Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) blattida válasza eclipse006 (#32200) üzenetére


blattida
nagyúr

Látod, ezért írtam korábban. ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32202) trufa12


trufa12
addikt

Erről tudnátok nekem véleményt alkotni?

ez most konkrétum .:)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32203) eclipse006 válasza blattida (#32201) üzenetére


eclipse006
őstag

Látszik, hogy nem ma kezdted, illetve értesz hozzá! :) Köszi a segítséget egyébként! :R

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#32204) Szupernova válasza Szupernova (#32125) üzenetére


Szupernova
csendes tag

Köszönöm a választ! Visszavittem az erősítőt az eladónak és ott meg szólt rendesen. Borzasztó ciki volt, de nem mertem még egyszer otthon próbálgatni, így visszaadta a pénzt. Gyakorlatilag mindent megpróbáltunk, de nem hozta újra elő azt a hibát, amit nálam.Nagyon korrekt volt az eladó.
Aztán vettem egy Cambridge Audio Sonata AR30-t, meg hozzás CA S30 hangfalakat. CA hangfalkábellel.
Már csak a DAC van hátra.

(#32205) blattida válasza eclipse006 (#32203) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs mit. :B :R

Szupernova
A helyedben én is visszavittem volna.

trufa12
Konkrétan: már elkelt, viszonylag korrekt, d'apolito elrendezésű doboz, a negyven kiló magyar pénzért még egész jó vétel is lehetett, amennyiben műszakilag rendben van.
Relatíve precíz hangja van, viszonylag testes mély tartománnyal és hallgatható középtartománnyal, a hallgatási helyre kicsit érzékeny balansszal és tónussal.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32206) Szupernova


Szupernova
csendes tag

Nem magamnak köszöntem a választ, csak béna voltam :)
Köszönöm a sok-sok segítséget mindenkinek.

(#32207) trufa12 válasza blattida (#32205) üzenetére


trufa12
addikt

köszi akkor nem vettem hülyeséget :) :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32208) shalafi66 válasza trufa12 (#32207) üzenetére


shalafi66
veterán

:) fordítok, ha nem tilos.

"Relatíve precíz hangja van, viszonylag testes mély tartománnyal"
A magas jósági tényezők miatt b-reflexben kiemelősek-brummogósak a hangszórók.

"és hallgatható középtartománnyal"
A mélyközepek erősen rezonálnak ~4000Hz-en, ami a dómnak túlzottan alacsony 2500-as keresztezés ellenére is behallatszik.

"a hallgatási helyre kicsit érzékeny balansszal és tónussal."
Magyarul ne mozdítsd el a füled a magashangszóró elől vertikálisan, mert nagy és meglepő pozíciófüggő fázishibákkal, kioltásokkal találkozhatsz (és fogsz is találkozni).

:)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#32209) trufa12 válasza shalafi66 (#32208) üzenetére


trufa12
addikt

semmi gond amire kell akkor okés lesz .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32210) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tudom, hogy van beárazós topik, de kíváncsiságképpen... aki képben van, megírhatná PÜ-ben a Myotis M raális használtpiaci árát. Külsőre 100%-os, belsőre meg az lesz.... a héten megy fel Zolihoz. Ha visszajött a továbbiakon elgondolkoznék.
Kereslet biztos, hogy lenne rá szerintem... a kérdés csak az hogy mennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#32211) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Erről a kis JMlab-ról mi a véleményetek? Kár, hogy 4 Ohm-os. Hogy is van ez? Az az jobb, ha az erősítő impedanciája a kisebb a hangfalénál, ugye? Nem pedig fordítva...

(#32212) blattida válasza KisTücsök (#32211) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem olyan rossz doboz, a használt árát megéri, de nem kell tőle sokat várni.

Természetesen az a jó, ha az erősítő kimeneti impedanciája a kisebb, mint a rákötött dobozoké, de ettől még lehet, hogy egy erősítő nem fogja bírni szuflával.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32213) andorra válasza shalafi66 (#32208) üzenetére


andorra
őstag

Persze, hogy nem. Na de így? Te jósági ég!

(#32214) Lompos48 válasza blattida (#32212) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...jó, ha az erősítő kimeneti impedanciája a kisebb, mint a rákötött dobozoké...

