Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Gondwana válasza Napfénysüti (#149) üzenetére


Gondwana
addikt

...ti építés előtt szoktátok az elemeket ellenőrizni egy boltból vásárolt szettnél?
Most elképzeltem, ahogy darabonként ellenőrzöm az Unimog 2048 alkatrészét, amiből kb. 2-300 lehet csak a fekete stift - amiből egyébként soha sincs elég itthon.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#152) Napfénysüti válasza Gondwana (#151) üzenetére

Én is elgondolkodtam hogy egy nagy szettnél ez mókás lehet. :D
Ugye az enyém is kb 1308 db-os szóval elszöszölnék vele. De ezek szerint nem kell néznem egyből nekieshetek majd. :)
Egyébként még ennek is jó nagy doboza van milyen lehetett a te Unimogodnak? ;]

Més que un club!

(#153) FLx válasza Napfénysüti (#152) üzenetére


FLx
addikt

Az éves flagship modelleknek mindig egyforma a doboza, azok a legnagyobbak. Unimog, Crawler, Escavator, ez mind egyforma nagy. :) Ugyanakkor 8109 pl. ugyaannyi darabos mint a 8043, de mégis feleakkora doboz, mert ugye nem flagship. :D

(#154) LÁZ válasza Napfénysüti (#149) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hát, a csillagrombolónál nem molyoltam a 3200 elem leszámolásával :DDD , örültem, hogy összeraktam :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#155) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#149) üzenetére

Szerencsére most már a Minotaurus szettet kaptam és még emllé csomagoltak egy 5. szériás minifigurát. Korrekt volt a bolt és nagyon gyors úgy gondolom megérdemelnek egy piros pontot. :R

Més que un club!

(#156) Napfénysüti

Aki esetleg nem tudná: a Metroban 30%-os akció van Legókra még vasárnapig.

Més que un club!

(#157) LÁZ válasza Napfénysüti (#156) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

naja, de vajon vannak ott normális készletek is? :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#158) Napfénysüti válasza LÁZ (#157) üzenetére

Háát asszony ma megy oda és van egy sejtésem miért. :DDD
Kíváncsi vagyok mit talál.

Més que un club!

(#159) kovsol válasza Napfénysüti (#158) üzenetére


kovsol
titán

Én végül nem megyek el a metróba, mert tegnap vettem egy 9396 -os Helit magamnak és ha ott meglátom, hogy sokkal olcsóbb akkor megüt a guta. :D Amúgy amit te vettél azt tegnap 99€ ért láttam Bécsben :Y Akartam volna venni egy olyat is, de az már túlzás lett volna így egyszerre azért. Az enyém 79€ volt. Kártyával fizettem, így nem tudom még pontosan milyen árfolyamon számolta el a bank, de annál jobban, mintha váltottam volna pénzt rá.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#160) Napfénysüti válasza kovsol (#159) üzenetére

Na gratulálok hozzá. :K
Én ma összerakom délután, majd igyekszem sok képet csinálni.

Més que un club!

(#161) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#160) üzenetére

Tegnap este végeztünk. Barátnőm is segített az építésben (főleg elemeket keresett de pár lépést is ő csinált meg). Mit ne mondjak így újrakezdőként kb 6-6,5 óra volt összerakni a kamiont. Elég impozáns járgány. :)

Més que un club!

(#162) LÁZ válasza Napfénysüti (#161) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C :C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#163) FLx válasza Napfénysüti (#161) üzenetére


FLx
addikt

6 óra az nem is sok, ezeket a modelleket minimum annyi idő összerakosgatni. :D

(#164) Napfénysüti válasza FLx (#163) üzenetére

Olvasgattam hogy az igazán nagy szetteket mennyi idő összedobni de nekem mint újrakezdőnek még ez is baromi soknak tűnt. :D
De a végeredmény megérte, igazán impozáns és szépen mutat a polcon. :K
És ez még "csak" egy 1308 db-os készlet. ;]

Més que un club!

(#165) FLx válasza Napfénysüti (#164) üzenetére


FLx
addikt

Ebben az évben nem is nagyon van nagyobb, meg úgy egyáltalán sem nem. :) Én amikor újrakezdtem pont az Unimog-gal indítottam, szerintem ráment két napom. :D

(#166) kovsol válasza Napfénysüti (#164) üzenetére


kovsol
titán

Én a felénél járok és már toltam vagy 5,5-6 órát, mondjuk nekem nem volt segítség és még vadásznom is kell az alkatrészeket :) Meg kiélvezősen csinálom, nem kapkodok.

