Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) dime27


dime27
őstag

Ma ismét szereztem egy elég fain ritka régi cuccost Lego Creator 4404 sztem ahhoz képest h 2003-as állat nagyon esküszöm az ezekből az időkből származó Creatorok sokkal-sokkal jobbak mint a 2010 utániak :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1202) lapa válasza dime27 (#1201) üzenetére


lapa
veterán

egy használtat kapott egyszer gyerkőc karácsonyra. elég impresszív. neten egy fickó csinált rá merevtengely (hátsó) meg kormányozós modot. itt a felfüggesztés, nagyon jópofa.

meanwhile feltöltöttem 12 db aaa elemet az új elemtartóimhoz.

(#1203) sagesz93 válasza lapa (#1196) üzenetére


sagesz93
addikt

Ezt nekem se volt szivem otthagyni :)

(#1204) FLx


FLx
addikt

Nincsen valakinek tippje honnan lehetne gyorsan szerezni 32184-es elemből citromsárgát? Valami eszméletlen ritka ez az elem és pont ez kéne az ultimate 42009-be. :(

(#1205) Gondwana válasza FLx (#1204) üzenetére


Gondwana
addikt

Azèrt ritka, mert régi elem

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1206) #72042496 válasza FLx (#1204) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem láttam még ezt a modot, de nagyon brutális! Megy a bakancslistára. :)

(#1207) lapa


lapa
veterán

ifjú építőknek. ez egy színvonalas, keménykötésű 200 oldalas nagy formátumú könyv tele praktikus és konkrét módszertant bemutató modellel. nem tartalmaz részletes útmutatót, de több oldalról "robbantott ábrákat" az adott modell kapcsán. meg persze elég sok angol magyarázatot is.

én 5 ezer körül vettem postával, szerintem 2 kis lego árát megéri gyermek mellé az 500 ötlet. itt van pár kép.

ez meg ha jól értem az utód, hasonló kivitelben.

[ Szerkesztve ]

(#1208) FLx válasza #72042496 (#1206) üzenetére


FLx
addikt

Már majdnem mindent megerendeltem hozzá, elvileg a héten meg is jön az extra pár alkatrész meg a 7 motor. :D Karácsonykor lesz mit rakosgatni, :D

(#1209) #72042496 válasza FLx (#1208) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az biztos! Remélem, majd beszámolsz az építésről és hogy milyen lett. :)

(#1210) dime27


dime27
őstag

Megjöttek a karácsonyi játékszerek :DD

Még egy 4993-as is csatlakozik hozzájuk pár óra múlva :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1211) sagesz93 válasza dime27 (#1210) üzenetére


sagesz93
addikt

hát ez mind nagyon csúcs... :Y :Y :R

(#1212) dime27 válasza sagesz93 (#1211) üzenetére


dime27
őstag

Köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1213) FLx


FLx
addikt

Ha valakinek alkatrészek kellenének, bátran ajánlom a kockajátékot. Egy nap alatt összeállították a megrendelésemet és ma már át is vehettem. Pedig volt dolguk szegényeknek, mert több mint 300 alkatrészt rendeltem. :D

(#1214) dime27 válasza FLx (#1213) üzenetére


dime27
őstag

Igen engem is hivtak ma telefonon h a leadott rendelésemből sajnos egyik elemet nem tudják beszerezni csak januárra de mondtam nekik h én meg a 8285 ráér addig is szóval szimpatikusak! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1215) dime27


dime27
őstag

Tudna vki esetleg olyan webhelyet irni ahol lehet akkora nagy nejlonzsákot kapni esetleg zipzárosat vagy simítózárasat amibe a Legos-s dobozaim beleférnének?! Nem szeretném őket porosan felvinni a padlásra és szétlapítani sem szeretném őket makulátlan állapotban akarom őket eltenni!Rendeltem multhéten ruhavédőzsákot de sajnos kicisnek bizonyult az 58x80cm-es méretével a hosszával nincs gond bár az is lehetne egy 100-120cm inkább a szélesség ami kevés tehát az 58cm a 8110 ill 9398 doboza nem fér bele csak erőteljes tuszkolás árán és nekem igy nem pálya....Köszi előre is a segítséget! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1216) dime27


dime27
őstag

Összedobtam a 8369 Racers távos autót hát gyerekek ez vmi ultrabrutál ahhoz képest h ugye Lego készítette bennti környezetbe nem is lehet vele játszani mert baromi gyors és azért van mérete is majd holnap csinálok képeket róla melléteszek majd vmit.Ha holnap jó idő lesz viszem ki terepre és nyuzom kicsit de külföldi tesztek alapján a gyári akksija nagyon hamar lemerül mert csak 1400-es de hamarosan rendelek bele egy 4500-öst Németből :K

