Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hogy lehet ezzel leállni? :D

(#20981) LudiDOK AZ nem semmi, grat :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21002) hulp01 válasza Sirandrish (#21001) üzenetére


hulp01
senior tag

Nagyon egyszerű: elfogy a pénzed és/vagy a helyed. Addig semmi esélyed rá. Ha jól emlékszem a Legonál dolgozol, szóval nálad később fogy el a pénz. :)

(#21003) Janaboy válasza hulp01 (#21002) üzenetére


Janaboy
veterán

:DDD

Janaboy

(#21004) Sirandrish válasza hulp01 (#21002) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kisebb lakásba kell költöznöm :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21005) Freddy76 válasza Sirandrish (#21001) üzenetére


Freddy76
addikt

Talán ha rászoksz a kurvákra és a kokainra, az olcsóbb...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21006) Jim-X válasza Freddy76 (#21005) üzenetére


Jim-X
őstag

:C

A játék az nem játék!

(#21007) koncsik válasza Sirandrish (#21001) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hát a VW Bogár és Kisbusz még meg kell, hogy legyen, addig sehogy ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21008) Fr0z3n válasza Sirandrish (#21001) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez nem is a sokat emlegetett lejtő, te fejest ugrottál a szakadékba😂

(#21009) Throme válasza unclefucka (#21000) üzenetére


Throme
veterán

Hát elméletben csempére gondoltam első körben, hogy jó lesz az.... :B
Amúgy lehajtott visszapillantókkal is vagány a verda :)

Gondolom egy 1x2 bütykös, és erre egy 1x2-es csempe megint csak kitüremkedik, ráadásul nem is áramvonalas...

Alapvetően csak a tető bütykösök zavarnak (az hátsó-oldalsók azért nem mert a béta kiadásnál még tartalmazta a csempéket a dizájn...)

Többi járgánynak meg előre-hátra hajtogatható a visszapillantója, és néha az is zavar, mert hülyén néz ki, vagy akadályoz ajtó, vagy motortértető nyitást.
Pl az F40-nél is ezek a "fülek" akadályozzák - az ajtó nyitott állapotában - a csomagtartó nyitását....
A 31070-nél legalább nincs ilyen szitu.

(#21010) Throme válasza Sirandrish (#21001) üzenetére


Throme
veterán

Jóóóó, akkor most menj és vegyél mégegyet, mert:

Porsche

Porsche

;] :P :)

(#21011) Djuree


Djuree
félisten

na srácok, asszem vége lesz a családi életemnek.
úgy néz ki veszünk szép nagy családi házat, jut nekem vagy 2 szoba ami csak az enyém lesz. ez mit jelent? az egyik csak legós lesz, amit zárva fogok tartani, így nem kell tartanom a gyerekek tombolásától majd. :DD
eddig hely nem volt több legóra, most meg majd pénz nem lesz. melyik a jobb? lehet jobb ha nincs hely, mert akkor a pénz megmarad :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21012) imibogyo válasza Djuree (#21011) üzenetére


imibogyo
veterán

Én most ugyanebben a helyzetben vagyok...

Kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket (teljes felújítás, belső átrendezések, víz, fűtés, villany minden vissza nullára majd újból kiépít stb.), így most a hobbijaim - köztük a LEGO is - félre lettek téve.

De mivel nekem is lesz egy bő 80 m2-es padlásterem, amire senkinek nem fáj (még) a foga, ezért nekem is nagy terveim vannak, már linkeltem a múltkor a Lego terepasztal/terepváros álmaimat.

Bár két fiam is van (2 és 4 évesek, utóbbi már Legozik is az apjával :DDD ), félő, hogy nem fog sokáig tartani az én kis külön világom. :N De viccet félretéve jól is van ez így. Nevelni kell az utódnemzedéket is, hogy ne csak "szósöl mídia" legyen a kikapcsolódás, hanem alkotó egyedek váljanak belőlük (is)... :K

(#21013) hulp01 válasza Djuree (#21011) üzenetére


hulp01
senior tag

Előbb-utóbb megmarad annyi pénz, hogy tudsz érte venni helyet, és akkor kezdődhet előről. :D

(#21014) Sirandrish válasza Freddy76 (#21005) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ezt még átgondolom akkor :D

koncsik Ki vannak már nézve :O Annyi hogy a MAC(?) kamiont is akarom :D

Fr0z3n De jó ezt olvasni :D

Throme Ez létező készlet? Mert akkor a polcon a helye :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21015) Pötyi válasza Sirandrish (#21014) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem ismered fel a Throme kolléga által belinkelt Porsche eredetijét?!? Az a Mini!

:DDD

QNX is cool!

