Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) franc0 válasza Shatterstar (#38600) üzenetére


franc0
őstag

Alapvetően túl van lihegve a téma szerintem...
Nálam is, szép-szép ez az AFFS display, de az exceleimet láttam a másikon is... bizonyos helyzetekben még jobban is, ugye.
Ez munkagép, nem Mac, hogy verifikálni kelljen miért basztam el ennyi pénzt feleslegesen.

Ha meg vizuális orgazmust akarok, nézegetem a csajomat.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38602) audi100td válasza Shatterstar (#38600) üzenetére


audi100td
nagyúr

A T500-ba sem szereltek jobb paneleket mint a T61/T400-ba. Ha ez fontos szempont, akkor FHD T510/W510 és innen felfelé, vagy 15" T60/T60p SXGA+/UXGA.

franc0: Szerintem óriási a különbség, a szemem sem fárad el annyira mint a hulladék Tn panel előtt, de ha nincs rá igényed minek vetted meg? :)

[ Szerkesztve ]

(#38603) dabgergo válasza franc0 (#38593) üzenetére


dabgergo
őstag

Elhiszem h számodra pont akkora az ideális:) Nekem nem:) Nyilván másra használjuk, más körülmények között.

(#38604) windchill válasza Shatterstar (#38600) üzenetére


windchill
csendes tag

Nem készült, csak WSXGA+ kijelzős. Annak szép a képe, de nem IPS.

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

(#38605) dabgergo válasza franc0 (#38601) üzenetére


dabgergo
őstag

Pont ez az h munkagép, lehet h vki (pl. én:D) szívesen szerkesztene rajta fotókat akkor is amikor nincs otthon és nem tudja használni a normális IPS-paneles külső monitort. Vagy akkor feljtsem el a TP-eket vagy mi?

(#38606) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

franc0: Nekem sem a presztízs miatt kell AFFS hanem mert bántja a szememet az olcsó tré panel.

audi100td: Kösz a felvilágosítást így már könnyebb dolgom lesz gépvásárláskor ;)

windchill: Nem pont IPS kijelzőre fáj a fogam szóval akár a WSXGA+ is szóba jöhet majd! Bár előtte mindenképp saját szemmel akarom látni az eltéréseket.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#38607) sutszi


sutszi
veterán

A melegedéses témához pár dolog:

1. Nem értem miért beszél mindenki az i5 vs i7 ről úgy mintha az i7 húháááhűűűű nem is csoda az mennyit fogyaszt... Azt gondolom mindenki látta, hogy 35W-os TDP-je van mindkettőnek..Annyi különbség nem lehet...

2.
Számomra azért érdekes ez a téma mert egy Intel C2D T7500-nak is 35W TDP-ve, ráadásul magasabb feszültségekkel is, meg egy NVS140 van mellette és mindkettő 100%-ra terhelve megáll 86-87 foknál a CPU. GPU meg talán 65-67 körül.
Tehát akár SB akár IB generációt nézzük, a fogyasztási keret nem változott esetükben...
A dedikált VGA fogyasztásáról mondjuk nincs túl sok info, de szerintem ott léphettek fentebb és talán ebből lehet a gond.
De ha a T61p-t nézzük akkor ott a FX570M van, ami durvább mint a "kis" NVS140 és ott sem jutunk el a throttling küszöbig.
(Elvileg az NVS140-nek az nvidia egy datasheet-je szerint 10W TDP-je van...nem tudom ez mennyire igaz.)

Ettől függetlenül szerintem nem egy reális élethelyzet, hogy valaki napi szinten több órán keresztül 100/100-ra terheljen egy T430-at, mert olyan feladatokat ad neki...Ez szerintem csak szándékos mesterségesen kitalált helyzetben lehetséges.

