Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) Gabor970 válasza dgyuri0123 (#69349) üzenetére


Gabor970
addikt

Terességgel kapcsolatosan:

Arcam Alpha 8R erősítő hajtja nálam a Preludium B31 dobozokat. Kimondottan nyíltnak, jó terűnek hallom. Megfelelő felvétellel jól pozicionálható zenészek, némi mélység is van.
Kipróbálásra volt nálam egy BASF erősítő. pontosan ez és leginkább amiatt nem vettem meg másodkészüléknek, mert mikor cseréltem az erősítőt egymással összehasonlításképp szinte minden tér megszűnt. Ebben volt igazán gyengébb az arcamnál.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69352) krichd1 válasza LW (#69350) üzenetére


krichd1
addikt

Erről a témáról már írtam korábban. A lényeg, hogy a jó szub drága, nehezen is illeszthető, összességében sokkal jobban jár az ember, ha vesz egy pár rendes álló hangdobozt ( állványos hangdobozok + állványok + szub + kábelek árából bőven kijön, akár magasabb kategóriás is). Ez nem csak a mély tartományt egészíti ki, de az egész hangkép nagyobb, dinamikusabb, a valós méretekhez közelebbi lesz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69353) dgyuri0123 válasza Gabor970 (#69351) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem egy liga a BASF és az Arcam.

De teljesen egyetértek, mert sok erősítőnek semmi tere. Ellenben "Norvik" egy Myryad-ot hallgat, ami szintén nem pite. Ennek ellenére azt mondom, hogy meg kell próbálni másképpen elhelyezni a dobozokat. Faltól / egymástól való távolság, hallgatói pozíció, befelé forgatás, vagy előre sugárzás, stb. Ha mindez nem segít, akkor passz, mert akár akusztikai gondok is lehetnek, de azt így nem lehet diagnosztizálni. Végső soron a hangfal csere bizonyíthatná, ha valóban nincs tere a SF-nek.

"csak a zene van"

(#69354) Gabor970 válasza dgyuri0123 (#69353) üzenetére


Gabor970
addikt

Ezzel egyetértek. Egészen kis odébbhelyezés, pár foknyi elfordítás is nagyon nagy mértékben tudja változtatni a hangzást.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69355) alfalibra


alfalibra
tag

Sziasztok!

A következőhöz szeretnék segítséget, ötletet, konkrét termékajánlást kérni:
a hangforrás a szobai PC, van hozzá kötve egy Yamaha R-N602-es erősítő (ami tud ilyeneket:wifi, bluetooth, DLNA, MusicCast).

Ehhez kéne nekem egy olyan vezeték nélküli hordozható hangfal, amiről tudnám hallgatni konyhában, fürdőszobában is a számítógépen lévő zenét (anélkül ugye, hogy a szobai hangfalat kéne bömböltetni) az erősítő közvetítésével.
Nem audiofil minőségre gondolok csak hogy élvezhetően, normálisan szóljon róla a zene
+ ha létezik ilyen (?), nem lenne rossz, ha nem csak akksiról, hanem bedugva töltögetés nélküli is lehetne használni
+ a helyiségek egy szinten vannak, de mondjuk a fürdőszoba ajtaja csukva lenne, és azon keresztül is érzékelnie kéne a hangfalnak az erősítőt.

ár: 50e ft-nál nem szívesen szánnék rá többet

(#69356) Mikisys válasza gordonfreemN (#69331) üzenetére


Mikisys
őstag

Ezt nem ismerem, az OPA2134-et viszont igen, hangerősítőben és műszerben is igen jól bevált, hangzásra az egyik legjobb, az olcsóbbak közül, nem csak szerintem, hanem a tengeren túliak is ezt írják, a nyugati parton.
-
Ismerni kellene a kapcsolást amiben működni fog, mert akárhová betenni, "próbálgatni" nem jó kiindulás semelyik OPA sem.

Üdv!

