Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) negyedes válasza Tikakukac (#38250) üzenetére


negyedes
addikt

Atneztem gyorsan mulkor de nem talaltam ra beallitasi lehetoseget, a jovoheten tuzetesen megnezem a programot. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#38252) soldi3r


soldi3r
veterán

létezik az, hogy nehezebb az affs kijelző, vagy 2 nap alatt kigyengült a zsanérom?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#38253) Tikakukac válasza soldi3r (#38252) üzenetére


Tikakukac
titán

Hacsak nem duplanehéz a panel, amit kétlek, akkor tuti más van ott.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38254) franc0 válasza soldi3r (#38252) üzenetére


franc0
őstag

Nagyon kicsivel szerintem nehezebb, de nem emiatt van.

Amúgy zavar annyira a tükröződése, hogy eszembe jutott már a visszacsere.... Még azért szokjuk egymást.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38255) soldi3r válasza franc0 (#38254) üzenetére


soldi3r
veterán

dettó :) sőt, szerintem napfényben rosszabb, mint a ledes
legalábbis ma a műhelyben küszködtem vele
de ha megy majd a wacom, akkor hozzászokok :)

apropó, nem tudja valaki a wacom csatlakozónak a típusát?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#38256) Tikakukac válasza franc0 (#38254) üzenetére


Tikakukac
titán

Most már tényleg nagyon érdekel a dolog. Ha a tollas kolléga visszajött akkor elmegyek a panelért és megvizslatom a dolgot. Mondjuk nekem a kültér/napfény használat annyira nem is durva, nekem a betekintési szögek a fontosabbak, mert sokat mászkálok a gép körül és olyankor ugye semmit sem látni szegény TN panelből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38257) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

T400s kérdés:
ujjlenyomat olvasónak van egy kis zöld ledje.... ez nem szokott lekapcsolni lecsukott állapotban se? :F

(#38258) mobal válasza Tamoo (#38257) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem. "Éber". ha viszont kikapcsolt állapotban lehúzod, bekapcsol és bejelentkezik! (Legalábbis T430 -nál)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38259) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Az x200-ban a GPS csak akkor működik, ha kapcsolódva vagyok a mobilnetre?
A hét elején akartam használni külföldön, úgy hogy nem voltam mobilnetre kapcsolódva de egy simkártyát raktam bele (wifin viszont volt net), és nem akart műhodat találni.
Eddig úgy tudtam, hogy elég bele egy akármilyen sim és működik a GPS. :(((

Elég bosszantó volt, a saját kártyámmal nem akartam mobilnetre csatlakozni, biztos rohadt drága a roaming...

(#38260) sutszi válasza Tamoo (#38257) üzenetére


sutszi
veterán

Bizony. De nem kell tartanod a fogyasztástól, mert elhanyagolható.
Úgy működik ahogy mobal írja.

Elvileg BIOS-ból tudod állítani a módot, vagy inkább valamelyik lenovo-s szoftverből. Pont nem jut eszembe a neve. Valami Security...izé.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38261) Tamoo válasza sutszi (#38260) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Oké, köszi a válaszokat. Minden thinkpados sw-t nem nyomtam fel, "szűkös" a hely az ssd-n. Vagyis még nem, de ne is legyen.

(#38262) sutszi válasza Tamoo (#38261) üzenetére


sutszi
veterán

Ha telepíted a drivereket, akkor érdemes figyelni a c:\-n létrehozott "telepítő" mappákra amik a folyamat után törölhetőek. Pl. Drivers, SWTools...ilyesmi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38263) Tamoo válasza sutszi (#38262) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lepucoltam mindent amit lehetett, meg ezt is végigzongoráztam.

(#38264) atosz válasza atosz (#38081) üzenetére


atosz
őstag

Ahogy kutakodtam, igazából elvileg nem túl bonyolult visszaállítani, hogy menjen az Intel Rapid Start, de a partíció létrehozásánál már megakadtam.

