Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) Ribi válasza nostromo73 (#54950) üzenetére


Ribi
nagyúr

"A hangdoboz alátét létszükséglet. Elvileg is és gyakorlatilag is."
Ez persze megint csak 1 vélemény, de rohadtul nem létszükséglet... :(

(#54952) Dorian válasza nostromo73 (#54946) üzenetére


Dorian
félisten

A használt 70-80ezer Ft-os subok alkalmatlanok zenére, de igazából még sokcsatornás koncertekre is.
Dupla áru és zárt félépítésűek alatt felesleges időpocsékolás próbálgatni (hacsak nem a próbálgatás kedvéért), saját tapasztalat.

Tüskéből még egy kihegyezett M8 vagy M6-os csavar is sokkal jobb, mint ha csak le lenne a földre téve a doboz. Ezer Ft/db-nál drágább kategóriát pedig csak akkor, ha a teljes rendszer, kábelezés, minden rendben van, és úgy is csak kipróbálás után.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54953) #71562240 válasza nostromo73 (#54950) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ugyebár eddig nem volt szó arról, hogy min állna a kicsike. Lehet hogy nincs még állványod a hangdoboz alá?!

(#54952) Dorian Nem állódoboza van! Picike, állványos. (Ez a szubkérdést is befolyásolja, de az alátámasztás-ügyet főleg...)

[ Szerkesztve ]

(#54954) Dorian válasza #71562240 (#54953) üzenetére


Dorian
félisten

Ez esetben a "földre" szó cserélendő a valóságnak megfelelő "állványra" "ruhásszekrényre", ne adjisten "üveges bárszekrényre" ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54955) nostromo73


nostromo73
tag

Sima több rekeszes, mdf állò polcon vannak a quadok sajnos csak a szoba kèt sarkába tudtam elhelyezni őket ( lehet ezèrt se kevslem a mèlyeket )...amennyire lehetett elhùztam a falaktòl..30-40cm re vannak..alájuk a gyári gumi tappancsokat raktam..ami inkább csak gesztus èrtèkű szvsz....ezèrt gondolom a tūske most prioritást èlvezhet....kácsánál gondoltam körūl nèzni..soundscare tūskèt nèztem , 3db os szett 9800ft..kèrdès hogy ez a minimum, vagy ez már tùl lövi a cèlt....amellett hogy a rendszer hangja mèg finomodik idővel..amit egyèbkènt hallok is:)

[ Szerkesztve ]

(#54956) Bobrooney válasza #71562240 (#54945) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ezen az ársávon igen, ha csak nagyon nagyon nem ajánlott, de garancia mindenképp jó lenne.

(#54957) #71562240 válasza nostromo73 (#54955) üzenetére


#71562240
törölt tag

Adott, hogy rendes hangdobozállvány kell. Létszükséglet. Nincs kifogás, kibúvó. Ha ebben megállapodunk, akkor folytathatjuk, hogy milyen állványt lenne érdemes venni - ha nem akarsz magadnak csinálni.

(#54958) #71562240 válasza Bobrooney (#54956) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hallgatott zenéid persze jelzik, de azért mond el, hogy körülbelül mit vársz el a rendszertől, milyen hangkarakter felé alkudnál meg inkább.

Számít-e hogy állódoboz vagy állványos doboz?

És mit takar az a PC mint forrás?

[ Szerkesztve ]

(#54959) nostromo73 válasza #71562240 (#54957) üzenetére


nostromo73
tag

Igen sejtettem hogy nem fogom ezt megùszni:)..kelleni fog az az állvàny elöbb vagy utòbb...nem is zárkòzom el tőlle..de hogy milyet?...na arròl fogalmam sincs..ráadàsul nem szivesen lèpnèm tùl a 30-50e.ft keretet....

(#54960) Bobrooney válasza #71562240 (#54958) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Kezdő vagyok ebben a témában, a Philips 2.1-et nagyon meguntam, nem tettszik a hangja, valami tisztább részletgazdagabb cuccot szeretnék.

Doboz nem számít milyen.

