Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6201) csemberlen válasza balfek (#6200) üzenetére


csemberlen
őstag

Általában alul szokott lenn 2 csavar a cirkóknál, aztán ha kicsavarod akkor megemelni, mert felül meg füllel rögzül.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6202) balfek válasza csemberlen (#6201) üzenetére


balfek
tag

amennyire homályosnak tűnt elsőre, annyira igaz volt :) azt kellett.
bátorságot adtál, nagy kösz!

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#6203) Met


Met
Topikgazda

Távirányítónak ki van kopva pár gombja, erősen kell paszírozni, hogy történjen valami, nem az elem van lemerülve...

Meg lehet valahogy javítani?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6204) benvolio válasza Met (#6203) üzenetére


benvolio
őstag

Nem tudom a tiédet mennyire lehet szétszedni, de szét kell szedni úgy, hogy a gumi nyomógombsor alatt lévő nyáklapot meg tud tisztítani. Én már csináltam, és bejött.

(#6205) Met válasza benvolio (#6204) üzenetére


Met
Topikgazda

Már meg volt az is.
A hangerő + - gombja és a csatorna léptető gombok működnek nehezen, azt hiszem lekopott az a réteg a gumilapról ami zárja az áramkört.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6206) aphra2 válasza Met (#6205) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ha megfelelően tudsz a gumilapra rögziteni alufóliát (persze a gomb méretére vágva), akkor nagy valószínüséggel jó lesz.
Nekem is jó volt,... csak mindig leesett a fólia a gumiról :D , és aztán feladtam,
egy biztos, a pillanatragasztó nem a jó megoldás :N

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#6207) Dluinet válasza Met (#6205) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lágy, rugalmas ragasztó+alufólia. a pillanatragasztó merev, rideg.
Lágy ragasztó pl a Pálmatex vagy egyéb gumiragasztó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6208) Hasaggymeg válasza Met (#6205) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Univerzális távírányító. ;) (itt is az lesz,maradandó sérülés nélkül szinte nem lehet szétszedni a nyavajásokat! :(( )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6209) Met válasza Hasaggymeg (#6208) üzenetére


Met
Topikgazda

Már vettem egyet, 2k-t megért a próba, működik is csak a menübe nem tudok belépni :(
Írtam a somogyinak, hogy mi a helyzet ilyenkor de basztak válaszolni, a drágább távirányítók meg 4-6k annyit nem ér, 8k a gyári hozzá, de szerintem 1-2 évnél tovább nem bírja a tv és akkor úgy is másikat veszek

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6210) benvolio válasza Met (#6209) üzenetére


benvolio
őstag

Csak "tanuló" funkcióval rendelkezőt érdemes venni, mert én is vettem már előre programozottat és mégse értem el vele minden funkciót. A taníthatóval mindent tudok irányítani illetve bármit beállítani ami szükséges.

(#6211) Met válasza benvolio (#6210) üzenetére


Met
Topikgazda

Közben megcsináltam alufóliával, mükszik jól.

Ez volt a legolcsóbb nagyon drágát nem akartam mert mint írtam elég régi a tv és még 1-2 évet jósolok neki, a következő meg úgy is lcd tv lesz :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6212) Met válasza Winner_hun (#6195) üzenetére


Met
Topikgazda

Hi!

A mikulás ide tojt Neked 37 db lemezt :D

Érdekel még?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6213) Met válasza Met (#6212) üzenetére


Met
Topikgazda

Bocs, ezt privinek szántam :DDD :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6214) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

tudtok ajánlani generálkivitelezőket?
egy komplett lakásfelújításhoz kell

netán ezek közül valamelyik ismerős?tapasztalat? (ez a 2-3 a legszimpatikusabb átolvasva őket illetve helyileg a legközelebb (7. kerületben lesz a móka), bár a 3. azzal a pénz visszafizetéses garanciával kicsit vicces
ti melyikkel vennétek fel a kapcsolatot?