Az mindig kisebb. Nevezzük inkább terhelhetőségnek. :)

(#32215) Rumcsaka válasza shalafi66 (#32208) üzenetére


Rumcsaka
tag

a hallgatási helyre kicsit érzékeny balansszal és tónussal."
Magyarul ne mozdítsd el a füled a magas hangszóró elől vertikálisan, mert nagy és meglepő pozíciófüggő fázishibákkal, kioltásokkal találkozhatsz (és fogsz is találkozni) - ez ismerős :D eszembe juttattad a Mission M 33i dobozaimat :D

(#32216) shalafi66 válasza Lompos48 (#32214) üzenetére


shalafi66
veterán

Legalább ez a hangsugárzó valószínűleg 4 ohmos, nem úgy mint néhány másik Focal-JMLab a névleges 8R impedanciával és mellette 2 ohmos minimumokkal. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#32217) Slownz


Slownz
senior tag

Egy totál kezdő kérdés: (bocsi!)

Ilyen aljzatú hangfalt nyers kábelvéggel lehet csatlakoztatni? Ha igen, akkor hogy rögzítem?

Köszi, aki válaszol!

(#32218) Lompos48 válasza Slownz (#32217) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A piros és fekete hüvely csavarható. A lecsupaszított drótvégeket a tövükre tekered, majd a csavarható műanyaghüvelyeket rájuk szorítod.

(#32219) Patice válasza Slownz (#32217) üzenetére


Patice
nagyúr

Beszorítod a csupasz kábelvégeket a műanyag anyák alá és már meg is vagy.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32220) Osynho válasza Slownz (#32217) üzenetére


Osynho
addikt

Letekered a piros, ill fekete "csavarót", lesz egy luk, amibe beledugod a kábelt. Ezután visszatekered őket, így szorítva be a kábelt. Noob válasz. :DDD

Szerk: noob és lassú! :P

[ Szerkesztve ]

(#32221) Slownz


Slownz
senior tag

:R

(#32222) #71562240 válasza KisTücsök (#32211) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kicsi, de jó, megér annyit. "Szegény ember JMLab-ja", de a márka jellegzetes hangjából sokat megmutat. Egyúttal éppen emiatt olyasmit nem lehet rá mondani, hogy "kisdoboz létére milyen nagy hangja van", mert nincs nagy hangja, kisdobozos hangja van, de az elég szép. Inkább a pontos és a szép között van a hangja, nem édesít, az ilyenre szokás mondani, hogy megmutatja a felvétel hibáit is.

A hangdoboz és az erősítő impedanciaaránya egyébként nem feltételenül szabja meg, hogy mi a jó, inkább az a fontos, hogy az erősítőnek olyan kapcsolástechnikája legyen, ami kordában tartja a hektikusabb impedanciamenetű hangdobozokat is. Lásd még például: damping faktor.

(#32221) Slownz: De azért ajánlottabb jóféle banándugóval csatlakoztatni vegy esetleg kábelsaruval.

[ Szerkesztve ]

(#32223) bajnokpityu válasza Slownz (#32221) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csak majd néha oxidálódik,és csonkolsz :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32224) Osynho


Osynho
addikt

Kicsit off, mert kocsiba kellene, de van-e tippetek rendesebb minőségű, de nem túl drága rca kábelre? :B 2 kellene, kb 80cm-es. Köszi! Sinus live-ból találtam 2e körül, de fogalmam sincs, az milyen szintet képvisel. Nem high end-et keresek, de nem is cérnával kötném össze az erősítőt a fejjel.

(#32225) andorra válasza Osynho (#32224) üzenetére


andorra
őstag

Szerintem, ebben az árkategóriában bármit megvehetsz, nem valószínű, hogy hallanál különbséget. Elég, ha a kiivitelre figyelsz.

(#32226) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

PC-hez általában zenehallgatásra és játékra milyen hangfalalt ajánlanátok?
Nem szánok 100 ezret a mutatványra.

Üdv!

(#32227) trufa12 válasza JAGER 10 (#32226) üzenetére


trufa12
addikt

neked akkor itt a helyed kolléga

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32228) JAGER 10 válasza trufa12 (#32227) üzenetére


JAGER 10
tag

Az első hozzászólás ide irányít.
Szóval milyet tudtok ajánlani 50 ezer környékén?

(#32229) Deadzone41 válasza JAGER 10 (#32228) üzenetére


Deadzone41
őstag

mi fogja hajtani, milyen zenéket hallgatsz, milyen hangkaraktert szeretnél, hogyan akarod elhelyezni?