(#69357) Mikisys válasza krichd1 (#69338) üzenetére


Mikisys
őstag

Mindenki, aki akarja, úgy csereberéli az OPA-kat, ahogy neki tetszik.
De, minden gyártó bizonyos célokra ajánlja az adott OPA-t és nem kevés web-oldalon tanulmányozhatjuk az adatlapjukat és az "ajánlás, felhasználási megjegyzések" is fontos, hogy megfelelően ki tudjuk az adott OPA képességeit használni.
Én maradok a gyártók által javasoltat alkalmazni az adott helyen, tehát TL072 helyett, nem teszek bele NE5532-őt, vagy fordítva, ugyanez igaz az összes többire is.
Biztos, hogy van közöttük hangzásbeli eltérés, de nem mindegyiket lehet jól kiváltani, vagy helyettesíteni, vagy éppen "tuningolni" egy kapcsolásban, ha ez a cél.

Üdv!

(#69358) Mikisys válasza Dorian (#69347) üzenetére


Mikisys
őstag

Örülök, hogy ez a tuning bevált.

Üdv!

(#69359) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Van itt köztetek tapasztaltabb földhurok irtó?

Sajnos amióta beköttettük a UPC TV + net csomagját, olyan búgást produkál néha a mély, hogy csak lesek! Természetesen a bejövő koax antenna kábele a ludas, mert amikor kihúzom síri csend állt be, viszont gáz, hogy net nélkül nem tudok a Foobar2k-nak utasítást adni telóról, és már úgy megszoktam, h nem kell felugrálni, zeneváltáshoz! :B

Any idea? :(((

[ Szerkesztve ]

(#69360) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#69359) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Megoldás: [link] válassz 1-et. ;)

Hmm ....

(#69361) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#69359) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Wifin is zajos? Vagy csak LAN-on?

"csak a zene van"

(#69362) PrinceHerceg válasza dgyuri0123 (#69361) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mindenen... :D

(#69363) krichd1 válasza Mikisys (#69357) üzenetére


krichd1
addikt

Ha szigorúan betartod az ajánlásokat, még akkor is nagyon sok variáció létezik.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69364) gordonfreemN válasza Nemir Ombe (#69343) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm neked és fehér embernek. Megfontolandó az biztos. mit nyersz mit vesztesz, ugye... :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69365) Irmscher 353 válasza PrinceHerceg (#69359) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

UPC az sajnos ilyen, egyébként légkábel vagy a földben vezették el a jóemberek?

(#69366) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#69362) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor marad "Nemir Ombe" által linkelt megoldás.

(#69365) Irmscher 353: Nálam is UPC van és semmi gondom nincs vele. Optikai földkábelen jön a jel a házig.

RG6 a lakásban.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#69367) PrinceHerceg válasza Irmscher 353 (#69365) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Előbbi, és úgy szikrázik, h éjjel kb világíthatnék is vele! :C

BTW köszi a megerősítést srácok! :K

[ Szerkesztve ]

(#69368) Irmscher 353 válasza PrinceHerceg (#69367) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Akkor amit linkelt a kollega, az kötelező, és vihar idején érdemes kihúzni a modemből, routerből.
(ha csak nem szeretnél a biztosítóddal utána egyezkedni ;) )

(#69369) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#69367) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem meg hívd fel őket és kérd, hogy az elosztódobozban oldják meg a hibát. Ne neked kelljen barkácsolni.

"csak a zene van"

(#69370) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha van 1 db. ilyen és 1db olyan tápkábeletek és azokat tesztelni szeretnétek, akkor melyik komponenshez érdemesebb (szokás) csatlakoztatni:
1. A CD játszóhoz
2. Az erősítőhöz
Persze harmadik lehetőségnek felmerül hogy az elosztóba tenni és akkor részben minden megkapja.

