Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) krichd1 válasza bajnokpityu (#54742) üzenetére


krichd1
addikt

Most milyen alaplapod van ?
Pedig már majdnem meggyőztek, hogy próbáljam ki az Impact Twint. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54752) bajnokpityu válasza krichd1 (#54751) üzenetére


bajnokpityu
félisten

próbáld, bajod nem lesz belőle. nekem megmarad elrettentő példa :D
giga z97 d3h ver 1.1

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54753) andorra válasza lajthabalazs (#54748) üzenetére


andorra
őstag

Néhány kedves itteni hittérítő fórumtársammal ellentétben és nem beszélek rá senkit a hifire. Tehát elmondom a javaslatomat, de győzködni semmiről nem foglak.

(#54754) gyurczy válasza lajthabalazs (#54748) üzenetére


gyurczy
őstag

Ez nem teljesen így van azért. Először is, egy ilyen füleléssel el tudod dönteni, hogy mennyi pénzt vagy hajlandó elkölteni, és azért milyen hangot kapsz. Valami kezdő eszközt kénytelen vagy ez alapján megvenni, hisz nem, vagy nagyon nehezen megoldható, hogy össze tudj otthonra hordani több, más helyről származó motyót próbára. Ha már valami van otthon ami szól is, akkor érdemes hazahordani a kiszemelteket, hisz a lényeg az, hogy ott jól szóljon, ne a boltban vagy más otthonában.

(#54755) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.

Egy ideiglenes (második) rendszer összeállításában gondolkozok, különösebben nem lenne rá szükségem mivel egy albérletről van szó de annyira hiányzik a "normálisabb" minőségben történő zenehallgatás , hogy most elszántam magam a változásra (egy kis genius van beüzemelve).
Apukám előző Harman Kardon PM650 Vxi erősítője lenne az alap és ehhez keresek valami monitor hangfalat (álló sajnos nem jöhet szóba ) sajnos a tv állványra lennének helyezve így a tv mellett nem sok hely marad nekik ha pedig szélesebbek mint 29 cm akkor a tévét mögéjük kell raknom ami nemtudom hogy hogy nézne ki de ha kell akkor bevállalom.
A műfajok elég széles skálán mozognak amiket hallgatok, főleg hip-hop-ot és rap-et de sok jazz-t néha egy kis rockot és klasszikust. Mivel főleg hip hop van terítéken fontos hogy mélyre tudjon menni a lehetőséghez képest a doboz. A keret pedig 30-40 (nagyon max50 ha tényleg jófogásról van szó) mert ez csak egy ideiglenes rendszer, lehet hogy 1 év múlva el kell majd adnom stb.
Amikkel eddig szemeztem illetve szeretnék elmenni meghallgatni őket:
mission 710
infinity rs-3000

Van-e valakinek tapasztalata ezekkel a dobozokkal illetve ebben a kategóriában lenne-e bestbuy vétel ami ha megjelenik érdemes lenne lecsapni rá. Ha lejjebb menni az ára kicsit ez a Dali pl ?

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54756) mettek


mettek
addikt

most ott áll a dolog, hogy van eg advance acoustic xi60 erősítőm ami beépített dacos, így van mindenféle bemenete: toslink, coax, USB-b. Eddig 5méteres toslinken ment a jel a pc-mtől foobar, jplay lejátszókat használva, azonban amikor kipróbáltam egy ezer éves gemini cd lejátszót az erősítővel, ugyanazt a számot váltogatva a pc és cd lejátszó között, egyértelműen kivehető volt, hogy sokkal tisztábban szól a cd lejátszóval. A pc-sen mintha valami fátyol ült volna. Gondoltam lehet a dac a hibás, ezért most elkezdtem tesztelgetni laptopról usb-vel (de ez egy 1000ft-os vacak kábal) és ez is ugyanazt hangot adja kb mint a toslinkes...most vagy a kábelek rosszak és az a hiba vagy egyszerűen ennyivel jobb a cd lejátszós megoldás. Most ott vagyok hogy gondolkodok egy audioquest cinnamon usb-n a laptophoz de mi van ha az megint nem hozza azt amit a cd lejátszó?....tanács esetleg?
Amúgy azért nem a cd lejátszót használom most mert az 2 nap alatt beadta a kulcsot, annyira odavolt.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54757) Tamoo válasza mettek (#54756) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy usb kábellel semmivel sem lennél előrébb.
Igaz nincs vele tapasztalatom, de egy normális DAC nemigazán férhet bele ennek az erősítőnek az árába. Ezek kb. arra jók, hogy tv-re rá tudd kötni digitálisan... nem "komolyabb" zenéléshez.