1 [link]
2 [link]
3 [link]

köszi

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6215) csemberlen válasza Antonio (#6214) üzenetére


csemberlen
őstag

Egyiket se ismerem, és az is lehet, hogy mindegyik korrekt szakember. Viszont lakásfelújitásra kivitelezőt nem a legjobb így választani. A legjobb ha neked, vagy családi/baráti körben van egy korrekt szakember. Lehet az bármilyen szakmában. Ő biztos tud a többi szakmában ajánlani akikkel együtt dolgozik. Én, pl villanyszereléssel foglalkozom elég régóta, és épitőiparban minden szakmában van megbizható vállalkozó kollega akit bátran ajánlhatok.
Kérjél több árajánlatot, ne feltétlen a legolcsóbbat válaszd. A szerződésben legyen benne, hogy minden pótmunka csak irásos szerződés módositásban történhet. Fontos az is, hogy irja alá a a vállalkozó, hogy az árajánlat az adott szakmában tartalmaz minden olyan költséget ami felmerülhet.
Ne az legyen, hogy a megegyzés után azt mondja, pl a festő, hogy nagyon rossz a fal, és több olyan müveletet el kell végezni amit nem tartalmaz az ajánlat.
Így hirtelen ennyi:DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6216) Antonio válasza csemberlen (#6215) üzenetére


Antonio
senior tag

Köszönöm!

viszont ha úgy választok szakembert akkor nincs aki a felelősséget vállalja, összehangolja a munkamenetet, felügyel stb. ráadásul vidéki vagyok ha csak tényleg pl 1-2 munkáról lenne szó pl festésről+ablakcsere, akkor igazad van, + itt tényleg komplett felújítás lenne

villany vezeték csere, cirkósítás, kis falbontás kis falépítés, nyílászárók, taposó, csempe festés fürdőszoba konyha, gondolom lesz majd kis vízvezeték machinálás stb stb.

amíg a Pista dolgozik sorára vár a Józsi, miközben a Béla szól hogy a Géza elfelejtett idevinni az áramot, de a Géza csak jövőhéten jön vissza mert máshol is akadt munkája és így tovább, nekem meg folyton ott kéne lennem és felügyelnem sokszor olyan dolgot amihez nem is értek ... :(

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6217) csemberlen válasza Antonio (#6216) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem 1 ilyet megoldottunk, nem kellett a megrendelőnek lótni-futni egyeztetni szakmákkal.
Az viszont biztos, ha a generál nem szakma szerinti alvállalkozókkal dolgoztat akkor minőséget ne várj. Ha igen akkor csak annyi, hogy 30%-al drágább lesz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6218) Lipton válasza Antonio (#6216) üzenetére


Lipton
őstag

Szerintem elsőre kell csinálni egy komolyabb tervet az egészre.

Én csinálnék
- víz/gáz/fűtés terv
Végpontok, szaniterek, kazán (kondenzációshoz pl csatorna is), termosztát, radiátorok, igények, mosógép, stb
- elektromos
Konkrét végpontok (lámpa-kapcsoló párok, konnektorok, külön bekötött eszközök(sütő, mosógép, típusok, ÉV relé, túlfeszültségvédelem, telefon, TV, LAN, hangfalkábelek, stb.)
- festés/mázolás
Felületek mérete, színek, anyagfelhasználás, kiegészítők, stb.
- nyílászárók
Anyag és munkadíj, összeállítás (BNY, merre, redőny, szúnyogháló, párkány, stb.)
- Burkolás
Mindent felmérni (felület háló/diagonál, gumi, sziló, lábazat, stb.)
Anyagok: burkolat (+10% háló, 15% diag), ragasztó, fuga, sziló, gumi

A megállapodást úgy érdemes megkötni, hogy
- a komplett végeredményre kell "megkötni"
- minőséget definiálni (konkrét márkák, elvárások, lehet egy csemperagasztó 900-7000Ft / zsák, stb.)
- részletesen beárazott ajánlat kell, hogy pótmunka esetén ne tudjanak lehúzni. Ha bármi kell később, akkor ezen árak alapján készítik el.

