Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) Carasc0 válasza Carasc0 (#54299) üzenetére


Carasc0
őstag

Mennyire mozgathatók az újabb Electrolux felültöltős mosógépek?
Anyum ragaszkodna az AEG-hez a görgők miatt, de szerintem meg nem éri meg csak azért az AEG mivel olcsóbban, többet tudó, +2 év garis electroluxot veszek.
vélemény?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#54302) daver88 válasza Atomgeszi (#54298) üzenetére


daver88
aktív tag

Helló!

írd majd meg légyszi, hogy a fióktartók üvegből vannak-e ennél is, vagy az csak a Zanussi-knak az agyréme....

köszi

(#54303) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
250W-os smoothie készítő ér vajon valamit?
Talán van még a LIDL-ben 5-6 ezer Ft körül, de van egy erősebb is, nyilván több pénzért, az 6 vagy 700W-os.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#54304) Nagya21 válasza x64 (#54300) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Öléggé ollan Mirandás hangja van, kézzel forgatva is illen randa?
Ha igen lehet csapágy, a kopogás meg a lengéscsillapító sztem.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54305) ribarszki válasza x64 (#54300) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is lengéscsillapítóra gondolnék, mint az előttem szóló kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#54306) x64 válasza Nagya21 (#54304) üzenetére


x64
aktív tag

Köszönöm! A “mirandás” hang mit takar? :D
Mivel felultoltos, ezert gondolom szet kellene szedni ahhoz, hogy kezzel megforgassam.
Azon kivul, hogy hangos, okozhat problemat a mukodeseben az, hogy csapagyas, illetve a lengescsillapitoja elgyengult?
Erdemes mar most javittatni (ha igen, akkor nagysagrendlileg kb. mennyiert javithatjak), vagy inkabb varjam meg, mig “megall”?

koszi!

szerk: a csapagyon segitene a WD-40, vagy csak a csere? :D

[ Szerkesztve ]

(#54307) d@minator válasza x64 (#54300) üzenetére


d@minator
addikt

[link]
A csapágy maga nem drága 1500-3000Ft. Komplett csapágy szett 10ezer. Munkadíj, passz.

[ Szerkesztve ]

(#54308) x64 válasza d@minator (#54307) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi!

(#54309) Csaby25 válasza BB9000 (#54255) üzenetére


Csaby25
senior tag

55 köbmétert írtam, nem négyzetmétert (22 négyzetméter) :)

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#54310) Atomgeszi válasza daver88 (#54302) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szia!

Kb 1-2 hetet írtak szállításra. Majd megnézem, ha nem felejtem el :D

(#54311) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

A 100.000 (+-) körüli kategóriában milyen mosogatógépet ajánlanátok?

Konkrét elképzelés nincs, nyilván a megbízhatóság, praktikus pakolási lehetőség, fogyasztás stb. fontos tényező lehet.

Kettő főre mosna, de nem bánom ha nagyobb és el tudok benne férni.

Úgy általánosságban melyik márkák megbízhatóak, melyek között érdemes nézelődni?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54312) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Ilyen volt:

És ilyen lett:

Sikerült befaragni, de necces volt...... :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54313) pjen válasza freelanced (#54311) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt 9 évig Wh,9 évig Bosch.Most 3-4 éve egy gorenje van.Sok különbség nincs köztük.

(#54314) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, bocs megint az offért de mivel nem találtam olyan aktív topicot, ahova ez a kérdés jobban beleillene, ezért itt teszem fel:

Szerettem volna venni egy erős mágnest mágneshorgászáshoz,, kérdés hogy a mágneses tér károsíthatja-e az egyéb elektromos készülékeket.
Nem tudom hogy pl a mobiltelefon/rádió/laptop valamelyik érzékelőjét a sok közül nem károsítja-e hosszú távon, és hogy milyen távolságot kell tartani közöttük.

(#54315) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hi!

"Szendvicssütőt, de melyiket?" Topic-ot nem találtam :D , így ide írom: ezek közül a legolcsóbbak közül melyik lenne a legjobb? Hátha van pont ezekkel valakinek tapasztalata. 5K max.

THX!

[ Szerkesztve ]

(#54316) arcsin válasza SunMount3r (#54315) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem legyen a sencor. Legalább is nekem a szervíz hálózatukkal csak pozitív tapasztalatom van. Robotgéphez karácsony előtt 1-2 nappal küldtek másik dagasztókart. De hogy őszinte legyek kb TÖKMINDEGY. Lehet a HOUSE, housemasternek is jó a szervizhálója. A 3ezer ftosak is megcsinálják amire kéred őket....Szerintem senkit sem vágott földhöz még 3ezer ft kifizetése mondjuk 2-3évente. Tippre a teflon/ más bevonat kezd el magától felhólyagosodni, felszakadni 2-3év után. Használati útmutatóban esetleg csekkolni hogy mosogatógépbe tehetőek -e a lapok( ha van), egyáltalán kivehetőek-e. Ha kézzel mosod őket akkor minél óvatosabban tisztítani.

