Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Gergőke88


Gergőke88
addikt

40410 Charles Dickens emlékmű
Ajándékba jött meg régebben, ma összeraktam.
Kár volt vele eddig várni, nagyon mutatós szett :)


Ti a maradék darabokat miben gyujtitek? Csavar szortirozo?

(#45002) HUN_Sector válasza RapaNui1 (#44996) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha bent lesz a cuki új rokker csajszi, azt ne bántsad :)

(#45003) Mauzes válasza Memmaao (#44998) üzenetére


Mauzes
őstag

Azért baj, mert ez egy spirálként felhajtja az árakat, teszi ezt már hosszú ideje. Ha ez a gyakorlat nem lenne, olcsóbb lenne a használt Lego is és az új Lego is (igen, az új is, mivel ez a könnyebb/nagyobb áremelések malmára hajtja a vizet).
Ettől függetlenül a piac úgy viselkedik, ahogy, ezt el kell fogadni. De elvi szinten és globálisan nézve szerintem jobb lenne a nagy többségnek, ha nem lenne befektetésre véve Lego (ami amúgy használati termék, tehát nem igazán jó az aranyhoz meg részvényekhez hasonlítani).

(#45004) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Az első körös BL építmények összerakásija innen elérhető:
[link]

(#45005) maross válasza Mauzes (#45003) üzenetére


maross
veterán

Azert nem lennek benne olyan biztos. Tegyuk fel, hogy tilos lenne egynél tobbet venni, es max olyan ritka darabok maradnanak bontatlanul, amit valaki ajandekba kapott vagy elfeledkezett rola. Rettenetes ara lenne mindennek amint kifut, "hála" a neppereknek, még be tudtam szerezni egy talicskanyi speed championst amire vagytam.

Az hogy a jelenlegi arakat mennyire hajtja fel a neppervasar, szinten nem egyvaltozso dolog. A tomeg ugye altalaban egy adott eves keretet kolt legora, es ezen vesz regi kifutott szettet, vagy ujakat. Ha nem lennenek regi kifutott nepperkeszletek, akkor a tomeg tobbet venne az epp aktualis keszletekbol. Nem latom hol itt a spiral. Szerintem ugy overall szarabb lenne nekunk a neppertomeg nelkul, meg akkor is, ha a ket bevasarlokocsis telefonalgatos polcuritos plazarol plazara jarosokat is beleszamitjuk.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45006) Memmaao válasza Mauzes (#45003) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez nagyon nem igaz! Az árakat az hajtja fel, hogy rég nem látott infláció van és az euró, dollár mellett a forint nagyon mélyen szánt. Az építőipar, na itt mentek el irgalmatlanul az árak, nem a lagonál. 3 éve vettünk házat 37M forintért, most 74M ér. Na ez a durva!

My name is Bond, James... Dean.

(#45007) Lajti


Lajti
tag

Nem bontjátok (eléggé) külön a neppereket. Van a befektető nepper/gyűjtő, aki akár évekig tárolja a készleteket. Az ilyen ember befektet hosszú távra, leköti a pénzét, amit másba is tehetne. Az ilyentől nem sajnálom különösebben, ő beletesz egy pluszt. Az egy más kérdés, hogy ki hajlandó 2-3-szoros árat fizetni egy régen kifutott készletért.
Viszont ott van a készlet ki-polclesöprős nepper, aki gyorsan felvásárolja az éppen akciós készleteket és aztán már rakja is fel apróra drágábban, de valamennyivel bolti ár alatt. Na az ilyen elmehet a fenébe. Nem teremt értéket, nem fektet be gyakorlatilag semmit, nem kockáztat, így lényegében mások lehúzásából él.

