Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) BBéci válasza Nagya21 (#54750) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó! Papír sem kötelező, elegendő abszolút szárazra törölni. A fiókban nem éri nedvesség, nem rozsdásodhat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54752) tomy86 válasza asdf_ (#54725) üzenetére


tomy86
addikt

"Igen, de LG-n súly alapján automatikus"
Ahogy az Electroluxnál is. A Time Managerrel csak tovább tudod rövidíteni az időt. Idézet a használati útmutatóból:
"A SensiCare rendszer megkezdi a súly alapján történő töltetérzékelést, hogy kiszámítsa a program valós időtartamát."

(#54753) Nagya21 válasza tomy86 (#54752) üzenetére


Nagya21
addikt

JA ha lenne benne súlymérés. dddddd
Általában a motor áramfelvétele alapján kalkulálnak.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54754) st6969 válasza Nagya21 (#54750) üzenetére


st6969
őstag

A darálókés rozsdamentes, az Aldisnak a tárcsái is, külön ki is emelik. Emiatt azt gondoltam, a Lidl-ben kaphatónak is, de nem.
Kézzel apró lyukú tárcsát elmosni, amin húst daráltam...hát nem tudom. Nyilván lehet, de szerintem egy mosogatógép ezt sokkal higiénikusabban megoldja. Egyébként, mint említettem, rozsdásodott már meg nálam tárcsa (nyilván az én hibámból, lehet, hogy nem töröltem eléggé szárazra, fogalmam sincs), így nem veszek nem rozsdamenteset, az fix.

(#54755) BBéci válasza st6969 (#54754) üzenetére


BBéci
titán

Te nem tudod, én tudom, hogy forró vízzel kefével, esetleg fogpiszkálóval lehet és kell a legalaposabban megtisztítani. Mosogatógép nem dörzsöli, ami elengedhetetlen.
Nem vennék rozsdamenteset, mert fontosabb az éltartósság. Nem lehet minden használat előtt megélesíteni, mint a konyhakéseket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54756) BB9000 válasza st6969 (#54754) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha tényleg húsdarálót szeretnél, akkor Hendi-t vegyél. A legkisebb kb 45 ezer ft, cserébe tényleg jó. Link Ehhez hasonlók vannak a Spar-ban is. Link2 Azonban még ezeknnél se a mosogatógép az ajánlott tisztítási mód, mivel alu a tölcsér.
Amire neked kell, arra tökéletesen megfelelő amit a Lidl-ben vettél. A többi háztartási húsdaráló készülék se sokkal jobb. Azokat is kézzel ajánlott tisztítani. Épp azért "fürdik az olajban" az a 3 tárcsa, hogy ne rozsdásodjon be a gyártása és az eladása közti időben. Ez pont a gyártó gondosságára utal. Amikor a felhasználónál van, akkor már hetente/havonta használja, elmossa, megtörölgeti és amiatt nem kell zsírosnak lennie. Ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#54757) tomy86 válasza Nagya21 (#54753) üzenetére


tomy86
addikt

Nem vagyok mosógépszerelő, úgyhogy elhiszem. Viszont onnan indult a dolog, hogy mindegy mennyi ruhát teszel be, ugyanannyi a mosási idő az Eluxnál, hacsak nem állítod rövidebbre a Time Managerrel. Ez nem igaz. Ezek után hidegen hagy, hogy mi alapján kalkulálja a ruha súlyát :-)

(#54758) pjen válasza st6969 (#54749) üzenetére


pjen
félisten

A kést,rostélyt be szokták kenni vékonyan étolajjal mielőtt elteszik.

(#54759) Nagya21 válasza tomy86 (#54757) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Pedig igazad van, ha nem time managerrel nyúlsz bele, akkor megteszi magátol, saját tapasztalás.
Alapállapotban asszem 3óra 20perc, majd kalkulál, és eldönti, hogy neki mi tetszik.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54760) Ispy válasza Nagya21 (#54759) üzenetére


Ispy
veterán

Mintha az aeg is csinálna ilyesmit, azért annyira még nem nyúlt bele, hogy észrevegyem. Igaz nem is nézegetem a mosási időt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54761) Nagya21 válasza Ispy (#54760) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Biztos csinálja, egyszülős banda.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54762) #40553216 válasza polonic (#54747) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nálam is a az 530 literes 19 éves no-frost kombi 800+ kWh fogyasztása leesett jóval kevesebb, mint felére, 327 kWh-ra 400 liter hűtő és 300 liter fagyasztó kapacitással.

