Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) lapa


lapa
veterán

itt van vidi az f-1-ről. elég robosztus azért.

mondjuk csalóka, mert írja, hogy motorizálható, aztán kiderül, hogy a hátsó szárnyat meg a kasztnit tudod motorizálni, nem a meghajtást. nem mintha valamit nem találna ki rá az ember 10 perc alatt, csak azért mégis.

ja, az a zsámoly elég necces. mondjuk pont nem értem, mert kb. ugyanekkora a cityben is az óriás daru és ott nincs ilyen. mintha szimplán nem lenne körben megtámasztva.

az autómentő elég ronda. nem értem mit erőltetik ezeket a béna kis gumikat. már 8052-ben is ez volt, azt is csak nagyon akciózva tudták eladni. mondjuk nekem jól jött a moci meg aktuátor miatt is, de ezerszer jobban néz ki egy 8264...

[ Szerkesztve ]

(#502) kovsol válasza lapa (#501) üzenetére


kovsol
titán

mikor megláttam, hogy motorizálható azt hittem legalább a meghajtást is lehet vele nyomatni és nem csak ilyen egy helyben állós móka.

May the Force be with you!

(#503) lapa válasza kovsol (#502) üzenetére


lapa
veterán

majd rakunk rendes iparit hehe.

(#504) FLx válasza lapa (#503) üzenetére


FLx
addikt

Nekem mondjuk annyi fáj, hogy se a daru, se az autómentő nem infrás. Tök alap lenne ekkora készletnél már, hogy legalább olyan legyen mint a 8043. És pont nem izgat, ha ezért több lesz 10ezerrel, aki ekkorákat megvesz annak már úgyis mindegy. :D

(#505) Brumi válasza lapa (#501) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát az a versenyautó nem túl szép, és bár a teszt végén is azt mondják, hogy inkább vedd meg a régebbit, azért az sem olyan túl jó tipp. Nekem megvan a 8674-es Ferrari, de a kinézetén kívül nem sok pozitívumot tudok róla mondani. Még a Kockagyárra írtam róla végigjátszást, de lehúztam, mert nagyon instabil az egész, bár mentségére legyen mondva, hogy nem Technic, hanem Racers kategóriába tartozik.
Ezen az újon maximum az érdekes, hogy a szárnyat lehet mozgatni, de szerintem az sem lett szépen megoldva.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#506) kovsol válasza FLx (#504) üzenetére


kovsol
titán

idén akkor nem is lesz infrás készlet ?

May the Force be with you!

(#507) Napfénysüti válasza kovsol (#506) üzenetére

Úgy néz ki nem.

Més que un club!

(#508) LÁZ válasza Napfénysüti (#507) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ettől kilesznek páran :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#509) lapa válasza Brumi (#505) üzenetére


lapa
veterán

nálam ezek azért nem töltenek el annyi időt eredeti formájukban, hogy ráérjek nézegetni szép-e. najó, a gyerkőc technic-jei egyelőre ott vannak a polcon, de ilyen régen nemigen volt. mivel az f-1 nem a gyerkőc készlete lenne, egykét napig hagynám vele bandázni aztán menne a levesbe. nekem a kerékagyak kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#510) FLx


FLx
addikt

Most nézem amúgy, sok helyen már 2600 darabosnak írják a korábbi 2200-al ellentétben. Azért ez már korrekt. :D

(#511) Brumi válasza lapa (#509) üzenetére


Brumi
senior tag

Gondoltam, hogy a kerékagy miatt érdekel a szett :) Értem én, hogy lehet a kerékagyon keresztül hajtást kötni rá, de biztos, hogy ez működne egy kormányzott kerékkel is? Én nem vagyok benne 100%-ig biztos...

Én mondjuk a vitrines gyűjtők közé tartozom, nem szedem szét összerakás után, csak kirakom és nézegetem. Régen nagyon sokat építettem, és most is lenne pár ötletem, csak idő nincs rá, viszont magát a játékot nagyon szeretem.
Nem is olyan régen egy kabinos felvonót akartam építeni távirányítással elég nagy méretben (motoros mozgatás, ajtónyitás), egy csomó ötletem volt, hogy mit hogyan kellene megépíteni, de esélyem sem volt hozzákezdeni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#512) lapa


lapa
veterán

és hogy ne csak a technic bu***lás menjen, ma összeraktam a 6544-et. szerelmes lettem egyből ebbe a 4-stud klasszikus vonalba, a régi szép emlékek. a valósághűségével nem vagyok viszont elégedett, valahogy ebből egy rendes 747-et kéne csinálni.

az lenne a terv, hogy középen a jumbo (még nem biztos, hogy siklóval), és egy 7696 meg egy 6368 kísérik. plafonról lógó repülő izékből akkor már jól állunk, csak festeni ne kelljen.

