Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) apholyon válasza RapaNui1 (#71000) üzenetére


apholyon
aktív tag

A legjobb... nem bontod ki, kiteszed kari előtt dobozostul őket, majd jövő év elején elrakod. Nem megy el idő összerakással, szétszedéssel... ;] :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71002) Fr0z3n válasza Throme (#70998) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Annyira nem. A vonatnál kezdtem, utána kapott el a gépszíj. A Mikulás lakóhelyét egy debreceni boltból rendeltem (egyetlen találat volt ák-n valami 40 körül), utána a faház ebay-Anglia, az azt hiszem 50 volt. A pékség a posta és a második játékbolt 1 csomagban 80 Facebook valamelyik legos csopi. Egy vicces 10es az első bolt szintén fb. Az ünnepi vonat ( [link] 10173) bricklinken vadásztam össze, az 70be állt meg. Az apróságok meg ahogy jött.

(#71003) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Külföldi magazin következő száma:

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71004) Throme válasza Fr0z3n (#71002) üzenetére


Throme
veterán

Elhivatott vagy. Én nem adtam volna 70 rugót anno egy ilyen WV készletért.
A vonat, toy shop rev II olyan 23-25 rugó körül mentek webshopokban.
Most is válogatok, mert pl a tűzoltóság nincs meg, nem tetszett.

#70999apholyon
Ilyen régi szetteket nem veszel, de jönnek évente újak és lehet szemezgetni más vonalakon (HP, creator, friends..... ) is.
Szerintem nem muszáj "fajtisztának" lennie.

(#71005) Major Lion válasza apholyon (#70999) üzenetére


Major Lion
senior tag

Kosz, nem ertettem miert volkswagen-eznek, winter village :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#71006) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Tegnap vettunk jófogásról egy bontatlan legot. Egy BP XVIII kerületi kertesházból. Legnagyobb meglepetésemre a tulaj kezembe nyomott egy számlát... :Y
Én is veszek néha eladásra legot, de ilyen még eszembe se jutott :U

[ Szerkesztve ]

(#71007) Mozaart válasza Sundesz (#70956) üzenetére


Mozaart
aktív tag

A 10221-nek tényleg van interiorja egyedül. Elnézést. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#71008) Mauzes válasza golfvariant (#71006) üzenetére


Mauzes
őstag

Mondjuk attól, hogy eszedbe jut, még nem bocsáthatsz ki csak úgy számlát, csak ha vállalkozásod van, melyik ezzel foglalkozik.

Amúgy szerintem fórumtárs volt az illető. :)

(#71009) Sundesz válasza Mauzes (#71008) üzenetére


Sundesz
őstag

Nyugtát lehet adni, meg elvileg kellene is.

Hörcsög Powa'

(#71010) Mauzes válasza Sundesz (#71009) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez már eléggé off-topik, de amíg nem üzletszerű a tevékenység, addig miért kellene nyugtát adni? Mely jogszabályból következik?

(#71011) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Hölgyek, Urak, ez a készlet valami fantasztikus. Hihetetlenül részletesen kidolgozott, már-már kicsit túlzsúfolt érzése van az embernek. Még csak 7 zacskó lett kész a 15-ből, de maga az építés is egy élmény, hát még a részletek, a színvilág. Ez még az Alpesi házikónál is szebb, illetve építési élményben is jobb. Sajnos egy hátránya van a jelenlegi ára, de bátran kijelenthetem, ha lesz rá egy akció, aki szemezget vele ne hagyja ki, mert tuti nem fogja megbánni. Az idei év legjobb készlete szerintem a házikós témában, bár az Eldorádó erődöt még nem építettem meg, de szerintem a Jazz Clubot és az Alpesi házikót előzi az biztos, de meg merem kockáztatni, hogy a Középkori kovácsnál is jobb.

(#71012) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#71011) üzenetére

Ez baromira tetszetős készlet, nekem olyan feelingem van, mint a kovács vagy az old fishing store esetében. Jóárasítva ha lesz, akkor rárepülök, mint gyöngytyúk..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71013) Đusty válasza RapaNui1 (#71011) üzenetére


Đusty
addikt

Jó de mi ez?

(#71014) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Talán kész az első 2 szint. Kívülről is gyönyörűen kidolgozott, a tornácos részekkel, rácsos ablakokkal, deszka elemekkel, vizimalommal, a ház oldalán felkúszó növényekkel. Nem kell leszedegetni a szinteket kinyitod a hátulját és eléd tárul a belseje. Nagyon jó megoldás, gyönyörű kivitelezés. Eddig nagyon szép.

