Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Soja válasza RapaNui1 (#52973) üzenetére


Soja
aktív tag

Én is gondolkodtam már ilyen lighting kit vásárlásán, de élőben még nem láttam. Hogy működik ez? A kábelezésre gondolok elsősorban.
Láttam, hogy cérnavékony kábelek vannak sokszor, de ezek hol vannak elvezetve? Gondolom nincs áttervezve az egész építmény, hogy a kábeleknek mindenfelé szabad útja legyen. De akkor hogy? Az összeépített kockák között mennek ezek? Teszem azt két összepattintott plate között elférnek ezek a kábelek?

Köszi

(#53002) timar88


timar88
tag

Soroksáron ezek vannak, sakk nem akciós

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#53003) zbundy


zbundy
aktív tag

És újra bebizonyosodott, ami már korábban is megtörtént. Matricagyűjtés után még olcsóbban lehet megvenni az "akciós" készleteket😀

(#53004) Tony21 válasza zbundy (#53003) üzenetére


Tony21
tag

Mondtam, hogy ez lesz, minden évben ez van :)

(#53005) Ideg


Ideg
aktív tag

Orchideára lehet esély az Auchanokban? Székesfehérvár prio.

(#53006) zbundy válasza zbundy (#47102) üzenetére


zbundy
aktív tag

Februárban előre szóltam nektek :DDD

"Nem kell aggódni a matricák miatt. De a készletek miatt se, mert ahogy vége a pontgyűjtő akciónak féláron lehet elvinni majd a maradékokat. Mint tavaly a millenium falcon vagy a hajó a palackban készlet esetében is ;] :U"

(#53007) zbundy válasza Tony21 (#53004) üzenetére


zbundy
aktív tag

Én is szóltam év elején, amikor "mindenki" matricát kunyerált a másiktól ;]

(#53008) czanga válasza zbundy (#53007) üzenetére


czanga
őstag

Aztán ha valaki aki olyan helyen lakik (és megfogadja ezt), majd aztán nem jut neki sehogy az amit nagyon szeretne, akkor mi van? Szóval februárban is írtam, hogy érthető, de ezzel számolni maximum is csak kis részben lehet.

(#53009) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

#53007 Meglepő, hogy a központi akcióban ilyen nagy eltérések vannak. Pl nálunk a lószállító akciósan volt 5900, itt 5200. Ez nem megszokott.

[ Szerkesztve ]

(#53010) HUN_Sector válasza Ideg (#53005) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Orchidea nem is volt. Volt csokor, meg bonsai 18xxx áron. Egy darab papagájvirág volt 21-ért.

[ Szerkesztve ]

(#53011) zbundy válasza czanga (#53008) üzenetére


zbundy
aktív tag

Persze, egyértelmű. Csak ezek szerintem nem ilyen must have készletek. Számomra legalábbis. Engem pl nem különösebben érdekelnek. De ha beakciózzák akkor már elkezdi basztatni az ember agyát. Rohadt marketing fogás :D na és én kényelmes helyzetben vagyok, mert nem érdekelnek ezek a készletek, de úgy vagyok/voltam vele hogy jó áron lehet beszerezném. Így a matricás árakat leszartam annak fényében, hogy úgyis lesz még olcsóbb. Ha bejön, akkor nyertem, ha nem akkor nem költöttem olyan készletre ami amúgy nem érdekelt sose😀

(#53012) Tony21 válasza czanga (#53008) üzenetére


Tony21
tag

Elég jó ez a közösség, megkér valakit és akkor +postaköltségért megvan a motyója.

(#53013) czanga válasza apholyon (#52985) üzenetére


czanga
őstag

Neked és @Crus -nak infó: Savoya-ban Sakk nem volt se Razor Crest, egy pickupot hoztam. Megyek Budaörsre, megnézem ott mi a helyzet és ha van amit kerestek írok nektek. Semminek az árannem volt átírva

@Tony21
Igen, valahol az is van bennem, hogy eddig minden évben tényleg ez volt, de nem mertem erre játszani. Pedig every fockin year. :( Már spóroltam volna 9k-t.

[ Szerkesztve ]

(#53014) Tony21 válasza HUN_Sector (#53009) üzenetére


Tony21
tag

Egy ismerős most hívott, már 19990-ért van kint a HP sakk (fehérvári Auchan). Nem tudom, megcsippantotta-e :)

(#53015) czanga válasza czanga (#53013) üzenetére


czanga
őstag

Nem volt semmi, egy srác tele kosárral vitte az összes pickupot ami volt.

(#53016) apholyon válasza mancer7151 (#52976) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ezek hasonló vastagságúak, mint a régi Pirates / ResQ készletekhez voltak?