(#54758) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

5(!!) méter kábel, egy "budget" usb porton? Ajajj.. :D

(#54759) Iomega - azok önmagukban többe kerülnek mint az erősítője, ne viccelj.

[ Szerkesztve ]

(#54759) Iomega válasza mettek (#54756) üzenetére


Iomega
őstag

Megoldást jelenthet még, mondjuk egy Pioneer N50, vagy Denon DNP-730 hálózati lejátszó. Hiába az optikai kimenet, a laptopodból nem csikarsz ki olyan hangminőséget, mint amit egy CD lejátszóból tudsz. :U

Plexicushio: Ez bizony így van. :) Akartam írni, hogy inkább gyűjteni kellene rá.

(#54760) krichd1: Na igen, ez is egy megoldás, ki melyiket választja.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#54760) krichd1 válasza Iomega (#54759) üzenetére


krichd1
addikt

Jó USB porttal, normális kábellel, DAC-al simán, még jobbat is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54761) mettek válasza krichd1 (#54760) üzenetére


mettek
addikt

amúgy az erősítőben az usb-b borton ez a dac dolgozik: Burr Brown Pcm 2900 (Texas) Nem értek hozzá, hogy ez mennyire számít jónak vagy sem. Alattam félreértették vagy rosszul írtam a dolgokat. Az 5 méter optikai az asztali számítógéptől megy jelenleg mert ebben a gépben van asus p8z68vpro alaplap, asus xonar d1 hangkártya, i7 2600k proci, így meg se kottyan neki a high end lejátszás. Az usb portos megoldást csak laptopról tudom próbálgatni mert messze van az asztali gép az erősítőtől. Azonban elég nagy rizikó egy 20ezres kábelt megvenni a laptophoz...ha végül nem hoz érdemi javulást. Ezen agyalok mit kéne tenni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54762) SpaceKombajn válasza fehér_ember (#54696) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nem csak beugrottam, hónapok óta olvasom a topikot, de talán már egy évnél is régebben,
kammerer pedig csak néhány hete segít a konkrét kérdésekre a kérdezőknek is érthetően, ha jobban visszaolvasol az időben, akkor láthatod, hogy ez régebben nem így volt.

spacetime

(#54763) Tamoo válasza mettek (#54761) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Azonban elég nagy rizikó egy 20ezres kábelt megvenni a laptophoz...ha végül nem hoz érdemi javulást."
Borítékolom, hogy nem hoz.

(#54764) Plexicushio válasza mettek (#54761) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ha jól látom, azon a hangkarin nincsen koax kimenet. Én koax-szal próbálkoznék először a gépről való lejátszás esetében. (Persze, tudom, az integráltan még ott van)

Amúgy mennyire találod jónak ezt az erősítőt a Dalikhoz?

[ Szerkesztve ]

(#54765) krichd1 válasza mettek (#54761) üzenetére


krichd1
addikt

Egy DAC nem csak a chipből áll, szerintem is ez a gyenge pont, nem a kábelek.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54766) SpaceKombajn válasza #71562240 (#54697) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Ez pontosan így van.

spacetime

(#54767) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Egy pár éve építgetem már a rendszert, mindig valami plusz jön.

