Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) blattida válasza Dorian (#54300) üzenetére


blattida
nagyúr

Bárhonnan, mert olyan sokoldalú, mint egy gömb. ;]

Sefter
Bezony és az a lényeg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54302) #71562240 válasza andorra (#54297) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csakhogy én napkollektorral fűtöm az űszőmedansziémet, a Furutech árát a közmunkásaim munkabérén takarítom meg. Azon a titkos helyen pedig én mindig 10mm kedvezményekben részesülök, mert stratégiai partneremként elengedem nekik az unortodox védelmipénzbegyűjtésitermékdíjkiterjesztés-nemkülönadónemmegszorításszabadságharcnemleszünkgyarmat öt százalékát, és egyébként is kiemelt nemzetgazdasági jelentőségűvé minősíttetem a vásárlásaimat. Tudom én azt hogy kell okosan hifizni!

(#54303) BBéci válasza Dorian (#54300) üzenetére


BBéci
titán

Itt írtam róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54304) #71562240 válasza #71562240 (#54302) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#54305) Dexar007


Dexar007
veterán

Megjott a Thonet & Vander Turm.
Jovo het keddre megjon a nad 3020 es/vagy arcam alpha one,melle valami hangdoboz,es lesz mit mivel hasonlitgatni.
Utana szerintem meg ki fogok probalni egy hasznalt 5.0-t,mondjuk annyira nincs kedvem vezetekekkel szorakozni..

Give me your cum,bull!

(#54306) Zanik válasza #71562240 (#54302) üzenetére


Zanik
addikt

Hűha! Ha nem vigyázol még a végén a jel által megtett úttal arányos hangfalkábel-díjat kell fizetned, fázisiránytól függetlenül! A különböző kábelkeresztmetszetek különböző kategóriába esnek. Bi-kábelezésnél dupláját fizeted. Egy nagyobb szobával a gatyád is rámegy a négyzetméter-matricákra! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#54307) #71562240 válasza #89663488 (#54296) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezzel itt nem sokan fognak egyetérteni.

(#54306) Zanik Kivéve a gyevi bíró.

[ Szerkesztve ]

(#54308) andorra válasza #71562240 (#54307) üzenetére


andorra
őstag

Én egyetértek. A Sokol rádiónál tényleg jobb, ugyanis nem kell bele elem.

(#54309) Dexar007 válasza Dexar007 (#54305) üzenetére


Dexar007
veterán

Hat ez nagyon jo moka. :Y Hogy lehet az,hogy onnan hallom a zenet,ahonnan nem is johetne? Mintha elottem lenne a szinpad,pedig ket oldalt van a hangszoro.
ES meg blutuszon keresztül is tudok zenet atkuldeni. :D

Give me your cum,bull!

(#54310) krichd1 válasza Dexar007 (#54309) üzenetére


krichd1
addikt

Boszorkányság és mágia. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54311) andorra válasza Dexar007 (#54309) üzenetére


andorra
őstag

Ilyen érzéki csalódás már velünk is előfordult. Ezt úgy oldottuk meg, hogy ellentétes fázisban kötöttük be a két hangdobozt és akkor végre jobbról és balról hallottuk a zenét.
(Te is fiam blútusz? Ez nem ide való átviteli mód, más topikokban, persze kedvelhetik. Mobiltelefon, stb.)

(#54312) Dexar007 válasza krichd1 (#54310) üzenetére


Dexar007
veterán

Nekem tetszik. ;] Ket oldalt nem is lehet hallani a hangszorot szinte,mintha minden szembol jonne,meg a basszus is.
Na kivancsi vagyok mit tud majd a handoboz+ erosito kombo. Lehet ott mar hatulrol is fogom hallani a hangokat,vagy teljesen becsavarodik az agyam,es mindenhonnan. :DDD

Give me your cum,bull!

(#54313) Dexar007 válasza andorra (#54311) üzenetére


Dexar007
veterán

,,A sztereóhangzás lényege az, hogy a két hangfal két valamennyire különböző hangsávot játszik le nekünk, a fülünk pedig érzékeli a különbségeket és hasonlóságokat, ezáltal leképez nekünk egy "színpadot". Már egy belépőszintű 2.0 hangszórón is hallhatjuk azt, hogy az énekhangok inkább a két hangfal között szólnak, míg az egyéb hangszerek akár a jobb, akár a bal oldali hangszóróból.
Egy komoly sztereórendszeren már nemcsak azt halljuk, hogy az énekes középről szól, hanem minden hangszert el tudunk helyezni a térben, lesz a színpadnak szélessége, mélysége és magassága is.