(#71015) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#71014) üzenetére

Matrica ragaszgatás mennyire van benne? Tényleg pofás, nekem a színek is nagyon tetszenek.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71016) maross válasza Tyler Durden (#71015) üzenetére


maross
veterán

Nekem is tetszik, de az elemszamhoz/kovacsmuhelyhez/konyvesbolthoz kepest az ara katasztrofa

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#71017) BestBuyTopik


BestBuyTopik
csendes újonc

Hat gyerekek az alza kuponnal 3k-ért behuztam a Harry potter szazfulefozet kis hibaval szettet.

Úgy meg tetszett hogy vehetem hozza meg a tobbi ilyen modularis hp szettet hogy kirakjam az egész kastelyt :))

(#71018) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Van benne pár matrica, de tulajdon képpen nem túl vészes, ha nem ragasztanád fel az sem tűnne fel senkinek. Biztos vagyok benne hogy előbb utóbb minimum 30%-al olcsóbban is hozzá lehet majd jutni, és szerintem a mai viszonyokat és egyéb más területen is tapasztalható árakat tekintve a 60 ezer forint körúli ár már nem lesz rossz érte.

(#71019) Tyler Durden válasza maross (#71016) üzenetére

Hja én is ezért leselkedek majd 1x összerakottra, vagy vmi Micimackó áras alzás verzióra :DDD

RapaNui1: ilyen készleteknél nem értem még mindig, hogy miért nem tudják elengedni ezt a matricázást..

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71020) Throme válasza RapaNui1 (#71014) üzenetére


Throme
veterán

Na, ez legalább kinyitható, nem kell a szinteket leépítgetni, ha valaki játszani akar vele. Asszem a tető is kinyitható. Alleeban láttam, tényleg jól néz ki és részletes, de sem hely, sem rászán zsé (ennyit nem adok érte) nincs.
Marad az élménybeszámolód :)

(#71021) sb válasza Throme (#70995) üzenetére


sb
veterán

Valaki meg akar állni a lejtőn és te tippeket adsz a gyorsításra!? :D ;]

Olyan mintha azt írnám legopingvinnek, miközben dilemmázik a téli és őszi/halloween téma között, hogy megoldható az átjárás is, legyen mindkettő! :D
Tavaly már vettem alkatrészt aszerint, hogy hogy tudnék téliesíteni a más témájú épületeket. Aztán az ott félbemaradt de még nem tettem le róla.
Csak hogy egy újabb hátbarúgás helyezzek el a lejtőn lefelé. :)

Egyébként értem a mondanivalót és igaz is szvsz. Ha nincs kényszerű kifutott készlet beszerzés akkor szépen menedzselhető egy WV falu. Vannak még elérhető szettek, jön új mindig, az áráról már írtam, hogy szvsz az egyik legjobb ár/értékben... tényleg könnyebben és visszafogottabban menedzselhető talán mint bármi más téma.

Ha már WV: Nekem az idei is tetszik de lehet, hogy most én is skippelek és átállok a régi építésre, majd megvárom az akciókat. A tavalyi épület már felépült de van még tartalékban egy holdújévi jégfesztivál ami tavaly már sok lett volna.

Ezek a díszek is jópofák, ellentétben pl. az idei felhozatallal, az nekem nem jön be.

(#71022) sb válasza RapaNui1 (#71014) üzenetére


sb
veterán

Sok a részlet és ez láthatóan bejön neked is. Nekem is tetszett megjelenéskor azonnal de az ára... a 45 körülre akciózott Kovácsműhelyhez kéne igazítani. :)
Vagy írtad az Alpesi házat, az is volt már jókora akcióban.

A z idei felhozatal elég erős az Eldorado,val Viking faluval együtt. És ha már itt tartunk, jövőre 4000db-os nagy modular a pletyka. 300 EUR áron, az bőven 120k+ lesz itthon.
Ehhez képest a Jazz Club is kezd lefelé ereszkedni, a Hotel is volt már egész olcsó, ha nem is a régi világot idézik.

A részletek és maga az épület engem megfog szinte mindben. És hiába az ár, méretre szvsz még így is erősek ár/értékre. A most kifutókkal viszonylag jól állok de erős a késztetés az 1-2 hiányzó és a később kifutók beszerzésére.

