Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) parkasz válasza Shadowfax (#38546) üzenetére


parkasz
senior tag

grat a komoly gyűjteményhez.

(#38552) sleepmore válasza pala2 (#38513) üzenetére


sleepmore
csendes tag

Nekem i5 + quadros T430-am van, de eddig sem a melegedéssel, sem a zajjal nem volt gondom. Stressz-teszt alatt a venti felhangosodott ugyan (közel 5000-es fordulaton mondjuk nem is csoda), de akkor sem volt vészes.

Viszont én külön-külön futtattam GPU és CPU tesztet, nem egyszerre, így:
- GPU max. 93 fok (ez biztos)
- CPU max. 75 fok körül (emlékeim szerint)

Ha egyszerre terheled mindkettőt 100%-ra huzamosabb ideig, simán lehet, hogy már nem bír vele a hűtés, és belép a throttling. i7-nél meg pláne. De ez olyan extrém eset, ami miatt azért nem nevezném hibásnak a szériát.

(#38553) mitulabattyi válasza mcroberto (#38528) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Ezt kipróbálom, mert jelenleg 50Hz-re van állítva, akkuval is, hálózatról is...

(#38554) Chaser válasza sleepmore (#38552) üzenetére


Chaser
titán

Aki ilyen gépet vesz munkára veszi. Simán lehet gpu és cpu igényes alkalmazás egyszerre, akár több is. Ha ott belép a throttling akkor az bizony hiba, nem is kicsi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38555) sleepmore válasza Chaser (#38554) üzenetére


sleepmore
csendes tag

Értelek, én is munkára vettem, de az "egyszerre mindkettő 100%-on huzamosabb ideig" eset akkor is elég nehezen idézhető elő _szerintem_.

(#38556) Chaser válasza sleepmore (#38555) üzenetére


Chaser
titán

Mióta bejöttek az ssd-k, pláne a nagyobbak és már egész emberi áron, simán lehet több erőigényes dolgot végezni. Pl dekódolás gpu-val, mellette tömörítések, valami hw-t zabáló 3D tervező progi, virtual gépek, háttérben FHD film aláfestésnek, stbstb. Ezt lehet akár 8 órán keresztül munkaidőben csinálni, ami azért elég huzamosnak mondható. És ha ezt nem bírja egy ilyen gép, abban alultervezték a hűtést.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38557) Omni


Omni
aktív tag

Adott egy T500 Samsung 830 SSD-vel. AHCI engedélyezve.

Feltelepítettem egy új win7-et, a Hard Disk Sentinel szerint TRIM támogatva, működik. Teljesítmény 100%.

ThinkVantage-el feltettem a legújabb Lenovo drivereket, HDD sentinel szerint TRIM támogatva, de inaktív. Teljesítmény 80%.

Hol lehet a bibi? :F

(#38558) Chaser válasza Omni (#38557) üzenetére


Chaser
titán

Nem jó az AHCI driver. Tegyél fel másikat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38559) Omni válasza Chaser (#38558) üzenetére


Omni
aktív tag

Node honnan vegyek másikat. A lenovo software ezt szedte le...

(#38560) franc0 válasza Shadowfax (#38546) üzenetére


franc0
őstag

Egyik szomszéd se horgászik? Ennek kicsi a valószínűsége :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38561) Chaser válasza Omni (#38559) üzenetére


Chaser
titán

Nem jót szedett le. Intel oldalán keress. Nekem T400-am volt, ssd ugyanez, hiba szintén. HD sentinel topikban hdsentinel kollega adott jó drivert, mert sehogy nem találta,. Érdekes, de egyik topikjában se látom az akkori kérdésemet :F /vagy olyan topikban van amit most nem találok /.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38562) sleepmore válasza Chaser (#38556) üzenetére


sleepmore
csendes tag

... plusz még egy kis Diablo 3 ezek mellett a háttérben levezetésnek :)
Értem én, mire gondolsz, és nincs is nagyon értelme ezen vitatkozni. Valóban illene elbírnia a hűtésnek a teljes CPU+GPU terhelést együttesen is. De azzal, hogy nem így van, a felhasználók 99,99%-ának még semmilyen hátránya nem származik belőle. Többek között nekem sem, illetve gondolom pala2-nek sem (mivel írta az elején, hogy szinte nem is hallja a hűtést).
Biztosan van a világon 2 olyan programozó-mérnök, aki tervezés mellett futtat virtuális gépeket, miközben aláfestésnek fullhd filmet nézve tömörít, de ők tényleg ne ezt a gépet vegyék :R