Nagy kár h ilyet már nem gyárt a Lego nem értem h ilyen faja modelleket miert kell egyáltalán abbahagynia :W Meg ez vonatkozik régebbi modellekre is...sztem sokan vennék még ma is ha lehetne kapni és sokkal könyebb lenne az embereknek is mint webes felületen keresgélni használtak között stb...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1217) #72042496 válasza dime27 (#1215) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szemeteszsák vagy takarófólia tökéletes erre a célra. Tesco, Spar, Auchan, mindenhol lehet ilyet kapni.

(#1218) dime27 válasza dime27 (#1216) üzenetére


dime27
őstag

Ma ki is próbáltam sajnos a sérüléseket ( karistolások a váz alján főleg az első lengőkar alja karcolódott meg ill a hátsóé) hamar gyűjti a "dög" de amugy baromi erős és gyors elektromos meg Lego létére! A gyári akksi kaki ez be is bizonyosodott kb 20 perc móka után már előrefele rángatott a cucc csak hátramenetben volt képes elindulni...A 4500-ös akksi megrendelve bele 15k-t kóstált :((( Viszont a távjáról 3 féle sebességi fokozat állítható be a távirányítón található bal ill jobb oldali alső kalamanytúival ez kényelmessé teszi a használatot bár már az első fokozaton jól meg kellően gyors a másik kettőt inkább terepre találták ki de ott kikaparta a kerti füvet annyira húz :C

Itt egy kép a kocsi rugóiról asszem ilyen kéne némelyik Technic modellbe is :))

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1219) #72042496 válasza dime27 (#1218) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, biztos jó móka, de számomra ez a szett mint Lego, nem vonzó. A Lego az építés élményéről, a kreatív megoldásokról szól, ez viszont inkább "csak" egy álcázott RC autó. Jó, az ártól is függ, de én akkor már néznék egy álca nélkülit. :)

A rugóstag azért elég keményen néz ki. :K

[ Szerkesztve ]

(#1220) lapa


lapa
veterán

júj, leolvadt az agyam. milyen jól mutatna a 8855 meg a camel (meg az sts) mellett.

(#1221) FLx válasza lapa (#1220) üzenetére


FLx
addikt

Elég szép lett, erre én is benevezek.

(#1222) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1223) dime27


dime27
őstag

Zajlanak igy Karácsony előtt az események hajnalban beboltoltam elég olcsón egy használt 8416-ot igaz semmi sincs hozzá de szemre egészben van remélem majd tudom motorizálni is ahogyan szerettem volna :K :C :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1224) dime27


dime27
őstag

Vki tudna segíteni bricklink használatban?! Nos mondjuk van egy szett ami érdekel és ha összebrickezem hozzá egy magyar shopbol az alkatrészeket kiirja h 116 itemet talált a 151ből akkor hogyan tudom kiszűrni a többi fennmaradót h azok melyikek tehát amik nincsenek meg az adott boltosnál?!Előre is köszi a választ! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1225) FLx válasza dime27 (#1224) üzenetére


FLx
addikt

Én brickstore xml-t benyomtam wanted list-re, így egész tűrhetően lehet válogatni. De ebben az évben már úgy tűnik bukta bármilyen rendelés, van akinél egy hete várok.

(#1226) dime27 válasza FLx (#1225) üzenetére


dime27
őstag

Magyar boltosokra vársz?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1227) FLx válasza dime27 (#1226) üzenetére


FLx
addikt

Aham, retrotoys. Ha biztosra akarsz menni, akkor kockajatek. Ami van náluk raktáron azt másnap átveheted. Rendelés mondjuk már ott sem megy ebben az évben.