Rengeteg kisebb (játszós) készletünk is van, és néha átfut a fejemen, hogy 3-4 kis 10-15k-s készlet már kiadna egy akciós épületet. :U Lehet, hogy ezeket újra kell gondolni...

(#71023) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Hát ez haláli :)

(#71024) Dilikutya válasza RapaNui1 (#71023) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vaaaa, ezt még nem is láttam. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71025) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

A fene vigye egyre jobban tetszik ez a Venator. 185 ezerért meg is venném összerakni, aztán 170-ért mehetne is tovább :) Remélem erre meg a Gringottsra is lesz nemsokára a Store-ban valami 30%-os akció. :)

[ Szerkesztve ]

(#71026) Fifaisshit válasza Dilikutya (#71003) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Nesze neked polybag őrület meg beesik az ára a figurának erre beleteszik a magazinba ……..
No comment :D

(#71027) LÁZ válasza Fifaisshit (#71026) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ez csak maszatolás a legótól, ha lenne hozzá t@kük, beleraknának egy cloud bobát, vagy valamelyik króm figurát :DDD :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#71028) balint82


balint82
senior tag

Auchan Budakalász, volt még pár darab, viszi a 10%-os kupont is:

Google Pixel 4a

(#71029) RapaNui1 válasza LÁZ (#71027) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Na akkor kapnának a szívükhöz azok, akiknek van ilyen, de én betennék, egy Mr Goldot is :C

(#71030) HUN_Sector válasza RapaNui1 (#71029) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

12-es gyűjthető chrome minifig sor de jó lenne
Mr Copper
Mr Bronze
Mr Silver
Mr Gold
Meg transzparens figurák (Pl Mr Diamond)

(#71031) balint82 válasza HUN_Sector (#71030) üzenetére


balint82
senior tag

Vagy a karácsonyi dolgozói xwing pilótát betegszik az adventi kalendáriumba.
:DDD

Google Pixel 4a

(#71032) adalbert1 válasza Fifaisshit (#71026) üzenetére


adalbert1
veterán

Mondjuk a polybag 1690-ért jobb vétel volt, mint 2000-ért az újság lesz :)
De amúgy talán a Dr. Strange-ből is az a verzió van az Avengers újságban, mint ami a Batmanes polybaggel együtt megjelent szintén Polybagben, nem? :U

(#71033) Dilikutya válasza adalbert1 (#71032) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem igen, bár pont a gyanú miatt azt az újságot mi meg se vettük.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71034) sb válasza HUN_Sector (#71030) üzenetére


sb
veterán

Aztán a 36-os pakkba véletlenül 4db Mr. Gold lenne 3 helyett. Lenne nagy bosszankodás, hogy nincs meg a 3 teljes sor...

(#71035) sb válasza balint82 (#70960) üzenetére


sb
veterán

Ezt csak most olvastam. Hát igen, az apró finomságok... azt hittem mát itt leesik mindenkinek. :D

(#71036) Mozaart válasza LÁZ (#71027) üzenetére


Mozaart
aktív tag

De az már csak from environment friendly plastic. Mehhh! :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#71037) apholyon


apholyon
aktív tag

Ha bizonyos Lego darabokat vennétek, esetleg készleteket (figurák nélkül), vagy figurákat összerakni külön darabokból, akkor PaB-on és BL-en kívül van lehetőség relatíve olcsón beszerezni?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71038) Mozaart válasza apholyon (#71037) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Ha budapesti vagy játszhat a kacatbazár nevu bolt (robert karoly korut varosliget mellett) Még nem voltam 1 hete talaltam ra. De elmegyek mindenkepp. Ha szeretnetek irok velemenyt majd. :)
.
Itt van kilos lego omlesztett 6 000hufert. Mindig temerdek sw figura. Urhajok is. Alkatreszek. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#71039) apholyon válasza Mozaart (#71038) üzenetére


apholyon
aktív tag

Sajnos messze van nekem Bp., de azért a véleményre kíváncsi vagyok... :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71040) golfvariant válasza Mozaart (#71038) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nekem nagyon lehangoló volt. Káosz és retek uralkodik ott. Az eladó izzadt biciklis nadrágban válogatta ott a legokat. :U
A vásárlásig nem jutottam el, mert el ment a kedvem a c..putri színvonaltól

(#71041) Mozaart válasza golfvariant (#71040) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Ez nem egy lego bolt. A srac egy maga csinalja a felesegevel karoltve. Izzadt azert lehet mert egymaga futkaroz a legoert a varosba.
Engem ezert varazsolt el mar igy elore mert ha bemesz egy itteni "Lego Store"ba ott hideg hetente valtozo elado tinik fogadnak.
En szivesebben elbeszelgetek az eladoval stb.
.
+nalam van egy még 2012bol egy ilyen bolt indulasi faktor. Ott voltam a nyitas napjan a Kocka Birodalomnak. Ott is volt omlesztett sw stb. :)
.
Nem mindenkinek valo. De nekem er ennyit hogy magam valogathatok amit akarok es nemcsak dragan bontatlanul. +kincseket talalhatsz itt tuti.

