Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Ciccuka válasza HUN_Sector (#61985) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt az ember

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62002) Mauzes válasza edgR (#61999) üzenetére


Mauzes
őstag

Are you serious? Mert banki átutalásokat akar fogadni magánszemélytől, nem pedig Foxposttal feladni fake csomagot, ami földrajzilag és kamerával is beazonosítható, ráadásul csak a Foxposttól kapna utólag pénzt, de mivel az átvevő azonnal bejelentené a csalást, nem is kapná meg. Ha esetleg nem volt egyértelmű, mit jelent a Jófogás szállítás, akkor ezt.

Remélem Ciccuka postja alapján már elhiszed, hogy csaló, ha eddig csak vádaskodásnak érezted. Bírósági ítéletet már tényleg nem tudunk felmutatni.

(#62003) Ciccuka válasza Mauzes (#62002) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az ilyeneket írjátok meg a ugyfelszolgalat@jofogas.hu-ra.

Bár sok mindent nem lehet sajnos tenni. Mert nem foglalkoznak velük.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62004) gaga33


gaga33
tag

Lehet, "Józsika" felébredt, gondolt egyet csinál egy regisztrációt és elad egy 100.000Ft-os legót 20k-ért, mert már ráunt és csak hánykolódik otthon. Kerülgeti azt a nagy dobozt így azért tényleg hihető... 1x + mindenki elkezdi....Nekem sem lenne gyanús, hiszen személyesen is átvehetném.... :F Vagy nagyon agyafúrt, vagy nagyon becsületes és nem hirdetgetni szeretne hanem gyorsba elpasszolni.... Mivel nem bajlódik képpel leszedi az Ebayről, jó van az ugyan az....Elír egy készlet számot? Ugyan előfordul ez nem is baj. Nem viccelt hiszen akkor oda írta volna hogy "Nem Lopott" ....Szerintem nincs ember aki ennek bedőlne. Max aki optimista és elhiszi hogy ilyen reálisan lehetséges. :R Szóval Józsika nem ezen fog megtollasodni, én nevettem rajta egy jót. Szerintem azért az emberek képben vannak annyira hogy ne vegyék komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#62005) RapaNui1 válasza edgR (#61991) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Vigyázni kell nagyon. Árulkodó lehet a regisztráció dátuma, van-e pozitív visszajelzése, túl olcsó stb. A múltkor nekem is írta hogy van személyes átvétel. Mondtam hogy akkor elmegyek érte, még erre is visszaírt hogy ok. Ekkor kértem egy címet, majd jelezte hogy sajnos órarend változása volt az egyetemen így csak a felesége tudja átadni. Írtam neki rendben, akkor hol és mikor, erre jött a válasz hogy csak a posta megoldható.
Szóval nagyon körbe kell járni a dolgokat, mert sokszor csak a legvégső esetben derül ki valakiről hogy csaló. A legjobb csaló bizalmat kelt maga iránt, majd megpróbál berántani. Szóval csak óvatosan.

(#62006) rbgm


rbgm
csendes tag

fóti Auchan-ban elég sok mindenféle készlet van jóárasítva a többi között: Duplo-tól a Friends-en át a Ninjago-ig, Minecraft-ig, sőt, 1-2 Star Wars-ig is
(sajnos nem tudtam fotózni - ...de elvertem 60k-t erre-arra :-P)

(#62007) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Korábban írtam már, hogy a legfondorlatosabb csalásaim egyike az volt amikor egy segélyszervezet nevében megbíztak egy lelkes önkéntest, hogy szedjen össze olyan családokat akiknek szüksége lehet karácsonyi segélycsomagra. Nyomtatványt küldtek neki ő felkereste az ismerőseit akik megbízva benne kitöltötték azt, hisz örültek neki hogy egy kis segélycsomagot kapnak, megbízva az ismerősben megadták főbb adataikat, majd az önkéntes ezen adatokat leadta a csalóknak, akik ezt követően a T-com telefonos ügyfélszolgálatán keresztül nagy értékű telefonokat és tévéket vásároltak részletre. A tcomnak fel sem tűnt hogy teljesen máshova kell postázni a csomagokat mint az igénylők lakcíme stb, majd a szerencsétleneknek jöttek a törlesztők amiket követelt rajtuk a T-com. Abban pedig hogy nem létezik jó csaló nem hiszek, egy jól felépített csalással szinte mindenki átverhető. Jah több százan voltak a károsultak.