Pc mint forrás a hangkártyám egy Asus Xonar D1.

(#54961) bajnokpityu válasza #71562240 (#54947) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem a sima egy finomkodó, kissé hars félvezetős hangú valami volt.
a thesis egy nagyon természetes, lendületes, zenei készülék.

Hallani hasonlóságot is, de alapvetően szvsz ég és föld a két készülék. Ezért is vagyok kíváncsi, hogy miként érték el a kategóriaváltást.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54962) #71562240 válasza bajnokpityu (#54961) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi, én is kíváncsi lennék, ha lehullna a lepel a belsejéről.

(#54959) nostromo73: Újonnan nézve úgy 25-30ezer körül kezdődnek olyan állványok, amelyek szóbajöhetnének, például a Söund Arts belépő állványai adják magukat.

Használtak közül 15ezer környékén már kaphatóak olyanok, amelyek megfelelően kiszolgálnák, szerintem ehhez a hangvételhez kiválóan illik például a klasszikus Heybrook S1, lehetőleg eredeti vagy a Söund Arts által épített, tehát lehetőleg nem utánépített, de az utánépítettek is megérhetik az olcsóbb árukat. Ha Heybrook S1-et találsz, biztosan nem lősz vele mellé, 15ezer körül már ki lehet fogni jó állapotúakat, kopottasat olcsóbban is láttam már.
De akár egy ilyen MIssion is: Mission Stance II de lealkudva, mert azért 28ezer sok érte. Ezzel egy kicsit csengő-bongóbb lenne, mint a Heybrookkal.
Prímán megérné ez a modifikált Söund Arts 18ezerért, bár látom, félre van téve éppen valakinek.
Ilyesmiket keress. A QUAD-hoz főleg jól illene szerintem fa állvány, ha ilyesmit látsz hirdetni, különösen érdemes odafigyelni rá.
Mint már kénytelen-kelletlen beláttad, nem megúszható, tényleg létszükséglet az állvány. De használtan nem kerül sokba olyan, ami már elég jó a dobozodhoz. Megjegyzem, az elektronikák számára is elég fontos a hifi állvány, bár ott nem annyira látványos a változás, mint a hangdoboznál.

Hozzáteendő, hogy az állvány és a megfelelő elhelyezés okozta letisztultság miatt persze a felsőmélyek mostani feldúsultsága alább fog hagyni, tehát majd esetleg érezhetőbb lesz a kisdoboz szubbasszussal való kiegészítésének késztetése, de annyival definiáltabb, finomabb lesz a zene szövete a megfelelően elhelyezett állványról, hogy ez remélhetőleg ellensúlyozni fogja a tónus kissé magasabbra csúszásán érzett bánatodat.

(#54960) Bobrooney
Az ajánlás persze azt jelenti, hogy mit menjél el feltétlenül meghallgatni, mielőtt döntenél. Nem vásárlási, hanem meghallgatási ajánlás.
Ha tehát új készülék kell, akkor az adott zeneanyagokhoz kifejezetten illőnek gondolom az általad kinézett Marantzot, nyugodt, kellemesen meleg, de egyáltalán nem feldúsult karaktere van, nem nagyon tud dübörögni, de neked ez nem is lesz igazán fontos. Szépen szól, korrekt erősítő annyiért. A PM-5004 is szóbajöhet, ha 5005 éppen nem kapható.
Ha már Marantz, akkor hasonló hangvételű hangdobozokat ajánlanék mellé, például olyanokat, amikkel együtt ki is tudod próbálni adott üzletben, rendszerként. Az általam az áráért kifejezetten nagyrabecsült Cambridge Audio S70-t említeném elsőként, ha éppen nem lenne elég jól akciózva a Hi-Fi Barlangban a Tannoy Mercury V4 és a Monitor Audio M4, egyaránt 109ezerre. A Monitor Audio komolyabb hangdoboz a kettő közül, de a Tannoy hangkaraktere kevésbé ízlésfüggő, több embernek tetszik, a Monitor Audio egyedibb, elég szikáran szól. Hasonlítsd össze őket. És ha már ott vagy, vesd össze a Marantz-cal a NAD C 316 BEE-t, az is eléggé kulturáltan szól, de több élet is van benne, mint a Marantzban.
Ugyanott, a pillanatnyi állványos kínálatból mindenképpen érdemes lenne meghallgatnod a QUAD 11L Classicot 120ezerért, mert igen szépen szól, 100ezerért a Monitor Audio BX2-t, ez is szépen szól, de hasonló megszorítással, mint amit az állódobozukról mondtam, a 100ezerre leárazott, előkelő Focal Chorus 705V-t, amely nem annyira ízlésfüggő mint a Monitor Audio, de jobban mint a QUAD vagy a Tannoy. Csapj egy nagy hallgatózást.
A sok lehetőség közül érdemes lenne még mindenképpen a 100ezres Acoustic Energy 101-t is meghallgatni az Audio Centrumban.
Van még bőven lehetőség, de kezdetnek mindenképpen ajánlanám az említett Marantz és NAD párosítását az említett leárazott álló Tannoy-jal és Monitor Audioval. Ezt így nehéz lenne felülmúlni, és illene a zenéidhez.
Alkalomadtán nem ártana majd egy rendes forráskészülék se a PC helyett.