Ti amúgy hogy szoktátok szétszedni ? Ahogy tapasztaltam szétszedni nehezebb sokszor mint összerakni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#167) FLx válasza kovsol (#166) üzenetére


FLx
addikt

Szétszedés horror, főleg a komplexebb modelleknél. Sokszor ezért nem ugrok neki a B verzióknak. :D

(#168) LÁZ válasza FLx (#167) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én a szétszedés részét rövidre zárom, a gyüjtői készleteknél csak 1 opció van az összerakásra :DDD

ps. meg is őrülnék, ha a 10030-at újra össze kéne rakjam :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#169) Napfénysüti válasza FLx (#167) üzenetére

Na azt meghiszem így az összerakás után. :DDD
Viszont én majd tuti szét fogom szedni mert a B modell is kifejezetten tetszetős és ki akarom majd próbálni.

Més que un club!

(#170) LÁZ válasza Napfénysüti (#169) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kell egy másik a bé modellnek :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#171) Napfénysüti válasza LÁZ (#170) üzenetére

Ahhoz egy másik fizetés is kellene. :DDD

Més que un club!

(#172) kovsol válasza Napfénysüti (#171) üzenetére


kovsol
titán

Eladod a kocsit és mindjárt telik Legóra :D

May the Force be with you!

(#173) kovsol


kovsol
titán

A helikopter nem lesz kicsi az már most jól látszik rajta :) Második nap, hogy a kirakásával foglalkozom. Most fejeztem be a második füzetet. [link]

May the Force be with you!

(#174) Napfénysüti

Pár kép a gépről:
LEGO 9397

Més que un club!

(#175) FLx válasza Napfénysüti (#174) üzenetére


FLx
addikt

Jó cuccnak látszik, ezt még betárazom a jövő évre. :D

(#176) FLx válasza kovsol (#173) üzenetére


FLx
addikt

Hány centi ez? Brutál nagynak néz ki.

(#177) kovsol válasza FLx (#176) üzenetére


kovsol
titán

A kész egyrotoros helikopter modell méretei (A modell): 23 cm magas, 72 cm hosszú és 54 cm széles.
A kész dupla rotoros modell méretei (B modell): 16 cm magas, 61 cm hosszú és 54 cm széles.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#178) FLx válasza kovsol (#177) üzenetére


FLx
addikt

Az igen, 72 centi. :Y

(#179) kovsol válasza FLx (#178) üzenetére


kovsol
titán

jah elég nagy :)
az olcsóbbak között elég korrektnek tűnik szerintem a bonyolultsága is, mondjuk az árát úgy nyomták le, hogy a motor alapból nem jár hozzá :(

Láttam korábban írtad, hogy megvetted a LEGO 8043 -t és a 9398-t, huh az komoly felszerelés lesz már.
Ilyen készletekkel már tudsz alkotni akár saját dolgokat is.
Van valami fórum, vagy weblap amúgy ahol lehet találni ilyen több modellből összemixelt alkotásokat ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#180) FLx válasza kovsol (#179) üzenetére


FLx
addikt

Ahogy nézegettem legtöbben rendelnek egy rakás alkatrészt bricklink-ről és abból dolgoznak. Bár egyszer kiszámoltam, hogy amúgy sokkal jobban megéri több 1500-2000 darabos készlet mint egyesével a netről az alkatrészeket.

Ezt nézegessétek meg:

http://sariel.pl/

http://www.youtube.com/user/searme

Több mint 200 videó van fent, ez a srác nem teljesen normális. :D

Itt pedig szoktak lenni érdekes modok a meglévő modellekhez:

http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showforum=115

(#181) Napfénysüti válasza FLx (#180) üzenetére

A 9398-ban milyen motorok vannak? 2 nagyot láttam megy még egy fura formájút (ez gondolom a kormányzáshoz).

Més que un club!

