Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) joysefke válasza dime27 (#749) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem tartom olyan irreálisnak a 30E-es használt árat, bár nyilván nagy szerencse kell hozzá. Amikor a 8043-at vettem, az eladó felszámolta a Technic gyüjteményét, 8043-9398-8110 ezek voltak a főmodellek. Mind tökéletes állapotban dobozzal és mind 30-ért adta, vatera aukció volt 30E-es villámárral. A 8043-ra azt mondtam neki telefonban, hogy az tuti kell, a többire azt mondtam, hogy a helyszínen megnézem és ott döntök. Mire 24 órával később Gyöngyösre értem már csak a 8043 volt szabad /amit én foglaltam és meg is vettem/ a többit szóban már eladta.... Én meg verhettem a fejem a falba, mert a 9398 is megtetszett a helyszínen. A 8110 Unimog viszont nem jött be. (bár a legszívesebben azt is megvettem volna) Szóval a 30 sem lehetetlen és nyilván ha pár ezer forinton múlik, és az állapot is indokolja, hajlandó vagyok 30 fölé menni egy kevéssel.

Német Ebay-en a használt 9398 aukciósan 90-110EUR közötti leütési árral megy, attól függően, hogy van-e doboz, manuál. Erre jön még 17EUR postaköltség.

Én alapvetően a postaköltséget szeretném egy magyarországi vásárlással megúszni. Másrészt nem feltételezem, hogy a cuccaimat Magyarországon fogom eladni, tehát nem fogok/akarok elrugaszkodott magyar árakat kifizetni. Amikor én adok el használt cuccot, akkor azt általában 1-2 nap alatt elviszik, nyilván mivel reális áron kínálom...

J

[ Szerkesztve ]

(#752) FLx válasza Napfénysüti (#750) üzenetére


FLx
addikt

Van egy tippem, hogy jóval drágább lesz a 41999, már csak a limitált széria miatt is. Amúgy nekem is sokkal jöbben bejön mint a gyári.

(#753) lapa válasza Napfénysüti (#750) üzenetére


lapa
veterán

erről a dodge-ról van valami link? köszi.

(#754) LÁZ válasza lapa (#753) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#755) Napfénysüti válasza lapa (#753) üzenetére

LEGO 41999
Brickset 41999
Lego.com 41999

Sajnos én is félek tőle hogy drágább lesz. Kár mert a 9398 árában nem is kérdés melyiket venném.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#756) FLx válasza lapa (#753) üzenetére


FLx
addikt

http://toysnbricks.com/official-lego-technic-contest-winner-exclusive-co-creation-model-41999/

Ez gyakorlatilag a 9398 vázán egy új kaszni.

(#757) FLx válasza Napfénysüti (#755) üzenetére


FLx
addikt

A tegnapi hír alapján nagyon drága lesz. Összesen 20ezret gyártanak és számozott lesz.

http://technic.lego.com/en-US/designers/blog/default.aspx?date=4/9/2013 12:00:00 AM

Azt hiszem elő kell rendelnem a hivatalos oldalon amint lehet, mert ez a boltokba nem fog eljutni itthon.

(#758) Napfénysüti válasza FLx (#757) üzenetére

Akkor nekem ez kimarad. 60k-t (csak tippeltem) vagy hasonló összeget azért nem adok ki érte csak mert exkluzív.

Més que un club!

(#759) FLx válasza Napfénysüti (#758) üzenetére


FLx
addikt

Csodálkoznék ha "csak" 60ezer lenne, de remény hal meg utoljára. :D

(#760) FatalEror válasza LÁZ (#754) üzenetére


FatalEror
addikt

Jól néz ki!

HardCore is my LifeStyle

(#761) lapa válasza FatalEror (#760) üzenetére


lapa
veterán

igen, ez legalább kinéz valahogy. mondjuk sokat nem segít szegényen, nem fér a fejembe mi késztette őket egy ilyen nehézkes aligkanyarodós izére.

(#762) FatalEror válasza lapa (#761) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ja én is látnék szívesen már valami újfajta munkagépet,mondjuk egy lánctalpas cölöpverőt.Vagy egy szimpa bobcat is jöhetne már,több fejjel a készletben,kőtörő-talajgyalu,és árok ásó kanállal stb...

HardCore is my LifeStyle

(#763) FLx válasza FatalEror (#762) üzenetére


FLx
addikt

Azt mondjuk én sem értettem soha, miért nincsen egy bobcat szettjük.

(#764) lapa válasza FLx (#763) üzenetére


lapa
veterán

duploban van hehe. meg nekem úgy rémlik több technic universal szetben is volt egyik modell. gondolom azt mondják az tényleg faék. merthogy a bobcat tényleg csak egy exoskeleton. persze kis túlzással. de se kormányzás, se difi, semmi. csak a markoló fel-le meg kanál borít.

