Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) lapa válasza Chaser (#38900) üzenetére


lapa
veterán

szerintem ez nem feltétlen a dell, csak szerződéses partnerek. régen mi a humánsofttól vettük a delleket, simán lehet üzletpolitika.

(#38902) audi100td válasza Chaser (#38900) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ez elég erősen függ az adott régiótól, hozzám Ausztriában másnap kijött a helyszínre a lenovo is (illetve 2 nap után mivel úgy értem rá). Itthon meg ki sem jönnek...

(#38903) CharlieDrop válasza brekiisti (#38898) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi,remélem tényleg csak annyi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38904) Tim82


Tim82
nagyúr

Begyógyult, szar, csavarhúzóval kiszedhetetlen Thinkpad-csavarok kiszedésére van tippetek? (Rossz alaplapról wifikártya + zsanér forgórészének csavarjai - X61 tabletnél, bár lehet, hogy a zsanért szétfűrészelem, amúgyis törött és használhatatlan, viszont nem tudom máshogy a szalagkábelt kiszabadítani.)

WD40 úgy tűnik, nem válik be. Merjek csavarlazító spray-vel próbálkozni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38905) Shadowfax válasza Tim82 (#38904) üzenetére


Shadowfax
addikt

Lapos vagy kúpos fogóval a szétnyírt csavar széleire rácuppanni és tekerni módszer?

(#38906) Tim82 válasza Shadowfax (#38905) üzenetére


Tim82
nagyúr

Próbálkoztam vele tegnap este, bár csak finoman, nem akartam tovább rontani a helyzeten.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38907) lapa válasza Tim82 (#38904) üzenetére


lapa
veterán

nem látom mennyire van szétnyúzva már a csavar, de én megpróbálnám egyrészt nagyon erősen befelé nyomva elindítani, másrészt ha van masszív alátámasztás, akkor kalapáccsal (akár erősebb csavarhúzón keresztül) egy-két határozott ütéssel elválasztani (megmozdítani pár mikront egymáshoz képest, hogy utána ki lehessen csavarni).

(#38908) fi:zi'k válasza Tim82 (#38904) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg átfúrni a csavart?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38909) Tim82


Tim82
nagyúr

Köszönöm az ötleteket, ma este vagy holnap megpróbálkozom vele. Csak ennyi hiányzik a kijelzőcseréhez (vagy ~ 80 USD egy komplett kijelzőért, fedelestül-keretestül-zsanérostul). :)

Az már csak az én lustaságomat jelzi, hogy több, mint fél évre jegeltem ezt a szerelős project-et.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38910) Pekin válasza brekiisti (#38861) üzenetére


Pekin
csendes tag

Dehogy kapod. Nagyon rendben van a véleményed, ezt te érzed és látod így és ezt is írod le, nem pedig az agyoncsépelt formaszöveggel (fotózás, videóvágás, no meg az örök klasszikus, a "munkájához kell" szöveggel jössz). Énszerintem simán lehet IPS-re igénye valakinek, csak úgy, egyszerűen, mindenféle nyakatekert ideológia nélkül is.. Aztán hogy a többi ezt sznobizmusnak veszi-e vagy érti a fejével, hogy a másiknak másra/többre is lehet igénye, az már az olvasó egyéni szintjén áll. Egyébként notiknál nagyságrendekkel kevesebb a jelentősége a betekintési szögeknek, ott mindig magad felé van fordítva a gép értelemszerűen. Asztalinál már neccesebb ugyanez. Persze elvárás notik esetében - részemről legalábbis -, hogy azért legyen olyan reális nézési távolság, olyan szög, ahol se nem tejfelesedik az alja, se nem feketedik a teteje plusz a felhősödés kérdése, amire én még érzékeny vagyok. Alapvetően ma már (sRGB módban) TN-ekből is vannak elfogadhatók (az egyik asztali moncsim is ilyen), na, ezek nem kerülnek laptopokba.:)
Vállalható állapotú T42-k mennyiért cserlének gazdát mostanában?

(#38911) Tim82 válasza Pekin (#38910) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vállalható állapotú T42-k mennyiért cserlének gazdát mostanában?

