Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) legopingvin válasza sb (#74000) üzenetére


legopingvin
kezdő

Írok! :)

(#74002) Mauzes válasza Mauzes (#73336) üzenetére


Mauzes
őstag

Ó jí kámon, ha már az emag kivette a kosaramból 80 ezres Home Alone-t, a karma segített és kifogtam egyet ugyanennyiért egy hirdetőtől. Na ez jobb Black Friday, mint amit a s@h csinál.

legopingvin: nekem a Brick Bank az egyetlen a régebbiek közül, ami még igazán kellene, de szerintem már sose lesz meg az ára miatt. Pet shop-tól visszafelé meg totál értelmetlen szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#74003) Kvelstadt válasza legopingvin (#73997) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Azt a jazz clubot néztem neten és tök jópofa.
De én azt nem tudtam hogy minek a része. Mikor meglátam hogy minek a része így :Y

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74004) sb válasza Mauzes (#74002) üzenetére


sb
veterán

Nekem is kezdenek fakulni a régiek.
Első régi kedvencem, még valahol a Bookshop, első modularom vásárlása körül a Green Grocer volt. De szorosan mellette a Párizsi étterem, Detective's Office és a Bank is.
Azóta a Bankot húznám be először és a többi már max vmi csoda folytán, normál modular árban érdekelne.

Corner Garage sem rossz, de soha nem vonzott igazán (a dupla kórház MOC viszont ütős belőle).
Assembly-t most kicsit már bánom, az jó lett volna Insiderre, de még nincs veszve. Sztem az még meglesz mert elég egyedi.

Ill. kakukktojás nálam a Downtown Diner. Bejön, de eléggé elüt a többitől.

A Pet Shop érdekes, emlékszem rá, hogy az elsők között láttam és nyilván az is megvan, hogy modular, de valahogy nekem teljesen kilóg a képből. Valahogy mindig a "félmodular" kisebb creator házak ugranak be róla. :B

A jóval régebbiek között meg van 1-2 jól sikerült, de azokon már érződik szvsz a kevésbé kidolgozottság.

szerk: A Bankról épp értekeztünk pár hónapja, hogy BL-ről sem tűnt drágának.

[ Szerkesztve ]

(#74005) Mauzes válasza sb (#74004) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem a Bankkal pont az a bajom, hogy drágább mint a Párizsi étterem vagy a Detektív iroda. Az all time favourite amúgy nálam a Párizsi étterem.

(#74006) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Ijjjj kockán 95k felett jár az ajándék varázsműhelY.
téli stand 60k felett

(#74007) HUN_Sector válasza Bencus88 (#74006) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

De mindkettőt nem adják, választanod kell 95-nél.

Más: portfolio friss cikk a lego befektetésekről
[link]

(#74008) Bencus88 válasza HUN_Sector (#74007) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Igen igen :R

(#74009) Crus válasza Fifaisshit (#73994) üzenetére


Crus
őstag

Kell, hogy legyen olcsóbban is. Azt gondolom, hogy előbb-utóbb lesz is. Csak győzzük kivárni...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#74010) Crus válasza legopingvin (#73997) üzenetére


Crus
őstag

Kircsi! Főleg a kettétört Tájtanic', amiből kijött a Tallneck... így olyan Mózes bárkája feelingje van :-) Bár azt hiszem IRL nem tört ketté, de majd az idő megoldja és akkor a tiéd fog a legtöbbet érni. :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#74011) Crus válasza Mauzes (#74002) üzenetére


Crus
őstag

+1 nekem szállítással együtt 85k lett a vége.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#74012) magickonfig válasza legopingvin (#73997) üzenetére


magickonfig
tag

Ezek a modulárisak gyönyörűek így együtt a polcon. :U

(#74013) sb válasza HUN_Sector (#74007) üzenetére


sb
veterán

Menetrend szerinti év végi cikk.
Az a baj, hogy ez kb. minden befektetésre igaz az utóbbi 15 évből, azt meg kb. látjuk mi lett belőle inflációban. És most kezdjük látni, hogy még vége sincs. Így valószínűleg megy tovább az összes buborék még mindig... amíg egyszer el nem fogy a cash.

@Mauzes
BL-ről elemenként gondoltam, hogy normális árban kijön. Az nyilván nem a dobozos verzió, de...