(#54763) NTX válasza d@minator (#54734) üzenetére


NTX
tag

Igen, elég nehéz kiigazodni rajta! Próbáltam chatelni a weboldalukon az asszisztenssel is, de ő nem tudott érdemi információkat adni, amire kíváncsi lettem volna! Azt látom még hogy energia osztályban jobb a 9-es, az zöld A, a másik meg sárga A.

(#54764) d@minator válasza NTX (#54763) üzenetére


d@minator
addikt

Igen, azt én is néztem, hogy a mosásnál kisebb az energiafogyasztása. Ami nem biztos, hogy előny. A vizet fel kell fűteni. Kevesebb vizet rövidebb ideig kell fűteni de a kevés víz nem előny. Egy mosógép amúgy sem fogyaszt sokat. Pár tíz watt amikor mos kivéve amikor a vizet fűti akkor olyan 1800W de az egy rövid idő.
A szárító rész meg ugyanaz. Átgondoltad amúgy, hogy mosó-szárítót veszel és tisztában vagy a hátrányokkal? :)

(#54765) NTX válasza d@minator (#54764) üzenetére


NTX
tag

Igen, olvastam itt is, hogy sokan a külön gépeket javasolják, de egy barátomnak egy 1 évvel korábbi felső kategóriás LG van és neki bevált, csak jókat mondd róla, az ő felhasználói tapasztalatának hiszek! Biztos jobb a két külön gép, de nálam a hely is meghatározó 2 gép nehezen és kényelmetlenül férne el.

(#54766) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Szeretnénk a gáztűzhely helyett indukciós tűzhelyet, de a szabadonálló tűzhelyeknek megkérik az árát. Amica/Gorenje van 140-160 között, Elux/AEG 200 és fölötte, ráadásul csak 1 év gari van rá.
Most belebotlottam, hogy lehet kapni össze építő bútort, 17-27e Ft körül, szettben a sütő főzőlap 140 körül már kapható. Ha később az egyik elromlik, nem kell kompletten kidobni az egészet.
Valakinek van tapasztalata ezekkel a keretekkel?

(#54767) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok! Tudtok olyan szendvics sütőt ajánlani, ami gofrisütésre is jó, nem csak toastkenyérhez passzol és megbízható? Kb 20k forintig. Köszi előre is.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#54768) fant0mi válasza Deer76 (#54767) üzenetére


fant0mi
addikt

Tefal Snack Time 2in1
Massziv, szuperul sut, szepen zarja a kenyer eleit. Egyik legjobb konyhai dontesem volt lecserelni az 5e forintos aldisat erre.

(#54769) arcsin válasza Deer76 (#54767) üzenetére


arcsin
senior tag

Lidl-ben szokott lenni 3-in 1 gép 3 év garival. Nem tudom mennyire sürgős, most szerintem nincsen, de biztosan lesz idővel újra.

(#54770) Deer76


Deer76
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, szerintem Tefal lesz.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#54771) PhoenixSzG válasza arcsin (#54769) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Éppen most van náluk: [link]

(#54772) arcsin válasza PhoenixSzG (#54771) üzenetére


arcsin
senior tag

Óh! Mi tavaly vettük valamikor. Bár leginkább párom menedzseli ezt a 2 háromszög melegszendvics témát :D Mondjuk annyiból jó volt hogy amikor a "rendes" elektromos grillünkön a teflon fel volt hólyagosodva ezt használtuk, amíg nem érkezett meg a pót garin kívül, de ingyen (hosszú) :U

(#54773) Deer76


Deer76
aktív tag

TEFAL SNACK TIME SW341D12
Ez lett végül. Most MALL.hu-n kuponnal 15k volt. (Amúgy 20-22k körül mozog az ára.)

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#54774) polonic válasza #40553216 (#54762) üzenetére


polonic
félisten

Én nem tudom a konkrét fogyasztást, hogy mennyit eszik az új hűtő. Papíron 193-at.
A elszámolás alapján pedig 544-gyel kevesebb kWh fogyott.

