Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86901) #92251648 válasza lezso6 (#86896) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Jaa. De ez más, hisz ez a kompresszor csak akkor kompresszál, ha túl hangos. Illetve hangosít, ha túl halk. Szóval hangszerhez (és mikrofonhoz) kellene igazából szabni, hogy a felvétel a lehető legjobb legyen. Illetve ha a mikrofon kompresszál, akkor a "unkompresszálni" kell, pl 3:1 helyett 1:3, ugye ilyen is van. :D"

Úgy tűnik, nyitott kapukat döngetsz. :) Minden kompresszor akkor lép működésbe, ha a jelszint elér egy meghatározott értéket. A kompresszió önmagában nem "hangosít", ez egy következő lépés, amit néhány kompresszor felkínál szolgáltatásként. Természetesen ezek beállítása minden esetben egyedi, igazodik a helyzethez, ehhez igazítjuk a mikrofon erősítő, A/D konverter paramétereit. A kompresszor ellentéte az expander, ami tágítja a dinamika tartományt.

(#86902) #92251648 válasza VoidXs (#86900) üzenetére


#92251648
törölt tag

Voltak erre próbálkozások, hogy a digitális anyagok lejátszásakor a felhasználó választhat többféle hangzás, komprimálás közül. Meglátjuk, bármelyikből lesz-e valami.

(#86903) Ixion77 válasza #92251648 (#86902) üzenetére


Ixion77
őstag

Nekem már az is nagyban javítaná a közérzetemet, ha lenne mindenből binaural felvétel is. A világ nagyobb része használ már fül-és fejhallgatót, mégis minden hangszórókra van optimalizálva. Pedig amennyit tudok róla, az alapján binaural felvételt készíteni még könnyű is - csak két jó mikrofon kell hozzá. Legalábbis akusztikus élőzene esetében.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#86904) #92251648 válasza Ixion77 (#86903) üzenetére


#92251648
törölt tag

Attól tartok, az akusztikus hangszeres zenét fejhallgatóval élvező vásárlók száma olyan elenyésző, hogy egyetlen kiadó sem fogja célba venni őket. Fülhallgatót sokan használnak manapság (leginkább telefonba dugva), de jellemzően erősen zajos környezetben, tehát oda erős dinamika szűkítés szükséges.

(#86905) bkercso válasza Ixion77 (#86903) üzenetére


bkercso
nagyúr

Crossfeed?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86906) VoidXs válasza #92251648 (#86902) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A filmek már szerencsére ebbe az irányba haladnak (pl. AC-4 miatt), a legrosszabb korszakon túl vannak. A zenéket a kb. -18 LU-s normalizálással próbálják rendbe tenni, sajnos kevés sikerrel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#86907) lezso6 válasza #92251648 (#86901) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. De a lényeg ugye az, hogy a kompresszor az semmis, hogy ha nem kompresszál. Az, hogy védelemnek van, az más tészta. Expandernek több értelmét látom, hisz azzal lehet biteket nyerni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#86908) telefonfulke


telefonfulke
tag

Sziasztok!
Hátha itt valaki tud segíteni.
Egy éve van szolgálatban zenehallgatásra és filmnézésre egy Edifier R2730DB a polcon. Összességében elégedett vagyok a hangjával, feltekerve a basszus is kellemesen eldörög, viszont egy kicsit hiányolom belőle a részletezettséget illetve a ténylegesen alsó frekvenciákat.
Mivel van neki sub kiemenete, kacérkodom a gondolattal, hogy rákötnék egy mélynyomót, de a keret kb 50-60 ezer lenne (esetleg nagyon indokolt esetben mennék feljebb is).
Van értelme foglalkozni a dologgal? Tudtok ajánlani vmit?

(#86909) lezso6 válasza telefonfulke (#86908) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szia!

Erre egy másik topikban, ITT kapsz választ. Amúgy röviden: mélyládának nem sok értelme van zenére, sőt, kifejezetten kerülendő, főleg az olcsók. Inkább érdemesebb az egész hangrendszert cserélni, de ehhez legalább 120k kéne, hogy tényleg meglegyen az az előrelépés, ami szeretnél.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#86910) #56474624


#56474624
törölt tag

Kis olvasnivaló a retro hifi-rajongóknak: '79 júniusi Audio magazin

(#86911) salesman válasza #56474624 (#86910) üzenetére


salesman
őstag

Nagyon jó, köszönöm! Van még esetleg?

Türűűűdrááá!

(#86912) Snoop-y válasza #56474624 (#86910) üzenetére


Snoop-y
veterán

Deck meg nyulos polimer kazettak. Reg volt tan igaz se volt :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#86913) #56474624 válasza salesman (#86911) üzenetére


#56474624
törölt tag

Még egyet tudok. :)
'79/12

Hoppá, első linkből még azért ki lehet hámozni jó néhányat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#86914) salesman válasza #56474624 (#86913) üzenetére


salesman
őstag

Hú, ez egy kincsesbánya! THX!