Hallani fogjuk, hogy a zenészek nem egy vonalban helyezkednek el, hanem a dobos az énekes mögött van, a szaxofonos pedig az énekes mellett lesz és nem a hangfalból fogjuk hallani. Egy dobszólónál rá tudunk mutatni az egyes dobokra."

Mondjuk en leszarom,hol ül Sanyika a dobos. Ugyhogy eddig szuper,de lehetne mar kedd,hogy lehessen osszehasonlitasi alapom.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#54314) mrgergoke válasza rii (#1) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Van itthon egy jvc ux-l 40 r hifim, a hangfalak konkrétan JVC SP-UXL-40.
Az érdekelne, hogy mint hangrendszerről, mi a véleményetek erről. Ha nem tartjátok jónak, akkor miért nem, és szerintetek lehet-e buherálással ésszerű áron nagyot dobni rajta, meg egyáltalán érdemes-e?
Én nem tartom kiemelkedő hangzásúnak, mindig az az érzésem, hogy ezek a hangfalak ettől sokkal többre képesek.
Köszi a segítséget! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#54315) andorra válasza mrgergoke (#54314) üzenetére


andorra
őstag

Nem érdemes buherálni. Nem tekintjük hifinek, de ezeket nem is ilyen igénnyel gyártják. Általános felhasználásra, átlagembereknek pont megfelelő lehet.

(#54316) BBéci válasza mrgergoke (#54314) üzenetére


BBéci
titán

Engem már annyian utálnak a nyers, szókimondó stílusom miatt, hogy eggyel több vagy kevesebb, már nem számít. :P
Az a hifi, amivel rendelkezel, az nem ugyanaz a hifi, amivel ez a topik foglalkozik. :(
Hipermarketes szuperbóvli és lehet dobni rajta, egy nagy szemetes konténer irányába.

Kérj kölcsön egy erősítőt és megtudod, mire képesek a hangdobozok. Egy próbát megér. Az sem elvetendő ötlet, hogy a cuccra másik hangdobozpárt csatlakoztatsz, hogy megtudd, az mire képes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54317) mrgergoke válasza BBéci (#54316) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

@andorra: ez egyben megy mindkettőtöknek :)

Én nem bánom a szókimondó stílust, amíg nem sértő :) Szeretek képben lenni a dolgokkal. Őszintén szólva pontosan erre számítottam.
A hangfalakat sajnos nem tudom, hogyan próbálhatnám ki, mert nem tudok sztereó erősítőről a közelben, amiről tudom is, hogy tényleg jó minőségű. Van egy Sony DVD-lejátszó 5.1-es rendszerrel, ami ráadásul egyelőre nem is működik. Azt majd meg szeretném javíttatni (anno lávalámpa folyt bele, ne kérdezzétek, hogyan), viszont az mégiscsak 5.1, sosem fogom tudni normálisan kipróbálni ezekkel a hangfalakkal.
Az 5.1-es rendszer pedig Pesten van, én pedig vidéken a nem-hifivel.
A hangfalas dolog egyébként csak az én megérzésem. Nem vagyok audiofil, de zenész igen, és szerintem kellemes igénnyel nézek a zenére. Nem kötök bele minden kis apróságba, mert abban sem vagyok biztos, hogy az torzítás volt, vagy csak a fülem szórakozik velem, de meghallom, ha valami nagyon nem oké.

https://rendeljkinait.hu/

(#54318) #71562240 válasza mrgergoke (#54317) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hangdobozra is vonatkozik, hogy ez nem az a készülékkategória, amire értelmezhető lenne, hogy "többet kihozni belőle", amit értelmes lenne buherálni. Ez nem hifi készülék, a hangdobozok sem. Ezeket csak a marketing- és kereskedelempolitika nevezi minihifinek, de ebből legfeljebb a mini az igaz. Azt javaslom, hogy ezen a készüléken ne túráztasd a gondolataidat, érzéseidet, mert nem arra való, és nem is az a szint, hanem ezt csak hallgasd így ahogy van, élvezd, amennyire élvezed, ha pedig buherálni, fejleszteni, hangminőségen gondolkodni akarsz, akkor kezdj el valódi hifi készülékekkel foglalkozni.

