Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69702) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Aj de cseszett meleg van, így gondolom ti is kímélitek a rendszert ez idő tájt, mi? :B

[ Szerkesztve ]

(#69703) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#69702) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mivel klímám nincs, :O egy kb. 60 cm-es ventilátorral hűtöm az elektronikákat. Túl sokat nem ér, de a "tojássütő" fázist egyelőre el tudom kerülni vele. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#69704) PrinceHerceg válasza dgyuri0123 (#69703) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én is így hűtöttem anno a Logi Z-5500-am nagy hűtőbordáit és nagyon tetszett neki! :DD

(#69706) cappa72 válasza PrinceHerceg (#69702) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ja meleg van. Csak 26-ig tekerem fel a potit (40-ig skálázott), a szokásos 30 helyett.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#69707) Dorian válasza cappa72 (#69706) üzenetére


Dorian
félisten

Én csak 24-ig tekertem le... a klímát :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69712) python1


python1
veterán

Én így védem az otthoni hifit a melegtől: sör-pöcsáztatás a balcsiban-sör-p.n@ kb ebben a sorrendben,már 3 napja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69727) krichd1


krichd1
addikt

Brexittel és más politikai témájú hozzászólással fáradjatok át ide. A nagyon off hozzászólásokat töröltem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69728) dunkel válasza dgyuri0123 (#69703) üzenetére


dunkel
őstag

Nem egészen értem, ezen izgulni kellene? 24 helyett 29 fok van, az +5 fok. Oké, európai embernek durva, de a hifinek?

(#69729) Bobrooney válasza dunkel (#69728) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A manualban szerepel, milyen hőhatásnak tehetőek ki, Music hall-om pl "5-35°C hőmérsékletű helyiségben való üzemeltetésre terveztük."

(#69730) Phülöp válasza dunkel (#69728) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálam nyáron felszalad 40 körülre, ehhez jön a néha 80%-os páratartalom. Eddig nincs gond.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#69731) dgyuri0123 válasza dunkel (#69728) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem. :N

Sőt, van még 3 db jókora ventilátor is az erősítőben, ami még soha nem kapcsolt be, de én ilyen "izgulós" vagyok. Jobb félni... ezt vallom, nem utólag vakarózni, hogy vajon "mit rontottam el". :B

"csak a zene van"

(#69732) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én ugyanúgy hallgatom nyáron is. Inkább szereti ha megkínálom néha. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#69733) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#69693) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bekötöttem a DAC-ot meghallgatásra. Nekem egy élmény, lefőzi a sanskritot, mondjuk nem is egy kategória.
Nagyon szép a mélytartomány, nem az a kis erőlködős puffogós, nagyon jól szeparálja a hangszereket, olyan telinek és kereknek éreztem a zenét, kiegyenlitetteb frekimenettel.
Mire kitaláltam hogyan kössem be...
HDMI a nagy TV-be abban meg van optikai :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69734) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Hangfal kábel vételén gondolkozok.
Erősítő: Yamaha AX-497
Doboz: Energy RC-10
2 x 10 m hosszban megy , mert így van az elrendezés.

A Kácsa KCE-T40 hogyan viszonyul a Van Damme VDC 268-504-000-hez?

Jelenleg sima Hama 2x2.5 mm2-es kábelt (Hama No 00030728) használok.
A doboz oldalán Kácsa CF-1422G aranyozott villát használok (4 mm2-est tud fogadni).
Az erősítő oldalon eddig csak csíptetve volt, nemrégen vettem (egyelőre) Kácsa BP-238G banánt, de később lehet ezt is cserélem olyanra ami monoblokk kialakítású banán.

[ Szerkesztve ]

(#69735) Dorian válasza batagy (#69734) üzenetére


Dorian
félisten

A Kácsás hangfalkábel a VDC nyomában sincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69736) gordonfreemN válasza batagy (#69734) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Milyen az a monoblokk kialakitású banán?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69737) batagy válasza gordonfreemN (#69736) üzenetére


batagy
őstag

Nekem is furcsa volt ez a fogalom, de a Kácsa használja ennél a típusnál . Azt hívják ők monoblokkos banánnak, ahol egyben, 1 db rézből van legyártva a dugó "cső" maga és a vezeték fogadó rész. Az olcsóbb típusnál ez nem egyben van, hanem 2 darabból áll, így elvileg nagyobb az ellenállása.

Ti hogyan hívjátok ezt a kialakítást?

[ Szerkesztve ]

(#69738) maci1234 válasza batagy (#69734) üzenetére


maci1234
tag

Azt a 2 x 10 métert biztosan nem lehetne lerövidíteni? Nekem ez túl soknak tűnik.

A zenéhez hangszer is kell!