Türűűűdrááá!

(#86915) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
KEF R100-hoz keresnék, valószínűleg valami olcsóbb állványt. Milyen magasságút érdemes nézni? TV-t valszeg a falra fogom rakni, és viszonylag kevesebb bútort tervezek, így állványra mennének, de foglalmam sincs, hogy mire kell figyelni.
Köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#86916) binatone válasza #56474624 (#86913) üzenetére


binatone
tag

:R

(#86917) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok.
Le szeretném cserélni a Genius sp 1250B hangfalpárom valami komolyabbra.
A nappaliba szeretnék két hangládát beszerezni, a szoba mérete 6m* 4,5m
A forrásom egy számítógép amire egy asus xonar u7-es van kötve.

A forrásom 150 ezer forint, ezért az összegért szeretnék sztereó rendszert
https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-s202d/index.html

És használt JBL Arena 120-as hagszóró áll még ezen kívül rendelkezésre

(#86918) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Van egy DALI Zensor 3 hangfalpárom amihez keresek Stereo erősítőt lehetőleg hálózati képességekkel. (Airplay, DLNA...)
Bár nem túl nagy hangfalak, de szeretném a legszebb zenei hangzást kihozni a hangfalakból ésszerű összeg ráfordítása mellett. Nem vagyok fanatikus, de szeretem a szép hangzást.
Én egy Yamaha R-N303D -re gondoltam. Jól járnék vele, esetleg lenne jobb választás is hasonló árponton?
Köszönöm segítségeteket!

(#86919) johnywalker válasza generaltoti2 (#86917) üzenetére


johnywalker
őstag

Hasonló árszinten, én viszont ezt venném: [link]
+ digitális bemenetekkel is már el van látva, nem csiptetős csatik
- nincs RDS, ha ez számít.

(#86920) johnywalker válasza johnywalker (#86919) üzenetére


johnywalker
őstag

DAB akart lenni az az RDS... :Y
Mégha rádiós dolog mindkettő is.

(#86921) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sziasztok!
Egy média box AV csatlakozóján keresztül szeretném az erősítőt összekötni. Ha csak a sztereó, dual monó hangsávokra van szükségem, (tehát a videóra nem) elég egy sima Jack dugó? :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#86922) johnywalker válasza zoltanz (#86921) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen, miért ne működhetne!Viszont a képen szereplő kábelnél vannak igényesebb, jobb minőségű Jack - 2 Rca átalakítók is, vállalható összegért.

[ Szerkesztve ]

(#86923) Ribi válasza johnywalker (#86922) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kérdés azért, hogy van megoldva a küldő oldal, hogy ha rövidre zárod a videó kimenetét annak mennyire örül. :U

(#86924) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Bocs ha rossz helyen járok, egy Sony BDV-N9200WL-ről tudna valaki véleményt mondani?
30nm-es nappaliba szeretnék valamit, az AVR+profi hangfalszett másik topicban tanácsokra közel 1-1,5 millió forint lenne, így jegeltem azt a kérdést. Mennyire lehet jó egy ilyen fenti termék?

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#86925) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Milyen erősítőből lehet előerősító ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86926) lezso6 válasza DonThomasino (#86925) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennek a kérdésnek nem sok értelme van ebben a formában. Milyen feladatra szánnád azt az előerősítőt?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#86927) fehér_ember válasza JoceeHunt (#86924) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bocs ha kiábrándítalak, de egy ilyet sehol nem fognak dicsérni.
Amúgy ha nincsenek elvárásaid hangminőség, hangerő terén és inkább csak a dizánj számít, teljesen jó lehet számodra amíg be nem krepál valami a "központi egységében".
Szerintem valószínűleg ezek is jobb hangminőséget adnának (bár nem 30m²-re valók): Sony pascal 5.1 szett használtan 45k és Kef PSW 5.1 szett használtan 75k
Vásárolj használtan hangfalakat, erősítőt, mélyládát, médialejátszót akkor akár sokkal jobb hangot és hangerőt kaphatsz, igaz ha a dízájn is szempont akkor nem jössz ki ennyiből.

