Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86501) AMDFan válasza salesman (#86499) üzenetére


AMDFan
addikt

Én jelölném VoidXs-t topikgazdának, elég sokszor megmutatkozott már, hogy nagyon képben van a technológiai háttérrel.
Mellette,
bkercso +1
fapaci +1

részemről is

(#86502) salesman válasza AMDFan (#86501) üzenetére


salesman
őstag

Mindenki bővítse a táblázatot, köszi!

bkercso:++
ear001:+
fapaci:++
VoidXs:+

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#86503) Snoop-y válasza salesman (#86499) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fapaci
Bekercso
VoidXs (de csak ha megigeri ,hogy nem csap verengzest mikor kabelekrol van szo ;] )

Mondjuk az erintettek nyilatkozhatnanak ,hogy egyaltalan elvallalnak e :B

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#86504) salesman válasza Snoop-y (#86503) üzenetére


salesman
őstag

Bakker, én úgy gondoltam, hogy mindenki saját szavazatával bővíti a táblázatot:

Tehát Snoop-y javaslata után a táblázat:

bkercso:3
ear001:1
fapaci:3
VoidXs:2

Tényleg jó lenne, hogy a jelöltek nyilatkoznának, köszönjük.
Meddig tartson a szavazás?

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#86505) Kiskokó válasza lezso6 (#86474) üzenetére


Kiskokó
veterán

Mit akarsz én tényleg hallgatom néha :D Szerintem tök vicces :DDD

Igaz nem is milliós a kis Vincent - Ma párosom :DDD :DDD

Nem tudom tényleg milyen viszonyok vannak itt a topicban, én imádom a Ph-t mert mindig segítettek eddig mindenben.
Jövőre ha elköltözök fontos lenne számomra egy amatőr szint- segítség nyújtás. Alapokat elmondani elmagyarázni stb.
Akár szoba akusztikával, elrendezéssel kapcsolatban, vagy PC ről való minnél jobb minőség elérése. stb
Ha úgy van akár meg is vendégelem a segítőkész fórumtársat, hogy élőben tudjunk érdemlegesen játszadozni a dolgokkal.
De azért azt hozzá teszem, "fiatal" és nagyon amatőr vagyok :)

Mondjuk Fehér ember közel van hozzám, ha úgy van lehet elcsábítom majd ha vevő rá :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#86506) nLali


nLali
senior tag

A mindenkibe én is beletartozok.
Szakmailag nem tudom a megnevezett személyeket minősíteni, mindegyikük nagyobb tapasztalattal és tudással rendelkezik.
Szimpátia alapján megint necces, mert egyikőjüket sem ismerem.
Hozzászolások alapján az eddig megnevezett tagok bármelyike szerintem bőven alkalmas a feladatra.
Ez valamennyi +munka. Egyáltalán ki vállalja?

(#86507) salesman válasza Kiskokó (#86505) üzenetére


salesman
őstag

Tehát szobára viszed Fehér embert? ;]

Türűűűdrááá!

(#86508) Kiskokó válasza salesman (#86507) üzenetére


Kiskokó
veterán

Mondhatni így is, persze csak ha benne van.
De ha érdekel a gruppi várlak ;] :P

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#86509) salesman válasza Kiskokó (#86508) üzenetére


salesman
őstag

Neeem, köszi, a hátralévő rövid időre én már maradok a csajoknál... :P

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#86510) #01758976 válasza salesman (#86497) üzenetére


#01758976
törölt tag

krichd1, kammerer, Nemir Ombe +1 Bodz

Bármelyikük kiváló lenne. Nem elitisták. Józan, tapasztalt, bizonyított arcok. Másoknak, ha csak valaki gyorsan nem növi ki magát, nem sok értelmét látnám.

(#86511) salesman válasza #01758976 (#86510) üzenetére


salesman
őstag

Légyszíves egészítsd ki a táblázatot a szavazataiddal, köszönöm!
(#86504)

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#86512) AMDFan válasza #01758976 (#86510) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem kammerer bizonyítottan nem véletlenül lett kitiltva ebből a topikból.

(#86513) Auratech


Auratech
őstag

Én sokat hűtlenkedem, vagyis régen voltam erre. Persze érdekel, kinek milyen véleménye formálódik. Van-e olyan téma feldobva, ami engem is foglalkoztat.
Topik gazdának olyan jó, aki jó politikus, pszichológus, technikus, művész egyszerre és szívesen. Remélem jól sikerül választani, dönteni!

