Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) tigerk


tigerk
tag

Esetleg nincs valakinek eladó?

(#702) LÁZ válasza tigerk (#701) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

bricklink.com, van fent jópár magyar bolt is, vagy ebay, esetleg vmi teknik ömlesztett a vaterán.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#703) tigerk válasza LÁZ (#702) üzenetére


tigerk
tag

Hát sajna a bricklinken nincs sok magyar bolt ahol foglalkoznának pneu-val meg ha van nekik akkor sem az ami kellene :(( .

(#704) Lucas Kane válasza tigerk (#703) üzenetére


Lucas Kane
tag

Vaterán szokott lenni (most is van) pneumatikus csomag meg készlet is.

(#705) joysefke válasza tigerk (#700) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vegyél használtan egy "Technic 8455 Backhoe" -t az egy pneumatika bánya :)

(#706) tigerk válasza joysefke (#705) üzenetére


tigerk
tag

Rendben rámozdultam egyre elég jó áron.

(#707) joysefke válasza tigerk (#706) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Német Ebay-en 65-70EUR-ra írják a leütési árakat ( +17EUR) posta

(#708) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerintetek túlárazott egy hibátlan, teljes (doboz, leírás stb) 8275 Bulldózer szett 50E-ért?

Normális vagyok , ha megveszem ennyiért? :)

J.

(#709) dime27 válasza joysefke (#708) üzenetére


dime27
őstag

Én sokáig gondolkoztam rajta h 8275 vagy 8043 de a 8275ről bővebb adatgyűjtést folytattam és hát minden user arra panaszkodott h nagyon nehéz modell és zabálja az áramot ráadásul a B modellje is elég gagyi ezért letettem róla :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#710) joysefke válasza dime27 (#709) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

... ráadásul a B modellje is elég gagyi...

hogyhogy is? Az A is az vagy micsoda (eltekintve az elemzabálástól, az Aldi-ban olcsó az elem)?

(#711) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezt érdemes megnézni (3,5 perctől)

http://www.youtube.com/watch?v=5qBiQV5dAc8

(#712) dime27 válasza joysefke (#710) üzenetére


dime27
őstag

Nem az A modell jol néz ki ha birod elemmel tápláltatni, illetve ha neked tetszik nem akarlak lebeszélni róla de nálam minden relativ h mit éri meg megvenni mennyiért én általában nézem a funkcionalitás/méret/ár/játszhatóságot e tekintetben a 8043om a tutti nekem de pl a mostani 8258ast is ami csak 1x volt összerakva é smég a matricái sem voltak felragasztva doboza is megvolt 30kért vettem uccsó ára meg volt 70k is ennek a szettnek bontatlanul pl :K :U
A 9396os helikopter is már láttam 26kért is én 17ért szereztem meg szintén 1x összerakott volt és méretre marhanagy az is vagy itt van a 8297esem is az is és jol motorizálható én 50kbol speciel az Unimogot venném már inkább már csak azért is mert 2000dbból áll és sok jó dolog van benne+ pneumatika is!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#713) FLx válasza joysefke (#710) üzenetére


FLx
addikt

Azért Aldi féle elemekkel sok sikert. :D Nekem Energizer se sokáig bírta a 8043-ban, a Tesco elemmel meg kb. el sem indul. :D

Amúgy 50-ért nincsen túlárazva, ennek minimum ennyi most az ára mivel ritka mint a fehér holló. Nekem maga a modell nem tetszik annyira, de amúgy reális ár ez.

