Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) soldi3r


soldi3r
veterán

aki még nem szerelte be az affs kijelzőt, csinálna nekem egy jó minőségű képet a hátuljáról? elsősorban a 2 szalagkábel csatlakozás környéke érdekelne
találtam a panelről némi infót, de a csatlakozó típusát nemigen

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#38352) audi100td


audi100td
nagyúr

Használ valaki esetleg Windows 8-at intel GMA X4500-as videovezérlővel? (X200, T400, T500, stb)

Nem létezik a vga-hoz valami normális driver? A WDDM 1.1 nem az igazi.

(#38353) Chaser válasza audi100td (#38352) üzenetére


Chaser
titán

Bármelyik 7-es is jó hozzá elvileg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38354) audi100td válasza Chaser (#38353) üzenetére


audi100td
nagyúr

gyakorlatilag sajnos nem, hiba üzentet dob, hogy not supported OS, vagy ilyesmi

(#38355) Chaser válasza audi100td (#38354) üzenetére


Chaser
titán

Az kemény. Nem lehet csak verzió inkompatibilitás? x86 vs x64? GMA950-en egész szépen ment a 8, nem néztem melyik rev. /szerencsére nekem úgy tűnik, a 8-ast kihagyom, 1-2 nap alatt nem tudtam hozzászokni a csempékhez, később se fog menni/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38356) audi100td válasza Chaser (#38355) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, megfelelő drivert szedtem le, talán idővel készül hozzá hivatalos. na mindegy

Én pár nap után én megszoktam, de igazából a sebessége miatt használom szívesebben a Win7-nél, pörgösebb, gyorsabban bootol, legalábbis eddig ezt tapasztaltam.

(#38357) soldi3r válasza audi100td (#38352) üzenetére


soldi3r
veterán

az x200-on? egyébként milyen? a többi driverrel nem volt gond? win7-es programok nem problémáznak?

származna valami hátrányom, ha az inteles vga drivert használnám? kicsit kezd dühíteni ez a "Screen brightness cannot be adjusted" probléma

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#38358) audi100td válasza soldi3r (#38357) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem volt gond semmivel, az OSD is működik, Power Manager-t is fel lehet pakolni. A system update egyelőre még nem működik. Ujjlenyomatolvasót mindig letiltom BIOS-ban, így azt nem néztem.

Win7-es progikkal egyelőre nem futottam problémákba, igaz én csak Office 2010-et és VMware Workstation 9-et használok, utóbbi hivatalosan is támogatja a 8-at. Meg persze fent van néhány alap progi, mint avast, adobe air, aida64, daemon tools lite, utorrent, total commander, stb.

[ Szerkesztve ]

(#38359) Gondwana válasza soldi3r (#38351) üzenetére


Gondwana
addikt

Wacom szalagkábel: én azt az irányt tanácsolom, hogy le kell forrasztani a tűk feletti fémlemezt és közvetlenül a pinekhez forrasztani a 4 (2 GND miatt 5) drótot. Ha meg mégis dugaszolóst készítenél, egy akármilyen TabletPC kijelzőkábelről levághatod a csatlakozót (biztosan olcsóbb egy bontott Gateway, HP, bármi tabletből bontott LCDkábelt rendelni ebayről, mint új konnektort Farnelléktől)
A raszter 1mm alatti, tehát sűrűbb, mint a CompactFlash kártyákon.
A PDF mellé itt van néhány kép is (P1080262-től, a vastagkábelezett egy nemműködő állapot volt, azt ne másold)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#38360) lapa válasza Gondwana (#38359) üzenetére


lapa
veterán

csak nálam nem jön be a P... képekből 2 centinél több? a többi műx.