Tegnap benéztem a Müllerbe, "-20%" mindenre. Kivéve akciós termékek (=a készlet fele) és mint kiderült, a játékkatalógusban szereplő játékokra. :D Igazi karácsony előtte BF megmozdulás.
Bónuszként láttam 2db Botanikus kert készletet, egyiken 36k-s teliáras címke, a másikon akciós 27k-s. A helyzet magaslatán.
Társast és kirakót kerestem de felesleges kör volt ez is, mint jó pár. :)

[ Szerkesztve ]

(#74014) balint82 válasza Crus (#74011) üzenetére


balint82
senior tag

Remélem nem adta el mindkettőtöknek ;]

Google Pixel 4a

(#74015) Crus válasza balint82 (#74014) üzenetére


Crus
őstag

Nekem itt van a szekrényben, szóval max a kolléga homloka gyöngyözhet ;]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#74016) legopingvin


legopingvin
kezdő

Köszi mindenkinek! :C

@Mauzes:
A kifutottakkal marha nagy szerencsém volt eddig és sikerült jó deal-t kifogni. Én annyira beleszerelmesedtem ebbe a modular világba, hogy úgy vagyok vele inkább lemondok 2-3 új "csak tetszik" készletről 1 modulárisért cserébe. Az az összeg ígyis-úgyis Legora lenne elköltve. Bennem nem marad hiányérzet, persze ehhez kell ez az elfogultság a moduláris házak felé. :DDD
A pénz meg szép apránként összegyűlik előbb-utóbb és akár belefuthatok még mákos vételbe is ahogy eddig. Jelenleg egyedül a Market Street amit elérhetetlennek érzek.

@Crus
:DDD :DDD Lehet így kellene hagynom mert itt legalább elfér, fogalmam sincs hova kerül majd ha elkészül. Lehet ki a medencébe :DDD

(#74017) RangerFox válasza legopingvin (#73997) üzenetére


RangerFox
veterán

Nagyon szépek így együtt!! :C

(#74018) Cheesus válasza legopingvin (#73997) üzenetére


Cheesus
senior tag

Az a baj eddig nem foglalkoztatott a modular dolog, de most engem is elkezdett ez a témakör erősen érdekelni :))

https://www.twitch.tv/csehla

(#74019) RapaNui1 válasza Cheesus (#74018) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Valóban szépek így összerakva, de én meg már pont kezdek ráunni a témára. Az idei modulár nekem kifejezetten nem tetszik. Épp ezért jó, hogy van Art, Architecture, Ideas és egyéb más lehetőség SW dioráma, mert amikor már épp ráunnék az egyikre, akkor jön a másik vonalon egy olyan ötlet vagy egy olyan megvalósítás, ami fenntartja az érdeklődésem. Ilyen most az SW AT-AT, de ott van pl. technic vonalon a Liebherr. A Saturn V hordozó után meg a technic készletekből volt elegem, de ez nálam mindig változik, most épp a modular buildingből van elegem, ezért is maradt félbe a Rendőrkapitányság. Szépek jól néznek ki együtt, de nincs bennük különösebb kihívás. Még az Eiffel torony megépítése is nagyobb élményt nyújtott, mint egy modular.

(#74020) Mauzes válasza legopingvin (#74016) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát nem tudom, én meg pont úgy vagyok, hogy egy szint felett nagyon nem éri meg. Amíg 60-70 között be tudtam szerezni a már rég kifutott Párizsi éttermet, Pet shopot, Palace Cinemat, de még a Detective's Office is 85-ért átment az ingerküszöbömön, addig azt mondtam nem bánom. De innen feljebb (ráadásul azóta is drágultak), nekem nem adja ki.

Ráadásul a szettek minősége és kidolgozottsága is folyamatosan javul. Évente jön ki új modular, egyre jobbak, nem hinném, hogy 3-at ér belőlük egy kifutott. Vagy tegyünk egymás mellé egy mai szemmel már egyszerű Grand Emporiumot meg egy Rivendellt, azonos áron nekem nem kérdés, hogy nem az előbbi éri meg.

A gyűjtés részét és annak felárát persze értem.

