Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88101) DonThomasino válasza bkercso (#88099) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szóval akkor ha szeretnék csinálni egy kaox IC kábelt,
szükségem lesz 4 RCA dugóra és két 1m es koax kábelre.
Ahol az RCA puc@ja lesz a koax legbelső vezetője
az RCA külső héjje pedig a koax fém harisnyája ?

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#88102) bkercso válasza slym_ (#88100) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azért van. A digit adatfolyamon is van ún. jitter vagy fáziszaj, aminek a mértéke nem mindegy (ez időzítésbeli analóg zaj, ami hangfrekvenciától rádiófrekiig terjedhet).

Oh yeah!

(#88103) bkercso válasza DonThomasino (#88101) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, de digit adattovábbításnál fontos, hogy ne legyenek nagy impedanciaváltások, mert onnan visszaverődik a jel (nő a jitter). Szóval pl. 75 ohmos kábelhez 75 ohmos vezeték kell, ugyanakkor lényeges, hogy a csatik is 75 ohmosak legyenek!

Rövid, <20cm vezetéknél azonban ennek nagy jelentősége szerintem (tapasztalatom szerint) nincs.

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#88104) encokai


encokai
csendes tag

Sziasztok!

Egy konkrét rendszer ajánlást szeretnék kérni tőletek!

- Milyen készülékekkel rendelkezel már, mit szeretnél még hozzá?
TV-vel szeretném összekötni, de nem házimozit keresek 5.1 nem érdekel.
TV-n nincs optikai kimenet, egy 3.5 jack és hdmi arc
Van egy aktív noname subom(nem ragaszkodom hozzá)

Főleg netes content stream (spotify esetleg youtube)

- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit akarsz lecserélni?
150k.

- Milyen zenei műfajokat hallgatsz?
Electro / Indie

- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
Punchy basszust, tiszta közép/magas

- Mekkora, milyen elrendezésű és berendezésű helyiségben használod-használnád a rendszert?
40nm Tégla

- Újat szeretnél vagy lehet használt is ?
Nincs ellenemre a használt, de az újat preferálnám.

Köszönöm!

(#88105) DonThomasino válasza bkercso (#88103) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egyenlőre csak analog on próbálkozok.
A 75 ohm lenne az ajánlott , vagy ettől el lehet térni ?
Bármilyen kéterű vezetékkel próbálkozhatok ?

"Szóval pl. 75 ohmos kábelhez 75 ohmos vezeték kell, "
Ezt nem értem mi a vezeték és mi a kábel ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#88106) Ribi válasza DonThomasino (#88105) üzenetére


Ribi
nagyúr

Digit kábelnél van szerintem nagyobb jelentősége a 75 ohmnak, analógnál kevésbé. Legtöbb rca csati ezzel amúgy sem hiszem hogy foglalkozik.
Van aki coax kábelekkel szereli, van aki sima 2 vagy több erő dróttal. Mindegyikre találsz pro és kontra érveket.

[ Szerkesztve ]

(#88107) HUNNIA1920 válasza slym_ (#88098) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Uhh, köszönöm szépen! :D :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#88108) B-enji válasza DonThomasino (#88101) üzenetére


B-enji
tag

(#88109) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Kicsit off a kérdésem.
Van értelme úgy összeállítani 2.1-es hangrendszert, hogy külön a hangszórókat, külön a mélyládát és külön az erősítőt venni?
Általános zenehallgatásra lenne, szeretem a mélyeket, de a magas és a közép tartomány is legyen meg, nem szeretem ha csak dübörög, és semmi más.
Erre van értelme így összeállítani erősítőt hangszórókkal pc-hez, vagy az aktív hangszórókat nézegessem inkább?
Egy kb 20 25 négyzetméteres szobába lenne.
Jelenleg egy genius 6000-es 5.1-et használok.
Szerk: Max 60000 ft-ig..

[ Szerkesztve ]

(#88110) Perzeusz válasza Ixion77 (#88083) üzenetére


Perzeusz
tag

+ mindenki:
Köszi a válaszokat. Akkor koax lesz. A táv egyébként minimális, akár egy 75 cm-es is elég. (egymás mellett van a két gép)

2 db WD Red 2TB eladó

(#88111) bkercso válasza DonThomasino (#88105) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kábel az vezeték+csati, legalábbis így értettem.
Analógnál mindegy, csak azt nem hívjuk koaxnak. :)

Oh yeah!