A Lenovo Forum alapján csinálnom kellene egy (GB-os partíciót a megadottak szerint, viszont én az alábbi DISKPART parancsra:
CREATE PARTITION PRIMARY SIZE=8192 ID=84
(A disk ki van választva)

Nincs hely, vagy sok a partíció, esetleg nem MBR (ahogy olvastam a Lenovo ezt használja, de hol tudom megnézni, hogy MBR vagy GPT?)

Van 5lete valakinek mit csinálok rosszul?

(#38265) a000


a000
őstag

Sziasztok
T520 érdemes megvenni? Vannak valami hibák, hátrányok?
A NVIDIA® Quadro® NVS 4200M and Intel® HD Graphics 3000 kombósról lenne szó.
Part number: 4239CTO

(#38266) SzalaiG válasza a000 (#38265) üzenetére


SzalaiG
addikt

Igen. Élvezettel használom a céges T520at. Az i5 és ilyen VGA kombó mellett 8Gb RAM és 128as Samu SSD-vel nagyon pörgős dolgokra képes.
Inventor, virtuálgép és netezős - zenélős funkciók egyszerre. :)

(#38267) azbest válasza atosz (#38264) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk ha már elfoglalta mind a 4 partició helyet a particiós táblában, akkor lehet probléma. De ezt írja is az üzenet. Ezt látod a particionáló programban is, amikor listáztatod.

(#38268) audi100td válasza a000 (#38265) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem érdemes, igaz T520-hoz (sajnos) még nem volt szerencsém, de már a T510 is egy nagyon kellemes gép volt.

(#38269) a000


a000
őstag

Köszönöm a válaszokat.

(#38270) buvartacsko


buvartacsko
addikt

manapság ki tud hozni / rendelni olcsóbban TP X220at vagy X230-at? IPS kijelzővel meg bill háttérvilágítással?

(#38271) soldi3r


soldi3r
veterán

mitől lehet, hogy a fényerő szabályzó nem mindig működik?

E30 (oo=[][]=oo)

(#38272) atosz válasza azbest (#38267) üzenetére


atosz
őstag

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Ezekből mit látsz?
Disk infó:

Partition infó:

Volume infó:

És ezt kapom amikor létrehoznám a partíciót:

(#38273) furdancs válasza atosz (#38272) üzenetére


furdancs
csendes tag

Lehet rosszul látom (Windows-al régen játszottam), de nem elfoglalja az összes helyedet az NTFS partíció? (free space 6144kB, 8192 MB már nem fér rá...)

(#38274) atosz válasza furdancs (#38273) üzenetére


atosz
őstag

Huhh lehet... nem tudom miért, azt gondoltam, hogy majd elvesz onnan...

Akkor gondolom ccsökkenteni kellene 8GB-al az elsődleges pkötetet/partíciót és úgy tovább. Viszont ez úgy tűnik bukta számomra, mert max 2GB-nyi helyet tud felszabadítani. Vagy próbálkozzak valami mással/Diskpart-tal, vagy egyéb ötlet?

(#38275) furdancs válasza atosz (#38274) üzenetére


furdancs
csendes tag

Elvileg jobban kellene tudnod csökkenteni (volume free space 38GB), de most látom van nem mozgatható file a végén...
Más program esetleg (pl. gparted live cd)? Bár szerintem legbiztonságosabb lenne, ha átmásolnád másik vinyóra ami adat kell (akár az egész partíciót, nehogy kifelejts valamit), és törlés/újraparticionálás.

[ Szerkesztve ]

(#38276) atosz válasza furdancs (#38275) üzenetére


atosz
őstag

Közben kikapcsoltam a hibernálást és a lapozót áttettem másik disk-re, gondolván, hogy ezek akadályozzák meg, de nem sajnos. Továbbra sem enged több helyet. Újratelepítés nem jöhet szóba...
Most megnézem még az FSUTIL parancsot, ami elvileg meg kellene mondania, melyek az át nem helyezhető fileok.