(#54319) MaCS_70 válasza #71562240 (#54280) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a polc(rendszer), amire fektetnék a két toronyhangdobozt, egy meglevő, igencsak masszív darab. (Nagyon régi, valami nagyon egzotikus fából készült, baromi nehéz és nagyon egyben van, olyannyira, hogy anno gyakorlatilag köré építették a házat.
Ha a hangdobozok a tetejére kerülnének, olyan 230 magasra, akkor megvalósítható lenne, hogy a hallgató hely és a két hangdoboz nagyjából egy egyenlő, 6-6-6 méter oldalhosszúságú háromszöget jelöljön ki.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54320) BBéci válasza MaCS_70 (#54319) üzenetére


BBéci
titán

Ne haragudj, de a toronyhangdoboz megnevezés iszonyatosan bántó, zavaró. Állódoboznak, padlón álló hangfalnak szokás nevezni, kérlek maradjunk ezeknél, ha már szaktopikban vagyunk!
Ha akkora a szoba, hogy 6x6x6 méteres távolságokról lehet beszélni, akkor hogy a csudába nem lehet a padlón helyet találni azoknak a hangdobozoknak?
A hifi (és a házimozi) egyik alaptétele, hogy a magassugárzóknak a hallgató fülmagasságában kell lenniük, ami általában 90-100 cm. Ettől a 230 centi annyira távol van, hogy nem is érdemes foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54321) MaCS_70 válasza blattida (#54278) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- akkor nem hurcolkodom.

Egyébként tudsz valamit a Concerto DC 3888-ról? Én a neten semmi konkrétumot nem találtam azon kívül, hogy a tulajdonosai eladáskor dicsérik, meg hogy baromi ritka. 20 éve, amikor megvettem, apám hangmérnöke annyit mondott rá, hogy meglepően jól szól, nagyon részletes, de eléggé hideg a hangja, meg hogy a Videoton egyik legjobban sikerült hangdoboza.
Aztán amikor összeköltöztünk a párommal, sokfordulós vakteszt alapján az ő Jamo 98-asai maradtak, amiknek valóban kevésbé részletezőnek, de melegebbnek, élőbbnek hallottuk a hangját.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54322) MaCS_70 válasza BBéci (#54320) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, a toronyhangdoboz a régi szakiktól jött, akik a "toronyhangfal"-at javították ki erre, és ezt a szót használták is. (De ez sajnos régen volt, úgyhogy akkor módosítok állódobozra -- egyszerűbb is. :))

Azt, hogy mivel "nem is érdemes foglalkozni" a körülmények határozzák meg. Jelenleg a fejmagasság megoldhatatlan, marad a polc (szekrény???) teteje. Ez most egy megváltoztathatatlan feltétel -- a kérdés az, hogy a meglevő, igen jó állódobozt fektessék inkább rá, vagy vegyenek ugyanoda ideiglenesen valami olcsóbbat.

Annak is megvan az oka, hogy a 6 méter ellenére miért nem maradhatnak ott az állódobozok. Ez is egy megváltoztathatatlan feltétel.

A "nem érdemes vele foglalkozni" eredménye jelen esetben az lenne, hogy odatesznek két 20 centis kockát hangforrásnak -- vélhetően azokat is jó magasra.

A saját esetemben lenne lehetőség padlóra állítani az állódobozokat, de túl közelre egymáshoz, úgyhogy nálam is vesztésre áll ez a koncepció -- amit mondjuk sajnálok is egy kicsit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54323) blattida válasza MaCS_70 (#54321) üzenetére