#53015 czanga Köszönöm, hogy megnézted. :R Még Sundesz kollégában bízom, hátha talál nekem egyet... :B

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#53017) czanga válasza czanga (#53015) üzenetére


czanga
őstag

Sakkot találtam végül, de nem szép állapotban. Hoztam egyet Crus-nak. Azért az nekem továbbra se szimpi mikor valaki hegyszámra viszi a kosárban a dolgokat.. :((

@apholyon
Ne viccelj, nincs mit. ..még én is vettem volna magamnak még egyet. :))

[ Szerkesztve ]

(#53018) magickonfig válasza czanga (#53015) üzenetére


magickonfig
tag

Remélem mind dobozhibás volt :((( Törökbálinti Auchanban SEMI nem volt... Budaörsiben az összes doboz már sérült volt itt ott.

(#53019) manokaj


manokaj
tag

Ha esetleg vki még megy vmelyik Auschanba, vevő lennék egy razor cast, és pickup truckra.Sajnos tőlünk ezek a boltok messze vannak. Doboz amúgy nem számít,milyen állapotban van.

(#53020) kuntics


kuntics
aktív tag

Ált read only vagyok, nehogy megfertőződjek, elég nekem a speed champion gyűjtés. A lényeg, most megyek győri auchanba körülnézni, ha látok vmit írok.

(#53021) czanga válasza magickonfig (#53018) üzenetére


czanga
őstag

Savoya-ban több darab volt Pickup-ból, de mind dobozhibás. Álltalában minimum középen felül megnyomva a széle felé. Mondjuk én kibontásra, és összerakni hoztam, meg végül unokabátyám is kért egyet összerakásra, úgy nem számít annyira talán.

Savoya-ban 1db Razor Crestet szúrt ki párom, de ott hagytuk, és nem ajánlom senkinek, mert 31-et csipogott a gép rá, és celluxxal volt minden oldala ragasztva, gondolom ki lettek lopkodva belőle a dolgok.. Ezért is mondtam, hogy nincs, csak kifejteni nem volt időm épp.

Ugyanitt a HP Sakktábla drága volt, mást meg nem nagyon néztem.

Amit én nagyon szerettem volna 7k-ért megcsípni a Mandalóri kovácsműhelyt, na az egyikben se volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#53022) japunk


japunk
aktív tag

Ha már reggel az auchanban nem vettem semmit akkor már behúztam inkább egy SW Inquisitor Transport Scythe-ot. :DDD

The owls are not what they seem.

(#53023) Tyler Durden válasza apholyon (#52936) üzenetére

Hja nem titok, jófogásról lőttem, 48k volt, 1x összerakott, vitrinben tartott, doboz + leírás + kieg elemek megvannak. Ennél jobb áron nem láttam, főleg nem ilyen megkímélt állapotban. Ez megint olyan volt, hogy must have, így nem akartam elszalasztani a lehetőséget.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#53024) Tyler Durden válasza Tyler Durden (#53023) üzenetére

Ehh már nem tudom szerkeszteni az előzőt, az a hírdetés pont amit te is beraktál (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#53025) balint82


balint82
senior tag

Reggel berohantam Óbudai Auchanba, papagáj sok volt (23), razor 2-3 db (28), pickup 1db (27), Porsche 3-4 db (azt hiszem 31/32 volt.
Sakk nem volt.

Délután még megyek arra, mondjuk nem hiszem, hogy a Szigetesek lerabolják 🤣

Google Pixel 4a

(#53026) tocsek18


tocsek18
senior tag

kecskméten 9:30-kor
21 ezer Papagájviráág 10289 4db
28 ezer Razor Crest 75292 0db
40 ezer Porshe 42096 1db
34 ezer Pickup 10290 2db
13,6 HP sakk 76392 19db

Sakkból 3at elhoztam nektek, aki leugrik érte viheti is és szétdobja, bár eléggé benéztem a csomagolást :(((
1 tökéletes, 1 kicsitfos, 3 hígfos
kicsitfosnak az alján van egy lopásgátló
a hígfosnak 1 a tetején, 1 az alján

(#53027) czanga


czanga
őstag

Mindenki:

Asszem HUN_Sector írta ki először ide, de honnan tudtátok meg? Ki voltak írva az árak? Mert Savoyában pl semmi, és Budaörsön is a legtöbbet csipogni kellett, Pickupot kivéve.

(#53028) timar88 válasza czanga (#53027) üzenetére


timar88
tag

Soroksáron én pl hiába csipogtam a sakkot, 20 volt. Ahogy látom tök változó hogy mi hol mennyi volt, úgyhogy a matricásnál úgyis olcsóbb hsz nem igazán állja meg a helyét.