(#74021) po1son


po1son
addikt

Árkádban a Spar szupermarketban 12.600 Ft a Star Wars™ - Obi-Wan Kenobi vs. Darth Vader (75334) szett, ha van supershop kártyán 50 pont, akkor lehet kérni még rá 1000 Ft-os kupont.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#74022) Cheesus válasza RapaNui1 (#74019) üzenetére


Cheesus
senior tag

Elhiszem amit mondasz, de jelen pillanatban pont ez a jó is a dologban, hogy hiába untál rá egy témára, lehet találni másikat ami megfog téged.
Én meg már fejben tovább is vittem magamnak ezt a modulár témát, és azon gondolkodom illetve nézelődök ReBrickablen, hogy megoldható lenne-e a modulár épületek alá egy ilyen metró megálló jellegű dolgot is építeni, aztán hogy még tovább bonyolítsam a dolgot a metrómegállót össze lehetne mosni pl ezzel a moc-al, kicsit ilyen Men in Black-es stílusban. :DDD

https://www.twitch.tv/csehla

(#74023) Llew


Llew
senior tag

Éljen a BF. Amcsiknál -25%-os az oroszlán vár. Cserébe nincs csak utánrendelésre.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#74024) Dareiosss válasza Llew (#74023) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Itt ilyen akció sohanapján jő el.

(#74025) Throme


Throme
veterán

... apa, kezdődik ... :DDD

(#74026) Llew válasza Throme (#74025) üzenetére


Llew
senior tag

Elkezdtem nézni, mert az első részről lemaradtam, de ez kurva idegesítő. Pofázás meg szokásos showműsor, minimális legozással.
Marad háttértévének, mert kíváncsi vagyok mit hoznak ki a kutyákból, de az út addig nem szimpatikus.
Az én ízlésemnek túl sok a drámázás, főleg a csaj meg a srác, akiket most előtérbe tolnak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#74027) Giantpumpkin válasza Llew (#74026) üzenetére


Giantpumpkin
lelkes újonc

Látva a színvonalat már bánom, hogy nem jelentkeztem :D jó nem lennék de ezt a szintet hoznám

21318 bontatlan lombház eladó 57k

(#74028) Dilikutya válasza po1son (#74021) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez egy olyan semmilyen készlet, a figurákon kívül semmi érdekes nincs benne, semmi érdekesebb építmény.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74029) asysoft


asysoft
aktív tag

Hátha érdekel valakit: a Savoya parki Auchanban a 42154 Ford GT 29990Ft, volt belőle bőven.

[ Szerkesztve ]

(#74030) Throme válasza Llew (#74026) üzenetére


Throme
veterán

Azért az se lenne műsor, hogy csak a kezeket mutatják, ahogy rakosgatják a kockákat.
Ha csak nem a kis számú legó fanatikusokat akarják bevonzani.
Azt nem lehet a műsornak felróni, ha a versenyzők karaktere egyes pároknál idegesítő.
Kicsit főzőműsor effektus van benne, mikor az utolsó 5 percben sehol nem állnak a versenyzők, de végére mégis rittyentenek valami értékelhetőt.

Szerintem lettek jó építmények.

(#74031) magickonfig válasza Llew (#74023) üzenetére


magickonfig
tag

Már náluk el is fogyott a Creator Police Station és 25% off vana papagájvirág és a Jurassic park diorámára is...

(#74032) Llew válasza Throme (#74030) üzenetére


Llew
senior tag

Igazából a formátumot sosem szerettem és itt sem tudtak rajta annyit hozni, hogy ez másként legyen. Nyilván valami show faktor kell bele, hogy nézzék az emberek.
A szobrok szerintem rendben voltak, még a corgit is egész jól kihozták fele idő alatt.
Viszont a vonulós résznek nem tudom mi értelme volt. Csak egy könnyű menekülőút volt a zsűrinek, hogy a szétesők közül kellett választani. Teljesen más megközelítést igényelt volna egy sima élethű szobor, illetve egy mozgásképes. Mint egy kiállítási modell meg egy játszós készlet.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#74033) Mozaart válasza Throme (#74030) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Ez a mostani rész szerintem semmilyen volt. Arra nem volt musorido hogy bevagjak az elejen h elmondjak nekik hogy huzni kell a vegen. Mert tudtak rola hiszen kerekuk lett. De arra lett ido ahogy percekig konferalja magat a kis felesegenek a vegen.
.
A hidas kihivast nagyon varom. Mert oda kell majd statika ami nagyon jol ment volna nekem is. :D De ez a kutyas sztori.. felejtheto..