Fizetés nagyon fontos dolog. Eleve mindent papíron, aláírva minden fél részéről.
Példa mondjuk villanyra:
- egy végpont munkadíj legyen 2500Ft (akárho, akármilyen!)
- anyag felhasználás szerint (tudod számolni simán)
- vállalási díj összesen: XXX Ft
- fizetési ütemezés lehet ennyire bontva is, ha nagy az összeg:
- x% előleg (anyagból)
- y% kész munka (anyag+munka)
- z% szerelvényezés (anyag+munka) (erre utólag kell visszajönni)
- és esetleg v% visszatartás 1-2hónapra, hogy tényleg működik-e minden akkor is.

A komplett kivitelező levesz rólad szervezési munkát, de ki is kell fizetned. Te döntésed:
- rászánsz időt/energiát/stb, és mész minden után, szervezel, stb
- fizetsz, és csinálja helyetted valaki más.

[ Szerkesztve ]

(#6219) Antonio válasza csemberlen (#6217) üzenetére


Antonio
senior tag

netán szakmában vagy? vagy "csak" átestél te is hasonló felújításon?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6220) Lipton


Lipton
őstag

Ja, referenciamunka, tulajjal tudjál beszélni.
Mi most vagyunk lassan túl egy komplett családi ház építésén :)

(#6221) csemberlen válasza Antonio (#6219) üzenetére


csemberlen
őstag

Huszonéve tevékenykedem az épitőiparban, én speciel villanyvonalon, és mint irtam néhány bérházat már több vállalkozóval felújitottunk.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6222) Antonio válasza Lipton (#6218) üzenetére


Antonio
senior tag

Hát igen ez mind szép és így is kéne!

egy hülye kérdés ha netán nem generál hanem külön csináltatom
akkor mi a munkafázisok általános prioritás sorrendje?
bontás,aztán
előbb a villany vagy a gáz? nyílászárót festés előtt után stb.

de a fő kérdésem ami végett hezitálok.

egy olyan ember kéne aki megmondja kb-re mikor szemrevételezzük a lakást és elmondom mik az igények (persze per pillanat még nem tudom hol mennyi elektromos kivezetést szeretnék futja e álmennyezetre spotra stb.) és tud egy közelítő értéket mondani, hogy egyáltalán megmerjem e venni a lakást ne az legyen hogy megvettem és útközben derül ki hogy nincs elég pénzem a felújításra ... legalább is ahogy én szeretném

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6223) csemberlen válasza Antonio (#6222) üzenetére


csemberlen
őstag

50-100e/nm egy felújitás átlagos költsége

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6224) Antonio válasza csemberlen (#6223) üzenetére


Antonio
senior tag

de ez mit tartalmaz? villany víz gáz (minden alkatrész alapanyag radiátor csövek kazán) festés,minden hidegburkolat a konyhában, fürdőben + szaniterek3 nyílászárók?

persze itt elhal a dolog mert ez mind minőség mind lakásonként változik ...

te hogy látod a jelenlegi ép. piacot? van munka? hogyan befolyásolta a válság a piacot?
árak csökkentek, jobban megy a harc az ügyfélért? vagy egyszeregyen a kicsik meghaltak a nagyoknál változatlan a dolog?