[ Szerkesztve ]

(#765) xedos


xedos
addikt

[link]Meg kell építeni -saját kútfőből! :-)

Úgy is ez a LEGO lényege ...
Na hétvégén megkapom a 8868-at (igaz a pneumatikát már használtam belőle :-) )
Utána jön még egy Tigris harckocsi összerakása, és jöhet egy bobcat :-) [link]
Ahogy nézem a Bobcat cég már csinál kis lánctalpast is :-)

(#766) dime27


dime27
őstag

Nos ma ezek érkeztek hozzám jó kis legózásnak nézek elébe a közeljövőben:

[link]

[link]

[link]

:))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#767) LÁZ válasza dime27 (#766) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ne hagyj túlélőket :D ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#768) lapa válasza xedos (#765) üzenetére


lapa
veterán

legalább egy tanulmányt megérne a libilóka megépítése, ahogy nézem elég érdekesen mozog. múltkor összetettem a marsjárót egyszer egy 40 x 40 centis 1-beam "pálcikamodellnek" könnyű kerekekkel, nagyon meggyőző volt. aztán megépítettem a "hivatalos" cuusoo verziót, amin rajta van a rocker arm is (enyémről lemaradt). kiderült, hogy úgy pláne komoly, kár, hogy a hivatalos modell túl nehéz, szerteállnak a kerekei a sok illesztés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#769) xedos válasza lapa (#768) üzenetére


xedos
addikt

Hű... én is azt a markolót szeretném...
Azt hiszem a hétvégéd is kevés lesz hozzájuk!

lapa:Mars járót láttam -elsőre azt hittem, hogy egyszerű játék, azután láttam a darabszámot és az összeállítási rajz sok-sok oldalát. Hát nem egyszerű!
Bobcat sem egy egyszerű -csak idő kérdése :-)
Az előbb linkelt oldalon van egy csomó fajta -a legegyszerűbbel kell kezdeni :-)

[ Szerkesztve ]

(#770) joysefke válasza LÁZ (#767) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha már a túlélőkről van szó.

Legó Technic-ből miért nincsen tank, vagy legalább valami lánctalpas csapatszállító hivatalos szettben? :((

YT-n olyan gyönyörű tankok vannak, hogy csak na.

J.

(#771) joysefke válasza dime27 (#712) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 8297 mozgásának motorizálásán gondolkodtál már? Kb mekkora felára lehet a haladás/kormányzás motorizálának az alapmodellen felül?
Van valami ötleted arról hogy a terepképességei (itt most paplanon/pokrócon cirkálásra gondolok ) milyenek lehetnek, ha egyszer motorizálja az ember?

J.

(#772) Gondwana válasza joysefke (#770) üzenetére


Gondwana
addikt

A fegyvergyártók drágábban licenszelnek, mint Mercedesék... (Még azt sem mondanám érvnek, hogy agresszív/lövöldözős ne legyen, mert már az ötödik agresszív lego van kinn ezzel a noodle-soup márkanévvel (chimah talán?))

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#773) LÁZ válasza joysefke (#770) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, egy M113 Fitternek én is tudnék örülni :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#774) lapa válasza Gondwana (#772) üzenetére


lapa
veterán

fantáziavilág != valós gyilkológép.

(#775) joysefke válasza Gondwana (#772) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szvsz az autógyártóknak elég nagy reklám az, ha kijön egy Lego model, ami felismerhetően adja vissza az igazi gépet. Ha valaki 10-18 éves kora között ilyennel játszott nap mint nap, akkor megvan az esélye, hogy felnőttként ha az adott kategóriából választania kell, akkor azt (a márkát) fogja választani amelyikhez gyerekkori élményei kötik.

Hadszer az nyilván más, de tankból kezdésnek azt hiszem sokan megelégednénke gy modell amely bár nem hű mása eggyetlen igazinak sem, de mégis látszik rajta, hogy tank vagy csapatszállító vagy tudomisén micsoda és ugye megvalósít pár funkciót belőle. (lánctalp, felfüggesztés, forgó torony stb, annyira nem értek hozzá )

773:
Ja, ilyet még nem láttam, daru van a páncélozott csapatszállítón ;)
vagy ez valami utász jármű?

J.

(#776) xedos válasza joysefke (#775) üzenetére


xedos
addikt

Régebb 2vh-s tankot kellene csinálni - ott nincs licensz költség -gondolom.
Egy Tigris - T34 vagy Sherman - ezeket sokan ismerik!

(#777) LÁZ válasza joysefke (#775) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

műszaki mentő egészen pontosan, az izraeli hadsereg által átalakitva, az ámerikai M113 pánc.csap.száll alapjaira épitve, rengeteg ilyen cuccuk van, amit a licenszelés után maguknak alakitottak át.

Még a makettes korszakomban kb 4-5 tipust épitettem meg, mert az alap ámerikai modell is bejött nagyon, ez meg pláne.. :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#778) lapa válasza joysefke (#775) üzenetére


lapa
veterán

ilyen felismerhető-licenszelt eddig csak a mog volt, ha jól sejtem. na meg az f1 kocsik, de az külön téma.