blattida
nagyúr

Önmagában a dc 3888 (cseh tvm hangszórók) jobb hangdoboz, viszont AZ elhelyezés miatt a dc 2050-el egy kicsit jobban járnál. A concerto kései vidi doboz, valóban pontosabb, szárazabb a hangja, viszont egy kicsit mélyszegény, ezért is tetszett jobban nektek AZ említett jamo, bár, nem biztos, hogy egy hosszabb összevetés után is ez lenne a véleményetek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54324) MaCS_70 válasza blattida (#54323) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Egyébként tudtok ajánlani olyan fórumot, ahol a magamfajta, az itteninél alacsonyabb, de az alsó kategóriánál magasabb igényszintű emberkék tudnak tájékozódni? Már nagyon kellemetlenül érzem magamat a kérdéseim miatt, hiszen Ti itt sokkal magasabb ligában játszotok, adott megfelelő helyen viszont ezek az itt "hülye" kérdések pont a derékhadat képviselnék.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54325) blattida válasza MaCS_70 (#54324) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincsenek hülye kérdések, AZ a baj, hogy nincs témaösszefoglaló elsö hsz, amikben benne lennének AZ alap kérdésekre vonatkozó válaszok s mivel AZ elsö hsz megléte egy állandó tripben élö medvén múlik, igy a megszületése csak a gondviselön múlik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54326) #71562240 válasza MaCS_70 (#54319) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na most - és most lassan mondom, hogy Orbá a gazda is értse -, ha eleve ott van a polc, és eleve ott van a hangdoboz, akkor nem értem a filozófiai kérdésfelvetést, hogy "Ezért kérdés, hogy fejmagasságban lefektetve mennyire lenne gáz a hangjuk..."
Gyengébbek kedvéért: Ott van, ki lehet próbálni, hogy mekkora különbség van a hangdoboz normális illetve fektetve polcra helyezős hangja között, meg lehet mutatni a feleségnek, majd a feleséget eladni tevéért az araboknak, ha továbbra is ragaszkodik a céljaihoz.
Na de, továbbá nem értem, hogy akkor most miért lenne alternatíva a jelenlegi hangdoboz polcra helyezéséhez képest egy cserehangdoboz polcra helyezése, még ha azt a cserehangdobozt esetleg fülsértő megnevezéssel "polchangszórónak" is nevezik. Gondoljátok, hogy a fülsértően "polchangszórónak" nevezett hangdoboz azért lesz jobb, mert annak jobb hely a polc, mint az állódoboznak?!
Ezek költői kérdések, nem megválaszolandók, hanem a teendők: fejhezkapni, esetleg állódobozzal csinálni amit családilag akarni, de ehelyett leginkább a feleséget eladni tevéért araboknak - vagy a drótostótnak, de az veszélyes, mert esetleg visszahozza.

Az angyalok szárnyáról beszélünk már napok óta - függetlenül attól, hogy ráadásul olyan dologról folyik a szó, ami kapcsán még a néhai hifisták is kikelnek a sírjukból és vérfarkas vámpírrá változnak.

(#54327) #71562240 válasza MaCS_70 (#54324) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze Blattida se gondolja komolyan, hogy ne lennének hülye kérdések, na de az általad elképzelt "Mert hülye azért nem vagyok" alternatív topik azt jelentené, hogy az esetleges hülye kérdésekre magától értetődő természetességgel kapnál hülye válaszokat. Az miért lenne jobb annál, mint ha kiderül, hogy hülye a kérdés?

(#54328) BBéci válasza #71562240 (#54326) üzenetére


BBéci
titán

A monitor hangdoboz és a polc közé lehet tenni elcsatolást és jobb hangminőséget biztosító alátéteket, tehát van esély arra, hogy jobban szóljon, mint a lefektetett állódoboz. Pláne akkor, ha picit magasabbra tud kerülni a hátulja. Centersugárzóm a hifiállvány - kvázi polc - tetején trónol és amióta alá tettem a Soundcare SuperSpikes [link] korongokat, nagyságrendnyit javult a hangja.
Persze az állódoboz alá is lehet tenni valamit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54329) mrgergoke válasza #71562240 (#54318) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszönöm szépen, sokat segítettetek! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#54330) Lompos48 válasza BBéci (#54328) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért ez hogyis van: "...nagyságrendnyit javult a hangja...." :F ???

(#54331) MaCS_70 válasza #71562240 (#54326) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vannak érdekes, bonyolult, kívülállók számára nemigen érthető élethelyzetek. Ez most egy ilyen.
Részleteket nem írhatok, eddig mehettem el anélkül, hogy túl sokat írnék egy családról.