Persze ha veszek valamit megkell tisztitani.. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#71042) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Lightbricks a Vadnyugaton.. irtó menő. 6:15nél.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#71043) Crus


Crus
őstag

Harry Potter 76407 Szellemszállás és Fúriafűz

HL ár.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#71044) apholyon válasza Mozaart (#71042) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ne menjünk el a tény mellett, hogy a srác(ok?)nak 2 akkora terepasztal van, amekkorát többen összesen nem tudnánk kirakni... :DD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71045) apholyon válasza Crus (#71043) üzenetére


apholyon
aktív tag

Pont a napokban kezdtem nézegetni (és sajnos rendelgetni is...) a Halloween-es és "spooky" témájú apróságokat és eszembe jutott, hogy többen használjátok a HP szetteket kiegészítésnek WV témához (többek között ez a készlet is szóba került már). Ezért keresek most 75965-öt és és nézegetem a 76400-at jó áron... Ez a 76407 mindkét témába vígan beleillik, de egyszerűen nekem valahogy nem tetszik az a ház... Ellenben a RapaNui által prezentált (ezúton is köszönjük ismét) 21342 nagyon bejön, csak hát az ára... A HL ár minek a rövidítése?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71046) Mozaart válasza apholyon (#71044) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Tégy próbára.. :D :DD

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#71047) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Elkészült végre a Hókusz pókusz ház. Jelenleg itt szakad az eső, majd ha jobbak lesznek a fényviszonyok csinálok még pár fotót. Ez valami eszméletlenül jól sikerült és szép készlet lett, kívül és belül egyaránt hihetetlenül részletesen kidolgozva. Már már túlságosan is részletes. Arányaiban is pont jó szerintem. Én most bátran ki merem jelenteni, hogy szerintem jobb mint az Alpesi ház, vagy a Középkori kovács. Nekem még mindig az Old fishing store a legszebb Ideas készlet, de ez feljött a második helyre megelőzvén a Középkori kovácsot, Lombházat, Alpesi hazikót, világító tornyot stb. Gyönyörű és sokoldalú szett, mert egy kis átalakítással beleillik a wv szettek sorába, vagy haloween dekorációnak, szóval számtalan más lehetőség is rejlik benne, de akár jó lehet egy középkori diorámába, vagy egy vár mellé, vagy kiegészítheti majd a Viking falut is.

(#71048) apholyon válasza Mozaart (#71046) üzenetére


apholyon
aktív tag

Elnézést kívánok... magamból indultam ki, de lehet, hogy rosszul tettem... :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71049) sb válasza apholyon (#71045) üzenetére


sb
veterán

Áttúrtam a fiókot mert már nem tudom milyen zacsis szett maradt, de halloween-esem nincs már sajnos. Aztán eszembe jutott, hogy a kalózost, halloweenest itt fórumról szereztem be én is, hogy duplán legyen, abból egy sem volt elég nekünk sem. :)

Viszont elvileg idén is jön, gondolom ugyanúgy gwp-ben, én már erre gyúrok (nézegetem PaB-ról mi kellene):

[ Szerkesztve ]

(#71050) sb válasza Mozaart (#71046) üzenetére


sb
veterán

Vedd úgy, hogy megfogtuk a söröd. ;)

Ha már világítás, a múltkor találtam ezt itt. Szerintem nagyon menő. Gyengébb eresztésben, de valami hasonlóan moduláris dolgot szeretnék én is összerakni egyszer. Úgy látszik sajnos nem én találtam ki... és árulja is. :D
Pl. 5:45 és 6:40-nél kezd igazán izgalmas lenni. :)

(A sajátban addig jutottam, hogy van már egy marék ledem, mini csatlakozóm (nem ilyen mágnesen stud-os izé persze), kábelem, meg 50db lámpaoszlopom lámpabúrával. :) A kivitelezés 2034-re várható :D)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.