(#88112) bkercso válasza jeromosi (#88109) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem van; az adott komponensektől függ. De a kínai 2.1-es erősítőkkel vigyázz, mert a sztereó ágról általában nem vágják le a mélyeket!

Oh yeah!

(#88113) DonThomasino válasza bkercso (#88111) üzenetére


DonThomasino
veterán

Analogot interconnec et nem èrdemes koaxbòl csinalni,
masfajta vezetek kellene hozza?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#88114) Ribi válasza DonThomasino (#88113) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem az interconnectek nagy része coax.
Coaxból van sokféle.
Illetve legtöbbször coax kábelnek a TV antenna típusú drótját nevezik, aminek 1 szál megy a közepén, de audióban (interconnectnek) nem ilyet szoktak használni, hanem fonott belsőset. Illetve akár olyat aminek 2 drót megy a belében, de az elvileg már nem coax.

[ Szerkesztve ]

(#88115) karmaresz válasza encokai (#88104) üzenetére


karmaresz
senior tag

Most nincs időm részletesen válaszolni, de érdemes visszaolvasni pár napot. A múlt héten voltak hasonló, viszonylag jól kivesézett kérdések. Egy hdmi-t fogadó, sztereóban is jó HM erősítő (50-100eFt) és egy pár, jobb minőségű, álló hangfal (40-100e Ft) használtan biztos belefér a keretedbe. Ha hiányzik a mély, akkor használhatod a meglévő szubládádat is.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#88116) bkercso válasza DonThomasino (#88113) üzenetére


bkercso
nagyúr

Dehogynem, jó a koax is. Ilyen kis frekin nem számít a kábel impedanciája.
Más számít, pl. a mechanikai felépítés, h ne mikrofóniázzon; vagy a szigetelés anyaga és a kialakítás geometriája a szórt kapacitás miatt, ami a forrásod kimenetét terheli.

Oh yeah!

(#88117) lezso6 válasza jeromosi (#88109) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mennyire vagy megelégedve a Genius 6000-rel? Mert az még a viszonylag tisztességes 5.1-ek közé tartozik. Ha mélyebb mélytartományt szeretnél és komoly minőségi előrelépést, akkor 8" mélyközepes 2.0-ban érdemes gondolkodni. Csak ez ugye a keretednek legalább a duplájába kerül. 60k-ért jobb 2.1-et nem kapsz, mint a Genius, 2.0-ban meg ugyan vannak jók, pl Modecom Eclipse 180, de azok 45 Hz alá nem igazán mennek le, bár mondjuk a Genius 6000 sem, legfeljebb ha a sarokba rakod.

Én 2.1-et semmiképp sem ajánlanék zenére, egy mélyládát akusztikai rémálom jól beállítani. Két mélyláda már jól kiegészíti egymást, de akkor ugye inkább egy 2.0, nagy membránokkal.

Persze mondom mindezt úgy, hogy mélynáci vagyok. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88118) bkercso válasza lezso6 (#88117) üzenetére


bkercso
nagyúr

2.2 esetén az elhelyezés kötetlenebb. És ehhez használható 2.1-es erősítő.

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#88119) lezso6 válasza bkercso (#88118) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, a 2.2 az ultimate megoldás, csak ugye az meg már eléggé drága. :D Anno agyaltam rajta, hogy veszek még egy mélyládát vagy inkább lecserélem az egészet. Utóbbi lett. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88120) #01758976 válasza VoidXs (#88079) üzenetére


#01758976
törölt tag

Véleményem szerint, az összefoglalót „csak” aktualizálni kellene. Talán a forrás résznél leginkább. Előtérbe hozni a pc/hálózati lejátszó részt. Pár szavas rövid ajánlással, picit feljebb hozni az usbs részt, pár kiegészítéssel.

Hazai fejlesztőknél sztem kerüljön még be a TMP és Fapaci. Nem kell magyarázni, olcsón, jót.

Egyébként nem értem a „reformot” ez egy informatív, jól meggondolt és fogalmazott írás. Annak is jó útmutató, aki csak hasznosan költené el a pénzét egy jobb rendszerre, egyszer, de haszonnal olvashatja az is, ki a fejlesztgetés útjára téved. Szerintem nem kell minimalizálni. Viszont, hogy „kerüljön be, aki szeretné” rendszere, szerintem agyrém és rémálom. Hisz semmiféle infót nem hordozna magáról az emberke láncáról, de jóval többet másról. Aki szeretné, hogy lássák, az tegye ki aláírásba.

