Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) csuzda válasza feri1 (#54791) üzenetére


csuzda
aktív tag

Szia!

Ugye írtam régebben, hogy mi nem kaptunk hozzá se magyar, se angol nyelvű kézikönyvet, így nem igazán olvastunk utána. Megkérdeztem anyát, mivel ő használja és azt mondta, hogy első bekapcsoláskor nem csináltunk semmit, max üresen egy próbamosást érdemes csinálni, mondjuk egy fél órásat.

Mosószerről nem tudok nyilatkozni, mert mi nem használjuk napi szinten és akkor is nem rakjuk be kaja darabosan, nehogy elduguljon. Előtte letakarítjuk, papírtörlőkendővel áttöröljük. Tudom ajánlani a [Bestbuy] és a [Spórolós] topikokat, ott többször volt ez már téma.

Legtöbbször az 1h:30m és 1h:40m programokat használjuk, poharakra elég a fél órás is.

Így jobban átgondolva, lehet el kéne olvasnom a felhasználói kézikönyvet, mert hiába van meg 4 éve, nem sokat tud róla a család :DDD 1-2 napon belül elolvasom, ha találok benne hasznos információt akkor megosztom.

(#54802) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Euronicstől rendeltem házhozszállítással egy hűtőt a napokban. Semmiféle papírt nem küldtek hozzá. A számlát később emailben megkaptam, persze pecsét, aláírás nélkül, ami engem nem is zavarna, de volt már, hogy a dolgozók ezt hiányolták és problémáztak más esetben (nem pont náluk).
Ami rosszabb, hogy a 3 évre szóló garanciajegyet is "elfelejtették" kiküldeni. Írtam egy emailt, jött egy válasz, hogy küldjem egy a gyári számát és utána majd kiküldik nekem.
Reménykedem benne, hogy megtalálom valahol a készüléken ezt a számot....
De ami igazi kérdés, hogy ezt muszáj nekem intézni? :F
Nem alap, hogy kiküldik, meg előtte megcsinálják ők? Most ha nem írok nekik, meg nem küldöm el a számot, akkor nem is kapnám meg. Hát eléggé bosszantó ez az egész.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#54803) flegga92 válasza Ispy (#54799) üzenetére


flegga92
senior tag

Előfordul nálunk is, hogy nyirkos marad, de ez legtöbbször user error. Zoknik gombócban maradnak, gatya gumis része begyűrve, farmer szára felhajtva, zsebek nincsennek kifordítva. Esetleg totál más anyagú ruhák egyszerre berakása.
Eleinte en is úgy voltam vele, hogy nyáron nem használjuk, de a kényelem nagy úr. Egyszerűbb átrakni vizesen, 2 óra múlva kiszedni és egyből mehet a szekrénybe, mint teregetni, majd beszedni és el is pakolni.

(#54804) Ispy válasza flegga92 (#54803) üzenetére


Ispy
veterán

Annyiban más a szabadban, hogy illatosabbak maradnak, mint szárítógépben, mondjuk én simán bevágnám a szárítógépbe, de ha a nejem kiteregeti, akkor csinálja.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54805) flegga92 válasza Ispy (#54804) üzenetére


flegga92
senior tag

A szárítógép valóban elvesz minden illatot, engem különösebben nem zavar. Az asszonyt érdekli, de neki a legtöbb ruhája nem tehető szárítógépbe...

(#54806) peppe79 válasza Ispy (#54804) üzenetére


peppe79
senior tag

Én is simán kiteregetek, nem sok időt vesz igénybe. Ilyenkor, nyáron, 800-as fordulatszámmal centrizek; így nem kell vasalni, plusz valamelyest a ruhákat is kíméli.

(#54807) #40553216 válasza Ispy (#54804) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem feltétlenül igaz, hogy illatosabbak maradnak szabadban szárítva, mert ott átvehet más „illatokat” is.
De pl. pár hónapja vettem levendula illatú folyékony Persilt, aminek nemhogy a mosás, de a szárítás után is érezni az illatát.

(#54806) peppe79
Ruhakíméléshez hasznos egy jó mosógép.

[ Szerkesztve ]

(#54808) peppe79 válasza #40553216 (#54807) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, manapság én se sulyokkal mosok! :) Mindössze annyit jegyeztem meg, hogy ilyenkor nyáron, 1200 helyett 800-zal centrizek.