neked/nektek van valami honlap/referencia? garanciával dolgoztok, stb.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6225) csemberlen válasza Antonio (#6224) üzenetére


csemberlen
őstag

Az épitőiparban a lakásépitések megszünése miatt nagyon leült a munka. Felújitás az stagnál, irodák, mühelyek,üzemek mintha picit felfelé ivelnének. Sokan piaci ár alatt dolgoznak épp ezért, de kissé a minőség rovására. Megy épp ezért a harc a megrendelésekért. Én egy nagyobb irodaház felújitását fejeztem be nemrég több mint 8 hónapos munka volt.
Doménem van, de lassan 4 év óta nem volt energiám a honlapomat megcsináltatni rá. Igazából nem volt szükségem erre a tipusu reklámra, mert a kialakult, és elégederr ügyfelek adnak egymás között.
Referencia természetesen van, de nem garantálom, hogy be is enged valaki egy idegent a házába/lakásába, hogy körülnézzen. Valószinű Te sem tennéd.
Ki irná azt le, hogy nem ad garanciát, egyrészt kötelező, másrészt az elégedett ügyfél a legjobb garancia, mert ajánl tovább.
Azt a közelitő árat azért irtam le, mert sokan azt hiszik, hogy egy 70 nm-es lakást 1 millából helyre lehet pofozni. Relativ minél nagyobb a lakás anál kisebb négyzetméter árból lehet megoldani.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6226) Lipton válasza Antonio (#6222) üzenetére


Lipton
őstag

Így elsőre szerintem:

1. tartalmi tervezés (elképzelések, anyagok, formák, színek, cél)
2. valódi tervezés (munka és anyagszükséglet, anyagi keret, idő, stb.), kiírás készítése
3. saját beárazás (ismerősök, net, ajánlatok, stb.alapján)
4. konkrét ajánlatok bekérése (időpont is fontos)
5. reális költségvetés összeállítása, korrigálás szükség esetén
6. kiválasztás, egyeztetés, véglegesítés, munka kiadása
7. bontás
8. építészeti feladatok
9. víz/fűtés
10. villany
11. nyílászárók (minél kevesebb koszt kapjon)
12. vakolás
13. burkolás
14. festés
15. szerelvényezés

Fontos megbeszélni, hogy mit és mikorra hozol te, és mit a mesterek.
Ja, minden minimun +10%, és mindenki takarítson maga után :)
Sittelszállítás is tud fejfájást okozni.
Ablakok festés előtt, különben nem tudják rendesen körbevakolni, lejavítani.
Ha ennyire nem vagy képben, kénytelen leszel megbízni valakinek a szavában. Nem utolsó sorban azért, mert nem fogsz sok problémát már észrevenni sem...

(#6227) Antonio válasza Lipton (#6226) üzenetére


Antonio
senior tag

Köszönöm szépen a listát!

Azt tudjátok hogy ha kötök egy vállalkozói szerződést egy general kivitelezővel (pl használt lakás komplett felújítása)
akkor annak miket kell tartalmazni, mikre figyeljek oda? stb.

köszönöm!

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6228) Ariadne válasza Antonio (#6227) üzenetére


Ariadne
őstag

Felek pontos megnevezése, mit végez el (takarítás, sittlehordás is legyen benne), milyen határidőkkel, ha nem teljesíti, kötbér (pl. vállalkozói díj x %-a/nap késedelemnél, más % ha nem teljesíti,30 napot meghaladó késedelem esetén elállhatsz, hibás teljesítésnél díj x%-a), garancia ideje (1 év minimum, 20k felettinél kötelező), és persze a vállalkozói díj. Most így hirtelen. :) És ettől függetlenül nézz a körmére napi szinten...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6229) Antonio


Antonio
senior tag

Most kaptam egy irányadó árajánlatot egy cégtől ...

a végén van egy ilyen hogy: "Cégünk áfa mentes!"

na most ez mit is jelent? hogy kell érteni? :F

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6230) Antonio válasza Antonio (#6229) üzenetére


