Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Francia91 válasza kraftxld (#38950) üzenetére


Francia91
veterán

Első véleményem nekem is ez volt sokáig, de ez meglepően jól van összerakva :) /nem meggyőzni akarlak, félreértés ne essék/

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38952) kraftxld válasza Francia91 (#38951) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nézd, ez teljes mértékben illegális XP, bármilyen trójait is bele sikerülhet a készítőnek integrálni. Plusz az ilyen okos tweak-elt XP telepítése után szokott jönni a nép sírni az XP topikba, hogy eznemmegy, az nem megy, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38953) Francia91 válasza kraftxld (#38952) üzenetére


Francia91
veterán

Meglehet. Nekem évek óta tökéletes. Okoskodni meg nem akarok

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38954) meszi16 válasza kraftxld (#38943) üzenetére


meszi16
tag

Így már megy. :)
És ha feltelepült, állítsam vissza AHCI-re?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#38955) Pekin válasza Francia91 (#38949) üzenetére


Pekin
csendes tag

Ez nincs véletlenül CD-nyi méretben?

(#38956) Chaser válasza Francia91 (#38949) üzenetére


Chaser
titán

Az megoldja, csak ha mellette van ssd is és nincs saját trim-e, az nem fogja díjazni:)

Én a winter editiont használom, hiába van gyári. Sok felesleges sallangot kiszedtek belőle, minden megy ahogy kell, 100% stabil. Ugyanezt a gyáriról én nem tudom elmondani:D Pláne ha frissítések is be vannak kapcsolva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38957) kraftxld válasza meszi16 (#38954) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha szép kövér 0x0000007B kékhalált akarsz látni minden indításkor akkor simán :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38958) Francia91 válasza Pekin (#38955) üzenetére


Francia91
veterán

DVD-nyi méretben tudok róla csak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38959) Francia91 válasza Chaser (#38956) üzenetére


Francia91
veterán

Épp ez van az Eternity Edition-nél is. Felesleges szarok kiszedve, plusz driverek /pl AHCI, SATA, Chipset, stb/ belepakolva, és gyorsabb, megbízhatóbb, mint egy mezei XP.
/persze vannak mókolt szarok is, de ez nem közéjük tartozik/

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38960) soldi3r válasza Francia91 (#38959) üzenetére


soldi3r
veterán

ez kb mint a kipufogóból, a gyárinál nincs jobb, csak hangosabb... :))

E30 (oo=[][]=oo)

(#38961) audi100td


audi100td
nagyúr

Nem tudja esetleg valaki, hogy 3. generációs i3-mal várható-e még vajon X230i?

(#38962) franc0 válasza audi100td (#38961) üzenetére


franc0
őstag

Szerintem valószínű, de a melegedés miatt aggódóknak célszerű most venni Sandy-set.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38963) audi100td válasza franc0 (#38962) üzenetére


audi100td
nagyúr

Végig futottam a sima X230 tesztet, valóban melegebb az X220-nál, de legalább nincs throttling. SB i3-mal ugyanott vagyok mint ha X220-at vennék, HD Graphics 4000 miatt érdekelne...

(#38964) buvartacsko válasza audi100td (#38963) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#38965) rekop


rekop
senior tag

Szaisztok! Nemrég vettem egy R400-at, nagyon szuper a gép, egy dolgot leszámítva a kijelzőjét. Valaki esetleg nem tud valami olcsó alternatívát egy elfogadható minőségű panelre, amire ki lehetne cserélni?
Illetve szeretnék venni hozzá egy magyar billentyűzetet is, de nem igazán találtam, ha lenne itt valakinek elfekvőben szép állapotú, vagy akár új, arra vevő lennék.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#38966) franc0 válasza buvartacsko (#38964) üzenetére


franc0
őstag

Én úgy értettem azt mondja, oké hogy melegebb az X230, de nem annyival, hogy fellépjen a throttling.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38967) audi100td válasza buvartacsko (#38964) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom, csak úgy értettem, hogy legalább ilyen gondokat nem okoz, X220-al nem igen foglalkoztam még.

Szerintem egyébként az i3-ak valószínűleg eleve hűvösebbek lehetnek, ott nincs a turbo ami felküldi az órajelet 3,x GHz-re.

[ Szerkesztve ]

(#38968) buvartacsko


buvartacsko
addikt

jajó, leesett értem már. nem lehet kikapcsolni a turbot egyébként?

(#38969) audi100td válasza buvartacsko (#38968) üzenetére


audi100td
nagyúr

Előfordulhat, hogy ki lehet, de nem örülnék ha ott lenne a drága i5/i7 cpu és ilyen dolgokkal kellene játszadoznom. :)

Az i3-mal már el tudnék lenni és itt már szerencsére az "i" verziók is elérhetőek IPS kijelzővel.

