Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86951) Ixion77


Ixion77
őstag

Kis esti szórakozás:

Audiofil szánkózás :)

Mégegy

Alternatíva

Mindegyik nagyon mókás.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#86952) fehér_ember válasza fehér_ember (#86946) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azt meg kifelejtettem hogy unokatesómnál meg egy gagyi alapanyagokból szakszerűtlenül megépített dobozpár a front, hozzá quadral aurum base center és yamaha hátsók + gagyi alapanyagokból sub. Ha jól emlékszem akkor pro logic-kal keverteti fel a zenéket 5.1-re (de az is lehet hogy 5 csatornás sztereó + szub) és nála meg tök jól kiegészítik egymást az amúgy tényleg eltérő hangzású dobozok, és filmeknél is rendben van.
De tényleg csak az lehet a gond hogy mi ennyire igénytelenek vagyunk a hangzást illetően. Úgyhogy tessék csak azonos családból vásárolgatni!

[ Szerkesztve ]

(#86953) perempe válasza Ixion77 (#86951) üzenetére


perempe
addikt

Csajkovszkijra szavazok, hangszerelésre tökéletes.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#86954) fehér_ember válasza Dorian (#86950) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nemrég (másfél hete vasárnap) amikor leugrott 60k-ra az audioplan kontrapunkt, akkor erősen gondolkodtam rajta hogy megvegyem-e, de végül egy akciós arú fejes mellett döntöttem.
Amúgy tartósan háttérsugárzó szerepben lett volna, csak ha néha úgy szottyant volna kedvem, akkor esetleg azt hallgattam volna, előretéve, sztereóban.
Viszont az eszembe sem jutott hogy a dolby digital és dts anyagok színvonalát is jelentősen emelte volna. Na akkor tényleg valami jó kell majd hátulra (vagy előre és akkor a mostan mehetne hátulra). ;)

[ Szerkesztve ]

(#86955) Irmscher 353 válasza Ear001 (#86945) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

:DDD
Ez még a Jordan előtti időkből való.
Amúgy valaki árul most egy ALR Nummer 4-et is.
Így egy "fészekaljból" meg lehetne a 4.0 ;)

(#86956) DonThomasino válasza s4tch (#86938) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kacérkodok egy 851A val, de hiányolom róla a fuknciókat
olvastam hogy végerősítő funkcióval van ellátva .
Jelenleg egy MINX em van ha működne és össze tudnám kötni ...
megmaradnának a MINX szolgáltatásai is.

Létezik olyan előerősítő ami hálózati lejátszó
és digitális bemenettel is rendelkezik ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86957) Ear001 válasza DonThomasino (#86956) üzenetére


Ear001
addikt

Milyen funkciók kellenek neked? Phono fokozat? Milyen bemenetek? Optika, USB? Koax?

(#86958) DonThomasino válasza Ear001 (#86957) üzenetére


DonThomasino
veterán

Optika x2 , USB, és a hálózati lejátszó.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86959) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
V alós lehet ez a 32-26000 Hz ami rá van írva?

(#86960) lezso6 válasza #46129152 (#86959) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 32 Hz esélytelen, ennek max 6.5" mélyközép hangszórója van. Értékelhető 32 Hz-hez legalább 10" hangszóró kell.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#86961) #46129152 válasza lezso6 (#86960) üzenetére


#46129152
törölt tag

Valami ilyesmire gondoltam én is,hogy kicsi ez ahhoz. Bár nem egy kínai tömegcucc. KEF dobozokkal együtt emlegetik ezt a kis IQ-T!

(#86962) Irmscher 353 válasza #46129152 (#86961) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Én meghallgatnám először, aztán ha tetszik, amit hallok, elgondolkodnék a megvásárlásán. Azzal meg hogy mi van ráírva, nem foglalkoznék....

(#86964) #46129152 válasza #05304832 (#86963) üzenetére


#46129152
törölt tag

Valamelyik Német forumon olvastam,hogy KEF dobozban volt ugyanilyen mély-közép sugárzó.

(#86965) #46129152 válasza Irmscher 353 (#86962) üzenetére


#46129152
törölt tag

Németországból jönne, készülékekkel együtt. A készülék lenne a fontosabb, de csak egyben adja. Ésnem tudom megéri-e a többlet 90 eurot.