U.I.: Válasz: próbáld ki mindhárom variációt :D

(#69371) Dorian válasza fehér_ember (#69370) üzenetére


Dorian
félisten

Azzal a készülékkel teszteld, amelyikkel használni akarod.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69372) fehér_ember válasza Dorian (#69371) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ok, csak először úgy gondoltam nem veszek annyi tápkábelnek valót és csatlakozót hogy mindenhová jusson, ezért először csak 1-1db. két különböző lenne próbálgatva majd amelyik jobbnak tűnik abból vásárolnák még és legvégül még 2 különböző bevonatú csatlakozót is hasonlítgatnák.

(#69373) PrinceHerceg válasza Irmscher 353 (#69368) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Vihar idején mindig kihúzok mindent, csak ismerve a szolgáltatót nem sok esélyt látok a megoldásra, de azért teszek egy próbát, hátha érek vele vmi, ha meg nem, max csinálok egy leválasztót, nem nagy dolog!

BTW újfent köszi a brainstormingot! :K

(#69374) Tamoo válasza Irmscher 353 (#69368) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Múltheti vihar szüleimnél két PC-t és egy tévét vitt el.... (+5-6 apróságot). utp kábeleken és koaxon ment végig.... kevés volt, hogy konnektorból ki voltak húzva a készülékek.
Én a koaxot is ki szoktam húzni, telefont általában nem, pedig azt is ki kellene.... :(

[ Szerkesztve ]

(#69375) Ear001 válasza PrinceHerceg (#69373) üzenetére


Ear001
addikt

Nálam is volt ilyen gond, a diszpécseren nem könnyű keresztülvinni a dolgot, de a szerelők tudják, mi a megoldás, és szokott is náluk lenni hozzá alkatrész.

(#69376) alfalibra


alfalibra
tag

Hali!
erre: #69355 valaki? légyszi. Azért ide írtam először, mert azt gyanítom, hogy egy bluetooth kapcsolatos hangszórónál ez a két szobával távolabbi távolság már nem működőképes (?)
A musiccastban meg nem vagyok teljesen biztos, hogy hogy is működik (gondolom, itt talán azért vannak, akik ismerik/használják) - azt ajánlanátok ebben a helyzetben, azzal tudnám hallgatni a PC zenéit az erősítőn keresztül (a wifivel) a mobil irányításával, az így működne?
Ahhoz én csak a Yamaha WX-030-et találtam, de egyrészt, nem tudom, hogy az a fürdőszobai használatot (bár csak használatkor lenne ott) mennyire bírná, másrészt örülnék, ha tudnátok ajánlani valamivel olcsóbb musiccsastos hangszórót.

ELőre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#69377) python1 válasza Tamoo (#69374) üzenetére


python1
veterán

Én is húzgálom a konnektorból a cuccokat,de az UTP vonalat is szakítani kell akkor,na erre még én sem gondoltam.
Még jó,hogy megosztottad ezt az infót. :R

(#69378) Tamoo válasza python1 (#69377) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lényegében a telekomos rendszer kapta. set-top-boxok és az adsl modem/router. Onnan meg kinyírta a pc-k alaplapi ethernet részét + a telefon és az összes set-top-box mellett egy led tévét a HDMI-n keresztül.

Biztosítóval, szakértővel is van még pár lezáratlan meccs.
TV "gazdasági totálkáros", avult értékre fizetnének kb. 35-öt, de 75 alatt meg esélytelen másikat venni (32" fullhd LG). Gépekre is nevetséges összeget mondott első körben. Egy használt alaplap árát (10e). Azt nem nézi, hogy ilyen LGA775 már csak használtan pótolható, de számla meg kellene róla. Ha újat veszel akkor meg kell proci+ram is amit nem fizet. Azt hiszem 7millióra vannak biztosítva az ingóságok...

[ Szerkesztve ]

(#69379) Ear001 válasza Tamoo (#69378) üzenetére


Ear001
addikt

Sok sikert az ügyintézéshez. :W Volt valahol túlfeszvédő a rendszerben?