(#54775) BBéci válasza arcsin (#54769) üzenetére


BBéci
titán

Éppen tegnap nézegettem, vártam, hogy lehessen kapni, de nem vettem meg, mert ragaszkodom a négyszögletes szendvicshez. Nem látom be, miért jó kettévágni a szeletelt kenyeret. A mostani sütőnkbe egyben betehető, megszoktuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54776) Paul64


Paul64
tag

Sziasztok, Electrolux esf 45055 mosogatógépnél 30-as hibakóddal találkozott már valaki?

(#54777) Gömbike válasza Paul64 (#54776) üzenetére


Gömbike
senior tag

https://www.electrolux.hu/support/support-articles/mosogatas/mosogatogepek/a-mosogatogep-megjeleniti-az-i30-hibauzenetet-folyamatosan-urit/

Bocsánatot kérek mindenkitől, de telefon másoltam be a hivatkozást.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54778) Paul64 válasza Gömbike (#54777) üzenetére


Paul64
tag

Köszi, én marha, magyarul nem is kerestem! :R

(#54779) koxx válasza Gömbike (#54777) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Bocsánatot kérek mindenkitől, de telefon másoltam be a hivatkozást." telefonról is ugyanannyi belinkelni :)

(#54780) Gömbike válasza koxx (#54779) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, de épp dolgozom 😪

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54781) Csabroncka válasza polonic (#54774) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Csak részben lehet megtenni az összehasonlítást! Ennek az egyik oka az, hogy a rég hűtő valóban többet eszik, még a gyári paraméternél is, mert romlik az ajtószigetelés minősége.

A másik és fontos dolog, hogy egy kisebb felújítás, vagy klíma simán megdobja a számlát 50 -200 Kwh/évvel, ezt is érdemes számításba van, illetve ennek erősen változó mértékét (pl: idén eddig tavalyhoz képest alig klímáztunk)!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#54782) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Sziasztok!

Porszívóból most mi az ajánlott? Nyaraló / vendégházba kell, elég sokat lenne használva.

(#54783) tibbike01 válasza -secret- (#54782) üzenetére


tibbike01
őstag

Sencor SVC 8 (van hozzá parketta fej is) + 10db gyári porzsák illatrudakkal.

[ Szerkesztve ]

(#54784) koxx válasza -secret- (#54782) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lidlis parkside 'iprai' sztem simán jó egy nyaralóba, bár nem tudom mekkora és milyen padlóra kell. Egy karcher wd 4-5 is megteszi.

(#54785) arcsin válasza -secret- (#54782) üzenetére


arcsin
senior tag

Vagy ha útba esik Bauhaus a nyaralóba, ott is szétnézhettek.

(#54786) Mortein válasza tibbike01 (#54783) üzenetére


Mortein
tag

Nem gondoltam volna, hogy a Sencor ajánlott márka lesz egyszer, habár van pár Sencor termékem és igazából nincs gondom velük (kávédaráló, aszaló). Nekem a Bosch gs-10 porszívóm most kezdi megadni magát, jelentősen csökkent a szívóteljesítménye, konkrétan alig szív, nincs dugulás, a hepa filter meg 5eft lenne hozzá... Így a cserén gondolkodom, bár még 1 szétszedést lehet megér 3 évet bírt eddig, ami elég karcsú.

(#54787) tibbike01 válasza Mortein (#54786) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez a konkrét Sencor gép brutál jó. Kettő is van a családban. Keress rá a topickban.

(#54788) zoleeno1 válasza tibbike01 (#54787) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1, én is az itteni ajánlás után vettem, bitang jo kis gép, sok tartozékkal. :K
Ilyen olcsón aligha találsz jobbat.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#54789) flegga92 válasza zoleeno1 (#54788) üzenetére


flegga92
senior tag

+1 részemről is. Ennyiért nagyon korrekt kis gép, sok tartozékkal, olcsó gyári porzsákkal. Kb 1,5 éves, eddig egy apró hibája volt eddig, szerviznek is járt a hatalmas + pont. Teleszkópos nyél összecsukott állapotban maradt, írtam egy emailt a szerviznek, mellékeltem a számlát, következő munkanap válaszoltak és kérték egy címet hova küldhetik az újat, masnap a kezemben volt.

(#54790) Mortein válasza tibbike01 (#54787) üzenetére


Mortein
tag

Megrendelve! Köszönöm az ajánlásokat!