(#21016) Dareiosss válasza Throme (#21010) üzenetére


Dareiosss
senior tag

van hozzá összerakási? :D

(#21017) R3ĐßuŁŁ válasza Sirandrish (#21001) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Üdv a lejtőn. :DDD :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#21018) Throme válasza Dareiosss (#21016) üzenetére


Throme
veterán

Van, csak meg kell venni. Úgy emlékszem 8€.
Linket nem tudok.
Asszem innen senki nem ugrott rá.

Én beszállnék ha vennék még egy szettet, de nekem elég lesz a Mini is. Szét meg nem szedem, mert a Mini is király stuff.
Szép - szép ez a porsche moc, hát majd összerakok egyet a 31070-ből, amit újrarendeltem :B .
Ezen ki fogom élni a moc-olási "vágyaim", és be is fejezem, mert nincs hely duplázni egy szettből....
és nem mindegy hogy kb 2x25k huf, vagy kb 2x12k huf megy mókolásra.

#21014) Sirandrish : jah, az a Mini, ezért írtam, hogy vegyél még egyet :B :K
Ha már lejtő legyen meredekebb!!!! :))

[ Szerkesztve ]

(#21019) Djuree válasza Throme (#21018) üzenetére


Djuree
félisten

ez már lassan nem lejtő hanem lyuk. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21020) Sirandrish válasza Pötyi (#21015) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nebassz...vennem kell még egy minit :D
Összeszerelési van hozzá?

R3ĐßuŁŁ Állítólag azon már túl vagyok :C

Throme Hát az lesz :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21021) unclefucka válasza Throme (#21009) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem jó a lap+csempe, az egy darab kocka lesz, semmi több, hülyébben néz ki.
Egy sima csempe nem rossz, de az meg nem tart. A tető elem meg ott hagyja az alsó bütyköt.

A Technic készleteknél is zavar, hogy a visszapillantók nem fixek, de az ellen nem sokat tehet az ember. (még)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#21022) koncsik válasza Sirandrish (#21014) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Háát azt én is.... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21023) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

LEGO Absolutely Everything You Need to Know 18 euro, 3-at kellene rendelni, hogy ingyé hozzák. Van kedve beszállni valaki(k)nek?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21024) Throme válasza unclefucka (#21021) üzenetére


Throme
veterán

... és a képeden jobbról a második, ahol a "tető elem" van, oda alá még egy 1x1-es csempe?

(#21025) Djuree válasza koncsik (#21023) üzenetére


Djuree
félisten

hány oldalas lehet ez?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21026) koncsik válasza Djuree (#21025) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Product details
Gebundene Ausgabe: 240 pages
Publisher: DK Children; 01 edition (5 Sep 2017)
Language: Englisch
ISBN-10: 1465464115
ISBN-13: 978-1465464118
Manufacturer recommended age: 7 - 10 years :DDD bocsiii
Product Dimensions: 23.6 x 2.1 x 28.4 cm

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21027) tPedro_ válasza koncsik (#21026) üzenetére


tPedro_
őstag

ITT 16,21 es nincs postakoltseg.

(#21028) unclefucka


unclefucka
senior tag

Aktuális 4x4 SUV jelentés:

A hátulja is kapott "anyagot", így ez is elkezdett süllyedni. Most nagyjából jó a szintezés. Elemszám eddig 1173. A PF bővíthetősége jó, de a laza felfüggesztés miatt szerintem leülne. A hátsó felfüggesztés viszont felkeményíthető a rugóút rovására. A motorháztetőn még mindig elég nagy lyuk tátong a rugó tornyok miatt.
Ha lesz valami napsütés, akkor lesznek IRL képek is, addig csak renderelt képeket kaptok.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#21029) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Köszönöm szépen !!!!

Addig irtatok a 31070-es készletről, hogy én is lerendeltem belőle egy példányt. Eleve tetszenek az alap variációi de mivel ennyi hibátlan Moc született belőle így amiatt döntöttem a beszerzése mellett.

Egyszerűen univerzális készlet. Ajánlható azoknak akik szeretik a kocsikat, akik imádják a technic-et (rengeteg hasznos alkatrész van benne), akik imádják az alap legot (tele van hibátlan és érdekes építési megoldással). Egyszóval mindenkinek. Nem bántam meg a beszerzését. Még pár napig egyben marad a főmodell de utána építem egymásután a variációkat. :)

(#21030) Throme válasza LudiDOK (#21029) üzenetére


Throme
veterán

Nem tudom, hogy a cobráról kapok (vagy valaki más tudna szerezni) összerakásit, most már egyre többen rendelik ezt a szettet, hátha valaki "visszafejti" és a nem látható részeket is kitalálja :B

Nekem is úton van , jövő 7végén épül a porsche....

(#21031) Djuree válasza unclefucka (#21028) üzenetére


Djuree
félisten

ennel a suv-hoz semmi köze. miért suv-nak hívod?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21032) Saccco válasza LudiDOK (#21029) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezek is nagyon állatok:

:K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#21033) Tony21


Tony21
tag

Marha jó, előbb valami felsőlégúti nyavalya, most meg a 31070 .....