(#54809) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok
Whirpool azb 788 típusú szárítógép elkezdte indításkor lecsapkodni az áramot (fi relét). Hibakódot nem jelez. Másnál fordult elő ilyesmi? Tipp esetleg, mi baja lehet? (Azon kívül, hogy elromlott :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#54810) zoleeno1 válasza jansky1 (#54809) üzenetére


zoleeno1
addikt

Másik konnektorban próbáltad? Ott is?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#54811) st6969 válasza jansky1 (#54809) üzenetére


st6969
őstag

Tipp esetleg, mi baja lehet? (Azon kívül, hogy elromlott :DDD )
Szerintem valami elektromos baj valahol :DDD

Akkor (is) szokta csapkodni a fi relét, amikor a kötéseknél a nulla összeér a védőfölddel. Nagyon nedves, párás környezetben van a gép?
Bocs, de biztos, hogy a fi relét csapkodja, nem a kismegszakítót? :B

(#54812) #73959936 válasza st6969 (#54811) üzenetére


#73959936
törölt tag

én azt tippelném, hogy a dugvillában összegyűlt a pára....
(hajszárítóval kiszárítani.. )

(#54813) jansky1


jansky1
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ. :R
A fürdőszobában van ötödik éve, a mosógép tetején. Jobból zuhanyzó, balról kád, meg teregetni is szoktunk, szóval a párás környezet az pipa. Konnektorból kihúztam tegnap, akkor szárítgatom és kipróbáljuk utána.
(#54811) st6969: Biztos, hogy a fi relét, utólag tetettük be, ott voltam mikor szerelték, tudom, hogy az az.

[ Szerkesztve ]

(#54814) Mortein


Mortein
tag

Mosógépet tervezünk venni hamarosan, aztán később majd egy szárítógépet. LG direct drive-os mosógép van most, ami bevált és hacsak nincs valami BB vagy igazán ajánlott márka/típus kombó, akkor hasonlót vennénk (költözés miatt kell új) és a jobb helykihasználás miatt egymásra pakolnánk. Az lenne a kérdésem, hogy mire érdemes odafigyelni?

[ Szerkesztve ]

(#54815) Scarabeus


Scarabeus
tag

Helló mindenki! A nyárra vettünk egy új Samsung hűtőt a fűtetlen viszont fedett teraszunkra és az lenne a kérdés, hogy mennyire maradhatna kint télire is a -20fokban? Tippre nem tenne neki jót, de ha ártani se árt akkor inkább kint hagynánk.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#54816) st6969 válasza Scarabeus (#54815) üzenetére


st6969
őstag

A használati utasítását nézd át, abban szokták írni. Mai hűtőknél, amiket láttam mostanában, olyan +10fokig garantálják a működést.

(#54817) Csabroncka válasza Mortein (#54814) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

ár/érték/tudás -ban 100e környékén eléggé versenyképesek

"in medias res"

(#54818) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok!

Kis pici, 30 négyzetméteres lakásomba szeretnék mosógépet, vagy mosó-szárítógépet vásárolni.

A hely nagyon kevés, és eléggé párásodik a lakás, így mindenki azt mondja, hogy egy mosó-szárítógépet kéne vennem... soha nem láttam még ilyet, nem foglalkoztam még ezzel.

Maximum 150 ezer forintig tudok rá költeni. Ennyi pénzért vajon létezik olyan gép, ami rendesen mos is, illetve a ruhák tönkretétele nélkül szárít?

Milyen típusokat ajánlanátok? Vannak "sikerszériák"? Egymagam vagyok, 4-5 kg töltőtömeg bőven elég, viszont relatív pici helyen el kéne férnie a cuccnak (fürdőszoba közepén lenne, minél kisebb, annál jobb)

[ Szerkesztve ]

(#54819) Mortein válasza Csabroncka (#54817) üzenetére


Mortein
tag

Úgy értettem, ha egymásra akarom pakolni a mosógépet meg a szárítót és előbb veszem meg a mosógépet, akkor mikre kell figyelni a szárítónál. Szoktak kompatibilitási problémák lenni érdemes ugyanabból a márkából választani, ilyesmik.

(#54820) Mortein válasza Mortein (#54819) üzenetére


Mortein
tag

Még csak most térképezem fel, hogy milyen szárítók vannak, mert még sohasem volt, de az asszony nagyon akar.

(#54821) Csabroncka válasza Mortein (#54819) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Alapvetőn standard és van összeépítő keret (ha akarsz). Amennyiben nem keskenyet veszel, ezen nem kell aggódnod.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#54822) Quartz51 válasza jansky1 (#54813) üzenetére


Quartz51
tag

Vagy a lerakódott por/szösz áthúz a fűtőszálnál...

