Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) Chaser válasza audi100td (#38847) üzenetére


Chaser
titán

Sok nem, de volt ami igen. Egyik nagy kedvenc Q3 pl 1600-ig okés :K
Láttam már dell FHD-t is, amiket azért mindenki dicsér. Én azt mondanám, az már megközelíti a T60 IPS-ét, el nem éri még úgy se hogy ezek már 5-6 éves gépek. Fényereje nagyobb az új cuccoknak az tény , de az engem nem érdekel, 99%-ban benn használom a gépet. 1ébként valszeg ha kikopnak a T60-ak valami olyan cuccom lesz helyette - gar miatt is többek között - , esetleg HP dreamcolor ha értelmesebb áron valahogy hozzá lehet majd jutni. De nem lepne meg ha a T60-ak még egy darabig mennének. Még a hw-ével is kiböjtölöm valahogy. Ezeknél még nem spróoltak úgy összerakásnál mint egyik másik utódjuknál előfordul.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38852) Tim82 válasza Chaser (#38851) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már a Quake első része is rengeteg különféle felbontást tudott (1996-ban!), 320*240-től 1280-1024-ig biztosan (de lehet, hogy feljebb is!).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38853) Chaser válasza Tim82 (#38852) üzenetére


Chaser
titán

Látod az pont nem fogott meg. De Q3 az más. Era_Q3DM17 excessive plus with rail a világ leggyorsabb FPS pályája:D És én a legnagyobb henteseket is megtréfáltam/tréfálom sokszor lelkes amatőrként ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38854) audi100td válasza Chaser (#38851) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mindenesetre nem egyszerű megtalálni az ideális gépet. Én is már hetek óta azon vacillálok, hogy mi legyen otthonra, de nem igen tudom eldönteni. Az FHD Dell-nél még jobb a T510/520 panel, de elég ritka, utólag bele lehet rakni akár az 1366x768 helyére, mindössze 62£ lenne szállítással együtt, de akkor meg ugrott a gari. Másrészt Dell E6520-ak FHD panellel, Optimus-sal 160k-ért voltak fenn rendszeresen aprón, én meg későn kapcsoltam, most vagy egy hónapja semmi. A HP-val szemben meg mindig van valami ellenérzésem, a korábbi modellek nekem túl csicsásak és nincs rendes bill világításuk (thinklight koppintás, de valami nagyon gyenge), az újabbak meg drágák.

parkasz: inkább T61 lapot raktak T60 házba, de igazából mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#38855) bads1 válasza audi100td (#38854) üzenetére


bads1
aktív tag

Aki asztalnál használja a gépét annak mindenképp egy külső IPS panel a megfelelő, én is Dell IPS-ről váltottam a T510-re de finoman szólva sem ér a nyomában. Egyedül a felbontással vagyok megelégedve, bár még ez sem veri a Delleket a 16:9 arányával.

Nem mondom hogy csapnivalóak a színek a gépen csak nekem nagyon "szürke/kékes/fakó".
Szval már nézegetem a fullhd Delleket, a T510 meg jó lesz second displaynek :C

(#38856) audi100td válasza bads1 (#38855) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jelenleg asztali gépem van IPS monitorral, a teljesítménye is tökéletesen megfelel, de zavar, hogy oda vagyok kötve az asztalhoz, nem egyszer veszem észre, hogy inkább a nappaliban nyomom az X200-zal. :)

"Nem mondom hogy csapnivalóak a színek a gépen csak nekem nagyon "szürke/kékes/fakó"."

Lehet elég lenne kalibráltatni, nem?

(#38857) Chaser válasza audi100td (#38854) üzenetére


Chaser
titán

Hát nem az:) Jelenleg úgy vagyok vele, inkább hw terén kötök kompromisszumot mint más téren. Az a HP dreamcolor is lehet vakvágány lesz, mert finoman szólva nem halknak írják, tesztekből nézve rátesz egy lapáttal a T60-ra, terhelve jobban is.

bads1: Arra rájöttem nekem önmagában eg 15-ös kijelző elég - kisebb nem -, olyan dolgokat nem csinálok v nem prof. szinten gofy kelljen egy nagyobb 22-26" mondjuk PS-re. De ez megint egyéni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38858) audi100td válasza Chaser (#38857) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, a HP-knál a másik, hogy mindenhol azt olvasom, hogy hangos a hűtés, igazából részemről már ott ki van lőve a dolog. Ezek az újabb alu házas Dell-ek viszont kifejezetten tetszenek, a második helyre beraktam mint esélyest, aztán majd lesz valami. 17" Precision is elgondolkodtatott, de az megint a megfizetetlen kategória.

