Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) d@minator válasza farkas-j (#54397) üzenetére


d@minator
addikt

Én ezt miért nem látom?

(#54402) asdf_ válasza d@minator (#54401) üzenetére


asdf_
veterán

Mert hotlinkeles ellen vedett, csak par oraig elo linken van a kep.
https://harmonikum.co/wp-content/uploads/2020/06/872167521ea02ca86ed75d7f69.jpg

(#54403) d@minator válasza asdf_ (#54402) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi! :D

(#54404) st6969


st6969
őstag

Van esetleg valakinek ilyen fagyasztószekrénye? Liebherr GNP 3013
Általános véleményekre lennék kíváncsi. A No Frost-ot nem tudom elengedni, és az 5 év gari is csábító. De az ára kicsit húzós. Érdemes ennyi pénzt szánni erre szerintetek?
Van 160-170-ért Beko (szintén 5 év garival), Gorenje, Whirpool, Electrolux, AEG.
A hűtőknél gyakran elhangzik, hogy a Liebherr a király, emiatt nézgelődök ebbe az irányba...

(#54405) _seth_


_seth_
veterán

Konkrétan ezt a keskeny Samsung mosó/szárítógépet ismeri valaki?
Samsung WD80K52E0AW/LE mosó-szárítógép, B, 8kg/5kg

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#54406) _seth_ válasza _seth_ (#54405) üzenetére


_seth_
veterán

Vagy, tekintve, hogy elég sok a negatív vélemény az előzőről, inkább egy LG https://edigital.hu/eloltoltos-mosogep/lg-f2j7hm1w-74kg-kapacitasu-keskeny-moso-szaritogep-p532366

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#54407) Mr K


Mr K
senior tag

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy 26 éves Whirlpool ARG 635-ös hűtőszekrény (127+39L). Már jó ideje hangos kattanással kapcsol be, zúg egy darabig és hangos kattanással kapcsol ki. Ez rendben van, öreg. Viszont egy ideje időnként csak hangos kattanás van, de nem követi zúgás (a kompresszor nem kapcsol be), helyette pár perc múlva van egy élesebb hangú kattanás és további csend. (A kattanás akkor is jön, ha közben kihúzom a konnektorból.) Újabb öt-tíz perc után legtöbbször rendben bekapcsol. Viszont néha nem, és ilyenkor fél-háromnegyed óráig nem kapcsol be a kompresszor, csak időnként éles hangon kattog.

A jelenség leggyakrabban (kizárólag?) akkor jelentkezik, ha a lakás átmelegszik. A hűtő egy 0.9 négyzetméteres nyitott ajtajú gardróbban van, 15-20 centire a falaktól. A hűtő ajtó tömítései épek, a belső hőmérséklete rendben van (6-8 fok). Szóval a hűtő tulajdonképpen rendeltetésszerűen használható, de kattogás éjszaka picit zavaró, és legfőképpen nagyon idegesítő.

Mi lehet a baja? A kompresszor kezd bedögleni, a kapcsoló relé(?) adja meg magát, vagy olvastam valami hővédelemről, lehet, hogy az kavar be? Használhatom így tovább, vagy mielőbb cseréljem le? (Ilyen méretű hűtő már nem nagyon van, így sajnos a csere a lakás némi átszervezésével járna, ezért pár hónapig még halogatnám, ha lehet.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#54408) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

A 8 éves Samsung SC5251 porszívót szeretném lecserélni, ezt megtuningoltam egy kamu hepa szűrős porzsákkal és úgy használtam, egész jó kis gép, most is tökéletesen működik, de lejárt az ideje. Áttenném garázs, autó porszívónak és vennék a házba egy modernebbet ami nem visít ipari zajterheléssel, nem olvasztja ki a konnektort és szebben is takarít stb.

Linóleum és járólap van, szőnyeg csak kicsi rongyszőnyeg amiket ki szoktam mosni gépben. Tehát nem kell extrém módon csinálnia semmit, ellenben a kutyák sok szőrt és port hordanak be. Ha már gépcsere akkor jó lenne, ha szépen szűrne, de nem feltétel a labor tisztaság, egyébként is háziállatok mellett fizikailag képtelenség.
30 ezer körül gondoltam max többet nem tudok kiadni érte, az előző Samsungot is 25-ért vettem anno.
Én a Karcher VC 2-re gondoltam, ez most akcióval 35-ért megvehető. Ajánlott megvenni szerintetek?
Sajnos csak papírzsákot látok hozzá, remélem van szövetzsák is, nem szeretem a papírzsákokat nálam hamar megtelnek.