(#38563) Chaser


Chaser
titán

Csak megtaláltam egy 3. topikban:) Közvetlen linket kaptam, így hsz-ként tudom linkelni.

szerk: Ezek csak hasraütött példák voltak. Nyilván mérnökök, tesztelők tudnáak 10-20 konkrét példával is szolgálni. És ha valóban valós a throtling...hát ne vicceljünk már, ez a gép a lenovok csúcsa közt van. Ilyen helyzeteket is alap, hogy meg kell tudni oldania. Nem egy ideapadról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38564) Borote válasza Chaser (#38563) üzenetére


Borote
addikt

(#38565) Omni válasza Chaser (#38563) üzenetére


Omni
aktív tag

Köszi, sikerült megoldani. Letöltöttem ezt. Mégegyszer köszi a tanácsot.

(#38566) parkasz


parkasz
senior tag

Üdv!

ilyen 80%-os bajom van nekem is t500-on x25-m ssd-vel AHCI diver gond akkor ez is gondolom. Melyik driver szedjem le? :R

(#38567) buca84 válasza parkasz (#38566) üzenetére


buca84
őstag

Amit Chaser linkelt. :)

(#38568) audi100td válasza parkasz (#38566) üzenetére


audi100td
nagyúr

A legfrissebbet az intel honlapjáról az oprendszerednek megfelelően: [link]

ez többek közt Win7-hez való: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38569) Omni válasza parkasz (#38566) üzenetére


Omni
aktív tag

Én az elsőt szedtem le, mert 64 bites a windowsom. Ha 32 bites a rendszered akkor a másodikat választanám.

Ezek után kicsomagoltam, majd az eszközkezelőben "kézzel" frissítettem a kontroller driverét (megadtam, hogy hova csomagoltam ki a fileokat).

Sok sikert.

(#38570) parkasz


parkasz
senior tag

Köszi Urak!

Probléma megoldva. :R
hdd sentinel szerint van egy hibás szektor az ssd-n. Ezzel mennyire kell foglalkoznom? Csak sasoljam nem gyarapszik-e a lölköm, vagy kell mást is tennem?
Más.
szeretnék egy oldszkúl ibm notebookot a régi, számomra még élményszámba menő játékaim futtatására, ugyanis a mai csoda-izék nemigen kötnek le, a t500-on pedig állandóan behal az ati driver az xp alatt minden újraindításnál (caddybe van a hdd)
Miután nem kell 3d csodagrafika, melyik régebbi típs lehet a nyerő? x31, t41, t42?
mire kell ezeknél figyilnem? Van-e valami sarkalatosan gyenge pontjuk?

(#38571) Chaser válasza Borote (#38564) üzenetére


Chaser
titán

Jó, mondjuk abban nem is i7 van. De lényegtelen. Ha egy T túlmelegedhet i7-tel akkor ne adják ki i7-tel, ilyen egyszerű szerintem.

Omni: Engem se hagyott nyugodni a dolog anno. Bitang gyors a samuval a gép mint tudod :))

parkasz: Én a helyedben csak IPS panelest vennék, akár egy T43p-t, de T60-ak se olyan drágák. Élmény ilyen panelen játszani, én is most tolok végig pár "gyerekkori" játékot, pl DK2. Nem olyan drágák már és hw-ben meg kijelzőben messze jobbak az előbbieknél. De T43p-ből is van IPS, lehet T42-ben is..viszont alig olcsóbbak sokszor egy T60-nál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38572) sleepmore válasza Chaser (#38563) üzenetére


sleepmore
csendes tag

Érdekes, hogy pont ezt hozod fel, én mérnök vagyok, és az elmúlt 2 évben sokat teszteltem szoftvereket is: nemhogy 10-20, de 2 konkrét példával sem tudnék szolgálni, amikor a CPU+GPU párost huzamosabban terheltem valamivel 100-100%-on. De az általad leírtakból úgy látom, te sem. Félre ne érts, nem kötekedni akarok, sok jó dolgot olvastam már tőled is ezen a fórumon, de arról nem vagyok meggyőződve, hogy a T430 hűtése rossz volna. Így is félve vettem meg a gépet, a fórumokon olvasott sok negatív megjegyzés miatt (rossz billentyűzet, illesztési hibák, hűtés szar), amiből konkrétan semmi nem volt igaz (erre a példányra). Messze ez az eddigi legjobb gépem, pedig már a 6. thinkpadem. Szóval azért fontoljuk meg, mielőtt kijelentünk valamit, mert mások (pl. én :K) elhiszik.