A jelenlegi felállás:
Wharfedale Diamond 8.4
Rotel RA-945+hivox
VDH CS122
VDH The Combination
Schiit Modi

Főként elektronikus, rap, hip-hop, rnb zenét hallgatok rajta. A rendszer egy nagy nappaliban helyezkedik el, a hangfalak tüskéken állnak, elég nagy a belmagasság is.
A problémám az vele, hogy az alsóbb tartomány mintha nem vérszergény lenne, holott a dobozok elvileg mélybe nyúlósak, de mégis mintha erőtlen lenne az egész. Maga a zene viszont részletgazdag, jól elkülönülnek a hangok és a tere is egész jó szerintem.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi lehet a gyenge láncszem? Mit érdemes cserélni? Nem szívesen lapátolnék bele ismét pénzt, ha nem hozza azt, amit szeretnék hallani.
Bármilyen ötlet/vélemény jöhet. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#54768) krichd1 válasza mettek (#54761) üzenetére


krichd1
addikt

Amúgy magad is láthatod, hogy egy nagyon alap DAC van abban az erősítőben, alap chip, alap kiszolgálás, ne várj tőle csodát, csak annyit, hogy szól belőle vmi.
Látom írsz a zenelejátszós topikban is. Csak 48kHz/16bitet tud maximum, elég ha megnézed a DAC chip datasheet dokumentumát.
Így kezdődik: Not Recommended for New Designs :D

(#54762) phonecat: Ha még inkább visszaolvasol, akkor láthatod, hogy Kammerer régebben is sok konkrét tanácsot adott, csak egy időre önkéntes takarítói száműzetésbe vonult. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54769) EQMontoya válasza mettek (#54756) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amikor a cd játszóról hallgattad, akkor annak a dacja volt használatban, vagy digitálisan ment át a jel az erősítőre?

Ha a CD játszóé, akkor az lesz a különbség oka.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#54770) #71562240 válasza csonti07 (#54755) üzenetére


#71562240
törölt tag

A két régebbi közül a Mission kedvesebben, életesebben, nagyobbat szól, de az Infinity se rossz. A Dali 60ezer-ért eléggé túlárazott (egyébként is archivált a hirdetés), olcsóbban is kapni Concept 2-t, de az se rossz hangdoboz, kicsit fátyolos, túlmelegített a hangja, ennek fejében hallgathatós, nem kényes a forrásra, hangfelvételre.

Capulet a minap beszélt olyasmiről, hogy lenne neki 50ezerért B&W 602 és mellé grátisz egy Pioneer 509-es erősítő. Kérdezz utána, ennyiért kár otthagyni.

(#54756) KnockOut87 Javíttasd meg a CD-játszót, a PC eleve pocsék, mit vársz tőle.

(#54762) phonecat "kammerer pedig csak néhány hete segít a konkrét kérdésekre a kérdezőknek is érthetően, ha jobban visszaolvasol az időben, akkor láthatod, hogy ez régebben nem így volt." De, ez így volt régebben is, évek óta.

(#54769) EQMontoya "Ha a CD játszóé, akkor az lesz a különbség oka." Meg a futómű, meg minden egyéb.

[ Szerkesztve ]

(#54771) mettek válasza EQMontoya (#54769) üzenetére


mettek
addikt

Analóg dac-val ment a jel ráadásul nem is egy drága kábellel. Ez esetben dacmagic 100-asban érdemes gondolkodni?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54772) krichd1 válasza mettek (#54771) üzenetére


krichd1
addikt

Az még nem jutott eszedbe, hogy a Xonar D1 hangkártyád analóg kimenetét az erősítőd analóg bemenetével kösd össze ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54773) mettek válasza krichd1 (#54772) üzenetére


mettek
addikt

őszintén szólva eszembe nem jutott hogy a hangkártyám dacja jobb lehet.. Illetve hogy ebből valami jó sülhet ki most kipróbálom majd :) köszi. Aztán ha nem jó, akkor vagy elmozdulok egy külső dac vagy cd pörgető irányába.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54774) krichd1 válasza mettek (#54773) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig jobb, bár a hangkártyád DAC-ja sem egy csoda, de azért az erősítődbe szereltnél jobb.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54775) mettek válasza krichd1 (#54774) üzenetére


mettek
addikt

egy dacmagic 100 értelmes beruházás lenne vagy sem? Vagy jobban járok egy cd lejátszóval és annak a dacjával?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54776) bajnokpityu válasza #71562240 (#54770) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mit jelent az, h a PC eleve pocsék? :W
rég túl lehet lépni a PCvel a középkategóriás CDken. ma meg már a legjobbakat is el lehet érni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54777) krichd1 válasza mettek (#54775) üzenetére


krichd1
addikt

Attól függ mennyire ragaszkodsz a CD lejátszóhoz, illetve milyen CD lejátszód van. Én nem kedvelem a DacMagic 100-at, de egy próbát megér.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54778) EQMontoya válasza #71562240 (#54770) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért, talán egy hálzóati médialejátszó usb kábelen jobb hangot fog küldeni egy dacnak, mint egy pc/noti?
Na ne már, ezt magad sem hiszed el! :)

Same rules apply!

