Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) DEJVID válasza MasterMark (#53250) üzenetére


DEJVID
őstag

Megoldódott, csak bénáztam. Nehéz beledugni a kábelt a konzolba, és a hely is kicsi körülötte, így csak bénán tudtam odaférni.

(#53252) Dave46


Dave46
tag

Lenne egy-két halál amatőrnek tűnő kérdésem.

A Mezzo 8 mellé kaptam egy pár Cambridge Audio Ultra 100 kábelt, de annak csak két végződése van. Ha jól értem, a jobb hangzás érdekében olyan kábelt kellene vásárolni, amelynek 4 darab végződése van (tehát összesen 2X4). Vagy venni ugyan ebből még egy párt.

Jelenleg így néz ki a kábelezés:

A dobozon a HF és az LF gondolom a High&Low frequency-t jelöli. Most akkor jelenlegi bekötésében nem is tekeri meg rendesen az erőlködő a dobozokat úgy, ahogy illene? Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, de nem teljesen látom (még) át a dolgokat.

Az erősítő egy Marantz PM6003.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#53253) RetepNyaraB válasza Dave46 (#53252) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nincs ezzel semmi baj. De az egészet kitárgyaltuk pár napja, visszakeresheted...
Ha az erősítőd alkalmas kettős erősítésre (bi-amp), akkor lehet bohóckodni a sok kábellel és megnézni, hallasz-e különbséget. Illetve a hangsugárzókat kettőskábelezéssel (bi-cable) az esetlegesen szimpla erősítő kimeneteire is rá lehet kötni és meghallgatni érdemes volt-e. Beruházás nélkül nem fog menni. A végeredmény rosszabb semmiképp sem lesz, de kérdéses az ár/érték aránya.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53254) RetepNyaraB válasza blattida (#53247) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha Tamoo ajánlatát nézzük, a Hivox Myotis-ra ez vajon miféle viszonyban állhat a német zajládáimmal (Azokat ugye nem tudom idecipelni és meghallgatni sajna)?
Illetve a beépített Lupus MkIII DAC-ról tapasztalatok kinek vannak? Szubjektíve összehasonlítva egy 400 euros daccal (lásd a NAD D1050, avagy Arcam irDAC, csak például)

:R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53255) Dave46 válasza RetepNyaraB (#53253) üzenetére


Dave46
tag

Köszi! :R Olvastam a kettős-kábelezéses eszmefuttatásokat fentebb, csak kicsit megkavart ez a LF-HF megjelölés a dobozon. A Cambridge kábelek minősége felől nem vagyok annyira meggyőződve, 2k ft/m áron adják. Ehhez képest meg az összes , amit korábban ajánlottak hozzá minimum 10k ft/m. Ismeri valaki ezeket, érdemes lecserélni?

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#53256) RetepNyaraB válasza Dave46 (#53255) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az LF HF a kettős erősítésre vonatkozik (lásd az erősítő hangsugárzó kimeneteivel kapcsolatosan annak lerásását), illetve, ha kettős kábelezést használsz és eltérő keresztmetszetűek a vezetékeid (a magas vékonyabb értelemszerűen).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53257) drogery


drogery
tag

Hi,
egy kis segítséget szeretnék kérni.
2.1-es rendszert szednék össze magamnak és ehhez kezdésnek keresek 2 passzív monitort 20-50k között.
Új/használt, küldöldi/magyar shop is játszik. Valamilyen kínai mini erősítőt használnék és ezekhez keresek majd később egy woofert.
Néztem a kínálatot, de elveszek benne.
Nekem felsőbb kategóriában ezt találtam/ajánlották:
http://www.ortonsaudiovisual.com/index.php/catalog/product/view/id/1530/s/monitor-audio-mr1-speakers-walnut/
de nem tudom, h ennél olcsóbban és vagy ennyiért jobb is van-e.
Nagyon audiofil nem vagyok. Jelenlegi 5.1-es genius home theatre rendszerem lesz lecserélve.
Előre is köszi

(#53258) mp54 válasza RetepNyaraB (#53243) üzenetére


mp54
senior tag

2 tényleg kicsit kevés a bemenet,
Emotiva XDA volt már említve? Ott van bemenet bőven+táv is.

(#53259) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok 30-40K körül szeretnék 2.1 es hangfalat, csak zenehallgatásra lesz
legyen tiszta és hangos :D

Szépnapot!