A hifisón hallgatott hangok után mindig lendületet kapok, hogy a saját cuccommal se bánjak mostohán.
Az én "hifim" asszem.. huszonöt éve a Beag HEC45. Legalább is azon szólal meg a végén a zaj.. Most az új házunkban szépen helyére került a két öreg szörnyeteg. Az évek során megadtam neki, amit technikailag érdemes volt elkövetni. Átkábeleztük az erősítőpaneleket, amit lehetett, jobb minőségű alkatrészre cseréltettem az erősítőkben tervezője, Paraj István javaslatai alapján. A mélysugárzó dobozába szálas gyapjút tettem. Emiatt nem megy le 30 Hz alá de púpja sincs 80-nál.

A csodás beavatkozás hatására a fentebb látott, de vékonyabb takaró lekerült a hangképről. Eléggé el nem ítélhető módon egy KEF C4 subot pakoltam közéjük, amit csak 80 Hz alatt engedek megszólalni.
A Megszólalást jól kiegészíti, hiszen a 30-as mélytányérnak nem túlméretezett a meghajtása.
Az előfok szerepét egy olcsó kiskeverő tölti be, amiben 24 bites audio interfész is van. Soundcraft Notepad 5. Tervben volt még Allen & Heath i8 de annak nincs saját asio drivere, így mellőztem.
A kis Notepad5 tisztességes, színezetlen hangot ad ki és legfőképpen becsületesen, zajmentesen, jó tartalékkal kihajtja a szimmetrikus kimeneteit, amire rákapaszkodik a két HEC45 őskövület. A pc usb-ről jut a keverőbe és még két sztereó forrás jöhet be. iPad, teló.. egyebek.

Az év végéig meg kell csinálnom a sugárzók lábazatát, hogy a középsugárzók fülmagasságba kerüljenek.
Tervem még, hogy az oldallapokat fával fedem be, sőt az egészet lenne szép.
Aztán jön a nappali hangcsillapítása a hallgatás mögött, miután rendesen kimérem.

Kicsit kívülállónak gondolom magam de ez van. A tákolmányom nem tipikus hifi, mégis sok örömet ad. Túlmutat egy alap sztereó rendszeren, de nem hiend. Szeretnek "nagyban" zenét hallgatni a gyerekeink. Beyer füleseim is rendszeresen lenyúlják. Ha egyszer leroggyan, nem lesz egyszerű kitalálni az utódot, de lehet nekem már nem is kell.. Az én Beagomnak hihetetlen pontos, holografikus tere van. A színpad szépen kirajzolódik, a jó sztereó felvétel leválik a sugárzókról.
Vokális, kamarazenét játszik a leghálásabban de a subbal a legtrehányabb elekto is ízlésesen nagyvonalú. Tömör rockzenét csak úgy játszik, ahogy a komolyzenészek szoktak. Nincs benne az a vadság, amit a műfaj igényel a középtartományban de szellősebb dolgokat szépen közöl.
Nagyzenekarokkal jó barátságban van. Én is.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#86514) AMDFan válasza Auratech (#86513) üzenetére


AMDFan
addikt

Mindig jó írásaid voltak a topikban, ezt is jó volt olvasni :R
Járhatnál gyakrabban erre.

[ Szerkesztve ]

(#86515) #01758976 válasza AMDFan (#86512) üzenetére


#01758976
törölt tag

Tudom, kilőve. kirchd1 és Nem ír visszavonult. Bodz nem vállalná. blattida itt sincs, fapacira fogadnék, h nem vállalja, de hátha.

bkercso:3
ear001:1
fapaci:4
VoidXs:2

(#86516) salesman válasza #01758976 (#86515) üzenetére


salesman
őstag

Köszi! :R

Türűűűdrááá!

(#86517) VoidXs


VoidXs
Topikgazda

A topikgazdás megbeszéléshez hozzáfűznék pár dolgot, illetve tapasztalatot, amit a két kis topikomból (ASUS hangkártyák, YouTube) gyűjtöttem. Egy topikgazda három dolgot tud: hozzászólásokat törölni, off-ba rakni vagy onnan kiszedni, illetve a topik összefoglalót módosítani. A törlési jogot nem adják meg azonnal (az elején még mindenkiben érik a "hatalmam van, ki akarom próbálni" gondolat), nekem a második topikkal jött. Egy topiknak nem feltétlenül egy gazdája van, sőt, ilyen megosztó helyeken különösen ajánlott minimum kettő. Találkoztam olyannal, aki rendszeresen a tekintélyre hivatkozás nevű érvelési hibát vétette, ez az utolsó, amit egy topikgazdától akarunk.