Igazából az zavar a legjobban, hogy egy 2,5-2,8GHz-es Core2-vel is ellennék kellő mennyiségű RAM mellett, de olyan szinten gyenge a T500/W500 kijelzőben, hogy túl nagy kompromisszum lenne. HP itt még DDR2-vel meg szériahibás fedélzárral bohóckodott, az akkori szögletes, fekete Dell-ek szintén nem túl szimpatikusak.

[ Szerkesztve ]

(#38859) Chaser válasza audi100td (#38858) üzenetére


Chaser
titán

Tovább gondolva a dolgot ha már drága gép nem akar vele copni ha beüt a gebasz. Akkor meg maradt megint csak a dell. HP-nak is jó az nbd garja, de a dellé a legjobb. Asztali gép csak végső esetben. Használom a T60-at is asztalnál, de legtöbbször ágyban, fotelben. Mióta megvan meg is szűnt a hátfájásom:) Most épp ágyban, párnák közt garázdálkodunk együtt:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38860) Pekin válasza audi100td (#38856) üzenetére


Pekin
csendes tag

Nem.

(#38861) brekiisti


brekiisti
tag

Tudom ti megköveztek érte de én az IPS panellal úgy vagyok hogy az én szemem nem érzi a különbségeket nagyon na meg a szögek én 99% a gép előtt csüccsenek és nem xy szögből nézem a képet. ez erősen saját vélemény !!! (bár érzem ezzel megint felszítom a parazsat és lassan megkapom a Troll státuszt :D)

(#38862) Xmodule


Xmodule
őstag

tudtok még ilyen halk gépet mint az x31? csak mert ebben egyaltalan nem megy a venti ha csak a böngészö megy. és ez nekem nagyon tetszik. viszont sajnos öregecske már ez a gép es van egy ket dolog amit nem tud megcsinalni. (YT videok pl)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#38863) !Overdose! válasza Xmodule (#38862) üzenetére


!Overdose!
őstag

T400/T500 is néma.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#38864) FoxiestFox válasza brekiisti (#38861) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Biztos olyan ez, mint az integrált hangchip tescos fülessel vs. különálló DAC normális fejessel. Szólni szól. :DDD
Hát mások az igényeink. Mondjuk az én gépemben sem IPS lesz sajnos...

(#38865) Chaser válasza brekiisti (#38861) üzenetére


Chaser
titán

Örülj neki, így neked van miből válogatni. Akinek fontos az IPS annak nem nagyon :N :U
1ébként szemből nézve is sokkal jobb minőségű egy TN-nél , "élnek" a színek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38866) brekiisti válasza FoxiestFox (#38864) üzenetére


brekiisti
tag

a hangos hűtés inkább zavar én asztalimon tolom egy samsung T220 fogalmam nincs milyen panel van benne (Ha IPS van benne csoda folytán bebuktam) nekem tökéletes a T400 ban meg ledes panel van gyárilag az is tökéletes amire nekem kell ja és a tescos hang is zavar ezek szerint a szemem botfülű :D

(#38867) parkasz


parkasz
senior tag

Kérdés. t500-on ssd.n win 7 van. A caddyben lévő hdd xp-is. dual boot nincs, csak biosból váltok ha kell az xp.
Xp alatt megy minden jól, de ha win7 után xpre bootolok be au ati driver nem műxik, mindig újra kell telepíteni. ennek mi az oka? :F

(#38868) brekiisti válasza Chaser (#38865) üzenetére


brekiisti
tag

Ne érts félre kellenek az ilyen igényű emberek is ettől megy a piac meg a fejlesztés :D

(#38869) brekiisti válasza parkasz (#38867) üzenetére


brekiisti
tag

Csak tipp mivel switchable graphics és intelre vált energia takarékosságból a biosban meg os detect van beállítva hirtelen nem tudja szegény xp ki kivel van mert asszem xp csak talán Atival ok ha jól emlékszem

(#38870) bads1 válasza audi100td (#38856) üzenetére


bads1
aktív tag

Annyit biztosan nem segít hogy akár hasonlítson egy IPS-re, de majd lehet meglépek egy kalibrálást még addig nem jutottam el.

Chaser: Azért mondtam hogy annak aki asztalnál használja, mondjuk nekem egy fórumozás is más élmény külső kijelzővel mint a 15 colos notin, egyszerűen sokkal jobb azon olvasni.

(#38871) becenevem válasza becenevem (#37623) üzenetére


becenevem
aktív tag

Sziasztok!
Keresek invertert a csatolt hozzászólásomban megegyező tipusút.
köszönöm.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#38872) Tim82 válasza bads1 (#38870) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én dokkolóval használom a T60-at, amire rá van kötve egy 24" S-PVA paneles monitor, de azt csak akkor kapcsolom be/váltok át rá, ha filmet nézek/nézünk vagy mutatni akarok valamit a barátnőmnek. A 14" nekem sokkal áttekinthetőbb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38873) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!

