Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) Mustármag válasza krichd1 (#69197) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, és mi van abban az esetben, ha a Windows-os Hangkeverőben a hangerők maximumon vannak, és a szoftverben húzom le a hangerőt, ugyan azt eredményezi?

(#69202) fehér_ember válasza fehér_ember (#69194) üzenetére


fehér_ember
addikt

Közben látom mást is elírtam, mert az A75 plus-ról szinte nincs is vélemény az említett oldalon, én a sima diva 75-ösről olvasgattam :D

(#69200) krichd1
A fenébe, akkor ez lehet nem volt jó vétel :F Maradtam volna inkább az eredetileg megcélzott Delta 290-esnél.
Az volt a gond, hogy nem voltam gépközelben amikor a licitje véget ért, ezért csak addig voltam versenyben amíg az eredetileg megcélzott (és jóval hamarabb rátett) összegemet épp hogy túllicitálták.
De amúgy olvastam a delta 290-esről is, hogy sok volt a gond a bemenetválasztójával (szinte típushiba volt az akkoriba beépítetteknél) te halottál ilyenről?

Más: Az Impact Twin is használható előfoknak? Gondolom igen, ha egy hangkarira is azt mondtad.

[ Szerkesztve ]

(#69203) krichd1 válasza Mustármag (#69201) üzenetére


krichd1
addikt

Attól függ milyen a lejátszó szoftver beállításai és audio "motorja". Például Jriverben többféle mód is válaszható.[link]

(#69202) fehér_ember: Majd meghallgatod, aztán elválik hogy milyen. Én a sima A75-öt hallottam, de lehet hogy az A75 Plus jobb valamivel. Hallgasd össze egy Alpha 8-al, az a biztos.
Amit hallottam Delta 290-et, talán abban is cserélve volt már a bemenetválasztó.

Használható persze, bár az kérdéses, hogy milyen minőségre képes, illetve melyik végfokkal alkot jó párost. Vannak végerősítők, amelyek csak a hozzájuk való előerősítővel hajlandóak normálisan szólni, ezt általában a feszültségszabályozásra és az impedanciaillesztésre szokták visszavezetni, de függhet rengeteg más dologtól is. Amúgy én nem ismerem az Impact Twint.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69204) Mustármag válasza krichd1 (#69203) üzenetére


Mustármag
őstag

Az a baj hogy ez innentől offolás és ezért elnézést, de nem tudom hogy hol kérdezzem meg, és konkrétabb választ szeretnék.

Lényegében az a kérdésem hogy összességében hogyan járok jobban, a szoftvert halkítom szoftveren belül vagy ha Windows hangkeverőben húzom lejjebb a hangerőt??

(Magyarázat hogy miért: Sokat játszom fejhallgatóval és az erősítőmnek(presenter2) van kis bibije, ha lehalkítom akkor elmászik a balance balra, olyan 15% alatt, és van 1-2 játék ami efölött nagyon hangos. Plusz ha online játékkal játszom akkor a TS annyira halk hogy a windows hangkeverőben 4%-ra kell tennem a játékot hogy kompenzáljam a hangerő különbséget.)

(#69205) Mikisys válasza Mustármag (#69204) üzenetére


Mikisys
őstag

Csak a hangerő beállítása semmilyen más paraméterre nincs hatással (dinamika, frekvencia-átvitel, bitráta, bitmélység) vagyis halkabb lesz, kisebb jelet ad ki a kimenetén. A torzítás is kisebb lesz, ami jó dolog, az alapzaj lehet érdekes, de ez, a beállítások finomításával elfogadhatóan beállítható a jel növelésével, vagy csökkentésével.
Célszerű úgy beállítani a hangerőt, hogy a Win-panelban és az erősítőn is legyen még plusz, illetve mínusz állítási lehetőség. A Balansz pedig ehhez a hangerőhöz állítandó be.

Üdv!

(#69206) krichd1 válasza Mustármag (#69204) üzenetére


krichd1
addikt

Ahogy jobbnak hallod, röviden. Lényegében ugyanazt tudom válaszolni, mint eddig is, illetve ami a linkelt oldalon található.
Ha a játékszoftvered egy az egyben a Windows hangszoftverét használja, akkor lényegében mindegy. Ha nem, illetve valami EAX vagy más plusz mixerek vannak jelen, akkor már bonyolódik a helyzet. A lényeg, hogy lehetőleg 24bitet állíts be, ha lehet a játékban és Windowsban is, és azonos mintavételezési frekvenciát. Mindenképp egy helyen állíts hangerőt, ez legyen inkább a Windows hangkeverő.
Mellesleg analóg hibát analóg módon érdemes kiküszöbölni, tehát ha nem jó a két csatorna együttfutása kis hangerőn, akkor érdemes lenne jobb minőségű potmétert kipróbálni, vagy megkérdezni Bkercsot, hogyan lehetne kijavítani ezt a problémát. Ha jól tudom, a későbbi Presenter példányokon már javítva volt ez a hiba.