(#86966) AMDFan válasza lezso6 (#86960) üzenetére


AMDFan
addikt

Ugyan ugyan... Tudja az a 32Hz-et simán. Csak azt nem írták rá, hogy -25dB-vel halkabban :DDD

(#86967) lezso6 válasza AMDFan (#86966) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja és eközben a harmonikus torzítás meg 140%. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#86968) #46129152 válasza lezso6 (#86967) üzenetére


#46129152
törölt tag

Hát azért ennyire rossz nem lehet.....
" Különösen figyelemre méltó volt a hangszórók első osztályú és "nehéz" fa feldolgozása. Az 1990-es években egy IQ TED 4 (párár 1798 DM) volt az IQ- tartományban értékesített képviselő . Ebben az időben az IQ-t az egyes IQ System One (kb. 20 000 DM) referencia-rendszere képviselte egyes hi-fi magazinok referenciaszintjén. "
Egy élmény volt..... :C

(#86969) s4tch válasza DonThomasino (#86956) üzenetére


s4tch
veterán

Miután a Minxnek nincs analóg (illetve digit) kimenete, preampként és futóműként is használhatatlan. Nem fogsz tudni mögé bepakolni semmit. Ez persze nem hiba, inkább egy olyan jellemző, amin nem tudsz változtatni.

Ha fejleszteni szeretnél, akkor nagyjából két irány játszik: keresel a Minxhez jobban passzoló hangfalat, vagy eladod a Minxet, és veszel helyére forrást, erősítőt, akár egy dobozba integráltat. A Minxet pár éve vásárlási szándékkal meghallgattam, az integrált egybe-mindenek között szerintem nem ennek volt a legjobb hangja. Ha jobbat szeretnél, és maradnál Cambridge vonalon, akkor szerintem a CXN és egy nem belépő erősítő megérne egy meghallgatást. A CXN-nek van elég USB aljzata, valamint (digitális) preamp funkciója, tehát elvileg akár egy sima végerősítő is köthető lenne mögé, és a CXN-ről állíthatnád a hangerőt. Viszont ha a 851A árát el tudnád költeni, akkor rengeteg opciód lenne. Pl. akár eladni a Minxet, egy 851A elé bekötni egy Pi vagy "kocka" alapú streamert/USB lejátszót. Vagy keresni használtan egy Linn egy dobozos eszközt, amire csak rádugod a hangfalakat. Vagy venni egy Teac NT503/505 eszközt, ami tudja a Minx érdemi funkcióit, csak épp jó a hangja, és mögé bármilyen, ízlésednek megfelelő erősítőt.

Egyébként én is jártam hasonló cipőben, csak Marantz vonalon. MCR611 van otthon, nagyon nézegettem mögé és helyette mindenfélét, aztán inkább megtartottam az asszonybarát eszközt, és vettem egy pár alkalmi vétel hangfalat. Egyelőre bőven elégedett vagyok vele. Pedig volt nálam kölcsönben több erősítő, volt is, ami hallhatóan jobban szólt a Marantz vonal kimenetéről, de abból a pénzből, amiből a minőségi hangfalcserét megoldottam (20eFt...), esélytelen lett volna forrást vagy erősítést érdemben fejleszteni.

(#86970) DonThomasino válasza s4tch (#86969) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hangfalat nem bántanám.
Nem is létezik ilyen funkciókkal rendelkező előerősítő mint amit írtam?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86971) DonThomasino válasza s4tch (#86969) üzenetére


DonThomasino
veterán

A Teac NT503/505 tetszetős csak elég húzós árba.
A CA DAC okról mi a véleményed ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86972) krichd1 válasza fehér_ember (#86944) üzenetére


krichd1
addikt

Ennél sokkal inkább egy komplett JPW ML szettet javasolnék, a Canton példa helyett is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#86973) Snoop-y válasza DonThomasino (#86971) üzenetére


Snoop-y
veterán

Viszont megert minden forintot :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#86974) fehér_ember válasza krichd1 (#86972) üzenetére


fehér_ember
addikt

De ahhoz centert úgyse találsz, az ilyen cc-s centerek azokkal a prolipropilén vagy milyen magassugárzókkal, szerintem komolytalanok, bármelyik "alu-mangán" elveri. Persze ott a 208-as is, az is jpw.
Én is olyan nagy canton centert néztem ki magamnak, de pont akkor hirdettek meg egy Tannoy-t is, így ez utóbbi mellett döntöttem.

(#86975) s4tch válasza DonThomasino (#86971) üzenetére


s4tch
veterán

Fejhallgatós rendszerben hallottam többször DacMagicet és Dacmagic Plust is. Egyiket sem tartom kiemelkedően jónak azért az árért, amennyiért kaphatóak, legfeljebb használtan, alkalmi vételként szerezném be őket. Hangfallal nem hallottam egyiket sem.

Abból indultam ki, hogy a 851A új itthoni ára rendelkezésre áll. Mennyi a kereted, és milyen hangfalhoz illesztenéd a rendszert? Használtban is gondolkodsz? Utóbbi szerintem erősen ajánlott.