(#69380) gordonfreemN válasza Tamoo (#69378) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az szép, pofátlanok... ilyenkor hiába a túlfeszvédő
Nekem egyszer emiatt a táp gyulladt ki ami elhúzta magával a VGA-t. 125ezres kari volt 1évvel előtte... egy újabb széria nem csucskartyajat kaptam meg 85ezerbe. Hiaba vertem magam a foldhoz :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69381) cappa72


cappa72
nagyúr

Összehallgattuk az Elac FS 247.2-t a Canton Chrono 509DC-vel.
Teljesen tudománytalanul, csak a magunk szórakoztatására. Hátha mást is érdekel.

(#69382) Tamoo
Köszi a tippet. Ez jól fog jönni a bemenetre, a jelerősítő elé.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#69382) Tamoo válasza Ear001 (#69379) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Koax kábeleken és telefonon nem. Túlfeszvédős elosztó volt, de azok amúgy is ki voltak húzva.
Most raktam ilyet minden set-top-box elé illetve a telefon kábel is egy túlfeszvédős elosztón lesz átvezetve. Igazából nem tudom mennyit érnek ezek, de talán a semmitől több.

(#69383) dgyuri0123 válasza cappa72 (#69381) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A leírásod alapján egyiket sem választanám. :D ;]

"csak a zene van"

(#69384) cappa72 válasza dgyuri0123 (#69383) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát nem is vagyok egy jó tollforgató, meg nem azért írtam, hogy ez miatt bárki szaladjon és vegyen bármelyikből egy párat. Csak úgy hobbiból, minden mást célt mellőzve.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#69385) krichd1 válasza cappa72 (#69381) üzenetére


krichd1
addikt

Érdekes beszámoló. A sógorodnak mondd, hogy az ablakokra mindenképp tegyen vastag függönyt, sokat javíthat a hangzáson.
Ha ebben a képen látható felállásban hallgattátok a két hangdobozt, akkor az Elac ok már nagy helyzeti előnyből indultak, de feltételezem, hogy azt a beállítást csak a fotó kedvéért csináltátok.
Azt, hogy mit hallottatok, nem tudhatom, mivel nem voltam ott, de azért tennék pár megjegyzést. A két hangdoboz nem csak más hangzásbeli stílust, de más kategóriát is képvisel az Elac javára, emiatt nem meglepő, hogy az jött ki "győztesen", még ha nem is teljesen egyértelműen. A Cantonnak a jobban érthető énekhangján kicsit meglepődtem, de végül is ez valószínűleg a nagyobb össz membrán felületnek és a külön középsugárzónak köszönhető. A Chrononak ugye nincs olyan szintű magas sugárzója, mint az Elac JET5 típusa, illetve a doboza sincs olyan jól csillapítva, de ezek kategória miatti korlátok, különbségek.
Az Elac FS 247.2-vel nekem az a problémám, hogy ennél "spóroltak" a membrán mérettel, ami nagyobb szobában, főleg szimfonikus zenénél erősen hallható. A nagyobb FS 249.2 meg sajnos kétszer annyiba kerül.

(#69382) Tamoo: Azaz igazi, ha kihúzol mindenféle kábelt mindenből és van egy jó villámhárító a házon. Érzékenyebb elektronikák még így is kipurcanhatnak egy erősebb villám miatt.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69386) dgyuri0123 válasza cappa72 (#69384) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ne vedd komolyan, amit írtam.. ;)

"csak a zene van"

(#69387) PrinceHerceg válasza Ear001 (#69375) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor adok nekik egy esélyt! :)