[ Szerkesztve ]

(#62008) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

akkor el is engedhetjük a témát, bitte danke

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#62009) t1 válasza Ciccuka (#61997) üzenetére


t1
addikt

Ennek írtam személyes átvételre, de nem írt vissza pedig elolvasta...

(#62010) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Fehérvári Müllerben végre lett 24. Széria, de le is rabolták már

(#62011) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Csak hogy felelevenítsünk egy másik örökzöld témát, egyszerre építem most a 40580 Blacktron Cruisert és '87-ből az eredeti 6894-es Blacktron Invader / Cruisert. Lehet hogy a majd' 4 évtized hatása, de a régi elemeket határozottan nehezebb összeilleszteni mint az újakat, és ez többféle különböző elemkapcsolatnál is érződik. Konklúzió nincs, ha jól emlékszem másoknak fordított élményük volt a régi-új építési élménnyel kapcsolatban :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#62012) HUN_Sector válasza edgR (#61999) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Mert megrendelés esetén a futár háznál veszi fel a csomagot, a jófogás meg perkál ha átvertek és címadattal a kezében megszexualizálja az eladót :)

Màs: hoztam nektek Auchan képeket, máris töltöm

[ Szerkesztve ]

(#62013) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Szfvár: A sw scout trooper sisak és a technic markológép bestbuy








[ Szerkesztve ]

(#62014) xcvbxcvb válasza HUN_Sector (#62013) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ott vagy még? Sisakot tudnál hozni esetleg? Írok pm-t.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62015) Napfénysüti válasza HUN_Sector (#62013) üzenetére

Épp nemrég voltunk ott, a piros anyagrakodó meg a Friends hajó remek ára meg is lepett. :K
Hajót megvettem volna szívem szerint de a feleségem lehet elzavart volna. :DDD

Més que un club!

(#62016) HUN_Sector válasza xcvbxcvb (#62014) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Szia. Nem vagyok már, de holnap megyek be estefele

(#62017) balint82


balint82
senior tag

Ez se rossz, sőt:

Google Pixel 4a

(#62018) Llew válasza HUN_Sector (#62010) üzenetére


Llew
senior tag

Félig jó hír

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#62019) xcvbxcvb válasza HUN_Sector (#62010) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Mennyiért árulták ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62020) Throme válasza kbalage2 (#62011) üzenetére


Throme
veterán

szerintem a tervezésen sok múlik. Függetlenül a lazább-szorosabb csatlakozástól, ha valami pl 1 bütyökkel kapcsolódik csak, akkor az nem lesz stabil. Vagy ha megemeli az ember, vagy csak játszik vele, mert ugye alapból egy játékról beszélünk, akkor ne jöjjön már szét.
Lazább csatlakozás is, ha át van lapolva, meg máshonnan is fogja valami, akkor azért lehet stabil. Szoktuk emlegetni a T1-es VW kisbuszt negatív példaként, hogy szétesős szett, bármennyire is szép, meg klassz funkciói vannak.
Itt vannak a Speed Champion szettek is. Kis elemekből állnak, amiket azért össze lehetne építeni stabilra, de mégis van egy két szett, amihez ha hozzányúlunk, akkor máris elmozdul valami, vagy le is jön.

(#62021) HUN_Sector válasza xcvbxcvb (#62019) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

12000ft

(#62022) xcvbxcvb válasza HUN_Sector (#62021) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

A mülleres minifigekre kérdeztem az árat :) . A sisakot láttam a képen.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62023) lantlant válasza kbalage2 (#62011) üzenetére


lantlant
csendes tag

Sajnálom hogy nem erőltették meg magukat legoék ezzel a 40580 design-al.
Pedig vannak "amatőrök" akik zseniálisan újragondolták a 6894-es Blacktron hajót:

(#62024) xcvbxcvb válasza kbalage2 (#62011) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Az a jó ha nehezebb összeilleszteni, mert akkor nehezebben is esnek szét. ;)

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62025) t1 válasza HUN_Sector (#62013) üzenetére


t1
addikt

Basszus... Egy sisakot én is vennék :(
Mai építés :