(#45008) KaiotEch válasza Lajti (#45007) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szerintem azzal sincs baj. Csináld Te is ígérj alá 2k-val és máris a Tiedét viszik el hamarabb :D

(#45009) Sundesz válasza Lajti (#45007) üzenetére


Sundesz
őstag

Mondjuk annak mi értelme, hogy pár ezer Ft haszonnal árul készleteket, azt nem tudom. El kell adni őket, postázni, stb. Lehet drágább az ideje, mint amennyit keres rajta. A kifutott készletet 2x áron eladni az már más kérdés, annak van értelme szerintem. Pélasul egy Detective Office-on többet lehet keresni mint 30 lerabolt Tesco szettel.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#45010) Throme válasza Memmaao (#44998) üzenetére


Throme
veterán

Ezzel nincs is baj, csak azzal, mikor ezt a tevékenységet úgy csinálja, hogy másoktól elveszi a lehetőséget, hogy akciós áron vegyen legót, mert ugye nem magának vesz 1 darabot, hanem bemegy és lesöpri a polcot, vagy az üzletben szól az eladónak, hogy hozd az egész készletet...
Na ez ami kinyitja az ember zsebében a bicskát.
Kereskedő meg nem fog konfrontálódni és örül, hogy 1 perc alatt bejött a haszon.

(#45011) Mozaart válasza Throme (#45010) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Még mindig nem értem miért nincs Limit Tesó és társaiban. Miért? Lego kötelezhetné. Nem teszi.

A magyar pedig bemenne 10x egymásután a boltba és megvenné. De legalább nehezebb dolga lenne.

50 év múlva ha eltünnek a kasszás nénik és digitális lesz akkor lehetne pl. hogy adott accountból 1 nap 1 termék. :D Limit.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#45012) Throme válasza Mozaart (#45011) üzenetére


Throme
veterán

Gondolj bele, hogy kereskedő vagy és :
- 1 perc alatt bejön az adott tételből a teljes bevételed
- nem konfrontálódsz egyetlen vérmesebb vásárlóval se.
- nem vacakolsz vele, hogy... igen te már kaptál ... oké te még nem...

A vírushelyzetben tapasztaltam először, hogy nagy kereskedőlánc limitálta a vásárlást, de azt felsőbb utasításra tette.
Előtte soha.

A Lego-nak erre nem lenne kapacitása, hogy ellenőrizgesse a boltokat próbavásárlásokkal.
Meg aztán mire a boltok elkezdik árulni a szetteket, addigra - feltételezem - a Lego-nak zsebben a zsé. Utána a vízözön.
Ráadásul így is iszonyat veszik a portékát...

(#45013) Throme


Throme
veterán

... kinek van zöld színű lego szétszedője? :)

[link]

(#45014) tPedro_ válasza balint82 (#45000) üzenetére


tPedro_
őstag

Majdnem megkérdeztem, hogy mit sikerült venni ennyiért? :DDD

(#45015) burriebonz válasza Throme (#45013) üzenetére


burriebonz
tag

Hát nekem akad egy régi, meg szovjet gép projektből még akad egy vagon libafos akryl festék...Szóval csak szólj! :))

(#45016) timar88 válasza tPedro_ (#45014) üzenetére


timar88
tag

Hát ezt. :D
Jó játékot! ;]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#45017) magickonfig válasza Lajti (#45007) üzenetére


magickonfig
tag

+1 teljesen egyettértek. Főleg így karácsony elött söprik a polcokat a szerencsételn szülők elől, akik Karácsonyra szeretnének vásárolni a gyermekeinknek LEGO-t elérhető áron.
Most mehet itt a hőbörgés felnőtt fejjel, de ha te lennél éppen annak a szülőnek a gyermeke és a az ilyen mocsokok miatt nem kapnád az áhított LEGO-t Karácsonyra, akkor leesne a tantusz.
Ezek elmehetnek a fenénbe, főleg ha még 1-2 se képesek hagyni a polcokon.

elnézés az obszcén kifejezésekért, de még finoman fogalmaztam

[ Szerkesztve ]

(#45018) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Alzán van pár LEGO akció.

Pontosabban ezeket találtam:
LEGO Creator 10282 adidas Originals Superstar
20890 Ft | ÁK: 26789 Ft -tól | -22%

LEGO Star Wars 75252 Birodalmi Csillagromboló
180990 Ft | ÁK: 209490 Ft -tól | -14%

LEGO Creator Expert 10290 Pickup teherautó
36490 Ft | ÁK: 49989 Ft -tól | -27%

LEGO Creator 31114 Szupermotor
4590 Ft | ÁK: 5290 Ft -tól | -13%

LEGO City 60271 Főtér
41690 Ft | ÁK: 48900 Ft -tól | -15%

LEGO Friends 41379 Heartlake City Étterem
11090 Ft | ÁK: 14899 Ft -tól | -26%

LEGO Disney Jégkirályság 43197 A jégkastély
46690 Ft | ÁK: 59900 Ft -tól | -22%

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#45019) Throme válasza ZsZso (#45018) üzenetére


Throme
veterán

:R
A nap hsz-e :K

Pick-up behúzva.
És még a kuponomat is beválthattam...