(#69388) Gabor970 válasza blattida (#69346) üzenetére


Gabor970
addikt

Itt a Magnat Mig Ribbon 6
Háááát, egyelőre valóban rövid a táv, de nehéz lenne kitalálnom miben nem jobb mint a perludium.
Ráadásul frissenperemezett darabok, szóval ennél még jobbá is kell válnia.
Hát meglátom, vasárnap estére ígértem a barátomnak, hogy döntök. Visszaadjam, vagy megtartsam. 39e-et szeretne érte, én talán el tudom adni a preludiumot 25e körül. Akkor nem érvágás a csere. (most vettem hangszedőt, és elöttünk a nyaralás, szóval muszáj óvatosan bánnom a pénzzel)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69389) cappa72 válasza krichd1 (#69385) üzenetére


cappa72
nagyúr

A sógorodnak mondd, hogy az ablakokra mindenképp tegyen vastag függönyt, sokat javíthat a hangzáson.
Igen, ez tervben van neki, csak nem oly rég fejezték be a felújítást. A képen látható ablak melletti képek is olyanok, hogy mögötte akusztikau szivacs van.

Azt, hogy mit hallottatok, nem tudhatom, mivel nem voltam ott, de azért tennék pár megjegyzést.
Kicsit azért is írtam, mert azért adok a véleményetekre.

A két hangdoboz nem csak más hangzásbeli stílust, de más kategóriát is képvisel az Elac javára
Igen, ezzel tisztában vagyok, vásárlás előtt még tisztáztuk, hogy nem várok el nem alacsonyabb kategóriától high-en hangzást. Persze lehet, hogy a fülemnek mindegy.

A Cantonnak a jobban érthető énekhangján kicsit meglepődtem
Hát még én. Vagy az Elac még bejáratós, vagy a Canton "túltol" dolgokat. Ehhez én kevés vagyok (főleg a meghallgatott hangfalak és rendszerek számát tekintve. n<5).

Az Elac FS 247.2-vel nekem az a problémám, hogy ennél "spóroltak" a membrán mérettel, ami nagyobb szobában, főleg szimfonikus zenénél erősen hallható.
Mindig meglepődök azon, hogy ezeket észreveszitek. Nyilván nekem nem is adatik meg ezzel sokat foglalkozni (bár nagyon szerettem volna). Persze nagyobb membrán nagyobb levegőtömeget képes megmozgatni. De hát a spórolás az minden iparág sajátossága.

@(#69386) dgyuri0123
Pedig van benne igazság, persze azért láttam a szmájlikat is. :K
Nekem max az ilyen leírások valók.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#69390) kpykpy


kpykpy
tag

Köszönöm az eddigi segítséget.

A következő hangfalakra szűkült a kör:

Monitor Audio Bronze 2 (110e új)

Monitor Audio Silver 2 (160e használt)

Klipsch RP-160M (110e demo)

Erősítő kérdés már nehezebb, jelenleg ezek közül tudnék választani:

Denon PMA-720Ae (60e használt)

Onkyo A9050 Hivox tuningos ( 80e használt)

Cambridge Audio Azur 340A Hivox tuningos (50e használt)

A cél a legjobb ár érték arány és hogy későbbi cseréknél minél kevesebbet bukjak.

Várnám az építő jellegű tanácsokat, hogy melyikkel miért járnék jobban. Illetve ezekhez való hangfalkábel ajánlásokat is elfogadnék (nem horror árúakat)

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Oh long Johnson...

(#69391) Nemir Ombe válasza kpykpy (#69390) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 720ae-t közel annyiért újonnan garival is megkapod [link] dobozokól pedig inkább ezek közül válogatnék ilyen árban pl. [link] [link] [link] a 720-hoz pl. ez is elég lenne szerintem és àrban még baràtibb [link]

De persze ha az általad linkeltekhez ragaszkodsz,akkor azok közül a Klipsch-et nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#69392) kpykpy válasza Nemir Ombe (#69391) üzenetére


kpykpy
tag

Köszi a gyors választ!

A többi erősítőről mi a véleményed? Legjobban az olcsó, hivox tuningos érdekelne. Azt tudnám legkönnyebben tesztelni, mert a közelben található. Ahhoz milyen hangfal lenne az ideális?

Kábelekből milyet nézzek h jó minőséget kapjak, de azért ne több tízezerbe kerüljön?

ill. a Chorus B8 VW használtan 120-130e-ért megérné? boltban újan olcsóbb :D

[ Szerkesztve ]

Oh long Johnson...

