt meg elkapkodják 1-2 nap alatt, hűha.

Alap esetben nem az van, hogy megveszik a cuccost és Te pl retail ár fölött tudod már csak megvenni, hanem csak magáról az akcióról maradtál le. Te ugyanezt meg megveheted az akciós ár felett 10%-al jófogásról, keres vele az ember 5000 forintot Te meg 10k-val kevesebbért vetted meg mint webshopon, mi ezzel a probléma? Te is jól jársz meg a nepper is.

Online akciónál is ugyanez van, az kapja meg a cuccot aki időben meglátta/ ebben az esetben aki odamegy nyitásra vagy aznap délután. Aki leleményes vagy szerencsés volt az jól járt, aki nem az nem.

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#24026) #75376384 válasza csubi82 (#24024) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ezt nem teljesen értem. A lego miért nem profitál? A lego boltnak nem mindegy, hogy ki veszi meg a terméket, amit leakciózott? Legyen az bl kereskedő vagy egy random apuka. Az, hogy az nem azonnal csak évekkel később lesz kibontva kit érdekel? A nemrég kivont készlet is megcsíphető még jó áron.
Engem személy szerint a nagy készletek újra kiadása vidítana fel akár pici felárral is. Simán megvenném a cafe cornert, green grocert a régi ár kétszereséért is. De az ilyen tízszeres árak már röhej kategória szvsz.

(#24027) bobafett válasza #75376384 (#24026) üzenetére


bobafett
tag

Egyetértek, ami nem fér már bele akár anyagilag, akár világnézetileg azt el kell engedni, max reménykedni az újrakiadásban.

Ha nagyon erőlködnék, eladnék egy csomó dolgot, meg tudnám venni a Cafe Cornert a jelenlegi áron is, csak nekem egyszerűen nem fér bele, hogy ennyi pénzt adjak egy készletért. :)

A bespájzolni, kifutott készleteket magasabbb áron adni meg mindenki tudna, csak nem mindenkinek van pénze beletenni és ott parkoltatni pénzt és/vagy nincs helye a megfelelő tároláshoz évekig. Nekem ezzel semmi bajom, én is elraktam pár készletet, sorozatot, mondjuk nem kereskedelnmi mennyiséget. Persze rossz, ha nem tudom már megvenni amiről lemaradtam, de akkor elfogadom, kész. (Ami ilyen nálam, az pl az első 3 moduláris ház, a Emerald Night, Horizon Express, UCS Tydirum, stb)

(#24028) R3ĐßuŁŁ válasza bobafett (#24027) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

+1 ennyire egyszerű az egész

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#24029) Freddy76


Freddy76
addikt

Szerintem előzetes regisztrációt kellene bevezetni. Pontrendszerrel. Be kellene csatolni egy jövedelemigazolást és egy vagyonnyilatkozatot a Lego részére, ha kétség merül fel, akkor auditáltatni kell mondjuk a KPMG-vel. Ebből van egy pontszám (aki gazdag, az kevés pontot kap, értelemszerűen). Aztán jöhetnek a súlyozások, pl. akinek gyerekei vannak, az plusz pontot kap, de csak a 12 éves korig ajánlott készletekre. Ezt lehet finomítani, pl. lányos apukák további pontokat kapnak Friends készletekre, kisgyerekesek Duplora. Ehhez társulna még egy Jófogás-Ebay-Facebook, stb. ellenőrzés, és aki egy éven belül háromnál több készletet adott el, és nem tudja megmagyarázni, az neppergyanús, így pontlevonás jár. Plusszpont járhat azért, ha valaki több, mint tíz nepper-, vagy lepinszidó hozzászólást írt valamelyik fórumban, vagy igazoltan volt a Lego valamelyik gyárában. Ha a túravezető igazolja, hogy végig meg volt illetődve, esetleg könnycsepp is kicsordult, az további pontot jelent.

Az ilyen köcsög beírások, mint ez, rengeteg pontlevonással járnak.

Aztán így kialakul egy pontrendszer, és a különböző akcióknál ablakok lesznek, pl. nyitástól két órán keresztül a legmagasabb pontot kapók vásárolhatnak, aztán két órát az utánuk következők. Akinek bizonyos pontszámnál kevesebb van, az nem viheti el a terméket, csak akkor, ha az akció végéig a nála több ponttal rendelkezők nem döntenek úgy, hogy mégis kérik, persze pénzt ez esetben sem kapnak vissza (tanulják meg, hogy ne nyerészkedjenek, köcsögök).

Ez így lenne igazságos. Persze Djuree ebben is találna kivetnivalót, feltételezem.

;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24030) PR0JECTNR56 válasza Freddy76 (#24029) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igazából ez már egész jól hozza a Kínában jelenleg regnáló szociális pontrendszer báját. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24031) pyxis


pyxis
csendes tag

Annyi gondolat még, hogy ilyen erővel ne anyázzuk rögtön azokat, akik bolti ár alatt keresnek Lego-t (mert belőlük van aztán sok a facebookon)? Ők tartják el a nepper piacot, ha mindenki boldogan venné meg a legolcsóbb elérhető helyen, eltűnne a piacuk, de ők még ahhoz képest is spórolni akarnak, így tulajdonképpen őket szolgálják ki.

A hosszú távra elrakók megint más piac, de ők is szolgálatatást nyújtanak, mert ha kifut sehonnan nem kapnád meg, így legalább egy kis extráért (vagy nagyért) még elérhető évekig egy-egy szett.
A tárolásért, előre látásért és a kockázatért (ami abban van, hogy egy kifutott szett ára nem megy fel sosem, a pénz meg áll benne) kapják a pluszt, amit az eredeti árra rátesznek.