(#53260) krichd1 válasza Dexter-2000 (#53259) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#53261) Tomacko válasza Zsiráfnyál (#53196) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Ugyan nem vagyok Pécsi, de volt annó még Pellérden egy Tajti aki híres-neves hangszerárus, akik aztán Pécsiek is lettek meg országosak is mostanra már, ha jól tudom a történetüket. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy vannak ők Pécsen is ma is.Tajti music lesz a te boltod szerintem. Legalábbis úgy gondolom, hogy náluk meg fogod tudni oldani ezt a problémádat :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#53262) attka


attka
aktív tag

Sziasztok!

Egy Pio bdp-150 és egy CA Dacmagic Azur közé melyik digitális coax kábelt ajánljátok? Elég lenne a kácsás KCS-110? A többi komponens nad c325 és Dali C6.

A válaszokat előre is köszi.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#53263) Dorian válasza attka (#53262) üzenetére


Dorian
félisten

Az a kácsás nem egy nagy szám kábel, mondjuk nem is drága.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53264) attka válasza Dorian (#53263) üzenetére


attka
aktív tag

Szia!

Igen, két végletben vagyok. 5k -ig húztam meg egy határt, és 5-10k között mindegy már, akkor lehet 10k is, csak nem tudom felmérni a különbségeket hangban.

(#53265) RetepNyaraB válasza attka (#53264) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mert nem is feltétlenül hallható. Ne misztifikáljuk túl (mindjárt kapom a savat) a kábel témát, főleg a viszonylag olcsóbb kategóriában. Legyen rajta minél több árnyékolás, az a fontos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53266) Dorian válasza attka (#53264) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy hallasz-e különbséget, az nagyban függ a lejátszód digit kimenetének minőségétől is. Ha nem ér el egy szintet, azon drága kábel nem tud javítani.

RetepNyaraB:
Óvatosan az ilyen markáns kijelentésekkel. Nálam pl. a teljesen árnyékolatlan digit kábelek (4 ilyen fajtát próbáltam) rendre jobb hangot adtak, mint az árnyékoltak, mégpedig többek között mind a színpad levegősségében voltak jobbak. Most pl. egy 2,5m-es (!) árnyékolatlan(!) kábelt használok digitnek (a végén ez nyert) ami igazából analóg kábelnek készült, annak egyik fele.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53267) RetepNyaraB válasza Dorian (#53266) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rendben, visszaveszek :R
Az árnyékolatlan kábellel mindazonáltal mázlid van, mert valami csoda folytán nem szedi a zajt. Azt én is tudom, hogy az árnyékolás ront audiofil szempontból a hangminőségen - ha van olyan rendszered, amelyen ezt meg is hallod. Többnyire azonban olyan elektromos viharban élünk, hogy a kábeleken összeszedett zaj még a zene hallgatása előtt tönkreteszi a bulit.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53268) Claark


Claark
csendes tag

Sziasztok. Az új erősítőre is érvényes az, hogy be kell járatni? Ha igen, akkor körülbelül mennyi idő amíg bejáratódik zenehallgatással és mennyit, hogyan változik a hangja?

(#53269) Dorian válasza Claark (#53268) üzenetére


Dorian
félisten

Ingoványos talaj, tökéletes kiindulópontja hifis topikokban a késeléses vitáknak ;]
Valamennyi bejáratódása biztos van erősítőknek is (mert kábeleknél biztosan tapasztaltam ilyent), de elektronikáknál az ilyesmi élmény nagy része inkább a hanghoz hozzászokással magyarázható.
Nem high-end rendszereknél azt gondolom, hogy ez a hatás minimális, túlnyomó részt észrevehetetlen. Ha olyan típusú az erősítő. akkor a használat közbeni bemelegedés hatását sokkal inkább fogod tapasztalni
Nem kell foglalkozni vele, használd.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53270) #71562240 válasza Claark (#53268) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szia.
Biztosan jó az neked, ha a krimit olvasni kezdvén megkérdezed a kibicet, hogy ki a gyilkos?