(#54409) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Indesit K3G21S(X)/R gáztűzhelyünk, és termoelemet(?) kellene cserélni benne (el-elalszik a sütője). A szerelő azt mondta, h kicseréli ő 11e ft + munkadíjért, de csak utángyártottat lehet kapni bele, és 2 hónapig lesz jó, inkább vegyünk másikat.

Milyen márkát / típust ajánlotok, ami megbízható, és alkatrész-ellátás is lesz hozzá várhatóan? Indesit kilőve. :) Gáz és kombinált tűzhelyben is gondolkodunk.

Előre is köszönöm.

(#54410) st6969 válasza #89309696 (#54408) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
papírzsákos, ill. szövetzsákos megoldás nem jó (a zsák nélküli ebben az árkategóriában pedig még ezeknél is rosszabb).
Eldobható szintetikus porzsákosat érdemes venni (S bag mondjuk), típus javaslatokat remélhetőleg a többiek majd írnak.
A háziállatok miatt a kereted lehet, hogy egy kicsit szűkös lesz.

(#54411) Paul64 válasza ngaba (#54409) üzenetére


Paul64
tag

Azért én tennék itt előbb egy próbát. [link]

(#54412) #89309696 válasza st6969 (#54410) üzenetére


#89309696
törölt tag

Zsák nélkülit soha, egyszer volt, de annál nagyobb marhaságot aligha lehetett volna kitalálni a porszívóknál. A mögötte lévő szűrőt rendszeresen mosni kell, rengeteget átenged a motorra, rengeteget beleenged a hepába is ami egy hónap alatt kuka emiatt, egy fos az egész.

Nem írja a Karcher oldala, de a fotón nézve mintha valami vékony textil lenne a porzsák, nem papír.
Az Euronics oldala szerint flízből van. [link] Akkor annyira mégse szar.
Praktikus zár.... Hmmm. Ezek szerint kinyitható és kiönthető belőle, szóval többször használós.

Nem tudom a gépben milyen szűrő van még a hátsó hepán kívül, a porzsák mögött jó ha van egy még, mert a motort megvédi, meg a hepát is.

(#54413) Nagya21 válasza #89309696 (#54412) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Csak a magad nevében, és tipussal jelezd, hogy szar a porzsáknélküli......
Venni kell multiciklonosat, az nem szar ( nekem samsung 9 éves a multiciklonos, meg 3 éves a dyson akkus multiciklonos) nekem nagyon beváltak.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54414) #89309696 válasza Nagya21 (#54413) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nyilván az emlegetett árkategóriához mérten, ezt ki lehet logikázni. :K Egy 35 ezres Samsung volt egyébként az a hulladék ami mindenhol porolt, csak a tartályban nem, pár éve az Euronicsban nyomatták.

A Karcher VC2 Premium eddig befutó, a simához képest elvileg kap egy parkettafejet is és nem hepa12 hanem hepa13 szűrője van (vagy eleve elírták a specifikációkat). És olcsóbb így, mintha a simához venném meg ezeket utólag.
És nem sárga hanem fehér. :C
Elvileg a porzsákból is jobbat kap, de nem igazán részletezik a saját oldalukon se, hogy ez mit takar. Adok egy esélyt neki, legfeljebb a 14 napos elállással visszaküldöm, ha nagyon rossz a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#54415) ngaba válasza Paul64 (#54411) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszi, írok nekik (a honlapjukon nem találok). De azért szerintem a szerelők is képben vannak valamennyire.

A kérdés mindenesetre még él. :)

(#54416) koxx válasza Nagya21 (#54413) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig a porszivo markak 99%-a hulladek ami pzs nelkuli. A maradek 1% lehet a dyson, sebo, miele.

(#54417) pjen válasza koxx (#54416) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nekem meghalt a Samsung,vizes multiciklonos zsák nélküli porszívóm.Egy mozdulat volt kiönteni belőle a vizet.Igaz 15 éve volt közel 50K.