[ Szerkesztve ]

(#54963) Bobrooney válasza #71562240 (#54962) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszönöm szépen :R

(#54964) Red Bull fan


Red Bull fan
aktív tag

Sziasztok!
Valaki esetleg használt közületek v. ismeri a DENON DCD-425 cd lejátszót?

(#54965) nostromo73 válasza #71562240 (#54962) üzenetére


nostromo73
tag

A söundarts szimpi, körbe nézek a honlapján. Készülék állvány is tervbe van véve esztétikai okból is , meg hát had kapja meg a Rotel ami jár neki :K ....

kicsit még vissza térve a hangfal bekötésre, a keresztbe kötéssel a watt szám változik ?..mint amikor mondjuk A+B kimenetet használva a minimum a 8 ohm lesz az erősítőn hangfal kimenet ....

[ Szerkesztve ]

(#54966) #71562240 válasza nostromo73 (#54965) üzenetére


#71562240
törölt tag

Függetlenül attól, hogy nem értem, mire gondolsz az erősítős A+B hasonlattal, a hangdobozba való bekötés módjával mindössze azt szabályozod, hogy milyen utakon, milyen sorrendben haladjon végig az áram a hangszórókon és a keresztváltókon. Nem értem a Watt szám kérdéssel mire gondolsz, de biztos hogy nincs ilyesmihez köze a dolognak.

(#54967) blattida válasza Red Bull fan (#54964) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
Nekem sok évvel ezelőtt volt belőle egy példány.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54968) Red Bull fan válasza blattida (#54967) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Szia!
És mi a véleményed róla,a fejes részét használtad?

(#54969) blattida válasza Red Bull fan (#54968) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy kicsi, alap denon, hallgatható, egész kellemes hanggal (sávhatárolt, nem annyira részletes, kicsit maszatos, de nincsenek bántó, fárasztó hibái), hogy őszinte legyek, a füles kijáratát csak kipróbáltam valami nagyon alap darabbal, mivel azonban egy nagyon egyszerű fejhallgató erősítő csüng az analóg kimenetén, ezért sokat nem szabad várni tőle.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54970) nostromo73 válasza #71562240 (#54966) üzenetére


nostromo73
tag

így kötöttem be, remélem jól:)

(#54971) Ragadozó válasza nostromo73 (#54970) üzenetére


Ragadozó
Ármester

igen, jó :K

kereszt kötés :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#54972) lajthabalazs válasza nostromo73 (#54970) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ameddig bent van a jumper, addig mindegy, hogy az alsót vagy a felsőt használod, csak ne ugyanarra az oldalra kösd mind a két vezetéket :)

(#54973) nostromo73 válasza lajthabalazs (#54972) üzenetére


nostromo73
tag

Kipròbáltam több módon is, alsoba, felsőbe is, midegyiknèl hallottam valami kūlönbsèget...a keresztbe kötèsnèl èrzem a leg egysègesebbnek a hangját..főleg a mèlyhangokat..de az is lehet hogy csak ki ( akarom )...hallani belőle..:)

(#54974) Tamoo válasza lajthabalazs (#54972) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem mindegy. Nem mindegy, hogy melyik szekció kapja a jelet a jumperen keresztül. Az más kérdés, hogy ezt kihallod vagy nem.