Az összefoglalóról néhány dolog, először is, amit sokan nem szívesen hallanak, főleg, akik rengeteget dolgoztak vele: senki sem olvassa el, pláne nem az, aki egy gyors kérdéssel ugrik be, hiába van ott félkövéren, hogy legalább az elejét fél perc alatt fussa át. A friss topikgazda első feladata gatyába rázni az összefoglalót, a közösséggel egyeztetve erről. Kaptam is érte szidást, hogy miért nincs az ASUS topikban egy hónap után. Ami itt van, az kezdetnek jó, a hangvétele tökéletes. Jó ellenpélda a házimozis topik, ahol az összefoglaló jelenleg egy durva hibáktól hemzsegő sznobság, amihez a topik népe lényegében nem adhat hozzá, na arra a sorsra nem kellene jutni. Itt tényleg csak felületes igazításokra, jobb formázásra, bővebb linkesítésre van szükség.

Ha a topiknak rendszeres olvasója vagy, a gazdaság lényegében nulla plusz munka. Benézel, görgetsz, válaszolgatsz, mész a dolgodra. Nem azt jelenti, hogy minden kérdésre neked kell választ adni, ez csak alig látogatott topikokban van így, amiket kis eséllyel olvas a gazdájukon kívül bárki más aktívan. Én a full caps TOPIKGAZDA feliratot el is tüntetném a topikgazdák neve alól, annyira nincs okuk erre hivatkozni. Az egyetlen kötelessége a rendfenntartás, és ezt néhányan durván félreértik. Vannak, akik, ha valakivel nem egyezik a véleményük, simán személyeskedésnek bélyegzik, és törlik az egész szálat a gyökeréig. Biztos, hogy sokan itt is így tennének, de nem, a gazda is igenis szálljon be vitázni, ha úgy érzi. Topikgazda csak a szabályzat nem homályosan definiált pontjait megszegő kommenteket törölje, a vitás ügyek rendezése már moderátori feladat. Modit hívhat a gazda, vagy bárki, akinek bántják a kis lelkét. Szerintem az ő ingerküszöbük is irreálisan alacsony, de nyilván a regisztrációnkkal előre igazat adtunk nekik. Szólásszabadság maradjon, az a lényeg.

(#86503) Snoop-y: Azért az a vérengzéstől messze van, nem jártál még a házimozis topikban. Én csak szóvá teszem, ha valaki durva ténybeli hibát vét. Annyi érvvel, amennyit a szerző csak kér, akármennyire kifejtve. Erre nem úgy kell tekinteni, hogy "és most kussolj, te hülye", hanem "figyi, ez azért nem pont így van, ezért meg ezért, és szívesen mesélek tovább is". Tőlem nem láthattál olyan kommentet, ami a fórumozás vagy hifizés abbahagyását javasolja bárkinek.

(#86506) nLali: Jól mondod, beletartozol a mindenkibe. A topikgazda egy rendőr, csak másodállásban lehet professzor, de senkinek nem tűnik fel, ha nem az. Annyi a lényeg, hogy ne diktátort válasszunk, bárki más tökéletes.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#86518) Phoenixy válasza Patice (#86478) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Köszönöm! :)

Motorola Edge 20 Pro

(#86519) python1 válasza VoidXs (#86517) üzenetére


python1
veterán

Nem is tudtam,hogy van az Asus hangkártyáknak külön topikja,jó tudn.A Hm topikban én is kaptam rendesen a hangkártyával történő processzálás miatt,de tényleg jó,és egyelőre maradok is mellette. ;)

(#86520) cappa72 válasza VoidXs (#86517) üzenetére


cappa72
nagyúr

Személy szerint örülök, hogy leírtad a fentieket. :R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#86521) kukulec


kukulec
őstag

édesapámnak van mondjuk 100 régi bakelitlemeze. arra gondoltam, hogy még mielőtt teljesen tönkremennének digitalizálnám őket. az emlék a fontosabb, a minőség másodlagos. egy Audio-Technica LP120 mennyire felelne meg a célnak? mindenképpen valami relatíve egyszerű megoldásban gondolkodnék.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#86522) Bodz válasza #01758976 (#86515) üzenetére


Bodz
nagyúr

Biztosan nem. Nem lenne türelmem ehhez a topikhoz.

(#86523) fericske válasza Bodz (#86522) üzenetére


fericske
addikt

:DDD

(#86524) #92251648 válasza kukulec (#86521) üzenetére


#92251648
törölt tag

Magad válaszoltad meg a kérdésed: a minőség másodlagos, tehát mindegy, mivel csinálod. Azért én nem egy DJ pörgetővel operálnék, inkább kérj kölcsön egy normális békebeli lemezjátszót korrektorral, aztán valami komolyabb hangkártyán át digitalizálhatod a lemezeket, ilyesmit is tudsz bérelni. Szép feladat, a 100 koronggal elleszel egy darabig. :)

Én is végeztem archiválási munkákat, imádtam csinálni, főleg a restaurálás részét szerettem, de gyanítom, Te ezt ki fogod hagyni.