(#69739) gordonfreemN válasza batagy (#69737) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jó kérdés, egyszer már pedig kerestem egy fél napig mig ráleltem ennek az elnevezésére:
[link]
de már nem is emlékszem. Van a Z az a cikk-cakk-os kb ennyit jegyeztem meg.
Van a locking-os, ami csavarosan rögzithető
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69740) batagy válasza maci1234 (#69738) üzenetére


batagy
őstag

A hifi tornyom nem középen van, hanem jobb oldalon, és a bal oldali hangfalkábel az erkélyajtó/ablak fölött átmegy, szóval fel (3m), keresztben (3m), le (3m), illetve hosszantiban is van kb 2 m.

A másik oldali hangfalkábel csak azért olyan hosszú hogy egyforma hosszú legyen, az fel van tekerve.

Átrendezni nem tudom , és nem is akarom. :)

[ Szerkesztve ]

(#69741) batagy válasza gordonfreemN (#69739) üzenetére


batagy
őstag

Az a "Z" cikk-cakkos az a BFA típusú csatlakozó.
A sima az a hagyományos banán.

(#69742) gordonfreemN válasza batagy (#69741) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az első linken lévő kép az nem hagyományos, annak a nevére már nem melékszem.
(#69740) batagy : ne is redndezd át csak ötletelj és vezesd el parketta/szőnyeg alatt vagy ha ilyen keményfaparketta lakkozva akkor lépésálló kábelcsatorna még mindig célszerűbb megoldás mint a kábelt is feltekerni a másik oldalon...
[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69743) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Van egy HABIA kanóccal átfont 6-os APC-s elosztóm, melyben bár van túlfesz és zavarszűrő is, most gondolkozom egy kimondottan audio célra tervezett, 1 dugaljos hálózati kondicionálón is, bár az én olvasatomban a h. kondicionálás = nettó zavarszűrés. :K

Ennek fejében a Hivox Alkesz és Hydra Zeus PC-n kívül, vajon vannak mások is az AVX-en hirdetők között, akik ezt a profilt is művelik? Pro és kontra érveke esetleg egyik, másik mellett? :B

A tp-ket, segítséget újfent köszönöm szépen! :K

[ Szerkesztve ]

(#69744) gordonfreemN válasza PrinceHerceg (#69743) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Egy fontos resze a dolognak, hogy van e merheto DC jeled a halozaton. Mert akkor ilyen iranyba is el kell vinni a kondicionalast. Ha nincs akkor egyel konnyebb.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69745) PrinceHerceg válasza gordonfreemN (#69744) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hááát ez nekem most magas labda volt... :)

Ezt pontosan mitől függ és hogy lehet kimazsolázni? :B

[ Szerkesztve ]

(#69746) Ribi válasza PrinceHerceg (#69745) üzenetére


Ribi
nagyúr

Multival ki tudod mérni ha tud mérni váltón DC-t.
Van, hogy féloldalasan terhelődik a rendszer akkor megjelenik kelleténél magasabb DC a hálózaton ami terheli a trafót modjuk. Ilyenkor szoktak DC blockert beépíteni.

(#69747) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Értem, viszont sajna nem tudok mivel mérni, így feltételezzük a legrosszabbat.

Ergo innentől kérdés, hogy Zoli avagy Józsi cucca megoldás lenne-e ilyen téren is, vagy ha nem, hát mire lenne szükségem?

[ Szerkesztve ]

(#69748) Ribi válasza PrinceHerceg (#69747) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most ezeket hasraütésszerűen akarok beszerezni, mert beütött a HiFititisz?
Mert nagyon úgy hangzol mint aki valamit változtatni akar, mindegy hogy mi, de attól biztos jobb lesz a rendszer. :U

(#69749) PrinceHerceg válasza Ribi (#69748) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem hasraütésszerűen tört rám a Hi-Fi Manó, de azon mit nem lehet érteni, hogy műszer hiányában nehéz lenne bármit is kiméricskélnem? Plusz egy régi építésű társasházban, gondolom nem lehet olyan rózsás a helyzet, ergo elkélne egy normálisabb eszköz is a láncom elé, nem?

[ Szerkesztve ]

(#69750) Bobrooney válasza PrinceHerceg (#69749) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem biztos, kipróbáltam egy Xindak (100k környéki elosztót/szűrő/kondícionálót) semmi változást nem vettem észre, egy APC túlfeszvédős elosztóval meg mintha kicsit simább lenne a hang, vagy csak beképzeltem, de a Xindaknál nem rosszabb és 1/10ed áron volt. Ezzel nem azt mondom h nálad sincs értelme, de ha nem méred ki nem hiszem hogy érdemleges választ bárki is tudna adni.
Próbáld ki őket, és győzzön a jobbik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.