(#54779) #71562240 válasza bajnokpityu (#54776) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ebben biztos, hogy nem fogunk egyetérteni. Általában sem, a konkrét esetben pedig nyilván nem olyan PC-ről van szó, amit a kolléga úgy épített volna meg, hogy te esetleg azt mondanád rá, hogy középkategóriás CD-játszókon túllép. Egy ilyen PC az én megítélésemben annyira speciális valami lenne, hogy már nem is PC lenne, és egyébként is drasztikusan többe kerülne, mint a versenytárs dedikált CD-játszó. Engem még sose győzött meg ilyen összehasonlítás a te álláspontodról, sőt.

(#54778) EQMontoya Nincs olyan, hogy "egy" hálózati médialejátszó, hiszen ahány, annyiféle. De nem is ilyesmiről volt szó, hanem CD-játszóról. Teljesen más ügy a NAS-féleségek és a CD-játszó - általában hangminőségben is. Eszembe nem jutna hálózati médialejátszót propagálni, és nem is utaltam ilyesmire. Hogy jött ez ide?

[ Szerkesztve ]

(#54780) bajnokpityu válasza #71562240 (#54779) üzenetére


bajnokpityu
félisten

PCn kevesebb múlik, a transzporton, és a digi kábelen annál több. nyilván nem hallottál még normális transzportot, azért mondod. nem a pendrive hiface, haliden kéne még agyalni (meg a dacok belső USB aljzatán, ezeken nagyon könnyű túllépni manapság. ezek igazából sose voltak jók, de ezek sok éves teknikák, vagy pedig csak azért tették a dac oldalára (tisztelt a kivételnek), mert kötelező.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54781) krichd1 válasza #71562240 (#54779) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig hálózati lejátszókból is vannak nagyon jók, csak drágák.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54782) #71562240 válasza bajnokpityu (#54780) üzenetére


#71562240
törölt tag

Őszintén szólva ebből most semmit nem értettem, hogy mit mondasz vele, és miért mondod, és miért vonatkoztatod az álláspontom ellenében.

Nincs most időm erről beszélgetni, ezért is az előbb se mentem bele a részletekbe, amellett, hogy persze a részletek is közhelyek. Sommásan csak annyit, hogy a PC az PC (personal computer), a CD-játszó pedig hifi készülék (hangszer). Iszonyú pénzekbe kerülnek olyan PC alkatrészek, amelyekben figyelembe veszik az audiofil szempontot, és azok is csak "ahhoz képest" audiofil szempontúak, és mindettől a PC még PC, rengeteg felesleges alkatrésszel, amelyek a PC-séghez kellenek, nem a hanghoz, és pénzbe kerülnek, és még zavarják is a hangot. A CD-játszó azért készül, hogy szépen szóljon, a PC pedig azért készül, hogy ne szóljon szépen - kivétel a kivétel iszonyú pénzért, "ahhoz képest". Állítom én. És hallom.

(#54781) krichd1 Ezt mondom én is, hozzátéve, hogy mihez képest jók nagyon drágán - jóval drágábban, mint hifi megoldások.

(#54783) #71562240 válasza Speeedfire (#54767) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha jól látom, a rendszeredben nincs forráskészülék? - hehe.

Ha a felsorolásodban a hiány azt jelenti, hogy a forráskészülék egy PC vagy ilyesmi, akkor az már eleve igencsak behatárol, akár éppen úgy is, ami nem tetszik a rendszered hangjában. A kábeleid is eléggé olyan karakterűek, amit leírsz, de ez nem biztos, hogy baj, lehet hogy az a karakter korrekt, csak neked nem tetszik. Nem is mondanám, hogy ebben a rendszerben a kábelt kellene cserélni, sőt. Mindenesetre a kábeleid karaktere olyasmi, ami nem tetszik a rendszeredben. A DAC-ot nem hallottam még. minden bizonnyal kellene egy rendes forráskészülék, ha nincs.
Ugyebár innen nem halljuk, lehet hogy én azt mondanám rá, hogy az ilyen a jó karakter. Rap és hip-hop helyett kezdj el rajta zenét hallgatni, és akkor lehet, hogy helyreáll számodra.