(#54418) bul07


bul07
nagyúr

Úgy látom hogy problémával kapcsolatban ide lehet írni, ha nem akkor bocs és kérnék egy fórumrész ajánlást ahova lehet

Mosógép
Whirlpool awe 4519
Utóbbi időbe szíj hangja lett a mosógépnek
Most leszedtem az oldalát ránéztem
Semmi nagyon furcsát nem találtam, szíjat leszedtem megnéztem nem repedezett nincs lekopva a bordája
Megpörgetem a dobot szíj nélkül csendben forgott semmi csapágy hang, és mozgatásra se kottyant moccant

Egyedüli jel a szíj hanghoz ilyen fekete por a égszíjról, mintha dörzsölné valami, képen látszik

Kell aggódni a szíjhang miatt?
Annak ellenére hogy nem vettem észre csapágy hangot lógást okozhat csapágy ilyet?

Annyit csináltam mint régen a Warburg szíja esetén, hogy egy gyertyával "megkentem" kicsit
Még most csináltam nem tudom hatásos volt e

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#54419) Paul64 válasza bul07 (#54418) üzenetére


Paul64
tag

Autónál jártam úgy, hogy a szíj és a szíjtárcsa kopása miatt a tárcsa élei értek a szíjhoz a vájatok mélyén. Ez így elég homályos fogalmazás lehet, de egy új szíjnál a tárcsa nem ülne bele olyan mélyen. Én megpróbálnék egy új szíjat.

(#54420) FattyDove


FattyDove
őstag

Electrolux EWT1264ILW-nél hogyan kell takarítani a szűrőt?

Konkrétan nem lehet levenni az alsó fedlapot és a leírásban sem említik sehol a szűrőt

[ Szerkesztve ]

(#54421) bul07 válasza FattyDove (#54420) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy így lehet ahogy itt van leírva, dobon belülről

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#54422) pocokmaster válasza FattyDove (#54420) üzenetére


pocokmaster
csendes tag

Szia

Nincs benne szűrő.

(#54423) Teaway válasza FattyDove (#54420) üzenetére


Teaway
veterán

Valószínűleg öntisztuló belső szűrője van. Ha mégsem tud tisztulni, és amúgy szabad kifolyása van a leeresztő csőnek, akkor márkaszerviz.

Nincs itthon csokid??

(#54424) Gömbike válasza FattyDove (#54420) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az index fórumon volt róla szó. Ha jól emlékszem, akkor a Mercis azt írta, hogy a dobban az egyik bordával kell trükközni. Ott van a szűrő.

Vagy írj, illetve hívd fel a markabolt.hu céget, ők csak és kizárólag Elux /AEG hivatalos kereskedés. Ha valaki, akkor ők tudják a választ.

Éppen ma délben voltam a MOM parki üzletükben, meg tudtam volna kérdezni őket.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54425) peppe79


peppe79
senior tag

Hoover akkus porszívóval van valakinek személyes tapasztalata?

(#54426) Oszy88


Oszy88
csendes tag

Sziasztok! Elromlott a porszívó fejünk, esetleg valami best buy ajánlatot nem tudtok? Ilyen volt a régi link

[ Szerkesztve ]

(#54427) pjen válasza peppe79 (#54425) üzenetére


pjen
félisten

Asszony szereti,mindennapos használatban van.A motoros fej meglepően jól dolgozik.

(#54428) FattyDove válasza Gömbike (#54424) üzenetére


FattyDove
őstag

Köszi, majd ránézek

(#54429) stfx


stfx
aktív tag

Behalt a hutom ujjat kellene vennem. Melyik markakat semmikep se szabad megvenni?
Sharp, elextrolux, gorenje , indesit - ilyeneket szabad? Vagy ha tudtok ajanlani nofrostos hutot fagyasztoval, kb 150-180 cm magasat, 80-130 ezer kornyeken? A fontos meg hogy halkabb legyen.

(#54430) peppe79 válasza pjen (#54427) üzenetére


peppe79
senior tag

Melyik modellt használjátok?

(#54431) pjen válasza peppe79 (#54430) üzenetére


pjen
félisten

FD22RP 011

(#54432) peppe79 válasza pjen (#54431) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! Én az RA22SE 011-el szemeztem, kimondottam a tartozékok választéka, és a plusz akku miatt. Ennek a porszívónak valami nagyon hangzatos, "exkluzív" hspin-core porleválasztó "technológiája" van.