(#32230) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Egy Philips hifi "hangfal" szétkapva. Na ez sem minőségibb mint egy Genius. Főleg a műanyag előlappal.

[ Szerkesztve ]

(#32231) JAGER 10 válasza Deadzone41 (#32229) üzenetére


JAGER 10
tag

Egyrészt azért vagyok itt, hogy tippeket kapjak ezekre a válaszokra.
Majdnem mindenfajta zenét meghallgatok, kivéve a kemény rock, ezért erről nem írtam.

(#32232) blattida válasza Tamoo (#32230) üzenetére


blattida
nagyúr

60 wattos mély és közép hangszórók, nagyméretű karórából származó piezo magasak, nagyon értelmiségi elit elektrolit kondenzátorok, mindez a hifi nirvána, mi más! :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32233) Tamoo válasza blattida (#32232) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyébként szoktam ezt hallgatni! :DDD azért lett szétszedve, mert kap egy párszázforintos' banán aljzatot a 0,00001mm-es fix kábel helyett. Gondolkoztam, hogy akkor már belül is átvezetékelem, de nincs kedvem elmenni kondit venni. :D na de szarból nem lehet várat építeni, úh nem is foglalkozok ezzel, csak megkapja a banánt.

(#32234) #71562240 válasza JAGER 10 (#32228) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Deadzone által feltett kérdéseken kívül: hogy érted, hogy PC-hez hangfalat? Azt jelenti, hogy eleve aktív hangdobozban gondolkodsz? Mert akkor az megintcsak nem igazán ennek a topiknak a témája, legalábbis nem az általad meghatározott árszinten, hanem inkább multimédiás topikoké, például ahová trufa irányított. Sztereóban gondolkodsz, vagy valami más felállásban? Mindenképpen kérdezz árnyaltabban, mert az eredetileg idedobott kérdésedre nem lehet értelmes választ adni azon kívül, hogy semmilyet sem ajánlunk "PC-hez".

(#32231) JAGER 10: Hát azért csak-csak kellene valami elképzelésednek, háttértudásodnak lennie, az úgy nem igazán jó, ha tőlünk kérdezed meg, hogy mit kérdezzél tőlünk.

[ Szerkesztve ]

(#32235) JAGER 10 válasza #71562240 (#32234) üzenetére


JAGER 10
tag

Ha jól tudom, akkor zenére leginkább stereo.
A kérdésem az lenne, hogy melyik a jobb? 2.0 vagy 2.1? Nyilván a jobbik úton szeretnék elindulni.
Sokféle zenét hallgatok, szeretnék minőséget, de azért a megfizethető kategórián belül.
Remélem így már konkrétabb tudtam lenni! :)

(#32236) blattida válasza JAGER 10 (#32235) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha Te is basszuskulcs fanatikus vagy, akkor 2.1, ha inkább zenét szeretnél hallgatni, akkor 2.0.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32237) #71562240 válasza JAGER 10 (#32235) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát nem igazán segítettél.
A leglényegibb kérdés mégegyszer: mit jelent az, hogy "PC mellé hangfalat" akarsz? Ez azt jelenti, hogy eleve aktív hangdobozban gondolkodsz, vagy szóbajöhet erősítő plusz "passzív" hangdoboz, avagy a megfogalmazásod azt jelenti, hogy nem is volt még eddig a tudatodban, hogy mi a különbség a "számítógépezés" és a "hifi zenehallgatás" között? Mert itt elsősorban a második megoldásban (ami erősítő plusz "passzív" hangdoboz) tudunk segíteni, ami persze általában sztereót jelent, vagyis úgymond "2.0-t".

A másik topik első hozzászólásának azon kitétele, hogy "50k felett go HIFI topik", ebben a formában hülyeség, mert nem az áron múlik, hogy hová illik a problémád, hanem a dolog szemléletén.

(#32238) JAGER 10 válasza blattida (#32236) üzenetére


JAGER 10
tag

2.0-ban mi az, ami már az elfogadható kategória?

(#32239) JAGER 10 válasza #71562240 (#32237) üzenetére


JAGER 10
tag

Szóba jöhet erősítő is. Gondolom ez az igényesebb, de egyben drágább megoldás is.

(#32240) #03969024 válasza JAGER 10 (#32239) üzenetére


#03969024
törölt tag

Könyörgöm, olvass vissza! Minden héten felmerül az olcsóbb kategória, szinte már nincs is készülék, amelyet a fiúk ne véleményeztek volna.