(#54975) Bobrooney válasza #71562240 (#54962) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Még annyit, ezek a hangfalak jók lehetnek?
Csak azért kérdezem mert ez az üzlet helyben van :)

(#54976) Ragadozó válasza nostromo73 (#54973) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nem csak ki hallod...dupla kábelezés (bi-wiring) még jobban javít a hangon...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#54977) nostromo73 válasza Ragadozó (#54976) üzenetére


nostromo73
tag

a dupla kábelezésen már gondolkoztam, de a meglévő Supra kábelemet megtartanám, így akkor vehetnék még egy pár kábelt, viszont azt az erősítőbe már csak a B hangfal kimenetre köthetném és így A+B kimenetet egyszerre használva, a gyártó adatai szerint A+B -t használva 8 ohmot ad le minimum, de a Quad L11 specifikációja minimum 4 ohm, névlegesen pedig 6 ohmot kíván meg..nem tudom hogy 8 ohmon használhatom e a kis quadokat :F

(#54978) blattida válasza Bobrooney (#54975) üzenetére


blattida
nagyúr

Azok a hangdobozok nagyon alap házimozi hangsugárzók, túl sokat nem szabad várni tőlük.
De ismerkedésnek, tapasztalatszerzésnek jók lesznek, így csak hallgasd meg őket, úgy legalább Te is tudni fogod.

nostromo73
A hangsugárzók névleges impedanciája az erősítő szempontjából érdekes, mivel esetedben a 4 ohm már elég nagy terhelést jelentene bizonyos esetekben az erősítődnek, ám így is használhatod, de csak addig növeld a hangerőt, míg hallható torzítás nem jelentkezik, a fölé ne menj, az legyen a maximum.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54979) Bobrooney válasza blattida (#54978) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Okés, köszönöm :)
Hallgatni fogok a kollégára :)

(#54980) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

ELAC 207A hangfalhoz keresnék sztereó erősítőt és CD lejátszót. Most HM erősítőhőz(Denon X4000) vannak kötve. Halkan és közepesen(rádió hangerő) is dinamikusan, részletesen szól, de ha a kedvenc zeneszámaimnál feljebb tekerem a hangerőt (65-75%), akkor nem jön akkora erőtöbblet, mint amennyit a kis és közepes hangerő után várnék és a részletesség is csökken. Ha a sztereó erősítők ezt meghoznák akkor vennék és akkor már hozzájuk tudásban illő CD lejátszót is (jelenleg van egy régi Onkyo 7222 CD lejátszó és egy Pioneer BDP 160 blu ray lejátszó). A Pioról lejátszva(hdmi, ilyenkor az erősítő hangja szól) sokkal részletesebb a zene, mint optikain az onkyo-ból(probáltam RCA-n is úgy egy kicsit rosszabb). A sima CD lejátszók hangjához képest hogyan viszonyul a SACD lejátszók hangja? A blu ray lejátszók hangja gondolom ezeknél gyengébb, bár arra is kiváncsi lennék, hogy egy Oppo blu ray lejátszó CD lejátszási képessége milyen CD lejátszónak felel meg.

A kiszemeltek:

- Exposure 1010 Erősítő
- Exposure 1010 Cd (ennek a hangját hallottam amikor hangfalakat és HM erősítőt kerestem, mert azért figyeltem, hogy miről szól a zene, nagyon finom, már-már "túl finom" a hangja, igaz monitor sugárzók szóltak)

- Marantz PM6005
- Marantz CD6005

- Denon PMA-720AE
- Denon DCD-720AE

és még van az Arcam FMJ A19, mondjuk ez már jóval drágább, de ha annyival jobb mint a többi, ja és a Creek márkára is ránéztem (szintén elég drága) jónak tűnnek.