@Brumi: működnie kell, ez lesz az új kvázi-sztenderd agy mindenhova, ahová nagy kell, viszont portáltengely nem. mindkét agyban van meghajtás (nyilván az f-1-ben nincs benne, csak hátul).

[ Szerkesztve ]

(#513) Napfénysüti válasza lapa (#512) üzenetére

Ilyen repülőm nekem is volt csak nem az űrhajószállító hanem egy sima teherszállító. Én is szerettem otthon tuti össze tudnám még építeni. :K

Més que un club!

(#514) Brumi válasza lapa (#512) üzenetére


Brumi
senior tag

Értem én, csak míg a 8880-nál belül elforog a gömb, addig itt egy kiálló tengely van csak, amit nem tudom mivel kompenzálsz (szerintem még a dupla kardáncsukló sem lesz itt jó). Szerintem ez a kerékagy nem képes a kormányzott kerék hajtására, de ne legyen igazam... Ez csak egy sztenderd kerékagy, ami fixálva hajtható is.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#515) lapa válasza Brumi (#514) üzenetére


lapa
veterán

korábban linkeltem konkrét megoldásokat a meghajtás + kormányzásra, szóval most nem teljesen értem amit írsz. az agyba nem tengely megy, hanem ez.

értem, hogy nem fog túl jól fordulni, mert olyat még nem sikerült magukból kiizzadni. de nagyjából jó lesz. pláne, hogy a merevtengelyben a mindig fizikai maximumig lesz fordítható. egy független felfüggesztésnél már eleve egy bizonyos szögben áll a kardán (függőlegesen), ezt tetézed még a vízszintes elfordítással.

merevtengelynél hátul semmilyen kardán nem kellene, ha belemegy a sima tengely (amit nem tudok), akkor még ez a cv joint se. elöl a cv joint van csak, és az is csak a kormányzással járó fordulást kezeli.

(#516) Brumi válasza lapa (#515) üzenetére


Brumi
senior tag

Sorry! Igazad van, ezeket nem láttam, pedig olvasom a kommenteket. Így működik a dolog!
Már csak abban kell reménykedni, hogy kellően erős ez a bütykös gömbcsukló a komolyabb hajtáshoz.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#517) FatalEror


FatalEror
addikt

Na épp egy egyedi kamionon ügyködök.

HardCore is my LifeStyle

(#518) LÁZ válasza FatalEror (#517) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

go for it ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#519) FatalEror válasza LÁZ (#518) üzenetére


FatalEror
addikt

Brutál lesz,egy tank,és egy kamion keveréke,és meghajtás is terveztem bele,csak b*szós a motor berakása,amúgy kúp fogaskerekes a meghajtás,csak az első kormányzást kéne kitalálni.

HardCore is my LifeStyle

(#520) lapa válasza Brumi (#516) üzenetére


lapa
veterán

igen, nagyjából ott a leggyengébb a lánc. pláne, hogy difizár is lesz a tengelyeken, azaz bármelyik keréknek el kéne tudnia húzni az egész cuccot amíg a gumi tapad. azaz akkor is, ha mondjuk 45 fokos emelkedőn áll, és a többi 3 kerék gyak nem tapad. vicces lesz, persze. majd megnézzük, aztán legfeljebb cnc-ztetünk aluból, ha nagyon törik.

akárhogy nézem, a sima tengely nem adja ki, sehogyse jó a tűrése ekkora mérethez. meg ugye a sima kardánok is kb. ilyesmi erősek lehetnek, mint ez a szürke mütyür.

én bírnám a 8880-at is, de ha egyszer ez az egyetlen kerék hozzá... meg azért remélem ebből kicsivel több fordulékonyságot ki lehet hozni.