(#54791) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Vettem egy Whirlpool wfc3c23pfx típusú mosogatógépet.A következőkben kérnék szépen segítséget:
- első bekapcsoláskor mit kell elvégezni, mire kell figyelni,milyen beállításokat kér a gép? Valahol olvastam még tudni kellene a víz keménységét is.

- Milyen bevált jó minőségű szereket tudnátok ajánlani?

Valakinek van ilyen gépe? Tapasztalatok?
Mire figyeljek, melyik program mit tud és mire jó pontosan?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Üdv: feri 1

(#54792) Golf4


Golf4
csendes tag

Sziasztok!

Autó porszívózásra tudtok ajánlani valami akkus vagy 12V-os porszívót, amit érdemes megvenni és használható is?

(#54793) Nagya21 válasza feri1 (#54791) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Töltsd fel vizzel a sótartályt, majd utána sóval.
A vizkeménységet a vizmü megmondja, de ha nem akarsz telefonálgatni, akkor állítsd a legkeményebbre, abból baj nem lesz.
Mi DM s pormosószert használunk, vagy folyékomy Somatot(8 terítékes)+öblítőt.
3in1 tablettát felejtsd el.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54794) arcsin válasza Nagya21 (#54793) üzenetére


arcsin
senior tag

Használati utasítás leírja hogy kell beállítani.... a Vízmüvek weboldalán meg elérhetö a vízkeménység a lakhelyeden.
Finish / mülleres por sem rossz. Sokszor van akcióbam tabletta emagon, edigitálon, kipróbálgathatod azokat is persze meg a gélt is.

Öblítöböl rossmannost szoktunk, sóból is, vagy éppen metrósat ha ott járunk.
A sóból nagyszemüt érdemes, úgy olvastam.
Öblítöböl van aki ecetet használ, szerintem barbárság.

(#54795) peppe79 válasza feri1 (#54791) üzenetére


peppe79
senior tag

"Mire figyeljek, melyik program mit tud és mire jó pontosan?"

Felhasználótól függ, de a többség általában az auto/normál, vagy az 1 órás, illetve az intenzív programot használja. A többi (éjszakai program, üveg stb.) szerintem tök felesleges.
Mi egyedül az auto programot használjuk, meg az intenzívet...ha az épp indokolt (páraelszívó szűrőjénél stb).

(#54796) arcsin válasza peppe79 (#54795) üzenetére


arcsin
senior tag

Használatiba leírják melyik program hány fokon most/öblít, mit használ pl nekünk nem mindegyik program szárít a végén. Ez így van, mindenki maga dönti el melyik program hasznos neki és a családja számára.

[ Szerkesztve ]

(#54797) #40553216 válasza NTX (#54765) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vajon a barátodnak van tapasztalata a különálló gépekről, ezek működéséről, ennek eredményéről is?

(#54798) arcsin válasza #40553216 (#54797) üzenetére


arcsin
senior tag

Mivel a szárítókapacitás kisebb mint a mosó, így általában user visszajelzések alapján vizesek maradnak a ruhák. Gyakorlatilag ki lehet teregetni őket ugyanúgy mint 2 in 1 gép nélkül :C

[ Szerkesztve ]

(#54799) Ispy válasza arcsin (#54798) üzenetére


Ispy
veterán

Még egy normál méretű szárítógépnél is hajlamosak bizonyos esetekben ruhák nyirkosak maradni. Legalább is mi ezt tapasztaltuk. Mondjuk amikor ilyen dög meleg van a nejem inkább teregeti a ruhákat (nem tudom miért, én biztosan nem csinálnám :D ).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54800) arcsin válasza Ispy (#54799) üzenetére


arcsin
senior tag

Függ attól is, hogy hol él az ember. Nekünk egy 4 sávos út fele néz az erkély. Ha kitenném őket száradni a benzingőzbe, hozhatnám be őket újra kimosni :D Bent teregetni meg párás lesz a levegő. Nekem ilyesmi problémám nem volt, olyan volt hogy minimálisan nedves maradt, de akkor pld sokkal könnyebb volt vasalni utána egyből.Ez olyan, mint amikor lespicceled hogy könnyebben lehessen vasalni, a vasaló hőjétől szinte azonnal meg is szárad. De a legtöbb esetben pld pólóknál, ha egyből kiszedem őket és elhajtom, akkor nem is kell vasalni őket. Nadrágokat szoktam csak, meg ingeket vasalni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.