Ahogy fentebb is írja pala2 inkább tudat az ami zavaró, hogy ha esetlegesen előállna egy ilyen helyzet akkor bizony kicsit köhögne a hűtés...Figyelembe véve, hogy korábbi generációk esetében nem fordult elő ilyen.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38608) windchill válasza Shatterstar (#38606) üzenetére


windchill
csendes tag

Szia,

Épp árulom az X301-es notimat, vess rá egy pillantást. Ebben WXGA+ panel van :)

Itt a hírdetés: [link]

Bocsi a SPAMért.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

(#38609) Borzoló válasza Tim82 (#38323) üzenetére


Borzoló
senior tag

Szia! Most kaptam vissza a reggem kalandortól, pár napig sakkmatt voltam. A téma ugyanaz r50be cpu upgrade. Most találtam egy másik procit, ez jó lehet?
http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SL7SM.html

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#38610) Tikakukac válasza sutszi (#38607) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyjából mindenre 35W van írva, igen érdekes volna, hogy i3 és i7 között minden proci annyit eszik, miközben 2 mag és 4 mag között ugrálunk, órajelekről nem is beszélve. A valóságban pedig valamiért mégis mégis megfő ugyanazon TDP mellett az i7 ahol az i5 nem az i3 meg főleg. Azt, hogy mit írnak rá, már messze mindegy.

C2D procikat meg ilyen szempontból ne hasonlíts ezekhez, totál más architectúra. Intel és AMD is másképp adja meg a TDP-t.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38611) Tim82 válasza Borzoló (#38609) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem. 400 MHz-s FSB-jű Pentium M-eket keress. (7x5 a megjelölés.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38612) tototos válasza audi100td (#38595) üzenetére


tototos
őstag

Nekem az intel driverrel a T61-en nem ment a Trim, csak a windows beépített driverével.

(#38613) sutszi válasza Tikakukac (#38610) üzenetére


sutszi
veterán

Jelen esetben a T430-ról van szó amibe az i5 és az i7 is 2magos. Egyedül az órajel és a cache méret a különbség

Itt csak Intelről volt szó, mivel még nem szereltek AMD-vel TP-t.

Igazából nem architektúrákat hasonlítunk hanem fogyasztási keretbe beletartozó hőforrásokat..ha így jobban tetszik. a keretbe alulról és felülről is bele lehet esni éppen hogy...
gyakorlatilag darabonként eltérhetnek a cpu-k. Pl két azonos típusú egymás után gyártott i7 között is lehet némi különbség...ilyen a technológia.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38614) windchill válasza sutszi (#38613) üzenetére


windchill
csendes tag

De szereltek már nem is 1 TP-t AMD-vel.
X100, X120, X130 :P

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

(#38615) audi100td válasza tototos (#38612) üzenetére


audi100td
nagyúr

lehet nem a legújabbat szedted le, vagy nem tudom

windchill: azok nem TP-k :N , max annak matricázzák

[ Szerkesztve ]

(#38616) Borzoló válasza Tim82 (#38611) üzenetére


Borzoló
senior tag

Értem!THX!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#38617) windchill válasza audi100td (#38615) üzenetére


windchill
csendes tag

Nevetni fogsz, de az X130 egész jópofa. Ha lenne gyerekem és suliba járna tuti ilyet vennék neki. Megerősített ház/váz, vastagon gumírozott borítás. Kb ha leesik az asztalról akkor nem összetörik, hanem visszapattan :D
Emellett matt kijelzős, kis fogyasztású és kicsi. Akkuja is jól bírja.

ui: közben beugrott, hogy ez nem AMD CPU-s, hanem Inteles :D

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

(#38618) audi100td válasza windchill (#38617) üzenetére


audi100td
nagyúr

Netbookok között biztos ez a legjobb amúgy, csak kicsit erős TP-nek nevezni. :)

(#38619) yodamastah válasza franc0 (#38601) üzenetére


yodamastah
őstag

Excelt meg word doksikat nezegetni valoban folosleges AFFS-t venni. Meg netezni is jo a gyari panel, bar engem mar ott is idegesitett a szuk latoszog (szembol nezve masok a szinek a sarkokban mint kozepen). AFFS-re azert eri meg cserelni, mert olcso ahhoz kepest milyen jo kepet kapsz. Nem pedig azert hogy felvagj vele....