(#32241) JAGER 10 válasza #03969024 (#32240) üzenetére


JAGER 10
tag

Gondoltam lesz itt olyan tag, aki benne van a témában és nekem nem kis időt takarít meg azzal, hogy nem kell több száz hozzászólást elolvasnom.

(#32242) #71562240 válasza JAGER 10 (#32239) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak új készülék jöhet szóba, vagy használt is? Merthogy új készülék esetében egy érdemleges erősítő+hangdoboz páros inkább 100ezer körül kezdődne. Például Cambridge Audio Topaz AM10 (63ezer) + Cambridge Audio S30 (39ezer) kezdetnek. De egy ilyesmi jobban szólna, mnt egy hasonló árkategóriás aktív hangdobozpár.
Használt esetében persze széles a merítési lehetőség 50ezer körül is.

(#32241) JAGER 10: Márpedig olvasni, művelődni, képben lenni alapvetően fontos ebben a hobbiban. Hifit nem jó bemondásra vásárolni. Persze mást sem, de hifit különösen nem.

[ Szerkesztve ]

(#32243) Deadzone41 válasza #71562240 (#32242) üzenetére


Deadzone41
őstag

aztán az is kérdés, hogy mi lenne a forrás, mert egy alaplapi hangkártyához bőven fölösleges 63ezer forintos erősítőt venni.

(#32244) #71562240 válasza Deadzone41 (#32243) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem is feltétlenül a gagyi hangkártyához felesleges, hanem inkább a "gagyi", képzetlen fülhöz. Másrészt sajnos beszűkült az alapkategóriás választék, olcsóbban mostanában nem igazán kapható sztereó erősítő újonnan. Harmadrészt láthattad, hogy a kolléga semmi ilyesmi kérdésünkre nem válaszolt, akár többszöri kérdés esetén se. Úgyhogy nem tudhatjuk, hogy mihez, miért ajánlunk, csak annyit, hogy ajánlani kell, mert így kényelmes a kollégának. :)

[ Szerkesztve ]

(#32245) JAGER 10 válasza #71562240 (#32242) üzenetére


JAGER 10
tag

Használt is szóba jöhet.
A linkelt hangfal kis mérete csalóka?
10cm-es hangszórótól nem tudom milyen mély hangokat lehet elvárni, bár még nem hallottam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#32246) #71562240 válasza JAGER 10 (#32245) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az S30 egy kis méretű hangdoboz, viszonylag "nagyméretű", de legfőképpen jó minőségű hanggal. De természetesen a mélyeinek kiterjedése és ereje korlátozott a kis méret miatt.
Ha használt is szóba jöhet, akkor érdemes az apróhirdetéseket böngészni (Hi-Fi Piac, AVX, Vatera, Prohardver...), és a konkrét készülékekkel kapcsolatban megkérdezni, hogy szerintünk megéri-e annyiért. Ha egy-két hetet visszaolvasol a topikban, akkor találhatsz jónéhány márkát, amelyek típusai között leginkább érdemes keresgélni ebben az alap árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#32247) JAGER 10 válasza #71562240 (#32246) üzenetére


JAGER 10
tag

Rendben!
Visszaolvasom és a szimpatikusnak vélt alanyokról kikérem a véleményetek! :)

(#32248) blattida válasza JAGER 10 (#32238) üzenetére


blattida
nagyúr

Például veszel egy ilyet és hozzá egy ilyen dobozt és egyszerűen hallgatod és még pénzed is maradt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32249) kurtzyx


kurtzyx
tag

nos megjött az erősítő.
[CA azur 540A v2]

az MS 908 beszerzése problémákba ütközött lévén úgy tűnik van a világon olyan ember akinél a "otthon vagyok" annyit takar h este 5től van otthon.. na meg 2 napba telik megnézni 1 mailt azt is úgy h telefonon kell jelezni h tesó kapd már össze magad..

további szerencsétlenkedést elkerülendő: CA mellé ms-en kívül még mik illenének? [találtam 1 906ost 3 napja rakták fel írtam is néki de ki tudja mi lesz abból]

(#32250) #71562240 válasza kurtzyx (#32249) üzenetére


#71562240
törölt tag

Például a korábban tárgyalt Phonar-ral is ügyesen kiegészítenék egymást.
Azt ne feledd, hogy az MS 906-ost most nem érdemes használtan venni, ha még van a Hi-Fi Barlangban a másfél héttel ezelőtt még levő két párból akciósan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.