(#86525) cappa72 válasza #92251648 (#86524) üzenetére


cappa72
nagyúr

főleg a restaurálás részét szerettem,
Ez jó lenne az ilyenre is? Vagy pontosan mit takar?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#86526) kukulec válasza #92251648 (#86524) üzenetére


kukulec
őstag

minőség másodlagos, tehát mindegy - én ilyet nem írtam. azt írtam, hogy a lényeg, hogy egyáltalán le tudjam menteni. milyen új lemezlejátszó van, amit érdemes megnézni, és ha nincs hangkártyám, akkor hogy kapcsoljam rá a gépre? dac-om van.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#86527) Dorian válasza kukulec (#86526) üzenetére


Dorian
félisten

Nem teljesen értem a célt. A nevezett albumok nincsenek fent a t.rr.nt oldalakon?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#86528) #92251648 válasza cappa72 (#86525) üzenetére


#92251648
törölt tag

A digitalizált anyagból távolítjuk el a zajokat, egyéb felesleges, haszontalan tartalmat.

(#86529) cappa72 válasza #92251648 (#86528) üzenetére


cappa72
nagyúr

Á, értem. Azt hittem, az eredeti korongot lehet restaurálni. Köszi.
(megvan frissebb kiadásban is a lemez, de azért egy 1965-ös kiadás... az olyan érzelmi kötődésű no...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#86530) #92251648 válasza kukulec (#86526) üzenetére


#92251648
törölt tag

Pedig Te írtad. :)

Ha a minőség másodlagos, bármilyen lemezjátszót vehetsz, de kell hozzá egy RIAA korrektor is, illetve egy eszköz, ami az analóg jelből digitális jelet készít, amit a PC tud kezelni. Léteznek olyan hangkártyák is (pl. TC Electronic Konnekt sorozat), amik közvetlenül fogadják a lemezjátszó jelét, így nem kell korrektor sem. De én nem vásárolnék semmit 100 lemez miatt, inkább kölcsönkérnék, bérelnék eszközöket.

A DAC egy D/A konverter, digitális jelből készít analóg jelet, tehát neked nem ez kell, hanem egy A/D konverter, ami digitalizálja a lemezjátszó analóg jelét, pl. egy külső hangkártya. Persze felveheted az anyagot a PC alaplapi hangkártyájával is, de az tényleg elég gagyi lesz.

(#86531) #92251648 válasza cappa72 (#86529) üzenetére


#92251648
törölt tag

Nem hallottam meg mechanikai LP restaurálásról, ettől még létezhet. Mosni, kenni szokták őket, de ezt biztosan tudod. A digitalizált anyagon szokás beavatkozásokat végezni, tehát digitális, szoftveres restaurálásról van szó.

(#86532) Fera_27


Fera_27
tag

Yamaha AX-392 sztereó erősítőhöz (99-ben What Hi-Fi budget-tesztgyőztes volt) nézegettem használt álló hangfalakat olyan 100e-ig bezárólag. A mostani Radiotehnika párost már ideje lenne lecserélni...

Kb. 20 nm-es nappaliban lennének.
A teljesség igénye nélkül szerintetek ezekhez kevés lenne ez az erőlködő?

Monitor Audio BR5
Klipsch R-26F
Focal JMlab Chorus 715
Sony SS-MF 500H
B&W DM309
Mission 782
TMR 1
Yamaha NS-777

Amennyiben igen, akkor szívesen veszem az ajánlásokat :)

Ez kimaradt: Többnyire könnyűzenére, NAD 5120-hoz (Később valamelyik Pro-Ject gyalu lesz belőle), HRT MSII-höz, az erősítő beépített phono-jával, szeretem a szép mélyhangokat, amik nem dünnyögnek, dohognak.