Persze jöhet olyan gyártó terméke is amiket nem soroltam fel (pl. NAD milyen a fentiekhez képest).
Aztán majd sort is kerítek a meghallgatásukra (lehet cipelni a hangfalakat, bár az akusztika nem olyan lesz mint itthon.)
Köszönöm előre is.

spacetime

(#54981) Ragadozó válasza nostromo73 (#54977) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Attól, nem változik impedancia, ha A és B kötöd, nem hinném, hogy külön végfok lenne...pont emiatt van rajta a felirat.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#54982) nostromo73 válasza Ragadozó (#54981) üzenetére


nostromo73
tag

ez van írva az erősítő hátuljára: A or B -4 ohms minimum......A and B - 8 ohms minimum...a hangfal pedig minimum 4.2 ohm..nominal 6.0 ohm....szóval a kérdés az.... elbírja a 8 ohmot a hangfal?....de ha rizikós a dolog akkor inkább nem kockáztatnék...

[ Szerkesztve ]

(#54983) blattida válasza nostromo73 (#54982) üzenetére


blattida
nagyúr

Leírom még egyszer: a hangdobozodnak mindegy, mekkora az erősítőd terhelhetősége, az erősítődnek nem mindegy, hogy mekkora terhelést jelent neki a hangsugárzó, az előző válaszom szerint cselekedj.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54984) Ragadozó válasza nostromo73 (#54982) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A sztereó erősítők nem használnak külön végfokot A és B oldalt, amiatt van ráírva, hogy 4 ohmos nem köthető rá, mert az már nagyon alacsony lenne...

Ha te kettős kábelezel, ott nincs ilyesmi, hisz egy hangfal van a végfokon.

de ha félsz külön csatit használni, van ilyen megoldás is...banán + villa

meglehet csináltatni is, ha nincs gyáriban...

ilyen a villa:

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#54985) nostromo73 válasza blattida (#54983) üzenetére


nostromo73
tag

értem...köszi mindenkinek.. :K

most a sorrend a következő lenne, hangfal tüske, készülék állvány azért nem a hangfal állvány mert egyszerűen nem tudnám most jó helyre tenni, persze ami késik az nem múlik.....szóval haladni fogok a történetbe :K

(#54986) blattida válasza nostromo73 (#54985) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak nehogy olyan legyen ezen történet vége is, mint a Nostromo esetében. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54987) nostromo73 válasza blattida (#54986) üzenetére


nostromo73
tag

reméljük ez esetben happy end lesz a vége :D

(#54989) liszi70 válasza ZSZS-CMSC (#54988) üzenetére


liszi70
nagyúr

Finoman szólva illetlenség a forrás megjelölése nélkül idézni, pláne szóról szóra! És nem először csinálod.

[ Szerkesztve ]

(#54990) blattida válasza liszi70 (#54989) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért nem tartod meg a jó kis cuki MA hangdobozod?
Nem is beszélve a Filkor kábelről...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54991) liszi70 válasza blattida (#54990) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Miért nem tartod meg a jó kis cuki MA hangdobozod?"

Mert a jó kis cuki helyett a jó nagy böszme lett a választottam. :D

(#54992) #71562240 válasza nostromo73 (#54973) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is ezt a megoldást szoktam választani.

(#54975) Bobrooney Nem hallottam még őket, feltörekvő márka, vitatott, hogy a dobozaik betörtek a piacra a jó ár-érték arányukkal, vagy ezek sem jobbak a deákné vásznánál. Lásd Blattida véleményét, aszerint nem igazán a zenéidhez való hangkép. De ahogy beszéltétek is, a legjobb, ha kipróbálod, csak az élményből önmagában ne vonj le következtetést se pro se kontra, amíg nincs elegendő összehasonlítási alapod.