De hogy ne csak véleményeket állítsunk szembe, hanem legyen valami hozzáadott érték is, futtattam most AIDA stresszteszteket a gépen (90W-os töltőn, High Performance módban).
- BIOS-ban csak Intel engedélyezve: CPU max. 77 fok (magok max. 76 és 81 fok), throttlingnak természetesen nyoma sincs
- BIOS-ban Optimus: itt jön az érdekes rész - az AIDA a teszt során mindkét GPU-t 100%-ra terheli :W . Tehát a proci és az nvidia GPU mellett a prociba integrált GPU is teljesen fűt. Íme:

Persze, hogy nem bírja el a hűtés. De ilyen ugye nem is lehet, normál esetben vagy az egyik megy, vagy a másik.
Ez alapján nem jelenteném ki, hogy pala gépe rossz.

Ennél már reálisabb teszt, amit a notebookcheck csinál, egy Furmarkot futtatnak egy CPU teszt mellett, itt viszont ők az i7 esetén tapasztaltak throttlingot. Ami gáz, de ahogy szintén írták is, ilyen való életben nem jelent problémát.

Ha valamilyen tesztet futtassak még, vagy bárkinek konkrét kérdése van a géppel kapcsolatban, szóljatok.

(#38573) parkasz válasza Chaser (#38571) üzenetére


parkasz
senior tag

thx a tippet!

esetleg erre valami javaslat: hdd sentinel szerint van egy hibás szektor az ssd-n. Ezzel mennyire kell foglalkoznom? Csak sasoljam nem gyarapszik-e a lölköm, vagy kell mást is tennem?

(#38574) Shadowfax válasza franc0 (#38560) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nincs pofám tőlük kérni. ;)

(#38549) soldi3r : Sajnos a spárgám is elég gagyi ehhez a művelethez. Inkább foszlik meg elszakad. De legkésőbb hétfőn megoldom. :)

parkasz audi100td: Köszi!

(#38575) Chaser válasza sleepmore (#38572) üzenetére


Chaser
titán

Lehet multimédiás felhasználás orrbaszájba:) Az hogy te egy mérnök vagy a sok közül kb annyit jelent, hogy neked megfelel esetleges nem megfelelő hűtéssel is a gép, kb ennyi. Másiknak meg más területről lehet nem. Ha pl prime mellett futtat furmarkot, cpu terhelés eleve más lesz, prime olyankor látványosan belassul. Valszeg pont az optimus miatt fűt nv mellett intel is, ha előbbi van használva. Olyankor az intel is ugyanúgy használatban van, különben nem látnál a kijelzőn semmit, azon keresztül megy minden. Vagy valamit nagyon rosszul tudok:)

Csinálj mondjuk olyat, hogy full BD-ről konvertálsz 1080p mkv-ra, mellette tömörítesz , ezek menjenek háttérben, főfogásnak meg valami jó kis vga zabáló 3D game. Ez nem valami különleges trió, ennél átlagember is sokkal több feladatot tud adni a gépnek ha ssd-je van és elég ramja.

parkasz: Sztem azal nem igazán lehet mit kezdeni. Ha nagyon leromlik akkor menjen vissza garba, addig én nem foglalkoznék vele ha normálisan működik és gyorsan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38576) sleepmore válasza Chaser (#38575) üzenetére


sleepmore
csendes tag

Nagyszerű, akkor tulajdonképpen egyetértünk :) Nekem megfelel ezzel a hűtéssel, meg valószínűleg másoknak is (ld. fent), de biztosan nem mindenkinek. Csak ne mondjuk már, hogy ez az átlagfelhasználó.
Igen, az Intel GPU mindenképpen megy az nVidia mellett is, de elvileg közel 0 terhelésen (hiszen megkapja a kirajzolandó képkockát az nVidiától. Ezt mindenesetre még megnézem holnap, mert erre én is kíváncsi vagyok. Simán lehet, hogy nem így van.

(#38577) Chaser válasza sleepmore (#38576) üzenetére


Chaser
titán

Nem is volt ellenvetés:) Meg tulajdonképpen engem nem érint a dolog. Én a régi TP-ket szeretem. Ha komoly hw kéne oda asztalit vennék. Viszont kib@szottul mérges lennék, ha vennék egy 3-400k-s TP-t és túlmelegedne, az biztos. Én 1xi userként is tudok adni annyi feladatot a gépnek, hogy ki legyen használva maximálisan a hw. Amit tud a hw, annyit ált-ban adok is:) ilyen i7-es gépet jó kis vga-val...úgyis telitömném rammal meg egy jobb fajta 256-os ssd-vel, ha meg már áll benne a pénzem akkor dolgozzon ha kell ha nem:D :B
Az optimus kérdésnek tényleg érdemes utánanézni. Ha furmarkot futtatsz, akkor is terhelve van mind2 vga? Ha igen, akkor 3D terhelésnél mindig úgy van. Ha nem, akkor csak az aida hülyesége - ami simán lehet -.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38578) brekiisti válasza Chaser (#38556) üzenetére


brekiisti
tag

Erre van a W széria ill szerintem nem notin kell ilyen jellegű és mennyiségü dolgot futtatni erre vannak a workstationok :)