(#38361) audi100td válasza lapa (#38360) üzenetére


audi100td
nagyúr

nálam is ilyen

(#38362) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

A T500-as modellek mindegyike LED háttér világítással van felszerelve vagy akad köztük olyan is ami pl nem? A későbbiekben egy ilyen noteszgépre akarok beruházni és mindenképpen led-es kéne, mert a mostani T61-em kijelzője nagyon kikészíti a szememet.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38363) Chaser válasza Shatterstar (#38362) üzenetére


Chaser
titán

Nem mind. Amennyire én tudom csak az 1280-asok közt van ledes - vagy mind az? - a többi ccfl.

szerk: Ha a ccfl kikészíti a szemed a led még jobban megtenné...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38364) Shatterstar válasza Chaser (#38363) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Mióta a T61-et használom azóta vannak problémáim néhanapján, viszont előtte egy Dell Inspiron M5030-cal toltam ami fapados gép létére rendelkezett Led világítással és 64 bittel :DDD

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38365) Gondwana válasza lapa (#38360) üzenetére


Gondwana
addikt

(Egy nyolclábonjáró kétcsápos bughalmaz a szolgáltatónk, ha upload közben kap egy lekérést, megszakítja a feltöltést - át kellett neveznem a foldert, majd felpakolás után vissza, de már elérhető)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#38366) Tikakukac válasza Shatterstar (#38364) üzenetére


Tikakukac
titán

Én mondjuk nem nagyon siratom a ledes panelt, ccfl kevésbé verte a szemem notikban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38367) Gondwana válasza Shatterstar (#38364) üzenetére


Gondwana
addikt

(A te szemedet nem a háttérvilágítás, hanem a fejmozgásra váltakozó képtartalom, azaz a TN panel „minősége” zavarja, ezt próbálná a szemed kompenzálni, de sikertelenül, ettől fáj - IPS kijelző használata után különösen fájdalmas tud lenni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#38368) Shatterstar válasza Gondwana (#38367) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Bizony elég éles váltás volt nekem T61-re cserélni már ami a kijelzőt illeti ugye. Tulajdonképpen nem is fáj csak szimplán ez a típusú panel jócskán megterhelte és érdekes csak az egyik szememet...

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38369) lapa válasza Gondwana (#38359) üzenetére


lapa
veterán

oké mostmár a képek. és akkor a másik felét a drautoknak meg bedugom arra a helyre, amibe amúgy a kam menne? jól értem a tervet?

jól látom elsőre közösítetted 1+2-t (vagyhát a két jobboldalit)? ez az amit írtál nem működőre?

nincs valami bontott kép egy cerkáról valakinek? még mindig úgy érzem, hogy kis fantáziával rá tudnám szigszalagozni (akár levehetőre) az ujjam végére.

[ Szerkesztve ]

(#38370) Gondwana válasza lapa (#38369) üzenetére


Gondwana
addikt

Itt egy picit látszik, hogyan taknyoltam a PATA kábelhasítékot a kamera helyére.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#38371) soldi3r válasza lapa (#38369) üzenetére


soldi3r
veterán

már megvan a 0.15-ös kábel, meg az elkó a tápstabilizálásra (ez még nem biztos, hogy bekerül, mert lehet csak smd fér el, illetve gyanítom, hogy elég stabilan adja ki a mini pci-e a 3.3v-ot)
ránézésre nem ugyanaz a csati van rajta, mint ami a képernyőn van?

E30 (oo=[][]=oo)

(#38372) ademfire


ademfire
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítség kellene: Lenovo Thinkpad Edge E125.Dupla jack csatlakozó,tehát nincs külön bemenet és kimenet.Egy RCA kábellel rákötöttem egy keverőt és fel szeretném venni ami "abbol jön".Rákötöttem,de nem vesz fel semmit,ill. mintha a mikrofon hangját venné fel. Van valami ötletetek hol a hiba? Előre is köszönöm a segítséget...

(#38373) kali válasza ademfire (#38372) üzenetére


kali
legenda

átkapcsoltad, hogy ne a mikrofon legyen az alapértelmezett bemeneti eszköz?

m

[ Szerkesztve ]

(#38374) Gondwana válasza ademfire (#38372) üzenetére


Gondwana
addikt

Röviden, a lényeget kicsit ferdítem, hogy érthetőbb legyen: a vonalbemenet az egy kb. -0.7V-tól +0.7V-ig ugráló analóg jelet vár, míg a mikrofonbemenet csak néhány µV-os jelet vár. (Soros kondenzátorral persze lehet illeszteni, de ez külön mese)
Nálad azért a mikrofonból vesz fel, mert a csatlakozón impedancia alapján érzékeli, hogy lett-e rákötve mikrofon, vagy nem (amit persze nálad úgy értelmez, hogy vagy nem). Persze, ha van külön USB ADC/DAC-ed, mint kalinak, akkor azt kell kiválasztanod, és azt kell bedrótoznod is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#38375) ademfire


ademfire
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Nekem nem jeleníti meg ezt a vonalbemenet lehetőséget,csak a mikrofont. Szóval ha jól értem akkor mindenképp be kell szereznem ezt az USB ADC/DAC kábelt ha fel akarok venni vagy van vmi más lehetőség ezen kívül?