(#69205) Mikisys: A digitális hangerő szabályozást ne keverd az analóggal. Hangerőt lehetőleg mindig egy helyen állítsunk csak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69207) Mustármag válasza Mikisys (#69205) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget :R

krichd1 : Elnézést kérek, de nekem nem volt egyértelmű a válaszod.

Eddig elvoltam a potméter hibájával, mert évekkel ezelőtt össze hangoltam a windows-t és az erősítőt, csak most mondta ismerősöm hogy a windows-os hangerő állítás babrálhat a hanggal és jobb a szoftvereken belül állítani a hangerőt ha van rá lehetőség, de mivel szinte lényegtelen így a potméter hibája kikerült a képből, az "eredeti" beállítással van bőven mozgásterem a hibáig lefele, viszont oda fogok figyelni mostantól hogy van e EAX vagy más mixer a játékokhoz.
24bit sajnos kiesik mert USB keresztül csak 16bit-el birkózik meg a DAC-om

(Írtam bkercso-nak, már válaszolt is és leírta hogy mik a lehetőségem.)

(#69208) krichd1 válasza Mustármag (#69207) üzenetére


krichd1
addikt

Az EAX és hasonlók csak "gamer" hangkártyákkal vannak/voltak, amúgy nem tudom most mik vannak, nem szoktam játszani.
Régebben két féle csoportba lehetett osztani ilyen szempontból a játékokat. Volt amelyik egy az egyben a Windows hangját, mixerét használta, ebben az esetben mindegy hol állít az ember a hangerőn digitálisan. A másikféle, amikor van saját audio szoftvere a játéknak, tehát a szoftver a szoftverben esete, amikor ténylegesen külön lehet állítani a hangerőt. Itt sem feltétlen jobb az, ha játék szoftverében állítod azt, ugyanis nem mindig jobb a játék audio algoritmusa, mint a Windowsé, amit egyébként sem kerül ki, csak egy plusz audio mixer megy be a rendszerbe, amiből már egyébként is van bőven a Winnek, főleg a régebbi verzióknak. Szóval végül is, szinte mindegy melyiket használod, használd úgy, ahogy kényelmesebb, vagy ahogy jobbnak hallod.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69209) nokia5201978


nokia5201978
tag

Sziasztok!Kinéztem egy cd lejátszót Marantz CD 53.Külső DAC-ként tudnám használni?Sajnos képet nem tudok felrakni.

(#69210) Polllen válasza nokia5201978 (#69209) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem látok rajta semmilyen bemenetet, ahol dac-ként tudnád etetni gyárilag.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#69211) nokia5201978 válasza Polllen (#69210) üzenetére


nokia5201978
tag

Remote control IN. Ilyen van rajta.Ez mire való?

(#69212) blattida válasza nokia5201978 (#69211) üzenetére


blattida
nagyúr

Vezetékes távirányító bemenet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#69213) nokia5201978 válasza blattida (#69212) üzenetére


nokia5201978
tag

Akkor ezt nem tudom dac-két használni?

(#69214) Polllen válasza nokia5201978 (#69213) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#69215) blattida válasza nokia5201978 (#69213) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, külső dacnak nem használható.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#69216) warezxts válasza krichd1 (#69197) üzenetére


warezxts
senior tag

Köszönöm, feldobtam a Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1) topicba is a kérdésem bár ott egy picit döglötebb a fórum :)

(#69217) nokia5201978 válasza blattida (#69215) üzenetére


nokia5201978
tag

Köszönöm a válaszokat!Kár,pedig ez közel lett volna...

(#69218) Mustármag válasza krichd1 (#69208) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm a segítséget. :R

Ahogy én tapasztaltam, már nagyon kevés az olyan játék ami plusz programot használ.

(#69219) LW


LW
őstag

Sziasztok!

