Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) SG3rg0 válasza audi100td (#38200) üzenetére


SG3rg0
őstag

Láttam hogy te is adtál el valami hasonlót. Tudnál ajánlani valami t420ast eladóba :)

(#38202) audi100td válasza SG3rg0 (#38201) üzenetére


audi100td
nagyúr

Eladó gépem nincs most sajnos, osztrák/német ebay-es aukciókat érdemes figyelgetni, ki lehet fogni jó gépeket jó áron. :)

Vagy hardverapró, de jól nézd meg kitől veszel gépet, most pont befürödtem egy X200-zal, nem is kicsit. :(

[ Szerkesztve ]

(#38203) ^Clown válasza audi100td (#38202) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az X200 ügyedben van fejlemény? Olvastam az illetékes topikban a kálváriádat, sajnálom... :(

(#38204) audi100td válasza ^Clown (#38203) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs semmi, mondhatni már beletörődtem, hosszú és felesleges sms-ezés után egyértelművé vált, hogy az eladó semmiféle egyezségre nem hajlandó. Rendőrségre mászkálni sincs már idegzetem, kedvem, energiám.

Megcsinálom magam, lesz egy jó gépem, jó drágán.

[ Szerkesztve ]

(#38205) Chaser válasza SG3rg0 (#38199) üzenetére


Chaser
titán

T400-ból van egy rakattal, 60k-ért is megbízható tagtól, vagy a vakerán.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38206) brd válasza gergo0007 (#38195) üzenetére


brd
nagyúr

5%-20% között narancssárgán lassan villog, 20%-80% között zölden villog, feljebb zölden világít.

The only real valuable thing is intuition.

(#38207) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

T430-hoz HDD caddy-t szeretnek vasarolni. Tudtok boltot ahol joarasitva lehet kapni?

(#38208) tototos válasza n0_gAboR (#38207) üzenetére


tototos
őstag

ebay?

(#38209) buvartacsko


buvartacsko
addikt

tegnap sikerült egy jó pár bor és tátratea után ráállni az x200 tabletre. :) hát nem lett semmi baja. :) a repülőből kiesős képek buzdítottak fel.

(#38210) n0_gAboR válasza n0_gAboR (#38207) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Egyaltan mas fajta kell bele mint a regebbi modellekbe?

(#38211) Chaser válasza buvartacsko (#38209) üzenetére


Chaser
titán

:C :W

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38212) soldi3r válasza buvartacsko (#38209) üzenetére


soldi3r
veterán

:R
én ezen gondolkozom :D

tegnap megjött a kijelző (kössz mégegyszer!), megjött a szalagkábel na meg az inverter
ki is cseréltem még este, aztán rájöttem, hogy a szalagkábelről hiányzik a thinklight :((( (szerencsére úgy kicserélik, hogy ezt nem kell visszaküldeni)
úgy is szét kell szednem mégegyszer, mert a gps antenna meg az érintőpanel még nincs bekötve

affs, a betekintési szögek tényleg hihetetlenek, de ez nem az a dolog, aminek a hiánya kizáró ok lesz a következő gépemnél :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#38213) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Sziasztok!
Adott egy T400s
Vezetékes "hálókártya" nem akar működni... mintha nem is lenne benne... (router sem villog ha be van dugva). Ubuntu se látja, mondom kipróbálom a win7-et is, kikerestem a driverét hogy feltelepítsem, erre azt nyögte hogy nincs ilyen hw....
Van valami trükk hogy le van kapcsolva? Biosban én nem találtam, hogy le lehetne tiltani... Wifi-t azt láttam, hogy le lehet, de az működik is. Kábel tuti hogy jó.... laptoppal lenne gond? :( én ezt tartom valószínűnek.

(#38214) ^Clown válasza Tamoo (#38213) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

BIOS-ban próbáld meg a gyári beállítások visszaállítása opciót, hátha...

(#38215) mobal válasza Tamoo (#38213) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Lehet igen, hogy meghalt. A self test nem mond rá semmit?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38216) soldi3r válasza Gondwana (#38155) üzenetére


soldi3r
veterán

szerinted tegyek kondit a wacom tápjára? egy 6.3v-os 4uf-es tantál jó lehet?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#38217) audi100td válasza Tamoo (#38213) üzenetére


audi100td
nagyúr

BIOS -> Security -> I/O Port Access-nél nincs az ethernet kilőve?

(#38218) Tamoo válasza audi100td (#38217) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez volt a bűnös! Ezer hála! :R az életben meg nem találtam volna! A disabled volt az alapértelmezett beállítása. :F

[ Szerkesztve ]

(#38219) audi100td válasza Tamoo (#38218) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit. Nem, alapértelmezés szerint engedélyezve van minden. Viszont F9 nem nyúl hozzá ezekhez a beállításokhoz!