Ebay-en már fent is van egy X230i Ivy Bridge.

(#38970) Chaser válasza rekop (#38965) üzenetére


Chaser
titán

Billzetem van egy, szép állapotú. Jobb kurzor hiányzik, ennyi bibije van. Maga a gomb megvan és néhány elem a mechanikából. Ki akartam tisztítani mert kicsit ragadt, szétugrott a kezemben azóta sincs meg hozzá minden. Ha érdekel írj. Kijelzőre nincs 5letem, ha jobb minőségűt akarsz 1440x900-ast keress.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38971) rekop válasza Chaser (#38970) üzenetére


rekop
senior tag

A kijelző 1440x900, csak hát a betekintési szögek, és a színek.... :( Mindegy, akkor marad ez.
A power managerbe hogyan érdemes beállítani a töltést, hogy legjobban kíméljem az akksit?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#38972) Chaser válasza rekop (#38971) üzenetére


Chaser
titán

Ha az nem felel meg akkor nincs igazán jobb sajnos. Állítsd be, hogy pl csak 60% alatt kezdjen el tölteni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38973) mustang28 válasza gergo0007 (#38946) üzenetére


mustang28
tag

Szia!

Miért nem próbálsz meg egy másik caddy-t? Én nemrég vettem Chaser-től egy korrekt darabot a T500-amba! Simán ment! Ha eljössz én oda adom egy próbára a te gépedbe!

(#38974) tokyo2


tokyo2
tag

Sziasztok!
Segitégeteket szeretném kérni, kaptam egy x200s gépet /már most azt gondolom, tényleg a világ egyik legjobb notebookjához sikerült hozzájutnom, de sajnos a képernyő tipusát képtelen vagyok beazonosítani. Ebben kérném a segítségeteket! modell szám: x200s 7470-WNQ. Köszönöm

(#38975) xcds válasza tokyo2 (#38974) üzenetére


xcds
őstag

Aida kiírja sztem.

(#38976) mustang28 válasza xcds (#38975) üzenetére


mustang28
tag

Igen! Kiírja!

(#38977) tokyo2


tokyo2
tag

THX! Megvan.

(#38978) noorbertt


noorbertt
őstag

Hali,

Valaki segítene ubuntu 12.04-en beállítani a powermanagert? Leginkább azt szeretném elérni ,hogy tápról és aksiról más már erővel dolgozzom. Plussz az akkumlátor feltöltési beállítást is szeretném állítgatni.. Most konkrétan 38%-nál megáll a töltés ,windowson így állítottam be.

Valamint szeretném a pöcökegeret felgyorsítani,de nem találok rá megoldást.

Esetleg az airbag-ot is beállítanám :D...

(Az angolom nem a legjobb.)

(#38979) azbest válasza noorbertt (#38978) üzenetére


azbest
félisten

(#38980) noorbertt válasza azbest (#38979) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszi!

Egy akadály elhárítva! :) Akkumulátor töltöttség beállítása.

A többire esetleg? bárki

(#38981) soldi3r válasza azbest (#38979) üzenetére


soldi3r
veterán

megakadt a szemem az aláírásodon, gondolkodtam már egy ilyen beszerzésén is
x200-ban lenne értelme használni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#38982) azbest válasza soldi3r (#38981) üzenetére


azbest
félisten

Abban Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD van, nem? Az már támogatja a dxva hardveres gyorsítást, szóval ezesetben nem kell bele egy másik gyorsító :)

(#38980) noorbertt :
viszont be kell állítani valahol hogy töltődjön be a driver induláskor magától, meg töltse be a beállítást, mert úgy látom hogy újraindítás után nem aktív / nem él a beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#38983) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Valaki használ X200on T400/t500on Windows 8at? jól megy? driver problémák ilyesmi?

(#38984) audi100td válasza buvartacsko (#38983) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én már hetek óta W8-al használom az X200-at, teljesen jó, egyedül fingerprinthez nincs driver asszem. A vga-hoz sima WDDM driver van, de vállalható. Ebből kifolyólag ugye nincs gyári OSD a fényerőhöz, illetve a lépték is szűkebb.