Sajnos kipróbálás, meghallgatás nélkül kell dönteni. Nem ésszerű, nem életszerű, de éppen ez van -- bár talán még nem egészen biztos. Ez egy nem hétköznapi család, nem hétköznapi emberekkel, és ettől függetlenül is nem hétköznapi problémákkal. Emellett az élettérben működik egy olyan szenvedély, ami csak komoly kompromisszumokkal űzhető egy helyen a hifivel -- és ennek a szenvedélynek éppen annyira elhivatott gyakorlói egyes családtagok, mint itt mondjuk Te a hifinek. Nekik a hangdobozok szükséges rosszként elviselendő berendezési tárgyak -- ahogy itt sokan az ő rajongva imádott tárgyaikat tartanátok annak.

A lefektetett állódoboz kérdése az én bűnöm -- miután bő húsz éve a családi hangmérnök baráttól hallottam, hogy inkább egy sokkal olcsóbb kis kockát venni, mint egy jó állót lefektetni, én tanácsoltam, hogy az álló Wharfedale-ek lefektetése a polc tetejére nem feltétlenül jó ötlet, érdemes valamit nézni helyettük.

A döntést még ma meg kell hozni, kipróbálás nélkül, vakon, süketen.

Köszönettel: MaCS

UI: A feleség meg itt nem az igazi főszereplő, legfeljebb egy fontos másodhegedűs. Amúgy nincs vele gond, lecserélése egy, akár több tevére mind érzelmi, mind funkcionális hiátust eredményezne.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54332) #71562240 válasza BBéci (#54328) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ahogy végül megjegyezted, a (fektetett) állódoboz és a polc közé is lehet (kell) tenni valamit, azaz "elcsatolást és jobb hangminőséget biztosító alátéteket".

(#54331) MaCS_70 A "valamit nézni helyettük" semmivel sem jobb ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#54333) BBéci válasza Lompos48 (#54330) üzenetére


BBéci
titán

Mit nem értesz ezen? Így szoktunk mondani, amikor jelentős a különbség. Írhattam volna kategóriányit is, talán azt egyből elfogadod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54334) Dexar007


Dexar007
veterán

Mar vagy 5 oraja jaratom a turmot. Az az egy gond van vele,hogy ha maszkalok ossze-vissza akkor nincs meg a szinpad elmeny. Olyan hangfalpar kene nekem ami koveti a mozgasomat. ;]

Egyebkent most valahogy mar nincs is kedvem epitett szteroval szorakozni. Meg tobb kabel,meg tobb hibalehetoseg,garancia nelkul ( erre 3 ev van ha jol emlekszem).Raadasul dragabb is lenne. A turm-mal semmi gond nincs,eddigi legjobb hangfalparom,de szerintem az egesz kiccsaladban is. :DDD Megis neha ranezek,hogy :,, 70 ezer volt? Azert,hogy hang jojjon ki belole? Na ne mar.."

Give me your cum,bull!

(#54335) Lompos48 válasza BBéci (#54333) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem. Nagyságrendhez értékek, kategóriákhoz osztályozás kell.
Maximum: jobban, sokkal jobban, hihetetlenül jobban. Legalább annyira szubjektív, mint maga a megítélés.

(#54336) MaCS_70 válasza #71562240 (#54327) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én szintekre gondolok.

Alsó perspektívából nézve itt igencsak a felső kategóriákról van szó, ennek megfelelő szakmai színvonalon, és szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy kifejezetten kellemetlenül érzem magam amiatt, hogy az alsóbb kategóriák minőségével kapcsolatban, az ott jellemző érdeklődő színvonalán kérdezek -- ami sokszor mintha irritálná a profikat, ami aztán senkinek nem jó. Ti nyilván bosszankodtok a "nem hifi" minőségre történő utalások miatt, a szóban forgó kérdezők meg úgy érzik, hogy zavarják a nagyok köreit.