(#521) Brumi válasza lapa (#520) üzenetére


Brumi
senior tag

Kíváncsi vagyok mire készülsz, remélem az eredményről majd itt is beszámolsz! :)

Viszont az előbb futottam bele egy érdekes könyvbe, Technic-es építőknek, - főleg, akik komolyan gondolják - biztos jól jöhet: Unofficial LEGO Technic Builder's Guide

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#522) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Technic 8275 Bulldozert, 8043 motorized excavator illetve 9398 - 4x4 crawler-t

hol lehet minnél jobb áron, használtan venni? Hol érdemes körbenézni, és kb mennyit kóstálhatnak?

J.

(#523) FLx válasza joysefke (#522) üzenetére


FLx
addikt

Vatera. 8275 húzós lesz, 50 alatt még használtam se áll meg, én 65-ért láttam pár hónapja. 8043 és 9398 használtam már 30-40 körül mehet.

Mivel a 9398 és 8043 még újonnan is elérhető, én biztos nem vennék használtat belőle, nem sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#524) kovsol válasza FLx (#523) üzenetére


kovsol
titán

8043 -t már kivántok a forgalomból. Bár lehet még valahol maradt raktáron egy pár darab.

May the Force be with you!

(#525) FLx válasza kovsol (#524) üzenetére


FLx
addikt

Ahogy nézem karácsony után tényleg teljesen kifogyott, már mindenhonnan eltűnt.

(#526) FatalEror válasza FLx (#523) üzenetére


FatalEror
addikt

Én egyszer elakartam adni a 8275-t 40-ért,azt mondta sok,jó mondom akkor megmarad.

HardCore is my LifeStyle

(#527) lapa


lapa
veterán

kis menet közbeni kép az űrsikló születésének születéséről:

kiderült már most pár apróság: a repcsik szokásos orr-felsőrésze nincs szürkében, és ami még durvább, hogy 3-as slope-ot se találtam. a vízszintes vezérsík is szürke kéne legyen (szerencsére a függő fehér), de passz hogy az hová tűnt... lesz itt még mit venni (két szürke hajtómű, második űrsiklóablak etc....)

[ Szerkesztve ]

(#528) Lucas Kane válasza joysefke (#522) üzenetére


Lucas Kane
tag

Szia!
Én a 8275-öt Vaterán vettem 30 eFT-ért, makulátlan. :)
Vatera jó, csak kitartás és türelem kell hozzá hogy megtaláld a megfelelő aukciót.

(#529) kovsol válasza Lucas Kane (#528) üzenetére


kovsol
titán

Nagy szerencse kell hozzá, most pl egy darab sincs hirdetve és szerintem max pár órán át van hirdetve egy ilyen készlet ha ennyiért teszik fel, mert olyan hamar elviszi valaki. Egy makulátlan készlet 40k -t nekem még megérne. Nagyon szeretnék egy ilyet.

May the Force be with you!

(#530) FLx válasza kovsol (#529) üzenetére


FLx
addikt

Annyiért én is venném, de majd esélytelen.

(#531) Lucas Kane válasza kovsol (#529) üzenetére


Lucas Kane
tag

Nos, igen, a szerencse sem árt. :)
(A Monster Dino (4958) 12.200 volt. :)

(#532) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

vaterán kívül esetleg van még valami jó oldal, ahol Legó apróhirdetések vannak?

Nem akarok flémet kelteni, de a Vaterát utálom (Lego ügyben még nem próbáltam), mert fix árasoknál sokszor azt érzem, hogy az eladó a palimadarat várja, míg a licitesek eszméletlenül sokáig szoktak tartani, ahhoz nekem kedvem nincs.

Szóval Vaterán kívül van még valami?

J.

(#533) Napfénysüti

Na páromnak finoman elkezdtem adagolni hogy az idei flagship Technicet meg szeretném majd venni mondom neki állítólag 2600 darabos erre kérdezi hogy ez mennyi lesz 70k?
Gondolom abból indult ki hogy az 1300 darabos Logging Truck duplája. Viszont két dolog miatt is kétlem hogy annyiba kerülne:
1. neten ilyen 150 fontos tervezett árat leltem ami átszmítva 55k (persze erre még jönnek a honi dolgok)
2. igaz ugyan hogy dupla annyi darabos mint a kamion de csak 1 motor lesz benne. Mondjuk ez egy flagshiptől meglehetősen szolid manapság de úgy látom itt inkább az elemszámmal akar dobbantani a Lego.