(#38985) buvartacsko válasza audi100td (#38984) üzenetére


buvartacsko
addikt

az nagy kár... érdekes pár éve még úgy volt, hogy voltak windows vista driverek a thinkpad x41-hez is, most meg már a lenovo is átállt arra hogy 1-2 évig támogatják a gépet, utána meg vegyél újat vagy dögölj meg. :)

(#38986) Skelemaki válasza buvartacsko (#38983) üzenetére


Skelemaki
csendes tag

Én az Intel videovezérlő és vezeték nélküli hálózati drivereivel kapcsolatban találtam esetlegesen zavaró tényezőket X200-on. (Ha érdekelne WWAN és kamera esetleg, akkor arról sajnos nem tudok beszámolni, mert nincs a gépemben egyik sem.)

A GPU-val az a gond, hogy Intelék nem adtak ki Windows 8-ra OpenGL kompatibilis drivert a 2. generációs HD Graphics-nál korábbi vezérlőihez, a WiFi-vel pedig az a problémám akadt, hogy alvásból visszatéréskor kb. 10-20 másodpercet várni kell, mire újra normálisan feléled az eszköz. (Végülis azonnal működőképesen tér vissza egyébként, de valamiért elveszti a kapcsolatot, és lassan visszakapcsolódik.) Ja, meg talán picit többet zabál, és TVSU nem fog még menni, úgyhogy kézzel kell válogatni drivereket/szoftvereket.

#38984 (audi100td): Ujjlenyomat-olvasó nekem tökéletesen működik Windows 8 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#38987) buvartacsko válasza Skelemaki (#38986) üzenetére


buvartacsko
addikt

hát ez elég gáz :\

szerintetek megéri akkor leváltani a windows 7et?

[ Szerkesztve ]

(#38988) Krix válasza buvartacsko (#38983) üzenetére


Krix
őstag

Pár napja raktam fel T510-re. Minden hardver működik és meglepően gyors.

If it is not broken then don't fix it!

(#38989) buvartacsko válasza Krix (#38988) üzenetére


buvartacsko
addikt

az nem extra, mert ezeket hivatalosan is támogatja a lenovo. sajnos a korábbi modelleket már nem. :(

(#38990) soldi3r válasza buvartacsko (#38989) üzenetére


soldi3r
veterán

ha lecseréled a 7-et, akkor azért oszd meg a tapasztalatokat pls :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#38991) audi100td válasza buvartacsko (#38985) üzenetére


audi100td
nagyúr

Még meg sem jelent a Windows 8 :) , az újabb gépekhez is még csak beta driverek vannak tudtommal. Talán idővel lesz a régebbi modellekhez is support.

KissMate: ujjlenyomathoz hol találtál drivert?

[ Szerkesztve ]

(#38992) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo T500ba keresek optikai meghajtót mindegy milyen lenne!Akinek van esetleg elfekvőben vagy eladná keressen P.Ü-ben!

köszi:zooleeb

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#38993) soldi3r válasza zooleeb (#38992) üzenetére


soldi3r
veterán

alkuképes :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#38994) Xmodule válasza buvartacsko (#38985) üzenetére


Xmodule
őstag

nekem x31 - en tökeletesen megy a win7 pedig ugye az meg olyab 2005 körul jött asszem es win xp vel

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#38995) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Eddig nem úgy volt hogy a lenovonál az összes régi masinériára visszamenőleg volt driveres támogatottság? Szóval ha veszek egy T500-at akkor 2 év múlva dobhatom ki mert egy épkézláb driver nem lesz hozzá?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38996) Shadowfax válasza Shatterstar (#38995) üzenetére


Shadowfax
addikt

Eddig nem úgy volt hogy a lenovonál az összes régi masinériára visszamenőleg volt driveres támogatottság?
Szerintem itt valamit félreértettek. A Lenovo biztosítani fogja továbbra is az adott gép operációs rendszeréhez az összes drivert évekig. De az kevéssé várható el, hogy pl. az én Thinkpad 600-omhoz ugyan adjanak már ki egy Windows 7 VGA drivert, mert én azt akarom használni... :U
Szóval a T500-adhoz ott lesz a Vista/Windows 7 driver elérhetőség a Lenovo weboldalon még x év múlva is.

(#38997) Chaser válasza Shadowfax (#38996) üzenetére


Chaser
titán

Jogos. T60-hoz sincs hivatalosan W7 vga driver de azért működik:) Még a 8-as is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38998) Shatterstar válasza Shadowfax (#38996) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Köszi már világos minden! Bizony félreértettem ezt-azt és rám tört a pánik hogy most akkor hogyan tovább :DDD

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38999) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Mennyit ér egy ThinkPad R61/T61/T60/T400/T500 eredeti gyári angol billentyűzet/magyar kiosztással megegyező/, sosem használt, makulátlan állapotban?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#39000) Chaser válasza Francia91 (#38999) üzenetére


Chaser
titán

Én 5k-ért vettem itt utoljára újat, ha annyiért adod meg is veszem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.