Victoire, a bejárónő

(#53271) Claark válasza Dorian (#53269) üzenetére


Claark
csendes tag

Ok, köszi a választ. Egy NAD C356BEE-ről van szó. A bemelegedés hatását tényleg éreztem, kb 40 perc zenélés után :D . Ma jött meg az erősítő, bekapcsoltam és elég furcsán szólt, mintha hiányoztak volna a mély hangok az előző erősítőmhöz képest (NAD 3020A). De aztán ennek is megjött a hangja :DD

Kammerer, biztos akarok lenni a dolgokban, meg akarom nyugtatni magam, ja és új interconnect kábelek is jöttek, Audioquest Evergreen, biztos azok is be kell járatódjanak :D

[ Szerkesztve ]

(#53272) #71562240 válasza Claark (#53271) üzenetére


#71562240
törölt tag

Többek között a mélyhangok is nagymértékben megjönnek a bejáratódástól. Minden elektromos eszköz hangminősége sokat változik a bejáratódástól, ez nem is vitatéma.
Vitatkozni esetleg az alátétek, tüskék, állványok... bejáratódási hatásain lehet. Mondom esetleg, de inkább azon se, mert jön:
Victor, a takarító :Y

Mindazonáltal a két erősítő között mindig fogsz tónuskülönbséget érezni, ez elsősorban a minőségkülönbség és a korszakkülönbség miatt van. Tanuld meg szeretni a tonikot.

[ Szerkesztve ]

(#53273) Lompos48 válasza #71562240 (#53272) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem lehet a hangszórókábeleket esetleg gyorsítottan bejáratni egy villanyrezsóval a rendes hálózatra kötve? :)

(#53274) #71562240 válasza Lompos48 (#53273) üzenetére


#71562240
törölt tag

Érdemes kísérletezni... (Legalábbis a tudás kedvéért, hiszen senkise ennyire türelmetlen.)

(#53275) Dorian válasza #71562240 (#53272) üzenetére


Dorian
félisten

"Minden elektromos eszköz hangminősége sokat változik a bejáratódástól, ez nem is vitatéma."
De, vitatéma, szvsz. nem, vagy nagyon minimálisan változik.

"Vitatkozni esetleg az alátétek, tüskék, állványok... bejáratódási hatásain lehet."
Ezen meg nem érdemes, mert ha ilyesmit hallasz, azt beképzeled magadnak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53276) #71562240 válasza Dorian (#53275) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak látszólag vitatéma. Valójában nem.

Victor, a takarító - kezemben a sósavas palack! :Y

(#53277) liszi70 válasza #71562240 (#53276) üzenetére


liszi70
nagyúr

Miért nem?

(#53278) #71562240 válasza liszi70 (#53277) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mert megmondtam, hogy mi az igazság.

(#53279) blattida válasza Dorian (#53275) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy hűtőnek vagy porszívónak például sokat változik a hangja az idő előre haladtával, ellenben egy vasalóra például ez már annyira nem igaz.

Az igaz audiofülek például meghallják, ha egy vízforraló nincs bejáratva, mert máshogy serceg benne a víz, ám ehhez megfelelő high end elektromos hálózatra és világításra is szükség van.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#53280) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv. Mennyi köze van a hifihez egy Panasonic AK28-asnak?
Kép
Nem mai darab, de találtam olcsón egy ilyen gépet neten hifi vásárlás előtt.

(#53281) blattida válasza #31600896 (#53280) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mint Steven Frederic Seagalnak a színészethez.

RetepNyaraB
A myotis közelebb áll hangban a germánhoz, egy próbát mondjuk megérhet, de lehet, hogy a kettő együtt más túl sok lenne, a zene rovására...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#53282) liszi70 válasza Dorian (#53275) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De, vitatéma, szvsz. nem, vagy nagyon minimálisan változik."

Valószínű, hogy van igazságod, simán lehet, hogy a változás, javulás érzékelését sokszor a fül ráállása, megszokása okozza.

"Ezen meg nem érdemes, mert ha ilyesmit hallasz, azt beképzeled magadnak."

Ó, hát azt tudjuk, hogy a hifi-kultúrában hatalmas jelentősége van a "beképzelésnek", placebónak. Ebből kitűnően megélnek a kiegészítő-gyártók és forgalmazók. Épp ma IS volt egy tesztelési élményem, ami ismét mutatja, hogy mennyire befolyásolható, becsapható az emberi tudat és érzékelés.