(#86976) bkercso válasza s4tch (#86975) üzenetére


bkercso
nagyúr

legfeljebb használtan, alkalmi vételként szerezném be őket. Hangfallal nem hallottam egyiket sem.
Szerintem az idő a drága, amit zenehallgatásra fordítunk. El kell dönteni, hogy min hallgatunk, számomra ez nem alkalmi ajánlattól függ. :B
:R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86977) Snoop-y válasza Snoop-y (#86973) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egyetlen idegesito dolog ,hogy a Teac HR remote az csak iOS-re elerheto.
Mondjuk mazli ,hogy a ceges telefon egy iPhone.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#86978) DonThomasino válasza s4tch (#86975) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egy sonus faber toy tower.
Inkább használtban, de egyenlőre tájékozódok milyen lehetőségek vannak.
Szeretnék egy komoly erősítőt, úgy hogy a MINX szolgáltatásait megtartsam.
Mindeképp nagy teljesítményű elektronikát szeretnék hozzá,
azért 851A mert hallottam és tetszett.
Ha jól tudom jövőre model váltás lesz.
Ezt valaki megerősíthetné. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86979) johnywalker válasza fehér_ember (#86974) üzenetére


johnywalker
őstag

Bezony, bezony! :K
A Canton GLE 496.2 szériám pl. szinte a Canton Ergo-val van pariban.Nem véletlen módosította a cég a csipogókat...Persze az árat is oda pozicíonálta. :U

[ Szerkesztve ]

(#86980) s4tch válasza DonThomasino (#86978) üzenetére


s4tch
veterán

Az egy rendes hangfal, illene valóban jól kiszolgálni.

[link] - eladóval találkoztam egy fejhallgatós találkozón, szimpatikus arc volt. Egy próbát egyeztetnék vele. Megmaradna az egy dobozos rendszered és a kívánt funkciók, vélhetően sokkal jobb hang mellett.

(#86981) DonThomasino válasza s4tch (#86980) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hát ismeretlen számomra a márka és a 2*60W os teljesítmény sem győzött meg.
Szolgáltatásaiban viszont nagyon tetszik, szerintem egy ilyesmi
csak előerősítőre lenne szükségem mondjuk 100 körül. (már ha létezik ilyen.)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86982) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok,
Jelenleg a házimozi világában élvezkedem, több kevesebb sikerrel, ezért úgy döntöttem, hogy továbblépek a sztereóra, viszont itt nem sok tapasztalatom van...magyarul NAGYON zöldfülű vagyok! Kérem, ha lehet magyarázzátok szájbarágósan...
Jelen állás szerint már megvan az erősítő, mélynyomó és a hangfalak.
A kérdés az lenne, hogy melyik a helyes bekötés. Hogyan ad jobb hangot, ha az erősítő hangfal kimenetről egyből a hangfalakra viszem, vagy ha a kimenetről a mélynyomó hangbemenetre majd onnan ki? RCA-val is köthetem?
A két billenő kapcsolót milyen állásban használjam?

mindez egy 18nm szobában lesz telepítve.

Erősítő 2x60w 4OHM
Mélynyomó 180W
Hangfalak Tannoy Mercury F2, 10-85w 8OHM

Köszönöm!!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#86983) Ear001 válasza DonThomasino (#86981) üzenetére


Ear001
addikt

És mit csinálnál vele, mert a Minx-et nem tudod rádugni?

(#86984) DonThomasino válasza Ear001 (#86983) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez kb azt tudja mint a minx, így valszeg akkor a minx elmenne a háztól.
Mivel ő nem tud előerősítő lenni .

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86985) 71István


71István
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Van egy régebbi Denon AVR 1803 tipusú erősítőm. Egy ideig nem használtam és most összerakásnál azt tapasztaltam, hogy Wharfedale Diamond hangfalakon alig van magas hang. Az erősítőn maxon van.
Az áthidalás és polaritás rendben van a falakon.
Régebben minden oké volt.
Ötlet valakinek?

(#86986) salesman


salesman
őstag

Gratulálok az új topicgazdáknak, jó egészéget és türelmet kívánok munkájukhoz. Köszönöm a fórumtársaknak a szavazatokat és Kalandor úrnak a a segítségét! :R

Türűűűdrááá!

(#86987) Protezis


Protezis
őstag

Sziasztok!

Sose volt optikai kábelem, elég alap kérdésem lenne. Most jött meg a hangfalam és hozzá gyári Toslink kábel. Ezt az átlátszó műanyag buborékot le kell szedni?

[ Szerkesztve ]

(#86988) Smiley válasza Protezis (#86987) üzenetére


Smiley
őstag

Igen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#86989) DonThomasino válasza Protezis (#86987) üzenetére


DonThomasino
veterán

Emlékeim szerint igen az csak a kábelt védi egy kis dugó.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86990) Protezis


Protezis
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. Sikerült, bár elég jól rá volt szorulva. :R

(#86991) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Jól sejtem hogy belől már lehetne előerősítő?
CA Stream Magic 6
[link]
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86992) AMDFan válasza Oxy.kiraly (#86982) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem kötheted be a hangfalakat RCA-val a mélynyomóba.