(#38277) furdancs válasza atosz (#38276) üzenetére


furdancs
csendes tag

Akkor marad gparted, neki elvileg nem számít, hogy mozgatható vagy sem :D

(#38278) atosz válasza furdancs (#38277) üzenetére


atosz
őstag

Sikerült megoldani a RAXCO PerfectDisk program segítségével. Futtattam vele egy defragot és áthelyezett olyan fileokat amik gátolták a dolgot. Így már közel 17GB-nyit lehetett volna csökkenteni. Amúgy a DriveMAP-en is szépen látszott hogy volt egy blokk ami "útban volt", míg utána az szépen visszább került. :)

(#38279) furdancs válasza atosz (#38278) üzenetére


furdancs
csendes tag

:C
Akkor már a partíció is menni fog elvileg.

(#38280) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy T410.
2x2gb memóriával.
System info windows szerint csak 8gb tehető bele.
Ez mennyire szokott tévedni?
Kingstonnal mennyire szokott kompatibilitási gond lenni?
8, vagy ha lehet, 16-ot szeretnék bele...

(#38281) Gondwana válasza sbazsi (#38280) üzenetére


Gondwana
addikt

8GB-os modullal be se bootol (csak 32bites OS, de az meg minek)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#38282) sbazsi válasza Gondwana (#38281) üzenetére


sbazsi
veterán

win7 64bit van rajta.
akkor marad a 2x8... :U

(#38283) audi100td válasza sbazsi (#38282) üzenetére


audi100td
nagyúr

2x4GB a max tudtommal

(#38284) sbazsi válasza audi100td (#38283) üzenetére


sbazsi
veterán

áááá, azt akartam írni... :W
:B :B

(#38285) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok,

Beépítettem az AFFS panelt, de amikor lecsukom nem akarja a lekapcsolni a kijelzőt, ez meg dokkolón használva nem a legjobb.
Valaki megtudná mondani, hogy mi lehet a probléma?

(#38286) 1egaly


1egaly
aktív tag

Sziasztok!
Kérném hozzáértő segítségét,próbáltam keresgetni,de nem találtam választ...

T60om van,expresscardos USB3 adapterbe betett pendriveról lehet-e boottal op.rendszert telepíteni,neadj Isten op.rendszert működtetni pl.rádugott 3.5"merevlemezről??

Esetleg biosban átállítás??

Kösz a válaszokat!:)

(#38287) szektamokus válasza szektamokus (#38285) üzenetére


szektamokus
tag

Megoldódott, nem tettem vissza még a jeladó másik felét, így fura is lett volna ha működik. :C :C

(#38288) Krix válasza 1egaly (#38286) üzenetére


Krix
őstag

A BIOS nem fogja látnia a rádugott eszközöket. :(

If it is not broken then don't fix it!

(#38289) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Hali!

Nemrég megfordult a fejemben hogy a jó öreg vindózt nyugdíjba küldöm és kipróbálnám helyette mondjuk a Linuxot vagy az Ubuntut! A kérdésem pedig az volna hogy a kettő közül melyik a pengébb oprendszer és mennyiben térnek el a win7 architektúrájától?

Aztán van egy visszatérő problémám az pedig a vga buzgálkodás amin semmi sem segít az égvilágon és félek nehogy én is a szériahibás T61-es kollégák sorsára jussak :F

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38290) Tikakukac válasza Shatterstar (#38289) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben tisztázzuk a Linux és az Ubuntu fogalmát, mert itt egy kevés kavart érzek.

Másodszor pedig ha váltasz akkor nagyon sok minden meg fog változni, elbúcsúzhatsz elég sok dologtól és max részben lesz olyan, mint egy win7. Egy oprendszer váltás nem fog megoldani hardveres gondokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38291) Shatterstar válasza Tikakukac (#38290) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Igazából eddig semmi fontosat nem tudok erről a két oprendszerről,de pont emiatt vagyok itt hogy mindenre választ kapjak. Az mondjuk eddig is világos volt hogy egy új rendszer nem fogja megjavítani a hardveres problémákat :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38292) audi100td válasza Shatterstar (#38291) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az Ubuntu egy linux disztribúció, mint a Debian, Suse, Fedora, stb.