(#62026) xcvbxcvb válasza lantlant (#62023) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nekem tetszik a mostani is, de persze lehetett volna többet kihozni ebből a classic vonalból, csak a lego nem akar láthatóan. Inkább arra törekszik hogy árukapcsolással eladja a senkinek nem kellő drága sz@rjait.
Mondjuk a matricás megoldás tényleg hatalmas szégyen, jóval olcsóbb szetteknél is megoldották a festett elemeket.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62027) czanga válasza HUN_Sector (#62013) üzenetére


czanga
őstag

A leborult szivarvégit. :Y Holnap a helyi bót'ba be is nézek, de kétlem, hogy a dioráma után másodszorra is szerencsém lesz. :)

Minden esetre nagy köszi! :R

(#62028) kbalage2 válasza lantlant (#62023) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nézőpont kérdése, a LEGO verzió modern elemekkel igyekszik hozni egy hasonló dizájnt, ez meg inkább max ihletet merít belőle és valami egész más lesz a végeredmény.
Azt sajnálom hogy csak GWP-ként jelent meg és így nem volt büdzsé a nyomtatott elemekre mint a Galaxy Explorernél, persze másrészről örülni lehet hogy egyáltalán megjelent a frissített Blacktron figgel együtt (ami remélhetőleg így egész elérhető lesz).

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#62029) magickonfig


magickonfig
tag

Budaörsi Osen. Sisak nincs, 1db útolsó darut vittem. Köszi :R 60294 - ből más polcon is volt, összesen 3x ennyi ami a képen van.

(#62030) umek válasza magickonfig (#62029) üzenetére


umek
tag

Az a minecraft lámák faluja is bb...

Légy korrekt.

(#62031) lantlant válasza xcvbxcvb (#62026) üzenetére


lantlant
csendes tag

Na de ott volt a 497/928 Galaxy Explorer, amit elég szépen újra alkottak a 10497 készlettel. (bár nekem nincs meg).

Amúgy mi a baj a matricával. Azt le lehet szedni ha mondjuk gőzmozdonyt akarsz építeni az alkatrészeiből. :DD
Nekem leginkább a hátsó piros szárny megoldással van gondom. Pont a legizgalmasabb részét agyonvágták a "minecraftosításal".

(#62032) balint82 válasza magickonfig (#62029) üzenetére


balint82
senior tag

Az a dioráma tényleg 7000 Ft? :Y

Google Pixel 4a

(#62033) HUN_Sector válasza magickonfig (#62029) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A dagobah kiképzés jól látom hogy 7000? Ha igen, valaki tudna egyet venni nekem?

Szerk.: Bálinttal egykaptafára jár az agyunk :)

[ Szerkesztve ]

(#62034) lantlant válasza kbalage2 (#62028) üzenetére


lantlant
csendes tag

Jó de akkor dönteni kéne. Maradjon ugyanolyan mint az eredeti(csak kicsit más alkatrészekkel), mint pl a 40370 gőzös. Vagy legyen átdolgozva, de akkor valóban szépen, mint pl a 10497.
Nekem mindkettő bejön, csak ez a fél megoldás nem.

(#62035) HUN_Sector válasza xcvbxcvb (#62022) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

1690 volt ha jól dereng

(#62036) kbalage2 válasza lantlant (#62034) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Értem hogy neked nem tetszik a hátsó szárny és ettől rögtön félmegoldás az egész, de azért vannak benne jó dolgok, összességében eléggé hajaz a 10497-féle újragondoláshoz. Az az elem egyébként utoljára 21 éve tette tiszteletét szettben, ez meg egy GWP, nem fog dedikált új alkatrészt kapni amit máshol nem használnak fel. Persze én is jobban örültem volna ha minden is van benne és megkapjuk pluszban a Blacktron állomást is újragondolva, de most ennyi fért fel a nosztalgiavonatra.

És szerintem még bőven örülhetünk ahhoz képest hogy a Bionicle fanoknak mivel fogják kiszúrni a szemét... :U

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#62037) xcvbxcvb válasza HUN_Sector (#62033) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Az szép. Úgy látszik már csak az auchannál vannak valódi akciók.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62038) Mauzes válasza HUN_Sector (#62033) üzenetére


Mauzes
őstag

Az kizárt, ott egy HP könyvnek kellene lenni szerintem.