[ Szerkesztve ]

(#714) joysefke válasza dime27 (#712) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a választ!

az alapján amit írtál nagyon hasonlóan költjük a pénzt, és is nagyon alaposan szoktam mérlegelni, hogy pontosan mit kapok a pénzemért. Szeretek nem többet fizetni mint amennyit a cucc ténylegesen ér. A 8043-t pl 30 ért vettem :)

talán közötünk annyi a különbség, hogy én alapvetően ugy tervezek játszani a legókkal, hogy megveszem a kiszemelt szettet, összerakom a B meg az A modellt, játszom vele, megy a sarokba majd előbb utóbb eladom. Tehát ha a 8275-t 50 ért megvettem, de eladni "csak" 45-ért tudom akkor az nekem 5E forintba került a végén azt ennyi, ez még beleférne. Egyszerűen nem akarok rajta sokat bukni amikor eladom.. Nem szeretném, hogy megveszem 50-ért aztán eladom 30-ért az nekem nem éri már meg. Pár ezer Ft bukót simán bevállalok, azért a 10-15-20 óra élményért (A+B Model+játszás) de 20E-t nem.

Az, hogy benne áll a pénzem nem érdekel.

FLx: rendes alkáli elemek, nem értem a duracel miért lenne jobb...

J.

[ Szerkesztve ]

(#715) dime27 válasza joysefke (#714) üzenetére


dime27
őstag

Én nem hiszem h eladom őket mivel 8 éves korom óta gyűjtöm őket és mind megvan makulátlan állapotban ;) most 32 vagyok de szolj majd ha eladó lesz a 8275 lehet még a végén megveszem de sztem majd csak a nyáron vmikor :K :R

Elemtémához annyit szólnék hozzá h idén vettem vagy 30db Eneloop elemet (power functions-al működő modelljeimhez ezek ujratölthetőek és két év után is megtartják a töltöttségük 75%kát) gondolom nem kell bemutatni őket aki egy kicsit a fényképészkedésben otthon van ;) :K :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#716) LÁZ válasza joysefke (#708) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igy látatlanba, és hogy nem vagyok teknik fan, nekem 35-40et érne meg :D , bár vettem én már 80ért 10030at, újat, úgyhogy sztem normális vagy :DDD

ps. igaz, a 10030al qrva jól jártam, ha muszály lenne, ma kb 200at érne ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#717) tigerk


tigerk
tag

Végigolvasgattam itt a forumot és nekem az jött le hogy ezek a lego motorok/elektronika(távirányító) rettentő gagyik úgyhogy én most azon gondolkozok hogy az RC autómba való motort/elektronikát aplikálok a készülő járgányba mert egy rendes 540 motor mindent elforgat meg legalább szép fokozatosan lehet neki adni a kraftot egészen 1 kilométerig :D. a 16kg-ot megforgató szervóról nem is beszélve:D..

(#718) FatalEror válasza joysefke (#708) üzenetére


FatalEror
addikt

Próbálj alkudni,szerintem 45k teljesen jó ár érte,de indíts 40k-val,biztos ami biztos.

HardCore is my LifeStyle

(#719) lapa


lapa
veterán

teljesen kikészítetek ezzel a tematikával, hogy összeteszitek a modelleket, aztán úgy maradnak. erre ott van a revell meg az italeri meg a tamiya, akármi.

bocs, tényleg, nem szándékom senkit besérteni, de a lelküket ölitek meg, ha nem csináltok belőlúk akármi mást. úgy gondolom ezt azért illik deklarálnom egy lego topikban, lehet utálni érte.

(#720) LÁZ válasza lapa (#719) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

3201 elemnél épp elég volt összerakni :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#721) lapa válasza LÁZ (#720) üzenetére


lapa
veterán

értem, hogy ez egy nagyon liberális valami, és mindenki úgy élvez, ahogy neki tetszik. a véleményem ettől függetlenül fenntartom; szerintem ott sikítoznak, hogy építs valamit belőlem gazdi. még azt mondom az ilyen kiállítós sw szetnél oké, de technicnél... de mindegy, ezúton is elnézést kérek. csak nagyon fura nekem ez, na.