(#54317) st6969 válasza SunMount3r (#54315) üzenetére


st6969
őstag

Próbálj minél nagyobb teljesítményűt választani, illetve a lapok legyenek kivehetőek a jobb tisztíthatóság miatt.

(#54318) x64 válasza Nagya21 (#54304) üzenetére


x64
aktív tag

Szia! Kezzel forgatva semmi hangja nincs.
Levettem az oldalat, csinaltam egy masik videot, ures dobbal, 400-as centrifugaval: [link]
Itt en egyaltalan nem hallok kopogast, csak a gumi nyikorgasat, amit gondolom az okoz, hogy a kelletenel jobban mozog az egesz, mert a bal felso lengescsillapito rugo (meg valamennyire nyilvan a tobbi is) el van gyengulve.
Azt szeretnem kerdezni, hogy (ha a csapagy nincs elkopva) ezzel kell-e, erdemes-e foglalkozni (szerelot hivni), vagy csak “esztetikai” jelenseg, hogy a kelletenel hangosabb?

koszi!

(#54319) Carasc0 válasza KoVee84 (#51555) üzenetére


Carasc0
őstag

Mintha a felsőkategória kitartana olyan sokáig....

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#54320) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

pjen - Köszönöm a válaszod!
Tud valaki ajánlani Budapesten megbízható vízszerelőt (Mosogatógép bekötés) ?

Illetve tablettából kinek mi vált be? :F

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54321) pjen válasza freelanced (#54320) üzenetére


pjen
félisten

Mi sokáig Somat Goldot használtunk,nem volt igazán gond vele.Most Jar Platinum ot.Kiváló.

(#54322) Sinkapeter válasza SunMount3r (#54315) üzenetére


Sinkapeter
tag

Nekünk ez vált be. [link] Bár ezeknél az olcsó dolgoknál tényleg szinte mindegy is, melyiket veszi az ember. Ebből a márkából volt előtte egy elektromos grillünk (pontosabban most is van) és ott jól vizsgázott ez a bevonat. A korábbiról egész hamar kezdett kopni a teflon. Ez még csak másfél éves, de nem látszik még karc sem rajta.

(#54323) Atomgeszi válasza freelanced (#54320) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Finish Quantum Max citromost használok az elejétől fogva. Akcióban egész jó áron lehet behúzni edigitalon. Alapáron kicsit drága. De ez a járra is igaz.
Neff mosogatógéppel és Bosch-al is ugyanolyan jó a végeredmény.

(#54324) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! Jobb topik találása híján ide írnék. Ajánlanátok valami elektromos rovarcsapdát 10e alatt, ami ér is valamit? Simán átjönnek a szúnyoghálón a kis nyavalyások, nyáron meg nyitva az ablak. Köszönöm :R

(#54325) boost válasza olta (#54291) üzenetére


boost
addikt

"69 perc."
köszönöm!

(#54326) BB9000 válasza Golyobis (#54314) üzenetére


BB9000
senior tag

A mágneshorgászathoz kifejezetten erős mágneses térrel rendelkező mágneseket használnak. Nem ajánlott erős mágneses térnek kitenni érzékeny elektronikákat mint a mobilteló vagy laptop.
Mágneshorgászoknak kifejezetten gyártanak mágnestároló/szállító dobozt: Link
Én ugyan még sosem horgásztam mágnesekkel, de van pár erős mágnesem. Elromlott HDD-kből szereltem ki őket. Egy kb 15cm x 20cm x 20 cm -es dobozt használok tárolásukra. A doboz közepén vannak elhelyezve, így nem tudnak ártani semminek. Annyira erősek, hogy a fém radiátorról/hűtőgép palástjáról ha rácuppannak, nem jönnek le csak trükközéssel. (Oldalra elcsúsztatva a sarkoknál le lehet feszíteni.)

(#54327) BB9000 válasza FistXL (#54324) üzenetére


BB9000
senior tag

Olyan elektromos rovarcsapdát nem tudok, ami a szúnyogok kiiktatására hatásosan alkalmazható lenne. Azon repkedő rovarok, amelyek a hold fényét használják tájékozódásra, azok elpusztítására alkalmas lehet bármelyik UV lámpás rovarcsapda. Pl. itt választhatsz kedvedre valót: Lumenet
A szúnyog nem ilyen. Azt az UV lámpa fénye nem érdekli, kizárólag a test hőjére "megy". Szúnyogok ellen hatékony védelmet nálam csak azok a megoldások nyújtottak, amelyek megmérgezik őket a levegőben. Például a VAPE ilyen. Ez a készülék mérget juttat a levegőbe, amitől a szúnyogok meghalnak. Nagyon hatékony, de egyesek szerint ez a vegyszer emberre is ártalmas lehet. Egy cikk itt: Link

[ Szerkesztve ]

(#54328) SunMount3r válasza st6969 (#54317) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A legolcsóbbak 700W-osak, ez nem elég? Miben nyilvánul meg, ha nagyobb a teljesítmény?