(#54982) nostromo73 Az erősítőre írt A+B felirat nem a keresztkötést jelenti, hanem hogy két pár hangdobozt kötsz rá egyszerre, ami lecsökkenti az erősítőn a hangdobozok részéről mutatkozó eredő impedanciát, ezért szükséges ehhez magasabb impedanciájú hangdobozkvartett. De ennek ugyebár semmi köze ahhoz, hogy a hangdobozt keresztkötésben kötöd be, vagy hogy kettős kábelezed..

(#54991) liszi70 Miért három darab különbözőt választottál, miért nem egy pár egyformát? :Y

(#54980) phonecat Mindenképpen próbáld ki a szaküzletbe elvive a HM erősítődet, hogy elegendő javulásnak érzed-e a sztereóra váltást az adott árban.
A kiszemeltek közül az Exposure-t én már többször ajánlottam, végre egyszer valaki vehetne is, hehe. A Marantzot is ajánlom, lehet hogy jobban tetszene az Exposure-nél, lehet hogy nem. A Denon szerintem lejjebb van ezeknél.
NAD-ot nyugodtan próbálhatsz, az se fog csalódást okozni, sőt.
Próbálj például ideillő Audio Analogue-ot is, annak is vannak szépen párosítható készülékei, ha márkán belül akarsz maradni.
Az ELAC karakteréhez nagyon jól illene Harman Kardon, ha tartani akarnád azt a karaktert.

[ Szerkesztve ]

(#54993) Tamoo válasza SpaceKombajn (#54980) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom marad a mozi is. Front kábelét állandóan "átdugdosni" tervezed?

(#54994) liszi70 válasza #71562240 (#54992) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Miért három darab különbözőt választottál, miért nem egy pár egyformát? :Y "

Ebből is látható, hogy a hifi mennyire NEM axióma, mint ahogy te sulykolod. Mindenkinek mást jelent egy kicsit, hiszen emberek csinálják, a cél is embereknek szól, és senki sem pontosan ugyanazt érti alatta, mint a másik. Egyénenként más a "jobbra törekvés" célja és iránya is, mert mindenkinek más a jobb, és mindenkinek más a törekvés is. Én például 3 fél pár hangsugárzóval látom megvalósulni a hifi eszményemet és a szinergiát. Mi ezzel a baj? Cipőt sem egyformát hordok, mindhárom lábamon másmilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#54995) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Ide irányítottak a kérdésemmel.
Adott egy régi sztereó rendszer (Technics SC-EH550), aminek a hangfalait szeretném a falra rögzíteni. Nem tudom mi lenne erre a célra ideális. Kinéztem ezt a tartót, de vannak kételyeim a stabilitást illetően, valamint ez nem is túl elegáns megoldás.
Mit ajánlotok? Jó lenne dönthető és forgatható megoldás, az ideális hangzás érdekében. Azt sem tudom, hogy hangfalat megfúrni szabad-e, vagy csak ezek a szorítós tartók játszanak stb.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#54996) Dorian válasza Egon (#54995) üzenetére


Dorian
félisten

Szívesen megvárnám a Maczkó válaszát ;]

Ezeket a hangfalakat nyugodtan tedd fel egy stabilan, falra megfelelő magasságban felfúrt polcra.
Forgathatós-hajlítgatós konzol felesleges és nem is jobb, állvány meg mint írtad nem megoldható, de ezen a szinten (hangfalak minősége) nem is rentábilis.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54997) nucky30


nucky30
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek ezekről a HIFI szettekről ?

Sony MHC
- RG 440S
- RG 495
- RG 595

Számítógéphez szeretnék valami hangcuccot beszerezni, 5.1-es rendszeren gondolkodom, de ezek a HIFI-k is tetszenek, és használtan jó áron be lehet őket szerezni :)

(#54998) #71562240 válasza liszi70 (#54994) üzenetére


#71562240
törölt tag

És a középső lábadon ballábasat, vagy jobblábasat hordasz?

(#54999) liszi70 válasza #71562240 (#54998) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mindhárom lábam bal. De mivel jelentős javulást hoz a hangképben, így az egyikre jobblábas cipőt húzok.

(#55000) Egon válasza Egon (#54995) üzenetére


Egon
nagyúr

Lemaradt a link: ezt a tartót néztem ki.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.