(#722) LÁZ válasza lapa (#721) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

aki bütykölős az úgy is szétszedi-összerakja, aki meg nem, az meg vesz még1et mellé, mint én :D , úgyhogy sztem vatevör ezen pörögni, 8-15 évig én is mindent szét és összeraktam, vén fejjel már jobban esik 1x összerakni, és rácsodálkozni :DDD ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#723) Napfénysüti válasza LÁZ (#681) üzenetére

Most hoztam haza. Akkora dobozba rakták hogy alig éreztem a súlyát gondolkodtam is hogy biztos jót csomagoltak nekem? De aztán otthon kibontottam és tényleg a 10220-as Camper Van volt benne. Így hogy csak annak a dobozát fogtam már van súlya és elég szép méretes a doboz ehhez képest nem érezni hogy annyira túlméretezett lenne, mégiscsak 1332 db-os. :)
Amúgy nézelődtem több boltban is hogy honnan rendeljem és sok helyen már ilyen 29k-30k az ára. Nekem egy kis kedvezménnyel 24.905 ft volt pontosan szóval szerintem egész jó áron sikerült megvenni.

lapa: ez a Lego nálunk alighanem ilyen vitrines darab lesz mert szerintem alapból inkább ilyen dísz modell mint építgetős. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#724) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A tag akitől venném, azt mondta, hogy nem találja a 8275-t :O

J.

(#725) xedos


xedos
addikt

Én is inkább megépítem magam a meglévő alkatrészekből, mint mindent megvegyek.
Bár, ha egy nagyobbat összerakok, az hónapokig egyben van - esetleg finomítom...
Pl: 8862 Backhoe Grader [link]

Ez nálam ilyen lett: 8868-as kamion pneumatikájával :-)
[link]

Azután lányomnak építettem egy mozgó dinót : [link]
Ezt egy Lego ideabookban találtam. Mondjuk én vegyítem a régi és az új Lego használatát.

Most sikerült "olcsón" vennem két pici modellt a lánctalpak miatt:

Sőt a képen látszik már a tank kezdeményem is :-)

joysefke: elveszett a fiókban neki? Nem egy kis darab...

[ Szerkesztve ]

(#726) Gondwana válasza joysefke (#724) üzenetére


Gondwana
addikt

(... igen, árulunk terepszínű kabátot, csak momentán nem találjuk...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#727) lapa válasza xedos (#725) üzenetére


lapa
veterán

az a tank-kezdemény elég rendesen elkezdődött. már épp le akartam borulni előtted a dínó ügyében, mikor olvasom, hogy idea book. amúgy letölthető? mert ezt összehordanám én is gyerkőcöknek. annyi időt nem szánnék rá, hogy kiokoskodjam ránézésből az egészet...

[ Szerkesztve ]

(#728) xedos válasza lapa (#727) üzenetére


xedos
addikt

Igen! [link]
Vagy átdobjam mailben? kb 50Mega

(#729) lapa válasza xedos (#728) üzenetére


lapa
veterán

ebben nem látok dínót. vagy nem minden oldala van fenn? ha ez utóbbi, akkor megköszönném emailen. átállítottam a limitet, elvileg át kéne jönnön az adatlapos mailre. köszi.

(#730) xedos válasza lapa (#729) üzenetére


xedos
addikt

Bocsi :-)
Pont rosszat linkeltem... itt fent vannak: [link]

Itt laponként: [link]

E-mail címed nem találom.

(#731) xedos


xedos
addikt

Amúgy tegnap találtan az Auchanbe egy jó kis rendszerező dobozt:
[link]
Könnyű belőle kiszedni az elemeket, fejre fordítva sem tudnak keveredni...

(#732) joysefke válasza xedos (#725) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

joysefke: elveszett a fiókban neki? Nem egy kis darab...

Hát nem. Állítólag korábban kettő is volt neki (!!!) az egyiket még régebben eladta, a másikról (a tökéletes, hiánytalan szalonállapotúról) még azt hitte megvan szétszerelve, bedobozolva, bár két éve nem nézett már rá.