Antonio
senior tag

közben másik vonalon megkaptam a választ

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6231) siti válasza Antonio (#6222) üzenetére


siti
senior tag

ha rám nem hallgatsz:
előbb villany, majd gáz
a gázos persze telibefúr egy vezetéket, majd villany megint.
vezetékek vakol, glettel, kifest egész lakás
a szép fehér fal mellett nem lesz szép fehér a régi ajtó,
csiszol, fest, kibont berak új és persze fest.
majd vakol, meg falat fest megint az ajtók körül.
beköltözöl, szomszéd hangos, így utólag hangszigetelés a két hónapos festére.
egy régi konnetkor kicserél, rájön hogy előző felújító szivbaj nélkül kötötte össze az alu és réz vezetékeket.
vezeték kibont, kicserél, vakol, glettel, fest, megfogad hogy soha többé régi házat/lakás, majd épül magának újat és akkor majd jó lesz minden.

én kb itt tartok. bárcsak lettem volna igénytelen és akkor ki se festek...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#6232) Ariadne válasza siti (#6231) üzenetére


Ariadne
őstag

Vagy lettél volna igényes és előrelátó (már bocs), és rögtön azzal kezded, hogy megnézeted, jó-e a villamos rendszer, előre eltervezed, mit akarsz kicserélni és mit nem, akkor pedig elég egyszer glettelni és kifesteni. ;)

Egy kisebb, de iszonyúan elhanyagolt lakás komplett felújításán vagyunk túl, nem generálban, hanem külön mesterekkel végezve, szóval saját tapasztalat. Mi szépen leültünk, körbenéztünk, elterveztük, mi mindent kell kicserélni és mit mikor, ennek megfelelően szerveztük a mestereket, és nem is volt semmi gond, időre meglettünk. Az egyetlen váratlan dolog az volt, hogy a kívülről jónak tűnő Hajdú bojlerről kiderült, hogy belül totálkáros, és ki kell cserélni, ennyi. Beszéltünk a többi lakóval is, ezért tudjuk, hogy hamarosan meg lesz bontva és kicserélve a strang, ezért ott direkt vettünk plusz csempéket, hogy legyen mivel visszapótolni utána, meg emiatt ott eleve olcsóbb csempét használtunk.

És épp emiatt gondolom, hogy bár sok mindent másképp csinálunk majd a következőnél, pl. ezután csak generálban, naponta a körmükre nézve, de csakis használtat vennék, gagyi minőségű újat rettentő drágán, tervezőasztalról soha. Bár most azért pár évig nem örülnék, ha felújításba kellene belevágni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6233) siti válasza Ariadne (#6232) üzenetére


siti
senior tag

sajna csak két hetem volt költözni meg berakni pár vezetéket és kifesteni, szóval örülök hogy ideáig eljutottam. a lényeg, ha az előző tulaj szerint valami tökéletes és nemrég volt felújítva, akkor az minimum csere.
az egy szem mester pedig a villanyt szerelte, a többit az önjelölt mesteri haverok követték el. nem lett sima a fal, de a miénk.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#6234) Ariadne válasza siti (#6233) üzenetére


Ariadne
őstag

Na mondjuk két héttel azért iszonyú nehéz gazdálkodni, csoda, hogy ennyi belefért. A frissen felújított használt lakás meg szívás, volt itt korábban is valaki, aki ugyanígy megjárta, a szép külső alatt egy csomó minden nem volt kicserélve. Éljenek a lepusztult használt lakások. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6235) csemberlen válasza Antonio (#6229) üzenetére


csemberlen
őstag

Sorrend ami nálunk müködni szokott. Valaki minden bentmaradó szerelvényt ajtófélfát, parkettát lefóliáz, és/vagy hullámpapirral leborit, hogy ne csináljon senki kárt.
Villanyszerelő leszedi az elosztótáblát, és feltesz egy 3-as konektorsávot, jobb esetben ÁVK-val kombinálva, és meggyözödik, hogy nincs sehol áram, lebont minden elektromos berendezést.
Gépészet jön, kivés, berak, gondoskodik 1 db ideiglenes WC-ről, és vizvételről. Visszajön a villanyszerelő, és megcsinálja az egész lakást, és feltesz foglalatokat, és áram alá helyezi a világitást. Kömüves/burkoló következik, majd festő. Gépész/villanyász felszerelvényez, parketta csiszolás/lakkozás, pezsgőbontás.
Így nagyvonalakban. Aki Áfamentesen hirdeti magát az nem ad "igazi" számlát.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6236) Antonio válasza csemberlen (#6235) üzenetére