[ Szerkesztve ]

(#779) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

jelentem megjött a legotól az elempótlás, egyben a madár, este-éjjel összedobom a logout-ot, aztán keresek neki egy új gazdit ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#780) dime27 válasza LÁZ (#779) üzenetére


dime27
őstag

Mivel nem sok időm volt a 8043B modelljét építettem meg én is a rakodókanál fel-le emelését vmint kiborítását a vonatos távval oldottam meg mert azzal finoman lehet a fokozatot szabályozni így korrektül is működik a kütyü és padlószönyegen elég gyors is ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#781) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

jelentem cikk elkészült, jól megvizslatják az istenek, aztán reméljük a jövő7en már lehet olvasgatni is. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#782) dime27 válasza joysefke (#771) üzenetére


dime27
őstag

Gondolkodni nem gondolkodtam de a youtube-on találtam róla videót hogyan lehet ezeket megoldani ott 4x4-essé is átalakították nem tudom, hogy a terepezési képességei milyenek lehetnek de az előre hátra hajtáshoz XL motor kell az biztos mert elég nehéz a jármű a kormányzáshoz elég egy M-es motor viszont ehhez két infra is kell egyik az Mes motornak a másik az XL motornak plusz egy vonatos táv is mert azzal finoman lehet adagolni a jobbra balra ill előre hátra funkciokat.Ha ujonnan nézzük ezek költsége kb:

2db infra kb 12 k

M motor kb 3500k

Xl motor kb 4500k

Vonatos táv kb 5k

szal nem kevés de ha már más modellekből ez megvan akkor már könnyű nekem megvannak csak majd legközelebb sztem nyáron lesz időm az átalakításra ;) :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#783) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na egy ideig nem kell a 8297-en gondolkodnom.
Ma ütöttem le ebay-en egy 9398-at és egy 8421-et. :)

Remélem épségben megérkeznek...

J.

(#784) FLx válasza joysefke (#783) üzenetére


FLx
addikt

Csak ne magyar posta hozza, vagy legalább ne menjen át a pesti osztályozón, mert ott el szokott párologni az ilyesmi. :D

(#785) joysefke válasza FLx (#784) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

DHL :K
22EUR :O (kettő eggyütt és több mint 5Kg)

[ Szerkesztve ]

(#786) FLx válasza joysefke (#785) üzenetére


FLx
addikt

Az teljesen jó, sokkal jobban megéri így, mintha eltűnne a postán. :D

(#787) Napfénysüti

Lego nagyhatalom leszünk :)

Més que un club!

(#788) FLx válasza Napfénysüti (#787) üzenetére


FLx
addikt

Cool. :D

(#789) lapa válasza FLx (#788) üzenetére


lapa
veterán

be lehet majd menni áááá
teljes termelés 20%-a áááá

(#790) joysefke válasza Napfénysüti (#787) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nah, lesz majd sok kamionról leesett darab..

J.

(#791) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

nah, kapós volt a dreamliner, már sikerült is új gazdát találni neki ;] , a következőt azért már megtartom :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#792) FatalEror válasza LÁZ (#791) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi lesz a kövi?

HardCore is my LifeStyle

(#793) LÁZ válasza FatalEror (#792) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a cikk, vagy készlet? :D

a mostani cikk egy 10177 Boeing Dreamliner, készlet pedig mostmár tényleg technic cucc, bekábelezem a tantive-ot, és a camper-t, csini világitást kapnak, ez a terv ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#794) xedos


xedos
addikt

Elkészültem a Airtech Claw Rig-el (8868).
Hatalmas darab! Csináltam pár apró módosítást, akitől vettem, javasolta a kézi pumpát.
A gyári "kompresszor" elég gyengécske...
Szerintem még alakítgatom. Nekem a gyári modell mindig az alap, amit azután saját szájam íze szerint átalakítom. Motor stb... Megvan valakinek?

(#795) joysefke válasza xedos (#794) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem is van, amit én majd meg fogok csinálni az annyi, hogy valami műanyagkímélő szilikonnal a fogaslécek környékét síkosítom, hogy a forgózsámoly egyenletesebben és könnyebben mozogjon...

J.

(#796) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

2013-04-20 05:00 , a következős olvasmány ;)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#797) xedos válasza joysefke (#795) üzenetére


xedos
addikt

Nekem az tök jól megy - de a 2difi eléggé megfogja az autót, pedig motorosítani szeretném...

(#798) dime27


dime27
őstag

Elkezdtem összerakni a 9396os helikoptert nagyon komoly már így az első összerakási kézikönyv után is és sztem hatalmas lesz mármint nagyságra ahhoz képest h 1056db-ból áll össze.Ára sem tul vészes aki még nem szerezte be szerezze be amig még tudja mert sztem nagyon jó vétel! :C :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#799) kovsol válasza dime27 (#798) üzenetére


kovsol
titán

72cm hosszú lesz :)
Nekem itt pislog a polcon a 8043 mellett és a markoló teljesen eltörpül.

May the Force be with you!

(#800) lapa


lapa
veterán

helin gondolkodtam én is mert jól nézne ki a többi röpképes között, csak már nem nagyon tudom hova felaggatni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.