[ Szerkesztve ]

(#54784) Tamoo válasza #71562240 (#54782) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Többnyire elismerem a tapasztalatodat, de hagyjuk már ezt a PC ellenességet. :(

(#54785) bajnokpityu válasza Tamoo (#54784) üzenetére


bajnokpityu
félisten

magam azért megértem, ha valaki vénember, nincs ideje körültekinteni, és inkább a régenmindenjobbvolt szlogent mondogatja. a héten egy diplomaosztón hallottam: az a fiatal, aki még tanul. aki már nem tanul, az öreg :D

#54786: felőlem emelhetsz magadnak szobrot. vének szokták szeretni :D ;]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54786) #71562240 válasza Tamoo (#54784) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én nem vagyok PC-ellenes, most is azon írom a szöveget. Hehe.
A leírtakat természetesen tartom. És még logikus is, amit mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#54787) Tamoo válasza #71562240 (#54786) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem kezdek el érvelni, szélmalomharc. :D

(#54788) Speeedfire válasza #71562240 (#54783) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A forrás laptop vagy tablet usb aljzaton.

Nem mondom, hogy rossz a karaktere a rendszernek, csak én nem ezt keresem.
A kábelek alatt mit értesz? IC vagy a hangfalkábel?
Mire lenne esetleg érdemes cserélni? Miket hallgassak meg? A ha jól emlékszem akkor anno a qed kábeleket ajánlottad. Végül vdh lett, mert egész jó árban fogtam meg őket (23e volt a két kábel).

A dac elvileg kategóriájában (100$) egy nagyon jó darab a fórumok szerint,

Rap és hip-hop helyett kezdj el rajta zenét hallgatni, és akkor lehet, hogy helyreáll számodra.
Számomra ez a zene. :P

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#54789) mettek


mettek
addikt

na ezek után próbáljon az ember racionális döntést hozni, hogy cd pörgető vagy pc. Az azért hozzá tartozik, hogy nekem eddig egy ezer éves lerottyant 16bit dacos gemini lejátszóval sokkal tisztábban szólt a zene mint akármelyik digit bemeneten pc-ről. Nyilván az én pc-m nem erre van kitalálva, ez játszós gép de akkor is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54790) #71562240 válasza Speeedfire (#54788) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kábelek alatt a kábeleket értem. Mindet.

Mondtam, hogy szerintem mit gondolnék cserélnivalónak. Forrást hifi készülékre, hanganyagot zenére. Esetleg a hangkarakterbeli elvárásaidat - bár mint mondtam, nem hallom innen, nem tudom, hogy a rendszered karakterével van-e baj vagy a hangkarakterbeli elvárásaiddal.

(#54787) Tamoo Sajnos az enyém a szélmalomharc, hiszen szinte mindenki PC-t hallgat. Az én álláspontomat legfeljebb már csak itt a Kiégett Kabalák Szigetén hallja meg valaki.

[ Szerkesztve ]

(#54791) EQMontoya válasza #71562240 (#54783) üzenetére


EQMontoya
veterán

Számomra továbbra is furcsa a dolognak az a része, hogy miért fektetsz ilyen különös hangsúlyt arra, hogy a digitális jel milyen formában jut el A pontból B-be.
Pont azért digitális, mert ez egy kvatált valami, és ameddig ezt az átvitelnél jól közelítjük, addig semmit nem változik.
Legalábbis engem csúnyán meglepne, ha a jó kis Dead Can Dance albumaimat 10x a NASra majd vissza másolva hirtelen mai Ákost hallanék. Át is gondolnám az életem nagyon gyorsan.

Összefoglalva: véleményem szerint a DAC előtt lévő része a rendszernek majdnem lényegtelen. Még ha minimális befolyása van is rá, valószínűleg közel sem amiatt fog szarul szólni a zene.