[ Szerkesztve ]

(#38620) Chaser válasza franc0 (#38593) üzenetére


Chaser
titán

Hordozásra jó a 12", otthonra sokkal kényelmesebb nekem a 15, másnak meg 17. Sokadiknak 14 v 13, egyéni felhasználás kérdése, nem több. És ha 12", gyárilag x200-ból is csak TN paneles volt meg 201-ből is, az egy dolog hogy homemade meg lehet oldani.
Aki meg vmilyen szinten grafikával foglalkozik, annak nem felel meg a TN panel, ennyi. Alig drágább már az IPS mint egy sz@ros TN, előbb-utóbb talán begyűrűzik a notebook kijelzőkhöz is sokak örömére.

sutszi: TDP. Nem annyit fogyaszt az adott cpu, hanem annyit fogyaszthat max. Elég ha csak családon belül nézed a dolgot. Pl T2400, meg T2700. Van köztük 500mhz különbség, még véletlen se azonos a fogyasztásuk max órajelen, ettől a TDP-jük lehet 35W, mert az teljesen mást jelent. Nyilván az i5 jóval lentebb van a 35W-nál, ugyanakkor az i7 még belefér éppen, csak valós fogyasztásban lehet van köztük 8-10W.

szerk: yodamastah: Detto. Hülyét kaptam attól is, ha ágyban kicsit arrébb helyezkedtem mindjárt utána kellett állítani a gépet is:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38621) Tikakukac válasza sutszi (#38613) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha mondjuk épp váltottak steppinget, akkor lehet különbség, adott procin belül is, de ez már nem akkora ugrás, mint régen az asztaliknál.

Mint mondtam, a fogyasztási keret Intelnél nem maximális fogyasztást ad meg. Azt az AMD csinálja. Ők valami egészen érdekes módon specifikálják a dolgot, szóval a beleesés itt jópár wattot is jelent, pláne ha egyik alulról a másik felülről számít bele ebbe a csoportba. Szvsz meg marhára mindegy az osztályozás, egy gépnek, pláne TP-nek marhára nem kéne olyan hőfokokat dobni, mint amiket páran elértek/elérnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38622) Chaser válasza Tikakukac (#38621) üzenetére


Chaser
titán

AMD-nél is így adják meg 1ébként, de teljesen lényegtelen. Talán ott több kategória van rá mint intelnél és valóban közelebb van a megadott TDP a valós fogyasztáshoz emiatt. Nem csalás, nem ámítás, csak ugye ehhez utána kell járni, laikusnak tényleg félrevezető lehet a dolog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38623) franc0


franc0
őstag

Látom, azért a TP fanok sem különböznek sokban a Macfag-ektől.
Ha vita van, itt is egyből mindenki profi fotós / videóvágó lesz...
Ez a tízmillió szövetségi kapitány / gazdasági miniszter / fotómágus országa.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38624) Tikakukac válasza Chaser (#38622) üzenetére


Tikakukac
titán

Különbség volt a módszerben (régen és desktopnál tuti biztosan). Notiknál és most ebben már nem vagyok biztos.
A dühítő, hogy tényleg kell minden géphez meg konfighoz egy tuti megbízható teszt, mert a gyári sheet buta, a teszteket vagy hülyén vagy manipuláltan készítik, és így merjen valaki beajánlani egy i7-es gépet is, akinek kéne a kraft-látatlanban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38625) audi100td válasza franc0 (#38623) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem kell ahhoz fotósnak lenni, hogy zavarjon egy mobileszköznél a legalja Tn panel, abból is van használható, de a lenovo valamiért mégis a kritikán aluliakat favorizálta éveken át. Ha már napi 3-6 órán keresztül használom a gépet, nehogy már azt a pocsék, fakó képet kelljen lesnem, kifejezetten zavarja a szemem. Ez nem fanság kérdése, asztalinak lehet 17-es Dell vagy HP Workstation-t nézek, IPS panellel.

(#38626) Chaser válasza franc0 (#38623) üzenetére


Chaser
titán

Én személy szerint szoktam PS-ben bohóckodni, nem profi szinten és nem is 12"-on. Mindazonáltal szeretem, ha megnézed egy YT vidit vagy képeket nézegetek akkor azt úgy látom, hogy minél jobban közelítsen az eredetihez. Nos egy ótvar TN panelen ez nem megy. Senki nem mondta, hogy ez a TP hibája. x200, x201 esetén igen, mert biztos lett volna rá igény, most is van. De egyéb méretekben nem ők tehetnek róla, hogy nincs IPS panel. Ha nem gyártanak, akkor nem tudják belerakni az tény. De nézd meg a 21-22 FHD monitorokat. A legalja TN paneles és egy belépő AOC közt - ami egyébként árához képest kiváló de még attól eltekintve is -, van bruttó 7-8k különbség vagy annyi se. Na ilyenkor azért elgondolkozok, ugyan mi a pék f@sza tartja vissza a panel gyártókat attól, hogy végre nagy üzemben nyomják az IPS-t notebook kijelzőknél is :F Eleve kérhetnének érte elég szép felárat, szóval felfoghatatlan hogy mi ez a TN áradat notebookoknál. Lehet már 5 évre előre le van gyártva a TN adag:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38627) SzalaiG


SzalaiG
addikt

T61 - 7665
T61-hez szeretnék robbantott ábrát. Tud valaki linkelni?