Korábbi beszélgetés során sikerült eljutni a Focal Chorus B8 VW modellhez, amit holnap várhatóan meg is vásárolok egy kedves fórumtárstól. Gondolkozom, hogy a mozis NAD T770 helyett egy Marantz erősítővel hajtanám. Úgy olvastam, hogy a NAD (pl. C372) hangképe dinamikus, de részletekben alul marad pl. a fenti márka által képviselt hangképtől.

Egy PM-7003-at néztem ki. Korábbi AUDIO újság szerint a 7-es sorozat (ott pontosan a 7001) van olyan szinten, hogy becsületesen meghajtsa a fenti hangfalat. Mit gondoltok róla, milyen erősítőt érdemes a B8-ashoz(nagyjából a 806V) használni?

Üdv, Dani

(#69220) krichd1 válasza LW (#69219) üzenetére


krichd1
addikt

Én a B8 VW-hez legalább egy Naim NAIT 5si-t választanék.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69221) Polllen


Polllen
nagyúr

Avx-n van most egy swans T600f 90k-ért, érdemes lehet neki egy esélyt adni mondjuk egy hivox tuningos dali concept 6 ellenében? (Már ha a formája bejön valakinek.:D)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#69222) LW válasza krichd1 (#69220) üzenetére


LW
őstag

Köszönöm! Árban most nem rugaszkodnék el odáig (160-180e aprón), a fenti erősítőt 90e forintért meg tudom szerezni egy nagyon kedves úriembertől. A korábban írt T770 (sztereóban) és a Marantz PM-7003 között így is szignifikáns különbség lenne az utóbbi javára? A szakirodalom szerint az ajánlott Naim "AK" (AUDIO magazinban teljesítmény és teljesítmény igény kontextustól függően) értéke kisebb, a hangfalhoz írtnál. Ez okoz valamilyen kompromisszumot vagy nem gond, ha kicsivel (erőben) gyengébb erősítőt választok a hangfalhoz? (Talán dinamikában érződne)

[ Szerkesztve ]

(#69223) Nemir Ombe válasza LW (#69219) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hallgasd meg amivel csak tudod,itt senki nem fogja tudni megmondani,hogy neked mi tetszik. ;)

#69222:

A Marantz lehet részletesebb,de a Focal is kicsit “sok tud lenni magasban”,mindenképp meg kellene hallgatni együtt.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#69224) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#69171) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szükségem volt erre a hétre, hogy válaszolhassak. :)

Rengeteg zenehallgatás után most is azt mondom, hogy VDC márkán belül a 2x6mm-es kábelnek szebbek, pontosabbak, tisztábbak a magasai. Nem foglalkozom szobaakusztikai kérdésekkel és egyebekkel, (tudományosan) csak az érdekel, hogy ez jobb, mint ez és pont. Hogy pontosan mi az oka, nem tudom, de azt tudom, hogy hallom amit hallok és tartom a korábbi állításomat is. Nem keverek bele semmilyen tudományosságot, semmilyen misztikumot, csak azt mondom, amit tapasztaltam saját rendszerben. (bár, halkan mondom, talán nem véletlen a kétszeres ár a 2,5mm-eshez képest)

Liszinek: minap 500m 2x2,5mm-es VDC kábel kelt el "pillanatok alatt" a PH fórumon. Ezek az emberek mind aprópénzből (szarból?) szeretnének várat építeni. Ha engem "bírálsz", mit mondanál nekik? ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#69225) Dorian válasza dgyuri0123 (#69224) üzenetére


Dorian
félisten

"Nem foglalkozom szobaakusztikai kérdésekkel és egyebekkel, (tudományosan) csak az érdekel, hogy ez jobb, mint ez és pont"

Ha így állsz a kérdéshez, akkor maximum azt jelentheted ki, hogy nálad jobb
A kétszeres ár tényleg nem véletlen: több réz van benne :)

Úgy tudom h az 500m nem 2.5 hanem 4mm vtg. volt, az azért elég más.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69226) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#69224) üzenetére


fehér_ember
addikt

2x4mm²-es kábelt kaptunk a 2x2,5mm²-es áráért és ugyanúgy hifi szériást mint a tiéd. Mi bajod ezzel?
Szerintem sok kábelt simán megéri rá kicserélni és még az is lehet hogy jelentőset javít a hangzáson, de legalábbis a vevők legnagyobb részénél rontani tuti nem fog.

A kígyóbőr meg akár ronthat is a hangon, ugye tudod; kivéve ha valódi :P ;)
(persze valószínűleg ez nem saját fotó)

Amúgy a tapasztalatod megosztásának én személy szerint örülök, aztán majd mindenki maga eldönti hogy él-e hasonló változtatásokkal vagy sem.