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#53029) czanga válasza timar88 (#53028) üzenetére


czanga
őstag

Én pl Razor Crestet nem is tudtam volna venni most (nem vettem volna akkor régen, akkor az most már bukta), de azt is megértem amit mások mondanak, mert ha nincs olyan ami feltétlen kell, akkor lehet ezzel hazárdírozni valamilyen szinten, mert erősen megérheti. :K

(#53030) czanga


czanga
őstag

Elhoztam az utolsó 1db Porsche 42096-ot amúgy Budaörsről, de rájöttem, hogy nem fogom kirakni, és a doboz ahhoz nem szép, hogy tárolgassam. Kell valakinek akkor átadom annyiért (36) amennyiért ki volt most téve, ha nem kell valamelyik fórumtársnak akkor megy vissza maximum, de azt nem tudom, hogy csak ugyanabba az Auchanba lehet visszavinni ilyenkor a bontatlan árut? Ebben mondjuk segíthetnétek! :R

(#53031) apholyon válasza tocsek18 (#53026) üzenetére


apholyon
aktív tag

Mondjuk engem hidegen hagy a doboz, de nálam a hígfos nem ilyen... :DDD Nyilván, ha valaki gyűjteménybe szeretné eltenni, vagy nepperkedik vele, azoknak számít ez is (legalábbis gondolom).

#53024 Tyler Durden Annyiért (a mostani árszabás mellett) nagyon jó vétel volt. Nálam ugye nem kihagyhatatlan tétel... szerencsére...

#53017 czanga Nem azért van ezektől hányingerem, mert ők jól járnak, hanem mert általában pont azoknak nem jut, akik 1-1 darabot szeretnének saját részre... :(((

Aki meg kibontogatja és kilopja belőle a figurákat, az meg szimpla szánalmas tolvaj... remélem rajtakapják (mivel gondolom ha Lego figurákat lopkod, nem kenyérre kell a pénz)...

#53027 Én személy szerint egy FB csoportban láttam a Razorról képet (ott mondjuk drágábban, talán 31k)

#53030 Szerintem még így is el lehet passzolni ára fölött, elnézve a google kínálatát... én legalábbis biztosan megvenném ennyivel olcsóbban, ha ez a készlet érdekelne. - Ez persze szigorúan szubjektív, sajnos Auchan-os visszavéttel nincs személyes tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#53032) czanga válasza apholyon (#53031) üzenetére


czanga
őstag

Ugyanezt gondolom. Mert Savoya-ban pl volt sok Pickup, ha onnan visz valaki párat, na bumm, marad másnak is még. Viszont emberünk Budaörsön lesöpörte a pickup polcrészt, meg még sokminden más is volt az óriás kosárban, pl a virágos készletből több, meg Friends meg több City készlet..

[ Szerkesztve ]

(#53033) apholyon válasza czanga (#53032) üzenetére


apholyon
aktív tag

2 héten belül tele lesz a Jófogás meg a Marketplace ezekkel a készletekkel... aztán meg még majd később, pár hónap múlva, főleg ha egyik-másik kifut. Pedig ezek nem is kapkodós készletek... :(

Azért remélem, hogy legalább a mi közös excel-ünk nem lesz tele ezekkel... így is rengeteg készlet van, ahol ránézek, hogy "PH ár" és ÁK körül / fölött van... vagy épp Jófogás és Marketplace árak fölött... Persze mindenki annyiért árulja a sajátját, amennyiért szeretné, de úgy gondoltam, hogy ez az excel nem azért jött létre, hogy még egy plusz platformot biztosítson a nyerészkedőknek eladásra... lehet tévedtem...

Na mindegy, kár ezen vergődni, továbbra is lövöm ide a jó árakat / akciókat, ha találok.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#53034) formula01 válasza kuntics (#53020) üzenetére


formula01
aktív tag

Győriben volt valami? Vagy csak a szokásos nagyjából semmi? :DDD

(#53035) kuntics válasza formula01 (#53034) üzenetére


kuntics
aktív tag

Semmi sem volt. Alig talaltam meg a legokat, csak par kisebb dobozosat lattam. A pontgyujtosbol semmi sem volt

(#53036) Sundesz


Sundesz
őstag

Szegeden az összes pickupot lerabolták (inkább 1 valaki lehetett). Tegnap pedig volt min 5 db.

Hörcsög Powa'

(#53037) formula01 válasza kuntics (#53035) üzenetére


formula01
aktív tag

Köszi :R Megspóroltál nekem egy utat délutánra. :D Egyébként itt a győriben mindig 0 közeli a felhozatal, nem tudom mi az oka.