(#54823) flegga92 válasza Csabroncka (#54821) üzenetére


flegga92
senior tag

Csak simán elég egymásra pakolni? Nem feltétlen kell összeépítő keret? Egy vékony spaniferrel nem célszerű összekötni azért a ket gépet?

(#54824) Csabroncka válasza flegga92 (#54823) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kialakítástól függ, itt sokan használnak összeépítő keret nélkül, keress vissza!

"in medias res"

(#54825) #40553216 válasza peppe79 (#54808) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK. Én meg csak azt jegyeztem meg, hogy a ruhakíméléshez nem kell 800-as fordulat. Sőt, az talán még rosszabb is, mert így a napra rakod ki száradni, akkor meg az UV gyilkol. :DDD

(#54826) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Sziasztok! Lehet kicsit off, de H porosztályos besorolású (ipari) porszívót honnan lehetne bérelni Pest megyében? M-est sok helyen látni, H-t nem igazán.

<< Heimdal >>

(#54827) flegga92 válasza Csabroncka (#54824) üzenetére


flegga92
senior tag

Jó lenne egy kihúzható tálcás keret, ahogy nézem az univerzálisak általában össze vannak pántolva. A gyári Bosch összepítőkeret fogja a szárítógép lábát, a mosógéphez pedig bele kell hajtani felülről 4 db csavart. Egy Bosch mosógépnél simán megcsinálom, de nem hiszem, hogy más márkájú mosógép esetleges garis ügyintézésénél nagyon örülnének neki.

(#54828) Gömbike válasza flegga92 (#54827) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez tálcás: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54829) Elemental válasza flegga92 (#54827) üzenetére


Elemental
addikt

Mindenképp ajánlom az összeépítő keretet a kihúzható tálca miatt. Nem kell hajtogatni. Én arra szoktam kiszedni a szárítóból a ruhát.

(#54830) flegga92 válasza Gömbike (#54828) üzenetére


flegga92
senior tag

Ehhez jár spanifer?
Ezt kettőt néztem: [link] [link]

(#54831) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Rég írtam már ide, de gondoltam, megírom rövid tapasztalatomat. Végülis csak annyi lenne, hogy mindenképpen van értelme a plusz garanciának, főleg úgy, ha ingyen van, tehát a gyártó adja.
4 éve vettünk egy Whirlpool mosógépet, majd rá fél évre egy szintén Whirlpool szárítót. Mind a kettő beleesett az akkori Premium Selection promócióba, így 2+2 év gyári gari van/volt rájuk. A mosógéppel tavaly ősszel volt gond, gariban cserélték a komplett mosószeradagoló rendszert, most pedig a szárító kezdett fura hangokat adni a dob indulásakor. Kiderült, a levegőterelő ventilátor tengelyfelfogatása ment el, a tengely el tudott pörögni. Ez is cserélve lett, most minden oké.
A Whirlpool garanciális ügyintézése nekem tökéletes, könnyen elérhetők és gyorsan, pár napon belül érkezik szerelő. A 2+2 év gari pedig mindkét gép esetében nagyon jól jött, 3-3,5 év után jöttek elő a hibák. Hozzáteszem, minőség, meghibásodás szempontjából nincs túl jó híre a Whirlpoolnak, de ez a gépenkénti egy (nem is nagy) hiba ennyi idő alatt szerintem nem rossz, pedig nálunk elég komoly használatban van mindkét gép.
Látom, téma mostanában az egymásra építés, nálunk is egymáson van a két gép, gyári összeépítő kerettel (nem hevederes, hanem csavaros)
[kép]

(#54832) Gömbike válasza flegga92 (#54830) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem kell spaniferezni.

Keret nélkül sem történik semmi gond, a spanifer teljesen felesleges.

Ugyanezt a keretet használja a húgom évek óta, nincs spanifer.

Nem véletlenül nem találsz hozzájuk spanifert. Sem a képeken, sem a boltokban.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54833) Voice24 válasza Gömbike (#54832) üzenetére


Voice24
őstag

Pedig a második linken szereplő SKS101-nél a második képen ott a spanifer ;]

(#54834) flegga92 válasza Voice24 (#54833) üzenetére


flegga92
senior tag

Az Alzán levőhöz is jár.
Én úgy vagyok vele, ha már veszek, legyen benne és legyen összekötve. Nincs szem előtt a gép, nem zavarna egy narancssárga spanifer sem.

(#54835) Gömbike


Gömbike
senior tag

Az tény, hogy stabilabb spaniferrel. De ha nem ugrál a mosógép, akkor bizony a szárítógép nem fog mocorogni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54836) tchriss


tchriss
tag

Sziasztok!