(#38376) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

egy kis segítségre lenne szükségem van egy ilyen fru63y1079 számú alaplapom.A kérdés hogy milyen gépbe való lehet?aki tud segíteni megköszönném!

zooleeb

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#38377) mitulabattyi válasza zooleeb (#38376) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Talán x200s.

(#38378) scuderia


scuderia
csendes tag

Sziasztok! Két Lenovo kozott orlodom. Melyik jobb kozottuk teljesitmenyben? A Thinkpadban ugye jobb a graf. kartya, de a proci benne lassabb mint az i7es a Thinkpad edge-ben. Ti melyiket valasztanatok. A munkamhoz kellene, de szeretnek a szabadidomben jatszani is. Arban nincs koztuk nagy kulonbseg.
Tudtok valamit errol a carry-in garanciarol bovebben? Mit takar ez pontosan. Koszi

http://www.thinkpro.sk/produkt/lenovo-thinkpad-edge-e530-i7-3612qm-nzqa6xs
http://www.thinkpro.sk/produkt/lenovo-thinkpad-t530-i5-3210m-n1b3qxs

Elnezest, de nem tudok normalisan linkelni. :B

(#38379) lapa válasza scuderia (#38378) üzenetére


lapa
veterán

ez most hogyisvan? annyiba kerül egy edge, mint az 530?

itt a legtöbben a másodikra fognak szavazni szerintem.

upd: ja, hogy qm.

[ Szerkesztve ]

(#38380) soldi3r válasza scuderia (#38378) üzenetére


soldi3r
veterán

nem néztem meg a linkeket, de tuti a "thinkpad"-ot venném :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#38381) audi100td válasza scuderia (#38378) üzenetére


audi100td
nagyúr

T530 egyértelműen :) erősebb az említett edge, de nem említhető egy lapon minőségben, tartósságban a T szériával.

Hát, játékra nem a legjobb választás a HD4000, de nem is erre való ez a gép.

más: Végre belekerült az én X200-amba is az AFFS kijelző, micsoda felüdülés.:)
Köszönet a panelért fi:zi'k-nek és Chaser-nek, valamint a leírásért Gondwana-nak. :R

[ Szerkesztve ]

(#38382) Tikakukac válasza audi100td (#38381) üzenetére


Tikakukac
titán

Beszámolót kérünk, én perpill épp a méréstechnika remek tárgyát tolom a kisebbik gépen, így a panelcsere váratós :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38383) scuderia válasza audi100td (#38381) üzenetére


scuderia
csendes tag

http://www.thinkpro.sk/produkt/lenovo-thinkpad-t530-i5-3210m-n1b3rxs

Rossz volt a linkem. Ez az Nvidia NVS 5400M jobb lehet mint az Nvidia GT630m?
Meg egy kerdes: ez a carry-in garancia mit jelent pontosan?

Koszi!

(#38384) audi100td válasza Tikakukac (#38382) üzenetére


audi100td
nagyúr

Méréstechnika? Ne is mondd, az még rám is vár...

Sok újat nem tudok mondani, volt már X200s-em ilyen panellel, imádtam. A napokban írták, hogy zavaró, hogy "glare", nekem kifejezetten bejön, sokkal jobban átjönnek így a színek, a kép is élesebb, igaz én szabadban nem használom.

scuderia: Nem tudom melyik jobb a kettő közül, a Quadro CAD-re van optimalizálva, persze ettől függetlenül játékra is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#38385) Chaser válasza scuderia (#38383) üzenetére


Chaser
titán

Carry in az szervizgar, ahol neked kell bevinni a gépet.

audi100td: Grat a géphez:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38386) audi100td válasza Chaser (#38385) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, végre nem azt a kék csíkot kell lesnem. :)