[ Szerkesztve ]

(#38220) Tamoo válasza audi100td (#38219) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igaz, csak F9-et próbáltam. Előbb is jöhettem volna ide mielőtt legyalultam az OS-t és feltelepítettem három másikat. :DDD

(#38221) hatpersze


hatpersze
tag

udv

gondoltam megosztom az informaciot (esetleg mas is szeret "jatszani") hogy az x30-as es az x40-es kijelzo nem csere kompatibilis. rament egy delutanom hogy rajojjek. mostmar csak az a kerdes egyaltalan van olyan termek aminek a kijelzoje egyezik az x4x sorozattal?

(#38222) decens


decens
tag

mesterek, mi az általános vélekedés (ha ugyan van ilyen) az r50e thinkpad-ről?

csak azért kérdem, mert könnyen lehet, haveri alapon hozzá tudnék jutni egyhez... szép állapotban van, meg minden, jórészt irodai gép volt, persze újra kell majd húzni a windows-t, de amúgy semmi nyűgje. aksi kb félóra...óra.

mire jó az öreg a háznál...? :)

(#38223) csokicsibész


csokicsibész
csendes tag

Sziasztok. A közeljövőben szeretnék venni egy T530-at. Azonban ez lesz az első notebookom, így lenne néhány kérdésem a ThinkPadekhez értő szakmai fórumhoz. Az elképzelésem a következő lenne: Intel Core i5-3210M Intel HD Graphics 4000.
A hűtést nagyon sokan szidják. Pontos információm nincs arról, hogy mi alapján, de ha esetleg www.notebookcheck.net oldalán írt review alapján, akkor ott egy Intel Core i5-3520M NVIDIA NVS 5400M - 1024 MB konfigurációval rendelkező gépet vetettek tesztelés alá. Jól gondolom-e, (ezt tanulmányozva: http://s14.directupload.net/file/d/2937/62zr25ta_png.htm) hogy az általam elgondolt processzorral és videokártyával jóval gyengébb melegedésre számíthatok? A használatát tekintve, különböző természettudományi programcsomagot futatnék, melyeknek a számítási igénye már fokozottabb terhelés alá veti a gépet. Van-e valakinek tippje, hogy a melegedés mennyire jelenthet gondot egy ilyen terhelés mellett? Ér-e valamit, ha ezeknél a számításoknál egy notebook hűtővel kiegészítve dolgoznék? Az interneten keresgélve találtam két specifikációt.
http://www.lenovo.com/products/us/laptop/thinkpad/t-series/t530/t530-datasheet.pdf
http://www.mysoft.hu/docs/Lenovo/Lenovo_ThinkPad_T530.pdf
Ebben a két leírásban azonban más a WIRELES. A Gobi 4000 LTE Sierra és az Intel® Centrino Wirelessek között milyen különbségek merülnek fel? A válaszokat előre is köszönöm!

(#38224) Tim82 válasza decens (#38222) üzenetére


Tim82
nagyúr

Strapabíró gép. Vastag, nem kecses, nem ezt fogod könnyedén cipelni. Az e betű "economy"-t, "gazdaságos kiadást" jelöl - nincsen dokkolócsatlakozó pl., meg az optikai meghajtó is rögzített csavarral a helyén.

Hátulütők: max 2*1 GB so-dimm DDR RAM (drága), 400 MHz FSB-s Pentium M-es processzor, harmatgyenge integrált Intel videovezérlő (Extreme Graphics 2, ha jól rémlik, mondjuk ez előny is, mert nem melegszik, nem fog megdögleni stb.), PATA notivinyó (SSD drága bele, ha abban gondolkodsz).

Ha Windows, én kétszer meggondolnám, hogy XP-nél újabbat tegyek rá. (Ha mégis Vista/Win 7/Win 8-ban gondolkodsz, az Aero nem fog működni.)