Nem kell minden véleményen felháborodni és minden véleményt készpénznek venni.

[ Szerkesztve ]

(#69227) liszi70 válasza dgyuri0123 (#69224) üzenetére


liszi70
nagyúr

:F
Egyrészt 4 mm²-es Hi-Fi Series VD kábelről van szó, másrészt hogy jön a tesztelési metódusod bírálata a VD vásárlók kérdéséhez, harmadrészt meg miért is kéne nekik bármit mondanom? :F Egyébként nekem is VD Hi-Fi Series kábelem van már régóta, frontok bi-amp, alul 6-os felül 4-es, center 4-es. De veled ellentétben én semmi késztetést nem érzek az állandó önigazolásra. :)

[ Szerkesztve ]

(#69228) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#69224) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy meg, szerintem igenis lehet "viszonylag" aprópénzből is várat építeni (jó hangzást elérni), hála a jó, régi hifis cuccoknak. Főleg hangdobozokra és erősítőkre gondolok. Dac-ot érdemesebb a közelmúltból szerválni, készülék összekötők és hangszórókábel pedig van újonnan is baráti áron.

Persze azért sajna még nem olyan a hangzás :N mint a hifi show-n halottam a Heco Concerto Grosso-tól és attól ami alatta volt. Az elég bejövős volt.

[ Szerkesztve ]

(#69229) dgyuri0123 válasza Dorian (#69225) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ha így állsz a kérdéshez, akkor maximum azt jelentheted ki, hogy nálad jobb"

Írtam, hogy az én rendszeremben. Ebben a szobám is benne van, vagy nem ?? El kellene olvasni, mit írok, mert nem általánosítottam. ;)

Nem kell tudományosnak lenni ahhoz, hogy alapvető dolgok rendben legyenek az akusztikával. Én kizárólag a "rohadtul okosan és rohadtul tudatosan" megépített szobaakusztikát tartom feleslegesek, egy bizonyos szint alatt.

Nálam nem kong a szoba, tele van bútorral, hangelnyelő anyagokkal, kárpittal, gyapjúszőnyeggel, virággal, képekkel, valamint nem cső alakban rendeztem be a szobámat, hanem keresztben. Viszont, nem vagyok hajlandó hangelnyelő paneleket rakni sehová sem... De ettől még elég jó az akusztikám, de ezen felül nem érdekelnek a további lehetőségek. :) Miért nem releváns akkor amit írok? Mert nincs teletömve a szobám akusztikai panelekkel?

A 4mm valamivel jobb, ez igaz. :K

"csak a zene van"

(#69230) dgyuri0123 válasza liszi70 (#69227) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hol van abban az önigazolás, ha kíváncsiságból megfordítom a kábeleket?? :F

És, még ha be is válik a kísérlet és le is merészelem írni, abban mi kivetnivalót találsz ? :F

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#69231) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Udv nektek. Szeretnek bejelentkezni azzal amit kerestem es megtalaltam hangzasban :)
Ezer koszonet mindenkinek aki segitett az utra ratalalni :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69232) Ragadozó válasza gordonfreemN (#69231) üzenetére


Ragadozó
Ármester

szépek a monitor audio hangsugárzók :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#69233) Tamoo válasza gordonfreemN (#69231) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy látom türelmetlen voltál. :D
Na és milyen? Ehhez a szériához sajnos még nem volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#69234) gordonfreemN válasza Tamoo (#69233) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nos igen is meg nem is. Nálad hallottam az MA-t elöször és ez volt a legbiztosabb, hogy ne lőjek mellé. Elmentem meghallgattam és nagyon bejött. Nem annyira magasbahúzó mint a Focal chorus de a Triangle Antal-nál jobban. Egy két zene volt ami a Focal-lal már zavaró volt most igy ez megszűnt. Ezzel együtt a részletesség is középen több számomra de csak halványan. A mélyek pedig nem azok a bútorszaggatósak (értsd: nem sok hanem jelen van ahogy kell), de amit nálad is mutattam a "Lucky man" cimű számban na azt most már itt is adja úgy ahogy kell.
:))
A Chorus egy szép hangú kis doboz de szerintem nagyon elektronika függő is és a mélyekkep nagyon finoman bánik ill néha kevés. Ahova elvittem a dobozokat ott talán még jobban tetszett a hangzása de ekkor már mindegy volt. Nálad megfertőződtem és kaptem egy kihagyhatatlan ajánlatot is szerintem... :B