Hát az újracsomagolt megoldásoktól eltekintve nem hiszem, hogy lesz ez sokkal olcsóbban.
Gyakorlatilag az áfát lecsapták róla...

(#45020) Nono_ka válasza ZsZso (#45018) üzenetére


Nono_ka
csendes tag

Nagyon jó
Köszi

(#45021) ZsZso válasza Throme (#45019) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Örülök, hogy örülsz :).

Uh, ne tudd meg mit küzdök magammal. Egyetlen egy autónk sincs még (ilyen nagyobb méretű). A pickup viszont nagyon tetszik és magához képest tényleg jó áron van, de félek, hogy ez lavinát indítana el... mint amikor a mesében a farkas csak az egyik lábát akarja betenni ... na úgy nyithatna ez ajtót a többi verdára is, amiből van ugye rengeteg. Áhh, erős leszek :). Ideas, modulárisok, karácsonyi cuccok - már így is túl hosszú a lista.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#45022) Freddy76


Freddy76
addikt

Ki milyen Legót szeretne a fa alá? Nekem a Titanic a titkos vágyam, de ezt nem is mondtam a feleségemnek, szóval valami Technic lesz, esetleg Roxfort vagy Abszol út…

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45023) KaiotEch válasza Freddy76 (#45022) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt azért kérded, mert megveszed? Nagyon kedves Tőled. Akkor én nem vagyok nagyravágyó, elég lesz egy: LEGO Star Wars Boba Fett csillaghajója (75312)

Köszi :R

(#45024) maross válasza Throme (#45019) üzenetére


maross
veterán

Gondolom nem mindenkinekjaros alzas kuponrol van szo, ugye? Jo hogy mondtad egyebkent, raneztem az emag kupon lejaratra, 27-edike, vettem is rajta egy vidiyos punk pirate shipet, még ha azt nezem hogy semmi appos funkcioja nincs ,akkor is meger ennyit ez a 600+ darabos keszlet.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45025) Throme válasza maross (#45024) üzenetére


Throme
veterán

Nem, ezt én kaptam, mert Alzának lelkiismeret furdalása volt attól, hogy nem 2 nap alatt szállította ki az egyik rendelésemet, mint azt az elején írták, hanem 3 vagy 4.
Kaptam érte 1500huf kupont.
(bár többen is követnék ezt a szemléletet, meglepődtem, bár ez is azért üzleti trükk is egyben, hogy megint náluk vásárolja .. de az ilyen trükknek örülök, mert ugye nem kötelező vásárolni...)

Ha általános kuponról értesülnék, azt itt megosztanám.

[ Szerkesztve ]

(#45026) Throme válasza ZsZso (#45021) üzenetére


Throme
veterán

Figyu... azzal, hogy itt vagy a fórumon, már a lejtőre kerültél. Igazából csak idő kérdése, hogy mikor lendülsz be, úgyis befogsz... szóval én nem hagynám ki ezt az akciót, ha van olyan, ami tetszik. Ez úgy működik, hogy ha egyszer elindul a vezérhangya, akkor úgy is beszerzed... csak nem mindegy mennyiért. Most akciósan, vagy később drágán... lásd winter village, vagy Mikulás szánja...

(lehet, hogy ennyi "lökés" kellett csak, hogy berántsalak a mélyvízbe? :) :P )

(#45027) ZsZso válasza Throme (#45026) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Ez nem spekuláció, ez már a valóság. Mondjuk ha a lányaim nem játszottak volna annyit a moduláris épületekkel, akkor valószínűleg azt nem toltuk volna meg idén.
Meg aztán amire két éve még azt mondtam, hogy "normálisak ennyit elkérni ezért?" arra most csettintek, hogy "azta, ilyen olcsó még nem is volt!" :). Fertőző a dolog, az biztos. :DDD

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#45028) maross válasza Throme (#45025) üzenetére


maross
veterán

Ja, nem ugy ertettem az altalanos kupont, hanem mint az emagnal, mindenki kapott aki talan 2021-ben rendelt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45029) adalbert1 válasza ZsZso (#45018) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez is akciós áron van (csak nem akcióban, de árukereső legjobb ár):
LEGO® Super Mario™ 71387 Luigi kalandjai kezdőpálya - 13790 Ft