Persze tisztázatlan, hogy mi is a hifi. Én a topic címe, az "általánosságban" határozó miatt néztem be, aztán aztán a topicnyitóban örömmel olvastam az "Audiofil nem leszek nem leszek. Akkor inkább elmegyek elmegyek." meg az "Előre is megkérnék minden audiofill kollégát, tegye tisztetelét itt a topickban a segítő hozzászólásaival, és nézze el nekem, hogy én a Technics, Sony, Panasonic, Fischer, Onkyo alsó-alsó, max alsó-közép kategória mellett török pálcát." kitételeket, de a gyakorlatban azt olvasom, látom, érzem (ha nem is mindet, de pár ezer kommentet elolvastam), hogy itt sokkal magasabb kategóriákról van szó, és pont a derékhadat képező, magamfajta emberkék, akik ugyan nem hallják meg a hangszórókábel irányát, és nem borzadnak el a bitekben, neaggyisten veszteségesen (de jó minőségben) tömörített zenétől, de már keveslik a pár tízezer forintos készülékek hangminőségét, szóval mi minősülünk nem létezőnek vagy nem hifistának. (Mint ahogy hifisták valóban nem is vagyunk, de hifit akarunk hallgatni.)

Ez szerintem már egy döntően audiofil lista, magamat nagyon lefelé kilógónak érzem, mert csomó dolog nem bántja a fülemet, még ha tisztában is vagyok esetleg azzal, hogy lehetne jobb is.

Persze nagyon nagy érdeklődéssel olvasom a felsőbb szférák témáit is, mint mondjuk a Te cikkeid, nagyon sokat lehet tanulni belőlük -- de akkor sem zavar, ha nem fázishelyesen van bedugva a villásdugó. Nem hallom meg. A barátaim (kivéve egy hangmérnök párt és egy profi stúdióst/zenészt) sem hallják meg, viszont meghalljuk a különbséget az alsóbb kategóriájú minőséghez képest, ami a legtöbbeknek már tökéletesen megfelelő.

Mindez nem nyafogás vagy kritika -- pusztán a helyemet keresem, ha úgy tetszik, a megoldást.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54337) #71562240 válasza BBéci (#54333) üzenetére


#71562240
törölt tag

A "kategóriányit" rosszabb lett volna, mert azt lehet szó szerint is érteni, mivel a hifit kategorizáljuk. A "nagyságrendnyit"-en jól látszik, hogy az szóhasználat, metafora, annál nincs veszély, hogy az olvasó komolyan veszi.

(#54338) MaCS_70 válasza #71562240 (#54332) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ez megnyugtató. Akkor felkerülnek a polcozat tetejére -- feltételezem, hamarosan valami helyes kis méretre készült kovácsoltvas tartóra, kissé lefelé, a hallgató felé fordítva.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54339) #71562240 válasza MaCS_70 (#54336) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem értetted a szövegemet.
Éppen az ellen tiltakoztam, hogy szintezésként legyen értelmezve a topikkereső felvetésed. Mert nem szintekről van szó, hanem magatartásformáról, gondolkodásformáról. A jobbra való erősebb-gyengébb törekvésről - ez a hifi, szintek nélkül, a szinteket legfeljebb az anyagi lehetőségek-szándékok adják. Ha van jobbra való törekvés, akkor értelmezhető egyáltalán bármiféle kérdés, akkor minősülhet a hülye kérdés hülye kérdésnek. Azon a szinten, ahol a hülye kérdés már nem hülye kérdés, ott kérdés sincs, válasz sincs, tehát a válasz is óhatatlanul hülye.
A "hifi minőség" a jobbra való törekvés, azaz az adott anyagi lehetőségek-szándékok között a jobbat megtalálni, amihez persze szükséges, hogy a kereső személy számára legyen tudás arról, hogy számára mi a jobb a kompromisszumok között. Ha a lehetőség filléres, akkor a filléres lehetőségek között. Vannak filléres készülékek, amelyek a jobbra törekszenek a filléres lehetőségek között, és vannak, amelyek százezrekért sem ezt teszik. Ugyanez van az emberekkel. A "nem hifi minőség" esetén azonban nincs mit kérdezni, mert ott a magatartásforma nem a jobbra való törekvésről szól, ott azért nincs hülye kérdés, illetve azért eleve hülye a kérdés, mert ott maga a kérdezés hülyeség - hasonlóképpen a válaszolás.
Mondom, végig az angyalok szárnyáról folyik a szó, úgy akarsz önellentmondásosan jobbra törekedni, hogy a célszemély nem akar a jobbra törekedni (ez a nagyobb baj), a helyzet pedig kifejezetten a rosszabbra törekvés.
Nem véletlenül említettem a keresett topikodat "mert hülye azért nem vagyok topiknak", mert azon a szinten nincs kérdés, azon a szinten azt kell tenni, amit a Media Marktos eladó mond - oly mindegy azon a szinten bármi.
A topikkeresésed is fából vaskarika, nem csak az ebben a topikban felvetett problematika.
Továbbra is visszatérek: filozófiai kérdésfelvetés, hogy mennyit romlik a hang a hangdoboz polcra fektetésétől, miközben ott a polc is, ott a hangdoboz is?!?!?!?! Mi akadálya a kipróbálásnak, könyörgöm?!?!?!