Azt mondta, hogy ezek szerint eladta már vagy két éve, kellett akkoriban a pénz a videókártya kollekcióhoz...

J.

(#733) Lucas Kane válasza tigerk (#717) üzenetére


Lucas Kane
tag

Lehet egy-két fogaskerék elfogyna a tesztelés közben. :)

Viszont másnak is eszébe jutott ez az ötlet.

(#734) lapa válasza xedos (#730) üzenetére


lapa
veterán

azta***, ez az expert builder nagyon büntet a gumis felfüggesztéssel meg a lyukkártyával.

amúgy valahonnan rémlett nekem ez a dínó, most már látom hol láttam. nagyon szuper kollekció, leszedtem mindet.

legutóbb mondjuk nem volt szerencsém, a sariel nevű nem hivatalos arc publikált pár megoldást a saját idea bookjából. összerendeltem az elemeket jó pénzért, erre összetettem a diffizáras tengelyét és összeértek az alkatrészek. mondom wtf. mindegy, jobb lett így.

(#735) dime27 válasza xedos (#731) üzenetére


dime27
őstag

Ez mennyibe kerül?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#736) Napfénysüti válasza lapa (#734) üzenetére

Pedig ő nem kezdő legós.

Més que un club!

(#737) xedos válasza dime27 (#735) üzenetére


xedos
addikt

999Ft :-)

(#738) dime27 válasza xedos (#737) üzenetére


dime27
őstag

Zsír és hol találom meg az Auchan-on belül?!Köszi előre is az infot! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#739) xedos válasza dime27 (#738) üzenetére


xedos
addikt

Melyik Auchan? Én a Dunakesziben vettem - autós -barkács sor környékén. Van egy rakás, de ez a legjobb.

(#740) dime27 válasza xedos (#739) üzenetére


dime27
őstag

Én csak a csömöribe szoktam járni remélem ott is lesz majd! :K ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#741) lapa válasza xedos (#731) üzenetére


lapa
veterán

ehhez a témához egy olyan alternatívát mondanék, hogy bauhaus sysbox nevű cucc. hát nem ez az árkategória (10e), de relatív.

ha jól értem űrtartalomra legalább 5 ilyen műanyag, egyetlen kompakt fémdobozban. a fémdoboz hülyebiztos, ha lecsukja az ember, de nem zárja le a csatokkal, akkor sem nyílik. egy másik ilyen szó szerint színültig van a vas- és fémcsavarokkal, alátétekkel, legalább 40-45 kiló (szó szerint alig bírom el), és masszív, nem potyog át az alátét se.

445 x 340 x 135 mili, két szintes, különböző méretű műanyag ládikákkal. szóval én ebben tartom a technicet (már ami belefért). nagyon jó, mert ki tudja venni az ember a ládikát és kiszórhatja egy turkálós nagyobb ládikába. jellemzően azért nem tudja az ember vegytisztán szétpakolni, és a színeket túrni egy fix ládában még mindig nem olyan jópofa.

tele voltam mindenféle hasonló műanyag dobozokkal, bár azt hozzáteszem, hogy ez tényleg normálisnak tűnik, nincs nagyon ami letörjön meg ilyenek. de szerintem a kivehetőség és pakolhatóság megéri a pár ezer plusz pénzt. igen, drágának tűnik. de igazából az volt a drága, hogy 15 éve mikor a saját életem elkezdtem nem vettem párat.

a sima legokhoz az ikeás 20 x 30-as áttetsző műa ládikákból ragszalagoztam össze egy ágyneműtartó mellé hármasával.