Freddy76: én egy Home Alone készletnek örülnék, de mivel én szerzem be a LEGO készleteket itthon, így nem hiszem, hogy kapni fogok :D.
Ellenben a gyerek megkapja a Bowser hajója Super Mario készletet, én pedig úgy sejtem, hogy a Private Views című könyvet fogom megkapni (érdekes téma, az írója egy tehetős feleségnek adta ki magát, és így nézett meg/fotózott körbe New York-i felhőkarcolókban eladó lakásokat), illetve vettem magamnak és a gyereknek egy LEGO Technic - Távirányítású kaszkadőr versenyautó (42095) készletet.

(#45030) Throme válasza Freddy76 (#45022) üzenetére


Throme
veterán

Nálunk én vagyok a Lego-s, párom nem foglalkozik vele igazán, így nem is tudna nekem választani szettet. Lemaradok a meglepetés élményéről, viszont azt "kapom", ami igazán kell.

Nekem jön a Mikulás látogatása, a Technic sárga jeep, aztán közös ajándék a "Mindenki szupi szuper" szett is. Lányomnak a távirányítós buggy (ennek fogadtatására nagyon kíváncsi vagyok).
Ezen felül van 1-2 építendő szett, a speed champion jaguár (itt majd valamelyik MOC-ot még be kéne húzni, mert a jaguár SUV nem tetszik), a kis fényképező, Dickens szett, és egy brickheadz...ja és a karácsonyi pingvin. Hát le is állok, mert túllőttem idén a célon...
Mikulás szánja, a Disney-s Daisy és a Mandalorian Brickheadz-ek lettek megépítve.

Hát bármelyiket kapod a felsoroltak közül, mind klafa. Nekem ezek közül az Abszol út lenne a favorit. Tetszenek az épületei, és a figurák (bár nem vagyok minifig gyűjtő) is szépek.
Megfelelő helyen, kis hangulatvilágítással... hmmm

(#45031) Throme válasza adalbert1 (#45029) üzenetére


Throme
veterán

" az írója egy tehetős feleségnek adta ki magát, és így nézett meg/fotózott körbe New York-i felhőkarcolókban eladó lakásokat"

Láttam róla tévében egy riport műsort. Ügyes nő, leleményes!

#45027ZsZso

" ha a lányaim nem játszottak volna annyit a moduláris épületekkel"
Erre mondják, hogy jó kifogás, vagy azt, hogy nem szép a gyerekre fogni ;] :P :DDD

#45028maross
Jah, értem. Hát most velem volt ilyen "gonosz" a z Alza, hogy nem 2 nap alatt szállított (kitudnék ezzel folyamatosan egyezni :K nagy duzzogva csak 4 nap múlva érkezik a rendelés). Nem büntették meg tudtommal mostanában, mint múltkor az emagot.

[ Szerkesztve ]

(#45032) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Műanyagban gazdag karácsonyt kívánok minden topiklakónak

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#45033) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Először is Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Másodsorban én is a Titanicot kapom. Nálunk ez nem volt meglepetés mert én is szerettem volna megvenni, így a párom mondta hogy a Home Alonet-t szerette volna nekem de az hiánycikk lett, így megvettük a Titanicot 180k és a Home Alone árával 90k val beszállt a Titanicba, így most itt várja még dobozban hogy este a fa alá kerülhessen.

Harmadjára megjöttem Székesfehérvárról az Extreme digitaltól. Hála a jó égnek nem kellett vitázni mindent viszáruztak, csináltak egy sztornó számlát és egy visszautalási igazolást hogy elvileg jan 08-ig visszautalják a teljes összeget. Így érdemes lehet figyelni az újracsomi részleget, mert visszavittem 2db Creator Ford Mustangot 1 db Roxfort kastélyt, illetve nem jött meg a Volvo 6x6 csuklós rakodó, ami helyett 2db könyvet kaptam. Szóval azt is visszavittem. Érdekes hogy ezeket újszerűként vettem, nem mondom de még az újracsomitól is messze voltak, ha ez nekik az újszerű, akkor milyen lehet az újracsomagolt bele sem merek gondolni.