[ Szerkesztve ]

(#1228) lapa válasza FLx (#1227) üzenetére


lapa
veterán

retrotoys omg. akkor eszerint nem csak az én huszonpár darabom tartott egy hónapig? egy élmény alapján nem akartam beírni ide, de látom nem egyedi eset.

(#1229) FLx válasza lapa (#1228) üzenetére


FLx
addikt

Érdekes módon a bircklink értékelések mind jók, de azért pár kommentben írják, hogy nem túl gyorsak. Én hétfőn felhívom őket, hogy most akkor mégis mi a helyzet, ha már azt írják, hogy minden van raktáron, akkor mire kell várjak. Ha jövő héten nem jön meg a cucc, akkor bukta az ultimate 42009 karácsonyra, mert csak náluk vannak az elemek amik még hiányoznak. És akkor bizony nem kicsit leszek mérges és nem leszek rest lehúzni őket bricklinken sem.

(#1230) lapa válasza FLx (#1229) üzenetére


lapa
veterán

én biztos rákérdeznék, hogy minden rendben-e. nekem az egy hónap alatt néha jöttek ilyen emailek, hogy "hát vártuk, hogy most akkor postáztatni akarod vagy személyesen", meghogy "nem tudtuk még mindig aktuális-e a rendelés"... szóval ott valami nincs rendben a fejekben, akármi is volt. jah, mindezt már csak az én "lesz ebből még bolt?" meg ilyesmi emailjeimre. a legutolsó "holnap postázzuk" után tartott még másfél hétig.

én igen türelmes és békés ember vagyok, szóval egy ilyet nem büntettem bricklinken. viszont akárnennyire is fáj pár cucc miatt, de kis kerülőt teszek mindig, mikor a bricklinken valahogy eljutok a boltukig.

[ Szerkesztve ]

(#1231) FLx válasza lapa (#1230) üzenetére


FLx
addikt

Írok is nekik megint, mert most több helyen olvastam róluk, hogy ami raktáron státuszban van, az tök kacsa és úgy rendelik be máshonnan.

(#1232) lapa válasza FLx (#1231) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk 30 éve még azt mondom megértem, hogy ez a mesterterv, de amióta az emberek az interneten beszélgetni tudnak egymással...

(#1233) dime27 válasza lapa (#1232) üzenetére


dime27
őstag

Szeretnék vhogy kihozni olcsón egy 8063-as Technic-et de vhogy sehogy se jön ki jól alapból úgy kezdtem hozzá h ár/érték teljesítményben egy kuka ez a szett de szemre vhogy baromira bejön de csak a 13 zöld színű panel egy vagyon bele majdnem 10k akárhol is nézem...kockajátékon pl ez feljtős meg sztem ott is egy vagyon lenne bricklinken szerettem volna összekockázni d epont a kerekek meg ezek a panelek nincsenek meg ott se egyik magyar boltosnál se amik ugye drágák...külföldről meg nem igazán látom értelmét megrendelni mert már ausztriából vagy németországbol egy vagyon a posta nem igazán jönnék ki olcsóbban mintha itthonról rendelném.Miért nem látom én semmi előnyét h Nyíregyházán most épült Legogyár mikor még 2013-ban is igy kell összerimánkodni minden egyes elemet ahelyett h bemennék egy üzletbe mint pl Dániába láttam és megveszek minden kockát mert van minden készleten ott helyben nem kell várni irogatni rimánkodni snekinek sem :(((

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1234) föccer


föccer
nagyúr

Kezdő technicsesként mivel érdemes nekiállni a tanulásnak/építésnek?

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1235) dime27 válasza föccer (#1234) üzenetére


dime27
őstag

Én a 9393-as szettel próbálkoznék :K ;) Üdv a klubban! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1236) lapa válasza föccer (#1234) üzenetére


lapa
veterán

ha tudsz írni akkor szerintem mindegy. egy minit az ötéves gyerek is összerak, csak türelem és odafigyelés kérdése minden nagyobb modell is.

pff... 9393-at kapott a kétéves a télapótól, és még egész szépen egyben van.

@dime27: nyilván nincs sok zöld panel, elég új. én is vakarom a fejem, mert zöld lenne a járgányom kasztnija, de elég húzós minden zöld elem, meg hosszú elkeskenyedő panel nincs is zöldben...

pár éve volt rönkszállító trakesz is, mondjuk esztétikailag az se volt annyira....

