Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) BBéci válasza polonic (#54150) üzenetére


BBéci
titán

Ha acél üstöst szeretnél, akkor mélyebbre kell a zsebedbe nyúlni. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54152) polonic válasza BBéci (#54151) üzenetére


polonic
félisten

Acél üstös gépem van. És meg sem moccan, ha úgy alig érek hozzá, ahogy a videóban.
Csak megdöbbent továbbra is, hogy egy LG is ilyen...

(#54153) Paul64 válasza polonic (#54152) üzenetére


Paul64
tag

Műanyagból is lehet ám tartós dolgokat építeni. Anno a Whirpoolunk is lehúzott kb.15 évet ilyen üsttel. A fém csapágyakat, a gumi szimeringet és a szénkefét kellett benne cserélni.

(#54154) Joezyka válasza BB9000 (#54091) üzenetére


Joezyka
senior tag

ejj de jól összefoglaltad, köszönöm szépen! :R :R
szóval lényegében, a bosch a jó márka, aztán uccu neki.
Az elszívó ki lesz vezetve, így jó lesz a CATA, a mosógépről meg lemaradt a link, de sejtem mit akartál oda.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#54155) pjen válasza Joezyka (#54154) üzenetére


pjen
félisten

A Bosch mosogatógépém 9 évig ment,de a WH is.Mindkettő ugyanazzal a hibával hunyt el.Most egy Gorenje van ötödik éve,semmivel nem rosszabb mint az elődei.

[ Szerkesztve ]

(#54156) Ispy válasza Joezyka (#54154) üzenetére


Ispy
veterán

Az attól függ, hogy mit dob neked a háztartási gép lottó, ebben a 100-200k ársávban nem sok különbség van a gépek műszaki tartalma között, kb. csak a funkciók mennyisége határozza meg az árat, nem a minőség.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54157) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani konkrét páramentesítőt, 55 köbméterről lenne szó, ami fontos, hogy hatékony legyen, megbízható és olcsó :D
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#54158) pjen válasza Csaby25 (#54157) üzenetére


pjen
félisten

Ha az első két feltétel teljesül,a harmadik biztos nem. :DDD

(#54159) koxx válasza Csaby25 (#54157) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bringaszervizben volt anno kirakva a tábla, hogy jól, gyorsan és olcsón dolgozunk, ebből kettőt választhat.

(#54160) Csaby25 válasza pjen (#54158) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ok, ok értem. A lényeg, hogy az arany középutat keresem, nem akarok ráfizetni valamire amit nem használok ki, vagy megfizetni egy márkát, ha ugyanazt a teljesítményt megkapom egy olcsóbb brand alatt, erre értettem, hogy "olcsó", semmi extra csak legyen szabályozható a páratartalom. Bocsi ha rosszul fogalmaztam... :D

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#54161) Csaby25 válasza koxx (#54159) üzenetére


Csaby25
senior tag

:D

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#54162) #40553216 válasza pjen (#54146) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Ja azért is jó az inverter mert nem kell beton tuskókat rakni a gépbe,hogy ne másszon.el.Szépen fokozatosan tud gyorsulni.Nem 100 kiló,hanem csak 40.”
Ezeket írtad. Ebből az látszik, hogy a szép fokozatos induláshoz nem kell inverter.
A betontuskók sem az inverter hiánya miatt vannak benne. Vagy az inverter kiegyensúlyzni is tud?

(#54163) d@minator


d@minator
addikt

Az inverter motor 10 és 20 év garancia sincs ingyen.
"A jótállás csak a motorra vonatkozik, nem tartalmazza a munkadíjat, illetve a kiszállási
költséget. Ez az összeg Önt terheli. A felmerülő költségek a mindenkori árlista alapján
alkalmazandóak." - Bosch

(#54164) Czimby


Czimby
addikt

Első mosagatógépünket szeretnék megvenni,
ehhez kérnék segítséget!

3 főre kell, de nem baj ha nagyobb, van hely bőven, elfér.
Esztétika is mindegy, nem lesz szem előtt.