Másod-, harmadgépnek jó, egészen használható, bár szerintem már 720p videókkal is csak épphogy fog elbírni. Viszont évek múlva is egyben lesz és működni fog.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38225) mobal válasza csokicsibész (#38223) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia! Nekem T430 -van, megy a hűtés engem nem zavar. 40 - 50 fok között van általános használat mellet. De pl. multkor be se kapcsolat a venti (i5 + NVidia)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38226) brekiisti válasza csokicsibész (#38223) üzenetére


brekiisti
tag

Üdv ezekre vannak kitalálva nem fog túlmelegedni stb az biztos ha meghajtod és jó 4000 fordulat van annak van már hangja nem zavaró de nem is az a kripta csend amit sokan szeretnek itt a fórumon :)

Az infóim szerint a Smartban fel van töltve a bemutató pult elméletileg X230-E530-T430-T530
megnézhető tapogatható ki mit szeretne velük :D gondolom kérésre meg is lehet hajtattni őket valami szintetikus cuccal

Szerény véleményem T430 nál nem mindnél van a nagy zajos gond ill mindenkinek más az inger küszöbe szerintem jó gépek a bill változtatás ellenére de természetesen mindenkinek más az ízlése ha teheted menj el valahova és nézd meg őket

(#38227) dabgergo


dabgergo
őstag

Ismeritek a Lenovo IdeaPad vonalat? Nagyon durván gáz egy TP-hez képest?
(Hogy lehet h ezekre 2 év gari van a TP L- szériára meg csak 1?!)

(#38228) audi100td válasza dabgergo (#38227) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem durván gáz, akkor már inkább "L", a 30-as szériájuk egész emészthetőnek tűnik. A garit ki lehet bővíteni 3 évre. Az más kérdés, hogy megéri-e, árban lehet majdnem ott vagy mint egy T430i/T530i-vel.

(#38229) dabgergo válasza audi100td (#38228) üzenetére


dabgergo
őstag

Hmm ok, T61 után (amit nagyon szeretek) elég furcsa lenne sztem is ez az ideapad vonal, csak azért elgondolkoztatott ez a felszereltség ilyen áron (és 2 év garival).

(#38230) decens válasza Tim82 (#38224) üzenetére


decens
tag

köszi a választ.
well, a bővítgetését nem igazán tervezem - ahogy te is írtad, másodgépként üzemelne otthon. zenehallgatás hifire kötve, esetleg filmek nézegetése, ha alkalmas rá, meg mondjuk torrent, net.
más feladat nem igazán vár rá.

(#38231) mobal válasza brekiisti (#38226) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az ingerküszöb függ attól szerintem, hogy NVdiás a cucc vagy nem. Sima inteles 100%, hogy halkabb.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38232) more válasza brekiisti (#38226) üzenetére


more
tag

hol van ez a smart nevü bolt?

(#38233) mobal válasza more (#38232) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38234) more válasza mobal (#38233) üzenetére


more
tag

köszi a gyors választ.
sajnos ma nincs nyitva, tudtok esetleg másik boltot ahol t530 van kiállitva?

(#38235) brekiisti válasza more (#38232) üzenetére


brekiisti
tag

http://www.smartservice.hu/ :)

(#38236) audi100td válasza more (#38234) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hívd fel esetleg az usanotebookot, lehet náluk van.

(#38237) brekiisti válasza mobal (#38231) üzenetére


brekiisti
tag

Igen ebben igazad van. Azt is meg merem kockáztatni hogy az Nv chip miatt hangoskodik mert ugye egy venti hűti a cput és a Nv karit és a többi thinkpadnál is a Nv karik a forrófejűek.
no mindegy 1-2 hónap azt úgy is jön valami BIOS tekergetés amiben nem írják bele mit is csinál :D

(#38238) mobal válasza more (#38234) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Helló!

Usanotebooknál T430 biztos van.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38239) Tim82 válasza decens (#38230) üzenetére


Tim82
nagyúr

Netből mindentől, ami flash-hez köthető, szenvedni fog. Filmből nyilván 720p alattit érdemes, vagy egy-két kevésbé megterhelő 720p-t. Az alaplapi hangkártya egyik notinál sem egy nagy etvasz, az R50e-nél sem, de erősítőre kötve azért ez nem fog különösebben átjönni. (Én is egy Technics erősítőre kötve hallgatok zenét a T60-amról.) Szóval a fenti kitételekkel mindenre jó lesz, amire szánod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38240) bads1


bads1
aktív tag

Vettem egy UB keretet T510-be, minden frankó csak a takarólemezt nem tudom felpattintani, mert az uccsó harmadnál a gépen lévő műanyag egy fél centivel beszűkül, a lemez meg persze nem, így nem megy rá.
Akitől vettem ajánlotta hogy a gyári DVD íróról szedjem le a lemezt és azt pattinstam rá, namost feszegettem kicsit de nem akar lejönni, ez leszedhető vagy nem?
Nyilván letörni nem akarom.

(#38241) Tikakukac válasza bads1 (#38240) üzenetére


Tikakukac
titán

Le lehet szedni-általában. De ha már nagyon-nagyon nem akarja, akkor bontóból kéne szerzni valami hasonlót.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38242) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Hordozásra keresek egy notit az itthoni használatú R500 mellé, így a HP 25x0p széria mellett a Lenovo X200 sorozat, illetve a T400s körben járkálok egyelőre.