[ Szerkesztve ]

(#1237) lapa válasza dime27 (#1233) üzenetére


lapa
veterán

amúgy a "szemre baromira bejön" témához: lehet, hogy a fehér elemek miatt? csak azért gondolom, mert nekem a 8839-en (vagy hát ami maradt belőle) rendszeresen megakad a szemem, nagyon jól néz ki a fehérrel kontrasztos sötét.

(#1238) vicces válasza lapa (#1236) üzenetére


vicces
addikt

nme félsz, hogy lenyelheti vagy leszippanthatja a kisebb darabokat ? :DDD

:)

(#1239) Gondwana válasza vicces (#1238) üzenetére


Gondwana
addikt

Lego-orrbadugdosàst és közben kuruttyolva röhögést eddig csak 18 év felettitől làttam, szegényke azt remélte, vicces lesz. A Technic sokkal jobban egyben van, mint bàrmelyik city.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1240) vicces válasza Gondwana (#1239) üzenetére


vicces
addikt

legót még nem dugtam az orromba, köszi a javaslatot, mindjárt fárasztom az asszonyt vele ;]

:)

(#1241) lapa válasza vicces (#1238) üzenetére


lapa
veterán

de. pláne a ritka vagy drága elemeket.

amúgy köbö szó szerint legoban élnek, szóval nem lenne egyszerű. nem eszi nagyon, ha néha bekapott egy-egy emberfejet, akkor kiköpettük és el lett mesélve, hogy nem jó.

elképzelhető, hogy nekem is volt már emberkefej az orromban, de lehet hogy csak behaluzom. persze nem ez a kék űrhajós, hanem másik. nem kell undorodni egyből.

[ Szerkesztve ]

(#1242) lapa


lapa
veterán

bocs, kicsúsztam. tudná valaki röviden vázolni, mit tud az új daruban a speckó 8-as fogaskerék? vagy hogy hol találom benne? kösz.

(#1243) Grillo válasza vicces (#1238) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk is van 1 éve lánka a 4 éves "nagyfiú" mellett, nem eszi, nem dugdossa. Pakolgatni viszont szereti, a duplot meg már össze is illeszti.

Persze nagyon gyerekfüggő, meg az is lehet, hogy 2 nap múlva elkezdi zabálni.

(#1244) dime27 válasza lapa (#1236) üzenetére


dime27
őstag

Nem tudom más talált vmi webshopot esetleg a bricklinken ebay-en kockajátékon kívül ahonnan érdemes rendelni vagy lehet?! :F Itt most kimondottan alkatrészekre gondolok nem egész szettekre!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1245) Grillo válasza dime27 (#1244) üzenetére


Grillo
senior tag

Nézd meg EZT
Nekem gyorsan megjött, Fóti.

(#1246) LÁZ válasza dime27 (#1244) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a rebrickable is jó lehet sztem, beirod a szett számát, és kiköpi, hogy mennyi %-át tudod az adott szettnek 1 helyről rendelni....de gondolom vágod ezt. :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1247) FLx válasza dime27 (#1244) üzenetére


FLx
addikt

Lehet bárhonnan, csak nem a karácsonyi szezonban. :D Általánosságban bricklink a legolcsóbb.

(#1248) lapa válasza Grillo (#1245) üzenetére


lapa
veterán

tőle nekem is minimum idő alatt jött meg.

(#1249) Lucas Kane válasza dime27 (#1244) üzenetére


Lucas Kane
tag

Ha igaz az Árkád-ban meg az Allee-ban lévő Lego boltokban is lehet elemeket venni, de pontosabbat nem tudok.

(#1234) föccer: Tök mindegy, amelyik tetszik. Persze érdemes kisebb szettel kezdeni, nekem a 8048-as volt az első.

[ Szerkesztve ]

(#1250) Gondwana válasza lapa (#1242) üzenetére


Gondwana
addikt

A piros 8-as fogaskerék? Előre-hàtra csùszkàl a tengelyen, némi vàlogatàssal szürkéből is megoldottam, amikor a 8110 billencsének motorizàlàsàt tettem kapcsolhatòvà.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.