[ Szerkesztve ]

(#742) xedos válasza lapa (#741) üzenetére


xedos
addikt

Az nekem már nagyon nagy :-)
Az IKEA-sban meg nincsenek rekeszek. Én ebben Curver dobozban az apróságokat tartom - igaz most egy csomó modell össze van építve, szétszedve nem biztos, hogy beleférne :B
A nagyobb elemeket egy creator dobozba tartom :-) 4955 [link]

(#743) lapa válasza xedos (#742) üzenetére


lapa
veterán

persze, az se mindegy mit akarsz belepakolni. nekem végülis az összes régi technic szét van szedve, eddig összevissza műanyagládákban tároltam őket. nekem ráadásul olyan ládáim voltak, amiknek külön műanyag a teteje, külön eltörős műanyag a csatja, és fekete az alja. szóval ennél a tiédnél messze rosszabbak voltak használati szempontból. az ikeás megint más méretkategória, persze, nálunk az 1 x brickek és 1 x platek épp beleférnek egybe-egybe. dehát ez gyerekkorom összes játéka, másom sose volt. még a matchboxokat is eladtam anno a 7745-ért. akkoriban azt úgy vették le remegő kézzel a váci (régiposta?) utcai triál legfelső polcáról.

(#744) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#723) üzenetére

Tegnap összeraktuk, igazi családi legózás volt. Azért így is eltartott vagy 4 óráig. Ez a gép rohadt jól néz ki! Aki szereti az oldtimer autókat meg a Legót annak must have! Baromi jól mutat nagyon megérte megvenni. :K
Mondjuk volt a családban aki az árát megtudva nem tartott normálisnak de neki tuti nem volt gyerekkorában ilyen játéka. :DDD

Més que un club!

(#745) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tudom, hogy ez nem teljessen a megfelelő hely, de ha valaki jó áron tökéletes 9398 4x4 crawler-t vagy akár 8275-t akar eladni, akkor írjon egy PM-et.

J.

(#746) FLx válasza joysefke (#745) üzenetére


FLx
addikt

Ha tökéletes kell akkor miért nem veszel belőle a boltban? 9398 még simán kapható 40 körül.

(#747) joysefke válasza FLx (#746) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A tökéletes (használtban) nálam annyi, hogy megvan minden alkatrész, minden jól működik, megvan a doboz és a leírás és ezek nem gyűröttek. Matricák nincsenek szétbarmolva. Én nem láttam 40 ért újat /az igazság az, hogy az én nyitom ki a dobozt felárat nem szeretem megfizetni semmilyen tartós cikkben/, de annyiért tuti meggondolnám, hogy újat vegyek. Egyébként egy használtért 30 körül fizetnék.

Tudsz esetleg linket a 40E-es 9398 ajánlatra?

J.

(#748) FLx válasza joysefke (#747) üzenetére


FLx
addikt

Most nem látok 45 alatt, korábban vagy a legoszto-nál vagy a kockabirodalomban mintha lett volna olcsón.

(#749) dime27 válasza joysefke (#747) üzenetére


dime27
őstag

30ért használt 9398-as soha nem lesz sztem az csak egy álom mert itthon mindenki horror árakon akar megszabadulni a használt Legótol mert ugy vannak vele mint te h nem akarnak sokat bukni rajta de azért ne erszkedjünk el a talajtól annyira ez is egy csúcs legó legtöbb helyen boltban 50k vagy a felett van nem fogja sztem senki odaadni majdnem félárban pláne olyan nem aki vigyázott az egészre( doboz+leírás+alkatrészek) :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#750) Napfénysüti válasza dime27 (#749) üzenetére

44k alatt én se találtam most 9398-at és a 30-as használt ár szerintem is elég utopisztikus. Esetleg egy hiányos szettet vagy sérültet lehetne anyniért de egy hibátlanért gondolom nem fognak ennyit kérni.
Arra leszek még kíváncsi ha kijön a kék Dodge változata ami nyerte a kasztnis versenyt az menynibe fog kerülni? Nekem sokkal szimpatikusabb mint ez a gyári fekete-fehér gép ami nem igazán tetszik. Max az alkatrészek miatt kellene.

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.