(#62039) xcvbxcvb válasza lantlant (#62034) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Pont erre írtam hogy ez egy filléres beetetés, (de ahhozt képest elég jó lett, a matricák és a hátsó szárny kivételével nekem tetszik). Hogy a senkinek nem kellő, vagy a durván túlárazott készleteket kiszórják, mivel csak ezek kaphatóak a sah-on, kockán.

Megcsinálhatták volna rendesen is persze . A galaxy explorer 1200 db-os 35 ezer körül hozzá lehet jutni, ez meg 300 db-os és 20 ezer körül tudod megvenni .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#62040) lantlant válasza kbalage2 (#62036) üzenetére


lantlant
csendes tag

Igazad van. Meg kell becsülni hogy adnak a nosztalgiának. Amikor megláttam felcsillant a szemem... alig várom hogy további régi űrhajós készleteket adjanak ki. (leginkább a Spyrius, Explorien, Space Police II, Ice Planet)
Ha meg valahogy hozzám kerül egy, akkor átépítem a szárnyait és ennyi... ez a lego egyik előnye :DDD

(#62041) sodokan válasza sodokan (#61944) üzenetére


sodokan
tag

Zetros egyesével van már csomagolva mint a kis Ferrari. Ma jött meg amazonrol.

(#62042) Pötyi válasza kbalage2 (#62011) üzenetére


Pötyi
őstag

Mint az köztudott, régen vastagabb volt a kocekák falvastagsága.

Old:

Az újabb öntésűnél csak ott van egy picit kivastagítva a fal, ahol bütyök csatlakozik:

Ezzel egy csomó anyagot megspórolnak. Persze ettől két elem illeszkedésének tök más lesz a fizikája, mert az eltérő falvastagságú elemek más rugalmassággal rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#62043) tocsek18


tocsek18
senior tag

haver rendelt 2db 24. széria minifigurát kockashoptól, meló előtt átvette, kaja szünetbe hozta nézzük meg, mondom neki kitapogatom várjon, tapogatom 1000rel ííí, hát nem egyszerű :D mondom neki ez Potter, oda adom neki, kibontja tolom másikat is, hát mondom ez ugyan az mint a másik az tuti de passzolom melyik :D, kibontja nézi, a barna spaceman, kibontja a másikat is az is barna spaceman, hát végülis ugyan az volt ;] :C a makker, mondjuk nem volt boldog nem azt akarta, főleg nem kettőt

[ Szerkesztve ]

(#62044) LÁZ válasza tocsek18 (#62043) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nem vetted át tőle anyagárban? ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#62045) tocsek18 válasza LÁZ (#62044) üzenetére


tocsek18
senior tag

én mondtam neki dupláját éri/ db, de ő el nem adja, tesójának odaadja az egyiket, másikat megtartja, orcot akart meg falcont amúgy

[ Szerkesztve ]

(#62046) balint82 válasza tocsek18 (#62045) üzenetére


balint82
senior tag

Én örülnék, ha 36 spaceman lenne a bontatlan dobozban. :DD

Google Pixel 4a

(#62047) magickonfig válasza balint82 (#62032) üzenetére


magickonfig
tag

Sajnos nem 26.990. Az Harry Potter lesz.

(#62048) Kishulk


Kishulk
csendes újonc

Szigetszentmiklósi Auchanból most jöttem ki, láttam 2db 30ezres technic markolót ha érdekel valakit

(#62049) czanga


czanga
őstag

Savoya Parkban voltam ma reggel 7:20 körül, de semmi az ég világon. Se sisak, se daru se semmi. Budaörsöt már megnézték elöttem, Törökbálint lenne még, de túl messze van 1 sisakhoz. Kezdem amúgy azt gondolni az utóbbi 10+ eset alapján, hogy nagyon nagy csodának kellene történnie, hogy Savoya játékosztályon legyen érdemi készlet kb bármikor.

@HUN_Sector
Esetleg ha marad, lehet engem is érdekelne egy sisak, ha este mész arrafelé. Estig még megálmodom. Esetleg ha mész, írj elötte kérlek. :R

[ Szerkesztve ]

(#62050) szombatitomi válasza czanga (#62049) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Debrecen szintén. Az anyagrakodó árát láttam kírva 30-ért, de nem volt, ahogy sisak sem, a többi mind ÁK min fölött volt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.