A gurulas azert volt jo mert igy lattuk mennyire stabil a csontvaz.

A fekete kutyan kivul aki az elso lett a tobbi szamomra nehezen ertekelheto volt. Na jo egyeseknek a feje még elment de ennyi..

Es megint ahogy percekig nezni kellett a corgis paros rinyázását.. tudom show musor de akkor is.

Viszont akit erdekel a Fokuszban volt a Daniaban elo Legonal dolgozo magyarokkal interju. Egyik tervezo is. :) Sajnos csak a veget kaptam el de majd online ujra nezem.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74034) Throme válasza Llew (#74032) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem a stabilitás elég fontos. Hányszor panaszkodtunk itt, hogy egyes Lego szettek mennyire szétesősek (pl creator T1 kisbusz).
A Creator várat (31120) is minimálisan javítottam, mert fasza, hogy szét lehet szedni a falakat, de nálunk egy vitrinnek használt fali polcos szekrény tetején van és, ha a gyerek játszik vele, akkor a le és felrakás eléggé rizikós.

Szóval egy stabilitás teszt jó, hogy bekerült.
Felvonulás meg látványosabb volt, mintha csak az asztalon megböködték volna a legó kutyákat, mennyire borulna meg.

(#74035) Throme válasza Mozaart (#74033) üzenetére


Throme
veterán

"Viszont akit erdekel a fokuszban volt a Daniaban"
Hát hallod az egyik - mert gondolom nem csak egy van - doboz/manual tervező magyar.
Mondom a tévé előtt, hogy "megvagy vazze" :) neked köszönhetem a csillogós papírt, ami párszor full fekete, néhol a baromi nehezen felismerhető színeket, ábrákat és azt, hogy szimmetrikus építés során a nehezebben kivehető, takarásban lévő részeket kell megépíteni elsőként, majd a másik oldal már szépen világosan értelmezhető...stb.
... na többek közt ezért álltam át pdf-re.

Fasza lenne eltölteni egy hetet a dán Legonál.

Műsor:
Hát jah, nem mertek egy ismeretlennel elvezetni egy műsort.
Azért ezeknél a kutyáknál is volt statika, meg dinamika is, hogy menetközben mennyire állják a sarat.
Nekem az első két helyezett tetszett a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#74036) po1son válasza Dilikutya (#74028) üzenetére


po1son
addikt

Számomra is az, de tőlem vitték mint a cukrot, habár én mindig ák ár alatt adok el... :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#74037) Throme


Throme
veterán

Az hogy van, hogy a Lego S@H oldalán a feketepénteki ajánlatok kb fele PLÜSS b+....?

[ Szerkesztve ]

(#74038) joe-ker


joe-ker
senior tag

Valakinek működik a Lego builder app?
Nálam eddig gond nélkül megadta a pontokat,de most nem működik.

(#74039) Ðávid válasza po1son (#74021) üzenetére


Ðávid
aktív tag

A Sparban is ennyibe kerül most.

(#74040) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Tegnap elkezdtem én is összeépíteni a Concorde-ot, a nyolcadik zacskóig jutottam, de utána abbahagytam, mert nem akartam egy nekifutásra elkészülni vele. :B Először megörültem, hogy ennyi számozott zacsi van, gondoltam, elleszek vele egy darabig, de utána láttam, hogy elég kevés elem van egy-egy tasakban... :( Szerintem nem túlzás azt állítani, hogy némelyik még félig sincs tele. Van pár jobban megtöltött, de azért néha elég pazarlásnak érzem, hogy az óriási zacskókban alig zörög pár LEGO kocka...

Kíváncsiságból belekukkantottam a Titanic első dobozába is, nem mondom, van benne jócskán LEGO kocka, remélhetőleg ezzel elleszek pár napig. Viszont itt is látni, hogy az 1. számú doboz félig van csak megpakolva... Szerintem sokkal kisebb dobozba is elfért volna a cucc. Bár a másik kettőt még nem nyitottam ki, de gyanítom, azok sem lesznek csutkára töltve. Nem tagadom, impozáns látvány a doboz, de azért ennél kisebb is elég lett volna a szettnek. Megint kicsit pazarlásnak tűnik ennyivel nagyobb dobozt készíteni, de hát ők tudják...