[ Szerkesztve ]

(#86928) DonThomasino válasza lezso6 (#86926) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egyenlőre csak tájékozódnék.
Akkor úgy kérdezem miben különbözik egy előerősítő
egy integrált erősítőtől ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86929) JoceeHunt válasza fehér_ember (#86927) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönöm, mindig öröm ha valaki őszinte véleményt ad, ez visz előbbre.
Akkor hanyagolom ezt az ötletet, egyelőre nem szeretnék 1-1,5 milliót kiadni erre a célra ezért agyalászok mivel tudnám megoldani aránylag normális hangminőségben ami most 2-300.000.-Ft-ot jelentene összegben.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#86930) bkercso válasza DonThomasino (#86925) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha min. 10k bemeneti impedanciával rendelkezik, meg tud hajtani 1k-nál kisebb impedanciát és van hangerőszabályzója, akkor már hívhatjuk előerősítőnek.
Ahogy a végfok vagy fejeserősítő, úgy az előerősítő is lehet diszkrét félvezetős, integrált, csöves vagy hibrid felépítésű.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86931) lezso6 válasza DonThomasino (#86928) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az előerősítő sok mindent jelenthet, az eredeti értelmezés szerint az előerősítő vonalszintre erősíti a gyenge jeleket. Pl egy lemezjátszóhoz általában szükség van phono előerősítőre. Mikrofonoknál is van ilyesmi. Vagy pl egy PC-s hangkártyában is előerősítő van, hisz a DA konverziós chip kimeneti jele önmagában eléggé gyenge szokott lenni.

A másik jelentése szerint egy olyan eszköz, aminek sokféle bemenete, és ezek között lehet választani. Ez igazából nem is előerősítő. Legfeljebb tartalmaz előerősítőt, pl ha van phono bemenete vagy digitális jelet képes analóggá alakítani.

Végeredményben ott vagyunk, hogy minden bemenettel és kimenettel rendelkező audio elektronikát lehet hívni előerősítőnek. :D Persze ha az ember pontos akar lenni, akkor csak a céleszközöket nevezi annak, pl phono-előerősítő, mikrofon-előerősítő, stb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#86932) krichd1 válasza DonThomasino (#86928) üzenetére


krichd1
addikt

Az integrált erősítő előerősítő+végerősítő egyben. A többiek már jól körbemagyarázták.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#86933) fehér_ember válasza JoceeHunt (#86929) üzenetére


fehér_ember
addikt

De hogy legyen valami konkrétum, ez biztos jobb lesz mint az a Sony:
Cambridge Audio 551R (105k) + mordaunt short 5.1 (120k) természetesen kérdezz rá hogy a sub aktív-e (mert neked olyan kell).
A maradékért meg vegyél blu-ray lejátszót vagy valami kínai médialejátszót + kábeleket.

De ez csak hm szett volt, hogy élvezhesd filmeknél a térhangzást. Ha 2.0-ba akarsz jó minőségben zenét hallgatni, ahhoz jobb frontokra volna szükséged. Úgyhogy el kell döntened, hogy ennyiből a film vagy zene a fontosabb, mert mindkettőre nem elég az említett összeg, csak külön-külön, illetve kompromisszumokkal.

[ Szerkesztve ]

(#86934) DonThomasino válasza lezso6 (#86931) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha köszi,
Akkor a konkrét kérdés.
Ebből lehet egy előerősítő ? [link]
Ebből pedig lehet végerősítő ? [link]
Illetve van e így értleme? :B
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86935) vfeco válasza vfeco (#86918) üzenetére


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Van egy DALI Zensor 3 hangfalpárom amihez keresek Stereo erősítőt lehetőleg hálózati képességekkel. (Airplay, DLNA...)
Bár nem túl nagy hangfalak, de szeretném a legszebb zenei hangzást kihozni a hangfalakból ésszerű összeg ráfordítása mellett. Nem vagyok fanatikus, de szeretem a szép hangzást.
Én egy Yamaha R-N303D -re gondoltam. Jól járnék vele, esetleg lenne jobb választás is hasonló árponton?
Köszönöm segítségeteket!

Erre valaki? :R

(#86936) Ear001 válasza DonThomasino (#86928) üzenetére


Ear001
addikt

Az előerősítő nem képes meghajtani hangdobozt - ezért nem integrált erősítő. A végfok hiányzik belőle.

(#86937) Ear001 válasza DonThomasino (#86934) üzenetére


Ear001
addikt

Nem, mert a Minx-nek nincs olyan kimenete, amivel tudnál csatlakozni egy akármilyen erősítőre, legyen az integrált, elő vagy végfok. A Minx az egy komplett egybe hifi torony.

(#86938) s4tch válasza DonThomasino (#86934) üzenetére


s4tch
veterán

Mindkettő integrált erősítő (+ a Minxben van hálózati lejátszó is), mindkettőben van analóg bemenet, így elvileg mindkettő be tudja tölteni a végfok szerepét. A Minx - ahogy Ear is írja - nem tud előfok lenni, lévén nincs sztereó analóg kimenete.

Nem lenne egyszerűbb, ha leírnád, mi lenne a cél? Pl. hogy sikerült pont ezeket kiválasztani, minek neked külön előfok és végfok, illetve miért nem egy konkrétan erre a célra kitalált előfokot, illetve egy végfokot választanál ezekre a célfeladatokra?