(#38579) Chaser válasza brekiisti (#38578) üzenetére


Chaser
titán

Még mindig ott járunk, ha beleraknak egy T-be erős vga-t meg cpu-t akkor azt lehessen is kihasználni. Csak ennyi:) Ideapad v edge lenne kutyát nem érdekelné, konzumereknél "megszokott" jelenség. Amennyiben valós a probléma, akkor alul van tervezve a hűtés, ezen nincs mit szépíteni sajnos :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38580) brekiisti válasza Chaser (#38579) üzenetére


brekiisti
tag

nem azt mondom hogy nincs igazad ebben a témában de valahol akkor is ott motoszkál a kisördög a vállamon amit sleep kolléga is mondott hogy nagyon kevés ember ad ennyi melót a gépnek ill fut bele ilyen gondba :) de abban egyet értek ha leszabályoz ne rakják bele.

(#38581) Chaser válasza brekiisti (#38580) üzenetére


Chaser
titán

Remélem hogy nem valós a dolog és notebookcheck is csak valami gebaszos példányba futott bele, simán előfordulhat. Ha igaz az szomorú lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38582) dabgergo


dabgergo
őstag

Most néztem ezt a videót TN vs IPS panelról, és durván nagy a különbség!
Melyik TP-ekben van IPS-panel?

(#38583) audi100td válasza dabgergo (#38582) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Flexview részleget keresd a táblázatban: [link]

Általánosságban az összes X-Tablet IPS/FFS/PVA paneles, illetve az X220, X230 is elérhető IPS panellel, X200(s)/X201 pedig moddolható AFFS-re.

(#38584) dabgergo válasza audi100td (#38583) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Akkor a T-szériából egyáltalán nincs?
(T-n belül melyiknek van legjobb panelja?)

[ Szerkesztve ]

(#38585) Tim82 válasza Shadowfax (#38543) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha lassan csinálod és "fűrészelve", akkor elvileg egészen sokáig kitart. Mondjuk nem tudom, milyen fogselyemmel próbálkozol, nekem anno sima DM-ben vett (sajátmárkás) fogselyem elég erős volt (bár vagy 3-4x szakadt el a művelet közben).

parkasz: IPS-es T42p, T43p szerintem is. Fable TLC-t, Neverwinter Nights 1-2-t játszottam T43p-n, a barátnőm pedig - akié most egy T42p - Spellforce-t és Total War Medieval 1-et szokott rendszeresen. Úgy általánosságban a 2006-ig megjelent játékokig bezárólag mindennel megbirkózik, némi kompromisszummal persze.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38586) audi100td válasza dabgergo (#38584) üzenetére


audi100td
nagyúr

Látom nem nézted meg a táblázatot :) , ott fel vannak sorolva a T, A, R modellek is.

szerk: Igaz kicsit félreérthetően fogalmaztam a második bekezdésben.

T-n belül melyiknek van legjobb panelja?

Az újabb modellek közül az FHD paneles T510/W510, T520/W520, T530/W530-nak a legszebb a képe. [link]

Igaz ez Tn panel, de kifejezetten jó minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#38587) Chaser válasza dabgergo (#38584) üzenetére


Chaser
titán

A T60p a legerősebb T amiben IPS van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38588) dabgergo válasza audi100td (#38586) üzenetére


dabgergo
őstag

Ja így már érthető:)
Ezek szerint az új TP-ekben nincs sehol sem IPS... ez jó nagy kár.

@Chaser: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38589) audi100td válasza dabgergo (#38588) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Ezek szerint az új TP-ekben nincs sehol sem IPS"

csak az X-ekben

(#38590) dabgergo válasza audi100td (#38589) üzenetére


dabgergo
őstag

Ja tényleg, de azoknak meg pont h tök kicsit a kijelzője. Nem értem ennek a logikáját. Mindegy, marad a külső nagy monitor:)

(#38591) audi100td válasza dabgergo (#38590) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én sem értem, mindegyikbe IPS/FFS kellene normális felbontással, legalább mint opció. :)

[ Szerkesztve ]

(#38592) dabgergo válasza audi100td (#38591) üzenetére


dabgergo
őstag

Így van!:)

(#38593) franc0 válasza dabgergo (#38590) üzenetére


franc0
őstag

Nem kicsi, pont ekkora az ideális notebook méret.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38594) tototos válasza Omni (#38557) üzenetére


tototos
őstag

Ne rakj fel intel drivert használd a win7 beépített driverét.