Vagy egy T410 típusú ThinkPadem, mára olyan hibát produkált, hogy egyes billentyűk plusz dolgokat vonnak be, pl:
n billentyű lenyomására beíródik (vagy lenyomódik?), hogy nmh
m billentyűre mh
enterre és space-ra a pontos idő és dátum
c betű lenyomására cí (itt még egymás mellett sincsenek)

Ilyesmi.

Mi lehet a gond? Nézegettem a billentyűzetet, de okosabb nem lettem, oprendszer Win7 64bit angol, de próbáltam ubuntu alatt is, ugyanez :F :F

Segítséget és tippeket előre is köszi

Charlie

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38874) Xmodule válasza !Overdose! (#38863) üzenetére


Xmodule
őstag

akkor teljesitményben egy t400 jobb mint egy x121e ? mondjuk a t400 hasznaltan annyi mint az x121e ujan amit tudnek szerezni. most szombaton hozzak az x121e -t de nem vagyok benne biztos hogy eleg erös lesz nekem. meg felek attol hogy az x121e ben folyamatosan megy a venti es hogy zavarni fog. ebben az x31 ben mar nagyon megszoktam hogy nem szol semmi. halk mint a sir.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#38875) audi100td válasza Xmodule (#38874) üzenetére


audi100td
nagyúr

X200-at keress, halk és sokkal igényesebb az X121e-nél.

bads1: Igen, én sem gondoltam, hogy IPS szintre lehetne hozni egy kalibrálással, de esetleg lehet javítani azon, hogy ne legyenek ennyire hidegek a színek, de csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

(#38876) Xmodule válasza audi100td (#38875) üzenetére


Xmodule
őstag

x200 x200s mar joval dragabb kategoria sajnos. nincs rá keret. igazabol ez az x121e sem ennyibe kerul ujonnan mashol. marmint nem 48k. lehet megveszem aztan tovabb passzolom dupla aron es veszek egy x200 ast:)

es az x200 as is hangtalan? marmint van ilyen funkcio benne hogy total kikapcsol a venti? mert en amugy gepezes 98% ban csak a böngeszö megy es szeretem amikor halk ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#38877) audi100td válasza Xmodule (#38876) üzenetére


audi100td
nagyúr

1800-on megy a venti alapból, de szó szerint hangtalan, tudom hihetetlen, de ez ilyen :) és terhelve is nagyon csendes, egy gépet ismerek ami ezt még egy picit felülmúlja, az a T400 a nagyobb méretből adódóan.

(#38878) !Overdose! válasza Xmodule (#38874) üzenetére


!Overdose!
őstag

Attól függ. Egyébként milyen kiépítésű az általad kinézett X121E?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#38879) Xmodule válasza !Overdose! (#38878) üzenetére


Xmodule
őstag

kiépités alatt nem tudom mire gondolsz de: core 2 duo intel pentium 957 proci 2gb ddr3 ram, 160gb hdd(hdd nem 100%) es egy hd2000 es vga. hát kb ennyi. vagy mire gondoltal? persze ramot bövitenem egyböl 4gb ra.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#38880) Chaser válasza audi100td (#38877) üzenetére


Chaser
titán

És a T500, de ő cheater, mert még nagyobb:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38881) !Overdose! válasza Xmodule (#38879) üzenetére


!Overdose!
őstag

Erre gondoltam, de itt valami nem kerek nekem. Thinkwiki szerint Intel fronton csak i3-mal szerelték.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#38882) Xmodule válasza !Overdose! (#38881) üzenetére


Xmodule
őstag

igen tudom. thinkwiki nem ir mindent. de itt es itt is irjak hogy van pentium 957 el szerelt modell. de majd azert ellenörzöm nincs e buhera.:) modellszám alkatreszek stb.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#38883) soldi3r válasza audi100td (#38854) üzenetére


soldi3r
veterán

ma volt szerencsém egy 2560-hoz, nagyon masszívnak tűnt és kizárólag dicsérték
egy cimborám nemrég vett e6320-at, kíváncsi leszek a véleményére

(#38861) brekiisti, ha nem fog menni a wacom, az én gépemből is repül :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#38884) ro_bert17 válasza CharlieDrop (#38873) üzenetére


ro_bert17
őstag

Külső billentyűvel? Vagy másikkal?