(#182) Gondwana válasza Napfénysüti (#181) üzenetére


Gondwana
addikt

Itt pont az a ±90°-ot forduló szervó nincs listázva...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#183) Napfénysüti válasza Gondwana (#182) üzenetére

Tárgytalan, megtaláltam. :B

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#184) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

durva ez a starwars adventi naptár, éppen az 5. figurát találom :D ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#185) kovsol


kovsol
titán

volt már olyan, hogy valakinek hiányzott egy alkatrész ?
Nekem egy ilyen hiányzik:

May the Force be with you!

(#186) LÁZ válasza kovsol (#185) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

volt már rá precedens, de nem fontos vagy speckó elemek voltak, tudtam cserélgetni a 10030nál, a shuttle adventure-nél volt speckó elem hiányzás - de azt használtam vettem 10ér ;] - és irtam a legos supportnak, aztán mivel max 3-4 db elem kellett , elküdték ingyé :K .

Kockaáruházból, kockabirodalomról, vagy a Lego monobrand store-ból sztem tudod pótolni. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#187) kovsol válasza LÁZ (#186) üzenetére


kovsol
titán

Nehogy már boltból pénzért kelljen megvennem egy bontatlanul vett készletből hiányzó darabot. Lego supportnak hol lehet írni ilyen miatt ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#188) LÁZ válasza kovsol (#187) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a lego.com-on a support résznél, vagy az elemeknél rá lehet keresni konkrét készletekre is, most hirtelen ntom merrehogy, de van lokalizált része is, lego.hu, vagym i

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#189) kovsol


kovsol
titán

Sikerült összerakni végül. Maradt pár elem, köztük egy piros egyenes pont olyan hosszú mint az L alakú lett volna így azzal tudtam pótolni a hiányzó elemet. Szerencsére csak a váz stabilitásáért felelős elem volt és nem is látszik kívülről, hogy nem L hanem egyenes elemet használtam fel.
Jó batár nagy lett :D Az tetszik, hogy a rotor, a hátsó ajtó, futómű és a oldalsó kis csörlő is fogaskerékkel van működtetve és kapcsolókkal tudom választani, hogy melyiket akarom állítani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#190) FLx válasza kovsol (#189) üzenetére


FLx
addikt

https://service.lego.com/en-US/replacementparts/#BasicInfo

Innen lehet kérni elemeket, ha hiányoznának a csomagból.

(#191) kovsol válasza FLx (#190) üzenetére


kovsol
titán

köszi
már úton van hozzám a hiányzó darab :) nagyon korrekt a support

May the Force be with you!

(#192) Napfénysüti

8043-as exkavátora van valakinek?

Més que un club!

(#193) FLx válasza Napfénysüti (#192) üzenetére


FLx
addikt

Még nem raktam össze, de itt van már a dobozban. :D

(#194) Napfénysüti válasza FLx (#193) üzenetére

Irigyellek, most nézem az építési útmutatóját. Nálam ez a No. 1. szett amit egyszer mindenképp be akarok szerezni. :K

Més que un club!

(#195) kovsol válasza FLx (#193) üzenetére


kovsol
titán

nagyon tetszik nekem az a keszlet :) majd meglepem vele magam en is szerintem

May the Force be with you!

(#196) FLx válasza Napfénysüti (#194) üzenetére


FLx
addikt

Vigyázz vele, mert két éves modell, tehát kifutott. Jövő március után szinte biztosan nem lehet már kapni. Én így buktam el a 8258-at, bár lehet még amazon-ról tudok szerezni tavasszal.

(#197) Napfénysüti válasza FLx (#196) üzenetére

Igen tudom hogy kifutott sajnos. :(
Majd elválik ha nem tudom ezt megszerezni akkor lehet egy 9398 lesz helyette.

Més que un club!

(#198) FLx válasza Napfénysüti (#197) üzenetére


FLx
addikt

Én most a régieket próbálom beszerezni, mert ami most jelent meg, az még 2 évig kapható lesz. Unimog-ot is érdemes. :)

(#199) kingabo


kingabo
őstag

Huhu, de jó hogy ezt megtaláltam. :)
Remélem még nem volt: összeépítési útmutatók scannelve: [link]

(#200) Napfénysüti válasza FLx (#198) üzenetére

Unimog is szép nagy de valahogy annyira nem fogott meg. Mondjuk a portáltengelyes független felfüggesztés tetszik de a felépítményei már nem annyira. :B

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.