Ha USB-s külső vinyóról vagy ra másolok iszonyúan belassul. Miért? :F
Ha teszek bele SSD-t kell valamit állítani, h fusson sata2-n?

(#38628) Pekin válasza franc0 (#38601) üzenetére


Pekin
csendes tag

Én ezt hívom belemagyarázásnak és igénytelenségnek.

(#38629) yodamastah válasza franc0 (#38623) üzenetére


yodamastah
őstag

Az x200-ba passzolo AFFS panel nem jo professzionalis felhasznalasra, mert pontatlan a szin visszaadasa es meglehetosen szuk a gamutja (boven srgb-n belul van). Az alap 1D LUT kalibracioval a pontatlansagot nem lehet helyre rakni (csak a gammat, meg a szinhomersekletet), a szuk gamuttal meg semmit nem lehet kezdeni.. ilyen es kesz...

Az AFFS panel egyszeruen csak azert jo, mert a gyari annyira fos, hogy tiszta feludules utana a jobbat nezni. A gyari panel kontrasztja kb 250:1, az AFFS kb 800:1. EZ meg nem lenne oriasi difi, de a gyari panel latoszoge annyira szuk, hogy 100% fekete abrat nezve ez a 250:1 csak egy szuk savban van meg. 10-15 fokos latoszoggel latvanyosan csokken a kontraszt, itt mar siman kevesebb mint 100:1. Ez mar normal nezesi tavrol, szembol nezve is latvanyosan ocsmany, nem kell oldalrol nezni a panelt. A szinek hasonloan osszevissza valtoznak a latoszoggel. Melle rakva a a jo latoszogu magasabb kontrasztu AFFS panelt, tenyleg eg es fold a differencia....

Excel tablahoz valoban mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#38630) Chaser válasza SzalaiG (#38627) üzenetére


Chaser
titán

Nem USB driver gond?
Sata2-höz asszem modbios kell.

Aláírásodban véletlen a "higyj", vagy szándékos a "higgy" helyett? :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38631) Sensei válasza SzalaiG (#38627) üzenetére


Sensei
tag

T61 robbantott ábra

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#38632) Chaser


Chaser
titán

Ezt a HP-t most linkelték nemrég a TP topikban. Ilyen elérhető valamelyik T v W szériában? :F Igaz HP is szép felárat kér érte, de legalább lehet kérni:) LG Philips panel van benne - mint a legtöbb T60-ban - , vmilyen xVA megoldással.
Kár hogy lenovonál nincs ilyen renew program.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38633) audi100td válasza Chaser (#38632) üzenetére


audi100td
nagyúr

A WVA annyit tesz, hogy Wide View Angel, ami egy elég jó Tn panelt takar, viszont a "Dreamcolor"-nak nevezett UWVA változat IPS-es ha jól tudom.

T, W-ből csak Tn van.

(#38634) gaylord


gaylord
csendes tag

Üdv,

[link]

Ezt tervezem megvenni. Szerintetek érdemes kérni a +2gb ddr2 ram bővítést, ha win7-et fogok rá telepíteni?

(#38635) Chaser válasza audi100td (#38633) üzenetére


Chaser
titán

Én azt hittem ez már a dreamcolor verzió, na most utánanézek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38636) sutszi


sutszi
veterán

(#38620) Chaser:

, még véletlen se azonos a fogyasztásuk max órajelen, ettől a TDP-jük lehet 35W, mert az teljesen mást jelent.

Mintha ezt írtam volna csak más megfogalmazásban a hozzászólásom végén.

" csak valós fogyasztásban lehet van köztük 8-10W."