Itt olvastam, hogy az X200-ba elég korrekt kijelzőt lehet szerelni, ha a gyári nagyon béna lenne, illetve a 2,5"-os SSD-kkel is minden gond nélkül kompatibilis, mert a gyári HDD is 2,5-es, ezért is hajlok egyre inkább valamely X200 felé.

Viszont szeretném megkérdezni, hogy milyen panelre érdemes vadászni az X200-nál (AFFS/IPS-esíthető, vagy alapból jó/jobb minőség, mint a normál TN-esek); teljesítményben van-e óriási különbség a P8x00 és az SL9x00 procis verziók között; van-e valami rejtett buktató, amire érdemes odafigyelni.

(#38243) Tikakukac: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#38243) Tikakukac válasza Frenky89 (#38242) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem az alap kijelzővel sincs gondom, de az AFFS az azért elég komolyan megveri a gépek 90%-át.
Óriási különbség teljesítményben nincs, azonos órajelen. Egyik sem konvertálásra való meg renderelésre.
Bukó különösen nincs, át kell nézni alaposan, keresni mindenféle barkácsolást, repedést meg elváltozást. Palmrest sarka kiváltképp, azok szerednek repedni, javítható, de azért jobb az ép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38244) audi100td válasza Tikakukac (#38243) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, a palmrest szériahiba, nálam eddig 2/2 kettő "repedtsarkú" (X200s, X200), az X201-em rendben volt.

Ventire is érdemes már odafigyelni ezeknél a több éves gépeknél, igaz anyagiakban nem nagy tétel, de szét kell bontani a az egész gépet a cseréhez, nekem nem gond, de nem mindenki mer/szeret szerelgetni.

(#38245) Chaser válasza Frenky89 (#38242) üzenetére


Chaser
titán

AFFS-t panelest gyárilag nem találsz. Amire figyelj, hogy ccfl legyen a világítás, akkor cserélheted majd affs-re. x200s esetén még arra is, hogy ne 1440x900-as felbontású legyen, hanem 1280x800. Van azért különbség egy sl9400 meg egy p8600 között. Pláne ha még gyorsabb P van a gépben. ami fontos, ezekben cpu integrált, nem cserélheted. tehát érdemesebb minél erősebb cpu-sat venni sztem, azt utólag sw-ekkel alul lehet feszelni, így nem lesz túlzott melegedés vagy kis üzemidő, sőt:)
Külsőségekből meg ahogy mondták, ép legyen a gép. Ha törés, repedés van a burkolaton az már valamit jelent. Palmrest szokott törni x200s-eken, nekem egy 2.5 éves x200-am volt, azon hibátlan volt a gyári is. Ez nem is olyan nagy tétel, de pl az alsó burkolatnak igen szép ára van még használtan is. Esetleg ha kell BT vagy 3G nézz olyat eleve, könnyebb/olcsóbb mint utólag bele szerelni a gépbe a modulokat. akkunál figyelj hogy gyári legyen, ne ugy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38246) Tikakukac válasza audi100td (#38244) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ez a repedés tervezési hiba, a csavaros menet nagyon a szélén van, így óhatatlanul is repedezik. 2 komponens anyag kell neki és tök stabil lesz. Kis csiszatolás, esetleg fekete festék és alig látszik. Mondjuk nem érdekel, munkás gép, püfölni van, mechanikailag és szoftveresen tartom rendben, kinézet már mindegy :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38247) mitulabattyi válasza Tikakukac (#38246) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Akkor nekem eddig szerencsém volt? Vagy közben megoldotta a lenovo? 2010/01 az x200s-em, egy éve van nálam, de eddig minden rendben.

(#38248) Tikakukac válasza mitulabattyi (#38247) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég kései példány, az enyém még az elsők közül való, ott azért még majdnem 1,5 év nyúzás van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38249) negyedes


negyedes
addikt

Udv, van egy t400-as amire fel van telepitve az osszes driver es a lenovos power manager program. Egy bizonyos ido utan, ha nem nyulnak a gephez akkor megszakitja a netet. Mintha kikapcsolna az ethernet kartyat. Mar beallitottam h ne tudja kikapcsolni a win(az eszkozkezeloben), de meg mindig ugyan az a helyet. Valamit otlet arra hogy megszuntessem?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#38250) Tikakukac válasza negyedes (#38249) üzenetére


Tikakukac
titán

A Lenovos energia menedzserben is van ilyen menüpont, nem lehet, hogy az mégis beavatkozik?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.