(#38595) audi100td válasza tototos (#38594) üzenetére


audi100td
nagyúr

miért? nem kötekedésből amúgy

(#38596) pala2 válasza brekiisti (#38514) üzenetére


pala2
csendes tag

Köszi mindenkinek a véleményét!

Részben megnyugodtam, részben nem.
Megnyugodtam, mert engem igazán nem zavar. Meg lehet szokni, hogy van egy állandó alapzaj, egy idő után már fel sem tűnik, legtöbbször elnyomja a rádió. A melegedése, még így sem nagyobb, mint az előző gépemé, ami hasonló használat mellett, már-már kellemetlen volt.
Valamit, valamiért alapon elfogadom, hogy a teljesítmény oltárán áldozni kell. Amiért vettem, hogy időnként (legtöbbször, akkor amikor sietni kell) ne akadozzon egy-egy művelet, azt megkaptam.
Amiért nem nyugodtam meg, az az, hogy egy ilyen árkategóriában (presztízsben) lévő eszköztől elvátható, hogy minden flottul működjön, ne keljen kompromisszumokat kötni, még elméletben sem. Ha már van ilyen probléma, akkor hangolják úgy, hogy az ne jöhessen elő. Ez elfogadható lenne olyan esetben, amikor az ember maga "legózza" össze a konfigot, de ha már egy nagynevű cég összeállít valamit, akkor, gondolom én, az a hozzáadott érték, hogy finomhangolják a rendszert. És ezt (is) fizettetik meg az extra árban.
Szóval, igazándiból, csak frusztrál, de nem zavar.

Sokan, sokféle szempontból közelítik meg a T430-at, abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy nem befolyásolnak a korábbi ThinkPad elvárások, mivel soha nem volt, és nem is használtam ilyen gépet.
Ezen alapon szemlélve, nekem kimondottam tetszik a billentyűzete, szeretem használni (most, hogy kezdem megszokni a kiosztását), jól működik minden egyéb hardver eleme, amit igénybe veszek használat közben. Az optimus is jobb, mint a korábbi gépem SLI-je, ahol, ha kellett a teljesítmény, minden programból ki kellett lépni, átváltani, majd indítani a programot. Szerintem az összeszereléssel sincsenek problémák, nem zörög, nem köhög, kellemes a tapintása, jó vele dolgozni.

De, az ördög nem alszik, ezért megnéztem a leírtak alapján a tesztet mégegyszer, hogy csak a CPU-t, vagy csak a GPU-t stresszelem. És tényleg, ha csak a CPU-t, akkor minden normális, max. 85C, ha csak a GPU-t, na akkor nekem még rosszabb lett az eredmény. Érdekes módon CPU-k 100-102C, Throttling 30-33%, ventilátor egekben. Na, ezt nem értettem, de úgy gondolom, hogy itt lehet valami "konstrukciós" hiba/tévút.

Mindezek után, azért jelezni szeretném, hogy használhatóság tekintetében elégedett végfelhasználó vagyok, csak a konfort ézetem szenved némi csorbát. :)

pala

(#38597) windchill válasza dabgergo (#38590) üzenetére


windchill
csendes tag

14" az nem annyira kicsi szerintem.

Egyébként a ThinkPad Tablet 2 is IPS paneles lesz :D

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

(#38598) audi100td válasza windchill (#38597) üzenetére


audi100td
nagyúr

Melyik 14"-os gép IPS paneles?

(#38599) windchill válasza audi100td (#38598) üzenetére


windchill
csendes tag

Egyiksem :D

Benéztem, egy pillanatra azt hittem, hogy az X1 Carbon az az, aztán rájöttem, hogy csak sima 300 NITes HD+ kijelzős.

Na nem mintha ez bármit változtat a dolgon, ha lenne is benne IPS még akkor sem lenne egy volumen termék :)

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

(#38600) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

T500-as TP-ból nem is készült IPS változat? Aztán ha már T500 akkor érdekelne hogy a kijelzője mennyivel jobb egy T61/T400-nál. Mert említve volt itt sokszor a T510 is ami bár átlagos panellal van szerelve mégis egész jó képet vág :D
Szóval vásárlás előtt állok és nem mindegy hogy megveszek egy 80 ezres gépet silány minőségű kijelzővel vagy beruházok egy régi modellre ami panel terén veri még a mostani notikat is :)

Why are you wearing that stupid man suit?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.