30-35k között, amennyire az aprót figyelni szoktam (de ennyiért már inkább T43, olcsóbb a RAM bővítés + biztosan nem lesz gond a VGA forrasztásával sem).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38912) Pekin válasza Tim82 (#38911) üzenetére


Pekin
csendes tag

Szóval ez szériahiba:(

(#38913) franc0 válasza Pekin (#38910) üzenetére


franc0
őstag

Itt is sokszor előkerült, hogy a notinál is ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb az IPS.
Asztalinál csak te vagy mozgásban, notinál a gép is. Így még nehezebb megtalálni és tartani az optimális szöget.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38914) Krix válasza audi100td (#38902) üzenetére


Krix
őstag

Biztos függ. It Írországban a HP, Dell, Lenovo NBD gari kb. egy szinten van. Egyikre sem mondanám, hogy jobb-rosszabb mint a másik. Működik.

If it is not broken then don't fix it!

(#38915) Tim82 válasza Pekin (#38912) üzenetére


Tim82
nagyúr

Inkább úgy mondanám, hogy van rá esély, hogy előjöjjön - úgy általában az i855GM/PM chipsetet + Radeon Mobility-t érinti (nem csak Thinkpad-specifikus).

Radeon 9600-as T42-nél pl. nagyon ritka. A Radeon 7500 VGA-s T40/T41/T42-ket érintheti leginkább, de ez nem olyan, mint a hírhedt Nvidia Quadro (alias mobil Geforce 8xxx-sorozat) hibája, ahol sokkal magasabb a halálozási arány.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38916) brekiisti válasza Pekin (#38912) üzenetére


brekiisti
tag

T40-T41-T42 nél volt vissza hívás bizonyos modellekre tény viszont ha valaki kulturáltan használta nem a sarkánál fogta azokkal nincs ilyen gond ha megfogod a jobb sarkánál szemből és az ODD felé nézel és hatalmas banánra hajlik akkor esélyes hogy vgas vagy ha nem hamarosan az lesz. Pl nem reklám ami nekem van soha nem volt így használva vigyáztam rá nagyon szerettem amíg használtam.

(#38917) Pekin válasza franc0 (#38913) üzenetére


Pekin
csendes tag

franc:0: De a noti meg te együtt mozogtok, nem? Értem amit írsz, nálam szögek tekintetében okésabb a helyzet notik terén, asztalinál sokkal nagyobb intervallumban (és több irányban) fetreng elfele az ember (a monitorra való merőegességi állapothoz képest).

Tim82: értem, köszi. Csak láttam, hogy T60-tól lefelé is kaptak már IPS paneleket , így elkezdem nézegetni őket. Teljesítmény annyira nem számít nekem, inkább jó tapintás/bill és kép, masszivitás. Ha minden igaz, akkor ezt megadja egy T4x.

brekiisti: S mekkora rá az esély, hogy ez egy rejtett hibaként legyen jelen egy mai T42-ben?

(#38918) metal01


metal01
őstag

Egyszer már feltettem a kérdést, de azóta sem oldódott meg a problémám. Hátha azóta valaki találkozott hasonló jelenséggel.

A T400-am hálózati üzem alatt időközönként átvált akku üzemmódra. Ilyenkor a fényerő visszaesik a PM-ben beállított értékre. Egy-két mp. múlva pedig visszavált a hálózati üzemmódra. Ezt random csinálja. Van amikor hetekig semmi, van amikor naponta többször. Volt szervizben a gép. Cserélték az adaptert, és az alaplapot is. De ezek szerint nem ott volt a gond. Valami szoftveres hibára gyanakszom. Ötletek esetleg?

Másik. T400 tulajoktól kérdezném, hogy a gépetek zsanérjai mennyire bírják? Az enyém többszöri csere után 2-3 hónap múlva 1-2 cm holtjátékot produkál. Nem zavaró, csak kíváncsi vagyok, hogy másnál is így van-e.