(#69393) krichd1 válasza Gabor970 (#69388) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyiért szerintem találsz érdekesebb, értékesebb hangú hangdobozokat is, akár hosszabb távra is.

(#69389) cappa72:
"Hát még én. Vagy az Elac még bejáratós, vagy a Canton "túltol" dolgokat. Ehhez én kevés vagyok (főleg a meghallgatott hangfalak és rendszerek számát tekintve. n<5)."
Dehogy, az idézett mondat végén, amit lehagytál az idézésnél, ott a megoldás. Ha hallanál egy pár FS 247.2-t és egy pár FS 249.2-t azonos körülmények között, akkor is valószínűleg azt vennéd észre leghamarabb, hogy a nagyobb típus, mélyebbre megy, jobban érthető az ének, valósabb méretű hangot tud produkálni. Ezek nem olyan nüanszok, amiket még erősen koncentrálva is nehéz észrevenni.

(#69392) kpykpy: Mire ideér a B8 VW boltból, lesz az 150eFt is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#69394) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Spotify zenehallgatáshoz keresek valami berendezést.
A kiszemeltem egy Denon DNP 730. Itt a Spotify zenélés hogyan működik? Van kliens a készüléken, be tudok jelentkezni a fiókomba mindenféle telefonos, táblagépes segítség nélkül?

:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#69395) Gabor970 válasza krichd1 (#69393) üzenetére


Gabor970
addikt

Vasárnap estig hallgatom. Egyelőre nem tudom, hogy hamis ez a sok szín, vagy mindenben jobb. Ma sajna dolgozom, csak este tudom hallgatni (asszonyom addig is járatja, szól rajt neki egész nap a Petőfi, szombati nagytakarítás mellé) Illetve holnap még sokat. És meglátom. Végülis számításom szerint +14e Ft-ba kerül.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69396) Dorian válasza kpykpy (#69392) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem túl nagy a szobád, próbáld ki a Hivox új kis erősítőjét. Sokkal jobb hangja van mint mondjuk a tuningos CA340-nek és újonnan ugyanannyiba kerül..

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69397) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok!

3.5mm to 2rca kábelek között nagy különbségek vannak, érzem ezalatt az 1500ft-os noname és az audioquest 10.000 HUF-os kábelét.
Azért kell, mert egyelőre számítógéppel lenne etetve egy sztereó erősítő, aminek csak RCA bemenete van, DAC-ot venni később tervezek.
Van AVR-em is, de mivel leginkább zenét hallgatok, azért nem kapcsolnám be az erősítőt, plusz a Denon 3808 saját DAC-ját nem igazán dícsérik.
Amennyiben van saját tapasztalat az említett kábellel kapcsolatban, kérem ossza meg velem, mert ha nem muszáj nem indulnék el a 10K-s kábel irányába, ha csak placebo javulást érnék el.

(#69398) gordonfreemN válasza sixer66 (#69397) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Véleményem szerint ha PC alaplapi-val "etetnéd" akkor erre az átmeneti időre kb mindegy milyen kábellel. Ha majd veszel DAC-ot akkor azért már érdemes a néhány ezres kábeleken elgondolkodni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69399) sixer66 válasza gordonfreemN (#69398) üzenetére


sixer66
senior tag

A PC egy HTPC, tehát a film is arról megy, de normál esetben AQ HDMI kábelen keresztül.
Gondolkodtam komolyabb hangkártyán is, de amit már érdemes lenne venni, közelít a DAC (CA Dac) árához, de ez már másik téma.

(#69400) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Mélynyomó kábelét szeretném meghosszabbítani. Sajnos az erősítőből nem tudom kiszedni már az eredeti rca kábelt, be van építve teljesen :( Nem gond, ha sima rca anya-rca apa kábellel beletoldok?

Hol kaphatok ilyen kábelt? Nekem ugye csak 1 szálas kell, nem dupla.

Thx, W.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.