(#88121) jeromosi válasza lezso6 (#88119) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Köszönöm a válaszokat.
Teljesen megvagyok elégedve a geniussal, csak kiváncsi voltam, hogy megéri e, és hogy megérné e váltani ilyesmire.

(#88122) Ear001 válasza #01758976 (#88120) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#88123) #01758976 válasza Ear001 (#88122) üzenetére


#01758976
törölt tag

Te meg ne itt plusszolgassál, ha nem kapd gyorsan fülvégre dragonweed satoriját, mert a rosseb esz meg egy értelmes leírásért. :)

És blogolj gyakrabban.

[ Szerkesztve ]

(#88124) lezso6 válasza #01758976 (#88120) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem meg formailag egy hatalmas TLDR az egész. Inkább egy Logout cikket kéne írni, rendesen, képekkel, így jóval olvashatóbb, értelmezhetőbb lenne. Aztán ennek egyes oldalai linkelhetők az összefoglalóból. Vagy lehet cikkoldalak helyett bejegyzéseket gyártani.

A téma-összefoglaló a nevéből adódóan arra való, hogy összefoglalja a téma fő kérdéseit, s irányt adjon az elindulásban. Arra alkalmatlan, hogy egy hosszú kifejtős valami legyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88125) #01758976 válasza lezso6 (#88124) üzenetére


#01758976
törölt tag

Jól értem, 6 darab számmal az összefoglalóban, belinkelsz 6 oldalt a logoutról?

(#88126) bkercso válasza lezso6 (#88124) üzenetére


bkercso
nagyúr

Le kell írni az elejére, hogy mi célból és kiknek íródott. Aláhúzással és szürkítéssel még lehet élni, hogy átugorhatók legyenek részek igény szerint. Plusz olvasási időt az elejére (pl.: csak aláhúzott: 2 perc, fekete 5 perc, minden 20 perc), és hogy minek az elolvasása után milyen döntésekre lesz képes az olvasó vagy milyen infóhoz jut általa.

Ennyi kéne mindössze, ami az online tréninganyagoknak is része már régóta ipari területen.
Ha ekkora energia bele lett rakva, akkor nem kéne elvetni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#88127) karmaresz válasza bkercso (#88126) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ez egy jó kompromisszumnak látszik. Remélhetőleg van valakinek tördelő előképzettsége és végig tudja emészthető formában vinni ezt a végleges tartalmon.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#88128) Ear001 válasza #01758976 (#88123) üzenetére


Ear001
addikt

El kell, hogy keserítselek, nincs Dragonweed doboz.

(#88129) #01758976 válasza Ear001 (#88128) üzenetére


#01758976
törölt tag

Arra emlékszem, hogy az ő DIY topikjában olvastam róla. Satorik ès valami átalakított ribbon, 3út. Talán Tul vette meg, de ez sem biztos. Tavaszig meg kell hallgatnom.

(#88130) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem azt mondom hogy kukába való, hanem az egyes altémákat külön lehetne venni, illusztrációkkal színesíteni, ilyesmi. Jóval emészthetőbbé lehetne így tenni a mostani TLDR szöveget. S nem kell hozzá diploma tördelésből. S akkor cikk egyes oldalait (altémáit) lehetne linkelni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88131) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Sosem tudom a megfelelő topikot ha nem házimoziról van szó, szimpla stereo zenehallgatásról, de talán elnézitek az egyszerű kérdésem okán.
Tehát van egy Pioneer SX-20 stereo erősítőm. Szereztem egy kis passzív subot, típusa lényegtelen, viszont csak egy pár hangszórókábelnek való terminál van rajta, mint bemenet.
A kérdés, hogy ezt hogyan tudom az erősítőhöz csatlakoztatni, ha az erősítőn az A csatornákon egy 4ohmos HECO Mythos 500 pár van? Elvileg a B csatornák együttes használata az A-val csak 8 Ohmos vagy afeletti hangszórók esetén javasolt.
Ötlet? Vagy dobjam ki?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#88132) bkercso válasza gabber01 (#88131) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet kapni ún. subwoofer amplifier-öket eBay-en, amikben van sztereó-->monó összegző és aluláteresztő szűrő is. D-osztályút is vehetsz (Class-D amp).

Oh yeah!