És érdemes lenne e esetleg olyat venni, aminek van hőfok szabályzója? Van ennek bármi előnye is? Sose voltam még szendvicsütő közelében sem :D , nem tudom annyira hogy működik ez a sütés a gyakorlatban.

(#54322) Sinkapeter: Ez a kerámia hallásra szimpatikusabb, mint a teflon. A tálcái kivehetőek? Mosogatógép nincs, de gondolom csak sokkal könnyebb a csap alatt is elöblögetni.

[ Szerkesztve ]

(#54329) arcsin válasza SunMount3r (#54328) üzenetére


arcsin
senior tag

beteszed vársz, kiveszed. alapvetően így kell csinálni....Már majdnem olyan mint egy jó szex :D

(#54330) fant0mi válasza arcsin (#54329) üzenetére


fant0mi
addikt

:DD A rossz is hasonlo, csak ott a varas a kiveves es a beteves kozott van, napok, hetek, rossz esetben honapok. :D

(#54331) arcsin válasza fant0mi (#54330) üzenetére


arcsin
senior tag

:DD
De tényleg nem kell ezt túlbonyolítani. Máármint a melegszendvics sütést szerintem. Remélem egy sima 2000 Ftos vízforralós kérdést is fel fogja tenni valaki lassan, hátha elrontja vagy valami....

(#54332) fant0mi válasza arcsin (#54331) üzenetére


fant0mi
addikt

Két zsanértörött szendvicssütő (egy piacos, egy aldis) után vettem egy robosztusabb Tefalt ez már remélem sokáig bírja. Igaz, nem 2e forintos kategória (féláron volt 10e). A melóból hazahozott madárlátta szendvicseimmel ez várhatóan jobban megbirkózik (nem toast kenyér szeletek).
Vízforraló pedig Philips, az egész alja fémlemez ami melegít, nem csak egy beépített merülő forraló spirál van benne.
A jobb minőséget meg kell fizetni.

(#54333) arcsin válasza fant0mi (#54332) üzenetére


arcsin
senior tag

Persze, de kiindulásként 5ezer ftban maximálta az árat. Én a szálas teákhoz sima maghömérővel bohóckodok a víz hőfokkal, de ha elromlik a szenkór kicsi forralónk, akkor egy xiaomit fogok, ami ha azt kérem 90 fokos vizet csinál nekem. Csak úgymondd kis 3-4-5ezer ftos vacaknál max annyit várhat el az ember hogy kivehetőek legyenek alapjai, pici garancia esetleg, jó szervízhálózat, ha cserélni kéne a lapokat.

(#54334) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azt olvastam, hogy az öblitő helyett ecet tok jó az allergiás bőrnek (nálunk van kicsi baba és azért fontos), meg puha lesz a ruha meg minden..
De állítólag az új gépekhez meg nem jó használni mert a gőzei nem jók az elektronikának, gumi tömítéseknek, erről mit lehet tudni? Ez igaz lehet?

Egy 3 éves LG mosó szárító gépünk van (LG FH2U2HDM1N)

(#54335) arcsin válasza BaLee (#54334) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem a lidl-es Lupilu szenzitiv "babás" öblítő vált be. Átlagos/sima öblítőktől vakarózom illetve van amelyiktől kiütéseim is lesznek.(rossmannos balzsamos). A DM-es szenzitiv fertőtlenítőstől sem reagálok semmi furát. Az ecetet nem próbáltam még, nem tudok arról nyilatkozni.

(#54336) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem feleslegesen kérdezek szerintem, Pl. itt jött is, hogy van kerámiás is, ami már egy nagy előrelépés lehet a "vakon vásárolok" helyett.

És még pl. ilyen kérdésem is van, mert abszolúte nem egyértelmű: pl. egy sajtos szendvics esetén megolvad e a sajt benne, mire megpirul a kenyér (és nem pirul túl sem)?

(#54337) fant0mi válasza SunMount3r (#54336) üzenetére


fant0mi
addikt

Csinald toast kenyerbol, azoknak az a merete, mint egy ilyen kocka. Vagy kockakenyeret szeletelsz fel. A sajt szepen megolvad (trappista, gouda, ementali), en akkor veszem ki, mikor szall ki a goz a sutobol (kezd utat torni a sajt), szep pirult kenyer, olvadt sajt belul (a tefal suto szepen zarja a szeleket, nem folyik ki a sajt).
Ne aggodj. Nem raketatudomany. S nem a bocuse d'or.