(#86939) JoceeHunt válasza fehér_ember (#86933) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönöm, átrágom ezt a használt vonalat. Privátban írhatok?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#86940) fehér_ember válasza JoceeHunt (#86939) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem nagyon vagyok híve a privátkodásnak :)

Ha esetleg mégis hajlandó lenni többet invesztálni, akkor simán megjátszhatnál olyat is, hogy vennél frontnak olyan dobozokat amik zenére önmagukban (2.0) is megállják a helyüket pl. Canton Vento 807 DC-t (159k);
hátsóknak Canton Karat 920-at (22k);
centernek meg pl. egy ilyen fajinat: Canton AV 950 ~36k

Alternatívának használhatsz centernek pl. 1 db. Canton Karat 20-at (12k) vagy esetleg egy Heco Signature Center-t (35k)

Dobozokat átfestheted egységes színűre, vagy öntapadós tapétával is boríthatod.

Aktív mélyládára meg várni kéne egy jó vételre. Vagy valami olcsóbbal kiegészíteni a házimozit a nagy dinamikájú eseményekhez (robbanások, lövések, égzengés ...stb.)

[ Szerkesztve ]

(#86941) salesman


salesman
őstag

Az új topcgazdák kinevezéséhez szükséges lépéseket megtettem, várom a választ.
[link]

Türűűűdrááá!

(#86942) Polllen válasza salesman (#86941) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#86943) gordonfreemN válasza bkercso (#86930) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Integrált alatt te az IC-sre gondolsz (pl tdaxxx) ami teljesen logikus is, viszont ez esetben ahogy krichd1 irta *, azt jelenti, hogy maga a végfok tartalmazza a hangerőszabályzót és a szükséges illesztést hozzá (pl. egy buffer fokozat). Vagy esetleg még tartalmaz phono cd line in stb bemeneteket.
Ha jól vettem fel a szálat...

* meg irta még lezso6 is.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86944) fehér_ember válasza fehér_ember (#86940) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bakker, mindig elfelejtem hogy van itt egy olcsó jó doboz is :W :
Szóval akkor frontnak ALR Entry 3 potom 35k,
ehhez mivel nem fém dómos, inkább a Heco Signature Center-t (35k) és hátsóknak mondjuk JPW Gold Monitor (23k)

(#86945) Ear001 válasza fehér_ember (#86944) üzenetére


Ear001
addikt

Heco, Jpw Gold és Alr Jordan egy láncban?! Szardellapasztás juharszirupos reszelttormás palacsintát valakinek?!

(#86946) fehér_ember válasza Ear001 (#86945) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem hecos canton karat 40 ;) + tannoy + sony van és még a gyári zenei 5.1 is jó.
Hátul szinte tök mindegy mi van, mert csak effektek, zenénél meg közönség van rajta.
Legyen elég jó hangú a front meg a center, ha ez a kettő teljesül, szerintem már akkor is meg lehet próbálnil, a frontokra sem teljesen ugyanaz van keverve mint a centerre, persze lehet valamennyi áthallás de ha nem üt el nagy mértékben vagy nem akarja zenehallgatásnál 5.0-ás sztereóra felkevertetni az anyagot, akkor szerintem nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#86947) johnywalker válasza fehér_ember (#86946) üzenetére


johnywalker
őstag

Sztem nem értenének veled egyet a hmozi fórumban... :DD

(#86948) Ear001 válasza fehér_ember (#86946) üzenetére


Ear001
addikt

Ha nem üt el akkor tényleg jó, de ezek kurvára elütnek. Melyiket hallottad a három közül?

(#86949) fehér_ember válasza johnywalker (#86947) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nyilván nem, de ők meg se próbálnák. De azért többen mégis vesznek hátra idővel a passzolós gyári monitordoboz helyett egész más dipól/bipól sugárzót és nyugtázzák hogy az annak ellenére hogy nem egy családból való, mennyire jó. Sőt rájönnek hogy a gyárilag a szetthez passzoló-nak titulált center egy dobozhangú vacak vagy hogy édes-kevés oda, és vesznek helyette egy sokkal nagyobbat, ami már szintén nem azonos "család" és természetesen szintén nyugtázzák hogy az mennyivel jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#86950) Dorian válasza fehér_ember (#86946) üzenetére


Dorian
félisten

"Hátul szinte tök mindegy mi van, mert csak effektek, zenénél meg közönség van rajta"

Na ne vicceljünk már, mert még vki elhiszi...

Elég jelentős hangminőség javulást adott az is, amikor az ugyanúgy Monitor Audio, csak nem Gold, hanem Silver surroundokat is Goldra cseréltem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.