Ragadozó: köszönöm

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69235) cappa72 válasza gordonfreemN (#69234) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gratula! :C
Szép. Na és ha még pont a füledhez illesztették, akkor meg főnyeremény.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#69236) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#69231) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

Gratulálok. Okozzon sok örömteli órát... :)

"csak a zene van"

(#69237) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#69236) üzenetére


gordonfreemN
addikt

és cappa72: köszönöm nektek is a segitő szándékról nem is beszélve :)
igazából még nem volt alkalmam sokat fülelni mert este 8ra ertünk haza vele. Majd a héten adja magát. Bárki kiváncsi a hangjára jelezhet.
Tamoo ha erre járnál/járnátok szivesen látunk :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69238) krichd1 válasza LW (#69222) üzenetére


krichd1
addikt

A NAD T770-et nem ismerem, a Marantz PM-7003 én nem választanám a B8 VW-hez. Írom ezt az alapján, hogy 806 VW-t halottam PM-8003-al és nem volt kerek a produkció számomra, bár volt akinek viszont nagyon tetszett.
Én nem szokta foglalkozni azzal, mire hány watt van írva, sokszor egyébként is hazudnak. Nyilván nem hátrány ha van erőtartalék az erősítőben, a kis Naimnak nem okoz problémát meghajtani egy Chorust átlag szobában, de persze a nagyobb típusok még jobbak ilyen szempontból.

(#69234) gordonfreemN: Azért ezek sincsenek messze a Chorus W hangzástól. Bár ugye álló hangdobozt állványoshoz nem szerencsés hasonlítani.
A lényeg, hogy megtaláltad azt, ami tetszik, legalábbis egyelőre. ;]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69239) gordonfreemN válasza krichd1 (#69238) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nincs messze csak teljesen más :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69240) Mikisys válasza gordonfreemN (#69231) üzenetére


Mikisys
őstag

Én a hangsugárzó vezetékét lecserélném merev, azaz, egy eres 4mm2-es vezetékre.
A közép és közép-mély tisztasága sokat javulhatna, stabilabb sztereó színpad lenne hallható.
Jó zenehallgatást!

Üdv!

(#69241) kpykpy válasza Mikisys (#69240) üzenetére


kpykpy
tag

sziasztok,

sztereó rendszer építése kapcsán kérnék segítséget!

Egyik ismerősöm a harmannál dolgozik és minden harman és jbl terméket fél áron tudna szerezni nekem ezért szeretném megkérdezni, hogy egy Harman HK3700 stereo erősítő és egy JBL studio 280 szett milyen összeállítás lenne?

erősítőt 80ért a hanfalszettet 60e-ért kapnám újan.

vagy inkább 140-150e-ből egy használt szettet nézzek ami már be van járatva?
(épített csöves erősítő és hivox tuningos dali hangfalszett jobban szólna?

köszi a segítséget előre is!

Oh long Johnson...

(#69242) Dorian válasza kpykpy (#69241) üzenetére


Dorian
félisten

Hivox tuningos Dali hangfal biztos jobban szólna annál a JBL-nél, az ""épített csöves erősítő pedig igen sokmindent takarhat, azt így nem lehet megmondani. Általánosságban elmondható, hogy az az HK erősítő amolyan "amerikás" stílusú, szvsz. max. csak rockzenére jó, az a JBL pedig egy olcsó "mozis" hangfal. Másik összeállítással biztos, hogy sokkal jobb minőségű és zeneibb hangot kapnál, persze az "épített csöves" miatt van egy ismeretlen az egyenletben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69243) nobeige válasza kpykpy (#69241) üzenetére


nobeige
tag

Szerintem ne habozz élni a barátod ajánlatával.

Az a HK erősítő teljesen rendben van, a JBL hangsugárzó azon az áron szintén OK. Az erősítőnek vannak hálózati funkciói, ez még jól jöhet. Ja, és még rádiód is lesz.

A JBL-t eladod ha nem tetszik, veszel olyat, ami neked jobban beválik, de lehet, hogy neked pont tetszeni fog ez a JBL. Egy biztos, anyagilag nem fogsz rosszul járni, ha eladod.

A hangsugárzó meg a szoba számít, az erősítő ha tranzisztoros és nem ősöreg darab és normális konstrukció és nincs erején felüli teljesítményre kényszerítve, akkor csak teszi a dolgát, nem ad hozzá és nem vesz el a hangból.