Facebook marketen van egy Kovács Tamás nevű úr aki csomagolás nélküli miele cuccokat árul. vásárolt már tőle esetleg valaki? Vagy tud róla valamit?

pl
Miele H7244-BP vadi Új 600e helyett csak 350 Csomagolás nélkül , de vadi új készülék.

Van egy másik százhalombattai is de arról elég sokan rosszat írnak.

(#54837) Zeki válasza flegga92 (#54823) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bútorlapot raksz közéjük. A szárítógép nem mozog.

(#54838) Zeki válasza Voice24 (#54831) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó neked, itt totális szakemberhiány van. 2 hét múlva jött volna ki, hogy a gépben bezárva maradt ruhát kiszedje.

[ Szerkesztve ]

(#54839) Zeki válasza Mr_no_Name (#54818) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pech.
Egy jó mosó-szárítógép drága. Az olcsók a mosási kapacitás felét szikkasztják. Az a szárítás. Akkor inkább 1600-as centri meg párátlanítógép.

(#54840) st6969


st6969
őstag

Vettem egy Lidl-ös Parkside 1500W-os száraz-nedves porszívót műhelytakarításhoz, forgácselszíváshoz, ill. autó porszívózáshoz.
Adtak hozzá 1db 30l-es papír porzsákot. Ezt a gépet mindenképpen érdemes papír vagy másfajta porzsákkal használni? Vagy mehet porzsák nélkül is? Származik-e abból bármi hátrány (pl. az a hengeres szűrő hamar eltömődik?!)? Egyszer kaptam kölcsön sok éve egy pont ilyet, abban nem volt porzsák, felújítás után a sittet szívtam fel vele...

(#54841) koxx válasza st6969 (#54840) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hamar eltömődik porzsák nélkül.

(#54842) arcsin válasza Gömbike (#54835) üzenetére


arcsin
senior tag

Vesz egy sima gumiszőnyeget alá és kész, nem zörög, nem táncol. MediaMarktban, praktikerben, Bauhausban, obiban lehet kapni.

(#54843) Gömbike válasza arcsin (#54842) üzenetére


Gömbike
senior tag

Rendes mosógép alá nem kell semmi. 10 éves lesz az AEG-em januárban, bizony az meg se moccan, mikor 1400-el centrizik. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szárítógép elfér mellette a fűrdőben. De bártan rá merném tenni a tetejére.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54844) arcsin válasza Gömbike (#54843) üzenetére


arcsin
senior tag

Persze, csak ha aggódik amiatt, hogy mozogna, van egy ilyen, viszonylag olcsó, de még látványra ~ gusztusos megoldás a problémára. (a spaniferrel ellentétben). Sok zajt is csökkent az alatta lakók részére ( ha laknak alatta)

(#54845) Gömbike válasza arcsin (#54844) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez jogos.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54846) st6969 válasza arcsin (#54844) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem, ha egy mosógép táncol, akkor az gumiszőnyeggel is fog valamennyit mozogni. Igaz, csendesebb lesz ;] De szárítógépet én nem mernék rátenni, ha mozog :N

(#54847) _seth_


_seth_
veterán

Ezt a hűtőt ismeri valaki?
LG GBF71PZDZN Kombinált hűtőszekrény, 337L, No Frost, Lineáris Inverter Kompresszor, Külső kijelző, Wi-Fi, A++ energiaosztály, M:186cm, Ezüst

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#54848) BBéci válasza tchriss (#54836) üzenetére


BBéci
titán

Ad rá garanciát, ha igen, mennyit?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54849) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Hűtőt akarok venni, a mostanit már kinőttük.

- álló
- egyajtós
- alul fagyasztós
- AEG, Samsung, Whirpool márkákban gondolkozok
- max. 170.000 Ft
- max. 205 cm magas

Mi az amire érdemes figyelni?

Köszönöm!

- mozi bolondéria -

(#54850) st6969 válasza devil-k (#54849) üzenetére


st6969
őstag

Én, ha most hűtőt vennék, az alábbiakra figyelnék:
- Total no frost
- leghalkabb, ami csak lehetséges (nappali-konyhánk van)
- minél nagyobb nettó űrtartalom
- ne legyen vízadagoló
- minél több garancia
- (lehetőleg nyitómechanikás) "megfogható" nyitókar a tisztíthatóság miatt (ill. nekem az jobban tetszik, mint a "benyúlós).
Ha jól emlékszem, farkas-j fórumtárs vett valami jó fajta LG-t, ami kb. ezeket tudja.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.