(#38919) brekiisti válasza Pekin (#38917) üzenetére


brekiisti
tag

Mivel többnyire cégesek ill cég által levetett és sokszor tojtak rá hogy használják még a jó 40% is meg mernék kockáztatni

(#38920) pala2


pala2
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy dokkolót a T430-hoz (régebbi model 4337/90w/USB2 csak, de csak 11e volt használtan), minden működik szépen.
Azért egy problémám mégis adódik.
Külső monitorral (Dell U2410f) használom displayportról, ha lecsukom a gépet, vagy lehúzom a dokkolóról, akkor a monitor nem akar kikapcsolni. Kóvályog a képernyőn egy felirat, hogy hogy nincs displayport kábel. Hogy lehet ezt eltüntetni, úgy, hogy közben menjen standby állapotba a monitor. (Egyáltalán el lehet?)
Köszi!

pala

(#38921) xcds válasza metal01 (#38918) üzenetére


xcds
őstag

Áramkimaradás? ;] Nekem T500 van, már nálam is előfordult, hogy a fényerő egy -két másodpercre átváltott, de én nem foglalkoztam vele. Sztem vmi szoftveres bug lehet.

Zsanér: T400/T500-nál ez típushiba. Enyémnek is van egy kis holtjátéka, van is hozzá új zsanérom, de még bőven jól tart, uh nem cseréltem ki. 2 és fél éves a gépem, 2 évesen került hozzám, azóta nem nőtt a holtjáték, igaz, nem is sokat nyitogatom mostanában.

(#38922) metal01 válasza xcds (#38921) üzenetére


metal01
őstag

Szerintem is szoftveres bug, mivel vadiúj alaplap van gépben. És csak Windows alatt csinálja, linux alatt nem.

A zsanér engem sem zavar, majd ha már nagyon lötyög cserélem.

(#38923) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Miért nem lehet letölteni a ThinkVantage System Updater 5-öt a Lenovo-tól? [link]

(#38924) soldi3r válasza Tim82 (#38909) üzenetére


soldi3r
veterán

esetleg egy picit meg kell melegíteni, hogy a menetrögzítő elengedjen, na de ne autogénnel :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#38925) azbest válasza Dr. Akula (#38923) üzenetére


azbest
félisten

LEhet, hogy visszahívták a panaszok miatt. Direkt linket találtam rá, de a fájlt törölték a rendszerből, a weblapot is 4.03-ra állították vissza.

(#38926) gergo0007


gergo0007
tag

t400-ban kell a hdd caddyt installálni?
Mert betettem a helyére, de nem ismeri fel benne a vinyót.

Kösz

(#38927) soldi3r válasza gergo0007 (#38926) üzenetére


soldi3r
veterán

nem

E30 (oo=[][]=oo)

(#38928) ro_bert17 válasza azbest (#38925) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nálam a T410-re magától töltötte le magát pár nappal ez előtt, és úgy tűnik rendben működik.

(#38929) gergo0007 válasza soldi3r (#38927) üzenetére


gergo0007
tag

mi lehet akkor a gond, ha induláskor pár mp-re felpörög, majd megáll, és kb 15-20 mp-ig mutatja a nagy thinkpad feliratú kezdőképernyőt, majd normál vinyóról bootol?
szimplán rossz a caddy?

(#38930) tpower


tpower
tag

hi
van vki aki hajlandó lenne pár csavart kiszedni a drága t40-t43 gépéből és kimérni a bekapcs gomb hova érkezik az alaplapra?
köszi

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#38931) Chaser válasza gergo0007 (#38929) üzenetére


Chaser
titán

Defektes a keret vagy a hdd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38932) gergo0007 válasza Chaser (#38931) üzenetére


gergo0007
tag

kipróbáltam 2 hdd-vel és egy ssd-vel is de nem működik.
szétszedtem, és úgy tűnik mintha "hiányos" lenne. nincs benne semmilyen chip vagy hasonló, szimplán néhány bemeneti ér van összekötve a kimenetiekkel. Ennek így kell lennie?