A HK erősítők hozzáértő mérnökök által konstruált tisztességes darabok, nyugodtan megveheted.

(#69244) dgyuri0123 válasza nobeige (#69243) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A HK erősítők hozzáértő mérnökök által konstruált tisztességes darabok, nyugodtan megveheted."

Ez icipici tévedés. Régen talán így volt, de mára sajnos rendesen degradálták a márkanevet. A mai HK-k általában inkább a belépő szintet képviselik, semmi esetre sem "igényes" zenehallgatáshoz valók. JBL dettó. Szvsz.

"csak a zene van"

(#69245) dunkel válasza kpykpy (#69241) üzenetére


dunkel
őstag

minden harman és jbl terméket fél áron tudna szerezni

Kérdezd már meg lécci JBL Synthesis Project Array 7.2 rendszert is féláron tudja-e hozni. Az kéne. :DDD

(#69246) Nemir Ombe válasza kpykpy (#69241) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A HK 3700 “baráti kedvezmény” nélkül is 90e Ft,ehhez mérd a hangját (sokat ne várj tőle max. szól,de minőséget nem képvisel) a studio 280 használtan 120-130 körül adható el,azzal jó üzletet tudsz csinálni ha eladod és tudsz venni valami jobbat esetleg.

Vagy megtartod és hallgatod,igaz zenére nem igazán jó egyik sem, de legalább olcsó. ;)

Hmm ....

(#69247) nobeige válasza dgyuri0123 (#69244) üzenetére


nobeige
tag

Nem tudom mennyiben belépő szint egy olyan erősítő, amelyik az összes csatornát egyszerre hajtva csatornánként 85W teljesítményt ad le 8 Ohmos terhelésre a 20 Hz - 20 Khz közötti sávban, kevesebb mint 0,07 % THD-vel. A frekvenciamenet is minden bizonnyal kellően lineáris a hallható sávban. Szóval nagyjában-egészében az erősítőrész hozza azt, amit el lehet várni egy otthoni felhasználásra szánt erősítőtől. Azért ez a dolog 20-30 éve már elég jól beállt, nagy újdonságok nincsenek. Az meg csak ráadás, hogy egész hasznosnak tűnő szolgáltatásai vannak.

A Studio 280-nál természetesen vannak sokkal jobb hangsugárzók, úgy a JBL mint sok más gyártó kínálatában.

Ezek nem drága termékek amúgy sem, és a kérdező most különösen kedvező áron juthat hozzájuk.

Egyáltalán nem szolgálja az ő érdekét, hogy az itteni társaság elvigye a "hifis" erdőbe, ahonnan aztán csak sok pénz elköltése után tud kikecmeregni, ha egyáltalán.

Nem tudom már, hogy hol olvastam, de nagyon igaznak tartom: az audio tudomány, a hifi meg marketing. (Zenét hallgatni meg kurva jó, teszem hozzá én.)

(#69248) Nemir Ombe válasza nobeige (#69247) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“Nem tudom mennyiben belépő szint egy olyan erősítő, amelyik az összes csatornát egyszerre hajtva csatornánként 85W teljesítményt ad le 8 Ohmos terhelésre a 20 Hz - 20 Khz közötti sávban, kevesebb mint 0,07 % THD-vel.”

Szerintem ezeket az “értékeket” az összes hasonló kaliberü erősítő tudja bármely gyártótól. ;)

De szerintem felesleges az adatokon lovagolni,cca. 90e Ft-os bolti áron nincsenek csodák. A feladatát ellátja: szól.

Minőségről (gyàrtótól független) ebben a kategóriában még ne beszéljünk. ;)

Hmm ....

(#69249) gordonfreemN válasza Tamoo (#69233) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem tudom van e osszehasonlitasi alapod mas markakkal? A felvetelek hibait gyengesegeit sokkal jobban kihozza mint a Focal. Nem tudom, lehet a Focal kicsit fatyolosit es a harsogasa a tompabb felveteleket tisztabba teszi nekem :F fene tudja. Viszont MA a jo felvetelt meghalalja... ezek a melyek :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69250) gordonfreemN válasza nobeige (#69247) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt a THD-t tudod hogy merik? Nemreg linkeltem a temaban. Szoval darab ellenallassal beterhelik a kimenetet. Tudni kell hogy az Ohmikus terheles nem ugyanaz mint a komplex. Hotmindegy ez az adat szamomra, azt irnak amit akarnak...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.