(#38387) Tikakukac válasza audi100td (#38384) üzenetére


Tikakukac
titán

A nehezén túl vagyok, 2 oldalban sikerült összefoglalni, szépen táblázatosan, hogy mit is kéne tudnom. Innentől reménykedni kell, hogy nem kérnek mást és szépen nyugodtan megint eljátszogatunk a panelekkel és a kódokkal laboron :U

Mondjuk nekem a sok napfény is bejátszik, de valamelyik este már az őrület kergetett a betekintési szögek miatt az ágyban. Ide-oda fickándozva bírok csak tanulni és ha épp néztem valami kapcsolást vagy szöveget és csak az invertált képet láttam, akkor főttem rendesen. Szóval így vagy úgy, de marad az új panel. Max több fényerőt kap, ha odakint bütykölök majd nyáron. A Wacom meg külön csemege, az mozgatja a fantáziám leginkább.

scuderia: Szinte ugyanaz mindkettő. A Quadro kariknál ugye garantált a bizonyos tervezői szoftverekkel való tökéletes szinkron és a driverezés. Teljesítményben amiket néztem szinte ugyanazok, esetleg 1-2 fps az, amit hoz a tervezői változat, de ez tényleg mérési hibahatár és eltérő procik miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38388) soldi3r válasza Gondwana (#38370) üzenetére


soldi3r
veterán

hűű, ez a 0.15-ös kábel elég ahhoz a néhány mA-hez? én a 32A-es dugvillához vagyok szokva :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#38389) soldi3r válasza Gondwana (#38359) üzenetére


soldi3r
veterán

kössz a képeket! jól látom, hogy a csatlakozó helye van rákötve a földre?
mehet ez is a mini pci-e -ről?

E30 (oo=[][]=oo)

(#38390) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali.. T61 vásárlásán töröm a fejem még mindig.
A Quadro NVS 140M és 570M között mekkora különbség van teljesítményben, és desktop kártyákra vetítve kb. hol helyezkednek el?
Gf 8400 a kisebbik, ennyit tudok..

(#38391) SzalaiG


SzalaiG
addikt

T43 recovery lemezeinek használatáról van valahol valami leírás?

(#38392) brekiisti válasza SzalaiG (#38391) üzenetére


brekiisti
tag

step 1

ha van 1of 1 azzal kezd majd utána 1of x 2of x és igy a végéig a ha van suplemental lemez az mehet no -ra az úgy sem kell.

H menük miatt kérdezed és csak újra akarod rakni akor mindig facory t keress és nem akarsz menteni és mindent tudomásul veszel zanzásítva ennyi :D

(#38393) Shadowfax válasza SzalaiG (#38391) üzenetére


Shadowfax
addikt

(#38394) parkasz válasza FoxiestFox (#38390) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Itt minden ifót megtalálsz a vga-król és még teszteredmények is vannak.
A 570M egyébként a geforce 8600m gt-n alapuló kari.

(#38395) FoxiestFox válasza parkasz (#38394) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:R

(#38396) Chaser válasza FoxiestFox (#38390) üzenetére


Chaser
titán

A 140-ről azt se árt tudni, hogy szépen hullanak az olyannal szerelt gépek. Tán a 2008 nyár eleje után gyártott szériákat már nem érinti.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38397) ademfire válasza Gondwana (#38374) üzenetére


ademfire
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Nekem nem jeleníti meg ezt a vonalbemenet lehetőséget,csak a mikrofont. Szóval ha jól értem akkor mindenképp be kell szereznem ezt az USB ADC/DAC kábelt ha fel akarok venni vagy van vmi más lehetőség ezen kívül?

(#38398) Chaser válasza ademfire (#38397) üzenetére


Chaser
titán

Jah, pl válaszolhatsz privátra:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38399) Pekin válasza audi100td (#38200) üzenetére


Pekin
csendes tag

T61, mint fémházas produktum recsegne, ropogna? Kérdezem.. még nem volt szerencsém egyhez sem. Furcsállom.

(#38400) fi:zi'k válasza Pekin (#38399) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem fémházas, hanem rollcage-es. Kívül műanyag van. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.