(#53279) blattida

:D

[ Szerkesztve ]

(#53283) blattida válasza liszi70 (#53282) üzenetére


blattida
nagyúr

Az egész HIFI területén vastagon folydogál a Placebo folyó, rengeteg halászt, vadászt és kofát eltart. Egyelőre még több a fóka, mint az eszkimó (akinek asszonya fölöttébb fázik).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#53284) MasterMark válasza #31600896 (#53280) üzenetére


MasterMark
titán

.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53285) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok!
Nem találtam kérdésemnek ennél megfelelőbb helyet, ezért bocsi, ha OFF-nak minősül... :B
Jelenleg egy X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro hangkártyám van. Gyermekem miatt rendszeresen (Sennheiser 201) fejhallgatót vagyok kénytelen használni, és a (Genius SW-G 1250) hangszórókat már vagy 1 éve be sem kapcsoltam, mert nyűgös a füles kihúzása-bedugása. Arra gondoltam, hogy a hangszórókimenetre rádugnék egy "jack-elosztót", fixen bekötöm mindkettőt, és amikor nem használom a hangszórót, akkor csak egyszerűen nem kapcsolom be.
Kérdés: ez menyit rombolna a hangminőségen, vagy mennyire terhelné jobban a hangkártyát?
Mint az a kérdésből is látszik: lövésem nincs a témához! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53286) MasterMark válasza Geresics (#53285) üzenetére


MasterMark
titán

Más kimenetet nem tudsz beállítani?

Switch Tax

(#53287) #71562240 válasza blattida (#53283) üzenetére


#71562240
törölt tag

Örült volna Méhesdottir, hogy nem fagy be a Balaton,
Nem ment volna fel a sarkra, légfűtéses Trabanton.

[ Szerkesztve ]

(#53288) Geresics válasza MasterMark (#53286) üzenetére


Geresics
addikt

Nem igazán találtam semmi ilyesmit... (Win8.1)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53289) MasterMark válasza Geresics (#53288) üzenetére


MasterMark
titán

Majd ha hazaértem megnézem. :)

Switch Tax

(#53290) Tomacko válasza Geresics (#53285) üzenetére


Tomacko
senior tag

Line out választék van bőven a kártyádon, rádugod az egyikre a fejest és kész vagy, gondolom elfér a hangfalad jack dugója mellett a fejesé is.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#53291) Geresics válasza Tomacko (#53290) üzenetére


Geresics
addikt

Az a baj, hogy ha a többi kimenetet is akarom használni, akkor 4.0 vagy 5.1-re kell állítanom a hangszórókiosztást, ami ugye a térhangzás miatt nem minden line outra küld ki minden hangot... Vagy azt mondjátok, hogy sztereó beállításnál a többi kimeneten is ugyan az a hang jelenik meg?˙

Szerk.: bemásztam a gép mögé, és jól tudtam, sztereó beállítás mellett csak 1 csatlakozó "zenél" :(

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53292) MasterMark válasza Geresics (#53291) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen drivert használsz?

Switch Tax

(#53293) #75128832


#75128832
törölt tag

Sziasztok!

Multimédia topicban még úgysem jártam, de most ennek is eljött az ideje...
A kérdést megelőző 0.99 forintos kérdés következik:

Van valahol "Milyen 2.1-es aktív hangfalat vegyek 10-15e Ft értékben játékhoz, mindenfajta zenéhez?" topic, ha igen, hol, ha pedig nincs külön, akkor feltehetem-e itt is a kérdést?

(#53294) Geresics válasza MasterMark (#53292) üzenetére


Geresics
addikt

Még májusban kerestem valamit a hivatalos fórumán a Creative-nak: Ver.: 6.0.230.4, dátuma: 2014.02.28.
Akkor beállítottam Gamer-re, és azta hozzá sem nyúltam! :DDD (A CPU tehermentesítése miatt választottam ezt a kártyát a Xonar helyett anno...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53295) MasterMark válasza #75128832 (#53293) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

geresics: És nincs benne olyan beállítás, hogy megadd hogy melyik kimeneten mit szeretnél?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53296) Geresics válasza #75128832 (#53293) üzenetére


Geresics
addikt

Nos, a kérdést itt kellene feltenned, a választ pedig itt találod! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53297) Geresics válasza MasterMark (#53295) üzenetére


Geresics
addikt

megelőztél! :DDD

Sajnos nincs, az első dolgom az volt, hogy megnézzem szoftveresen lehet-e ilyet beállítani... :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53298) MasterMark válasza Geresics (#53297) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor marad az elosztó.

Switch Tax

(#53299) Geresics válasza MasterMark (#53298) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, csak nem tudom, hogy egy ilyen splitter hogy működik.
Elképzelésem szerint (bár még sehol nem olvastam utána)
- vagy romlik a hangminőség,
- vagy kétszer akkora áramnak kell a kimeneten megjelennie,
- vagy tökre nem értek ehhez, és baromságokat beszélek! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53300) #75128832 válasza Geresics (#53296) üzenetére


#75128832
törölt tag

Köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.