Kicsit olvasgattam és a Bosch, Neff gépek tünnek jó választásnak.

Fontos lenne a minél hosszabb garancia idő 3-5év.
Esetleg a Beko is szóba jöhet emiatt.

Árban 120e körül lenne a max amit rászánok.

Kérdés, hogy a Beko miben gyengébb pl mint a Bosch, az edényeket ugyanolyan szépen elmossa?

Illetve most láttam, hogy a Candy 5év gyártói garit ad most jópár gépre. Vállalható a márka?

Szívem szerint Boscht vennék, de most csak 2 évet adnak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54165) Czimby


Czimby
addikt

Candy kiesett, csak a motorra szól az 5év gari.
Gorenje is ad most 10évet, de szintén csak a motorra.

Marad a Bosch(Serie4)vagy a Beko.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54166) huan válasza Gömbike (#54120) üzenetére


huan
őstag

:C

(#54167) daver88 válasza Czimby (#54165) üzenetére


daver88
aktív tag

A Candy a beépíthetőkre ad teljeskörű 5 évet, a szabadonállokra 2-őt...Azt válaszd, amelyik szimpatikusabb belülről, nézd meg őket, nyisd ki, fogdosd meg.

Az említett árban a Beko-nak már van olyan típusa, ahol a szabadonállóra is adnak 5 évet, esetleg ez egy választási szempont lehet.

De innentől már tényleg a korábban említett lottóeffektus jön...

(#54168) pjen válasza #40553216 (#54162) üzenetére


pjen
félisten

Igen az inverter bizonyos mértékben segít a kiegyensúlyozásban is.Sokkal finomabban lehet vevezérelni mint a kefés motorokat.Mellesleg sokkal halkabb,üzembiztosabb.Egyébként nekem semmi bajom a kefés ékszíjas meghajtással.Ez előtt majd 10 évig ment egy felülzöltős Fagor,a hajtásával semmi gond nem volt,szétrohadt.Hiába volt volt közel egy mázsa,a tömeg nagyrészét az ellensúly adta.

(#54169) pjen válasza d@minator (#54163) üzenetére


pjen
félisten

Semmi sincs ingyen,de legalább adnak 10 - 20 év garit.A hagyományos motorra adnak alapból kettőt.

54165:A motorra 5 év gari akár jó is lehet.Nekünk a két eddigi egyaránt motor hibával halt meg.Igaz mindkettő kilenc évesen.

[ Szerkesztve ]

(#54170) Czimby válasza pjen (#54169) üzenetére


Czimby
addikt

Mosogatógépekben pontosan mit csinál a motor? Víznyomást növeli vagy fúvókákat mozgat? A gorenje 10évet ad a motorra, lehet arrafelé kellene nézelődnöm.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54171) Dluinet válasza Czimby (#54170) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nyomásfokozó és szivattyú

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54172) pjen válasza Czimby (#54170) üzenetére


pjen
félisten

A víz nyomát növeli,a fúvókákat viz mozgatja.Legalábbis én mindkét előzőt szétszedtem,csak egy szivattyú egybe építve a fűtéssel..

(#54173) Czimby válasza pjen (#54172) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor gyakorlatilag a motor ami el tud romlani vagy a vezérlő elektronika.

Tudásában (elvégzett mosás minősége) is hozta nálad a Gorenje a két korábbi gép szintjét?

Neten mindenki a Boscht dicséri, ill a szomszédnak is az van 20éve(2* volt javítva). De a kollégák között van minden márka Candytől a Whirlpool-ig és azok is működnek már 3-4éve. De én szeretem ha valamit megveszek és jó időre nyugodt lehetek felőle.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54174) farkas-j válasza Czimby (#54164) üzenetére


farkas-j
őstag

Mi 4 éve nyúzunk egy Beko DSS28020X mosogatógépet és egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógépet. Mindegyikre gyári 5 év gari van. Maximálisan elégedettek vagyunk velük!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#54175) pjen válasza Czimby (#54173) üzenetére


pjen
félisten

Semmivel nem mosott szebben a Bosch mint a Gorenje.A röhej az,hogy szétszedtem mindkettőt.A motor forog,a szivattyú is,csak nem nyom.