Engem mindenesetre meggyőztek. ;]

A 8110-ben is 1 motor van ami a pneumatika levegőjét állítja elő?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#534) FLx válasza Napfénysüti (#533) üzenetére


FLx
addikt

Igen, 1 motoros. A flagship szerintem most is 50 ropi körül lesz, a unimog se volt drágább.

(#535) FLx válasza joysefke (#532) üzenetére


FLx
addikt

Jah, ebay, de ott is horror árak vannak ezekre a szettekre.

(#536) kovsol válasza FLx (#535) üzenetére


kovsol
titán

meg sok esetben nagyon drága a szállítás is

May the Force be with you!

(#537) FatalEror válasza Napfénysüti (#533) üzenetére


FatalEror
addikt

És mi lesz a 2013-s flagship??

HardCore is my LifeStyle

(#538) kovsol válasza FatalEror (#537) üzenetére


kovsol
titán

[link]

May the Force be with you!

(#539) Napfénysüti válasza FatalEror (#537) üzenetére

Ahogy a kolléga linkelte egy 5 tengelyes daru. :)

Més que un club!

(#540) LÁZ válasza joysefke (#532) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ebay.co.uk, bricklink.com ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#541) FatalEror válasza Napfénysüti (#539) üzenetére


FatalEror
addikt

Hosszú idő óta az első olyan ami kéne. :K

HardCore is my LifeStyle

(#542) Brumi válasza Napfénysüti (#533) üzenetére


Brumi
senior tag

A 2600 darab én úgy tudom, hogy egyelőre csak tipp, de ettől függetlenül én sem gondolom, hogy 50-55k-nál több lesz. Mondjuk ennek némileg ellentmond, hogy a Winter Village sorozatban is nagyobb lett a darabszám (közel duplája az eddigieknek) és az ár is felkúszott bőven 30k fölé a korábbi 15-20k után. Remélem nem kezdenek el itt is egy komolyabb áremelést, mert 50k körül még azt mondom, hogy OK, de 65-70k már nagyon sok lenne.
Nekem utoljára a motoros exkavátor tetszett, azt meg is vettem, de azóta egyik sem hatott meg. Tegnap megrendeltem a 42006-ost 16900-ért, szerintem nem volt rossz vétel.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#543) Napfénysüti válasza Brumi (#542) üzenetére

42006-osom van szerintem megéri azt a pénzt. :K
Külföldi fórumokon is dícsérik.

A 2600 valóban tipp de mindenhol azt olvasom hogy ez lesz az eddigi legnagyobb elemű Technic tehát 2200-nál nagyobb számúnak kell lennie. Én árban 55-60k közé várnám mivel motor ugye 1 van benne és se infra se semmi nagyon extra elem nem lesz benne. Csak irdatlan sok kocka. :)

Més que un club!

(#544) kovsol válasza Napfénysüti (#543) üzenetére


kovsol
titán

Engem egyelőre nem fogott meg annyira, hiába sok darab. De majd ha megveszed megnézem nálad :DDD
Én most pár kicsi készlettel szemezek következő lépésként.

May the Force be with you!

(#545) Brumi válasza Napfénysüti (#543) üzenetére


Brumi
senior tag

Itthon nehéz megmagyarázni, hogy minek veszem meg a negyedik exkavátort és miért kell a második daruskocsi is :)
Anno a 8258 is egy motoros volt, mégsem adták olcsón (közel 1900 darab volt), én azzal kezdtem újra a LEGO gyűjtést. Az az autó egyszerűen gyönyörű és persze hatalmas :) Majd meglátjuk hány darabos lesz, igazából mindegy is, hogy 2200 és 2600 között hol lesz, a videó alapján egy monstrum.

Egyelőre vitrinben tartom a modelleket, de nem tudtok akkor bemutatódobozokat, amibe a legnagyobbak is beleférnek?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#546) FLx válasza Brumi (#545) üzenetére


FLx
addikt

Engem is érdekelne valami megoldás, mert a unimog-ot nem tudom hova tenni. :D

(#547) LÁZ válasza FLx (#546) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

álló vitrin jó megoldás lehet sztem, nekem is az lesz majd a nagyobb pecóba a legóknak, meg a géming mörcsendájszoknak..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#548) lapa válasza FLx (#546) üzenetére


lapa
veterán

nálam rengeteg hely van.

(#549) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#550) Napfénysüti válasza LÁZ (#549) üzenetére

Ezt már valamelyik fórumon nézegettem, nagyon szép darab. :K

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.