Viszont az amazonos értékeléseknél elég sokan panaszkodnak a gyenge szívóteljesítményre, és hogy a porszemcsénél nagyobb dolgok (morzsa, szezámmag stb) nagy része egyszerűen visszapotyog a földre, amikor kikapcsolják a porszívót, még turbo üzemmódban is. Azt írják, hogy turbo üzemmódban mindössze 10 percig használható, a kefefej a keskeny nyílás miatt nagyon gyorsan eltömődik, és ezt, illetve a szűrőket minden egyes használat után el kell mosni, különben drámaian csökken a szívóerő.

(#54433) pjen válasza peppe79 (#54432) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem ismerem,miénken nincsen turbó mód.Rendeld neten,ha nem felel meg vissza küldöd.Mi próbáltuk a motoros fej még az elux ultra silencer után is talál port.

(#54434) _seth_


_seth_
veterán

Ezekről van valakinek tapasztalata?

Philips Series 8000 SpeedPro Max Aqua XC8147/01 25,2V vezeték nélküli porszívó, kézi porszívó és felmosó

Philips FC6903/01 SpeedPro Max Aqua vezeték nélküli porszívó, kézi porszívó és felmosó

Tartós, megbízható vezeték nélküli, könnyű, lehetőleg vízzel felmosásra képes porszívót keresek, de ha van hasonló árban olyan ami jobb az is érdekelne.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#54435) koxx válasza _seth_ (#54434) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt a felmosással kombinált porszívót elengedném, max maszatolásra lesz jó másra nem igazán.

(#54436) _seth_ válasza koxx (#54435) üzenetére


_seth_
veterán

Pusztán a por hatásosabb eltávolítása lenne a cél, arra sem jó?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#54437) BB9000 válasza _seth_ (#54434) üzenetére


BB9000
senior tag

Philips FC6409/01 PowerPro Aqua 25,2V -vel van személyes tapasztalatom: Három baja van: A Turbo mód nagyon hangos. A szívóerő hamar lecsökken és olyankor visszaköpködi a morzsákat. Két okból tud csökkenni a szívóerő:
1./A szivacs szűrő kb 3-4 használat után eltömődik. Ebből (Hepa szűrőnek hívják, de a neve ne tévesszen meg) azonnal kell venni egy tartalékot. Vízben kimosás után jó egy darabig.
2./ Az alsó rész forgó kefe feje rendszeresen hajszálakat teker maga köré. Ki lehet tisztítani, de macerás. Ha nem szabadítod meg a hajszálaktól, megáll és nem szedi fel a koszt.
A legnagyobb hátránya az, hogy a víztartályából (szerintem konstrukciós hiba folytán) nem folyik ki a víz. Amikor megvettük még benedvesítette a padlót, de 1 hónap után vettük észre, hogy a víz a tartályból nem fogy. Nem találtam eltömődést/dugulást. Így aztán vizes felmosásra alkalmatlan, pedig pont amiatt választottuk ezt.
Fentiek miatt a PowerPro Aqua általam nem ajánlott. A SpeedPro Max Aqua -amit te kinéztél az már lehet, hogy túl van ezeken a gyermekbetegségeken. (de persze az is lehet, hogy ugyanilyen vacak) Azzal nincs személyes tapasztalatom. (és nem is lesz, mert Philips akkus porszívót többé soha)

(#54438) koxx válasza BB9000 (#54437) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekünk a speed pro max van.
A turbot sose használom így nem releváns. A szűrő része egy katasztrófa ezeken a gépeken. Sima kis gagyi szürke szivacs meg valami vékony hepa(?) szűrő szerűség. A forgófejet rendszeresen kell takarítani, de sztem ez nem márka specifikus, a működési elvből adódóan mindegyiket pucolni kell. Full áron tuti nem venném meg, inkább hozzáraknék és egy dyson v11-et vennék. De 100k alatt volt így elnézőbb vagyok a hibákkal. Az akku sztem rémesen gyenge így 9 hónap távlatát nézve.

(#54439) simico válasza #89309696 (#54412) üzenetére


simico
aktív tag

Valamit félreértesz, mert amit linkeltél az egyszer használatos, eldobható porzsák.
A Karcher VC2 helyett én inkább Sencor SVC 8YL porszívót ajánlok.