(#38293) Tikakukac válasza Shatterstar (#38291) üzenetére


Tikakukac
titán

A Linux egy átfogó név, ez alá tartozik rengeteg disztró, amikből mindegyiknek megvan a maga jó és rossz tulajdonsága. Ez emberfüggő dolog, te tudod melyik jön be. Idő viszont kell mindegyikhez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38294) Gondwana válasza Shatterstar (#38291) üzenetére


Gondwana
addikt

Ultimate answer :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#38295) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Okay még egy utolsó és nagyon fontos kérdés: Hol tudnám beszerezni a magyar változatot?
Gondolom a neten fent van csak kérdés az melyik site-on? Maga a telepítés hasonlóan zajlik mint egy windowsnál vagy teljesen más minden? Mert ahogy elnéztem a felületük hasonló sémát követ.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38296) Borote válasza Shatterstar (#38295) üzenetére


Borote
addikt

(#38297) Shatterstar válasza Borote (#38296) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Köszi a segítséget,de azért itt kerestem választ a kérdésemre mert semmi kedvem nem volt egy száraz cikket olvasni hanem hozzáértők szakmai tapasztalatai érdekeltek :))
Így is jó lesz efelől semmi kétségem!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38298) zserob


zserob
csendes tag

Sziasztok!
Egy R60-nal rendelkezem mar majdnem 2 eve. Most dontottem ugy, hogy fejlesztem egy kicsit a vasat. Atneztem a kezikonyvet es az alapjan kerestem bele uj procit. A v@teran talaltam egy Core Duo T2500-at, amit elvileg az alaplap, az eszaki hid tamogat. Az elado szerint a proci tesztelt es mukodik, nekem viszont behelyezes utan vsak a venti porog fol semmi mas. A BIOSig sem jut. Otleteket varnek, hogy mi lehet a gond? Elore is koszi!

Üdv: Zsembery Róbert

(#38299) Mathematics válasza Shatterstar (#38297) üzenetére


Mathematics
csendes tag

Ha nem szeretsz cikkeket olvasni, akkor a linux nem valószínű, hogy neked való. De akárhogy is, a kérdéseidnek megfelelőbb topicok is vannak.

(#38300) atosz válasza atosz (#38278) üzenetére


atosz
őstag

Nagy nehezen sikerült összehozni, hogy menjen az Rapid Start.

Mindenesetre a Lenovo által megadottak alapján még nem ment - ritka szar e témában az írot szupportjuk. Végül feltettem az Intel Rapid Start Drive-t (ami csak asztali lapokhoz való elvileg). De ezzel kaptam végül egy kis ikont az állapotikonoknál, ahol engedélyezni lehet (mondjuk minden létező helyen meg volt téve az előtt is) és csodák csodájára megy a dolog, még akkor is, ha a Thinkvantage Power Management fent van. Sajnos az alábbiak viszont bosszantóak:

- A ThinkV Power Management rendszeresen kikapcsolja (gyárilag az is van mondva, hogy a deep sleep csak 3 óra után lép működésbe, attól függetlenül, hogy a BIOS-ban mi van beállítva, és ezen nem is lehet állítani => szerencsére ezt csak felül írja ez az Inteles cucc)
- Ha rá van dugva a konnektorra, akkor nyilván nem megy deep sleepbe, de akkor sem, ha utána lehúzásra kerül.

Nincs valakinek ötlete erre a két dologra?
1. Hogyan lehetne rávenni, hogy menjen deep sleepbe, ha amúgy sleepben van már és utána van lehúzva a konnektorról?
2. Megbuherálni úgy, hogy ennél az Inteles cuccnál mindig ON állapotban legyen a deep sleep mód? (Ez rendszeresen deaktiválódik, vszeg a Power Management miatt) Valami registry buherálás lehetne talán a megoldás, de nem találtam semmi konrétat sajnos.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.