Az pedig szerintem visszás, ha az embereket megpróbáljuk arról meggyőzni, hogy milyen zenét is kellene hallgatniuk. Voltak hasonló próbálkozások a történelemben, sőt, a méltán híres Ötödik pecsét c. magyar filmben is van egy érdekes párbeszéd arról, hogy az emberek ízlését formálni vagy elfogadni kell. Ajánlom figyelmedbe! :)

Same rules apply!

(#54792) #71562240 válasza EQMontoya (#54791) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hibás a véleményed a forrásról és az adattovábbításról.

Az utolsó bekezdést nem veszem magamra, de - hogy tőled idézzek -, elég visszás.

(#54793) krichd1 válasza EQMontoya (#54791) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig nagyon nem mindegy mekkora jitterrel kell megküzdenie a DAC IC-nek, illetve az ASRC-nek (már ha van).
Ilyen esetek is előfordulnak:[link]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54794) EQMontoya válasza #71562240 (#54792) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hibás. Értem. :)
Minősítés, bele a vakvilágba. Esetleges hibák felfedése, ne adj Isten indoklással, következményekkel alátámasztva, az nem kell. Miért is.krichd1 vette a fáradtságot arra, hogy felhozzon egy érvet.

Az utolsó bekezdést végképp nem értem, miért érzed visszásnak. Arra próbáltam rávilágítani, hogy nincs jogalapunk és felhatalmazásunk mások zenei (és semmilyen egyéb) ízlése fölött véleményt formálni, illetve annak változtatásával próbálkozni. És erre különösképp nem kért meg a fórumtárs. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#54795) lajthabalazs válasza krichd1 (#54793) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ezt a jittert nem értem egészen. A jitter azt jelenti, hogy nem időben érkeznek az adatok, hanem néha kicsit korábban, néha kicsit később. De milyen nagyságrendről beszélünk? Micro-secundumokról? Millisecundumokról? Amikor egy több száz MB-os memória-chip a HiFi árfekvéshez képest filléres tétel, tömörítetlen zenéből is elfér benne negyed óra. Miért nem tud a DAC pufferelni (persze nem negyed órányit, de mondjuk 20ms-et)? A zenehallgatás nem real time tevékenység, ha 20ms-el később szól a zene a hangszóróból, mint ahogy kijön a hangkártyán, azzal az átviteli közeg jitterét valószínüleg teljesen benyeli, és senki sem fog panaszkodni, de 20ms-et még videóhoz képesti csúszásnak sem nagyon lehet észrevenni.

(#54796) krichd1 válasza lajthabalazs (#54795) üzenetére


krichd1
addikt

Jittert piko másodpercben mérünk (picosecond), DAC-okba nagyon kicsi puffert tesznek. Legjobbakban is 128kbyte van, régebbi alap DAC-okban néhány kbyte, legtöbbnél fel sem tüntetik ezt az értéket. Az hogy miért ennyi, kérdezd a fejlesztőket.

(#54793) krichd1: Két érv volt, amikor egy DAC nem hajlandó működni egy USB portról, az már egy külön szélsőséges eset.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54798) bajnokpityu válasza krichd1 (#54796) üzenetére


bajnokpityu
félisten

talán azért nem nagyobb, mert ha visszaosztod a jitter remegése miatti adatmennyiséget, még ennyi se kellene helyreállitani. kb 175kB/mp a CD.és mondjuk a 24/196 meg 1000kB.
piko pedig E-12. legyen mondjuk 10ps remegésed. elvileg akármelyik asrc néhány tucat byte-ja elég lenne megszüntetni. de mondd, hol a logikai hibám.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54799) krichd1 válasza lajthabalazs (#54795) üzenetére


krichd1
addikt

Lejátszóknál, a buffer állítás lehetőségnél, ott van millisecond nagyságrend, ha túl nagy, nő a latency.

(#54798) bajnokpityu: Eddig nekem is oké, de szerintem a kolléga ennél tudományosabb választ vár, amivel én nem tudok szolgálni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54800) #71562240 válasza EQMontoya (#54794) üzenetére


#71562240
törölt tag

Könyörgöm. Egy hete vagy itt. Óvodás szintű illemtannal beleokoskodsz sokéves kapcsolatokba, folyamatokba.
Meg ezerszer itt is kitárgyalt dolgokba. Olvasgass.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.