(#88133) gabber01 válasza bkercso (#88132) üzenetére


gabber01
addikt

Köszönöm. És ha van egy ilyen, akkor a kábelezés hogy nézne ki?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#88134) bkercso válasza gabber01 (#88133) üzenetére


bkercso
nagyúr

RCA-elosztóval vagy RCA Y-kábellel mindkét erősítő megkapja a hanerőszabályzott jelet.
Ha a sztereó hangerőszabályzás a végerősítővel közös készülékházban történik, akkor olyan szub-erősítő kell, ami a hangfalkimenetről etethető (speaker inputja van), de ezek általában szubládába építhető panelek.

Vagy leosztod a hangszórókimenetet tizedére és úgy küldöd be a szuberősítőbe mindkét csatornát. Ehhez spec kábelt kell készíttetni. Az ellenállásosztó az RCA felőli végén legyen!

Oh yeah!

(#88135) gabber01 válasza bkercso (#88134) üzenetére


gabber01
addikt

Uhh, na ez nekem már magas volt egy picit. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#88136) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,

Milyen hifi packot ajánlotok,ami lehet egyben vagy akár külön is 160.000ft-ig?

30m2-es szoba.90%ban elektronikus zene szólna.
Kizárólag usb,telefon,számítógépről bluetoothal hallgatnák zenét.
Cd lejátszó nem baj ha nincsen.

Eddig csak egy 50e ft-os LG kompakt mikro hifim volt és szeretném valami igényes darabra kicserélni.

Mik a lehetosegeim? :)

(#88137) gordonfreemN válasza gabber01 (#88135) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hello,

Nagyon nem mélyedtem el az adatlapban, de a képen jelölt kimenettel és a Berci által javasolt sub erősítővel fogod tudni használni.

[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#88138) gabber01 válasza gordonfreemN (#88137) üzenetére


gabber01
addikt

Basszus, az a Recorder out az tulképp egy sima RCA preout lenne?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#88139) Tamoo válasza gabber01 (#88138) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pre out az "hangerőszabályzott", a recorder out meg valószínűleg nem. Legalábbis józan paraszti ész szerint. De nem olvastam utána.
Erősítő (panel) kellene a passzív szubhoz aminek van speaker in és outputja. Lényegében át kell vezetni rajta a hangszórókábelt amiről leveszi a jelet.
Szerk. Ja ezt írta bkercso is.

[ Szerkesztve ]

(#88140) gabber01 válasza Tamoo (#88139) üzenetére


gabber01
addikt

Az mit számít? Nem fogom tudni egyszerre állítani a hangerőt, csak a subon külön, ugye?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#88141) Tamoo válasza gabber01 (#88140) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, nem tudod egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#88142) #01758976 válasza yanesz (#88136) üzenetére


#01758976
törölt tag

Erősítőnek Yamahát néznék 80W minimummal, doboznak Canton Fonum 401, 602, hf kábelnek Van Damme 268-504-000 ez a 2x4 milis verzió, ezzel meglehetsz 100-120k körül.

(#88143) bkercso válasza Tamoo (#88139) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így van, ez nem hangerőszabályzott kimenet.

Marad az ellenállásosztóval ellátott RCA-kábel és egy mono D-oszt. kis szuberősítő (pl. Nobsound). Kábelt a Kácsa Audio szerintem tud csinálni, 1/10-es osztóval az RCA-dugóhoz közel.

Oh yeah!

(#88144) bkercso válasza gabber01 (#88140) üzenetére


bkercso
nagyúr

Itt egy szűrő, ehhez bármilyen szélessávú amp jó
https://www.ebay.com/itm/Pure-subwoofer-front-panel-low-pass-filter-high-level-input-DIY/273202944417?hash=item3f9c2a19a1

Oh yeah!

(#88145) gabber01 válasza bkercso (#88143) üzenetére


gabber01
addikt

Ez az ellenállásosztó micsoda és mire kell?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#88146) bkercso válasza gabber01 (#88145) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hangfalkimenetből kéne vonalszintű jelet csinálni az erősítőnek, ami kever és vág. Vagy az előzőleg linkelt eszköz: leoszt, kever, vág.

Oh yeah!

(#88147) yanesz válasza #01758976 (#88142) üzenetére


yanesz
tag

Köszönöm.És esetleg hálózati lejátszót milyet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#88148) #01758976 válasza yanesz (#88147) üzenetére


#01758976
törölt tag

A keretedbe Yamaha wxad 10

(#88149) Alex91 válasza yanesz (#88147) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88150) Alex91 válasza yanesz (#88147) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy veszel 2 db ilyet: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.