(#54176) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Electrolux mosogatógépben is egyben van a fűtőszál és a szivattyú?

(#54177) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Segítség pls.
Neff S513G60X0E első üzembe helyezés.
Sose volt mosogatógépem előtte szal bocsi az amatőr kérdésért.
Bekotottem, tettem bele sót tablettát mindent. Elindítom az első programot (auto) majd egy idő után e16al pitttyeg. Kézikönyv alapjan folyamatos vízfolyás. Elzarom a sarokszepelet es kicsit megy tovabb majd szól h nincs nyomas. Wtf? Nem magától kéne zarnia belül meg nyitnia?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54178) Nagya21 válasza pjen (#54175) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Lehet üresen forog, terhelés alatt nem bír elindulni.
Ezesetben megnézném a motor indítókondit.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54179) kicsi kecske válasza kicsi kecske (#54177) üzenetére


kicsi kecske
tag

Annyit vettem észre laikusként, hogy a bekötő csőnél fut vmi vezérlő vagy elektromos kábel is. Gondolom úgy szabályozná, hogy mikor legyen nyitva a belső csap és mikor zár.. lehet hogy ez gyári hibás? :O

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54180) Quartz51 válasza kicsi kecske (#54179) üzenetére


Quartz51
tag

Minden lehet, de mivel ez egy zsír új, garis gép, nem ide kéne írnod, hanem az ügyfélszolgálatot hívni.

[ Szerkesztve ]

(#54181) arcsin válasza Quartz51 (#54180) üzenetére


arcsin
senior tag

Azért ha vennék egy Neff mosogatógépet, tuti szerelővel szereltetném be, mivel nem lenne kedvem elcseszni akár véletlenül is egy 400+ ezres gépet, meg akkor tuti kibírok perkálni még egy szerelőre valót. Nem tudom mennyi 20-25 ezer...a gép árának az 5-7%a. bumm.

(#54182) kicsi kecske válasza Quartz51 (#54180) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ami csak munkanapon van, és hétvégén el akartuk mosogatni a komplett konyhát 😊

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54183) kicsi kecske válasza arcsin (#54181) üzenetére


kicsi kecske
tag

120 volt a gép

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54184) daver88 válasza kicsi kecske (#54177) üzenetére


daver88
aktív tag

Teljesen új bekötés? A bűzzáró dugót kivettétek a szifonból/lefolyóból? 10-ből 8 esetben ez a gond...hátha

(#54185) kicsi kecske válasza daver88 (#54184) üzenetére


kicsi kecske
tag

Igen, teljesen új bekötés. A buzzaronak van köze ahhoz h nyitott sarokszelepnel folyamatosan folyik a víz? Kezdek gyanakodni hogy az aquastop bekötő csőben szar a solenoid vagy vmi ilyesmi.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54186) daver88 válasza kicsi kecske (#54185) üzenetére


daver88
aktív tag

program indítását követően hány perccel áll meg?

(#54187) pjen válasza kicsi kecske (#54185) üzenetére


pjen
félisten

Az aqua stop akkor működik,ha kikapcsolod a gépet,elzár ha szérdurranna a bekötő cső.Bekapcsolt gépnél egy mágnes szelep vezérli a vizet.

(#54188) Quartz51 válasza kicsi kecske (#54182) üzenetére


Quartz51
tag

Értem én, de ha lenne a kezedben egy másik bekötőcső, akkor sem cserélhetnéd ki. Vagy a garivesztés nem téma?
Egyébként meg lehet az érzékelő is rossz, ami adja a jelet az elektronikának, hogy mennyi víz jött be. Vagy az elektronika maga.

(#54189) Quartz51 válasza pjen (#54187) üzenetére


Quartz51
tag

Ha van aquastop, akkor nem szoktak még egy mágnesszelepet tenni, felesleges. A mosógépben igen, de az más állatfaj.