(#54440) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Indukciós főzőlapon kizárólag az indukciós edények működnek? Most költözünk, és az új lakásban indukciós a főzőlap, nekem viszont nincs egy ilyen edényem sem.

Let the Zone take me if I am.

(#54441) arcsin válasza kutga (#54440) üzenetére


arcsin
senior tag

Ha tapad az edény aljához a mágnes, akkor jó lesz. Pld zománcos edények jók szoktak lenni.

(#54442) kutga válasza arcsin (#54441) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez jó hír. Nyilván vásorlunk azért új edényeket, de jó lenne ha a mostaniak közül legalább párat tovább tudnék vinni. :)

Let the Zone take me if I am.

(#54443) st6969 válasza kutga (#54442) üzenetére


st6969
őstag

Hát igen, anno jó néhány fullos Tefal cuccot hajítottam ki osztogattam el a családban, amik nem voltak mágnesezhetők, de erről tudtam, mielőtt a lapot megvettük, meghoztam ezt a kompromisszumot. Ma már szerintem több edény jó indukcióshoz is, mint ami nem :) Lábasokból az Ikeában vettem már a 3. inox szettet (2500Ft körül van, 3 lábas van benne és 2 tető), nagyon olcsó, és tökéletes. Serpenyőkből Titanium pro bevonatúakat keress, azok elég tartósak, főleg, ha nem teszed mosogatógépbe.

(#54444) kutga válasza st6969 (#54443) üzenetére


kutga
nagyúr

Ennél a lakásnál nem én döntöttem, már adott volt.

A magam részéről egyébként mindig is a gáztűzhelyen készített ételt tartottam a legfinomabbnak. ;]

Ikeás nekem is van, meg egy-kettő szülőktől, nagyszülőktől innen-onnan ami érdemes lehet.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#54445) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Mennyire normális hogy egy no frost hűtőnél a 2 fokra beállított hűtőtérben 2.2 és 5.8 fok között ingadozik a hőmérséklet? Az esetek 85%-ában 4.5 fok feletti/körüli hőmérsékletet látok a hőmérőn. A szervizes szerint ez normális egy A++ hűtőnél. Konkrétan erről a típusról van szó LG GBP31DSLZN , a fagyasztótérben -20 fokra állítva konstans -18 és -18.3 között tartja a hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#54446) farkas-j válasza snake1977 (#54445) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez a jelenség nem LG specifikus. A belső légáramlástól nagyban függ a zónák hőmérséklete.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#54447) snake1977 válasza farkas-j (#54446) üzenetére


snake1977
őstag

Több polcon is mértem, nagyjából ugyanazt tapasztaltam mindenhol, a frissen tartó rekesz kivételével ott általánosságban 1 fokkal hűsebb ha fentebb mondjuk 4 fokos a hűtő.

Már csak ezért is érdekel hogy mennyire normális: "Ideális hőmérséklet a hűtőben
A legtöbb, élelmiszerekben tenyésző baktérium lényegesen lassabban szaporodik 5 fok alatt, ezért a hűtő ideális hőmérsékletét általában 2 és 4 fok között szokták meghatározni. Az amerikai élelmiszerfelügyelet például az 5 fok feletti zónát már veszélyzónának tartja. Ezen a hőmérsékleten az étel mindössze két órát tölthet el romlásveszély nélkül."

Illetve az üditő, ásványvíz stb. az ajtórekeszben nem túl kellemes hőmérsékletű, az előző tizenéves daewoo hűtőnkhöz képest ég és föld a daewoo javára.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#54448) BBéci válasza snake1977 (#54445) üzenetére


BBéci
titán

Sharpomban a hőmérséklet 3 fokra van állítva, szélső értékei 2-9 fok, de többnyire 4-7 közötti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54449) snake1977 válasza BBéci (#54448) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, milyen energia osztályba tartozik a sharpod?
A szervizessel történt újabb beszélgetésben megjegyezte hogy az A++ vagy jobb energiatakarékossági osztályba tartozó kombinált hűtőktől ne is várjak többet, ez a normális. :U

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#54450) NORBl


NORBl
aktív tag

Amica villanytűzhelyekkel kapcsolatosan van információtok?

A++ ír energiafelhasználásra, BEKO ezzel szemben csak A.

Viszont előzőhöz kb semmi infóm nincs, éves ajánlást se találok energiafelhasználás végett, garancia időt se.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.