(#24032) Jim-X válasza Freddy76 (#24029) üzenetére


Jim-X
őstag

:C

Meg ha magad alatt is vagod a fat... ;]

A játék az nem játék!

(#24033) namilegyen válasza Freddy76 (#24029) üzenetére


namilegyen
tag

Freddy76 for president. Neked sem lesz lego szobrod a Marx téren 😅

[ Szerkesztve ]

(#24034) csubi82 válasza #75376384 (#24026) üzenetére


csubi82
kezdő

Felőlem azt csinál mindenki amit akar,nem nekem fáj,de lefogadom pont ti lennétek a legjobban felháborodva ,ha nem jutnátok akciós cucchoz... Viszont akik nem tudnak az egyéb beszerzési lehetőségekről-mondjuk olyan szülők akik csak erről az akcióról tudnak és vehetnének nagyobb készletet a gyereknek ,de nincs mert más felvásárolta nos nekik nem biztos ,hogy őszinte a mosolya, vagy mondjuk a gyermeknek aki gyűjtögetett egész évben,hátha tud venni belőle egy nagyobb,extrább szettet... Persze ebbe senki nem gondol bele csak harácsol,löki a másikat fel akár, lásd pár évvel ezelőtti Tescós akció... Legalább ebben a hobbiban ne tükröződne korunk ,,remek" társadalma... Tisztelet a kivételnek...

[ Szerkesztve ]

(#24035) csubi82 válasza pyxis (#24031) üzenetére


csubi82
kezdő

Azok se különbek,ők az olcsó utánzatok beözönlése miatt kaptak vérszemet, nem mellesleg a bolti ár alatt áruló eladók ugyanúgy ártanak, mivel csökkentik a boltok, webshopok forgalmát... Bár igazából ez sem az én bajom...

(#24036) #75376384 válasza csubi82 (#24034) üzenetére


#75376384
törölt tag

kik azok a "ti"?

az internet világában ne legyünk már ennyire bénák. a készlet száma (amit elvileg tud a szülő) "lego" "ár" szavakra sokkal jobb árakat dobál ki a net, mint bármelyik Store ár. az a szülő, amelyik egy ilyen black friday akcióra épiti fel az egész éves gyerek játéka utáni kajtatást azt ne kelljen már sajnálni.

[ Szerkesztve ]

(#24037) R3ĐßuŁŁ válasza csubi82 (#24034) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Tehát ha egy 50k-s szettet leakcióznak 30 vagy 35k-ra és azt 35 vagy 40k-ért tudja csak megkapni később a neppertől akkor ugrik a gyermeknek a karácsony?

Azt meg elég nehezen gondolnám, hogy a mai világban ne ismerné valaki a jófogást és az árukeresőt, hogy ne tudná máshol beszerezni a készletet csak a kiszemelt akcióban. ( amit mellesleg tavaly 1 nappal az akció előtt hirdettek meg hogy lesz egyáltalán :D )

Magyarul ha Te a kockaáruházban vagy akárhol máshol meglátsz esetleg egy akciót, akkor nem veszed meg, mert a kockaáruház is nepper és keres rajtad egy kis pénzt? Nem teljesen mindegy hány ember keres rajta, ha hozzád már egy kedvezményes áron jut el a termék?

Mellesleg megjegyezném, hogy tavaly 1 embernél nem láttam 1 szettből 3-4-5darabokat. Mindenki felmarkolt 1-1-et a jó árú termékekből és ennyi. Az pedig hogy valakinek nem jutott és ezért kesereg, azzal mit lehet kezdeni?

Mindenki abból keres pénzt amiből akar, amíg nem embereket rabol ki az utcán, hanem elad egy 50 ezres szetten 40-ért, amit 35ért vett azt ne feszítsük már keresztre könyörgöm. Rengeteg embertől vettem már nagyobb készleteket, akik valszeg ilyen módon jutottak hozzá. Keresett rajta pár ezret, kit érdekel? Én meg 10-20 ezerrel olcsóbban kaptam meg amit akartam, de savanyú legyek hogy valaki keresett rajtam egy keveset? Ugyan már.. :U

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#24038) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

ööö...sztem lazítsunk

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24039) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#24038) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Normál eszmecsere megy, nem látok én itt parát senki részéről. :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#24040) csubi82


csubi82
kezdő

Hagyjuk a témát :)

(#24041) #75376384 válasza csubi82 (#24040) üzenetére


#75376384
törölt tag

engem azért érdekelne, hogy kikkel emlitettél egy kalap alatt és kik azok akikkel együtt háborognék.

(#24042) csubi82 válasza #75376384 (#24041) üzenetére


csubi82
kezdő

Mondtam téma off :D

(#24043) Mahrenburg válasza LÁZ (#24038) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#24044) bobafett válasza Mahrenburg (#24043) üzenetére


bobafett
tag

Néztem, hogy a piros lánynak miért van csúcsos sipkája bojttal, aztán láttam, hogy az a karja. :)

(#24045) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Akik esetleg tavaly megijedtek. :DDD [link]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#24046) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#24039) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

csak vizíonáltam 1et a temérdek végkifejlet közül :DDD

@bobafett: én is bojtnak néztem :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24047) Mahrenburg válasza bobafett (#24044) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#24048) Djuree válasza Freddy76 (#24029) üzenetére


Djuree
félisten

ez elvetemült volt azért. :P

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24049) bobafett válasza Mahrenburg (#24047) üzenetére


bobafett
tag

Köszönöm, így azér csak jobb, nem? :)

(#24050) bobafett válasza R3ĐßuŁŁ (#24045) üzenetére


bobafett
tag

Dehogy ijedtünk meg, én egész végig azért szurkoltam, hogy menjenek csődbe. Akkor talán felszabadulnék az átok alól. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.