(#54190) pjen válasza Quartz51 (#54188) üzenetére


pjen
félisten

A bekötő csőnek nem sok köze lehet a hibához.Vagy a mágnes szelep vagy az érzékelő szerintem.

(#54191) BBéci válasza Paul64 (#54153) üzenetére


BBéci
titán

Zanussi Turbodry mosó/szárítógépem 22,5 éves, nem látta szerelő, 3 éve egy lecsúszott bilincset kellett helyére tennem, attól eltekintve normálisan tette és teszi a dolgát. Amit a Whirlpoolról írtál, az nagyon nem jó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54192) Paul64 válasza BBéci (#54191) üzenetére


Paul64
tag

Mi nagyon nem jó benne? A műanyag dob, a csapágy, vagy a szénkefe? Én egy 2003-2004-ben 50000Ft-os gépről írok. Ja és egy 4 tagú családról amire mosott.

[ Szerkesztve ]

(#54193) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Hűtőből ezt a Samut néztem.

Samsung RB33J3205WW/EF

Mosógépből ezt a direct drive os inverteres LG

LG F4J5TN4W

Villanytűzhelyből pedig ezt a Gorenjet

Gorenje EC5351WA

Vannak jobb opciók szerintetek ezekben az árszegmensekben?

(#54194) Gabró


Gabró
tag

Sziasztok!

Új mosógép vásárlásán gondolkodunk. A mostaninál nagyobb kapacitásút vennénk, hogy ritkábban kelljen mosni. Az alábbiak közül melyiknek mik a hátrányai? Magamtól az AEG-t választanám, de az Electrolux ára nagyon vonzó.

[link] [link] [link] [link]

Mit gondoltok?

(#54195) kicsi kecske válasza daver88 (#54186) üzenetére


kicsi kecske
tag

Kb 10 percet megy, kicsit nedvesek lesznek az edények majd elkezd sipolni es az e16os kódot irja.
Magam kötöttem be a gepet. Van egy táp kábele, egy lefolyó cső meg egy bekötő cső. Nem gondolna hogy ehhez alapvetően szakember kéne. Mármint szerviz szakember helyezheti csak üzembe. A probléma ott kezdődik h be van építve a butorba es most szét kell kapnom miatta a lábazatot is h egyaltalan ki lehessen venni a helyéről ha kijonne a szaki megnezni. Fml

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54196) ribarszki válasza kicsi kecske (#54195) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem is atomfizika. Szinte elronthatatlan a beszerelés. Mivel a gép megy, tápkábel pipa. Mivel az elején csinálja, így a lefolyó cső pipa.
Marad a bemenő víz. Ha a sarokszelepből alapból normálisan jön a víz, akkor a gépben makkant meg valami. Minél hamarabb jelentsd a problémát, hívj szerelőt.

[ Szerkesztve ]

(#54197) huan válasza BB9000 (#54101) üzenetére


huan
őstag

Elindultam "élőben" megnézni a mosó és szárítógépeket, hogy pontosabb képet alakítsak ki, mit is szeretnék. Volt egy AEG elképzelésem, némi felkészüléssel, azonban az MM munkatársa "áthelyezte" ezt az irányvonalat Samsung-LG irányra. Felkészült volt, logikus és nem beszélt félre.
Megfogadjam a tanácsát és a fenti eszközöket inkább Samsung-LG vonalon keresgéljek? (a pontos típust majd kiválasztom, design-ra tetszenek ezek is)

(#54198) Ispy válasza huan (#54197) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor most menjél el egy markabolt bemutatóterembe, és ott logikusan el fogják neked magyarázni miért ne az lg/samsung vonalon haladjál, hanem az elux/aeg-n. ;]

A bosch bemutatóterembe meg már sejted mit fognak mondani. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54199) huan válasza Ispy (#54198) üzenetére


huan
őstag

Lehet, de az MM-ban van minden, nem márkabolt, hogy elfogult legyen, vagy mégis? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54200) Dluinet válasza huan (#54199) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Érdekes, MM---ben porszívóból csak Philips-et ajánlanak, mert azután van a legnagyobb jutalék.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.