Azért beszélünk el folyamatosan egymás mellett, mert te abból indulsz ki, hogy te nem hallod a villásdugó fordítás hatását, meg az említett ismerőseid nem hallják, ezért nektek más a szint. Na de halljátok!!! Hát már hogyne hallanátok?!?!?! Csak oda kell figyelni!!! Magatartásforma!!!

(#54340) capulet75 válasza #71562240 (#54339) üzenetére


capulet75
addikt

Benned egy filozófus és egy pszichológus veszett el. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54341) krichd1 válasza Dexar007 (#54334) üzenetére


krichd1
addikt

Legalább kijön belőle vmi, sok tárgyból nem jön ki semmi, még a kosz sem. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54342) nostromo73


nostromo73
tag

Sziasztok

Az erősítő tápkábelének helyes fázis állásáról szeretnék kérdezni: Sajnos csak hallgatással tudom próbálgatni.
Az egyik állásnál úgy hallom, hogy a mélyek alja egy kicsit mintha dúsabb lenne viszont a közép és magas picit fátyolosabbá válik. Ha megfordítom a másik állásba, akkor a magas, közép tisztább, szellősebbnek hallom és mintha egy kicsit hangosabb is lenne...a mélyek feszesebbé válnak, az alja egy kicsit kevesebbnek tűnik...

(#54343) #71562240 válasza capulet75 (#54340) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem veszett el, művelek ilyesmiket, hehe. (Történelmi, szociológiai, politikai filozófia, szociálpszichológia...)

(#54344) Dorian válasza nostromo73 (#54342) üzenetére


Dorian
félisten

2. a helyes

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54345) capulet75 válasza #71562240 (#54343) üzenetére


capulet75
addikt

Mondom én... ;)

Miért jó(?) ha márványlapra meg tüskékre állítják a hangfalat?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54346) Dexar007 válasza nostromo73 (#54342) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem mindegy hogy dugom be a tapkabelt? :Y Durva ez a termeszet.

Give me your cum,bull!

(#54347) Dorian válasza capulet75 (#54345) üzenetére


Dorian
félisten

A tüskék a padlótól való elcsatolásra, egyben stabil alátámasztásra valók (rezgések)
A különböző alátétek hatása nem egyértelműen mindig jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54348) BBéci válasza Lompos48 (#54335) üzenetére


BBéci
titán

Te használd az általad megfelelőnek tartott jelzőket, én is azt teszem és ne foglalkozzunk egymás hozzászólásaival!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54349) Lompos48 válasza BBéci (#54348) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak mások okulására tettem, van olyan aki erre jár és vevő lehet rá. De nem fogok ezentúl.

(#54350) MaCS_70 válasza #71562240 (#54339) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem értem az álláspontodat, mondandódat -- egyet is értek vele, és maximálisan osztom a véleményedet a jobbra való törekvés szükségességéről. És nem mellesleg örülök az leírtaknak és köszönöm, hogy időt szakítottál erre.

A konkrétumokról: van valami bevált megoldás pl. a fázishelyesség ellenőrzésére? Valami trükk, bevált hanganyag? Szeretném megtanulni egy kicsit tudatosabban hallgatni a zenét...

Köszönettel: MaCS

UI: A polc megvan, a hangdoboz megvan. A megfelelő személyes jelenlét, és a szükséges engedély (mondom: összetett viszonyok, mind emberileg, mind pedig a tárgyak szintjén) már kicsit nehezebben jönnek össze. Tényleg egy érdekes, izgalmas helyzet, még ha a zenétől el is tekintenénk.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.