Antonio
senior tag

köszönöm,

én is elkezdek keresgélni,

de tudnátok valami linket adni ahol van sok lakás (egyszerű semmi luxus) kialakítási ötlet főleg fénykép?
Itt elsősorban festési, csempe, taposó konyhabútor, szoba stb kialakítási ötleteket szeretnék gyűjteni ... csak hogy legyen valami támpont! ötlet ihlet! Mert eddig lakást néztem hitelek stb, magára a lakás belső kialakítására nem is volt időm, ötletem.

köszi

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6237) Antonio


Antonio
senior tag

sziasztok,

kombi fali kéményes gázkazán kérdés

egy átlagos felhasználónak 1-2 személy (55nm 1 fürdő/1konyha) egy sima átfolyós rendszerű kombi kazán elegendő? (leginkább ugye zuhanyzás fürdéshez kell)
tehát fölösleges tartályos/melegvíztárolós megoldásban gondolkodni?

magyarul tudja biztosítani folyamatosan a meleg vizet (de inkább forrót mert én azt szeretem :) ) zuhanyzás közben is?
pl.:
ez [link]
vagy ez? : [link]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6238) holusoft válasza Antonio (#6237) üzenetére


holusoft
csendes tag

Üdv.
A viessmannt válaszd.Mind kettő megfelel a célnak de kevesebb gondod lesz vele mint a vaillant készülékkel.

(#6239) Ariadne válasza Antonio (#6237) üzenetére


Ariadne
őstag

Érdemes zárt égésterűt venni, mert ott a szénmonoxid mérgezés esélye 0-ra csökken (a kéményen ki lehet vezetni a dupla csövet). Az átfolyós baromi kényelmetlen, nem tudom, használtál-e ilyet, én igen és gyűlöltem... Nálunk 46m2-en egy zárt égésterű Saunier Duval Renova Mini van, nálunk semmi gondja, de szoktak panaszkodni rá, a Vaillant meg a Junkers azért jobbak, persze drágábbak is. Viszont ez volt akkor az egyetlen nem kondenzációs és eléggé kicsi cirkó, 3,4-12 kW-ig. Egy ekkora lakásban sosincs szükség 12 kW-nál többre, bár igaz a melegvíz nálunk szándékosan bojleres.

Megnézetted a kéményt előre, hogy megfelelő-e, bélelt-e?

Ja és hőn ajánlom Geller_1972 fórumtársat, tökéletes munkát végeztek nálunk, gyorsan és nagyon rugalmasan. ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6240) Antonio válasza Ariadne (#6239) üzenetére


Antonio
senior tag

igen cirkósítás lehetséges a kémény bélelt ...

miért kényelmetlen az átfolyós?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6241) Dluinet válasza Antonio (#6240) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amikor megnyitod a csapot, akkor először hideg víz folyik később jön csak a meleg. Így sok víz elmegy a lefolyóba. Forró vízhez 24KW-os kazán kell (ezek olcsóbbak is mint a kisebbek).