Nálad jelenleg egy megoldás működhet az pedig az, hogy:
1. az erősítőt rákötöd a forrásodra (pl. PC-re, RCA-val)
2. az erősítőre rákötöd a hangfalakat normál hangfalkábellel
3. az erősítő Pre-Out kimenetére kötöd rá RCA-val a mélynyomót, majd itt állítassz be egy vágási frekvenciát. ami semmiképpen sem 180 mint ami a képen van, hanem maximum 70-80 körüli értéknek kéne lennie. Persze ez függ attól is, hogy a Tannoy mennyire megy mélyre, és a szobád milyen akusztikával rendelkezik, és mennyire akarod, hogy elnyomjon minden mást a mélytartomány :)

[ Szerkesztve ]

(#86993) gordonfreemN válasza salesman (#86986) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi :)

mondjuk nekem régi formában jobban tetszett a skin, ez a pipálós offolós téma kevésbé "menő" de majd megszokom... :)

Majd ki kell találnunk, mit kell módosítani az összefoglalóba, ha kell.
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86994) =HG=


=HG=
addikt

Üdv urak! TAGA HARMONY TAV-806f hangsugárzóról van valakinek tapasztalata/ véleménye? Főleg zene hallgatásra lenne stereo rendszerben, egy kb 30 nm-es nappaliban...

(#86995) s4tch válasza DonThomasino (#86991) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, de ennek olvass alaposan utána. Anno szemeztem vele, egy bugos, lassú, közepes hangú készülék képe rajzolódott ki a netes tapasztalatok alapján.

(#86996) krichd1 válasza johnywalker (#86979) üzenetére


krichd1
addikt

Majd lesz az is kifutó akciós, új Cantont szerintem csak ezzel érdemes venni, bár Cantonokból a kerámia magas hangszórósakra kell jobban odafigyelni, már azokból is van/lesz olyan széria ami megérett a kifutó akcióra. A kerámiások magasabb szinten vannak mint a korábbi aluminium, vagy aluminium-mangán típusok.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#86997) DonThomasino válasza s4tch (#86995) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hű ha. Ok majd utána nézek.
Gondolom ez a 851D re már nem vonatkozik ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86998) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A fenti képen látható helyre kéne nekem valami hangfal megoldás. Mint látható semmi hely nincs frontsugárzónak vagy mélynyomónak a földön, és van egy olyan további nehezítő körülmény, hogy az iker fiaim mindent szétszednek és tönkretesznek amit elérnek. Jelenleg van egy régebbi 5.1-es Kenwood KRF-V4060D erősítőm optikai kábellel a TV-re kötve és egy AKG fejhallgatóm, de néha szeretnék nemcsak ezzel TV-t nézni/zenét hallgatni. Van egy Kenwood HT3200 hangfalszettem, ennek a két front sugárzóját tudnám használni mondjuk a szerkények tetején, de ehhez mindenképp kell mélynyomó, anélkül semmi hangjuk nincs.

A következőkön gondolkodtam:

- 2db polcsugárzót venni, a felső szekrények tetejére. (kérdés mennyi lenne egy olyan pár ami rendes mélyeket is tud, és nem lenne-e rossz a hangjuk olyan magasan TV-hez?)

- A kenwood frontjaimat fel ugyanide, és venni hozzájuk egy mélynyomót. De azt meg hova tudnám elhelyezni vajon? Gondolom a szekrény tetején nem lenne az igazi a hangzása.. :( :F

- Beépített mélynyomós soundbar, pl. Yamaha YAS-306 a TV alá a falra rögzítve (ezt hallottam élőben, igaz zenére kevés a mély, de filmezéshez elég lenne..)

Melyik verziót ajánlanátok, és melyiknek mi lehet a hátulütője szerintetek? Minden javaslatot / típusötletet köszönök! :R

(#86999) nLali válasza Kroni1 (#86998) üzenetére


nLali
senior tag

Nálam így van megoldva. Ez már sokkal jobb, mint a TV eredeti csipogói.
A napokban a TV hangszóróit megpróbálom kikötni és a vezetékeit ezekhez kivezetni.
Van analóg kimeneted? BT-t mindig csatlakoztatni kell, optikainál pedig a hangerószabályozás nem tuti. HDMI ARC, vagy CEC kéne szerintem.

(#87000) Kroni1 válasza nLali (#86999) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát a CEC nem annyira pálya, sajnos a TV-men pont az a HDMI csati ment tönkre, és az erősítőm se tudja.. Viszont nem gond ha nem mindig szól, van univerzális Harmony távkapcsom, arra be van állítva az erősítő, talán jobb is ha csak akkor jönnek a mélyek ha direkt filmezni akarok..

A középső cucc az micsoda a tv alatt?? És hány cm magas?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.