Ha minden jól alakul, még idén elhozom a Bugatti Chiron-t, így a Porsche kivételével meglesz mindegyik 1:8-as Technic szuperautó is. :) Remélhetőleg megkapjuk a beígért év végi prémiumot, akkor még bele fog férni Karácsony előtt, ha nem, akkor átcsúszik jövőre... De mindenképp behúzom, hiszen 2024-ben érkezik az új 1:8-as szuperautó készlet - vajon melyik kocsit kapjuk meg? Egy Koenigsegg Agera szerintem jól mutatna a többi mellett, valami vadító - mondjuk lila - színben:

This is the PURPLE Koenigsegg Agera Zijin - Ghost Squadron 2021

Ti melyikre tippeltek? :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#74041) Vistaboy válasza Vistaboy (#74040) üzenetére


Vistaboy
veterán

Vagy még a másik szín, ami nagyon bejön, az a narancssárga, épp a Concorde esetén kell összeépíteni pár stabilitást javító elemet, ami utána megmarad, annak a színe pontosan ilyen:

Milyen állatul nézne már ki egy frankó Koenigsegg szuperautó rikító narancssárgában:

This is the Koenigsegg Jesko! Startup, Revs, Accelerations & FLAMES!

Na jó, abbahagytam, ez LEGO topik, nem szuperautó kibeszélő. :P De azért kíváncsi leszek, mit jelentenek be...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#74042) Segal válasza Vistaboy (#74041) üzenetére


Segal
veterán

Nekem már van 1:8-as Koenigsegg "Lego" a gyűjteményemben, szóval inkább más legyen.
Amúgy nagyon jól néz ki :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#74043) balint82 válasza Vistaboy (#74040) üzenetére


balint82
senior tag

Ez egy klasszikus marketing eszköz, ugyanis a nagyobb doboz állítólag jobban eladja magát. Szvsz az Architecture szetteket leszámítva kb félig vannak pakolva a dobozok.

Az iskolapélda amúgy a chips - es zacskók esete.

Google Pixel 4a

(#74044) Mauzes válasza balint82 (#74043) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, egy 200 ezerért kínált játékot már "reprezentatív" csomagolásban kell adniuk. Szerintem egyébként sem sok múlik pont ezen a Föld szempontjából.

MÁS: sokszor feljött már a topikban, ha másodpiacon tucatnyi gwp-t hirdet egy eladó. Azt hiszem, megtaláltam a csúcstartót, aki 325 db gwp-t kínál most eladásra. :) De úgy, hogy 60 db Kalósziget, 70 db Húsvéti kosár, 20 db Űrbéli karton kalandok, meg hasonlók. Ez azért elég extrém, ehhez valami nagyon komoly Kocka.hu vagy Lego store kapcsolat kell szerintem.

(#74045) flashpointer válasza balint82 (#74043) üzenetére


flashpointer
őstag

a csipsz az pont rossz pelda mert ott a szirmok fizikai serulese ellen ved a felfujt csomag, kulomben morzsa lenne mire odaersz hogy kinyitod es elfogyasztod. Pringles mashogy ved az nem zacskos es teli is van.

(#74046) Crus válasza Mauzes (#74044) üzenetére


Crus
őstag

Ez pontosan olyan, mint amikor IT nagyker/kiskernél xy játék jár valamilyen hardverhez és minő meglepő (nem), akad olyan, akitől elég sokáig vehetsz ilyen "giftet". Spoiler: Vagy fogja és egyszerűen külön árulja, mert hozzáfér és megteheti, vagy kilopja.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#74047) balint82 válasza Mauzes (#74044) üzenetére


balint82
senior tag

Lehidaltam én is tőle. :Y

Google Pixel 4a

(#74048) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na megnéztem a lego masters második részét, s a győztes csapat alkotása - akármilyen is a műsor minősége - nagyon szuper lett

[ Szerkesztve ]

(#74049) balint82 válasza flashpointer (#74045) üzenetére


balint82
senior tag

Nekem rendszeresen xarrá van törve a lays meg a chio is. Át is álltunk a Pringles-re. :).

Google Pixel 4a

(#74050) kbalage2 válasza Vistaboy (#74041) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A Koenigsegg szerintem nem ismert eléggé, Speed Champions formátumban még ok, de 1:8-as autót nem fognak belőle csinálni. Tippem lett volna a Mercedes AMG One, de azt a CaDA ellőtte már, úgyhogy én egy McLaren-t tartok befutónak jövőre.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.