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6242) Antonio válasza Dluinet (#6241) üzenetére


Antonio
senior tag

(most nézem hogy ugyanazt linkeltem)

na mindegy,

szóval mindegyik kazán 24 vagy a feletti teljesítményű illetve viesmann-ba van egy 5 literes puffer tartály is azonnali meleg vízre ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6243) Dluinet válasza Antonio (#6242) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Puffertartályos az jó. 24KW-osnál nagyobbat venni lehet, de csak 120m2 fölötti szigeteletlen lakásnál szükséges. De ezt egy tervező fogja kiszámolni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6244) holusoft válasza Antonio (#6240) üzenetére


holusoft
csendes tag

Amit még meg kéne nézned az a kéményed csatlakozásának mérete.Mert lehet hogy nem köthető bele.Amúgy a mostani készülékek fűtési teljesítménye mind lejjebb szabályozható csak a meleg vizet csinálja max.teljesítményen.Tény és és való hogy zárt égésterűvel jobban járnál (pl.:osztott kémény ha ki van bélelve a régi kémény).Saunier Duval Thema Fast ez is 5l puffer tartályos.

(#6245) Antonio válasza holusoft (#6244) üzenetére


Antonio
senior tag

na most kérnék egy felvilágosítást:

zárt vs nyitott égésterű

mindegyikre ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak tehát ha a kémény már cirkósítva van (itt most Bp belvárosi bérházakról beszélünk) akkor bármelyik beköthető

vagy mik a követelmények?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6246) Brumi válasza Antonio (#6236) üzenetére


Brumi
senior tag

A berendezés, burkolatok kitalálása, kiválasztása nagyon sok idő. Mi a felújítás előtt elkezdtük venni a Lakáskultúra magazint, amiben persze marha drága dolgok vannak, de nem azt kell nézni, hanem az ötleteket. Általában mindenből van olcsóbb verzió, és nem is feltétlenül rosszabb minőségű.

Egyébként ha beszerzed az IKEA katalógust, vagy megnézed a honlapjukat, akkor ott is rengeteg ötletet találsz (persze ha tetszik neked az a stílus).

Ami még segíthet, ha megrajzolod mondjuk excelben a lakás alaprajzát méretarányosan, és minden bútort rápróbálsz. Nekem még az egész lakás romokban állt, mikor már minden bútor pontos helye megvolt.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6247) DeFranco válasza DeFranco (#5841) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Örömhírről szeretnék beszámolni: abban a hozzászólásban, amire reagálok, mutattam egy szép flexicsövet úgy kb 2 hónapja. Szépen meg volt törve. Na, mostanra sikerült kicseréltetni, (2 hónap, ómájgád) plusz akkor már csere volt a nappaliban levő is.
Tanulságok:
- a flexi csövek 10 évesek voltak, még a konvektorral együtt kötötték be őket. :Y
- a hálószobai (amit linkeltem anno) még a szebbik volt, a nappaliban 1,5 métert hidaltak át vele, de azt legalább úgy, hogy kettőből volt összerakva, és az egyik nem úgy volt megtörve, mint a linkelt, hanem konkrétan el volt törve a burkolata :Y
- megtudtuk, hogy festéskor nem kell leszedni a konvektort, mert mögötte amúgy sincs tapéta, sőt semmi :Y
- az új csövet nem kell cserélni 20 évig elvileg. Állítólag valami nagyon szuper, kívül sárga, belül azt hiszem inoxot mondott a csóka. Nyújtható, ki lehet húzni hosszabbra. :C
- a gázosom normális (de tényleg), csak éppen 2 hónap alatt cserél két csövet :U

Lényeg, hogy kész van, mindenkinek köszönöm a tanácsokat, és hogy rávett, hogy cseréltessem, mert ez tényleg veszélyes volt így, mint utólag kiderült. :R

(#6248) Met válasza DeFranco (#6247) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt hittem már réges régen ki van cserélve:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6249) DeFranco válasza Met (#6248) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudom, ez nem chat, de nem hagyhatom ki: [Jenő] Párszor meghallgattam mostanában. Tényleg jó szerelő, ahogy meg tudom állapítani, de két hónap az két hónap.

[ Szerkesztve ]

(#6250) csemberlen válasza DeFranco (#6249) üzenetére


csemberlen
őstag

Lassú munkához idő kell :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.