:U
[link]
Tehát a 300Mhz és 1MB cache a különbség. Ezek után szerinted 8-10W a különbség?!
Inkáb 2-3W maximum. Főleg, hogy igen agresszív a kapuzás...100%-os CPU terhelés esetén nincs 100%-os kihasználtsága az áramkörnek.

(#38621) Tikakukac
AMD-t hagyjuk már ki nem tudom, hogy jön ez ide....
Adott gyártó adot generációt hasonlítunk össze ami ráadásul egy "halmazba" vannak sorolva.
A 35W-os osztályra kb igaz, hogy 17W < x <=35W.
Ezen belül simán mozoghatnak az egyes típusok egymáshoz képest fel le...Nyilván i5 lentebb lesz, de valószínűleg nem 20W körül lesz hanem inkább 29-31 körül...Az i7 pedig 32-35 körül.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38637) Chaser válasza Chaser (#38635) üzenetére


Chaser
titán

Tényleg csak TN. Pedig egy röpke pillanatra elgondolkoztam rajta:D Hátha lesz 1x dreamcolor is hasonló árban, ennél többet nem adnék gépért.

szerk: sutszi Nem néztem melyik i7-ről van szó pontosan. Ha valódi 4 magos, nem pedig 2 mag + 2HT mint az i5, akkor biztosan nem 2-3W különbség van köztük. Ha ilyen butított "i7" van abban a TP-ben akkor lehet csak néhány W-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38638) audi100td válasza Chaser (#38637) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nálam 150k a plafon, így 8730w-t nézegettem mostanában, meg Precision M6400-at, de elég ritka gépek ezek.

Chaser: a 4 magos i7-ek 45W-osak

[ Szerkesztve ]

(#38639) sutszi válasza Chaser (#38637) üzenetére


sutszi
veterán

T430-ról volt szó. Abban nincs "natív" 4 magos i7, kizárólag 2magos van.
T530/W530-ban van QM utótaggal 4 magos, aminek egyébként 45W már a kerete..tehát ha korábban is erre gondoltál akkor itt már igaz amit mondtál 8-10W különbség. Ezek szerint elbeszéltünk egymás mellett...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38640) Tikakukac válasza sutszi (#38636) üzenetére


Tikakukac
titán

TDP-ről van szó, ahogy te akarod értelmezni az az AMD vonalra illik (illett) rá. Szóval eléggé idejön.

Felőlem oda sorolják, ahova akarják. Csak marha idegesítő, hogy minden konfighoz külön gárdát kell keresni aki kideríti throttlingol-e szerencsétlen gép. Vagy ha nem, akkor mennyit kell hozzátenni, hogy melegszendvicset is tudjak rajta sütni. Nem tudom, nekem a 29-30w az 29-30w a 35 meg 35. És még akkor tényleg ált. sulis matekhoz nyúltam. 5110-en néztünk i5-öt meg i7-et. Mindkettő azonos generáció, 35w TDP. Előbbi megállt 83 fok alatt, utóbbi meg hővédelemmel oldott 2 perc után. Ez nem 5 watt plusz bekajálást jelent, mert csak a hő ennyi, ha nem több. Csak ugye ha valaki ki merne mondani egy nagyobb osztályt egy újabb procira akkor jönne a fújolás, hogy ez mi a szar. Színház az egész világ, ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38641) sutszi válasza Tikakukac (#38640) üzenetére


sutszi
veterán

Én is sok dolgot megkérdőjelezek, de azért mindent nem kéne...

Igazából nagyon egyszerű.
Kell egy T430 i7-el, meg egy másik i5-el. Ugyanannyi ideig, ugyanazt a stressztesztet nekinyomni...és akkor nézzük meg melyik meddig melegszik. (Természetesen úgy, hogy közbe nincs Optimus fővezér a kamrában...mert akkor letekeri a villanyórát..)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38642) Chaser válasza audi100td (#38638) üzenetére


Chaser
titán

300k nekem is akkora plafon lenne hogy kellene győzködni magam rendesen. De HP-nál van nbd gar és működik, tehát dell mellett csak ilyenre adnék ekkora összeget, TP-re nem. Vennék még rá gart ha javul egy nagyot az árfolyam, nekem megérné ezt az összeget ha lenne 5 évig egy gépem amiben IPS v xVA panel van. T60-ról nyomom most is, ha ez most még elég - ha néha szűkösen is:)- bőven elég lenne az a HP is 5 évig.