(#38933) Chaser válasza gergo0007 (#38932) üzenetére


Chaser
titán

Fogalmam sincs minek kéne benne lenni, még soha nem néztem mert működött mind pöccre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38934) !Overdose! válasza gergo0007 (#38932) üzenetére


!Overdose!
őstag

Így. Esetleg nézd végig egy multimeter-rel, hogy nincs-e elszakadva valamelyik vezeték.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#38935) soldi3r válasza gergo0007 (#38932) üzenetére


soldi3r
veterán

semmi logika nincs benne

E30 (oo=[][]=oo)

(#38936) gergo0007 válasza !Overdose! (#38934) üzenetére


gergo0007
tag

elméletileg nincs szakadás, a 4 db adatvezeték és az 5 V bemenet is össze van kötve.

amiben különbözik az odd-től, hogy a külső sata csatlakozótól 1 cm-re nincs az a kiálló pöcök.

nem lehet hogy a bios tiltja le valamiért?

(#38937) audi100td


audi100td
nagyúr

Nincs valakinél esetleg elfekvőben eladó gyári, új X200 venti? Ha megoldható, holnapi Bp-i átvétellel.

(#38938) gergo0007 válasza gergo0007 (#38936) üzenetére


gergo0007
tag

a bios sata módjánál ahci vagy compatibility kell legyen beállítva?

(#38939) buvartacsko válasza metal01 (#38918) üzenetére


buvartacsko
addikt

T61-em csinálta, X200 Tablet csinálja. én speciel leszarom, nem hiszem hogy olyan nagy gond ez :)

(#38940) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok!

Az Ebay-en 15-20$-s T500 zsanérokról (43Y9737) vannak tapasztalatok? Eredetiek, tartósak? Köszönöm.

(#38941) soldi3r válasza metal01 (#38918) üzenetére


soldi3r
veterán

az elektromos hálózatod tuti?

E30 (oo=[][]=oo)

(#38942) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!
T60-on szeretném a meglévő win7 helyett rátelepíteni az xp-t, de a telepítő azt írja hogy nem talál telepített merevlemezes meghajtót.
Hogyan kell ezt csinálni mert én még csak asztali gépeket telepítettem?
Köszönöm.

(#38943) kraftxld válasza meszi16 (#38942) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nLite-vel storage driver integrálással, vagy bios-ban visszakapcsolod AHCI-ről compatibility (esetleg IDE néven is szokott lenni) módra a vinyóvezérlőt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38944) Chaser válasza kraftxld (#38943) üzenetére


Chaser
titán

SP3-as xpben nincs benne alapból? Még nem próbáltam, de mintha valaki mondta volna.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38945) kraftxld válasza Chaser (#38944) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyik XP szervízcsomag sem tartalmaz új AHCI drivereket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38946) gergo0007 válasza gergo0007 (#38929) üzenetére


gergo0007
tag

Lehetséges az, hogy a t400-as valamilyen hardverhibája miatt nem szereti a hdd caddy-t? Találkozott már más is ilyen gonddal? Lehet hogy a thinkpad rossz?

A biost frissítettem, több vinyóval is próbáltam, de csak felpörög induláskor 2-3 mp-re, majd leáll, de a win betöltőképernyője is nagyon lassan jelenik meg, mintha zavarná a gépet, hogy caddy van benne. A caddyben nincs elektronika, így nem tudom hogy azzal mi gond lehetne.

(#38947) ^Clown válasza gergo0007 (#38946) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem gyanús az a caddy. Attól, hogy nincs benne, vagy csak minimális elektronikával van ellátva, attól még lehet rossz.
Esetleg bootolj be egy pendrive-ra telepített linuxról, és nézd meg azzal, de szerintem úgy sem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#38948) soldi3r válasza ^Clown (#38947) üzenetére


soldi3r
veterán

simán elköthette valamelyik szálat a kis kínai

E30 (oo=[][]=oo)

(#38949) Francia91 válasza Chaser (#38944) üzenetére


Francia91
veterán

Ha T60-ra XP-t pakolok, akkor Eternity XP-t szoktam feltenni, szinte minden szükséges driver alapból benne van /SATA driver is!/, ráadásul stabilabb és gyorsabb egy "alap" XP-nél. De a SATA mód "Compatible"-re váltása BIOS-ban is megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38950) kraftxld válasza Francia91 (#38949) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az ilyen hekkelt okosjóska féle kókány XP-ket nem kéne... rendesen bele lett tiporva, ráadásul nem igazán legális.
nLite-vel max 1 óra benyomni a drivert aztán a gyári XP is települ.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.