(#53038) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Debrecen Auchan most:


Pickupból 2 volt, a szép dobozost megvettem, a másik kissé nyomott. Sakkból és Razor Crestből van rengeteg, szép dobozosok. Pickup árát megnéztem, 27000 leolvasónál.

Update: a Razor Crest leolvasónál is 39990.

[ Szerkesztve ]

(#53039) Sundesz


Sundesz
őstag

13600 Ft-os szép sakkot tudok küldeni ha kell valakinek.

Hörcsög Powa'

(#53040) apholyon válasza formula01 (#53037) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nálunk (és a közelünkben) Auchan sincs... Tesco van a város másik végében, ott konkrétan semmi nem szokott lenni az értelmes készletek közül... Super Mario, nah az van dögivel 50%-os akcióban... a lőtéri kutyát nem érdekli... :N

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#53041) czanga válasza szombatitomi (#53038) üzenetére


czanga
őstag

Mondjuk az SW Mandalóri kovácsműhely rendkívül jó árban van felétek, ha jól látom.

(#53042) RapaNui1 válasza Soja (#53001) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

A vilagítás egy dobozban a dobozon belül több csomagban érkezik. A Boutique hotelhez az első csomagban volt a bejárat alsó szint és fine art világítása, majd a 2. Csomag 1 szint 3 csomag felső szint 4 csomag tetőtér, 5 csomag külön a külső fehér kandelláber, illetve egy, elemtartó és usb csatlakozó. A ledek vagy 1db 1-es apró ledek vagy csíkban van amit vagy fel kell ragasztani, vagy adnak hozzá külön kockát amire felragasztod és azt csatlakoztatod az adott modul aljához. Az egyes ledeket az apró piros sárga kis lego gömbökbe teszed mint pl a bejárat megvilágítása esetén. A kábeleket a lego kockák között illetve alatta kell elvezetni, így már nem lesz olyan pontos az illeszkedés, de nem is annyira látványos az eltérés. A világítás beszerelését követően a készlet játszhatósága erősen lecsökken mivel a vezetékelés belül marad, az egyes szintek össze vannak kapcsolva, így gyerek kezébe nem adnám. Ez inkább esztétikai dolog nagyon megdobja a készlet kinézetét főleg sötétben, de pl az Ecto1 világítása esetében simán lehetett az autóval játszani is. A kábelek vékonyak de mind a ledek mind a kábelek elég strapabíróak én még nem tudtam tönkretenni és elszakítani egyet sem, bár nem is őrültek módjára bántam vele. A Game of bricks oldalán vannak képek videók hogy hogyan is néznek ezek ki illetve minden készlethez ott az instrukció is lépésről lépésre. Nézd meg milyen is az hogyan is néz ki és mindenki döntse el maga hogy kell e neki. Én nem játszom a készletekkel kivéve a hullámvasútat, de a világítás nagyot dob rajta főleg élőben és sötétben látványos, bár nem egyszerű beszerelni, a hotellel egy délután elvoltam mire kész lett.

(#53043) szombatitomi válasza czanga (#53041) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Basszus, és tényleg, azt észre sem vettem. Kár érte, ha látom, elhoztam volna tesómnak, jól mutatott volna a Razor Crest mellett. Nem baj, így is izgalmasra sikerült a vásárlás, mert rendkívül ügyes módon itthon hagytam a tárcámat, a telefon meg 1%-on volt, mire a pénztárhoz értem, már azon gondolkodtam, hova tudok menni feltölteni egy fizetés erejéig… de épp a fizetés után kapcsolt ki. :DDD

(#53044) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#53042) üzenetére

Nekem a Dom's Chargerhez van led, most rámolom össze, kíváncsi leszek összerakottan, hogy fog kinézni. Első illetve a hátsó lámpák világítanak rajta elvileg, igaz eladó szerint sima, ali-ról rendelt, valszín nem a game of bricks-es minőség.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#53045) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Maglódi Auchan-ban nincs szóra érdemes kocka.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#53046) RapaNui1 válasza Tyler Durden (#53044) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Azért majd egy képet tegyél fel róla milyen lett.
Na kezdődik. Alig várom milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#53047) petya86 válasza koncsik (#53045) üzenetére


petya86
csendes tag

Köszi! Akkor nem emésztem tovább magam, hogy nem mentem ki megnézni :)

(#53048) HUN_Sector válasza Tony21 (#53014) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Én csippantottam és egyet hoztam, ezért tudom. De van kint egy oldalsó címke is rá, 13600-ért, meg van kettő 19900-ért. De előbbit viszi

(#53049) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Na ettől tartottam. A sok matrica

(#53050) ayo


ayo
addikt

ahogy nézem valakinek véletlen pont van most 3 pickupja :)

http://jateknaplo.blog.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.