(#54338) Sinkapeter válasza SunMount3r (#54328) üzenetére


Sinkapeter
tag

Állítólag azért ez nem igazi kerámia, de eddig bevált. Nem lehet kivenni, de nagyon mosni sem kell, mert eddig semmi sem ragadt rá, pedig a sajt általában kifolyik valahol, egy szivacs elég hozzá.

(#54339) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,
Albérletben egy régi 105cm magas Zanussi hűtőt használok, de kezdi megadni magát.
Ma megnéztem, hogy a "modern" példányok (Electrolux, Zanussi) hogy is néznek ki élőben: hát elment a kedvem tőle, hogy lecseréljem a régit egy újra.
A kérdés igazából, hogy létezik ebben a méretben kicsit "minőségibb" hűtő - ami mondjuk még nem 3x ennyibe kerül?
Elég kicsi a konyha és egy micro lenne a hűtő tetején, így a 105cm lenne a tökéletes méret, de látva a választékot lehet felmennék a következő méretig - asszem az 124 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#54340) tibbike01


tibbike01
őstag

Tudja valaki, hogy az Elecrolux gépek cikkszámában mit jelentenek a betűk + számok?

(#54341) asdf_ válasza tibbike01 (#54340) üzenetére


asdf_
veterán

Oszt mégis melyikben? Gyártanak párat...

(#54342) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

In line motoros elszívóhoz milyen légtechnikai csövet érdemes használni?
Tetőre kéne kivezetnem az elszívott levegőt, visszacsapó szelepet tenni fogok a cső közbe, valamint ilyen madár és rovarvédős kivezetés lesz. A félelmem az, hogy télen a 3-4 méter csövön át hiába van visszacsapó szelep, vissza fog jönni a hideg levegő.
Egyébként ilyen esetben célszerű a flexi alu cső vagy jó a sima merev falu alu cső? Esetleg hőszigetelt?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54343) pjen válasza kicsi kecske (#54342) üzenetére


pjen
félisten

Valamennyi hideg biztosan vissza fog jönni,nem kell tőle félni.

(#54344) BB9000 válasza kicsi kecske (#54342) üzenetére


BB9000
senior tag

A konyhai elszívó levegőjének tetőre kivezetésénél arra is figyelni kell, hogy a pára a kivezető csöved oldalára le fog csapódni és kondenzvízként vissza fog folyni. Ennek megfelelő összegyűjtése és elvezetése is egy megoldandó feladat. Az összegyűlő pára mennyiségét csökkentheti ha hőszigetelést alkalmazol a csövön. Nálam 6 méteres függőleges szakasza van a kivezető csőnek és téli időszakban jelentős mennyiségű kondenzvizet folyat vissza. Nálam nincs jól megoldva, azért szólok, hogy ezt te jobban csináld.
Kérdésedre válaszolva: nálam 120-as PVC cső van erre használva.

[ Szerkesztve ]

(#54345) kicsi kecske válasza BB9000 (#54344) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi fiúk!
Kondenzvízre már az ismerős is felhívta a figyelmem. Elvileg ilyen kondenzvíz felfogó/elvezető közbenső idomot kell betenni. De mielőtt megveszem a légtechnikai boltban kikérem erről a tanácsukat. Csak nem akartam totál vakon odamenni :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54346) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Vettem egy APC PM1W-GR túlfeszültségvédő dugalj-t,ha ebbe dugok egy elosztót és arról megy két készülék akkor elvileg mindegyiket védi nem?

Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#54347) pjen válasza Orlin (#54346) üzenetére


pjen
félisten

De.Már amennyit egy ilyen véd.

[ Szerkesztve ]

(#54348) Orlin válasza pjen (#54347) üzenetére


Orlin
addikt

Azt mondod nem sokat ér? :D :Y
Mondjuk pont a klíma mögé szeretném.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#54349) pjen válasza Orlin (#54348) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy jó.Én személy szerint inkább kiegészítettem a biztosítást,hogy a klímát is védje.

(#54350) n@p@lm


n@p@lm
őstag

AEG FFB62700PM mosogatógép.
Mostanában kezdte játszani hogy program végén nem nyílt ki az ajtó (Airdry funkció), sőt időnként program vége előtt (kb. 10 perc) visszaállt az alapprogramra.
Napi 1 használat, hétvégén napi 2.
A gép februárban volt 1 éves, kiterjesztett garanciát vásároltam hozzá. (arkabolt.hu).
Most ment el a szervizes, az ajtózárral gondok vannak, I42 [link] és I81-es [link] szervizkódokat nyert ki a készülékből.
Folyamatban van a javítás...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.