(#21034) koncsik válasza tPedro_ (#21027) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Nagyon köszi :R nem ismertem korábban, kafa :C

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21035) unclefucka válasza Djuree (#21031) üzenetére


unclefucka
senior tag

Igen, már rájöttem, hogy Pickup -nak neveztem el végül.
Az SUV azért maradt benne, mert az alapötlet ez lett volna és így indult a projekt. :B

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#21036) Revolit válasza LudiDOK (#21029) üzenetére


Revolit
senior tag

Ne is mondd, én is vettem a héten egyet.. Majdnem kettőt, lol. Kész pénzügyi öngyilkosság ez a topic :D
Na és persze ha már ott jártam elhoztam egy ship in the bottle-t is :DDD

Hazajöttem, Lego-s szatyor a kezemben, feleségem már "úgy" nézett rám, "De azt mondtad nem.. *kiveszem hajót a szatyorból* ... hú ez de jól néz ki" :C

(#21037) Freddy76 válasza Revolit (#21036) üzenetére


Freddy76
addikt

Az a baj, hogy rajtam már az sem segítene, ha George Clooney-t húznám ki Legós szatyorból...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21038) imibogyo válasza Revolit (#21036) üzenetére


imibogyo
veterán

Az ilyen nőt meg kell becsülni. Én tegnap hazaállítottam egy "új" kerti traktor alapanyaggal és egy esztergával, hát nem volt éppen őszinte a mosolya... Hát még ha azt látta volna, hogy "játék" van a kezemben... Épp ezért egyéb apróságokat már nem is mutattam meg neki (új CNC lézergravírozó, gérvágó ( ;] :P :DDD))...

[ Szerkesztve ]

(#21039) Fr0z3n válasza imibogyo (#21038) üzenetére


Fr0z3n
őstag

És ezek szerint nem olvassa a topikot ha ennyire bátor vagy ;]

(#21040) imibogyo válasza Fr0z3n (#21039) üzenetére


imibogyo
veterán

Áhh messze elkerüli ő a PH-t. Amúgy is tökéletes az inkognitóm, hiszen lehetetlen összekapcsolni a nicknevemet az Imre névvel és hát más is vehetett pont tegnap egy esztergát, meg egy traktorvázat... ;] :P

A következő tervemért pedig úgyis ti vagytok a hibásak (szóval rátok fogom uszítani, ha lebukom) és hogy rátaláltam erre a topikra, ma ugyanis a következő kosár "Rendelés" gombja felett remegett a kezem:

De szerencsére még időben leállítottam magam, mert most tényleg sokkal fontosabb dolgokra kellene a pénz. Csak az a baj ezzel, hogy ha már egyszer befészkeli magát valami a kis agyamba, akkor nagyon-nagyon nehezen szabadulok meg tőle... :B

(#21041) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

BL johnnyfoto-tól rendelt mostanában valaki? Kifizettem neki a pakkot január 22-én, azóta semmi, levélre nem is reagált. Status: packed, de volt már post is. Másik sráctól is rendeltem ugyanakkor, az a csomag már múlt héten ideért. Értékelései szerint meg gyors, megbízható... hát gyorsnak nem gyors.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#21042) sodokan válasza Victoryus (#21041) üzenetére


sodokan
tag

fb csoportban Csapó József, az biztos, hogy fel fogja adni

[ Szerkesztve ]

(#21043) Djuree válasza Victoryus (#21041) üzenetére


Djuree
félisten

én is rendeltem tőle, nekem is lassú volt.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21044) velizare


velizare
nagyúr

hm, frissít az ldd 3.4.11-re, és a download link is arra mutat. úgy néz ki, végül csak kiadták hivatalosan is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21045) unclefucka válasza velizare (#21044) üzenetére


unclefucka
senior tag

Lehet, hogy úgy voltak vele, hogy ha már kint van, akkor kiadják.
Én még reménykedek, hogy visszahozzák és ez mindenképp reményre ad okot.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#21046) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ez is elkészült :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21047) Throme válasza Sirandrish (#21046) üzenetére


Throme
veterán

Nice!
:K

(#21048) xedos válasza Sirandrish (#21046) üzenetére


xedos
addikt

Ez nekünk is megvan :-)
Igaz a Speed Champion autók jobban hasonlítanak az eredetiekre, mint a korábbi Creatorok.
De pl a sárga 4936-os Kamionja B modell nagyon bejön!

[ Szerkesztve ]

(#21049) hulp01


hulp01
senior tag

Akinek van osztrák ismerőse/rokona, és vágyik a Ninjago hajóra, annak jelezném, hogy a Toysrus-ban 95 EUR. Az ár akkor látszik, amikor beteszitek a kosárba. Ja, németre is vonatkozik.

(#21050) r.levente75 válasza hulp01 (#21049) üzenetére


r.levente75
addikt

Linkelni tudnél, én 119-nek látom?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.