[ Szerkesztve ]

(#86533) cappa72 válasza Fera_27 (#86532) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem volt SS-MF500H. Azt ne. Annál egy Canton vintage (nekem Classic 871 van) jobb.
A többiről nincs információm.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#86534) kukulec válasza #92251648 (#86530) üzenetére


kukulec
őstag

"arra gondoltam, hogy még mielőtt teljesen tönkremennének digitalizálnám őket. az emlék a fontosabb, a minőség másodlagos." mire Te: "a minőség másodlagos, tehát mindegy, mivel csinálod" ez a kettő nem ugyanaz. amit írsz, az nyilván korrekt, de nekem valami egyszerű kell. amit pl kérdeztem az 90 most, aztán egy év múlva eladnám a feléért, míg ha jól értem, gyakorlatilag simán át tudja játszani a zenéket. fogalmam sincs kitől mit lehet bérelni, illetve gyanítom, hogy ez több hónap lenne nekem, mire végeznék.
dorian: itt régi kiadások szerepelnek, többnyire olyanok, amiket nem találok meg máshol, viszont apámnak kedvesek. arra gondoltam, hogy ha egyszerűen be tudom digitalizálni őket egy eszközzel, akkor rászánnék egy 100-ast az eszközökre. de ezek szerint az a lemezlejátszó nem jó. akkor ezek sem: Audio Technica AT-LP5 / Pro-Ject Debut Carbon Phono USB DC?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#86535) Ear001 válasza kukulec (#86534) üzenetére


Ear001
addikt

Az AT LP5-ön vagy 60-on van USB kimenet, azzal megúszod a külön phonot meg a digitalizálást. És az LP 5 nem is olyan rossz lemezjátszó, hosszabb távra sem.

(#86536) andrasth válasza Auratech (#86513) üzenetére


andrasth
tag

De jó volt ezt olvasni :K

(#86537) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

iróasztalra (160 cm széles) szeretnék két hsz-t zenehallgatásra. Aktívra lenne szükségem mert erősítőnek nincs hely. DAC esetleg elférhet, de őszintén nem ragaszkodnék hozzá. A KEF LSX igazán tetszik, de kb ennek a felét szánnám rá...

két opcióban gondolkodok:

Klipsh The Three

vagy két "mezei" aktív pár amit vagy DAC-ra vagy PC-re kötnék.

Tud esetleg vki tanácsot, ötletet adni?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#86538) salesman válasza VoidXs (#86517) üzenetére


salesman
őstag

Nagyon rokonszenves hsz., tekinthetem úgy , hogy vállalnád az egyik topicgazda szerepét?

Türűűűdrááá!

(#86539) Snoop-y válasza salesman (#86538) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1 :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#86540) gordonfreemN válasza salesman (#86538) üzenetére


gordonfreemN
addikt

+1

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86541) nLali válasza salesman (#86538) üzenetére


nLali
senior tag

+1

(#86542) adodaniel


adodaniel
őstag

Nem tudom hányan analógoznak itt, de Systemdek IIX tányércsapágyba milyen olajat tegyek? “spirálos-olajfelhúzós” tengelyek van. Köszi

(#86543) salesman válasza adodaniel (#86542) üzenetére


salesman
őstag

Pü.

Türűűűdrááá!

(#86544) perempe válasza perempe (#86381) üzenetére


perempe
addikt

volt esetleg vki ratam kívül? Borsányi Márton játszott. jó kis koncert volt, csak nagyon rövidre sikerült. a házigazda, Bán János vasárnap a Corvin téri Kapucinus templomban játszik este 7-től (Bach/Mendelssohn/Bruckner/Schmidt).

De lehet Mozart Requiemre is menni a Mátyás-templomba...

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#86545) VoidXs válasza salesman (#86538) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#86546) gordonfreemN válasza VoidXs (#86545) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Még egy valaki kellene legalább ebbe a zürös topikba. Bkercso nem akarta vállalni legutóbb. Ez nem változott?
Fapaci nem nyilatkozott ezügyben.
?

Perempe fel kellene nekünk is menni már. Mára van valami ajánlód? Illetve köszi, hogy amit tudsz programot, azt megosztod velünk!

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86547) Ear001 válasza gordonfreemN (#86546) üzenetére


Ear001
addikt

Vinil nap a Barabás villában?

(#86548) salesman válasza VoidXs (#86545) üzenetére


salesman
őstag

Giga THX!

Szeretnél magad mellé mégegy topicgazdát, vagy inkább egyedül csinálnád?

Türűűűdrááá!

(#86549) alphamooncam válasza Ear001 (#86547) üzenetére


alphamooncam
őstag

Elvileg 15 óra körül leszek ott. Jön még vki?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#86550) gordonfreemN válasza Ear001 (#86547) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm szépen, valami élőzene kellene elsősorban. Arra még rá tudom venni a párom, vagyis az őt is érdekli.
Ez is remek program lehet.
Csak nehogy fájjon a fejem ma is. Tegnap pusztulat volt.

Salesman: mindenképpen jól jönne még egy ember szeritem. Ha van persze

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.