(#38885) Tikakukac válasza brekiisti (#38861) üzenetére


Tikakukac
titán

Asztalihoz nekem is egy viszonylag jobb 24"-es, de TN paneles moncsi van. Ágyból remek nézni, többi időben meg asztalnál ülök, ide nekem sem kéne az IPS. Mondjuk csak kipróbálni azért elég drága üzlet volt :DDD
Többi időmben meg ugye oda-vissza rohangálok, és azért most is bekapcsoltam az ágyban és igen, erre vágytam, nincs invertálódás és szép a kép. Nomeg a színek sem olyan búval béleltek. Nekem bejött :K

Xmodule: Elviekben a sima x200 is ilyen ventivel operál, és az első fokozatban tényleg csak akkor lehet valamit érzékelni, ha lefekszem az ágyra és hallom a finom rezgést. Flash mentes oldalakat is talán elvisz passzívban, bár én 1-es fokozaton szoktam hagyni, mert egy idő után azért át tud melegedni a palmrest.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38886) CharlieDrop válasza ro_bert17 (#38884) üzenetére


CharlieDrop
veterán

természetesen a saját billentyűzetével játsza ezt.... külső billentyűzettel jól működik

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38887) ro_bert17 válasza CharlieDrop (#38886) üzenetére


ro_bert17
őstag

Akkó meg kéne póbálni egy másik billentyűvel. Garanciális még?

(#38888) CharlieDrop válasza ro_bert17 (#38887) üzenetére


CharlieDrop
veterán

elvileg 410 napig, írjak nekik és kérjek új billentyűzetet?
vagy mi az itthoni szervizük?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38889) !Overdose! válasza CharlieDrop (#38888) üzenetére


!Overdose!
őstag

A smartservice-t szokták ajánlani.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#38890) soldi3r válasza Chaser (#38859) üzenetére


soldi3r
veterán

a hp topicot is olvasgatom, elég sokan panaszkodnak a garanciára, 3-4 hetes átfutási időkre
én is 3 hét alatt kaptam vissza a keyboard bezel cserés lenovom
ebben az országban akinek munkaeszköze a laptop, szinte csak dell-t vehet

E30 (oo=[][]=oo)

(#38891) CharlieDrop válasza !Overdose! (#38889) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oké, köszi
azért még olvasgatok a témában:)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38892) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

A feleségem gépe, t61 valszeg bekrepált. Töltőr dugva sem kapcsolbe. A töltést jelző led sem világít. Mi a túró baja lehet? Elszállt az alaplap? :F

(#38893) parkasz


parkasz
senior tag

A töltő jó és a t500-as akksijával elindul, de töltést nem vesz fel :F

(#38894) lapa válasza soldi3r (#38890) üzenetére


lapa
veterán

vagy két használt lenovot. problem solved.

(#38895) bads1 válasza Tim82 (#38872) üzenetére


bads1
aktív tag

Mondjuk nekem csak egy 22-es 1680X1050 panelű monitor volt ami majdnem egyezik a T510-ével de a természetesebb színek és a nagyobb betűk miatt sokkal jobban bejött nekem.
Más ház más szokások :)

(#38896) Chaser válasza soldi3r (#38890) üzenetére


Chaser
titán

Ha nbd garos volt az csúnya. Jah akinek fontos a gyors megoldás ott csak dell játszik, érdekes, ők meg tudják oldani.

parkasz: Lehet elszállt a töltőáramkör.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38897) parkasz válasza Chaser (#38896) üzenetére


parkasz
senior tag

Remek,az ugye javítható. :O

(#38898) brekiisti válasza CharlieDrop (#38891) üzenetére


brekiisti
tag

Üdv 99% hogy bill cserés lesz

(#38899) brekiisti válasza Chaser (#38896) üzenetére


brekiisti
tag

A dell esek valószínűleg más rendszerben (Raktározás stb ben dolgoznak) És gondolom egy rakás más tényező is közrejátszik. Az biztos fűre fára vállalják a helyszíni gart kérdés ez relatív nagyobb távlatokban mennyire éri meg. De persze erre csak az tud válaszolni aki belát a színfalak mögé

(#38900) Chaser válasza parkasz (#38897) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom, lehet csak lapcserével. Várj meg mást is, hátha jobbat mond.

brekiisti: Biztosan bejön nekik, mert sokan csak emiatt vesznek dellt. Vagy pont emiatt döntenek dell mellett lenovo v hp ellenében. Sztem senkit nem érdekel hogy csinálják, 1xi usert az érdekli kész legyen a gépe a lehető legrövidebb idő alatt, nem a háttér. Vagy itt tartanak fenn egy kisebb raktárat, vagy valahol EU-ban van egy központ, teljesen lényegtelen. Működik.

szerk: Ugyanakkor tegyem hozzá, hogy pl UK-ban nem 1x látom hogy köpködnek dellre, mert lassú az NBD. Ez pl nálam x-aktás dolog, lehet M. Dellnek van itt egy jó ismerőse:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.