Szóval még egyszer kívánok mindenkinek Boldog Békés Ünnepeket és örömökben gazdag építési élményt. Üdv mindenkinek: Zalán :R

(#45034) balint82


balint82
senior tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek - mi is, végeztünk a fa állításával: :D

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#45035) Throme válasza RapaNui1 (#45033) üzenetére


Throme
veterán

tévécsatornától is olvassa valaki a fórumot, mert most megy a Titanic :DDD
Ez lenne stílusos, hogy a film közben építed ;)

[ Szerkesztve ]

(#45036) Memmaao válasza Freddy76 (#45022) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem az ecto-1-t hozta az Angyal.

My name is Bond, James... Dean.

(#45037) maross


maross
veterán

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45038) Throme


Throme
veterán

Kellemes Karácsonyt kívánok én is a Fórumtársaknak! :K

(#45039) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Legújabb projekt így Karácsonyra
Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

(#45040) bobafett


bobafett
tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#45041) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Nálunk sincs meglepetes ereje. Elore megbeszeljuk mit szeretnek a minifigurak miatt. Plusz idei evtol kezdtem el azt hogy egesz evben vasarolok es ev végén bontom ki.
Valamint jovore toltom a harmadik x-et es jo aron kifogtam megleptem magam egy 9 voltos vonattal rengeteg sinnel. 25 ev utan de vegre jatszhatok vele es majdan a gyerekeim.

A parom a Jóbarátok kavezojat fogja epiteni majd. Neki pedig gyerekkora ota ez az elso legoja es a legnagyobb is.

Olyan jó olvasni ahogy minden Forumtars kellemes unnepeket kíván. Koszonom hogy itt lehetek veletek. Egy nagy legós kozossegben.

Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#45042) backdraft81


backdraft81
csendes újonc

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok én is - főleg read only olvasója - a Csoportnak!
Sok LEGO-zást, de a bejgli burkolást se feledjétek! 🎄☺

[ Szerkesztve ]

(#45043) ayo


ayo
addikt

nálunk majd csak este lesz bontás:

én a fiammal szoktam legózni, szóval neki hozza este a kisjézus a következőket:

LEGO City - Great Vehicles Lakóautó nyaraláshoz (60283)
LEGO Classic - Kocka alapkészlet (11002)
és egy Classic zöld alaplap

A többi komolyabbat meg majd következő évben folyamatosan kapja. Szerencsére nagyon sok jó cuccot sikerült beszerezni (pl.: tehervonat sínekkel, váltókkal, út, bevásárló utca, városközpont), amiért itt is óriási köszönet jár a fórumtársaknak a segítségért :R Következő évi szettek annyira nem is izgalmasak, szóval jobb is hogy most kishörcsögstilóban toltam :)

🎄 Kellemes ünnepeket mindenkinek! 🎄

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#45044) Pötyi válasza Mozaart (#45041) üzenetére


Pötyi
őstag

Melyik vonat? Just for kiváncsiságból...

:DDD

QNX is cool!

(#45045) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#45046) Freddy76


Freddy76
addikt

Boldog karácsonyt! Nekem megvan :C :

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45047) RapaNui1 válasza Freddy76 (#45046) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ide is megérkezett :)

(#45048) RapaNui1 válasza balint82 (#45034) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez nagyon jó. Megmutattam a páromnak ő is jót derült rajta. Csak tudná hogy jövőre nekünk is ilyen lesz! Ha-ha-ha-ha.....

Apropó én is néztem a tavaszi katalógust. Igazából az idei év végi Home Aloneon és a Boutique Hotelen kívül nincs semmi ami jelenleg kimondottan érdekelne, de hát ez még csak az év eleje, jön majd még winter village, technic, Creator és új Ideas készlet is. Jaj nekem

(#45049) timar88 válasza Throme (#45025) üzenetére


timar88
tag

Vicces mert nálam az ellenkezője volt.. Az egyik vásárlásnál a box kétszer vonta le a kártyámról az összeget, kb 30 ezret, amit 1 hét múlva nagy nehezen küldtek csak vissza... Maguktól semmit nem adtak, én mondtam, hogy jó lenne ha vmit kidobnának, erre egy 650 Ft-os kupont kaptam, azt is a sokadik email után..

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#45050) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Boldog karácsonyt!

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.