sutszi: Így jogos meg egyúttal érthetetlen is a dolog :F Igazából ki kéne mérni az i5 meg i7 gép fogyasztását, de ez most részemről gépek hiányában elmarad.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38643) Tikakukac válasza sutszi (#38641) üzenetére


Tikakukac
titán

Inspironokkal mi megcsináltuk és az i7 bizony lefőtt keményen. TP-ből T430 még alig van nálunk, ha van egyáltalán, így azt tesztelni nem tudok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38644) ro_bert17 válasza gaylord (#38634) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ez Tőled függ. Ha net, office, akkor elég.
Ha kerül bele plusz ram, az apróban szerintem ennyiért majdnem 4GB-ot kapsz, és ez esetben talán a 64bit-es W7 is megfontolandó.

(#38628) Pekin: a hozzászólásod, meg inkább Téged minősít.

(#38645) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Na, sikerült végre nekem is a panelcsere az X200-ban. Húúúúúúúúú. :) Nem semmi. A tükröződő képet még szoknom kell, de messze jobb, mint az eddigi tn panel.
Az IPS-es A31p-m óta vágytam már valami normális kijelzőre, végre összejött. :D

Viszont kész horror volt a touch felület leborotválása a damillal. Így aztán -hogy ez miért nem jutott eszembe tegnap? :F - a (műanyag) gitárhúr volt a tökéletes megoldás. A gitáromon amúgyis elszakadt egy húr, szóval kapóra jött. :))

Köszönet mindenkinek, legfőkébb fi:zi'k-nek a beszerzésért, Gondwanának és mindenki másnak a tanácsokért. :R

(#38585) Tim82 : én is a dm sajátmárkással csináltam, aztán kipróbáltam a Superflosst is. Ez utóbbi jobb volt, de nem volt az igazi.

(#38646) Shadowfax válasza Shadowfax (#38645) üzenetére


Shadowfax
addikt

Korai volt az öröm. Találtam két csavart. :U :DDD

(#38647) franc0 válasza Shadowfax (#38646) üzenetére


franc0
őstag

Hehe, én csak egyet :)
Eltettem jó helyre, ha kijön valami gebasz, majd tudjam hol van. Nyilván ha olyan nagyon fontos lenne, kiszúrtam volna a helyét.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38648) Shadowfax válasza franc0 (#38647) üzenetére


Shadowfax
addikt

Én tudom, honnan hiányzik. Azt is tudom, miért felejtődött el. :D Ha kikapcsolom este a gépet, majd visszateszem. :)

(#38649) Tikakukac válasza Shadowfax (#38648) üzenetére


Tikakukac
titán

A szerelésben a legnagyobb élmény nem az, ha szétszeded és összerakva működik.
Hanem, hogy a fehér lepedő továbbra is fehér és nem csúfítja el csavar és egyéb nem odaillő dolog :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38650) sleepmore


sleepmore
csendes tag

T430 melegedés témában van egy jó és egy rossz hírem :)

Kezdem a jóval: Az AIDA tesztje nem mérvadó, a két GPU nem dolgozik egyszerre valós felhasználás esetén. Tehát ha az nVidia dolgozik, az Intel GPU terhelése 0% körüli. Ld. az alábbi képen.

A rossz: Ahogy a notebookcheck is írja, sajnos van throttling, i5 esetén is. Ha csak az nVidia van 100%-ra terhelve huzamosabb ideig, a GPU mag 93°C-ig megy fel, a CPU kb. 70-75 °C körülre. Az nVidia GPU az én példányomban még a régebbi, 40 nm-es csíkszélességen készült. Elvileg szerelik a Thinkpadeket az újabb, 28-assal is, ami kevésbé fűt, de ez ebben az esetben mindegy, mert nem az van benne...
Amint indítok mellé egy Primeot, hamar 100°C köré emelkedik mindkettő, és belép a throttling. Ugyanez Intel GPU mellett nem jelentkezik.

Továbbra is tartom, hogy ez a felhasználók többségének nem jelent semmilyen problémát. A gyakorlatban, normál felhasználás mellett ez egy gyors és hangtalan gép. De aki képes 100%-ra terhelt procit és GPU-t produkálni hosszú távon, az gondolja meg, mielőtt ezt választja.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.